Na de ruige verhaallijnen van
Lock, Stock and Two Smoking Barrels en
Snatch maakte Guy Ritchie een kleine uitstap naar de romantische en artistieke
Swept Away en
Revolver. Deze beide films werden echter niet heel goed bekeken en dus begaf Guy zich weer op het ruige terrein. Zo kwam hij vorig jaar met een nieuwe film uit.
RocknRolla mag zich voegen in de films met kleerscheuren, achtervolgingen en fraude. Ruig genoeg voor jou?

Het verhaal speelt zicht af in Londen. Als je wat voor elkaar wilt krijgen in deze stad moet je bij vastgoedlord Lenny Cole (Tom Wilkinson) zijn. Want als je wat wilt bouwen in deze geweldige stad dan zal je dat toch echt via hem moeten doen. Anders krijg je het gewoon niet voor elkaar. Zo komt Russische gangster Victor (Dragan Micanovic) uiteindelijk ook bij Cole uit voor zijn vergunning. Dit geintje gaat hem echter wel zeven miljoen kosten. Hij laat dit geld via zijn bloedmooie accountant Stella (Thandie Newton) overbrengen naar Lenny. Wat Uri echter niet weet is dat Stella haar normale leventje een beetje zat aan het worden is. Zij schakelt namelijk een groepje kruimeldieven onder leiding van One Two (Gerard Butler) in om dit geld te onderscheppen. Het enige wat zij wil hebben is twintig procent en de rest mogen de mannen zelf houden. Dit komt de mannen heel erg goed uit want ze staan namelijk bij Cole in het krijt voor twee miljoen. Zo is Uri dus zeven miljoen kwijt en krijgt Lenny Cole zijn geld niet. Geen geld is dus geen vergunningen om te bouwen voor Uri. Alsof dat allemaal nog niet genoeg is wordt er een peperduur schilderij bij Lenny gestolen dat uitgeleend was door Uri. De jacht is geopend! Het schilderij moet terug gevonden worden. Daarbij komt Lenny zijn dode rockende stiefzoon Johnny Quid (Toby Kebbell) tegen. Maar Johny geeft zich niet zomaar gewonnen en gaat zich er eens flink met een aantal zaken bemoeien.
More rockNroll!Naast de film zitten er ook nog een aantal extra’s op de dvd. Zoals gewoonlijk zit er commentaar door de schrijver/regisseur bij. Dus in dit geval Guy Richie en Mark Strong. Heel veel meer dan een gezellig gebabbel onder de film door is het helaas niet. Niet echt de moeite waard. Het lijkt gewoon op een theekransje. “Guy’s Town” is een soort docu over Londen.Vooral wat Guy Richie vind van Londen en waarom zijn hart ligt bij deze stad. Afgewisseld met wat oude foto’s en backstage beelden wordt er voornamelijk gepraat over de groei van Londen. Last but not least zit er ook nog een “Extra Scene” bij het bonusmateriaal. Het extra materiaal is niet super spannend te noemen en had er eigenlijk net zo goed niet op kunnen staan.

De film zelf is er echt een die in het rijtje van
Lock, Stock and Two Smoking Barrels en
Snatch past. Een ouderwetse Guy Ritchie film. Het Engelse accent van de acteurs is niet fake en komt ook niet nep over. Dit komt misschien ook wel omdat Guy voor deze film voornamelijk gebruik heeft gemaakt van een Engelse crew. De typische droge humor die Ritchie vaak hanteert in zijn films is ook duidelijk terug te vinden. One Two komt voornamelijk over als een erg droog persoon, ook misschien wel de onschuld zelve. De show wordt echter wel een beetje gestolen door Johnny Quid. De stiefzoon van Lenny Cole die zijn eigen dood in spel heeft gezet om zo meer albums te verkopen. Ondertussen zit hij flink wat roet in het eten te gooien bij zijn eigen stiefvader. Dit is misschien wel de leukste verhaallijn van de vele die door elkaar lopen. Je moet wel even eerst door het eerste half uurtje heen bijten. Is namelijk typisch Ritchie om eerst alle personages even voor te stellen en pas later in de film de verhaallijnen aan elkaar te koppelen. Maar dit is zeker de moeite waard. RocknRolla mag je gewoon niet missen als je ook genoten hebt van
Snatch en
Lock, Stock and Two Smoking Barrels. Daarom krijgt deze film 4,5 sterren. Net geen 5 want hij haalt het gewoon net niet bij
Lock, Stock and Two Smoking Barrels.
Label: Warnerbros
Releasedatum: april 2009
Kijkwijzer:
Waardering film: 




-
Waardering extra's: 



Kijk voor meer films en dvd's in Film, Tv & Radio.
Lees ook:
»
25/05 DVD: Dolfje Weerwolfje6
»
24/05 DVD: Zombibi19
»
17/05 DVD: Mission: Impossible - Ghost Protocol7
»
25/04 DVD: The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 118
|
Ik persoonlijk vond dit 1 van zijn minste films. Hoger dan 3 sterren ga ik zeker niet.
Bedankt voor de review
De film is te behappen, maar meer ook niet. 2,5 ster.
De film was hondsbrutaal.
Een Richie classic; catchy acteerwerk, humor, brilliante soundtrack en leuk plot.
Gewoon rocknrolla
Ik heb m halverwege uitgezet, wat een baggerfilm.
quote:Op zaterdag 9 mei 2009 @ 12:19 schreef na_und het volgende:
Ik heb m halverwege uitgezet, wat een baggerfilm.
Geen bagger, maar je houd gewoon niet van de stijl van guy richie. Lock stock and two smokin barrels en Snatch. zijn nog beter
Leuke film, maar niet fantastisch zoals 2 smoking barrels/snatch
Beetje mhoaw film
Lock stock & snatch vond ik geweldig, deze vond ik behoorlijk minder.
Aardige film maar de beoordeling van de reviewer is veels te hoog.
Een 7 krijgt de film van mij.
Naar mijn gevoel is de beoordeling ook iets te hoog. Leuke review iig. Zelf zou ik op 3,5 ster uitgekomen zijn.
4,5! doe es normaal man.
4,5 is teveel vind ik persoonlijk. Doet niets af van het feit dat ik m geweldig vond, maar wel een stuk minder dan 'die andere 2'.
quote:Op zaterdag 9 mei 2009 @ 12:23 schreef insan3 het volgende:[..]
Geen bagger, maar je houd gewoon niet van de stijl van guy richie. Lock stock and two smokin barrels en Snatch. zijn nog beter

Ik houd wel van zijn stijl, maar 4,5 sterren is wel erg overdreven, dan heb je de film van het jaar in het huis bij wijze van spreken. Vermakelijke film, verveelt niet, maar een dag later ben je alles vergeten.
heb lekker genoten van deze film..
Matig, maar soms wel leuke stukjes. 2,5 ster.
Vond het een zeer vermakelijke film, maar je moet wel van de stijl van guy ritchie houden. Snatch en Lock, Stock waren wel een stuk beter dus van mij 3,5 ster!
4,5? Echt?
Ik vond hem wel heel goed, maar door de laatste 2 minuten toch nog een beetje een half-open einde wat ik wel jammer vond. De film is gewoon een typische Guy Ritchie-film en ik kan het goed waarderen: 4 sterren.
Veeeeel te hoge score... aardige film, maar een van zijn minste.. 3 sterren max..
Reviewer spoort echt niet! Een middelmatige film, voor Ritchie's standaard zelfs ondermaats. Geforceerde dialogen, (die ook lang niet zo leuk zijn als in Snatch en Lock Stock), acteerprestaties zonder hoogtepunten en te weinig aktie.
Geen geweldige film, heeft zijn momenten.
2.5*
Ik heb mij echt kapot gelachen.
geweldige Film!!!
Geniale film.
Genoten van Snatch en Lock Stock, maar Rock'nRolla vond ik errrrrg matig