Nieuws
Levenslang voor doodschieten politieman

De brigadier wilde B. fouilleren. Hierop volgde een schietpartij waarbij B. een hoofdagent in het hoofd schoot. De hoofdagent raakte hierdoor ernstig gewond. Een derde agent werd net gemist door een kogel.
De straf is conform de eis van het Openbaar Ministerie. Volgens de rechtbank heeft het misdrijf "binnen het politiekorps waartoe de drie mannen behoren, zeer diepe sporen nagelaten". Ook sprak de rechtbank van een "grote gewetenloosheid" bij de verdachte. B. was aanwezig bij de uitspraak. Hij toonde geen reactie bij het aanhoren van zijn vonnis.
De rechtbank sprak van moord en twee keer poging tot moord, omdat B. met een doorgeladen wapen op zak liep. De man wilde koste wat het kost voorkomen dat hij zou worden aangehouden. Hij was bang voor uitlevering aan Duitsland, waar hij gezocht wordt door de Duitse justitie, onder meer voor twee gewapende bankovervallen in 2004. Hij heeft in Duitsland al achttien jaar in de gevangenis gezeten wegens roofovervallen.
Getuigen verklaren dat B. na zijn vrijlating in 2002 heeft gezworen dat hij zich niet opnieuw zou laten arresteren. Om zijn voornemen kracht bij te zetten stak hij een wapen bij zich.
Hoeveel levenslanggestraften zitten er eigenlijk op het moment in Nederland, iemand??
Dokter O.: Berkelse huisarts kreeg in 1952 levenslang voor het vergiftigen van zijn echtgenote. Later kreeg hij die straf nog eens voor het vergiftigen van zijn celgenoot Arie Lodder.
Hans van Z.: drie roofmoorden, krijgt in 1986 gratie
Koos H. uit Den Haag: Seksueel misbruik van en moord op drie meisjes + ????
1983 Yilmaz C.: zes bezoekers van het Delftse café 't Koetsiertje doodgeschoten.
1990 Appie A.: twee doden, een gewonde bij overval op AH.
1999 Frenkie P.: leider bende van Venlo, moord op drie mensen.
1999 Jan S.: verkrachting van en moord op buurmeisje Chanel Naomi Eleveld.
1999 Michel S.: vrachtwagenchauffeur, drie moorden.
2001 Utrechtse portier van L.: dubbele moord in welfkelder.
2002 Willem van E.: moord op drie prostituees.
2002 Drie Schiedammers: vrouw, dochter en haar vriend geliquideerd in de zg. Playstationmoorden.
2003
Louis H.: moord op drie kinderen van vriendin Corine Bolhaar.
Lucia de B.: Haagse verpleegkundige. Moord op zeven patiënten, poging tot moord op vier patiënten. levenslang + TBS Enige vrouw die tot levenslang is veroordeeld.
2004
Pascal F. De zogenaamde UZI moorden
Olaf H. Dubbele moord in Sittard
2004
Rechtbank den Bosch veroordeelde 41 jarige man tot levenslang wegens drievoudige moord in Helmond
2005
Rechtbank in Utrecht veroordeeld beheerder kinderboerderij tot levenslang wegens moord op echtpaar
2005
TBS'er F.B. is tot levenslang veroordeeld wegens levend begraven mede TBS'er
Eis levenslang tegen Roedolf B. voor doodschieten politieagent in Enschede
Eis levenslange gevangenisstraf tegen veroorzakers brand Jan Hollanderstraat in Eindhoven waarbij twee kinderen omkwamen
Eis door openbaar ministerie Levenslang maar uitspraak leidde in de hier volgende zaken gevallen niet tot levenslang
1982 Groningse echtpaar P. ontucht met en moord op de 9-jarige Digna van de Roest.
In eerste instantie veroordeeld tot levenslang door de rechtbank. Het gerechtshof maakte daar later 18 jaar plus tbs van. Hanny P. is in de gevangenis aan een hartoverval overleden.
Bennie S.: moord op agente.(geen gegevens kunnen achterhalen)
Jan H.: verkrachtte en wurgde Maartje Pieck. ##
In feite niet levenslang maar in de praktijk is 15 jaar + TBS wel levenslang omdat de veroordeelde eerst zijn gevangenisstraf uit moet zitten en pas daarna onder TBS valt
2000 Amsterdamse hulpkoster: moord op verstandelijk gehandicapte Eline Hellemons.##
2000 S. uit Eindhoven: doodde prostituee, twee pogingen tot doodslag, verkrachting. (geen gegevens kunnen achterhalen)
2001 Martin van der P 'Polletje': in sexclub in Haarlem vier mannen gedood.##
Martin van der P. werd door de rechtbank in Haarlem tot levenslang veroordeeld maar in tweede instantie door het Gerechtshof in Amsterdam tot 15 jaar veroordeeld. Voor de reden daarvoor zie de gegevens van de rechtszaken.
2002 Hüseyin B.: bendeleider, veroordeeld wegens moorden en extreem geweld.(geen gegevens kunnen achterhalen.)
2002 C. van G.: Tilburger geeft opdracht tot vermoorden vrouw en schoonmoeder. (Geen gegevens kunnen achterhalen)
2003 Volkert van der G. Moordenaar Pim Fortuyn
Eis was levenslang voor moord op Pim Fortuyn, tot in tweede instantie uitspraak gevangenisstraf van 18 jaar
2004 Paul S. veroordeeld voor viervoudige moord
Ook in hoger beroep werd levenslang geëist maar de rechtbank veroordeelde Paul S. tot 20 jaar + TBS
2005
De 45 jarige Tbs-er F.B. is door de rechtbank in Arnhem tot levenslang veroordeeld voor de moord op mede tbs' er Henny Klein Overmeen in december 2003
Wanneer de heilige maanden voorbij zijn, doodt dan de afgodendienaren waar gij hen ook vindt en grijpt hen en belegert hen en loert op hen uit elke hinderlaag. ...
Mijn lieve stadje onveilig maken fotofoto
Ons soort mensen, steunpilaar van vaderland en koningin.
foto Beetje zieke reactie in dit kader.
Ontopic: Goed dat die gast een flinke straf krijgt, maar eigenlijk mogen ze van mij voor dit soort mensen de doodstraf weer introduceren. Deze man mag nooit meer vrij kunnen rondlopen foto
Oftewel... de aanwezigheid van politiemensen doet niet ter zake wat betreft de veiligheid. Moeilijk hoor.
Wanneer de heilige maanden voorbij zijn, doodt dan de afgodendienaren waar gij hen ook vindt en grijpt hen en belegert hen en loert op hen uit elke hinderlaag. ...
Nu die *kuch* lieve jongen met brilletje en mutsje *kuch* van laatst nog een ECHTE levenslang straf geven en alles is weer OK.... Hele leven oude vrouwtjes wassen en verzorgen fotofotofotofoto Da's pas levenslang foto
.::. Join het FOK! pulse team! And lets beat GOT .::.
http://forum.fok.nl/topic/602257
20 jaar is levenslang, tenzij de rechter aangeeft dat de verdachte nooit meer in de samenleving mag terugkeren
Maar het is echt wel saai daar hoor daar binnen.. dus een eitje zou ik het niet willen noemen. Maar als je daar terecht zit kan ik geen medeleiden met je krijgen en hoef je ook niet op gratie te rekenen. foto
Als ie zichzelf ombrengt voorkomt dat toch een boel problemen?
- Weer een crimineel minder
- geen onderhoudskosten
- geen gevaar voor ontsnappingen en zo?
maar of je het gevondene waardeeert?
er moet eens een keer een reclamecampagne komen die dat de mensen duidelijk maakt.
Het wordt zo vaak gezegd en toch blijft iedereen roepen dat levenslang niet zou bestaan in Nederland,
LEVENSLANG BESTAAT WEL!
EN IS IN NEDERLAND OOK ECHT LEVENSLANG!
Wikipedia over levenslang
Waarom is de doodstraf duurder?
het bewijs dat levenslang wel degelijk wordt uitgedeeld in NL.
Volgens Rompa trekt de overheid voor een bewoner van een verpleeghuis 170 euro per dag uit. Iemand in een verzorgingshuis mag niet meer dan 70 euro per dag kosten. Een gedetineerde in de gevangenis daarentegen kost 190 euro per dag en een delinquent met tbs kost de samenleving dagelijks zelfs meer dan 500 euro.
bron: http://www.attendo.nl/tem(...)emplate.aspx?id=5893
Speelde geweldig op de Pauken.
(echt een gemis)
User van NWS zei: Maak van internet een schoner riool! YES WE CAN!
Succes mof foto
-Lid 3 van het artikel houdt in dat in geval van een gepleegd strafbaar feit waarop een levenslange gevangenisstraf staat, in plaats van die levenslange gevangenisstraf, een straf voor de duur van ten hoogste 20 jaar mag worden opgelegd. Dat betekent dus dat levenslang niet hetzelfde is als twintig jaar. Een en ander moet je in verband zien met lid 2.
-Lid 4 tenslotte heeft betrekking op de tijdelijke gevangenisstraffen.
Verder:
Vraag:
Wat is levenslange gevangenisstraf?
Antwoord:
De zwaarste straf die in Nederland opgelegd kan worden, sinds in 1870 de doodstraf werd afgeschaft, is levenslange gevangenisstraf. Levenslang betekent voor het leven.
Aan een levenslang gestrafte kan door de Koningin gratie worden verleend. Dit kan tot gevolg hebben dat een veroordeling tot levenslange gevangenisstraf op jaren worden gesteld. In dat geval mag de veroordeelde eerder uit de gevangenis.
Bron: Openbaar Ministerie
De gratieverlening door de Koningin kan pas na uitzitting van 20 jaar van de levenslange gevangenisstraf worden gegeven.
Er zijn 18 misdrijven waarbij een levenslange gevangenisstraf tot de mogelijkheden behoort.
M.a.w. levenslang betekent in de praktijk ook daadwerkelijk levenslang. Discussie is gaande over de houdbaarheid van de discrepantie tussen deze zwaarste straf uit het strafrecht enerzijds en de maximale tijdelijke straf anderzijds, 20 jaar, die doorgaans na 2/3e van de straf (13,4 jaar) leidt tot invrijheidstelling.
Oh, en voor de letterlijke betekenis van levenslang:
le·vens·lang (bn.)
1 zo lang als het leven duurt => van de wieg tot het graf
Bron: Van Dale
On topic: Terechte straf, me dunkt. Hopelijk zet de tendens om hard te straffen voort en wordt het taboe op levenslang eens doorbroken.
2) de doodstraf is onherroepelijk; het komt regelmatig voor dat mensen voor de meest vreselijke zaken veroordeeld worden terwijl (soms jaren later) pas ontdekt wordt dat de veroordeelde eigenlijk onschuldig was ondanks het zo overtuigend uitziende bewijs op het moment van veroordeling.
3) de doodstraf duurt slechts zo lang als de periode tussen vonnis en voltrekking
- Gevaar voor bewakers etc kan technisch opgelost worden
- Gevaar voor de bevolking moet voorkomen worden door risicopersonen nooit vrij te laten
- Hoge kosten van langdurige detentie kunnen opgevangen worden door minder luxe cellen, gevangenen meer te laten werken, alternatieve straffen voor niet-geweldsdelicten
Ik denk dat het er een stuk onveiliger van werd.
dus als politiemensen net zo veel nut hebben als lantaarnpalen, dragen ze zeker een steentje bij aan de veiligheid op straat.
Maar voor mensen die "het handje" gebruiken zou ik graag zien dat er een uitzondering wordt gemaakt. foto
Shit, nu doe ik het zelf ook, best leuk eigenlijk!
Voor het 'beschermen van weerlozen tegen machtsmisbruik' zoals jij noemt is een doodstraf voor gedetineerden uiteraard absoluut niet noodzakelijk; de doodstraf zelf kan juist als een vorm van machtsmisbruik tegen weerlozen worden gezien.
Als het zou gaan om het interpreteren van de wet zijn we snel klaar: de wet verbiedt de doodstraf. Je moet van hele 'goede' huize komen wil je dit nog verkeerd kunnen interpreteren. Aan zekerheid grenzend betekent nog geen zekerheid. In het geval van een eventuele doodstraf is dat absoluut onvoldoende. Ook bij de politie en in (DNA) laboratoria werken mensen en worden dus per definitie fouten gemaakt, en dus kunnen we bij gevolgtrekking ook per definitie zeggen dat de doodstraf altijd onterecht uitgevoerd zal worden als deze uberhaupt toegepast wordt. Als voorkomen van herhaling het doel is dan verwijs ik naar het ontbreken van noodzakelijkheid zoals hierboven beschreven.
De overheid heeft in principe het geweldsmonopolie, wat mede aan de basis ligt van onze rechtsstaat.
Wanneer de heilige maanden voorbij zijn, doodt dan de afgodendienaren waar gij hen ook vindt en grijpt hen en belegert hen en loert op hen uit elke hinderlaag. ...
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken