FOK!
FOK!


Laatste items
Laatste items
Toon berichten uit deze thema's





Toon berichten van deze types







Actieve items
Actieve items


Forum
Forum


Archief
Artikelen van vrijdag 18 april 2008

[DTM] Uitslag VT1 Oschersleben

Christijan Albers heeft een tiende trainingstijd neer gezet tijdens de eerste vrije training op het circuit van Oschersleben. De Audi's domineerden net als in Hockenheim de vrije training. Timo Scheider was de snelste van de ochtend sessie voor Tom Kristensen die op vier tienden tweede werd.

Uitslag VT1 Oschersleben

Pos.RijderTeamTijdRonden
1T. ScheiderAudi Sport Team Abt1:22.62022
2T. KristensenAudi Sport Team Abt1:23.00233
3M. WinkelhockAudi Sport Team Rosberg1:23.04524
4O. JarvisAudi Sport Team Phoenix1:23.05927
5M. TomczykAudi Sport Team Abt1:23.07326
6M. EkströmAudi Sport Team Abt1:23.20742
7P. di RestaH.W.A. GmbH1:23.25331
8B. SpenglerH.W.A. GmbH1:23.30136
9M. EngelMücke Motorsport1:23.59132
10C. AlbersTeam Kolles T.M.E.1:23.68724
11G. PaffettPersson Motorsport1:23.76935
12A. PrematAudi Sport Team Phoenix1:23.79625
13J. GreenH.W.A. GmbH1:23.83033
14M. RockenfellerAudi Sport Team Rosberg1:23.85136
15R. SchumacherMücke Motorsport1:24.08629
16S. StoddartPersson Motorsport1:24.21633
17K. LeggeTeam Kolles T.M.E.1:24.57728
18B. SchneiderH.W.A. GmbH1:24.59733
19M. LaudaPersson Motorsport1:25.0529

Uitslagen Jupiler League speelronde 38

FC Volendam werd vanavond kampioen van de Jupiler League en promoveert naar de Eredivisie. Hieronder de overige uitslagen en de eindstand in de Jupiler League

Uitslagen

ThuisUitEindstand
ADO Den HaagFC Volendam0-1
AGOVV ApeldoornFC Omniworld5-1
FC DordrechtFC Den Bosch1-0
FC EmmenBV Veendam3-2
Go Ahead EaglesHFC Haarlem3-3
Helmond SportFC Zwolle0-2
MVVSC Cambuur-Leeuwarden2-2
RKC WaalwijkFortuna Sittard2-1
Stormvogels TelstarRBC Roosendaal2-1
TOP OssFC Eindhoven3-1

Eindstand

#ClubGespeeldWinstGelijkVerliesVoorTegenPunten
1FC Volendam * 3822115904677
2RKC Waalwijk + 3822115844477
3FC Den Bosch + 3821710613770
4FC Zwolle + 3818137704267
5MVV38161210665060
6ADO Den Haag38161012585058
7Helmond Sport3817714535258
8TOP Oss38151013586155
9FC Emmen38141113617453
10Go Ahead Eagles + 3816319606451
11RBC Roosendaal38131015464949
12FC Dordrecht38121115595247
13FC Omniworld38111413565547
14Stormvogels Telstar3814420415146
15BV Veendam38111413576744
16Fortuna Sittard38101018486940
17SC Cambuur-Leeuwarden3810919506839
18AGOVV Apeldoorn3812521669838
19FC Eindhoven388822498332
20HFC Haarlem3851419396029

* = Kampioen
+ = Periode Kampioen

Worstmaker komt met pausworst

Een New Yorkse worstenmaker heeft paus Benedictus XVI op een bijzondere manier geëerd. De van oorsprong Duitse slager heeft namelijk een speciale pausworst gedraaid.

Ralph Schaller zet de worst in om een slaatje te slaan uit het bezoek van de paus aan de Verenigde Staten. De worst refereert tevens aan Beieren, de Duitse staat waar de paus vandaan komt.

De winkel van de zoon van een Duitse immigrant aan de 86e straat biedt een keur aan Duitse specialiteiten. Het is een van de weinige dingen die nog zijn overgebleven van wat eens een Duitse wijk in New York was. Enkele bewoners lieten vol trots de bekende blauw/wit geblokte vlag van Beieren wapperen om de komst van de kerkvorst te vieren.

 

Wildplasser moet 1280 euro betalen

Een 46-jarige man uit het Brabantse Waalre zal zijn bezoek aan Maastricht niet gauw vergeten. Wegens hoge nood ledigde hij zijn blaas tegen een muur, maar werd echter opgemerkt door alerte agenten. Deze wilden de man voor deze zonde op de bon slingeren.

Toen de gegevens van de man werden gecontroleerd, kwam men erachter dat de wildplasser nog voor 1280 euro aan boetes had openstaan. Toen de politie hem na de ontdekking in de boeien wilde slaan, ging de Brabander er als een haas vandoor.

Een paar straten verderop struikelde de onfortuinlijke plasser, waarop de agenten hem eenvoudig wisten te overmeesteren. De man, die bij zijn aanhouding hevig worstelde om los te komen, is naar het politiebureau overgebracht.

Oud-leerling daagt Glen Mills voor de rechter

Een oud-leerling heeft tegen de open jeugdinrichting Glen Mills een klacht ingediend. De 18-jarige Patrick Wiendels beweert er psychisch kapot te zijn gemaakt. "Ik ben er slechter uitgekomen dan ik er in ging", verklaarde Wiendels vrijdagavond in het actualiteitenprogramma Netwerk.

Volgens advocaat Frans de Jong maakt zijn cliënt een goede kans met zijn zaak. "Het geweld dat wordt toegepast, is onevenredig en buitenproportioneel geweest. Ik denk dat deze zaak een goede kans maakt."

De open jeugdinrichting in Wezep zou zich schuldig hebben gemaakt aan mishandeling en niet voldoende nazorg hebben geregeld. De school is dat wel contractueel verplicht. De oud-leerling van Glen Mills werd naar eigen zeggen meermalen hardhandig tegen een kast aangesmeten en ondervindt van zijn behandeling in de inrichting nog steeds psychische schade. Meerdere oud-leerlingen bevestigen in Netwerk de mishandelingen. In de tien hoofdregels van de inrichting staat dat het gebruik van geweld taboe is.

Algemeen directeur van Glen Mills Herman Geerdink sluit niet uit dat er in het verleden fouten zijn gemaakt op zijn school. "Het is niet denkbeeldig dat is gebeurd waarover nu wordt geklaagd. Ik ga dat onderzoeken. Maar ik ben pas driekwart jaar in functie, dus ik weet niet of de feiten kloppen", aldus Geerdink. De gebeurtenissen waarover Wiendels klaagt, dateren van een periode voor dat Geerdink directeur werd.

Minister voor Jeugd en Gezin André Rouvoet (ChristenUnie) laat onderzoeken of de Glen Mills School een gesloten jeugdinrichting kan worden. De Inspectie voor de Jeugdzorg concludeerde al eerder in een rapport dat Glen Mills de wet overtreedt door agressieve jongeren vast te pakken en vast te houden. Mocht Glen Mills een gesloten inrichting worden, kan er door de leiding van de school meer corrigerend geweld worden gebruikt.

Belg geeft mond-op-hondbeademing

De 17-jarige Roberto Delfiotto heeft door mond-op-mondbeademing het leven gered van de 5-jarige Tommy. Op zich niets bijzonders, behalve dat Tommy een hond is.

De viervoeter uit het Vlaamse Opglabbeek raakte samen met zijn baasje Martine gewond bij een verkeersongeval. Martine kreeg meteen hulp van omstanders, maar niemand had oog voor de hond.

Roberto besloot zich om Tommy te bekommeren, hoewel hij als bouwvakker niets van verpleegkunde wist, vertelde hij tegen Belgische media: ''De smaak van de hond maakte het nog erger. De adem deed me walgen.''

Voetbal: FC Volendam kampioen Jupiler League

FC Volendam mag zich kampioen van de Jupiler League noemen en promoveert naar de Eredivisie. De ploeg uit Volendam won vanavond met 0-1 van ADO Den Haag. RKC Waalwijk, de nummer twee van de competitie, wist zijn duel van Fortuna Sittard (2-1) ook te winnen, maar had een minder goed doelsaldo.

FC Volendam mocht zich sinds 21 maart koploper van de Jupiler League noemen. Toen wisten de selectie van trainer Stanley Menzo namelijk met 3-0 van TOP Oss te winnen. RKC Waalwijk liet in diezelfde week punten liggen door gelijk te spelen tegen Helmond Sport (3-3).

Sindsdien waren de ploegen aan elkaar gewaagd en hadden tot vandaag hetzelfde aantal punten. Het doelsaldo van FC Volendam was echter iets beter, waardoor zij uiteindelijk met de titel aan de haal zijn gegaan. Eerder vandaag liet Zelkjo Petrovic, trainer van de Waalwijkers, nog weten dat zijn ploeg de titel zou pakken. Nu is dus gebleken dat het seizoen voor de Brabantse club nog niet voorbij is, aangezien ze veroordeeld zijn tot het spelen van de nacompetitie.

FC Den Bosch, FC Zwolle en Go Ahead Eagles zullen samen met RKC Waalwijk tijdens de nacompetitie in actie komen. Dit gezelschap zal nog worden aangevuld met twee ploegen uit de Eredivisie. In deze competitie wordt de laatste speelronde zondag gespeeld, waarna alle ploegen bekend zullen zijn.

Voor meer voetbalnieuws kijk je natuurlijk op de FOK! Voetbalmanager!

Advocaat krijgt cel voor masturbatie-act

In de Amerikaanse staat Texas is advocaat Adam Reposa deze week tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens minachting van het gerechtshof door het maken van een obsceen gebaar tijdens een rechtszitting.

Tijdens een proces vorige maand waarin hij de verdedigende advocaat was, maakte Reposa een masturbatie simulerende polsbeweging die rechter Breland niet ontging. Ze zag daarop geen andere mogelijkheid dan Reposa uit de rechtszaal te laten verwijderen wegens minachting.

"Onder geen enkele omstandigheid mag dat ooit in een rechtszaal plaatsvinden. Ik moet namens alle rechters spreken, ik kan zoiets niet over me heen laten gaan. Dit was het enig mogelijke," beargumenteerde rechter Breland tijdens de opening van het proces tegen Reposa. Volgens de aanklager in het proces had Reposa "een geschiedenis van ongepast gedrag in de rechtszaal".

Reposa verklaarde dat zijn suggestieve gedrag niet tegen de rechter gericht was, maar tegen de aanklager. Hij gaf toe dat hij zijn kalmte verloren had, maar zei niet te geloven dat zijn gedrag het niveau van minachting had bereikt.

Reposa, die in afwachting van zijn hoger beroep op vrije voeten is gesteld, hangt verder nog een mogelijke sanctie boven het hoofd van de organisatie van Texaanse juristen.

Met dank aan ysduiker voor de vertaling en de submit.

FC Volendam kampioen Jupiler League

FC Volendam is kampioen van de Jupiler League en promoveert naar de Eredivisie. De ploeg uit Volendam won vanavond met 0-1 van ADO Den Haag. RKC Waalwijk, de nummer twee van de competitie, wist zijn duel van Fortuna Sittard (2-1) ook te winnen, maar had een minder goed doelsaldo.

FC Volendam mocht zich sinds 21 maart koploper van de Jupiler League noemen. Toen wisten de selectie van trainer Stanley Menzo namelijk met 3-0 van TOP Oss te winnen. RKC Waalwijk liet in diezelfde week punten liggen door gelijk te spelen tegen Helmond Sport (3-3).

Sindsdien waren de ploegen aan elkaar gewaagd en hadden tot vandaag hetzelfde aantal punten. Het doelsaldo van FC Volendam was echter iets beter, waardoor zij uiteindelijk met de titel aan de haal zijn gegaan. Eerder vandaag liet Zelkjo Petrovic, trainer van de Waalwijkers, nog weten dat zijn ploeg de titel zou pakken. Nu is dus gebleken dat het seizoen voor de Brabantse club nog niet voorbij is, aangezien ze veroordeeld zijn tot het spelen van de nacompetitie.

FC Den Bosch, FC Zwolle en Go Ahead Eagles zullen samen met RKC Waalwijk tijdens de nacompetitie in actie komen. Dit gezelschap zal nog worden aangevuld met twee ploegen uit de Eredivisie. In deze competitie wordt de laatste speelronde zondag gespeeld, waarna alle ploegen bekend zullen zijn.

Badmintonner Pang mist Spelen

Er zullen in Beijing geen Nederlanders deelnemen aan het Olympisch badmintontoernooi. Na Yao Yie en Judith Meulendijks slaagde ook Eric Pang er niet in op het EK de halve finale te bereiken.

Pang ging in de kwartfinales met 21-11, 18-21 en 11-21 onderuit tegen de thuisspelende Deen Joachim Persson. Hierdoor zijn er zowel in het enkelspel als in het dubbelspel geen Nederlanders meer actief op het EK.

Thai trouwt met slang

De 35 jarige boeddhistische Sathian  Khenkrukrung uit Thailand heeft besloten om de rest van zijn leven te delen met een python. Sathian kwam tot deze actie na een tip van een waarzegger die zijn toekomst voorspelde. Zo gaf de waarzegger aan dat hij in korte tijd een slang zou tegenkomen en dat dit zijn vrouw van 653 jaar geleden zou zijn. De boeddhisten geloven namelijk heilig in de reïncarnatie van de mens.

Hij is de slang voor het eerst tegengekomen in een maïsveld en twijfelde er niet aan dat het zijn vrouw moest zijn: ''Ze zag er heel anders uit dan andere pythons en ik was helemaal in trance. Op dat moment dacht ik aan wat de waarzegger tegen mij zei''.

De man vervolgt: ''Ik heb totaal geen spijt van mijn besluit. Mijn vrouw is gek op mij en ze moet geen andere vrouwen in de buurt hebben. Ze omhelst mij en soms tijdens het warme weer geef ik haar een bad en dat vindt ze heel fijn''.

Aan de andere kant verlaat de slang met regelmaat het huis en komt ze na een tijdje terug. Zou ze soms al vreemdgaan?

Met dank aan Emre_turca voor de vertaling uit het Turks en de submit.



 

9 jaar geëist toediener GHB bij meisjes

Tegen de 45-jarige W. R. die in juni vorig jaar twee meisjes van 9 en 10 jaar oud bij een recreatieplas in Emmen drogeerde met GHB en daarna een van hen seksueel molesteerde, is vandaag negen jaar cel geëist wegens onder meer poging tot moord. Het zedendelict gebeurde bij het zandgat van Jansen aan de Schanswal in Emmen. De meisjes werden daar bijna bewusteloos gevonden. In hun bloed werd de stof GHB aangetroffen.

De verdachte man uit Bunschoten  heeft volgens het OM de GHB in de drankjes van de meisjes gedaan. Vervolgens gingen de slachtoffertjes zwemmen, maar doordat ze gedrogeerd waren verdronken ze bijna. Na de redding zou de Bunschotenaar een meisje hebben misbruikt.

Verdachte R. was op het moment van het gebeuren de vriend van de moeder van één van de twee meisjes.

R. ontkende vandaag alles en had voor alle aangevoerde bewijsmiddelen wel een afwijkende verklaring, al kwam dat af en toe wel heel erg warrig over. Soms was hij zelf ook even de draad kwijt. 

De officier van justitie sprak evenwel van ongehoord gedrag en noemde de poging tot moord ''één van de ergste in zijn soort''. Omdat R. onderzoek in het Pieter Baan Centrum weigert, is de kans op herhaling niet in te schatten. Justitie wil daarom een zeer langdurige gevangenisstraf.  De rechtbank doet op 29 april uitspraak

Theater: Slagerij van Kampen - 25 jaar

Slagerij van Kampen bestaat al lang, heel lang. Vijfentwintig jaar is namelijk niet mis. Ter ere van dit jubileum werd vorig jaar al Differbag, een cd en dvd, uitgebracht met daarop veel informatie, beeld, een optreden en uiteraard ook veel muziek. Daarnaast werd er ook een theatertournee gestart en op donderdag 17 april 2008 was Theaterhotel 'De Oranjerie' in Roermond aan de beurt.

Salah Edin leeft mee met Geert Wilders

Salah Edin wenst Geert Wilders niets slechts toe. "Om eerlijk te zijn over Wilders, hij heeft het al moeilijk", vertelt hij aan Novum Nieuws. "Kijk naar zijn levensstijl, dat is niet het leven dat ik zou willen leiden, met alle respect." De politicus werd donderdag veroordeeld tot het betalen van een schadevergoeding aan de rapper, wegens het onrechtmatig gebruiken van diens foto in de film 'Fitna'.

De portretfoto, die was gemaakt voor de hoes van Edins album 'Nederlands grootste nachtmerrie', had de PVV-voorman verward met die van Mohammed B., de moordenaar van Theo van Gogh. "Als politicus moet je weten wat zich in je land afspeelt. Dan neem ik aan dat je weet wie Theo van Gogh heeft vermoord, als dat zo'n groot circus is geweest. Als je dan een foute foto kiest, heb je naar mijn mening niet veel onderzoek gedaan."

Edin spande een kort geding aan tegen Wilders, wat leidde tot een rectificatie, een aanpassing van 'Fitna' en een voorlopige schadevergoeding. Volgens de 26-jarige rapper bevestigt de affaire het vooroordeel waartegen hij al jaren vecht. "Het statement dat gemaakt is, is eigenlijk precies wat ik probeer te zeggen met mijn album. Ik heb een portret gemaakt, ik heb een pose aangenomen die voor velen lijkt op die van Mohammed B.".

De artiest heeft zich met het album echter niet willen scharen achter het gedachtegoed van de moordenaar. "Mijn intentie is nooit geweest om op Mohammed B. te lijken. Dat vooroordeel was er namelijk al, dus ik heb daar juist gebruik van gemaakt, en zo geposeerd om te kijken hoe mensen dan zouden denken", legt hij uit. "Wat dat betreft vind ik het een stukje kunst dat zichzelf heeft bevestigd."

Hoewel hij zich in het verleden allerminst positief heeft uitgelaten over Wilders, ziet hij geen heil in het zwartmaken van de politicus. "Hij is heel slim geweest in het promoten van zijn film, dat heeft geen Hollywoodfilm voor elkaar weten te krijgen", zegt hij lachend. "Hij doet zijn dingen netjes, marketingwise heb ik wel respect voor hem. Maar waar hij voor staat en het inhoudelijke, daar sta ik absoluut niet achter."

In 'Nederlands grootste nachtmerrie' rapte Edin over de Nederlandse samenleving. Met zijn nieuwe album, dat eind september verschijnt, gaat hij de grens over. De plaat, geheel in het Arabisch, wordt uitgebracht in onder meer Europa, Noord-Amerika en het Midden-Oosten. "Het is ook heel maatschappelijk, maar meer gericht op mensen uit het Midden-Oosten en Noord-Afrika".

Ook op zijn Arabische album schuwt hij de controverse niet. "Ik probeer taboes te doorbreken door over bepaalde dingen te praten", vertelt hij. "De thema's zijn huiselijk geweld, bijvoorbeeld, vrouwenrechten, oorlog, het onrecht dat in de wereld bestaat." Vrijheid van meningsuiting staat bij Edin hoog in het vaandel. "Zolang je mensen niet kwetst op basis van religie, achtergrond of etniciteit, maakt het me niets uit, dan mag je zeggen wat je wilt."

Of zijn ongevraagde gastrol in 'Fitna' verstrekkende gevolgen zal hebben voor de uitoefening van zijn beroep, kan Edin nog niet zeggen. "Ik ben nog niet in het buitenland geweest in deze tijd. Je weet nooit wat er kan gebeuren. Voor hetzelfde geld kom je niet binnen", zegt hij. "Dan houdt het ook je werk tegen. Ik heb niets hiernaast. Dit is mijn werk, ik moet het hier wel van hebben."

Duitser met 6 promille alcohol in bloed

In het ziekenhuis van de Duitse stad Flensburg is een man afgeleverd met 6 promille alcohol in zijn bloed. Dat maakte de politie vandaag bekend. De 45-jarige man was laveloos op een pad aangetroffen.

Politie zette hem eerst nog op het bureau vast, maar op aanraden van een arts werd hij overgebracht naar het ziekenhuis. Daar werd het ongekende percentage vastgesteld. Drie promille kan al dodelijk zijn. Een medewerker van een verslavingszorginstelling zei in haar twintigjarige carrière nog nooit zo'n hoog percentage te zijn tegengekomen.

CD: Air - Moon Safari 10th Anniversary Special Edition

Het is algemeen bekend dat het muzikale aanbod in de jaren '90 van een zeer bedenkelijk niveau was; denk bijvoorbeeld aan Aqua, The Spicegirls, Five en The Backstreet Boys. Muziek zo fout dat het glazuur van je tanden sprong en je stiekem hoopte op een oorontsteking. Tussen al deze overgewaardeerde nepartiesten waren gelukkig ook wat lichtpuntjes te vinden. De naam Air zal niet bij heel veel mensen een belletje doen rinkelen (nee, het is geen luchtverfrisser), maar toch heeft iedereen ze wel eens gehoord; het magistrale 'All I Need' bijvoorbeeld was destijds een grote hit. Dit jaar vieren de heren van Air deze quasi bekendheid door een Special Edition uit te brengen van hun beste album ooit. Dus pak je kompas, laarzen en geweer; we gaan op Moon Safari.




Team Fortress 2 medic achievements voor PC bekend

Team Fortress 2, de populaire online shooter van Valve, krijgt 36 nieuwe achievements voor de medic. Met de achievements zijn ook drie nieuwe wapens te verdienen, geen verbeteringen (wat oneerlijk zou zijn) maar alternatieve wapens, zoals de healing gun die een critter krijgt in plaats van uber en een leeching syringe gun. Voor de uber spelers met teveel tijd een speciale bonesaw waarmee de ubermeter sneller oplaadt maar het wapen langzamer slaat. Deze update wordt volgende week verwacht en Valve is van plan deze achievements voor alle klassen te maken.

1. First Do No Harm: Play a full round without killing any enemies and score the highest on a team of 6 or more players.
2. Quadruple Bypass: Heal a teammate who's taking fire from 4 enemies at once.
3. Group Health: Work with 2 other medics to deploy 3 simultaneous uber-charges.
4. Surgical Prep: Have an uber-charge ready before the setup phase ends.
5. Trauma Queen: Deploy 3 uber-charges in less than 5 minutes, and assist in 5 kills during that time.
6. Double Blind Trial: Deploy an uber-charge within 8 seconds of a nearby enemy medic deploying his.
7. Play Doctor: In a team with no medics, be first to switch to medic after a teammate calls "Medic!" and then heal 500 health.
8. Triage: Deploy an uber-charge on a teammate less than a second before they're hit by a critical explosive.
9. Preventive Medicine: Block the enemy from capturing a control point with an uber-charged teammate.
10. Consultation: Assist a fellow medic in killing 5 enemies in a single life.
11. Does It Hurt When I Do This?: Kill 50 scouts with your syringe gun.
12. Peer Review: Kill 50 medics with your bone saw.
13. Big Pharma: Assist a heavy in killing 30 enemies where neither of you die.
14. You'll Feel A Little Prick: Assist in killing 4 enemies with single uber-charge on a scout.
15. Autoclave: Assist in burning 8 enemies with a single uber-charge on a pyro.
16. Blast Assist: Assist in exploding 5 enemies with a single uber-charge on a soldier.
17. Blunt Trauma: Assist in punching out 4 enemies with a single uber-charge on a heavy.
18. Medical Breakthrough: Assist in destroying 8 enemy engineer buildings with a single uber-charge on a Demoman.
19. Midwife Crisis: Heal an engineer as he repairs his sentry while it's under enemy fire.
20. Ubi Concordia, IBI Victoria: Assist in killing 5 enemies on an enemy control point, in a single life.
21. Grand Rounds: Heal 200 teammates after they've called for "Medic!"
22. Infernal Medicine: Extinguish 100 burning teammates.
23. Doctor Assisted Homicide: Assist in killing 20 nemesis.
24. Placebo Effect: Kill 5 enemies in a single life while having your uber-charge ready, but undeployed.
25. Sawbones: Hit enemies with your bonesaw 10 times in arrow without dying or missing.
26. Intern: Accumulate 7000 heal points in a single life.
27. Specialist: Accumulate 10000 heal points health in a single life.
28. Chief of Staff: Accumulate 10 million total heal points.
29. Hypocritical Oath: Kill an enemy spy that you have been healing.
30. Medical Prevention: Save a falling teammate from dying on impact.
31. Second Opinion: Uber-Charge 2 teammates at once.
32. Autopsy Report: Provide an enemy with a freezecam shot of you taunting above their ragdoll.
33. FYI I Am A Medic: Use your bonesaw to kill 5 enemy spies who have been calling for "Medic!"
34. Family Practice: Uber-charge ten of your steam community friends.
35. House Call: Join a game that one of your friends is in and then deploy and uber-charge on him.
36. Bedside Manner: Be healing a teammate as he achieves an achievement of his own.


28. Chief of Staff: Accumulate 10 million total heal points.
En dit is de reden dat de speciale bonesaw heel zeldzaam zal zijn, er is nog maar een speler die dit aantal schijnt te hebben!

Verkerk naar halve finale challenger Athene

Martin Verkerk, finalist van Roland Garros 2003, is goed bezig in het Challenger-toernooi van Athene. Hij versloeg in de kwartfinale van het toernooi nog een geplaatste speler, de Slowaak Lukas Lacko: 7-6(4) 6-3.

Lacko, nummer 149 op de wereldranglijst, was als derde geplaatst op het toernooi. Verkerk versloeg in de vorige rondes al Matwé Middelkoop en de als vijfde geplaatste Joseph Sirianni. In de halve finale moet Verkerk het opnemen tegen de ongeplaatste Duitser Simon Stadler. De nummer 178 van de wereldranglijst won vandaag in drie sets van Jan Minar (ATP-186): 3-6 6-3 6-0.

IJsstokjesboot begint eindelijk aan overtocht

Goed nieuws voor de fans van Kapitein Rob. Na vele tegenslagen, zoals een niet werkende boordradio, of zoals Kapitein Rob het noemt mari... mari... mari... radio, een lekke boot en wegrennende bemanning, zal de Kapitein eindelijk trots zijn stuurwiel in handen mogen nemen. Met zijn zuidwester en een brandende pijp zal hij trots over de zeeën kijken.
Ik geloofde er niet meer in, maar toch zal ik ook nu toe moeten geven. Ik had het fout.
De kogel is door de kerk. Dat zal ook wel moeten, want meer dan een week in een hotel zitten is ook niet echt een luxe. Zeker niet als je weet dat er buiten een bootje dobbert die hard schreeuwt om eens flink uitgewoond te worden.

Met zijn nieuwe bemanning, want de oude bemanning begon na een paar dagen al te muiten, zal hij de kranten halen. Discovery Channel start de camera’s weer (ze hadden toch even niks meer te doen na Steve Irwins dood) en de kranten starten de persen.
Uit onbetrouwbare bronnen werd gemeld dat Kapitein Rob na aankomst in Den Helder meteen op zoek was gegaan naar een hotel die onderdak wilde verlenen.
De boot lag er verlaten bij de laatste dagen.

Ninja Gaiden 2 achievements gelekt

Het komt tegenwoordig meer dan eens voor dat achievements van games vroegtijdig uitlekken. Vandaag lijkt Ninja Gaiden 2 aan de beurt te zijn. De lijst is afkomstig van het Ninja Fortress forum, en er is echter nog geen bevestiging dat de achievements daadwerkelijk kloppen. Of het de complete lijst is valt in ieder geval al in twijfel te trekken, tenzij de game enkel uit twee chapters bestaat of men alleen voor het halen van de eerste twee chapters een achievement unlockt. Bovendien komen we met onderstaande achievements niet aan de 1000 punten. Kijk en oordeel zelf:

The Art of the Wind Blades: 5G
Acquiring The Art of the Wind Blades.

The Flying Swallow Technique: 5G
Acquiring The Flying Swallow Technique.

The Counter Attack Technique: 5G
Acquiring Counter Attack Technique.

The Flying Bird Technique: 5G
Acquiring The Flying Bird Technique.

Shadowless Footsteps: 5G
Acquiring Shadowless Footsteps

The Ultimate Technique: 5G
Acquiring The Ultimate Technique

The Obliteration Technique: 5G
Acquiring The Obliteration Technique

The Furious Wind Technique: 5G
Acquiring Furious Wind Technique

The Art of the Inferno: 5G
Acquiring The Art of the Inferno

The Reverse Wind Technique : 5G
Acquiring The Reverse Wind Technique

Unrivaled Soaring: 5G
Acquire Unrivaled Soaring

The Invisible Path: 5G
Acquire The Invisible Path

The Art of the Flame Phoenix: 5G
Acquire The Art of the Flame Phoenix

The Art of the Piercing Void: 5G
Acquire The Art of the Piercing Void

The Ultimate Technique 2: 5G
Acquire The Ultimate Technique 2

Defeated Alexei: 20G
Defeated Alexei

Defeated Volf: 20G
Defeated Volf

Defeated Zedonius: 20G
Defeated Zedonius

Defeated Elisabeth: 20G
Defeated Elisabeth

Defeated Genshin: 20G
Defeated Genshin

The Path of the Acolyte: 100G
Clear The Path of the Acolyte

The Path of the Warrior: 100G
Clear The Path of the Warrior

The Path of the Mentor: 100G
Clear The Path of the Mentor

The Path of the Master Ninja: 100G
Clear The Path of the Master Ninja

Gathered 10 Crystal Skulls: 20G
Gather 10 Crystal Skulls

Gathered 20 Crystal Skulls: 20G
Gather 20 Crystal Skulls

Gathered All Crystal Skulls: 20G
Gather All Crystal Skulls

Achieved 100-hit Combo: 15G
Achieve 100-hit Combo

Defeated 1000 Enemies with OTs: 15G
Defeated 1000 Enemies with OTs

Defeated 1000 Enemies with UTs: 15G
Defeated 1000 Enemies with UTs

Clear Chapter 2:10G
Clear Chapter 2

Clear Chapter 1:10G
Clear Chapter 1

Bouwsim Cities XL belooft grootse werelden, ook online

Monte Cristo, ook bekend van City Life, komt met een nieuwe city builder en wel genaamd Cities XL. De game geeft spelers de mogelijkheden om realistische steden te maken met gevarieerde gebouwen in veel verschillende stijlen.

"CITIES XL™ allows gamers to develop cities on realistic 3D maps using an incredible collection of unique structures and monuments based on American, Asian and European-influenced architectural styles. The maps feature a variety of environments: mountains, hills, canyons, beaches and islands, all set in different climates from tropical to desert, Mediterranean to temperate. Players must create the right combinations of social services, leisure activities, special events and other job opportunities within their cities in order to feed, clothe, employ and entertain their citizens. Be it planning and building a new zoo, public park, residential neighborhood or transit system - there's always a fresh and exciting challenge for would-be city managers and mayors in CITIES XL™."

Maar de meest interessante feature zit in de online mode: spelers kunnen steden maken op een grote wereldkaart, die dan werkelijk verbonden zijn met elkaar. De wereld krijgt dan te maken met allerlei unieke gebeurtenissen en evenementen. Een concert in een stad kan veel bezoekers uit andere steden lokken, die dan gebruik maken van de toeristische mogelijkheden en de stad bijvoorbeeld een commerciële boost te geven. Deze city builder MMO wordt in 2009 verwacht.





Veroordeling wegens staren naar vrouw

Een Italiaan heeft van de rechter een boete en een voorwaardelijke celstraf gekregen omdat hij naar een vrouw heeft zitten staren. De vrouw die tegenover hem in de trein zat kon de priemende ogen niet waarderen, en diende een aanklacht tegen de man in. De rechter stelde haar in het gelijk en veroordeelde de Italiaan tot het betalen van een boete van veertig euro en tien dagen voorwaardelijke celstraf.

De twee hebben elkaar twee keer ontmoet in de trein van Lecco naar Milaan. De eerste keer zat de man naast de vrouw, maar deze vond dat hij veel te dicht tegen haar aan zat. De dag erop kwamen ze elkaar weer in dezelfde trein tegen. Nu zat de man echter tegenover haar, maar vond zij weer dat hij haar doordringend aanstaarde. De twee hebben overigens nooit een woord met elkaar gewisseld. De advocaat van de man is het niet eens met de uitspraak, en gaat in hoger beroep.

Wilkshire tot 2012 bij FC Twente

FC Twente heeft Luke Wilkshire langer aan zich weten te binden. De 26-jarige verdediger verlengde zijn huidige overeenkomst bij de ploeg uit Enschede tot medio 2012.

"Bij FC Twente heb ik een goed gevoel en dat was voor mij een belangrijke reden mijn contract te verlengen", liet Wilkshire in een reactie weten. De Australiër werd in de zomer van 2006 aangetrokken en speelde sindsdien 59 wedstrijden in het shirt van De Tukkers en trof hierin vijf keer doel.

Yao Jie en Meulendijks missen Spelen

De olympische dromen van Yao Jie en Judith Meulendijks zijn vrijdag uiteen gespat. De badmintonsters werden namelijk uitgeschakeld tijdens het EK, dat in het Zweedse Herning wordt gehouden. Het duo zou de halve finales moeten bereiken om kwalificatie af te dwingen.

Yao Jie moest in de kwartfinale haar meerdere erkennen in de Deense titelkandidaat Tine Rasmussen. De geboren Chinese wist gedurende de partij de nodige weerstand te bieden, maar ging uiteindelijk toch ten onder (18-21 en 16-21).

Eerder op de dag werd Meulendijks al door Pi Hongyan uit Frankrijk uitgeschakeld. De badmintonster gaf, na afloop van de partij, met tranen in haar ogen toe dat haar opponente simpelweg te sterk was. De Nederlandse was in de eerste game kansloos en verloor met 9-21. Ook in de tweede game leek het erop dat de Brabantse snel klaar zou zijn, maar ze wist zich halverwege toch nog te herpakken. Uiteindelijk wist haar Franse tegenstandster toch te winnen (17-21).

UEFA EURO 2008 scoort op je PlayStation 2

Goed nieuws voor alle mensen die uitkijken naar UEFA EURO 2008 voor de PlayStation 2, er zijn een aantal nieuwe screenshots verschenen en die kan je hier onder bewonderen.






UEFA EURO 2008 is een voetbalgame aka footie, gebaseerd op de relatief onbekende sport voetbal. In voetbalgames is het de bedoeling dat je elf man achter een bal laat aanrennen en zo scoort, het liefst in het goal van je tegenstander.

Makaay keert terug bij Feyenoord

Feyenoord kan aanstaande zondag, tijdens het treffen met Roda JC, over Roy Makaay beschikken. De aanvaller van de ploeg uit Rotterdam is volledig hersteld van een blessure aan zijn enkel. Hij liep de kwetsuur vijf weken geleden op.

Ook Henk Timmer keert weer terug in de selectie van Feyenoord. De doelman moest afgelopen weekend verstek laten gaan, vanwege een liesblessure. De kans is groot dat hij er tegen de Limburgers weer bij is. Trainer Bert van Marwijk: "Als hij geen reactie krijgt wordt de wedstrijd geen probleem voor hem."

De kans is echter groot dat Van Marwijk zondag geen beroep kan doen op Kevin Hofland en Denny Landzaat. Zij hebben last van respectievelijk de enkel en de hamstring.

Engels start in Amstel Gold Race

Addy Engels start aanstaande zondag in de Amstel Gold Race en is hiermee de zestiende Nederlander, die aan de start van dit wielerevenement zal verschijnen. De renner van Quick-Step ontving vrijdag zijn startbewijs.

De Belgische wielerformatie heeft voor de Amstel Gold Race geen uitgesproken kopman aangewezen, aangezien Tom Boonen, Stijn Devolder en Paolo Bettini door uiteenlopende redenen niet aanwezig zullen zijn.

Petrovic: "RKC pakt de titel"

Over ongeveer anderhalf uur begint in de Jupiler League de allesbeslissende speelronde. FC Volendam en RKC Waalwijk maken beide nog kans op de titel, aangezien zij evenveel punten hebben. De ploeg uit Noord-Holland heeft echter een beter doelsaldo en gaat daarom aan de leiding.

FC Volendam moet het in de laatste competitieronde opnemen tegen ADO Den Haag. RKC Waalwijk, dat een mogelijke titel niet in eigen hand heeft, gaat de strijd aan met Fortuna Sittard. Toch kijkt Zeljko Petrovic enigszins tevreden terug op het afgelopen seizoen. "Dat is een beetje jammer. Maar ik kan geen enkele speler iets verwijten. Of het zuur is dat we misschien op doelsaldo de titel missen? We hebben 82 goals gemaakt, dat is toch al een respectabel aantal? Je kunt wel zeggen: 'Hadden we die en die kans toen benut, dan was het nu anders geweest.' Maar ja, ook FC Volendam en FC Den Bosch zullen dat zeggen. Áls telt niet."

Petrovic heeft overigens wel vertrouwen in een goede afloop. "Als ik niet zeg dat we kampioen worden, ben ik geen echte professional. Wij moeten in ieder geval zorgen dat we Fortuna Sittard verslaan en vervolgens zien we wel."

Synchroonzwemtweeling naar OS

Sonja en Bianca van der Velden zijn er in geslaagd om zich definitief voor de Olympische Spelen te plaatsen. Het synchroonzwemduo wist vrijdag, tijdens het olympisch kwalificatietoernooi (OKT), vormbehoud aan te tonen, waardoor zij zich kwalificeerden.

Sinds maart waren de zusjes eigenlijk al verzekerd van een plaats op de Spelen, omdat ze destijds al vormbehoud aantoonden. Dit was overigens niet alles, want als klap op de vuurpijl voldeden ze toen ook aan de eis die de internationale zwemfederatie had opgelegd.

Vier jaar geleden, tijdens de Olympische Spelen in Athene, waren de zusjes Van der Velden ook al van de partij. Toen misten ze ternauwernood de finale van het synchroonzwemmen.

Segway mag deze zomer de weg op

De Segway mag uiterlijk 1 juli de openbare weg op. De ministers Hirsch Ballin en Eurlings hebben in een brief aan de Tweede Kamer groen licht gegeven. Tot op heden was het niet toegestaan om met een Segway te rijden op de openbare weg.

De Segway mag maximaal 25 kilometer per uur rijden en de bestuurder moet minstens 16 jaar oud zijn. Het dragen van een helm is niet verplicht. Een verzekering en reflectoren zijn daarentegen wel verplicht. Naast elkaar rijden is, net als bellen, niet toegestaan.

Gehandicapten kunnen ook gebruikmaken van de gemotoriseerde step met twee wielen. Zij mogen op de stoep rijden met een maximumsnelheid van 6 kilometer per uur.

De Tweede Kamer wilde al veel eerder groen licht geven voor de Segway. De ministers wilden echter eerst de wetgeving goed geregeld hebben, zodat bij ongelukken duidelijk is wie aansprakelijk is.


Het vervoersmiddel van de toekomst?

Janssen hoopt op mooi afscheid

Theo Janssen begint aanstaande zondag aan zijn laatste duel voor Vitesse. De middenvelder vertrekt komende zomer namelijk naar FC Twente en hoopt de supporters van de Arnhemse club nog wat te laten zien. De ploeg speelt namelijk tegen PSV, dat kans maakt op het landskampioenschap.

"Ik denk niet dat ze gaan gokken op een gelijkspel, dat is te gevaarlijk. Wellicht dat we via onze snelle voorhoedespelers toe kunnen slaan. Als je reëel bent, is PSV normaal gesproken beter dan wij. Alleen als zij een mindere dag hebben en wij stijgen boven onszelf uit, maken we een goede kans. En anders heeft PSV de titel gewoon verdiend", lichtte Janssen toe.

PSV moet minimaal gelijkspelen om de titel veilig te stellen. Mocht het zo zijn dat Vitesse het duel weet te winnen, dan moet Ajax punten laten liggen. Alleen dan zal de ploeg uit de Lichtstad voor de vierde maal op rij kampioen van Nederland worden.

Vorig seizoen speelden de twee ploegen ook tegen elkaar en ook toen maakte PSV nog kans op de titel. De Eindhovenaren lieten destijds geen spaan heel van de formatie uit Arnhem en wonnen in eigen huis met 5-1.

Speelfilm met Adje afgeblazen

De speelfilm waarin Adje de hoofdrol zou spelen, is afgeblazen. Producent Dave Schram van Shooting Star Filmcompany wil niet langer samenwerken met Arijan van Bavel, die de sullige rechterhand speelt van Paul de Leeuw.

"Waarom zou ik mijn tijd opmaken aan iemand die ik niet kan vertrouwen?'', liet Schram vandaag weten. Adje verscheen volgens Schram niet op een afspraak die hij met de acteur had gemaakt. "Ik dacht: Dat moet ik niet hebben, daar is de film iets te duur voor'', aldus de producent. "Ik heb nog zoveel leuke filmprojecten waar ik me voor wil inzetten.'' Ook regisseur Dick Maas heeft zich teruggetrokken uit het project.

Mass Effect DLC Bring Down The Sky gratis

Op 6 juni verschijnt in Europa de PC-versie van Mass Effect. Bioware heeft vandaag bekend gemaakt dat de DLC getiteld "Bring Down The Sky", die eerder al op de Xbox 360 verscheen, op dezelfde dag beschikbaar zal zijn voor de PC-versie van de game. Bovendien zal deze zonder kosten gedownload kunnen worden. Onze mening over Bring Down The Sky kun je hier lezen.

Batarian terroristen vallen een menselijke kolonie aan, door er een enorme meteoriet op af te sturen. Om zichzelf een vrijgeleide te bezorgen voor noodgevallen hebben ze ook gijzelaars genomen. Aan de speler de taak deze te bevrijden en de kolonie te redden.

Grote brand in kinderspeelcomplex Utrecht

Sinds 15.45 uur woedt er een zeer grote brand in de indoor kinderspeelplaats Kidzcity in Utrecht. Een woordvoerder van de brandweer meldt dat het pand aan de Vlampijpstraat inmiddels is ontruimd. Er is ook een sportschool gevestigd in het gebouw.

De brandweer is op dit moment bezig om de brand onder controle te krijgen. Er is nog niets bekend over de oorzaak van de brand en de schade aan het gebouw. Er raakte niemand gewond.

Boter krijgt impuls op Schijf van Vijf

Nederlanders moeten meer boter eten. Dat vindt het Voedingscentrum, dat de aanbeveling voor het gebruik van margarine, halvarine, bereidingsvetten en oliën heeft verhoogd. Het Voorlichtingsbureau Margarine, Vetten en Oliën (MVO) raadt de bevolking aan om elke boterham met boter te besmeren. De voedingsvetten uit de Schijf van Vijf bevatten essentiële vetzuren en de vitamines A, D en E.

Voorheen was de dagelijkse aanbeveling twintig gram voor vrouwen en 35 gram voor mannen. Die aanbevelingen gaan nu beide met vijftien gram omhoog. Dat is volgens het MVO vijf gram per besmeerde boterham en vijftien gram voor elke warme maaltijd.

De door de overheid gefinancierde Stichting Voedingscentrum Nederland geeft advies over voeding en 'vertaalt' daarvoor onder meer resultaten van wetenschappelijk onderzoek naar begrijpelijke taal. De bekende Schijf van Vijf wordt ook door het Voedingscentrum samengesteld.

Noorwegen gaat hoerenlopen strafbaar stellen

Noorwegen is van plan het kopen van seksuele diensten strafbaar te stellen in plaats van het aanbieden ervan, als middel om mensenhandel tegen te gaan. Hoerenlopen zal worden bestraft met boetes en maximaal een half jaar gevangenisstraf als de wetgeving er komt. Dat ligt voor de hand, want de coalitieregering heeft een meerderheid in het parlement.

Minister van justitie Knut Storberget zei dat het wetsvoorstel bedoeld is om slachtoffers van de sekshandel te beschermen door Noorwegen minder aantrekkelijk te maken voor criminelen die vrouwen tot prostitutie dwingen.

Zweden nam in 1999 al een soortgelijke wet aan.

Lichaam bejaarde vermoedelijk in Haagse sloot

In een sloot bij de Alberdastraat in Den Haag heeft de politie vrijdagmiddag een lijk gevonden. Er is geen reden om aan te nemen dat het om een misdrijf gaat, meldt de politie. Het lichaam is vermoedelijk van een vermiste 78-jarige vrouw.

Lientje van Mastrigt werd sinds zaterdag vermist. Ze was voor het laatst gezien in de buurt van de Alberdastraat. De 'statige dame' kon volgens de politie verward en druk overkomen, omdat ze een paar dagen geen medicatie had gebruikt. Ook had ze een slecht gezichtsvermogen.

Bij een zoektocht naar de vrouw vonden agenten rond 14.00 uur het stoffelijk overschot. Een politiewoordvoerder kon nog niet bevestigen of het inderdaad om de vrouw gaat.

'Vaderclaim' baby Willem blijkt vals

Degene die vorige week de politie belde met de mededeling dat hij de vader is van baby Willem, die dood werd gevonden in Oosterhout, is niet de vader. Volgens de politie ging het om een minderjarige jongen uit Almere die de politie uit balorigheid belde. Het Openbaar Ministerie beslist of hij wordt vervolgd.

Vorige week woensdag nam de jongen contact op met de politie na een herhaling van televisieprogramma Opsporing Verzocht, waarin de vondst van de baby aan de orde kwam. Het gesprek duurde enkele seconden. Hij zei dat hij de vader was van de baby, werd emotioneel en hing weer op. De politie wist hem te achterhalen aan de hand van het telefoonnummer dat hij gebruikte.

Een trimclub vond het lijkje 12 maart in een witte plastic tas langs het Wilhelminakanaal. De jongen werd een week later begraven. De politie kreeg tot nu toe vijftien tips over Willem van Oosterhout, zoals het dode jongetje werd gedoopt.

DC Comics verzorgt stripversie Gears of War

DC Comics heeft het blijkbaar naar hun zin in de games-industrie; naast de cross-overgame Mortal Kombat vs DC Universe, gaat de studio ook een comic verzorgen die gebaseerd zal zijn op het universum van Gears of War.

De comic zal getekend worden door de Wildstorm-studio van DC Comics, die onder meer Darkchylde en de World of Warcraft-comics op hun CV hebben staan. De verhaallijn van de Gears of War-comic zal beginnen aan het einde van de eerste game, om zo het gat tussen deel één en twee te overbruggen. Welke richting de verhaallijn hierna zal nemen is nog onbekend. De comic zal vanaf oktober te koop zijn.


-"Did you know DC's making a comic about this?"
- "No. Does this mean Superman is coming to help us?"

De spuigaten van Rita

Rita wil de doodstraf invoeren. De vraag is, hoe breng je die criminele Turken (excuses voor de dubbelzegging Rita) dan om? De eerste experimenten hiertoe zijn jammerlijk mislukt (alleen wc papier en plastic stoeltjes zijn niet genoeg voor een brandstapel Rita!), maar ze houdt voet bij stuk. Haar nieuwste project bestaat uit het importeren van een groep ondervoede Roemeense zwerfhonden. Als proefpersoon zou ik Jerry K. willen voorstellen. Deze oud-militair ronselde en misbruikte tientallen kinderen in Brazilië en werd daarvoor vorige week tot 21 jaar cel veroordeeld. Maar Jerry was inmiddels naar Nederland gevlucht, en ja dan kun je niet worden uitgeleverd. Nederland heeft namelijk geen uitleveringsverdrag met Brazilië! Gelukkig voor alle ouders met jonge kinderen werd Jerry ook in Nederland zwaar gestraft. Hij kreeg maar liefst 240 uur dienstverlening! Waar is Rita als je haar nodig hebt? Aan de zwerfhonden voeren die gast!

AC Milan wil Van Nistelrooy

AC Milan is druk bezig veranderingen door te voeren in de ploeg. Eerder is al bekend geworden dat de overgang van Ronaldinho zich in een afrondende fase bevindt, nu maken de Milanezen bekend dat ze Ruud van Nistelrooy willen halen.

Voorzitter Silvio Berlusconi wilde eerst Andriy Shevchenko terughalen naar Milaan maar Spaanse media berichtten nu dat de club zich op Van The Man gaat richten. Van Nistelrooy is met zijn tweede seizoen bezig bij Real Madrid en heeft nog een contract tot 2010.

1UP: GTA IV heeft last van glitching en framerate problemen

1UP heeft de singleplayer van GTA IV helemaal door kunnen spelen, en heeft op basis daarvan een preview geschreven. In de preview wordt aangegeven dat het spel last heeft van glitching en framerate problemen. Het ene moment zie je bijvoorbeeld een lading auto's voor je, maar als je even de andere kant op kijkt en vervolgens weer terug, is de weg helemaal leeg.

“You'll likely notice the same graphical "quirks" that the series has dealt with since the jump to 3D. The same filmlike, grainy framerate exists and usually holds steady, but it can momentarily dip when things get frantic. There's some long-distance graphical fade-in as well as some street-level hazards that appear only after you hit them. Traffic will be nonexistent one second, then three cars deep when you rotate the camera back around, and then completely disappear when your wanted level gets to two or three stars"

Er is gelukkig nog geen reden om hierdoor in paniek te raken, de problemen vallen best mee en verder is 1UP erg positief over de game.

Louis van Gaal blijft bij AZ

Louis van Gaal blijft ook komend seizoen trainer bij AZ. Dat deelde hij vandaag aan de spelersgroep mee, na eerder deze week met de directie en het bestuur gesproken te hebben.

Van Gaal liet enkele weken geleden doorschemeren bij AZ te willen vertrekken. De spelersgroep wenste de oefenmeester echter te behouden en wilde in de afgelopen periode aantonen dat ze Van Gaal waard zouden zijn.

Van Gaal lichtte zijn besluit als volgt toe: "Ik blijf op basis van een aantal factoren. Zo heeft de helft van de selectie aangegeven dat ze voor mij naar AZ zijn gekomen. Bovendien heb ik de technische staf verdrievoudigd en ook voor volgend seizoen hebben we mensen aangetrokken om de staf te professionaliseren. Wat dat betreft zou het ook een slechte zaak zijn als ik weg zou gaan." Volgens de trainer reageerde de selectie met applaus op zijn mededeling.

'Heerenveen doet miljoenenbod op Emnes'

SC Heerenveen heeft een miljoenenbod uitgebracht op Spartaan Marvin Emnes, zo meldt AD Sportwereld. De Friezen zouden tussen de drie en vier miljoen over hebben voor de jeugdinternational.

Emnes, die de laatste maanden in grootse vorm steekt en acht keer scoorde in de competitie, heeft ook een sterk verbeterde aanbieding van Sparta Rotterdam gekregen. De kans dat de 19-jarige aanvaller bijtekent lijkt echter gering, nu ook enkele buitenlandse topclubs zich gemeld zouden hebben. In afwachting van een hoger bod uit het buitenland houdt Sparta, dat een samenwerkingsverband met Heerenveen heeft, het aanbod van de Friezen nog in beraad. Zeker is dat Emnes bij een vertrek de duurste verkoop uit de rijke historie van de Rotterdammers zal worden.

Custom Soundtrack, meer game-modes in Burnout Paradise

Criterion heeft aangekondigd dat de aanstaande update van Burnout Paradise een aantal flinke veranderingen op zal leveren. Voor zowel de 360- als de PS3-versie zullen er twee nieuwe multiplayermodes beschikbaar komen; Marked Man en Road Rage.
Bij Road Rage worden de spelers verdeeld over twee teams. De "runners" moeten van checkpoint naar checkpoint racen, terwijl de "chasers" de runners kapot moeten rammen. De runners kunnen slechts één checkpoint vooruit kijken, terwijl de chasers elk checkpoint kunnen zien.

Marked Man wordt online net zo gespeeld als offline, één willekeurig gekozen speler is de Marked Man, de rest krijgt de eenvoudige opdracht z'n auto binnen 90 seconden aan gort te rijden. Lukt dat, krijgt degene die de Takedown doet een punt. Overleeft de Marked Man de 90 seconden, dan krijgt die een punt.

Tenslotte zal er in deze update ook een Custom Soundtrack-optie toegevoegd worden aan de PS3-versie van de game, zodat je niet langer "Hey hey you you I don't like your girlfriend" hoeft aan te horen tijdens het rijden, maar gewoon "The Cardigans - My Favourite Game" kan luisteren onder het cruisen, zoals het hoort.




Beenhakker kan Braziliaan selecteren

Leo Beenhakker heeft er een optie bij voor de EK-selectie van Polen. De Braziliaan Roger kreeg namelijk een Pools paspoort.

Beenhakker liet eerder doorschemeren de speler van Legia Warschau graag in zijn groep te hebben, maar dat hij moest wachten op diens naturalisatie. De Poolse president Lech Kaczynski bemoeide zich er zelf mee. Hij overhandigde Roger diens paspoort. "We verwelkomen je in de hoop dat je succes met ons nationale elftal zult hebben," voegde de president de voetballer toe. Opmerkelijk is dat het in Polen normaal gesproken vijf jaar duurt voor een buitenlander in aanmerking kan komen voor een Pools paspoort. Roger is echter pas drie jaar in Polen.

Omniworld raakt smaakmaker Matusiwa kwijt

FC Omniworld moet na dit seizoen verder zonder smaakmaker Diangi Matusiwa. De club heeft de onderhandelingen met de 22-jarige aanvaller over een nieuw contract gestaakt.

Matusiwa kwam afgelopen zomer over van amateurkampioen Argon. De Angolees groeide na een moeizaam begin uit tot revelatie. Hij scoorde tot dusverre elf keer en werd international voor zijn geboorteland. Trainer Peter Boeve vindt het vertrek van Matusiwa vervelend en verrassend. Technisch manager Jeffrey Kooistra reageert luchtiger: "In het eerste jaar was het Sjoerd Ars, in het tweede jaar was het Nordin Amrabat. Volgend jaar staat er weer iemand anders."

Uwe Boll: "Spielberg en Bay pesten me!"

Één van de beste filmmakers van dit moment, althans dat vindt hij zelf, is Uwe Boll. De rest van de wereld is het hier niet echt mee eens, dus nadat hij in een interview had gezegd dat hij stoppen met regiseren zodra er 1 miljoen mensen een petitie hadden getekend, werd er direct een online petitie gestart. Inmiddels staat de teller op ruim 200.000 en het wordt Uwe nogal heet onder de voeten.

In een videoboodschap claimt hij onder meer dat Steven Spielberg en Michael Bay de petitie meerdere keren getekend hebben onder verschillende namen. Volgens Boll puur en alleen maar omdat ze bang zijn voor concurrentie. Blijkbaar denkt Boll dat Spielberg bang is dat Indiana Jones 4 overschaduwd wordt door Bolls Postal.
Daarnaast laat hij ook nog een filmpje zien van, volgens Boll, één van de mensen die de petitie getekend hebben. Nadat hij het filmpje afgekraakt heeft, biedt Uwe wel aan om de filmmaker in kwestie bij te staan met adviezen.

I tracked down who's signing that petition, and these are like a few people, getting under different identities and things in the internet and signing it over and over again. The second thing is that I was able to find that actually Michael Bay and Steven Spielberg under various different identities posting ongoing that I should stop making movies, and I know why: They are afraid of the competition. What jealous internet nerds and wannabe filmmakers are signing that petition?

Het filmpje in kwestie kun je hier bekijken.


Samir A. ziet Nederland niet als plek voor aanslag

Samir A. zou nooit een aanslag plegen in Nederland. Hij voelde zich met het land verbonden omdat hij een Nederlands paspoort heeft. "Ik had daardoor een contract met de overheid", zei de terreurverdachte vrijdag tegen de voorzitter van het hof in de Bunker in Amsterdam. In een ander land zoals Tsjetsjenië zou hij er minder moeite mee hebben, voegde hij toe.

Samir A., Nouriddin El F., Soumaya S., Mohamed C. en Mohamed H. worden onder meer verdacht van het vormen van een terroristische organisatie en het voorbereiden van een aanslag op het AIVD-hoofdkantoor. Vier van de verdachten kregen eerder straffen tot acht jaar opgelegd. H. werd vrijgesproken.

Tijdens het verhoor in het hoger beroep van de Piranha-zaak tegen het vijftal zei A. verder dat kroongetuige Lahbib B. liegt. Op de vraag van het hof waarom B. die vermeende leugens dan al zo lang volhoudt zei A. dat hij zich dat ook al twee jaar lang afvraagt.

Kroongetuige B., wiens verklaringen samen met die van zijn vrouw Hanan S. het belangrijkste bewijs zijn in de zaak, zou onder meer hebben gelogen over handschoenen waarin DNA van A. is gevonden. Volgens B. was Samir A. bij hem aan de deur gekomen met een tas met vuurwapens. Hij zou handschoenen hebben gedragen toen hij de wapens liet zien.

A. zegt dat hij een van de handschoenen een keer van B. heeft geleend toen het koud was. Volgens hem zou een nieuw onderzoek zijn verhaal ondersteunen, omdat er dus ook maar in één handschoen DNA-materiaal van hem kan zitten.

B. en zijn vrouw S. werden eind vorige maand zelf veroordeeld tot celstraffen van drie jaar voor betrokkenheid bij terrorisme. De rechtbank in Rotterdam achtte bewezen dat ze deel uitmaakten van een 'criminele organisatie met een terroristisch oogmerk', namelijk het vermoorden van Nederlandse politici. Het Openbaar Ministerie had een jaar cel geëist.

In het verdere verhoor had Samir A. ook nog een verklaring voor het witte poeder, de bivakmutsen en de gasmaskers die bij hem thuis waren aangetroffen na zijn arrestatie in oktober 2005. Het poeder was bloem, de gasmaskers waren voor hem en zijn familie indien de politie een inval met traangas zou doen en de bivakmutsen waren bestemd voor verkoop vanuit huis.

De beruchte afscheidsvideo van Samir A. die begin 2006 werd gevonden was niet serieus bedoeld, zei A. nog maar eens. In die video bedreigde hij politici en de Nederlandse bevolking met de dood. Hij wilde weten hoe het voelde om een video te maken zoals de martelaars doen naar wie hij opkeek, zei hij. Maar de video zou alleen voor hemzelf zijn geweest. Dat iemand anders de clip zou zien was dan ook niet de bedoeling, stelde A. Hij maakte het videotestament bovendien niet in zijn eigen huis, omdat zijn moeder anders boos zou zijn geworden.

Soul Calibur IV vanaf 31 juli in Europese winkels

Ubisoft heeft aangekondigd dat Soul Calibur IV in dezelfde week in Europa zal verschijnen als in Amerika waar de game vanaf 29 juli beschikbaar zal zijn. Of we, net als in Amerika, een Limited Edition van de game kunnen verwachten is nog niet bekend. Om dit heuglijke feit te vieren hebben we hierbij nog wat screenshots van de game.












Tijdens de reïncarnatie van Soul Edge en SoulCalibur is er nog iets anders wakker geworden. De strijd tussen de twee zwaarden bereikt zijn hoogtepunt als de maker van de wapens zich in de strijd gaat mengen. Nightmare, in zijn ultieme vorm, wacht op Siegfried voor het ultieme gevecht. Simpel zal deze strijd niet worden nu ook Yoda en Darth Vader zich er in zullen mengen.

Vogelaar zwijgzaam over pr-adviseur

Dagblad De Telegraaf schreef eerder deze week dat de PvdA-ministers Jacqueline Cramer (Milieu) en Ella Vogelaar (Integratie) partijgenoot  Dig Istha en Charles Huijskens hadden ingehuurd om hen media-training te geven. De beide ministers zouden te onzichtbaar zijn en hun beleid niet goed voor het voetlicht brengen.

Communicatiedeskundige Istha, voorheen werkzaam als woordvoerder van ex-premier Wim Kok, en  Huijskens zouden voor een bedrag van 187 euro per uur (7500 per week) aan de slag zijn gegaan.

De SP reageerde meteen al boos over het bericht. ''Ik zie niet in waarom de belastingbetaler dit moet betalen", zo zei  SP-Kamerlid Ronald van Raak. ''Het zijn PvdA-ministers die PvdA-adviseurs inhuren om een PvdA-probleem op te lossen. Daar komt vast een gepeperde rekening voor, en wat mij betreft gaat dat niet ten koste van de VROM-begroting. Deze uitgave mag de PvdA zelf opbrengen.''  Raak maakte zich ook boos over het feit dat de PvdA-bewindslieden ''elkaar weer eens baantjes toespelen.'

Weblog GeenStijl stuurde deze week hun 'altijd objectieve' verslaggever Rutger Castricum naar een of andere bijeenkomst in Utrecht waar minister Vogelaar aanwezig was. Hij wilde weten of de media-training al had geholpen. Ze ontkende dat ze een adviseur had aangenomen. Castricum bleef echter aandringen hetgeen resulteerde in een minutenlang zwijgen van de minister tegen een opdringerige Castricum.

Filmpje op GeenStijl TV.

Met dank aan Willy84 voor de submit.

Phantasy Star III nu in Virtual Console

Nintendo pakt vandaag groots uit op hun virtual console met één gloednieuwe oude game. Oke, één game is een beetje magertjes, maar gelukkig maken ze er dan wel gelijk een goede game van. Phantasy Star III: Generations of Doom voor de Mega Drive is namelijk de game die we vanaf vandaag kunnen gaan downloaden. Het spel kost 800 Wii points.

Phantasy Star III: Generations of Doom is een RPG welke in 1991 voor het eerst in Europa verscheen, maar is daarna nog een aantal keer verschenen op verschillende gamescollecties zoals The Sega Genesis Collection. Het spel speelt zich af in een middeleeuwse omgeving met koningen, ridders en kastelen.

'Stijve' gaat Haagse LPF te ver

De Haagse PvdA-wethouder Rabin Baldewsingh is door de lokale fractie van de Lijst Pim Fortuyn (LPF) op de vingers getikt omdat hij het woord 'stijve' in zijn mond heeft genomen. Tijdens een bijeenkomst met hindoestaanse jongeren in het Haagse filmhuis had Baldewsingh gezegd dat hij ''nog nooit een stijve van een Indiase film heeft gekregen''. De discussie ging over het steeds explicieter worden van de zogeheten Bollywoodfilms.

"Zo’n uitspraak van een Haagse wethouder, die toch een maatschappelijk boegbeeld met voorbeeldfunctie zou moeten zijn, is volkomen ongepast", vindt LPF-raadslid Willem van der Velde. Hij wijst erop dat het niet de eerste keer is dat Baldewsingh blijk geeft van een bijzondere woordkeuze. "Het is eigenlijk heel simpel: de wethouder moet maar eens naar een andere baan gaan uitkijken." Van der Velde zegt niet alleen namens de LPF te spreken, maar ook namens een aantal andere kleine fracties in de Haagse gemeenteraad.

Wethouder Baldewsingh is zich ondertussen van geen kwaad bewust. "Als ik iemand hiermee voor het hoofd heb gestoten, dan spijt mij dat." De uitspraak is volgens hem gedaan "in het licht van de discussie over seks en erotiek in de Indiase cinema". Aanstaande donderdag dient hij zich in een debat in de raad te verantwoorden voor zijn lullige woordkeuze.

Met dank aan Kozzmic voor herschrijven en de submit.

Alle scholen in EU hebben internet

Meer dan 96 procent van de scholen in de EU zijn nu verbonden met het internet. Twee derde daarvan zelfs via breedband, terwijl dat in 2001 nog zo goed als niets was.

Europees Commissaris Viviane Reding (Informatietechniek) heeft dat vandaag gemeld in haar Voortgangsrapport ICT. In Nederland werkt de Stichting ICT op School aan meer computers en software in het onderwijs.

De Europese Commissie vindt ICT erg belangrijk om kennis en de economie vooruit te helpen. Sommige streken liggen echter achter en zijn niet volledig aangesloten op breedband.

EU-commissaris Reding vindt dat die landen harder moeten werken. Zo blijkt dat twee op de drie Roemenen, Bulgaren en Grieken helemaal geen internet gebruiken. Dat staat in schril contrast met Nederland en Denemarken, waar dat slechts een op de acht is.

Belgische kids vernoemd naar tv-detectives

Belgische ouders vinden tv-politiehelden kennelijk een gedroomd voorbeeld voor hun kinderen. Zo zijn er 161 kinderen vernoemd naar de populaire commissaris Witse, 33 naar Derrick en twee naar Aspe, auteur van een tv-serie over de Brugse adjunct-commissaris Pieter Van In.

Het Belgisch bureau voor statistiek heeft dat gemeld. Er zijn nog geen Belgen vernoemd naar Baantjer.

De meest voorkomende voornamen in België zijn Maria en Jean. Maar ondertussen tellen de Belgen ook 252 Britneys, 161 Shakira's en 32 Parissen. Twee zijn vernoemd naar Bumba, een clowntje uit peuterfilmpjes.

Enkele Belgen wilden bij de naamkeuze niet te lang nadenken. Ze gaven kind als tweede of derde naam alleen een afkorting, zoals M, S, Y of H.

Opnieuw leden jeugdbende Diamantbuurt opgepakt

De politie heeft gisteren in Amsterdam opnieuw twee jongens aangehouden die tot een criminele jeugdbende zouden behoren. De verdachten zijn 15 en 18 jaar oud. De afgelopen weken hield de politie al achttien andere vermeende leden van de groep aan, aldus een woordvoerder.

De bende zou vooral vanuit de Diamantbuurt in het stadsdeel Oud-Zuid hebben geopereerd. De leden hebben zich volgens de politie beziggehouden met georganiseerde drugshandel en overvallen. Ook zouden ze op een muur op het Smaragdplein een dodenlijst met namen van politieagenten hebben geschreven.

De jongens zijn in de leeftijd van 15 tot 25 jaar. Vier van hen zitten nog vast. De anderen zijn op vrije voeten, maar gelden wel nog als verdachten. De politie hield de afgelopen weken overigens ook tien personen aan die drugs van de bende zouden hebben gekocht.

Een van de vermeende leden van de groep, Omar el H.,  heeft overigens aangifte van smaad en laster gedaan tegen een politiecommissaris. Die zei in de media dat de man wel eens tot ''de nieuwe Willem Holleeder'' zou kunnen uitgroeien. De rechtbank veroordeelde deze verdachte in 2005 overigens wegens betrokkenheid bij de dood van drugsverslaagde Anja Joos. Zij werd door een groep jongeren doodgeschopt.

Arsenal doet bod op Gomes

Arsenal wil het keepersprobleem oplossen door Heurelho da Silva Gomes aan te trekken. Het doel van de club uit Londen wordt door de weinig betrouwbare Spanjaard Manuel Almunia en de Duitser Jens Lehmann bewaakt.

The Gunners hebben een bod van 15 miljoen euro voorbehouden voor de Braziliaanse keeper. Gomes verlengde echter recentelijk zijn contract tot medio 2013 bij PSV. De 27-jarige was wel teleurgesteld dat het nieuwe contractaanbod zo lang op zich liet wachten.

Winkelier bedreigde burgemeester Schiedam

Eigenaar Bülent M. van avond- en buurtwinkel Kethel in het Schiedamse winkelcentrum Spaland wordt ervan verdacht  burgemeester Wilma Verver met de dood te hebben bedreigd.  De 31-jarige M. werd vorige week door agenten in kogelvrije vesten gearresteerd in zijn winkel.

De ondernemer ligt al tijden met de gemeente in de clinch omdat hij een vergunning wil hebben om tot twaalf uur 's nachts open te blijven. Op last van de politie weigert de gemeente de vergunning, omdat men overlast vreest van hangjongeren. Die overlast is er volgens buurtbewoners nu al. Bovendien zeggen sommigen dat M. ''voor geen meter spoort''. Want als je een opmerking over de overlast maakt, ''scheldt hij je helemaal verrot''.

Maar de laatste tijd zou M. zijn pijlen hebben verlegd naar de burgemeester en andere bestuurders. Begin deze maand heeft hij allerlei bedreigingen geuit tegen een ambtenaar en de burgemeester. Ook zijn medewerkers van de gemeente telefonisch geïntimideerd en bedreigd. De secretaris van een wethouder die hij op straat zag, werd  door hem mishandeld.

Verder heeft hij zich meermalen misdragen in het stadhuis. Daarbij werd personeel uitgescholden en bedreigd. Tegen de burgemeester zou hij hebben gezegd een pistool te zullen kopen en haar dood te schieten. De politie zegt dat hij daarbij geroepen heeft ''er wel 20 jaar voor over te hebben''. Vandaar dat hij vorige week werd opgepakt.

Inmiddels is Bulent weer op vrije voeten gesteld. Er waren volgens het Openbaar Ministerie onvoldoende redenen om hem langer vast te houden. Hij zal zich in mei voor de rechtbank moeten verantwoorden. M. zegt enorm ''te betreuren'' wat er allemaal is gebeurd. ''Het liefst zou ik het allemaal willen terugdraaien, want ik heb mij niet goed gedragen.’’

Lijk blijkt kat

Een dode kat is donderdagavond ten onrechte aangezien voor een lijk. Een 64-jarige Hagenaar groef een groot gat in een tuin aan de Pieter Langendijkstraat in zijn woonplaats. Toen hij merkte dat omstanders hem in de smiezen hadden, rende hij weg.

Omstanders zagen kledingstukken uit het gat steken en iets dat op een teen of een duim leek. De technische recherche begon een onderzoek, omdat werd vermoed dat het om een lijk ging. Na wat graafwerk bleek er een dode kat te liggen. De Hagenaar verklaarde na zijn aanhouding dat hij de kat van zijn vriendin had begraven. Hij heeft een proces-verbaal gekregen.

'Zeeuwse jeugd zuinig met condooms'

De niet uit te roeien gedachte dat Zeeuwen vooral 'zunig' zijn, lijkt in ieder geval op te gaan voor jonge Zeeuwen wat betreft het condoomgebruik.   Zeeuwse jongeren blijken namelijk minder vaak een condoom te gebruiken dan hun leeftijdgenoten elders in Nederland. Dat meldt de Jeugdmonitor Scoop. Alhoewel de onderzoekers wel vraagtekens zetten bij vergelijkingen, omdat de vraagstelling elders in het land anders zou zijn.

De leeftijd waarop men in Zeeland seks heeft, wordt steeds jonger. Zo'n 25% van de 15-jarigen uit Zeeland heeft wel eens geslachtsgemeenschap gehad en 12% van hen gaat geregeld van bil.  

In klas 3 van het voortgezet onderwijs heeft 80% wel eens alcohol gebruikt. Meer dan de helft zegt ooit wel eens dronken te zijn geweest.   Hash en wiet gaan er ook in Zeeland wel in. 20% heeft het ooit gebruikt en 10% in  de afgelopen weken.  In vergelijking met vier jaar geleden zijn Zeeuwse jongeren wel minder gaan roken.

Met dank aan Fredo55 voor de submit.

D'Arcy mist Spelen na vechtpartij in kroeg

Het Australisch Olympisch Comité heeft zwemmer Nick D'Arcy uit de olympische ploeg gezet. De 20-jarige vlinderslagspecialist die zich had geplaatst voor de 200 meter in Beijing, wordt gestraft voor een vechtpartij in een bar in Sydney. Met enkele rake klappen bezorgde hij collega-zwemmer Simon Cowley meerdere botbreuken in zijn gezicht.

Het AOC verwijt D'Arcy dat hij zichzelf, de zwemsport, het team en het AOC in diskrediet heeft gebracht. "Het mag duidelijk zijn dat we D'Arcy niet langer kunnen tolereren in het olympische team", lichtte AOC-voorzitter John Coates de beslissing toe. "Als we hem na zo'n actie zouden handhaven in het team, kunnen we het comité niet meer serieus nemen." D'Arcy heeft nog de mogelijkheid in beroep te gaan bij sporttribunaal CAS.

Britney moet kwart miljoen ophoesten

Britney Spears moet 250 duizend euro betalen aan de advocaten die de afgelopen maanden voor haar hebben gewerkt. Dat heeft een rechter in Los Angeles donderdag bepaald, schrijft het Amerikaanse tijdschrift People. Andrew Wallet, die samen met Britney's vader haar financiële belangen behartigt, krijgt een voorschot van ruim 62 duizend euro voor zijn diensten.

De firma die ervoor heeft gezorgd dat Britney in februari onder curatele kwam te staan van haar vader Jamie krijgt meer dan honderdduizend euro. Samuel Ingham, een advocaat die door de rechter aan de zangeres is toegewezen, krijgt een wekelijks honorarium van ruim zesduizend euro.

De 26-jarige zangeres heeft de afgelopen maanden heel wat rechtszalen van binnen gezien. Na een slepende voogdijzaak over haar zoontjes Sean Preston (2) en Jayden James (1), werd Britney eerder dit jaar tot tweemaal toe opgenomen in een psychiatrische inrichting. De rechter wees toen de volledige voogdij over de jongetjes toe aan haar ex-man Kevin Federline.

UMC Utrecht koelt baby's tegen hersenschade

Pasgeboren baby's worden in het Universitair Medisch Centrum (UMC) Utrecht voortaan gekoeld. Daarmee moet hersenschade door zuurstofgebrek worden beperkt. Het UMC gebruikt deze techniek als eerste in Nederland, meldt het ziekenhuis vrijdag.

Bij de behandeling, die de kans op overlijden of een ernstige handicap moet verminderen, worden de pasgeboren baby's drie dagen tot 33,5 graden gekoeld met een speciaal koelpak. Daarna worden ze weer langzaam opgewarmd. De behandeling met koeling moet binnen zes uur na de geboorte worden gestart. De normale lichaamstemperatuur van een baby is 37 graden.

Het precieze effect van de nieuwe techniek is bij het UMC nog niet helemaal bekend. De baby die de behandeling enkele weken geleden onderging, maakt het goed. De uiteindelijke gevolgen van de behandeling zijn meetbaar over twee jaar. Dan kan de motorische en verstandelijke ontwikkeling worden getest.

Enkele ziekenhuizen in de Verenigde Staten, Engeland en Nieuw-Zeeland zijn al eerder begonnen met de therapie. Hier waren de eerste resultaten positief.

Hardwareverkopen Japan, Mario is niet goed genoeg

Er is deze week niet veel veranderd en ondanks de hoge verkopen van Mario Kart voor de Wii, is het toch de PlayStation Portable die op nummer één blijft staan. Hoewel de Wii dit keer niet op nummer één staat is het toch het enige platform met een stijging in verkopen.

Hardware - This Week | Last Week | YTD | LTD
1. PSP - 85,721 | 120,964 | 1,315,501 | 8,980,578
2. NDS - 47,158 | 55,190 | 1,152,496 | 22,325,546
3. WII - 46,296 | 44,618 | 1,146,357 | 5,762,516
4. PS3 - 8,232 | 11,303 | 366,125 | 2,007,796
5. PS2 - 6,834 | 10,423 | 184,353 | 21,111,393
6. 360 - 1,147 | 1,452 | 49,645 | 556,985

...Zal het volgende week er nog steeds zo uitzien?...

Gouden tijden uit Soul Calibur herrijzen op Xbox Live Arcade

Hoewel Soul Calibur momenteel veel in het nieuws is vanwege Soul Calibur IV, is dat niet de enige Soul Calibur-game die de komende tijd zal gaan verschijnen. De originele Soul Calibur zal namelijk gaan verschijnen op Xbox Live Arcade.

Hoewel er nog weinig bekend is over hoe de game overgezet zal worden, is al wel bevestigd dat alle personages uit de Dreamcast-game ook beschikbaar zullen zijn in deze game, en er zullen leaderboards toegevoegd worden. Of het spel ook een online-modus zal bevatten is nog onduidelijk, de originele versie had dit niet, maar een online modus is tegenwoordig wel standaard voor zulk soort games.

Wanneer de game zal verschijnen is ook nog onduidelijk. Te verwachten is dat dit rond de release van Soul Calibur IV zal zijn, om deze game nog wat extra te promoten.

Rutten bijna rond met Schalke 04

Het lijkt erop dat Fred Rutten rond is met Schalke 04. Verschillende Duitse media melden dat de deal gesloten is. Rutten zal een contract tot medio 2011 krijgen bij Schalke 04.

Het salaris van de huidige trainer van FC Twente is ook al bekend. Hij zal rond 1,3 miljoen euro per jaar verdienen. Ook moet er een afkoopsom van 400.000 euro betaald worden aan de Tukkers aangezien de trainer nog een contract hier heeft lopen.

De trainer werd eerder al in verband gebracht met PSV en Hamburger SV. Rutten wilde echter zijn huidige club niet midden in het seizoen verlaten.

Microsoft: Wij hebben de core-gamers

De strijd voor de core-gamer is ten einde, de Xbox 360 heeft gewonnen. Dat is tenminste wat Xbox 360 product manager Aaron Greenberg in een interview vertelde. De Xbox 360 loopt zoveel voor in verkopen dat het bedrijf er zeker van is dat ze de core-gamer in hun zak hebben.

"I think the battle for the core user is sort of over, if you will. We're heading now well beyond 20 million in console sales. I feel we've secured that core buyer, and that gives us quite a bit of an advantage versus PS3, which is late to the game and still at a price disadvantage relative to the Xbox."

Hoewel het misschien nog iets te vroeg is om dit te zeggen, gezien het feit dat er de komende tijd een aantal grote titels naar de PlayStation 3 komen, zoals Metal Gear Solid 4, LittleBigPlanet en Gran Turismo 5, is Greenberg zeker van zijn zaak. Veel gamers hebben al een 360 in huis staan en Sony heeft zijn console te laat in de markt gezet met te weinig goede games.

"I think the type of audience that [Sony is] going after with many of those games, frankly, are Xbox 360 owners...They're trying to go after a consumer that has already bought an Xbox 360, which frankly has a much broader lineup with more titles and more exclusives. You could say that [Sony] showed up with too little, too late."

In Europa is de Xbox 360 de strijd nog niet ten einde. Het PlayStation-merk blijft hier sterk en het merk blijft ook verkopen.

"Without a doubt, Sony is a very formidable competitor in Europe, and they have entrenched themselves as an established brand, and we recognize that," aldus Greenberg, "But it's also part of the reason why we say Europe is the battleground territory for us this generation. So we've really double-downed our efforts there in marketing spend and our aggressiveness in that market."

Microsoft voorspelt dat aan het eind van 2008 er twee a drie keer zoveel 360's in de Amerikaanse huishoudens staan, dan dat er PS3's staan. Een goede indicatie hiervoor is de game GTA IV. Hiervoor heeft de Xbox 360 het dubbele aantal pre-orders uit staan in vergelijking met de PS3. Deze game ligt op 29 april in de winkels.

Boek: Marijke Teeuw - Moisés Kind van Mozambique

Soms zijn er auteurs die met hun debuut meteen de harten van mensen weten te raken en een dijk van een eerste boek neerleggen. Marijke Teeuw behoort tot dit selecte gezelschap. Met haar roman Moisés Kind van Mozambique geeft zij een boek af dat er absoluut mag wezen. Een droomdebuut, zo zou je het wel mogen bestempelen. Lof, lof en nog eens lof. Het boek vertelt het indrukwekkende verhaal van Moisés, een Mozambikaans jongetje dat door Marijke Teeuw onder haar hoede wordt genomen en het raakt elke vezel in je lijf. Ondanks dat Moisés de nodige 'slechte' dingen uithaalt, weet je vanaf het allereerste begin sympathie en veel gevoel voor hem te krijgen. Het leven in donker Mozambique in de jaren negentig - een prachtig document.

Mtiliga in voorselectie Denemarken

Patrick Mtiliga is door de Deense bondscoach Morten Olsen opgenomen in de voorselectie. De linksback van NAC Breda ziet hiermee een goed seizoen beloond worden.

Naast de verdediger van de ploeg van trainer Ernie Brandts zijn ook Kenneth Perez, Dennis Rommedahl (beiden Ajax) en Simon Poulsen (AZ) opgeroepen. Dit drietal is van vaste waarde in het elftal van Olsen. De Denen, die niet meedoen aan het EK deze zomer in Oostenrijk en Zwitserland, zullen in de maand mei twee vriendschappelijke wedstrijden spelen. Ze spelen tegen Oranje en Polen, dat onder leiding staat van Leo Beenhakker.

GTA IV goes gold

Na lange tijd wachten is het dan eindelijk zover; GTA IV is helemaal af! De game is op weg naar de drukker die waarschijnlijk overuren gaat maken: "Trucks are rolling next week and there will be a lot of them", vertelt Take Two Interactive. Gamers moeten nog even wachten tot 29 april voordat Liberty City onveilig gemaakt kan worden.



Met Grand Theft Auto IV keren we terug naar Liberty City, een stad gebaseerd op New York. De game draait om Niko Bellic, een immigrant uit Europa, die de Amerikaanse Droom komt najagen. Zijn neef Roman hoopt dit samen met hem te kunnen bereiken. Al snel raken ze in de schulden en komen ze terecht in het criminele circuit. Liberty City blijkt een stad, waarin alles mogelijk is als je geld hebt en niets als je arm bent.

A'damse jongeren zien etnische spanningen

Uit het onderzoek 'Links en labels' van de Universiteit van Amsterdam (UvA) blijkt dat veel jonge Amsterdammers (18 tot 30 jaar)  spanningen zien tussen etnische groepen. De autochtone hoofdstedelingen zijn het bezorgdst (73%), de Turken met 50% het minst.

Opvallend is dat de meeste  jongeren van allochtone komaf een rothekel hebben aan het woord allochtoon. De Marokkaanse, Surinaamse of Turkse jongeren vinden die term rieken naar achterstand en extremisme en willen niet allemaal over één kam worden geschoren.

Zo'n 33% van de Turkse en Marokkaanse jongeren voelt zich eerder Turk of Marokkaan dan Nederlander. Volgens onderzoekster Inge van der Welle kan de 'Amsterdamse identiteit' mogelijk een oplossing bieden om de verschillen tussen mensen te overbruggen, maar niet voor alles. ''De jongvolwassenen willen wél graag als Nederlander worden aangesproken.''

Een zeer kleine minderheid (minder dan 2%) van de allochtone jongeren zegt zich helemaal niet verbonden te voelen met Nederland of met Amsterdam. Deze groep trekt zich terug in de eigen etnische omgeving en woont het liefst in een buurt met mensen die dezelfde cultuur hebben. Van de jongeren van Nederlandse komaf ziet 8% niets  in het samenleven van verschillende etnische groepen. Ze ervaren het als bedreigend

Het gevoel gediscrimineerd te worden komt zowel bij autoch- als allochtone jongeren voor. Bij allochtonen ligt dat met 50% wel hoger dan de 25% bij de autochtone Amsterdammer.

Afhankelijk van de afkomst weet 37 tot 45% niet of ze in Nederland blijven wonen. Allochtonen willen weg om negatieve redenen als de hoge levenskosten en/of discriminatie, autochtonen vanwege de kansen in het buitenland.

Hinderlijke apen worden afgemaakt in Gibraltar

Een groep berberapen in Gibraltar hindert toeristen zodanig dat is besloten de dieren af te maken. Dat is donderdag bekendgemaakt.

Vijfentwintig van de ongeveer tweehonderd berberapen op de Rots van Gibraltar trokken enkele maanden geleden naar een populaire baai, waar ze er een gewoonte van hebben gemaakt voedsel te stelen, door openstaande ramen hotelkamers binnen te gaan en toeristen lastig te vallen. De dieren zorgen voor zoveel overlast dat de minister van toerisme van Gibraltar, Ernest Britto, naar eigen zeggen geen andere keus had dan te besluiten ze te laten ruimen.

"Het besluit is niet licht genomen, het was een laatste redmiddel", aldus regeringswoordvoerder Francis Cantos. Twee apen hebben reeds een dodelijke injectie gekregen.

De berberapen in Gibraltar zijn de enige niet-menselijke primaten die in Europa in het wild leven. De apen komen ook in Marokko en het noorden van Algerije voor.

Hoge rijstprijs leidt tot paniek op beurzen

De hoge prijs van rijst en een sterke vraag hebben deze week geleid tot paniek onder inkopers op grondstofbeurzen.

De Filipijnen, de grootste rijstimporteur ter wereld, kon gisteren voor de vierde achtereenvolgende keer niet de hoeveelheid rijst kopen die het land voor ogen had. Bangladesh kon deze week helemaal geen rijst kopen voor de geboden prijs. Dat berichtte de Britse zakenkrant Financial Times vandaag.

Verscheidene landen die rijst exporteren, zoals Vietnam, India, China en Cambodja, hebben onlangs de uitvoer van rijst beperkt als gevolg van dreigende tekorten.

De prijs wordt extra opgedreven doordat veel landen veel grotere voorraden proberen aan te leggen dan zij normaal gesproken zouden doen. ''Het is pure paniek'', citeert Financial Times een rijstexporteur uit Thailand.

Rijst is het belangrijkste voedingsmiddel voor miljarden mensen in Azië en Afrika. Regeringen zijn bang dat er onrust ontstaat als de prijzen door tekorten stijgen. Zij proberen daarom grote voorraden aan te leggen en de prijzen kunstmatig laag te houden voor de bevolking.

Kamperen met Gigabit-aansluiting in de tent op Campzone

Voor gamers die gezellig willen kamperen maar hun computer niet alleen kunnen laten, wordt er al jaren het Codemaster Campzone evenement georganiseerd. Ook dit evenement gaat mee met de technische ontwikkelingen en zal dit jaar van een 10Gigabit-netwerk worden voorzien, waardoor vrijwel alle bezoekers een Gigabit-aansluiting in hun tentje kunnen krijgen.

Campzone wordt dit jaar gehouden van 25 juli tot en met 4 augustus in het Brabantse Oirschot en er worden 1750 deelnemers verwacht. Het kampeerterrein bestaat uit een zestal velden welke in een layer 3-gerouteerd netwerk elk voorzien worden van een zogeheten subcore in de vorm van een HP Procurve 9308. Deze staan met 10Gigabit-interlinks in verbinding met de centrale maincore, een HP Procurve 9315. Dankzij de zes subcores kunnen vrijwel alle deelnemers aan Campzone een 1Gigabit-aansluiting in hun tent krijgen. Mochten er toch te weinig poorten beschikbaar zijn, dan kan met een Gigabit-hub de verbinding gedeeld worden.

Naast het 10Gigabit-netwerk is er ook een nieuw routeringssysteem opgezet. Dit systeem combineert de voordelen van layer 2 en layer 3 in één netwerk, zonder de nadelen ervan. Hierdoor is het mogelijk om binnen een layer 3-netwerk toch gameservers met elkaar te laten communiceren. Daarnaast bevat het bepaalde voordelen aan de beheerderskant. Komend weekend wordt de nieuwe netwerkstructuur getest op een lanparty in Eindhoven.



Campzone 2007

Geen wijn op tafel bij Pauw en Witteman

In de uitzending van Pauw en Witteman van gisteravond stonden anders dan normaal geen alcoholische dranken op tafel. Dit omdat de zoon van de omstreden Tilburgse imam Ahmed Salam dat niet wilde hebben.

Pauw en Witteman besloten dit uit respect voor Suhayb. Moslims mogen volgens de Koran geen alcohol drinken en zien dit dan ook als onrein. Als er geen rekening zou worden gehouden met de wensen van Suhayb wilde hij niet in de uitzending verschijnen.

Tijdens een eerdere uitzending waar de imam en zijn zoon te gast waren was dit ook het geval. Suhayb sprak tijdens die uitzending namens zijn vader omdat zijn vader de Nederlandse taal niet voldoende beheerst. Hij vertelde dat zijn vader het verwijderen van alcoholische dranken hoort bij het respect dat een geloof toekomt in de multiculturele samenleving. Schrijver Auke kok, die ook aanwezig was bij die uitzending reageerde daar geagiteerd op: "Wij dringen jullie geen wijn op, jullie dringen ons de wijn af." Echter brak Paul Witteman het gesprek af en begon met het volgende onderwerp.

De zoon van de imam was in de uitzending om te reageren op het uitkomen van het boek 'Salaam! Het ware gezicht van orthodoxe moslims in Nederland'. In het boek staan uitspraken van de imam waarin hij van menig is dat het verbranden van de bijbel respectvol is.

Imam Salam is geen onbekende, in 2004 weigerde hij toenmalig minister Rita Verdonk een hand te geven tijdens een bijeenkomst met 50 imams over de vrijheid van meningsuiting. Ook ontkende de imam te hebben gezegd dat moslims geen belasting zouden moeten betalen om de Nederlandse staat schade toe te brengen.

Twee Nederlandse doden in Uruzgan

In Afghanistan zijn twee Nederlandse militairen gesneuveld doordat ze met een auto inreden op een bermbom. Een van hen is de zoon van de nieuwe commandant der strijdkrachten Peter van Uhm. Ook vielen er twee zwaargewonden. Van een van hen is de toestand kritiek.

Dat hebben minister Eimert van Middelkoop van Defensie en plaatsvervangend commandant der strijdkrachten Freek Meulman vanochtend bekendgemaakt.

Het incident vond plaats toen de militairen terugkeerden van een operatie naar Kamp Holland in Uruzgan. De familie van de militairen is inmiddels op de hoogte gebracht.

In totaal zijn in Afghanistan nu zestien Nederlandse militairen omgekomen. Acht van hen kwamen om het leven door gevechtshandelingen.

Afellay, Aissati, Bakkal hersteld van blessures

De jonge middenvelders van PSV hebben de training hervat. Ibrahim Afellay, Ismaïl Aissati en Otman Bakkal kampten allen met lichte blessures maar de medische staf van de Eindhovenaren gaf aan dat de spelers fit zijn.

Aissati en Bakkal hebben met de ploeg meegetraind terwijl Afellay nog apart trainde. Zondag speelt PSV de belangrijke wedstrijd tegen Vitesse om het landskampioenschap. De ploeg heeft aan een punt genoeg om voor de vierde keer op rij kampioen te worden.

Blake verstoort droom 15-jarige talent

Het droomoptreden van Ryan Harrison is door James Blake beëindigd. Het 15-jarige Amerikaanse talent won eerder deze week zijn eerste wedstrijd in een ATP-Tour. Zijn landgenoot Blake was de betere speler in de tweede ronde. In Houston won hij met 6-3 en 6-2.

Harrison won eerder tegen de Uruguayaan Pablo Cuevas. Met die overwnning is hij de derde tennisser die jonger dan zestien jaar een wedstrijd op het hoogste niveau wint. Blake zal de kwartfinales tegen de Argentijn Agustin Calleri spelen, die de Chileen Paul Capdeville met 6-2 en 6-1 uitschakelde.

De Amerikaanse Serena Williams won in Charleston van de Sloveense Katarina Srebotnik en bereikte hiermee de kwartfinales ondanks haar enkelblessure. Williams won met 4-6, 6-4 en 6-3 en speelt nu tegen Maria Sjarapova. Sjarapova won haar partij van de Oekraïense Tatiana Perebijnis met 7-5 en 6-2

Chelsea blijft in titelrace

Het is Chelsea gelukt in de race te blijven voor het kampioenschap. De lastige uitwedstrijd bij Everton werd, door een goal van Michael Essien, gewonnen door de ploeg uit Londen. Op Goodison Park werden de toeschouwers getrakteerd op een vermakelijke wedstrijd.

Bij Chelsea was vooral de Portugees Ricardo Carvalho de belangrijke man. Door zijn goede spel kwamen Everton-aanvallers Andy Johnson en Yakubu niet echt aan spelen toe.

Vlak voor rust wist Chelsea te scoren door snel combinatievoetbal. In de 41ste minuut schoot de Ghanees Essien de bal keihard achter doelman Tim Howard. Kort daarna had de Nigeriaan John Obi Mikel de 0-2 op zijn schoen, maar de middenvelder faalde.

Combat van Spectral Force 3 in beeld

Atlus USA timmert hard aan de weg als het aan komt op J-RPG's naar het Westen brengen. Zo zijn ze ook voor de Xbox 360 bezig met Spectral Force 3. De game speelt zich af in een fantasiewereld, waar tien landen strijden om heerschappij. Dit is het begin van The Great Neverland War. Als nieuwe huurling wil je jezelf bewijzen en als je baas gewond raakt en jij de leiding krijgt, is dat de kans waar je op zat te wachten.







Xbox Live gaat paar uurtjes down maandag

Maandag 21 april zal Microsoft wat routine werkzaamheden gaan uitvoeren aan hun online service. Om deze reden zullen Xbox Live en een deel van de Xbox-website die dag tussen 11.00u. en 19.00u. onbereikbaar zijn. Het moet overdag voor ons, omdat de tijd is afgesteld op onze Amerikaanse vrienden en ze daar dus het geluk hebben dat de dienst tussen 2 uur 's nachts en 10 uur 's ochtends offline gaat.

Het onderhoud zal verder nergens invloed op hebben. Verwacht dus geen herfstupdate of iets dergelijks. Het is simpelweg wat werkzaamheden uitvoeren.



Vechtende Australiër niet naar OS

De Australische zwemmer Nick D'Arcy zal zichzelf voor het hoofd slaan als hij ziet wat uiteindelijk het gevolg is van een vechtpartij. D'Arcy sloeg vorige maand een andere zwemmer, Simon Cowley, zo hard, dat die er een gebroken kaak en neus aan overhield. Het Australisch olympisch comité (AOC) oordeelde dat hij niet meer mag afreizen naar Beijing.

De 20-jarige D'Arcy moet zich maandag voor de rechter verantwoorden. Vooruitlopend daarop heeft het AOC geoordeeld dat de zwemmer niet mee mag naar de Olympische Spelen in Beijing. In het olympisch zwembad zou de gewelddadige Australiër de 200 meter vlinderslag gaan zwemmen. "Het was een moeilijke beslissing. De vraag was of hij met zijn gedrag zichzelf, de zwemsport en het AOC in een slecht daglicht brengt," aldus AOC-voorzitter John Coates. "Zijn overtreding is in onze ogen zo ernstig dat dit het geval is. Hij kan daarom niet langer deel uitmaken van de olympische ploeg."

Volgens de coach van D'Arcy, Brian Stehr, wil de zwemmer nog wel in beroep gaan tegen zijn uitsluiting."Ik ga ervan uit dat hij niet meer zal zwemmen. Dit is het einde van zijn carrière. Hij wordt hiermee gestraft voor de rest van zijn leven. Ik denk niet dat dit eerlijk is. Hij krijgt geen kans verder te gaan en te laten zien hoe hij echt in elkaar zit."

[NBA] Bucks ontslaan Krystkowiak

Larry Krystkowiak, trainer van de Milwaukee Bucks, is ontslagen. De ploeg van de Nederlander Dan Gadzuric behaalde maar 26 overwinningen dit seizoen. Het mangement heeft op dit moment gesprekken met een aantal trainers om de positie voor volgend seizoen op te vullen.

De Bucks verloren 56 wedstrijden dit seizoen. Deze dramatische cijfers waren doorslaggevend voor de clubleiding. De 43-jarige Krystkowiak verving trainer Terry Stotts in maart vorig jaar maar kon de verwachtingen niet waarmaken. Het was voor Krystkowiak het eerste NBA-team dat hij onder zijn hoede had. Als speler was Krystkowiak vijf jaar actief voor de Bucks in de eind jaren 80.

Lindsay Lohan wil zendelinge worden

Actrice Lindsay Lohan wil zendelinge worden. Dat heeft haar vader gemeld aan het Amerikaanse blad In Touch Weekly. Volgens Michael Lohan heeft zijn dochter zich aangemeld bij de Times Square Church Missions.

"Lindsay is heel spiritueel'', stelt haar vader. "Ze heeft een groot hart, houdt van mensen en is erg barmhartig.'' Ondanks al die positieve eigenschappen kwam Lohan de laatste tijd louter negatief in het nieuws. De 21-jarige actrice was betrokken bij meerdere auto-ongelukken en meldde zich meerdere malen aan bij een afkickkliniek om van haar drank- en drugsverslaving af te komen.

PvdA wil verplicht quotum vrouwen in topfuncties

De PvdA overweegt met een initiatiefwet te komen die bedrijven verplicht een bepaalde hoeveelheid topfuncties door vrouwen te laten vervullen. De Tweede Kamerleden Mariëtte Hamer en Paul Kalma willen die wet indienen.

Dit doen ze als het niet lukt vrijwillige afspraken te maken met het bedrijfsleven.

"Zelfregulering heeft onze voorkeur", aldus Kalma vrijdag. "Wij zouden willen dat bedrijven zich in de code-Tabaksblat vastleggen op ambitieuze streefcijfers.'' Maar Kalma heeft er een hard hoofd in dat dit zal gebeuren.

In de initiatiefwet die hij en Hamer voorbereiden geldt het in Noorwegen gehanteerde model als voorbeeld. "Daar is het in een paar jaar gelukt om het aantal vrouwen in topfuncties te verhogen van minder dan 10 tot een kleine 40 procent", aldus Kalma. "Het Noorse bedrijfsleven was eerst tegen, maar is nu dolenthousiast. De wet is een doorslaand succes.''

Take Two geeft uitleg over overnamestrijd met EA

Ruim anderhalve maand geleden schokte EA de industrie door een bod te doen op concurrent Take Two van 2 miljard dollar, een bedrag dat op dat moment 64% meer was dan de beurswaarde van het bedrijf. Het kostte het bedrijf van Take Two desondanks erg weinig tijd om het bod af te wijzen. Waarom werd nooit echt duidelijk. Wel zette het EA aan om het op een andere manier te proberen en een kleine maand geleden werd het bod dan ook vijandig toen EA direct naar de aandeelhouders stapte. Het bod van EA loopt vanavond om 23.59u. EDT af, dat is 04.59u. in onze tijdzone.

De datum is niet geheel willekeurig want gisteren was de aandeelhoudersvergadering van Take Two. Veel analisten verwachten dat op deze vergadering er een hoop zou kunnen gaan gebeuren rond de overname. Er waren zelfs speculaties dat als EA het bod alsnog zou terugtrekken, de aandelenkoers van Take Two zou kelderen, waarna de aandeelhouders het bestuur tot ontslag zouden dwingen. Uiteindelijk gebeurde niks van dit alles. Het bestuur greep de gelegenheid aan om uit te leggen waarom zij het bod van EA niet genoeg vond, waarna er nog vragen gesteld mochten worden.

Waarom vond het bestuur een bod van 64% boven de marktwaarde dan niet genoeg. Het antwoord is vrij simpel en evident: Grand Theft Auto IV. Hoewel het bod op elk ander tijdstip namelijk meer dan adequaat zou zijn, wilde het bestuur het nu niet overwegen, omdat ze verwachten dat de aandelenkoers, en daarmee de beurswaarde, na de lancering van de game omhoog zou schieten. Hij staat sinds het bod van EA al bijna op $26 dollar (het bod van EA was ook $26 per aandeel) en de verwachting is dat deze nog verder omhoog zal klimmen na 29 april. Daarbij negeert EA volgens het bestuur ook de rest van Take Two's portfolio in de vorm van oa Civilization, BioShock en Midnight Club.

We're in the position of generated shareholder value in a sector at the fastest-growing segment of the entertainment industry. EA's offer came at a highly opportunistic time, as it comes right before the launch of the next installment in the most successful franchise in this entire industry. We've received several advance reviews, and with one exception, they are all perfect scores. My mom couldn't write a bad review about this game.

Ondanks dit alles ziet het bestuur wel degelijk heil in een fusie of overname. Zeilnick, voorzitter van het bestuur, gaf aan dat er zeker mogelijkheden zijn om met bijvoorbeeld EA om de tafel te gaan, maar dan pas vanaf 30 april. Tot die tijd wil het bestuur slechts informeel om de tafel gaan en geheimhoudingsverklaringen ondertekenen over deze eventuele gesprekken.

Na Zeilnicks speech was het de beurt aan de aandeelhouders om vragen te stellen. Er waren er slechts twee. Een aandeelhouder vroeg naar de geheimhoudingsverklaringen waar naar gehint werd en of er al getekend zijn. Een andere aandeelhouder vroeg naar het onderzoek door de Federal Trade Commission, welke bezig zouden zijn met kijken of een overname door EA wel in overeenstemming is met de concurrentiemarkt. Op beide vragen weigerde Zeilnick commentaar te geven, waarna de vergadering gesloten werd.

Catherine stopt ermee

Het maandblad van Catherine Keyl gaat ten onder aan zakelijk conflict.

Het maandblad van Catherine Keyl stopt ermee. De presentatrice verkoopt maandelijks vijftigduizend exemplaren van het tijdschrift, maar ligt overhoop met haar zakenpartner Annemarie van Gaal. Dat meldde Keyl in RTL Boulevard.

Volgens Van Gaal zou Keyl haar niet vertrouwen. "Annemarie gaat over het zakelijke gedeelte en ik over het inhoudelijke", legt Keyl uit. "Maar toen zij mij cijfers gaf en ik het niet snapte, stelde ik voor er een uitgever bij te halen. Er is een onderzoek gedaan en Annemarie ontstak in toorn en beweerde dat ik in een vertrouwenscrisis zit."

Keyl heeft ook nog niets ontvangen voor het blad, dat sinds maart 2007 in de winkel ligt. "Een nieuw blad maakt sowieso geen winst", zegt ze. "Maar ik heb nog nul verdiend. Ik heb zelfs geen onkostenvergoeding ontvangen."

Dat het blad helemaal stopt, is voor Keyl een zware pil. "Of ik baal? Wat denk je! Het is toch een beetje mijn kindje." Of Keyl stappen gaat ondernemen tegen Van Gaal, weet ze nog niet.

Nieuwe producten vinden gretig aftrek in supermarkt

Nieuwe producten die A-merken introduceren zijn sinds de eeuwwisseling niet meer zo succesvol geweest als vorig jaar. Vooral producten die inspelen op gezondheid of gemak hebben nu succes, meldt bureau IRI Nederland, dat vrijdag een top 20 van meest succesvolle nieuwe producten van het afgelopen jaar publiceert in Food Magazine.

Coca-Cola Zero is volgens de onderzoekers de grootste introductie van 2007. Wekelijks gaat er voor 278 duizend euro aan deze drank over de toonbank. Ook de cups van Chocomel voor in de Senseo bleken succesvol, met een omzet van bijna 270 duizend euro per week, gevolgd door Optimel Control (170 duizend euro).

IRI Nederland noemt het succes van A-merken opvallen omdat veel A-merken door de prijzenoorlog in de supermarkten 'zware jaren' achter de rug hebben. Tussen 2004 en 2006 werd er daarom minder geïnnoveerd.

Slachtoffer mensenhandel bij verkeerscontrole

Bij een verkeerscontrole op de A1 bij Deventer donderdagnacht is de politie gestuit op een vrouw die vermoedelijk het slachtoffer is van mensenhandel. De politie heeft het Expertisecentrum Mensenhandel en Mensensmokkel ingeschakeld voor nader onderzoek.

Bij de controle 'Ochtendgloren' werden iets meer dan duizend voertuigen staande gehouden en gecontroleerd. Honderd bestuurders gingen op de bon. De politie vond onder meer soft- en harddrugs en messen. Een automobilist had nog een belastingschuld uitstaan van ongeveer 35 duizend euro. Drie automobilisten werden aangehouden omdat zij zich niet konden identificeren.

Naast de aangehouden voertuigen, controleerde de politie ook ruim 2500 voertuigen met een zogeheten catch-ken, onder meer op snelheid. Een op de drie automobilisten reed te hard. Twee van hen reden volgens de politie harder dan 170 kilometer per uur, waar een maximumsnelheid van 120 kilometer per uur is toegestaan. Zij konden direct hun rijbewijs inleveren.

De verkeerscontrole was een samenwerking tussen onder meer de regionale politie, het Korps Landelijke Politiediensten, de Verkeerspolitie en de politie uit het Duitse Osnabrück.

Korpschef pleit voor hardere aanpak veelpleger

Draaideurcriminelen moeten sneller naar een speciale inrichting worden gestuurd. Nu gebeurt dat pas na tien veroordelingen. Dat zegt de korpschef van Flevoland Bert Wijbenga vrijdag in een interview met het AD. Wat hem betreft worden inbrekers en staatrovers sneller naar een zogeheten Inrichting voor Stelselmatige Daders (ISD) gestuurd.

"We dachten altijd dat iemand met ISD twee jaar van straat zou zijn, maar de re-integratie begint vaak al na een half jaar. De politie ziet deze mensen dan weer geregeld in oude gewoonten vervallen", tekent het ochtendblad op. Wijbenga spreekt namens de Nederlandse politietop. Er zou meer moeten worden gedaan om 'de plaag in te dammen'.

Het aantal misdrijven waaraan een veelpleger zich schuldig maakt, zou veel hoger liggen dan gedacht. "Als ze de tien delicten hebben bereikt, kun je er gerust van uitgaan dat het in werkelijkheid een veelvoud daarvan is geweest. Dertig of veertig."

Wijbenga roept de politiek op met een andere aanpak te komen. De korpschef ziet volop kansen om de draaideurcriminaliteit terug te dringen. Strenger straffen zou een van de maatregelen kunnen zijn. "Maar misschien ook wel door veelplegers meer perspectief te bieden tijdens hun ISD-verblijf."

Griepvaccins worden beter

Griepvaccins zullen de komende jaren beter worden. Zij zullen beter zijn aangepast aan de virusstammen die in een bepaald jaar circuleren. Viroloog Ab Osterhaus van het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam heeft berichtgeving daarover in De Telegraaf vrijdag bevestigd.

Osterhaus en zijn collega in Rotterdam Ron Fouchier leidden samen met Derek Smith van de Universiteit van Cambridge een team van virologen die ontdekten dat alle virusstammen van de afgelopen veertig jaar hun oorsprong in het oosten en zuidoosten van Azië hadden.

Vandaar verspreidden die zich via Europa en de Verenigde Staten naar Afrika en ten slotte Latijns-Amerika. Tot nu toe werd gedacht dat de virussen heen en weer gingen tussen het noordelijk en zuidelijk halfrond. Nu uit het onderzoek van Osterhaus en de zijnen blijkt dat virussen een bepaalde route volgen, kunnen de griepvaccins beter worden samengesteld.

Virologen komen twee keer per jaar in Genève bijeen om aan de hand van gegevens uit meer dan honderd landen over de samenstelling van de vaccins te praten. Osterhaus onderstreept dat de samenwerking met deskundigen uit de landen in Azië waar de virussen hun 'kraamkamer' hebben, goed is en steeds beter wordt.

De onderzoekers beschrijven hun bevindingen in het natuurwetenschappelijke tijdschrift Science

Danny de Munk terug als Ciske

Acteur Danny de Munk is weer te zien in de musical Ciske de Rat. Dat heeft Joop van den Ende Theaterproducties vrijdag bekendgemaakt. De Munk was ruim zes weken afwezig omdat hij leed aan een "zware, verwaarloosde griep".

Bovendien waren er in korte tijd twee sterfgevallen in zijn directe omgeving.

De Munk speelde donderdagavond voor de eerste maal in bijna twee maanden weer de rol van de volwassen versie van het straatschoffie Ciske, die zijn moeder vermoordt. Op doktersadvies speelt de acteur voorlopig vijf keer per week. Zijn vaste vervanger Jorge Verkroost, die de afgelopen weken doorlopend de rol van Ciske speelde, neemt de overige voorstellingen voor zijn rekening.

Gamesindustrie groeide bijna 65% in maart

De NPD-group maakte gisteren de resultaten bekend van de Amerikaanse soft- en hardware verkopen van de maand maart. Uit deze cijfers blijkt dat het erg goed gaat met de industrie. De totale omzet gedraaid in maart alleen steeg van $1,1 miljard in 2007 naar $1,7 miljard dit jaar. Als je denkt dat dat ligt aan een betere maand, moeten we terug gaan naar vorig jaar. Toen kwamen in maart games uit als God of War II voor de PlayStation 2 en Guitar Hero II voor de Xbox 360. Beide games die ook erg indrukwekkende verkoopcijfers lieten zien.

Waar ligt het dan aan? Allereerst verkocht Super Smash Bros. Brawl flink. Van de game gingen 2,7 miljoen exemplaren over de toonbank. De tweede best verkochte game, Rainbow Six Vegas 2, kwam daar met 752.000 niet eens in de buurt. Ook games als Army of Two (606.000), MLB 2K8 (237.100), God of War: Chains of Olympus (340.500) en Crisis Core: Final Fantasy VII (301.600) zorgde voor goede resultaten.

NPD-analist Frazier gaf aan dat de omzetgroei vooral te danken is aan Smash Bros. Deze game werd namelijk gesleten aan één op de drie Wii-bezitters. Maar de echte groei komt niet alleen daardoor. Ook de rest van voornoemde games was nodig om zo'n groei te bewerkstelligen.

Ook qua hardware was het een goede maand. De groei ten opzichte van 2007 was hier 46%. Nintendo kende de beste maand met 711.000 verkochte Wii's en 698.000 verkochte DSen. De rest kwam niet eens in de buurt van die aantallen. De PSP verkocht 297.000 keer, de Xbox 360 262.000 keer en de PlayStation 3 257.000. De PlayStation 2 sloot de rij met 216.000 verkochte exemplaren.

De Strogg zijn gearriveerd in Quake Wars-trailers

Sinds september kunnen PC-games al genieten van de multiplayer shooter Enemy Territory: Quake Wars. Nog anderhalve maand wachten en dan kunnen ook de console gamers los. Tot die tijd hebben we twee trailers voor jullie een rustige en een wat meer "we need you"-niveau trailer.

Enemy Territory: Quake Wars ligt vanaf 30 mei in de winkels voor Xbox 360 en PlayStation 3.


Quake Wars is een tactische shooter die zich afspeelt tijdens de oorlog tussen de Stroggs en het leger. In het online gedeelte zit teamplay, dag en nacht wisselingen, karakter upgraden en het gebruik van voertuigen. Spelers kunnen kiezen uit één van de vijf karakters van het menselijke leger of eentje van het Strogg-leger.

Koming Soon: Mortal Kombat vs DC Universe

Het achtste deel van Mortal Kombat komt, als alles goed gaat, dit jaar uit. Zoals de titel al doet vermoeden, zul je met zowel vechtersbazen uit Mortal Kombat als de helden uit de DC Comics kunnen vechten. Scorpion kan dus maar beter alvast z'n speer met kryptoniet overgieten als hij Superman naar zich toe wil trekken. Momenteel weten we niet veel meer dan een titel, maar binnenkort zal er meer info over de game vrij komen.



Blatter wil akkoord buitenlandersquotum

Sepp Blatter lijkt de enige voorstander te zijn van het plan, maar toch wil hij het doorzetten: elke club moet ten minste zes spelers uit eigen land gaan opstellen. Tijdens de eerstvolgende FIFA-congres moet er een akkoord worden gesloten.

Om de nieuwe regelgeving in te voeren moeten minimaal 75 procent van de bonden instemmen met het plan, maar dat lijkt niet haalbaar te zijn. Daarnaast hangen er aan het plan ook een aantal juridische haken en ogen. Zo druist het buitenlandersquotom in tegen het recht van werknemers om zich overal binnen de Europese gemeenschap te vestigen.

"Het buitenlandersquotum is een principepunt voor Blatter," aldus een FIFA-woordvoerder. "Toen hij tot voorzitter werd gekozen, maakte hij beloftes op dit punt. Hij ziet een regelgeving aangaande een maximum aantal buitenlanders als zijn erfenis."

Treyarch bezig met ontwikkeling Spider-Man: Web of Shadows

Ontwikkelaar Treyarch, bekend van oa Call of Duty, is bezig met de ontwikkeling van een nieuwe Spider-Man game genaamd: Web of Shadows. Dat maakte Activision vandaag bekend via de Amerikaanse gamessite IGN.

Veel over de game zelf wilde de publisher nog niet bekend maken. Wel werd er gemeld dat de game zich zal afspelen in een vrij toegankelijk New York. De superpowers van Spidey zullen aanpasbaar zijn, zodat je zelf bepaald hoe je speelt. Deze vrijheid komt ook terug in de verhaallijn. Je kunt er namelijk voor kiezen om niet de Friendly Neighbourhood Spider-Man uit te hangen en gewoon je aansluiten bij de bad guys.

Spider-Man: Web of Shadows is in ontwikkeling voor PS2, PS3, PSP, Xbox 360, PC, NDS en Wii.



De Mos: "PSV gaat bezwijken"

Zowel Ajax als Vitesse leggen sinds afgelopen woensdag de druk volledig bij PSV. Uit tegen de Arnhemse ploeg moeten de Eindhovenaren zondag minimaal een punt halen om opnieuw de schaal uitgereikt te krijgen. Volgens Aad de Mos gaat PSV een hete zondagmiddag tegemoet.

Net als vorig seizoen spelen Vitesse en PSV ook dit jaar hun laatste competitiewedstrijd tegen elkaar. Toen trok PSV aan het langste eind. Voor Vitesse-trainer Aad de Mos is het inmiddels wel duidelijk wie de kampioen gaat worden. "Dat is simpel: Ajax. Het gaat spoken in het Gelredome en wij verslaan PSV. Waarom ik daar zo zeker van ben? Omdat er scherp en geconcentreerd wordt getraind. Door mijn ervaring in de Europese top weet ik dat het goed zit. PSV zal onder de druk bezwijken."

Volgens De Mos zal een wedstrijd zoals die vorig jaar werd gespeeld niet meer voorkomen. Aad de Mos daarover: "Destijds sprak Phillip Cocu de PSV'ers toe, namen de spelers het heft in handen en speelden ze de beste wedstrijd van het seizoen. De situatie is nu compleet anders. Voor ons stond er toen niks meer op het spel. Nu wel! We moeten winnen om een kans te houden op Europees voetbal. Cocu is weg. En Vitesse uit of thuis is me ook wel een verschilletje, dacht ik."

Record aantal downloads voor COD4 maps

Activision heeft verklaard dat er een nieuw record is gevestigd voor betaalde downloadable content: de Call of Duty 4: Modern Warfare variety map pack is in 9 dagen tijd een miljoen keer over de virtuele toonbank gegaan.
Ook maakten ze bekend dat er tussen 4 en 12 April 30 miljoen COD4 games zijn gespeeld met een gezamenlijke speeltijd van 32 miljoen uur.
quote
We are excited to be able to expand that experience and deliver to fans a new variety of locations and environments which have all of the intensity they have come to expect with Call of Duty.


De map pack is Xbox360 exclusief tot 24 April, daarna zal hij ook op PSN verschijnen. Mocht je de 1000001e downloader willen zijn: hij staat voor 800 Microsoft Points op Marketplace.

[Gerucht] DLC GTA 4 is hele nieuwe stad

CVG heeft een blad uitgebracht volledig aan GTA gewijd. Daarin doet zij een opvallende uitspraak over de DLC voor de Xbox 360-versie van het spel. Er wordt namelijk gezegd dat de downloadable content waarschijnlijk een geheel nieuwe stad in het universum van GTA is.
quote
"Of course, to call games as vastly ambitious as Vice City or San Andreas mere 'expansion packs' seems childish, but nevertheless, the downloadable content (DLC) coming for the Xbox 360 version of IV has repositioned those games in just this way. DLC so far has meant the odd new car, jumper of bit of horse armour, but GTA IV is set to completely redefine the idea with expansions that are to GTA IV what Vice City or San Andreas were GTA III. Yes, Rockstar is clearly hinting at new downloadable cities; and the chances of them being London, Vice City or SA again are slim to none. So that's new as in brand new. GTA IV's Liberty City is the beginning. Think about that and be excited."

Rockstar ziet Vice City en San Andreas als uitbreidingen op GTA 3. Ook de DLC ziet Rockstar als een uitbreiding. Als je het zo bekijkt lijkt het inderdaad logisch dat 360-eigenaren in de herfst geheel nieuwe steden kunnen downloaden.

Maar, het is de vraag of we dit bericht serieus kunnen nemen. Het blad wordt namelijk gesponserd door Microsoft. Zo is de reclame in het blad voor de 360-versie van GTA 4 met downloadable content en andere spellen als Ninja Gaiden Sigma II en Lost Odyssey.

'Beleggers Palm Invest gechanteerd met seksfoto's'

Gedupeerde beleggers in investeringsmaatschappij Palm Invest zijn gechanteerd met foto's waarop zij met prostituees te zien zijn. Dat schrijft De Telegraaf vrijdag op basis van het dossier van opsporingsdienst FIOD/ECD, dat de fraudezaak onderzoekt.

Honderden beleggers zouden voor tientallen miljoenen zijn gedupeerd door Palm Invest. De gewraakte foto's zouden zijn genomen tijdens een bezoek aan Dubai die zogenaamd bedoeld was om de beleggers gerust te stellen. Maar zij zouden er op de foto zijn gezet 'met enkele lokale dames van lichte zeden'.

De beleggers brachten volgens het ochtendblad een bezoek aan Dubai om vastgoedprojecten te bezoeken, waar Palm Invest in geïnvesteerd zou hebben. Een van de twee verdachten die vastzitten vergezelde hen. De foto's moesten de beleggers ervan weerhouden aangifte te doen van oplichting. Eind vorig jaar stapten ze volgens de krant naar een vastgoedadvocaat.

Het ministerie van Justitie zegt geen reactie te kunnen en willen geven op het uitlekken van de stukken, schrijft de Telegraaf. In het FIOD/ECD-dossier zou nauwkeurig in kaart zijn gebracht hoe tientallen miljoenen euro's zijn weggesluisd en wat de hoofdverdachten allemaal met het geld hebben uitgespookt.

Eind januari werden er vijf verdachten opgepakt bij invallen bij Palm Invest. In totaal werden acht bedrijfspanden in onder meer Hilversum en zes woningen van verdachten onderzocht. Twee van de verdachten zitten nog vast. Twee werden kort na de aanhouding vrijgelaten, de vijfde kwam begin maart na dertig dagen voorarrest op vrije voeten.

Palm Invest beloofde investeerders via reclamecampagnes hoge rendementen als ze zouden investeren in vastgoed in Dubai. Bijvoorbeeld in een kunstmatig eiland voor de kust in de vorm van een palmboom. Het Openbaar Ministerie vermoedt dat slechts een fractie van het geld daadwerkelijk werd belegd.

Drieling plus één geboren in VS

In de Verenigde Staten is begin dit jaar een vierling geboren die bestaat uit een eeneiige drieling en een 'losse' baby. Dergelijke vierlingen worden zelden geboren.

De reden dat de geboorte van de vierling pas nu bekend is gemaakt is dat de baby's, vier jongens, elf weken te vroeg ter wereld kwamen. De moeder was zwanger geraakt via ivf. Er werden twee embryo's in de baarmoeder van de vrouw geplaatst, waarvan een zich tot een drieling splitste.

De baby's kwamen op 29 januari via een keizersnede ter wereld in een ziekenhuis in de staat Maryland en zijn sinds 2,5 week thuis.

Hagemeyer na ruim 70 jaar van de beurs

Vrijdag kan er voor het laatst in aandelen Hagemeyer gehandeld worden. Het handelshuis is overgenomen door zijn Franse rivaal Rexel en verdwijnt na ruim zeventig jaar van de Amsterdamse effectenbeurs.

Hagemeyer ontstond ruim een eeuw geleden in Nederlands-Indië als handelaar in kaas, sigaren, horloges en andere consumentenartikelen. Rexel betaalt ongeveer 3,1 miljard euro voor het bedrijf uit Naarden en verkoopt een deel van Hagemeyer door aan het eveneens Franse Sonepar.

Door de overname schaart Hagemeyer zich bij een aantal illustere lotgenoten. Recentelijk werden ABN Amro, Numico, Grolsch en Rodamco Europe door buitenlandse branchegenoten van de beurs gehaald.

Etos onttroont DA

Etos is volgens de consument de beste drogisterij van Nederland. Voor het eerst in elf jaar heeft de keten een hogere waardering gekregen dan concurrent en jarenlange lijstaanvoerder DA. Dat blijkt uit onderzoek van marktonderzoeksbureau GfK in opdracht van Elsevier Retail.

Etos, onderdeel van detailhandelsconcern Ahold, krijgt van de ondervraagden een 7,81. De drogisten van keten DA krijgen een 7,76 en komt daarmee op een tweede plaats. Dirx is derde en Schlecker vierde. Marktleider Kruidvat staat op de vijfde plaats.

Joop Holla van GfK noemt de onttroning van DA door Etos "absoluut verrassend"'. "Er is van alles aan de hand bij DA, maar dat hoeft geen invloed te hebben op de waardering van de consument. DA presteert ook niet anders." Volgens hem heeft Etos de eerste plaats te danken aan de forse investeringen en verbeteringen die de drogisterijketen de afgelopen jaren doorvoerde.

Meldpunt slechte 'goede doelen'

Iedereen met twijfels of klachten over een ‘goed doel’ in Nederland kan sinds gisteren een klacht indienen bij een meldpunt op internet. De meldingen moeten gaan over een groep of organisatie in Nederland. Deze groep of organisatie moet een eigen project of programma tot ‘goed doel’ hebben uitgroepen en daarvoor in het openbaar om geld vragen.

De initiatiefnemers van het meldpunt zijn het Comité tegen de GoededoelenGekte (CGG) en het Solidariteitsfonds X-Y. Volgens hen wordt de Nederlandse markt overspoeld met goede doelen die met name in de warme landen actief zijn. De overheid doet totaal geen moeite om de wildgroei aan goede doelen tegen te gaan. De media spelen hierin ook een grote rol, die nemen vaak aan dat iets een goed doel is omdat er 'goed doel' op staat. Het CGG vindt het dan ook hoog tijd dat het meldpunt van start gaat.

De stelling die ons al jaren vanuit de warme landen wordt voorgehouden is ook de drijfveer van het meldpunt: “Het gaat niet om dat jullie ons meer geven, maar dat jullie minder van ons afpakken.” Het doel is dan ook de bevordering van betere informatie waardoor het publiek onderscheid kan maken in de verschillende doelen. Ook moeten de burgers volgens hen inzien dat het niet mogelijk is je verantwoordelijkheid af te kopen door gul te geven.

 

Overdaad aan voetbal schaadt populariteit

Het aantal Nederlanders dat regelmatig naar voetbal kijkt, is de afgelopen twee jaar gedaald. In 2006 keek nog 43 procent van de Nederlanders regelmatig naar de eredivisie, in 2008 is dit aantal met 5 procent geslonken. Het aantal Nederlanders dat vaak kijkt naar Champions League-wedstrijden is zelfs gedaald van 40 naar 33 procent.

Dat blijkt uit de resultaten van een onderzoek dat het blad Foodmagazine vandaag publiceert. Het blad ondervroeg 6000 huishoudens over het kijken naar voetbal en de Olympische Spelen op televisie. Volgens onderzoeker Joop Holla heeft de tanende populariteit niet te maken met de overgang van de voetbalwedstrijden van NOS naar Talpa en RTL. "Het is veel meer de overdaad aan wedstrijden op televisie die de belangstelling van het voetbal heeft afgehaald".

Van alle supermarkten in Nederland kan Super de Boer, die het Nederlands elftal sponsort, de meeste voetbalfans tot zijn klanten rekenen: meer dan 60 procent van alle frequente Super de Boer-shoppers gaat het EK 2008 volgen. Lidl-klanten zijn het minst enthousiast over het EK: nog geen 50 procent van alle vaste Lidl-gangers zegt warm te worden van het Europees kampioenschap voetbal.

Klanten van Aldi en C1000 voetballen zelf het meest. Ruim 18 procent van de vaste bezoekers van deze winkels zeggen de sport zelf actief te bedrijven. Albert Heijn heeft daarentegen luie klanten: slechts 14 procent van hen voetbalt zelf.

Warlords: Call to Arms

Ook al staat er als tag 'Tower defense', in Warlords: Call to Arms moet je niet 'simpelweg' wat afweergeschut en dergelijks op een map plaatsen en afwachten. Hier moet je zo snel mogelijk units naar de overkant brengen, natuurlijk terwijl je zelf ook wordt aangevallen. En net zoals in Risk kies je welk land je wil aanvallen, rekening houdend met je reeds verworven upgrades en units. Geweldig spel, mét handige autosave!

Website biedt gratis radiostation aan

Via radionomy.com is het voortaan mogelijk om een eigen internetradio te starten. De website is gisteren opengesteld voor het grote publiek na een maandenlange testfase.

Dankzij radionomy kunnen internetgebruikers hun eigen radio starten zonder zich druk te maken over auteursrechten. Die worden namelijk door de website betaald. In ruil verschijnt er regelmatig reclame op de webpagina's.

Om een eigen webradio te lanceren dien je eerst te beschikken over een webaccount. Vervolgens kan je naar eigen wens muziek, jingles of podcasts toevoegen.

Psychische problemen voor 300.000 soldaten VS

Driehonderdduizend Amerikaanse militairen lijden aan zware depressie of hebben posttraumatische stress als gevolg van de oorlogen in Irak en Afghanistan. Dat blijkt uit een donderdag verschenen studie van de RAND Corporation. Het gaat om bijna eenvijfde van de troepen die in de landen dienden.

Iets meer dan de helft van de driehonderdduizend militairen heeft afgelopen jaar professionele hulp gezocht. Vooral vrouwen en opgeroepen reservisten hebben last van posttraumatische stress en depressie.

Bovendien zeggen 320 duizend militairen dat ze mogelijk hersenschade hebben opgelopen. Het gaat om milde hersenschuddingen tot zware hoofdwonden en alles daartussen. Minder dan de helft is ooit door een dokter onderzocht voor hun hoofdwonden.

De resultaten van de RAND-studie komen overeen met de uitkomsten van overheidsonderzoeken, hoewel het ministerie van defensie niet bekend heeft gemaakt hoeveel militairen worden behandeld voor psychische problemen. De Afdeling van Veteranenzaken zei eerder deze maand dat bij 120 duizend voormalige soldaten die in de twee oorlogen dienden psychische problemen zijn vastgesteld. Ongeveer de helft van hen heeft posttraumatische stress.

De meest gedetailleerde studie over het onderwerp, in de herfst uitgevoerd door het leger, concludeerde dat 18,2 procent van de soldaten vorig jaar leed aan een psychisch probleem, zoals depressie, angstaanvallen en acute stress. In 2006 was dat 20,5 procent.

'Pas vrede als Israël alle Palestijnen vrijlaat'

Israël moet alle Palestijnse gevangenen vrijlaten als het vrede wil. Dat heeft de Palestijnse president Mahmoud Abbas donderdag gezegd in een televisietoespraak ter gelegenheid van Palestijnse Gevangenendag.

In gevangenissen in Israël zitten momenteel 8500 Palestijnen, volgens cijfers van de Israëlische mensenrechtenorganisatie B'Tselem. Sinds de hervatting van het vredesoverleg eind vorig jaar heeft Israël veel Palestijnen vrijgelaten, maar de meeste van hen waren al dicht bij het eind van hun straf. Voor de Palestijnen is dit ontoereikend.

Hamas nam twee jaar geleden een Israëlische soldaat gevangen. Overleg over een gevangenenruil is nog op niets uitgelopen. Op de Westelijke Jordaanoever riepen Palestijnen donderdag op tot de vrijlating van gevangenen.

Abbas zei eerder donderdag dat in juni in Moskou een vredesconferentie over het Midden-Oosten wordt gehouden. Hij zei te hopen dat deze conferentie de basis zal vormen voor een algehele vredesregeling. Sinds woensdag brengt hij een driedaags bezoek aan de Russische hoofdstad.

Rusland kwam onmiddellijk na de vredesconferentie in het Amerikaanse Annapolis, die vorig jarig november werd gehouden, met het voorstel voor een vervolgconferentie in Moskou. Israël heeft tot dusver de boot afgehouden. Een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken zei in Jeruzalem dat Israël nog niet heeft besloten of het deelneemt. Het Kwartet voor het Midden-Oosten, dat bestaat uit de Verenigde Staten, de Europese Unie, de Verenigde Naties en Rusland, is voorstander van de conferentie, meldde het persbureau ITAR-Tass.

Paus spreekt met slachtoffers seksueel misbruik

Paus Benedictus XVI heeft donderdag in de Verenigde Staten met enkele slachtoffers van seksueel misbruik door priesters gesproken. Hij sprak hen bemoedigend toe en zei voor hen, hun families en alle andere slachtoffers van seksueel misbruik door katholieke geestelijken te zullen bidden, zei pauselijk woordvoerder Federico Lombardi.

Benedictus heeft het schandaal rond het seksueel misbruik tijdens zijn bezoek aan de VS herhaaldelijk aan de orde gesteld. Hij noemde het misbruik door priesters een reden voor diepe schaamte en beloofde ervoor te zullen zorgen dat pedofielen geen priester kunnen worden. De Amerikaanse bisschoppen hield hij voor dat het probleem in sommige gevallen zeer slecht is aangepakt.

In de VS zijn duizenden priesters ervan beschuldigd minderjarigen seksueel te hebben misbruikt. Sommige gevallen zijn bijna zestig jaar oud. De kerk heeft inmiddels meer dan 2 miljard dollar (1,26 miljard euro) uitgekeerd aan slachtoffers, het grootste deel van dat bedrag in de afgelopen zes jaar.

Kamer woest op VVD en PVV om Sudan

De VVD en PVV hebben gisteren de woede van hun collega's op de hals gehaald tijdens een spoeddebat over Sudan. Dat land weigerde onlangs een visum te verlenen aan minister Eimert van Middelkoop, die een bezoek wilde brengen aan dertig Nederlanders die in Sudan op VN-missie zijn.

De PVV eiste dat Sudan excuses aanbood en de VVD vond dat Van Middelkoop te slap had gereageerd op de weigering. VVD-Kamerlid Arend-Jan Boekestijn diende een motie van treurnis in, maar trok die aan het eind van het debat weer in. De PVV vindt dat Nederland geen ontwikkelingshulp meer moet geven aan Sudan.

CDA-Kamerlid Karien van Gennip sprak, ook namens PvdA, GroenLinks en de ChristenUnie, haar treurnis uit over het houden van dit debat. De partijen waren ''verbaasd en geschokt'' dat de VVD en PVV ontwikkelingsgelden willen inzetten om een regering onder druk te zetten.

Dat werkt volgens hen juist averechts, juist in een land als Sudan waar de regering zelf partij is in het gewelddadige conflict waar de bevolking al jaren onder lijdt. De partijen wezen erop dat de 140 miljoen euro Nederlandse hulp niet naar de regering in Khartum gaat. Het loopt via non-gouvernementele organisaties naar het zuiden van het land en naar de opvangkampen, onder meer in Darfur, waar miljoenen mensen zitten die op de vlucht zijn geslagen. ''Uw standpunt is kortzichtig en weinig solidair. U laat die mensen in kampen verrotten'', zei Van Gennip.

Vooral Boekestijn moest het als woordvoerder van de liberalen ontgelden. ''U heeft de verkeerde kant gekozen'', fulmineerde Kees Vendrik (GroenLinks). ''Denk nou toch na! Dit wil de regering van Sudan juist: geen militairen en geen hulp.'' Boekestijn meende dat het wel goed mogelijk is te dreigen met hulpgelden zonder de mensen zelf te raken.

PvdA-top wilde Timmermans als fractievoorzitter

Waarnememend PvdA-fractievoorzitter Mariëtte Hamer heeft een voorstel om staatssecretaris van Sociale Zaken te worden afgewezen. Het scenario is besproken binnen de PvdA-top, maar Hamer gooide de deur dicht, aldus ingewijden.

Hamer maakt het hiermee onmogelijk dat staatssecretaris Ahmed Aboutaleb verkast van Sociale Zaken naar Europese Zaken, waardoor Frans Timmermans zou kunnen doorschuiven naar de fractie om Jacques Tichelaar op te volgen als fractievoorzitter. Hamer wil zelf Tichelaar opvolgen. Ze heeft donderdag officieel haar kandidatuur gesteld. De fractie beslist dinsdag over haar nieuwe voorzitter.

Naast Hamer zouden de Kamerleden Diederik Samsom en Jeroen Dijsselbloem het fractievoorzitterschap ambiëren, maar zij hebben zich voor zover bekend nog niet officieel aangemeld als kandidaat. Volgens geruchten wordt er nog steeds gelobbyd binnen de PvdA om Timmermans naar de fractie te krijgen. PvdA-leider Wouter Bos heeft echter uitgesloten dat dat nog zal gebeuren.

Tichelaar kondigde woensdag aan dat hij zijn fractievoorzitterschap wegens gezondheidsreden neerlegt. Hij blijft wel lid van de fractie. Alleen PvdA'ers die in november 2006 in de Kamer zijn gekozen kunnen fractieleider worden. Timmermans voldoet aan die eis.

Laatste reviews en specials
review
Blu-ray: True Detective 3
special
Fun met Funda #168 - Wanstaltigheid ten top
review
Rain of Reflections
review
The Alliance Alive HD Remastered
special
Activiteiten tijdens DreamHack Rotterdam
special
Martin Scorsese over The Irishman: ‘cinema is een gemeenschappelijke ervaring’
©FOK.nl e.a.