FOK!
FOK!


Laatste items
Laatste items
Toon berichten uit deze thema's





Toon berichten van deze types







Actieve items
Actieve items


Forum
Forum


Archief
Artikelen van woensdag 26 september 2007

Uitslagen Duitsland speelronde 7

In de Duitse Bundesliga werd dinsdag en woensdag de zevende speelronde gespeeld. Hieronder de uitslagen, stand en het aankomende programma.

Ruime overwinning Hamburger SV

Borussia Dortmund ging gisteravond met 0-3 ten onder tegen Hamburger SV. De ploeg van Huub Stevens was een maatje te groot voor de thuisploeg. Al na zeven minuten werd de score door Paolo Guerrero geopend. Nog voor de rust stond Borussia Dortmund op een 0-2 achterstand door een doelpunt van Rafael van der Vaart. De Nederlander scoorde op aangeven van Guerrero. Ivica Olic besliste het duel definitief door een half uur voor tijd de derde voor HSV binnen te schieten.

Bayern MŁnchen heeft geen moeite met Energie Cottbus
Een ruime overwinning op Energie Cottbus zorgde ervoor dat Bayern MŁnchen in de Bundesliga de nummer ťťn blijft. De Zuid-Duitsers kwamen de eerste helft niet tot scoren maar dat werd na de pauze ruimschoots goedgemaakt. Miroslav Klose was de eerste die het net vond in de 59e minuut. Martin Demichelis zorgde in de 63e minuut voor de tweede. Luca Toni liet daarna zien dat hij weer terug is door ook een doelpunt mee te pakken. Nog tweemaal Miroslav Klose zorgden voor een 5-0 overwinning.



Uitslagen

ThuisUitEindstand
Borussia DortmundHamburger SV0 - 3
Hertha BSCHansa Rostock1 - 3
MSV DuisburgSchalke 040 - 2
VfL WolfsburgWerder Bremen1 - 1
Arminia BielefeldHannover 960 - 2
Bayern MŁnchenEnergie Cottbus5 - 0
Eintracht FrankfurtKarlsruhe0 - 1
1.FC NŁrnbergBayer Leverkusen1 - 2
VfB StuttgartVfL Bochum1 - 0


Stand

#ClubGespeeldWinstGelijkVerliesVoorTegenPunten
1Bayern MŁnchen752021317
2Bayer Leverkusen742111314
3Schalke 04734014613
4Hamburger SV74129513
5Hertha BSC7403111112
6Karlsruhe740381012
7Eintracht Frankfurt73227611
8Werder Bremen7322101211
9VfB Stuttgart731391010
10Arminia Bielefeld7313111310
11Hannover 96731391210
12Borussia Dortmund730411139
13VfL Wolfsburg722310118
14VfL Bochum72238108
15MSV Duisburg72058116
16Hansa Rostock72058126
171.FC NŁrnberg71246105
18Energie Cottbus70253162

Programma

DatumThuisUit
28/9Schalke 04Hertha BSC
29/9Bayer LeverkusenBayern MŁnchen
29/9Hamburger SVVfL Wolfsburg
29/9Hansa RostockVfB Stuttgart
29/9KarlsruheBorussia Dortmund
29/9VfL Bochum1.FC NŁrnberg
29/9Werder BremenArminia Bielefeld
30/9Energie CottbusEintracht Frankfurt
30/9Hannover 96MSV Duisburg

Topscorers

#NaamClubDoelpunten
1Rafael Van der VaartHamburger SV5
-Marko PantelicHertha BSC5
-Miroslav KloseBayern MŁnchen5
4Kevin KuranyiSchalke 044
-Luca ToniBayern MŁnchen4

Uitslagen League Cup

In Engeland zijn de topclubs weer begonnen aan de League Cup. Regerend Engels kampioen Manchester United was de grote verrassing door onderuit te gaan tegen Coventry City. Hieronder vind je de overige uitslagen.

Arsenal - Newcastle United 2-0
83' Bendtner 1-0
89' DenŪlson 2-0

Blackpool - Southend United 2-1 (n.v.)
7' Harrold (Pen) 0-1
81' Hoolahan 1-1
118' Jackson 2-1

Burnley - Portsmouth 0-1
69' Nugent 0-1

Luton Town - Charlton Athletic 3-1 (n.v.)
4' Sinclair 0-1
43' Robinson 1-1
105' Spring 2-1
117' Talbot 3-1

Manchester City - Norwich City 1-0
90' Samaras 1-0

Reading - Liverpool 2-4
22' Benayoun 0-1
28' Convey 1-1
50' Torres 1-2
64' Halls 2-2
72' Torres 2-3
86' Torres 2-4

Sheffield United - Morecambe 5-0
18' Sharp 1-0
33' Sharp 2-0
52' Shelton 3-0
67' Hendrie 4-0
72' Shelton 5-0

West Bromwich Albion - Cardiff City 2-4
4' Fowler 0-1
23' Hasselbaink 0-2
27' Fowler (Pen) 0-3
30' Sinclair 0-4
33' Miller 1-4
87' Miller (Pen) 2-4

Aston Villa - Leicester City 0-1
76' Fryatt 0-1

Hull City - Chelsea 0-4
37' Sinclair 0-1
48' Kalou 0-2
52' Sidwell 0-3
81' Kalou 0-4

Sheffield Wednesday - Everton 0-3
59' McFadden 0-1
84' McFadden 0-2
85' Yakubu 0-3

West Ham United - Plymouth Argyle 1-0
90' Ashton 1-0

Blackburn Rovers - Birmingham City 3-0
66' Bentley 1-0
82' Derbyshire (Pen) 2-0
90' Santa Cruz 3-0

Fulham - Bolton Wanderers 1-2 (n.v.)
57' Guthrie 0-1
78' Healy 1-1
112' Giannakopoulos 1-2


Manchester United - Coventry City 0-2
27' Mifsud 0-1
70' Mifsud 0-2

Tottenham Hotspur - Middlesbrough 2-0
72' Bale 1-0
75' Huddlestone 2-0

Uitslagen ItaliŽ speelronde 5

In ItaliŽ werd vanavond de vijfde ronde in de Serie A gespeeld. Hieronder alle uitslagen, de stand en het programma voor de volgende speelronde.

AS Roma laat punten liggen tegen Fiorentina
AS Roma wist vanavond niet te winnen van Fiorentina. De koploper in de Serie A speelde met 2-2 gelijk tegen Fiorentina. De bezoekers kwamen na negentien minuten op voorsprong door een doelpunt van Alessandro Mancini. Alessandro Gamberini kon niet lang daarna iets terug doen voor de thuisploeg door de 1-1 op het scorebord te zetten.

AS Roma kwam daarna nogmaals aan de leiding. Ditmaal wist Ludovic Giuly de bal achter Sebastian Frey te krijgen. De doelman van Fiorentina, de aankomende tegenstander van FC Groningen in de UEFA Cup, zag zijn ploeg na rust op gelijke hoogte komen. Adrian Mutu bezorgde Fiorentina alsnog een punt door een strafschop te benutten.


Juventus ruim langs Reginna
Met een 4-0 overwinning op Reginna herstelde Juventus zich van de 2-2 tegen AS Roma, afgelopen weekend. Alle doelpunten vielen pas na rust. De 1-0 kwam op naam van Nicola Legrottaglie in de 48e minuut. Twee minuten was Hasan Salihamidzic succesvol door de score te verdubbelen. David Trezeguet was verantwoordelijk voor de derde van Juve. In blessuretijd mocht Raffaele Palladino de vierde voor zijn rekening nemen.

Door de winst steeg Juventus naar de derde plaats achter Internazionale. De club uit Turijn heeft tien punten uit vijf duels, Internazionale ťťn punt meer. AS Roma liet twee punten liggen maar blijft met elf punten wel eerste.


Uitslagen

ThuisUitEindstand
CataniaEmpoli1 - 0
FiorentinaAS Roma2 - 2
GenoaUdinese3 - 2
InternazionaleSampdoria3 - 0
JuventusReggina4 - 0
Lazio RomaCagliari3 - 1
NapoliLivorno1 - 0
PalermoAC Milan2 - 1
ParmaTorino2 - 0
SienaAtalanta Bergamo1 - 1

Stand

#ClubGespeeldWinstGelijkVerliesVoorTegenPunten
1AS Roma532011411
2Internazionale532010311
3Juventus531114610
4Napoli53118210
5Palermo53118610
6Atalanta Bergamo5230859
7Fiorentina5230969
8Udinese5212697
9AC Milan5131756
10Lazio Roma5131656
11Parma5131666
12Genoa5131466
13Catania5122355
14Cagliari5113684
15Torino5041684
16Siena5041364
17Sampdoria5032053
18Empoli5023162
19Livorno50236132
20Reggina50233112

Programma

DatumThuisUit
29/9AS RomaInternazionale
29/9LivornoFiorentina
30/9AC MilanCatania
30/9CagliariSiena
30/9EmpoliPalermo
30/9NapoliGenoa
30/9RegginaLazio Roma
30/9SampdoriaAtalanta Bergamo
30/9UdineseParma
30/9TorinoJuventus

Topscores

#NaamClubDoelpunten
1David TrezeguetJuventus5
2Zlatan IbrahimovicInternazionale4
-Francesco TottiAS Roma4
4Riccardo ZampagnaAtalanta Bergamo3
-Vincenzo IaquintaJuventus3
-Adrian MutuFiorentina3
-Antonio Di NataleUdinese3
-Marcelo ZalayetaNapoli3
-KakŠAC Milan3
-Pasquale FoggiaCagliari3

Bands uit Guitar Hero 2 keren terug in Rock Band

De Guitar Hero games kenden vele grote namen als Red Hot Chili Peppers en Jimi Hendrix, maar in de bonuscontent stonden ook een heleboel kleinere, onbekende bandjes. Die bandjes kregen dankzij Guitar Hero enige bekendheid, en sommigen keerden zelfs terug in Guitar Hero 2 met een nieuwe song.

Op het blog van de band Anarchy Club staat nu te lezen dat fans van de Guitar Hero serie niet op de terugkeer van deze bands hoeft te rekenen. Zanger van Anarchy Club, Keith Smith, is werknemer bij Harmonix en legt uit dat alle bands van Harmonix-werknemers niet zijn uitgenodigd voor een optreden in Guitar Hero 3. Harmonix en MTV hebben echter wel al deze bands de studio in gesleurd en zullen derhalve hun opwachting maken in Rock Band.
Dit betekent dat onder meer Anarchy Club, Bang Camaro, Freezepop, Acrobrats, Vagiant bij deze officieel bevestigd zijn. Het alleen bekend welke track we van Anarchy Club zullen mogen spelen, dat zal hun nieuwe single "A Single Drop of Red" zijn.

'Bush dreigde landen als ze oorlog niet steunden'

Icoon AmerikaDe Amerikaanse president George Bush heeft landen die in de Verenigde Naties de oorlog in Irak niet steunden gedreigd met vergeldingsmaatregelen. Dat blijkt uit de transcriptie van een gesprek van Bush met de voormalige Spaanse premier Josť Maria Aznar.

Dat meldt de Spaanse krant El Pais vandaag. Het gesprek tussen Bush en Aznar vond in februari 2003 plaats, een maand voordat Amerikaanse troepen Irak binnenvielen. Bush zei op zijn range in Texas tegen Aznar dat landen als Angola, Mexico, Chili en Kameroen moeten weten dat de veiligheid van de Verenigde Staten op het spel stond. Bush zei dat Angola zijn financiŽle steun zou verliezen en dat een voor Chili gunstig handelsverdrag zou worden belemmerd als ze de invasie niet steunden.

Washington lobbyde destijds in de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties voor een resolutie die de weg moest vrijmaken voor militaire actie. Volgens El Pais zei Bush toen tegen Aznar dat de VS sowieso Irak zouden binnenvallen, ook als de VN de resolutie niet zou goedkeuren.


Met dank aan mouthman en PainDivine voor de submit.

Albayrak bekritiseert haar voorganger Verdonk

Icoon PolitiekStaatssecretaris Nebahat Albayrak van Justitie bekritiseerde haar voorganger, Rita Verdonk, vandaag op het asieldossier. De plannen die Verdonk had met de asielzoekers zijn niet uitgevoerd, waardoor er veel minder vreemdelingen uit de opvang gezet zijn dan is toegezegd. Albayrak zit nu met miljoenen aan extra kosten opgezadeld. Deze worden toegeschreven aan de pardonregeling voor een oude groep asielzoekers.

Tijdens een overleg in de Tweede Kamer kwam de klacht van Albayrak naar voren. De Kamerfracties van CDA en VVD maken zich zorgen over de kosten van de pardonregeling. Zo krijgt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers dit jaar 124 miljoen euro voor de uitvoering van de pardonregeling. Volgend jaar komt daar nog veertien miljoen bovenop.

Toen Verdonk vertrok bij vreemdelingenzaken, bleek dat er meer vreemdelingen in de opvang zaten dan verwacht en begroot was. "Dat zijn kosten die niet door mij worden veroorzaakt. Dit gaat om de nalatenschap van de vorige bewindspersoon op dit dossier", aldus de staatssecretaris.


Toen Albayrak echter gevraagd werd om een compleet overzicht te geven van de kosten van het pardon, moest zij de Tweede Kamer een antwoord schuldig blijven. Zij kon die bedragen niet inzichtelijke maken. Dit gaat ook op voor de de besparingen uit bijvoorbeeld de lagere werkdruk voor de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) en het COA.

De fracties hebben afgesproken om de kosten voor de afwikkeling van het generaal pardon mee te nemen in het onderzoek naar de begroting van Justitie. Deze wordt later dit jaar besproken.

Met dank aan mouthman en Aka-Zigor voor de submit.

Uitslagen KNVB Beker tweede ronde 26/09

Vanavond werden er wedstrijden gespeeld in de tweede ronde van de strijd om de KNVB beker. Hieronder vind je alle uitslagen. Er zijn nu nog wedstrijden bezig. Zodra deze zijn afgelopen, komen de uitslagen hier ook te staan.

Groene Ster* - DOTO 1-0
73' Lagarde 1-0



RKVV Roosendaal - Quick Boys* 1-3
12' Kulk 0-1
27' Lankers 1-1
59' van der Plas 1-2
78' Harfaoui 1-3


Jong Heerenveen - PSV* 0-3
45' Reis 0-1
55' Perez 0-2
60' Koevermans 0-3


Argon - SC Heerenveen* 0-3
16' Sibon 0-1
30' Sulejmani 0-2
52' Beerens 0-3


IJsselmeervogels - FC Groningen* 1-8
20' Levchenko 0-1
23' Joordens 1-1
30' Levchenko 1-2 Strafschop
35' V.d. Laak 1-3
45' Matavz 1-4
47' Matavz 1-5
73' Matavz 1-6
75' Nijland 1-7
81' Nijland 1-8


De Treffers* - ASWH 2-0
41' Putsila 1-0
50' Kuipers (e.d.) 2-0


Excelsior* - VVV-Venlo 3-2
13' Altheer 1-0
19' Luyckx 2-0
65' Jans 2-1
77' 2-2
90' Pardo 3-2


Jong St.Telstar - NAC Breda* 1-2
3' Tamerus 0-1
29' Koning 1-1
81' Idabdelhay 1-2

Bijzonderheden: Csaba Fehťr mist in de 64e minuut namens NAC een strafschop.



UNA* - Bennekom
87' Vorstenbosch 1-0


HHC Hardenberg* - VVSB 5-2 n.v.
19' Ferrier 0-1
47' Kroeze 1-1
98' Kroeze 2-1
103' Buitenhuis 3-1
112' Aanhane 3-2
113' Redder 4-2
118' Offringa 5-2


Kozakken Boys - Ajax* 1-2 n.v
26' Heitinga 0-1 Strafschop
88' Looijen 1-1
104' Rommedahl 1-2


Feyenoord* - FC Utrecht 3-0
53' Hofs
56' Bruins 2-0
61' Makaay 3-0


ONS Sneek - FC Zwolle* 2-2 n.v.
19' Boerrigter 0-1
41' Alberda 1-1
77' De Bruijn 1-2
80' De Wagt 2-2
FC Zwolle wint na strafschoppen (3-4)

Be Quick'28 - ADO Den Haag* 0-0 n.v
ADO Den Haag wint na strafschoppen (3-4)

* = door naar de volgende ronde

Voetbal: Uitslagen KNVB beker (26/9)

Icoon KNVB BekerVanavond werden er wedstrijden gespeeld in de tweede ronde van de strijd om de KNVB beker. Hieronder vind je alle uitslagen. De wedstrijden die gisteren gespeeld werden, zijn hier terug te vinden.



Groene Ster* - DOTO (1-0)
RKVV Roosendaal - Quick Boys* (1-3)
Jong Heerenveen - PSV* (0-3)
Argon - SC Heerenveen* (0-3)
IJsselmeervogels - FC Groningen* (1-8)
De Treffers* - ASWH (2-0)
Excelsior* - VVV-Venlo (3-2)
Jong St.Telstar - NAC Breda* (1-2)
UNA* - Bennekom (1-0)
Kozakken Boys - Ajax* (1-2)
HHC Hardenberg* - VVSB (5-2)
Feyenoord* - FC Utrecht (3-0)
Be Quick '28 - ADO Den Haag* w.n.s (0-0)
ONS Sneek - FC Zwolle* w.n.s (2-2)

* = door naar de derde ronde
w.n.s = wint na strafschoppen


Voor meer nieuws over de KNVB beker kijk je natuurlijk op FOK!sport!

'Hardcore' PC developers zuigen




Iedereen die niet elke 2-3 jaar zijn PC stevig upgrade kent het wel, de nieuwste snelle first person shooter draait gewoon niet meer lekker op hoge settings en je moet alles op medium of laag instellen. En waar de game er op de hoogste settings geweldig uit ziet, valt het behoorlijk tegen wanneer je alles omlaag moet schroeven. Het is een tafereel dat zich helaas veel te vaak voordoet.

Ouders ingezet tegen drinkende jeugd

Icoon OpmerkelijkHet Trimbos Instituut gaat zich meer op de ouders richten om het drankgebruik onder jongeren terug te dringen. Een speciale voorlichtingscampagne gericht op ouders gaat morgenavond van start.

Ouders kunnen meer doen tegen het drankgebruik van hun kinderen dan ze zelf denken, zegt het Instituut. Nederlandse jongeren drinken te jong, te vaak en te veel. Ze horen bij de Europese top. Ruim 70 procent van de 12-jarigen heeft al alcohol gedronken. Steeds meer jonge kinderen worden met een alcoholvergiftiging opgenomen in het ziekenhuis.

Ouders kunnen de voorlichtings-website ZegNEEderland.nl bezoeken en op scholen komen speciale ouderavonden met tips om alcoholgebruik uit te stellen. Deze ouderavonden worden georganiseerd door het Trimbos-instituut, het Nationaal Instituut voor Gezondheidsbevordering en Ziektepreventie (NIGZ), regionale GGD'en en instellingen voor verslavingszorg.


Zeg maar nee...

SomaliŽ en Myanmar het meest corrupt

Icoon BuitenlandsMyanmar, Somalie en Irak zijn volgens Transparency International de meest corrupte landen ter wereld. Dat blijkt uit de nieuwste uitgave van de jaarlijkse ranglijst die de anti-corruptie-organisatie heeft opgesteld. Aan de andere kant van de lijst prijken Denemarken, Finland en Nieuw-Zeeland. Ook Nederland doet het goed met een zevende plaats, wat een winst van twee plaatsen hoger is ten opzichte van vorig jaar.

In Myanmar, het vroegere Birma, gaan corruptie, onderdrukking en armoede al jaren hand in hand. Volgens Transparency International komen de recente onlusten in het land dan ook niet bepaald aanwaaien.
Met dank aan static voor de submit.

Verkoop computerspelletjes overstijgt cd's

Icoon Games De verkoop van Nederlandse computerspelletjes is in 2006 die van cd's voorbij gestreefd. Videogames blijven ook de komende jaren het snelst groeiende marktsegment in de entertainment- en mediasector. Dit blijkt woensdag uit een onderzoek van adviesbureau PricewaterhouseCoopers.

Nederlanders besteedden in 2006 17 procent meer aan computerspelletjes dan een jaar eerder. Dit komt mede door de introductie van een nieuwe generatie consoles, de Xbox 360, Wii en PlayStation 3. De totale Nederlandse markt voor games bedroeg in 2006 369 miljoen euro. De markt voor muziekopnames verslechterde echter met 6,1 procent tot 322 miljoen euro. De verkoop van cd's zou lijden onder de grote omvang van piraterij.

De totale Nederlandse entertainment- en mediasector profiteerde volgens het onderzoeksbureau van een opleving van de economie en groeide met 4,4 procent tegen 3,1 procent in 2005.

Games doen het goed

[GP2] Dubbele test Van der Garde

Guido van der Garde zal volgende week een dubbele test afleggen in de GP2. Arden International en DAMS willen graag dat de Nederlander een dagje komt testen.

Op 4 oktober zal Van der Garde zijn debuut in de GP2 maken voor Arden International, een dag later zal hij voor DAMS optreden. Van der Garde zelf is erg blij met dit nieuws: "Ik ben ontzettend blij met de kans die Arden en DAMS me willen geven. Ik mag bij beide teams een dag meedraaien en testen, zodat ik kan zien hoe de teams te werk gaan. De GP2-series is een uiterst competitieve klasse en ik wil graag alle opties open houden voor 2008.

Arden en DAMS draaien op dit moment een middelmatig seizoen, DAMS is op de vijfde plaats terug te vinden direct gevolgd door Arden. Dus een kans is aanwezig dat Van der Garde volgend seizoen in een GP2 stoel te vinden is.

Ballack op de weg terug

Michael Ballack is op de weg terug. De middenvelder van Chelsea, vandaag 31 geworden, verwacht dat hij over een paar weken de groepstraining kan hervatten.

"Het gaat steeds beter," aldus de Duitser die in april van dit jaar voor het laatst in actie kwam voor Chelsea. Sindsdien moest hij twee operaties aan zijn enkel ondergaan. "Ik ben bezig met een revalidatieprogrammal. Ik train buiten en ik ben erg blij over de manier waarop we werken."

Ballack traint onder meer in een zandbak om zijn herstel te bespoedigen. "Het is erg zwaar voor de conditie, maar het is goed voor mijn voet. Daarom is het nu een deel van mijn programma. Ik heb lang moeten wachten voordat ik op dit niveau was, dus ik ben gelukkig."

Opnieuw blessure voor Theo Janssen

Theo Janssen heeft in het bekerduel van Vitesse tegen FC Eindhoven gisteravond wederom een blessure opgelopen.

De middenvelder moest al in de eerste helft worden gewisseld. In eerste instantie werd gedacht aan een spierblessure. Nader onderzoek in het ziekenhuis wees vandaag uit dat er sprake is van een avulsie fractuur, een breukje aan de zijkant van het linkerscheenbeen.

Janssen moet nu zeven tot tien dagen rust houden. Daarna wordt bekeken of het breukje voldoende herstelt.

[NFL]Grossman nu tweede keus

Quarterback Rex Grossman is niet meer de eerste keus van de Chicago Bears. Zijn prestaties op het veld dit seizoen zijn dermate slecht dat coach Lovie Smith besloten heeft hem te vervangen. Brian Griese is zijn vervanger.

Erg onverwacht komt deze beslissing niet. Er is altijd kritiek geweest op Grossman, zelfs toen hij vorig jaar de Chicago Bears naar de Super Bowl leidde. Nu het even wat minder gaat heeft Smith besloten Grossman te wisselen. De quarterback gooide dit seizoen al zes intercepties en pas ťťn touchdown.

De Bears hebben dit seizoen al twee van de drie wedstrijden verloren. Het is nu aan Griese om het tij te keren en Chicago naar de play-offs te leiden. Griese was overigens nog een Pro Bowler in 2000.

Mario & Sonic at the Olympics update

Volgend jaar vinden er weer Olympische Spelen plaats, ditmaal zullen ook Mario en Sonic aanwezig zijn. Natuurlijk zijn ze niet alleen, ze hebben hun vriendjes en vriendinnetjes ook uitgenodigd. De complete lijst met speelbare personages is als volgt:

Nintendo: Mario, Wario, Luigi, Waluigi, Yoshi, Bowser, Daisy, Peach.
Sega: Sonic, Shadow, Knuckles, Tails, Dr. Eggmann, Blaze the Cat, Vector, Amy

Alle personages hebben hun sterke en zwakke kanten, sommige zijn bijvoorbeeld heel snel (Sonic) terwijl anderen het van hun kracht (Bowser) moeten hebben.

Naast de personages zijn ook de sporten uit de game bekend:

Schermen
Boogschieten
Kleiduiven schieten
Trampolinespringen
Paardensprong (Turnen)
Poolstok Hoogspringen
Hoogspringen
Hink-Stap-Sprong
Verspringen
Speerwerpen
Kogelslingeren
Roeien
Tafeltennis
100m vrije slag (zwemmen)
4x 100m vrije slag (zwemmen)
110m horden
400m horden
4x 100m sprint
100m sprint
400m sprint

De game kent uiteraard verschillende modi voor zowel single- als multiplayer (lokaal). Alle sporten zijn bijvoorbeeld los te spelen, maar ook in een toernooi opzet waarbij je overall winnaar moet worden.

[EK] Volleybalvrouwen winnen wederom

De Nederlandse volleybalvrouwen hebben ook hun tweede wedstrijd in de tweede ronde van het Europees kampioenschap overtuigend gewonnen. Na de 3-0 tegen Bulgarije werden ook de Tsjechische vrouwen met 3-0 verslagen.

De eerste set werd met 25-18 binnengesleept. In de tweede set was het goede begin voor TsjechiŽ, dat een 7-3 voorsprong nam. Bij 7-7 was het weer gelijk, waarna het tot 16-16 gelijk op ging. Een serie van acht punten zorgde alsnog voor Nederlandse winst. In de derde set werkte Oranje een achterstand van 8-12 weg. Bij 18-20 kwam Nederland wederom op achterstand, maar in de slotfase stelde de Nederlandse vrouwen alsnog orde op zaken.

Boutahar geschorst voor slaande beweging


Willem II-speler Said Boutahar heeft aan de verloren bekerwedstrijd van gisteren tegen HFC Haarlem een flinke schorsing overgehouden. In de verlenging van de wedstrijd maakte de middenvelder van de Tilburgers een slaande beweging naar Mitchel Burgzorg. Hij heeft een schorsing van vier wedstrijden gekregen, waarvan ťťn voorwaardelijk.

De schorsing van Boutahar geldt ook voor competitiewedstrijden. Hij mist daardoor het duel tegen zijn oude club NEC en de Brabantse derby's tegen PSV en NAC Breda.

Sinkewitz: "Ik kreeg doping van Bettini"

Het is de vraag of Paolo Bettini aankomende zondag zijn wereldtitel kan verdedigen bij het WK in Stuttgart. Via de Duitse tv-zender ZDF is namelijk het verhaal naar buiten gekomen dat de Italiaan verboden middelen zou hebben geleverd aan de inmiddels geschorste Duitse wielrenner Patrik Sinkewitz.

Sinkewitz zou in een verklaring gezegd hebben dat Italiaanse renners, onder wie Paolo Bettini en Luca Bramati, hem het middel testogel bezorgd hebben. Bettini en Sinkewitz waren ploeggenoten bij Mapei en Quick Step, voordat de Duitser in 2005 naar T-Mobile verhuisde.

De Duitse tv-zenders dreigen ondertussen al met een staking. "Als er niet snel duidelijkheid komt in deze dubieuze affaire, sluiten wij een stopzetting van de uitzendingen van het WK wielrennen niet uit", aldus een verklaring van de ZDF. Tijdens de Tour de France, nadat nota bene Sinkewitz werd betrapt op het gebruik van doping, maakte zij dat dreigement al eens waar.

De stad Stuttgart dreigt de internationale wielrenunie UCI inmiddels met een schadeclaim van een miljoen euro als Bettini of diens ook onder verdenking staande landgenoot Danilo Di Luca zondag toch van start gaat.

CAS : Valverde mag meedoen aan WK

Het internationaal sporttribunaal (CAS) in Lausanne heeft zojuist bekend gemaakt dat Alejandro Valverde aankomende zondag mag meedoen aan de wegwedstrijd bij het wereldkampioenschap wielrennen in Stuttgart.

De UCI, in Zwitserland gevestigd, wilde Valverde niet op het WK hebben omdat de Spanjaard betrokken zou zijn bij de dopingzaak Operacion Puerto. De Spaanse wielerbond legde zich echter daar niet bij neer, en met succes is nu gebleken.

Top of Flop User's Choice: Dolinda

We krijgen regelmatig tips binnen voor Top of Flop. Dat stellen we zeer op prijs! Er zitten vaak hele leuke video's tussen en daarom doen we op woensdag- en op vrijdagavond: Top of Flop User's Choice.

Jullie mogen hier helemaal zelf bepalen wat we ten gehore brengen.

NuclearBaby's tip kreeg vorige week veel positieve reacties: Tyketto - Forever Young is een top,  dus.

De tip van vanavond is van Bierbroeder:

"Nog een kansloos nummer maar nu met tieten."

Coach smeekt om ontslag

Voetbalclub Orlando Pirates kan na vier wedstrijden op zoek naar een nieuwe coach. De Zuid-Afrikaanse club verloor al drie wedstrijden en trainer Bibey Mutombo trok zijn conclusies daaruit en stapte op. Niet alleen vanwege de slechte resultaten, maar vooral door de bedreigingen van supporters van de club.

"Op dit moment vrees ik voor mijn veiligheid. En als gevolg daarvan is mijn gezondheid ook nog flink verslechterd", aldus de trainer. De afgelopen weken maakten de aanhangers van de club uit Johannesburg duidelijk niet blij te zijn met de prestaties van hun favorieten.

Trainer Mutombo kreeg een woeste menigte achter zich aan na de nederlaag tegen Bidvest Wits. Per politiewagen moest de trainer in veiligheid worden gebracht. En afgelopen weekeinde richtten de fans wederom hun woede op de trainer, ditmaal na de 2-1 nederlaag tegen Golden Arrows.

Daarnaast luistert de selectie ook niet meer naar Mutombo. "Het ongezonde klimaat dat in de ploeg heerst, staat mij niet toe mijn beroep kalm uit te oefenen. Om die reden vraag ik u mijn ontslag te accepteren", smeekte Mutombo voorzitter Khoza.

Halo 4 nog niet in productie

In een interview met Pro-G tijdens een Halo 3 launch event hebben twee medewerkers van Bungie aangegevan dat Halo 4 nog niet in productie is, en dat ze twijfelen of het in de nabije toekomst wel gaat gebeuren.

Microsoft zou het natuurlijk graag willen, Halo 3 verkocht in de eerste 8 uur al 1,8 miljoen exemplaren en verwacht wordt dat ook de verkoop van Xbox 360 consoles omhoog zal schieten.

Bungie is echter al vele jaren bezig met de franchise, en veel medewerkers zijn geÔnteresseerd in het verkennen van nieuwe verhalen, settings en games.

There's a lot of people who have been working on Halo much longer than us two have and they're really interested in exploring new games, new stories, and whatever comes out of those conversations is what we're going to pursue. We're still going to make games for us. We really don't know what that is yet but as soon as we know, everyone else will know. Halo 4 is not in development.

Daarnaast heeft Bungie vanaf het begin af aan al aangegeven dat Halo 3 het laatste deel van een trilogie is, en is het daarom ook niet verwonderlijk dat ze kijken naar andere games om te maken.


Eerst maar eens genieten van dit deeltje

Victoria verschijnt in nazikostuum

Icoon ShowbizzVictoria Beckham is weer eens in opspraak geraakt. Posh Spice verliet gisteren de luchthaven in een militair aandoend jasje met bijpassende pet. De gelijkenis met het nazikostuum van Tom Cruise in de film 'Valkyrie' ontging niemand.

Victoria bracht onlangs nog haar eigen stijlgids uit. Kritische Amerikanen roepen Victoria echter op zich eerst maar eens met haar eigen uiterlijk bezig te houden. Ondertussen is de HollywoodcarriŤre van Posh een grote flop geworden. Victoria had tot nu toe een kleine gastrol in de serie 'Ugly Betty', maar ze krijgt geen hoofdrollen in tv-series en ook presenteerwerk lijkt ze op haar buik te kunnen schrijven. Voor haar emigratie naar de Verenigde Staten had ze op veel aanbiedingen gerekend.

Ook de hulp van Katie Holmes moch Victora niet baten. De documentaire over de verhuizing van de Beckhams is eveneens geflopt. Wel zijn er inmiddels T-shirts op de markt met anti-Posh-leuzen. Trendtijdschrift Radar heeft de Beckhams uitgeroepen tot nummer 1 in de Top 100 van overschatte figuren. Daarin werd Posh beschreven als een 'zinloze verzameling lichaamsdelen'.

Paris Hilton gaat naar Rwanda

Icoon Showbizz Er is ander nieuws over Paris Hilton dan dat we van haar gewend zijn. Het gaat namelijk niet over feesten, maar over de hotelerfgename die iets goeds wil doen voor de wereld. Ze weet zeker dat ze iets kan bijdragen aan de strijd tegen armoede en onrecht, dus gaat ze in november naar Rwanda.

"Er is zoveel armoede in die regio en ik denk dat ik met deze trip meer aandacht kan vestigen op de hulp die nodig is." Paris Hilton denkt er zelfs aan om nog meer landen te gaan bezoeken waar armoede en kinderleed een groot probleem zijn.

Activision koopt Bizarre Creations

Zojuist is bekend gemaakt dat gigant Activision de ontwikkelaar Bizarre Creations heeft opgekocht. Bizarre is bekend van Project Gotham Racing. Beide partijen zijn vanzelfsprekend blij met de uitkomst. Bizarre zei dat het moeilijk was om als onafhankelijke partij games te maken, omdat er zoveel keuzes bij komen kijken. Eťn slechte titel en je loopt een enorm financieel risico:
"[...]
We've finally found a solution which allows us to not only stay as secure and profitable as we already are as a company, but also to continue to create kickass games in exactly the same way as we're doing now
[...]"


Bizarre benadrukt dat het niet in de financiŽle problemen zat en zich zodoende door een grote partij heeft laten kopen. De ontwikkelaar is ervan overtuigd dat ze samen met Activision hun games nog beter kunnen maken. Daarnaast behouden ze eigen zeggenschap over de ontwikkeling van hun titels; 'Activision zal er niet veel over te zeggen krijgen', aldus Bizarre.

Het meest opmerkelijke feitje uit dit nieuws is de opmerking van Bizarre dat ze nu 'eindelijk' multiplatform kunnen gaan. Ze zouden al bezig zijn met twee grote titels namens Activision: ťťn race-game en een character-game.

De planning van Bizarre blijft in ieder geval ongewijzigd. De maker zal nog steeds Geometry Wars blijven uitbreiden en ondersteunen. The Club zal samen met SEGA uitgebracht worden, Geometry Wars Galaxies zal met Sierra uitgebracht worden en Project Gotham Racing 4 zal na de release zeker de nodige aandacht krijgen, mocht dat nodig zijn.

Vrouw krijgt dochter van 7,75 kilo

Icoon Opmerkelijk Het gemiddelde gewicht van een pasgeboren baby ligt rond de 3,2 kilo, maar er zijn uitzonderingen. Een vrouw uit SiberiŽ is namelijk bevallen van een dochter die bij haar geboorte 7,75 kilo woog. Het meisje, het twaalfde kind van de vrouw, kwam met een keizersnede ter wereld.

De vrouw vertelde ook dat al haar kinderen bij hun geboorte meer dan vijf kilo wogen. De moeder laat weten dat ze ze zich niet anders heeft gedragen dan tijdens haar eerdere zwangerschappen. Ze at zoals altijd veel tomaten, noedels en aardappelen.

Definitief geen cross-platform UTIII tussen PC en PS3

Epic heeft eindelijk de knoop doorgehakt: er komt geen cross-platform feature van Unreal Tournament III tussen de PC en de PlayStation 3. Dit betekent dat PS3-gamers en PC-gamers met een exemplaar van UTIII niet tegen elkaar kunnen spelen online. De ontwikkelaar sluit niet uit dat het in een later stadium als feature toegevoegd kan worden, maar ze acht de kans minimaal.

Mark Rein van Epic zei dat de grootste uitdaging in het goed verzorgen van een cross-platform feature de synchronisatie tussen beide versies is:

"[...]
We looked at how this would impact our ability to respond quickly to things happening at internet speed on the PC side of the equation and realized that this would not be in the best interests of our very loyal PC userbase because we would constantly be holding on to updates to wait until they passed cert on the console platform.
[...]"


Mannen geband omdat ze een vrouw willen zijn

Een aantal Chinese spelers van de MMO-game King of the World kunnen niet meer met vrouwelijke characters spelen, want de ontwikkelaar Aurora Technology heeft hun accounts geband. Volgens de maker mogen alleen vrouwen met vrouwelijke personages spelen. Spelers moeten hun geslacht bewijzen middels een webcam. Deze stappen zijn genomen naar aanleiding van klachten van spelers, die na vele sociale sessies erachter kwamen dat hun 'droomvrouw' helemaal geen vrouw bleek te zijn. Het vreemde is dat vrouwen wel met mannelijke personages mogen spelen.

Na klap verlost van kleurenblindheid

Icoon BizarZijn hele leven was hij al kleurenblind. Maar na een klap tegen zijn hoofd heeft de 65-jarige Auke van der Lune alle kleuren weer op een rijtje.

Door een heetgebakerde foutparkeerder kreeg de man een klap tegen zijn hoofd. In eerste instantie had Auke het helemaal niet door dat zijn auto voor hem van kleur verschoten was. Pas tijdens de autorit werd het allemaal duidelijk. "Ik zag het aan het plaatsnaambord van Sneek. Dat was blauw! In mijn onnozelheid vroeg ik nog aan mijn bijrijders of de gemeente het bord overgeschilderd had. Ze snapten niet wat ik hiermee bedoelde.". De artsen spreken over een "zeer bijzonder geval".
Met dank aan Greetz voor de submit.

'BioShock moet naar de Wii en PlayStation 3'

Analist Mike Hickey (wie?) van Janco Partners heeft Take-Two geadviseerd om BioShock ook op de Wii en de PlayStation 3 uit te brengen. Dit zei hij naar aanleiding van de succesvolle verkoopcijfers van BioShock op de PC en Xbox 360.

Naast dit advies zei hij ook dat Take-Two moet proberen zoveel mogelijk succes te persen uit GTA IV. Mocht Take-Two in een gekke bui zijn en het advies opvolgen dan zouden we de Wii- en PS3-versie van BioShock kunnen verwachten voor het einde van het fiscale jaar van 2009.

Nintendo DS meer dan 50 miljoen keer verkocht

De Nintendo DS heeft de grens van 50 miljoen verkochte exemplaren bereikt. In Japan zijn er momenteel 19.41 miljoen stuks verkocht, in de Verenigde Staten 14.39 miljoen en in Europa 16.48 miljoen stuks (bron: VG Charts). De teller loopt nog hard door uiteraard.

De PSP doet het lang niet slecht, maar wel een stuk minder. De handheld van Sony zit nu op 23.37 miljoen verkochte exemplaren wereldwijd. De nieuwe PSP Slim is populair in Japan; er zijn er al 300.000 van verkocht in drie dagen.

Britney Spears afgewezen door Playboy

Icoon Showbizz Mannenblad Playboy heeft een aanbod voor een fotoshoot met Britney Spears afgeslagen. Volgens de Amerikaanse tabloid The National Ledger zou Spears op eigen initiatief hebben aangeboden uit de kleren te gaan voor Playboy, maar dan wilde ze wel een zevencijferig bedrag voor terug krijgen.

Oprichter van Playboy, Hugh Hefner, ziet echter geen succes in een blote Britney Spears. Ze mag poseren voor het blad, maar Hugh Hefner heeft laten weten dat ze hier niet meer dan vierhonderdduizend dollar voor krijgt. Terwijl twee jaar geleden het blad haar twee miljoen dollar had aangeboden voor een shoot.

Kupfernagel superieur in tijdrit vrouwen

Hanka Kupfernagel heeft vanmiddag bij het wereldkampioenschap wielrennen in Stuttgart de wereldtitel bij het tijdrijden voor vrouwen veroverd.

De Duitse ging op het 25 kilometer lange parkoers furieus van start en kwam op elk van de meetpunten als snelste door. Aan de meet bleek ze met haar tijd van 34.43 24 seconden sneller te zijn dan titelhoudster Kristin Armstrong, die zilver won.

Mirjam Melchers, die lang met blessures kampte, eindigde vandaag als elfde. De opvallendste naam aan de start was de inmiddels 48-jarige Jeannie Longo. Longo eindigde uiteindelijk als zevende.

Een dinosaurus als huisdier

Huisdieren zijn geweldig, huize Klonk zou onleefbaar zijn zonder onze 5 poezige vriendjes, maar soms heb je iets waardoor je geen huisdier kunt nemen, geld, ruimtegebrek of mischien ben je wel allergisch. Tot nu toe was je dan afhankelijk van die suffe hondjes van Sony. Maar een echte man wil geen hond, een echte man wil een dinosaurus als huisdier.

En het grootste voordeel, je hoeft geen Flintstone te heten en in een tijgervel rond te lopen.

[Upd] 'Chelsea wil Van Basten'

De Engelse krant The Sun meldt dat Marco van Basten van Roman Abramovitsj, de eigenaar van Chelsea, een aanbod heeft gekregen om bij de Engelse club aan de slag te gaan.

De Engelse boulevardkrant kwam aan de informatie via Fabio Capello. Volgens de Italiaan heeft technisch directeur Frank Arnesen Abramovitsj gewezen op de bondscoach van het Nederlands elftal. "Arnesen wil dat Van Basten het overneemt", aldus Capello. "Frank en Marco kennen elkaar goed van hun tijd in het Nederlandse voetbal."

Afgelopen zondag zat Van Basten op de tribune bij de topper tussen Manchester United en Chelsea. De KNVB heeft gezegd dat de bondscoach daar zat om Edwin van der Sar te bekijken. The Sun meldt dat Van Basten echter lang met Abramovitsj heeft gepraat om Avram Grant, die vorige week Josť Mourinho verving, op te volgen.

Update @16:07

Chelsea ontkent dat Marco van Basten zou zijn benaderd voor het managerschap. "Chelsea ontkent dat de baan van manager aan iemand anders is aangeboden dan Avram Grant," aldus het statement van de club.

Huizen in Ede ontruimd vanwege explosieven

Icoon PolitieZo'n vijftien huizen aan het Hulsbeek in Ede zijn uit voorzorg ontruimd door de politie. In een van de huizen liggen mogelijk explosieven. Of er daadwerkelijk gevaarlijke spullen liggen, is het Explosieven Opruimings Commando (EOC) nu aan het onderzoeken.

Buurtbewoners belden vanochtend de politie omdat ze de bewoner al lang niet meer gezien hadden. De politie trof niemand aan, maar zag wel enkele briefjes hangen met een waarschuwende tekst dat er explosieven zouden liggen.

De agenten hebben daarop meteen het huis verlaten en het EOC gewaarschuwd. De gemeente heeft voor de geŽvacueerde omwonenden voor opvang gezorgd.

Met dank aan yvonne voor de submit.

Marcel de Jong kiest voor Canada

Marcel de Jong vervolgt zijn interlandloopbaan voor Canada. De twintigjarige speler van Roda JC beschikt over zowel de Nederlandse als de Canadese nationaliteit.

"De kansen om ooit voor Oranje uit te komen zijn kleiner, zo reŽel moet je zijn", aldus De Jong over zijn keuze.

De Jong werd geboren in Canada, maar het grootste deel van zijn leven groeide hij op in Nederland. Afgelopen jaar kwam hij een aantal maal uit voor Jong Oranje en in 2005 deed De Jong namens Canada nog mee aan het WK onder 20 in Nederland. Voor 15 oktober, dan wordt hij 21, moest hij een definitieve keuze maken.

Bep van Klaveren "100 jaar"

Over Bep van Klaveren zijn genoeg kleurrijke verhalen bekend. De Rotterdamse volksjongen weerstond in Amerika de druk van gangster Al Capone om een partij met opzet te verliezen, bokste in een volle Kuip tegen Luc van Dam en op 48-jarige leeftijd zelfs nog om een Europese titel. Huwde met vrouwen die gezegend waren met een knap gezicht, maar ook met levensgrote gaten in de handen. Op de verjaardag van Bep van Klaveren zoomen we in op zijn avonturen in de Verenigde Staten.

In de jaren '30 is de wereld nog klein. Amerika bereik je per boot na een trip van drie weken. In een tijd waarin mensen van buiten je stad of dorp zelfs nog allochtonen worden genoemd, gaat Bep van Klaveren naar de Verenigde Staten.

Wie was Bep van Klaveren? In de ring veert een licht in elkaar gedoken gestalte rond op snelle voeten. Hij heeft zijn armen bijna gestrekt langs het lichaam hangen, slechts even opwaarts gebogen. Hij kijkt haast gedesinteresseerd; af en toe bewegen zijn lippen. Hij staat zachtjes voor zich uit te vloeken. Zijn tegenstander draait rond hem, laat nu en dan een vuist uitschieten en kijkt verrast als hij niet zelden een gat in de lucht slaat en in dezelfde seconde een vinnige hoek tegen zijn flank voelt: Bep van Klaveren is weggeslipt en valt in dezelfde vloeiende beweging aan. Van Klaveren was een gave technicus maar vooral op grond van zijn wedstrijdmentaliteit maakte de bokser snel carriŤre.

Van Klaveren bokste als professional bijna 150 wedstrijden, waarvan hij er minder dan 20 verloor. Zijn glorietijd ving aan met het eerste kampioenschap (weltergewicht) in 1928 en zijn laatste wedstrijd bokste hij in 1955, 48 jaar oud. Die wedstrijd verloor hij overigens. Daarna resteerde de sigarenwinkel, waarmee hij voor de rest van zijn leven zijn brood mee verdiende.

Eťn van zijn grootste successen behaalde Van Klaveren in 1928 tijdens de Olympische Spelen in Amsterdam. Door snelle overwinningen in de voorrondes bereikte hij de finale van het vedergewicht, waarin hij de Argentijn Victor Peralta versloeg. Als winnaar van een van de zeven door Nederlanders behaalde gouden medailles op die Spelen werd Van Klaveren voorgesteld aan koningin Wilhelmina en prins Hendrik. In Rotterdam viel hem een geweldige ontvangst ten deel. Hij werd rondgereden in een koets bespannen met vier paarden. Geen zes, want dat aantal was, naar zijn zeggen, alleen voorbehouden aan leden van het koninklijk huis.

Theo Huizenaar werd spoedig daarna manager van Bep van Klaveren. In 1932 gaan de twee naar Amerika. Van Klaveren heeft dan enkele malen de Europese titel geprolongeerd en wordt uitgenodigd om in de “States” zijn bokskunsten te vertonen.

Huizenaar verhaalt kleurrijk over de avonturen van Van Klaveren in Amerika. "Bep had als beroepsbokser al gevochten in Engeland, BelgiŽ, Duitsland en Zuid-Afrika, dus ze kenden de "Rotterdamse wervelwind", die aanviel en doorging tot zijn tegenstander ademloos was. Zijn sterkste troeven waren een vrijwel onbegrensd uithoudingsvermogen en zijn flitsende hoeken. Het werd moeilijk om tegenstanders voor hem te krijgen in Europa. En dus wou Bep naar Amerika".

"We hadden een contract met Lou Myers. We kwamen in de States aan en toen bleek, dat Myers de helft van de contracten had verkocht aan Patsy Zeuli en dat was zo’n gangster die drank smokkelde.

We zijn daar rustig wat gaan acclimatiseren en bezochten een paar boksscholen. Toen Bep daar al die maf geslagen boksers zag, zei hij: "Lanewe asjeblieft naar huis gaan, Theo, da's niks voor mij". Ik zei: "Luister, Bep, ik heb twee kaartjes New York naar Rotterdam in m'n zak - als 't ons niet bevalt, zijn we zo weg."

"We gingen trainen in het gymnasium van Bill Duffey en dat was dan Publieke Vijand Numero Twee. We trainden volgens andere methodes dan die Amerikanen en toen Zeuli en Myers ons bezig zagen, dachten ze dat ze een kat in de zak gekocht hadden. "

"Ze durfden Bep niet meteen te laten boksen, want ze zagen niks in 'm. Toen zijn we maar wat gaan sparren. Nou is ieder partijtje trainen daar een wedstrijd op zichzelf en op een zondagochtend zou Bep dan sparren met zo'n echte clubfighter, de welterkampioen van New York. Ik zei tegen Bep: "Myers en Zeuli geloven niet in ons, nou moeten we ze 's laten zien - in de eerste ronde blijf je verkennen en in de tweede ronde geef ik je 'n seintje". Ik geef dat seintje en Bep slaat die jongen een hoek voor z'n kiezen, dat-ie als een blok achterover slaat. Nou, toen waren Myers en Zeuli blij."

De volgende dag kreeg Bep zo'n lange maffeling als sparringpartner, zo eentje met van die afgezakte wenkbrauwen. Ik zei tegen Bep: "Die sla je met ene klap knock out en met de volgende klap maak je n'm weer wakker"- in de tweede ronde lag die vent met allebei z'n benen in de lucht, verscheidene minuten lang. Toen Bep zo'n paar keer twee sparringpartners achter mekaar knock out had geslagen, riepen Myers en Zeuli heel trots in dat gymnasium: "That's my Dutch Windmill" en ze noemden 'm ook "The Hammering Hollander", maar een wedstrijd kregen we nog niet.

Dus Bep bokste elke dag bij Duffey voor vijf dollar tegen ieder, die hem maar ontmoeten wilde. Nou, vijf plus vijf plus vijf plus vijf werd een lange weg naar het Grote Geld en Bep liep toen de hele dag zo van: "Lanewe nou naar huis gaan, Theo, ik kan d'r niet tegen". Tegen niet serieus boksen, snap je. Die partijtjes waren geen uitdaging voor hem. En Bep moest daar de hele dag in een net pakkie lopen met een wit jassie, vanwege de business en dat was niks voor Bep, die jongen liep liever in z'n blote kont rond."

"Ons Eerste Amerikaanse Avontuur eindigde kort daarna. We sliepen in een pension en op een avond werd op m'n deur geklopt. Ik dee open en daar stond Bep te huilen. Hij vroeg of hij bij mij mocht slapen en hij is huilend in m'n armen in slaap gevallen. De andere dag ben ik de terugreis gaan bespreken. Die jongen ging er echt aan onderdoor."

"Net terug, dook Bep Rotterdam in en we waren net veertien dagen in Nederland terug, loop ik op de Blaak en kom Bep tegen. We maken een praatje en hij zegt: "Theo, ik ga terug naar de States. Ik wil boksen voor het Wereldkampioenschap en dat kan alleen daar". Ik denk nog, hij maakt een geintje, maar twee weken later stapte Bep weer op de boot."

Tijdens het Tweede Amerikaanse avontuur stond Van Klaveren alleen. Hij miste de ruggesteun van Huizenaar. Zijn Amerikaanse manager, opnieuw Zeuli, was kroegbaas en dranksmokkelaar. Die zag kans, zijn "Dutch Windmill" duchtig te exploiteren.

Wedstrijd na wedstrijd won hij op punten. Zijn tegenstanders haalden vaak met knikkende knieŽn de finish. Tussen 1934 en 1936 bokste hij in de VS twintig grote wedstrijden, hij won er zestien van, verloor er twee en twee ontmoetingen eindigden onbeslist.

Van Klaveren had eigenlijk meer wedstrijden moeten verliezen. In de Verenigde Staten werden er in die tijd veel wedstrijden “gefixed”. Maar daar deed Van Klaveren niet aan mee. Zelfs al Capone kon hem niet op andere gedachten brengen. “Ik moes bij Al Capone komme. Ik moes toen een wedstrijd bokse in Chicago. Hij zeg: Denk erom dat je een duik neemt. Ik zeg: Ik neem voor niemand een duik. Voor geen mens. Hij zeg: Weet je wel tegen wie je’ut heb? Ik zeg: Kan me niet schele. Ik zeg: Wie ben je dan? Hij zeg: Ik ben Al Capone. Ik zeg: Nou blij toe, maar ik neem geen duik. Nie voor jou en voor niemand andurs. Voor geen mens. Ik boks om te winne. En ik won ook op punte, maar ze hebben me niks gedaan. Ik heb wellus meegemaakt dat ik de auto open dee en de hele boel de lucht in vloog”.

Van Klaveren verdiende uiteindelijk het grote geld, maar hij raakte er niet opgewonden van. Geld bleek iets waar je wel wat mee kon doen, maar succes kon je er niet mee kopen. Nadat Van Klaveren zijn vrouw tijdens een ruzie knock-out had geslagen, kreeg hij een jaar gevangenisstraf wegens mishandeling. Drie maanden later kwam hij op borgtocht vrij en vertrok hij onmiddellijk, met achterlating van al zijn bezittingen, naar Rotterdam. Daar kwam hij, na echtscheiding, eind december 1936 geheel berooid aan: "Ik Had nog precies twee knaken in mijn zak."

Ondanks deze zakelijke en persoonlijke tegenspoed was Van Klaveren er in de Verenigde Staten in sportief opzicht wel op vooruitgegaan. Hij had oog in oog gestaan met de beste boksers van de wereld Ťn van hen gewonnen. Daardoor stond hij in deze Amerikaanse jaren hoog op de wereldranglijst.

Van een gevecht om de wereldtitel is het echter - ondanks aankondigingen - nooit gekomen. Waarschijnlijk wensten de Amerikanen niet het risico te lopen dat deze titel, die groot financieel voordeel opleverde, in handen van een buitenlander zou komen.

Public beta van Tabula Rasa van start

Na een closed beta is game Tabula Rasa nu in de public beta fase. De Massive Multiplayer Online RPG is gratis te downloaden door je (eveneens gratis) te registreren op Fileplanet. Meer informatie over de beta en de downloadlink kun je hier vinden.

Tabula Rasa is een MMORPG zoals we die allemaal inmiddels kennen, maar dit keer met meer nadruk op shooter- en actie-elementen. De game speelt ergens in de toekomst, tijdens een oorlog tegen een wreed buitenaards ras. Jij maakt deel uit van het verzet dat er op uit is het heelal te bevrijden van dit tuig. Een uitgebreide preview van de game kun je hier lezen.

Grandel vervangt Vorm

Franck Grandel zal vanavond het doel van FC Utrecht verdedigen tijdens de bekerwedstrijd tegen Feyenoord. De doelman uit Guadeloupe vervangt de geblesseerde Michel Vorm.

Grandel stond eerder dit seizoen ook al onder de lat tijdens het competitieduel tussen Utrecht en Feyenoord. Tijdens dat duel liet hij een houdbaar schot van Luigi Bruins door zijn handen glippen waardoor Feyenoord scoorde.

Naast Vorm is ook Giuseppe Rossini afgehaakt. De spits is ziek.

Owen mist kwalificatieduels Engeland

Michael Owen is zeker drie weken uitgeschakeld vanwege een blessure aan zijn rug. Hierdoor mist de 27-jarige aanvaller van Newcastle United de twee cruciale EK-kwalificatieduels van Engeland. Op 13 oktober speelt Engeland tegen Estland, vier dagen later is Rusland de tegenstander.

Engeland moet allebei de wedstrijden in groep E winnen om plaatsing voor het EK volledig in eigen hand te houden.

Morgen ondergaat Owen, die de afgelopen twee seizoenen al geplaagd werd door blessureleed, een onderzoek om te kijken of een operatie noodzakelijk is.

10 jaar cel en tbs voor kinderverkrachter

Icoon JustitieEen 42-jarige inwoner uit Bakel is vandaag veroordeeld tot 10 jaar cel en tbs met dwangverpleging. De rechtbank acht hem schuldig aan meervoudige kinderverkrachting en bezit van kinderporno. Tegen de Brabander was 13 jaar celstraf en tbs met dwangverpleging geŽist.

De man was pleegvader voor de William Schrikker Groep. Hij misbruikte meerdere kinderen die door een rechter uit huis waren geplaatst. De kinderen, van wie enkelen ook werden mishandeld, waren tussen 6 en 13 jaar oud. Een aantal van hen stond onder zijn toezicht.

De rechter sprak van ''stelselmatig misbruik'' van de ''weerloosheid'' van de bewuste kinderen. Omdat de man minder toerekeningsvatbaar wordt geacht hield de rechter het bij 10 jaar celstraf. De rechter verwacht dat de tbs-behandeling van de man, die na tweederde van zijn straf ingaat, lang zal duren.

Blessureleed voor Van der Geest

Dennis van der Geest is tijdelijk uitgeschakeld. Van der Geest heeft een scheurtje in zijn buikspier en is minimaal twee maanden uit de roulatie. De oud-wereldkampioen in de open klasse mist hierdoor het WB-toernooi in Rotterdam dat aankomend weekend plaatsvindt.

Door de blesurre begint de tijd voor de judoka te dringen. Omdat hij nog niet voldoende punten heeft gescoord is Van der Geest nog niet geplaatst voor de Olympische Spelen in Peking. Goede prestaties zijn essentieel om nog punten te vergaren. Behalve het toernooi in Rotterdam mist Van der Geest ook het toernooi in Bakoe.

"Ik denk dat ik pas in januari weer kan judoŽn. Het is heel hard. Ik heb wel even twee keer moeten slikken, maar het is niet anders", aldus Van der Geest.

Expositie op Ibiza dicht na katholieke kritiek

Icoon Kunst''Ibiza heeft nooit enige vorm van censuur op artistieke uitingen toegepast en zal dat ook nooit doen.'' Dit citaat van de wethouder van Cultuur van het Spaanse eiland stond vorige week op FOK! in een bericht over de ophef rond een Nederlands kunstwerk op een expositie. Toch heeft de wethouder bakzeil gehaald en de tentoonstelling gisteren gesloten.

Dat gebeurde na aanhoudende kritiek van de bisschop van Ibiza. Hij vond het werk van de Nederlander Ivo Hendriks - een fotocollage van een serie waarop onder meer de overleden paus Johannes Paulus II seks heeft met een man - beledigend voor de gevoelens van katholieken.

De tentoonstelling werd gehouden in een kerk die al dertig jaar niet meer als zodanig dienst doet. De spanning onder de gelovigen liep echter zo hoog op dat de wethouder zich gisteren alsnog gedwongen zag de expositie te sluiten. Als straf voor de onverzettelijkheid van de kerk heeft ze aangekondigd alle steun aan het bisdom van Ibiza per direct te beŽindigen. Diverse galeries op het Spaanse eiland hebben inmiddels aangeboden een gedeelte van de expositie over te nemen.

De expositie Vamos A Ibiza! was samengesteld rond 50 jaar Nederlandse kunstenaars op Ibiza en toonde werken van 15 kunstenaars, onder wie Jan Creemer en Micha Klein.


De gewraakte fotocollage

-
Link: Nog eentje uit de serie van Hendriks (licht NSFW).

De Mos: "Het is crisis"

Na afloop van de 4-2 nederlaag bij FC Eindhoven gisteravond, was Vitesse-trainer Aad de Mos niet te genieten.

"Ik verwijt mijn ploeg een gebrek aan inzet en het maken van verkeerde keuzes. Ze hebben zich laten aftroeven door een ploeg die tot op het bot was gemotiveerd", aldus een boze De Mos die toegaf dat de derde nederlaag op rij de nodige onrust bij Vitesse veroorzaakt. "Dit is natuurlijk een crisissituatie. Ik heb met heel veel verbazing gekeken naar wat zich op het veld heeft afgespeeld."

Massa: "Constructeurstitel nog steeds waardevol"

Felipe Massa is van mening dat het wereldkampioenschap bij de constructeurs niet minder waard is, nu McLaren Mercedes uit de titelstrijd is gezet.

Het Britse team ging aan de leiding in het constructeurskampioenschap, maar nadat bekend werd dat ze vertrouwelijke informatie van concurrent Ferrari in handen hadden gekregen, werd het voor dit seizoen uit het kampioenschap gehaald.

"We hebben het kampioenschap gewonnen omdat een ander team zich niet aan de regels heeft gehouden. We kunnen in ieder geval zeggen dat wij de regels wel hebben gevolgd en dat we gewonnen hebben. Ik vind dat het hele team dit verdiend heeft. Als deel van het team, ben ik blij met dit resultaat, al was het mooier geweest als we het op een andere manier hadden verkregen," aldus Massa.

McLaren lag 23 punten voor op Ferrari, voordat het team uit het kampioenschap werd gehaald.

Eddy Merckx niet welkom op WK wielrennen

Eddy Merckx is niet welkom bij het wereldkampioenschap wielrennen in Stuttgart, dat vandaag van start is gegaan.

De organisatie weert iedereen die ooit met doping te maken had. De legendarische Belgische wielrenner is in het verleden driemaal betrapt. Ook de wereldkampioenen Rudig Altig (1966) en Gianni Bugno (1991) kregen geen accreditatie, evenals grote namen als Didi Thurau en Erik Zabel. Die laatste doet aankomende zondag wel mee aan de wegwedstrijd.

"Ze zijn dolgedraaid daar. Nu ja, domme mensen zijn er overal, dus ook in Duitsland," aldus Merckx, drievoudig wereldkampioen. Hij won ook vijfmaal de Tour de France en net zo vaak de Ronde van ItaliŽ. Algemeen wordt hij beschouwd als de meest succesvolle wielrenner aller tijden.

De Rooy doet mee aan Dakar Rally

Ook in 2008 doen Jan en Gerard de Rooy mee aan de Dakar Rally. Het tweetal zal tijdens de rally worden ondersteund door een snelle assistentie- en twee servicetrucks. De Ginaf-trucks zullen worden aangedreven door een Iveco-motor.

De Rooy moest op zoek naar een nieuwe motorleverancier, omdat hij begin dit jaar al liet weten niet meer verder te willen met DAF. Zowel Jan als Gerard vielen in 2007 uit met motorpech.

Op 5 januari 2008 gaat de rally van start in Lissabon en finisht 15 dagen later in Dakar.

Mariah Carey heeft borstenassistent

Icoon ShowbizzDe Amerikaanse zangeres Mariah Carey heeft negen assistenten in dienst die moeten zorgen voor haar uiterlijk. Eťn er van is verantwoordelijk voor haar voorgevel.

De 37-jarige zangeres was deze week aanwezig op het 'VH1 Save the Music Foundation Gala' in New York en werd daar omringd door negen assistenten. Eťn had er boezemcontrole. Om te voorkomen dat de borsten Mariah uit haar topje floepen, worden ze altijd zorgvuldig vastgeplakt met tape.

Een bron onthulde ook dat er ook een assistent was om haarlak en borstels te dragen. Een andere was verantwoordelijk voor Carey's krulspelden. Verder zouden de medewerkers tien minuten lang de toiletten hebben afgesloten zodat ze haar make-up kon bijwerken.


Vastgeplakt

-
Link: Foto's van Mariah Carey op het VH1-festival.

Van Wijk: "Geen excuses mogelijk"

Voor Willem II zit de strijd om de KNVB beker er al weer op. Gisteravond werd de Tilburgse club uitgeschakeld door Haarlem, de huidige nummer zestien van de Jupiler League.

Na 120 minuten voetbal was de stand 1-1, nadat Haarlem zelfs lange tijd op 1-0 stond. In de slotfase sleepte Janse een verlenging uit het vuur. In de verlenging werd niet gescoord, waarna Haarlem de strafschoppen beter nam.

Willem II-coach Dennis van Wijk was zwaar teleurgesteld. "Hiervoor zijn geen excuses mogelijk. Te veel spelers haalden niet het niveau dat we afgelopen weekend tegen Roda JC wťl haalden. De spelers sleepten een beetje over het veld, waardoor we achter de feiten aan liepen en veel te veel kansen weggaven. Ik denk dat we in deze wedstrijd tegen Haarlem meer kansen weggegeven hebben, dan in de afgelopen vijf eredivisiewedstrijden bij elkaar. Dit is een serieuze teleurstelling", aldus de coach.

Gerets nieuwe trainer Olympique Marseille

Eric Gerets is de nieuwe trainer van Olympique Marseille. De 53-jarige Belg is bij de Franse club de opvolger van Albert Emon. De voormalige coach van PSV was al enkele maanden clubloos, nadat hij in mei vertrok bij Galatasary.

Gerets krijgt de taak om het seizoen te redden voor het ambitieuze Marseille, waar de Nederlandse middenvelder Boudewijn Zenden speelt. Emon werd ontslagen vanwege tegenvallende resultaten. Na negen speelronden staat de club uit Zuid-Frankrijk op de zestiende plaats en werd er pas eenmaal gewonnen.

Boom pakt wereldtitel bij tijdrit beloften

Op de eerste dag van het wereldkampioenschap wielrennen in Stuttgart is er gelijk al succes voor Nederland. Lars Boom won zojuist de wereldtitel bij de tijdrit voor renners onder de 23 jaar.

Boom legde de 38,1 kilometer af in een tijd van 48,57 en was daarmee negen seconden sneller dan de Rus Michail Ignatiev die als tweede eindigde. Ignatiev was in 2005 nog wereldkampioen en eindigde vorig jaar ook al als tweede. Het brons was voor de Fransman Jerome Coppel.

Iordanescu stopt met coachen

Anghel Iordanescu heeft gezegd dat hij een punt zet achter zijn trainersloopbaan. "Ik zal nooit meer coach zijn", aldus de 56-jarige Roemeen. "Ik richt me voortaan op de ontwikkeling van vastgoed."

Iordanescu vergaarde roem als coach van Steaua Boekarest en de Roemeense nationale ploeg. Hij was de afgelopen jaren actief in het Midden-Oosten.

In 1986 deed Iordanescu als invaller mee in de gewonnen Europa Cup I-finale van Steaua Boekarest tegen FC Barcelona. Hij was toen al assistent-coach en nam de scepter het seizoen daarop over. Als coach won hij met Steaua in 1987 de Europese Super Cup door Dynamo Kiev met 1-0 te verslaan.

Iordanescu was twee keer bondscoach van RoemeniŽ. In zijn eerste periode (1993-1998) leidde hij de Roemenen op het WK van 1994 naar de kwartfinales, waarin de ploeg na het nemen van strafschoppen verloor van Zweden. Vier jaar later schopte RoemeniŽ het tot de achtste finales, waar KroatiŽ te sterk was.

Eredivisieclubs zijn AZ zat

De 14 'kleine' eredivisieclubs zijn het meer dan zat. Vooral AZ moet het ontgelden in de kritiek over de tv-gelden. Onder leiding van Utrecht-voorzitter Jan Willem van Dop vergaderden de veertien 'kleinere' clubs, (zonder PSV, Ajax, AZ en Feyenoord) over de televisierechten.

De clubs kwamen bijeen omdat Ajax en AZ aangegeven hadden de live- en buitenlandrechten van hun wedstrijden, uit de Eredivisie CV te willen halen en deze dan zelf te willen verkopen.

De mening van de eredivisieclubs wordt dan ook niet onder stoelen of banken geschoven. Vooral AZ krijgt de volle laag. Onder leiding van voorzitter Scheringa, denkt AZ tot vijf keer meer geld te krijgen dan nu, indien AZ zelf te tv-rechten kan verkopen. "AZ denkt aan zichzelf en niet aan het belang van het Nederlandse voetbal in het algemeen", aldus Van Dop. "Het wordt tijd dat ze hun voorstel intrekken en zich schikken in de plannen van de andere clubs. Zo niet, dan moeten we actie ondernemen. Als het niet goedschiks gaat, dan maar kwaadschiks. Een competitie zonder AZ is dan heel goed mogelijk", vervolgt hij.

De clubs zijn ook van mening dat de KNVB ook een duit in het zakje doet. "De KNVB doet mee aan de 'solistische houding' van AZ, door bijvoorbeeld AZ nadrukkelijk te vermelden op 'super-zondag' van afgelopen weekend. AZ heeft 25 jaar geleden voor het laatst een prijs gewonnen. Elk weekend zitten er 16.000 supporters, terwijl er 25.000 bij SC Heerenveen zitten. Laat ze eerst maar eens twee kampioenschappen binnenhalen, dan kijken we wel verder"

Christelijke sekteleider VS wacht levenslang

Icoon AmerikaDe leider van de Fundamentalistische Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen uit het Amerikaanse dorp Colorado City is schuldig bevonden aan betrokkenheid bij de verkrachting van een minderjarige. Sekteleider Warren Steed Jeffs dwong de 14-jarige Elissa Wall te trouwen en seks te hebben met haar neef.

In november wordt de strafmaat bepaald. Verwacht wordt dat Jeffs levenslang de bak indraait. Tijdens de zitting werd het gerechtsgebouw door scherpschutters in het vizier gehouden vanwege mogelijke vijandige reacties van Jeffs' volgelingen.

De 51-jarige Jeffs propageert polygamie en wordt door zijn volgelingen, naar eigen zeggen ongeveer tienduizend, gezien als een afstammeling van Jezus. Na een lange klopjacht werd Jeffs vorig jaar in augustus gearresteerd.

Jeffs wordt ook verdacht van het uithuwelijken van minderjarige meisjes aan zijn meest loyale volgelingen, mannen die qua leeftijd vader of opa van hun nieuwe vrouw hadden kunnen zijn. Ook zou hij incest hebben gepleegd en seks hebben gehad met minderjarigen. Voor deze feiten wacht hem nog een rechtszaak.

Jeffs werd sekteleider in 2002, toen zijn 98-jarige vader Rulon Jeffs overleed. Rulon had 65 kinderen. Zijn zoon nam al de weduwen van zijn vader over als zijn eigen vrouwen. Zelf zou Warren bij veertig vrouwen bijna zestig kinderen hebben verwekt.

Eddy Merckx niet welkom op WK

Icoon WielrennenDe legendarische Belgische wielrenner Eddy Merckx is door de organisatie van het WK-wielrennen in Duitsland uitgeroepen tot persona non grata. 'De kannibaal' is in zijn carriŤre, die hij in 1978 beeindigde, drie keer betrapt op doping. En de organisatie weert een ieder die ooit met doping te maken heeft gehad.

Ook Rudig Altig (wereldkampioen in 1966) en Gianni Bugno (kampioen in 1991) kregen geen accreditatie, evenals grote namen als Didi Thurau en Erik Zabel. Merckx is drievoudig wereldkampioen. Ook won hij vijfmaal de Tour de France en even zo vaak de Ronde van ItaliŽ. Hij wordt algemeen beschouwd als de meest succesvolle renner aller tijden.

Mercxks laat in een reactie weten dat ze ''zijn dolgedraaid'' in Duitsland. ''Nu ja, domme mensen zijn er overal, dus ook in Duitsland.''

-
Link: FOK!column uit 2005: '60 jaar Kannibaal'.

Gadget: Piratenschip Silverlit

Als je als productiemaatschappij een succesvolle film in de markt hebt gezet, dan stromen de centen vanzelf binnen. Niet alleen vanuit de kassa's van de bioscopen, videotheken en platenwinkels, maar ook vanuit elke Intertoys te wereld; Merchandise is een echte melkkoe voor Hollywood. Een goed voorbeeld daarvan is alle prullaria die verscheen omtrend het tweede deel van Pirates of the Carribean. Puntenslijpertjes met Jack Sparrow erop, plakplaatjes, schoolagenda's en t-shirts. Allemaal prul natuurlijk, maar het verkoopt wel. Maar hoeveel van die veel te dure spulletjes je ook koopt, een echte Jack Sparrow word je er natuurlijk niet van. Daarvoor heb je immers een varende boot met kanonnen nodig. Fabrikant Silverlit sprong aardig op de hype, gebruikte de techniek waar ze bekend om staan en leverden een in piratenschip op school. Op afstand bestuurbaar ťn met kanon. Zinkend prul ůf geschikt om als een echte Jack Sparrow de lokale vijvereenden de stuipen op het lijf te jagen?

Pil als alternatief voor herstel maagdenvlies

Icoon GezondheidHet Utrecht Universitair Medisch Centrum (UMC) komt met een alternatief voor al langer onder vuur liggende maagdenvliesherstel operaties. Het ziekenhuis wil moslima's die hun vlies verloren zijn een 'bloedpil' aanbieden die de ontmaagding nabootst.

Het gaat om een vaginale zetpil die een half uur na inbrengen een 'slijmerige rode afscheiding' veroorzaakt. Het UMC zegt jaarlijks twintig verzoeken te krijgen om een maagdenvlies te reconstrueren. Het betreft dan meiden van Turkse en Marokkaanse komaf. In de helft van de gevallen wordt er gehoor gegeven aan een verzoek.

Eigenlijk zit het ziekenhuis er een beetje mee in zijn maag, valt op te maken uit antwoorden van verantwoordelijk gynaecoloog Ineke van Seumeren. Ze stelt dat het maagdenvlies helemaal geen vlies is. ''Het is een dubbellagig soepel weefselrandje vlak achter de ingang van de vagina.''

Ook zegt ze dat de meeste vrouwen niet of nauwelijks bloeden tijdens de eerste keer. Ongeveer 60% heeft bloedverlies bij de eerste keer omdat het randje inscheurt, maar in zeer wisselende mate. 40% van de vrouwen merkt er de eerste keer niks van.

Met dank aan Omnitelligence voor de submit.

Kingdom Hearts DS info en beelden

Hetzelfde Famitsu dat de PSP informatie had heeft ook info over het DS deel uit de Kingdom Hearts serie.

Kingdom Hearts 358/2 Days wordt ontwikkeld door het team dat eerder al de Chocobo game voor de DS maakte. De game zal multiplayer gameplay kennen en deze multiplayer missies zijn gebaseerd op missies.

Aangezien de game zich afspeelt voor de gebeurtenissen van de eerste Kingdom Hearts is bekend hoe het afloopt, maar niet hoe de game verloopt. Vergelijkbaar met Crisis Core op de PSP dus welke een voorloper is van Final Fantasy VII

Groene vinger

Loopt je vriendin te zeuren wanneer ze nu eindelijk eens een mooie ring van je krijgt maar roept ze ook de hele tijd dat ze iets bijzonders wil, iets wat niet iedereen heeft. Dan heb ik deze grasgroene ring voor jullie in de aanbieding, en dat grasgroen moet je zowel letterlijk als figuurlijk nemen want op deze ring groeit je eigen persoonlijke grasveldje.

Je moet wel uitkijken bij het grasmaaien, een vinger is zoafgehakt...

Eerste beelden Kingdom Hearts PSP

In het Japanse gamesmagazine Famitsu zijn de eerste beelden van Kingdom Hearts voor de PSP opgedoken:

Kingdom Hearts Birth by Sleep wordt ontwikkeld door het team dat de PS2 versie maakte van CHain of Memories (remake van de GBA versie, zat bij de Japanse special edition van Kingdom Hearts II).

In de game zijn drie scenarios met drie speelbare personages. Je kunt deze in willekeurige volgorde spelen. Het gevechtssysteem is een mix tussen de normale Kingdom Hearts games en Chain of Memories (met kaarten).

Eredivisieclubs zijn AZ zat

Icoon EredivisieDe 14 'kleine' eredivisieclubs zijn het meer dan zat. Vooral AZ moet het ontgelden in de kritiek over de tv-gelden. Onder leiding van Utrecht-voorzitter Jan Willem van Dop vergaderden de veertien 'kleinere' clubs, (zonder PSV, Ajax, AZ en Feyenoord) over de televisierechten.

De clubs kwamen bijeen omdat Ajax en AZ aangegeven hadden de live- en buitenlandrechten van hun wedstrijden, uit de Eredivisie CV te willen halen en deze dan zelf te willen verkopen.

De mening van de eredivisieclubs wordt dan ook niet onder stoelen of banken geschoven. Vooral AZ krijgt de volle laag. Onder leiding van voorzitter Scheringa, denkt AZ tot vijf keer meer geld te krijgen dan nu, indien AZ zelf te tv-rechten kan verkopen. "AZ denkt aan zichzelf en niet aan het belang van het Nederlandse voetbal in het algemeen", aldus Van Dop. "Het wordt tijd dat ze hun voorstel intrekken en zich schikken in de plannen van de andere clubs. Zo niet, dan moeten we actie ondernemen. Als het niet goedschiks gaat, dan maar kwaadschiks. Een competitie zonder AZ is dan heel goed mogelijk", vervolgt hij.

De clubs zijn ook van mening dat de KNVB ook een duit in het zakje doet. "De KNVB doet mee aan de 'solistische houding' van AZ, door bijvoorbeeld AZ nadrukkelijk te vermelden op 'super-sunday' van afgelopen weekend.""AZ heeft 25 jaar geleden voor het laatst een prijs gewonnen. Elk weekend zitten er 16.000 supporters, terwijl er 25.000 bij Heerenveen zitten. Laat ze eerst maar eens twee kampioenschappen binnenhalen, dan kijken we wel verder"

Voor meer voetbalnieuws kijk je natuurlijk ook op FOK!sport!

Tichelaar: Eenheid in partij over referendum

Icoon PolitiekPvdA-fractieleider Jacques Tichelaar wil niet dat de voorstanders van een referendum over het Europees Verdrag in zijn fractie, een initiatief voor een referendum steunen. Dat meldt de NOS vandaag. De grote meerderheid van de PvdA-fractie besloot gisteren dat een referendum niet nodig is omdat het nieuwe EU-verdrag geen grondwettelijk karakter heeft.

Zeker vijf fractieleden hebben moeite met het fractiestandpunt dat er geen referendum moet komen. Dat zijn Paul Kalma, Mei Li Vos, Diederik Samsom, Hans Spekman en Martijn van Dam. Kalma zal een initiatief van de SP voor een referendum mogelijk wel steunen. Hij beweert van Tichelaar de ruimte te hebben gekregen een eigen afweging te maken.

De andere vier laten zo'n volksraadpleging vallen op voorwaarde dat als wisselgeld het kabinet afziet van versoepeling van het ontslagrecht. Tichelaar zou hebben verzekerd dat ze daarop kunnen rekenen.

Overigens maakt het weinig uit of Kalma en een paar anderen het initiatief van de SP steunen. Er is namelijk een grote meerderheid van de PvdA-fractie nodig om het voorstel er door te krijgen. CDA, ChristenUnie en SGP (en dus ook bijna de hele PvdA) zijn tegen een referendum.

EnquÍte
Uit een peiling van Maurice de Hond blijkt dat ruim 60% van PvdA-kiezers vinden dat hun partij wel met een referendum moet instemmen. Bijna de helft (47%) noemt het zelfs ''kiezersbedrog'' dat de PvdA-fractie niet meewerkt aan het houden van een volksraadpleging.

Van alle kiezers wil 55% procent een referendum. Een even grote groep zegt ook voor het nieuwe EU-verdrag te stemmen.

De meeste voorstanders zijn te vinden onder GroenLinks-stemmers (84%). De SP en PVV-kiezers zijn in overgrote meerderheid tegen het EU-verdrag, respectievelijk 80 en 90%.

Thompson complimenteert Nintendo en de DS

Neil Thompson, Microsoft UK, heeft Nintendo gecomplimenteerd met het succes van de DS. Eenvoud en variatie zijn volgens hem het succes van Nintendo's kleine handheld. Sony zal hier niet blij mee zijn en ze moeten oppassen dat ze niet de gehele markt verliezen door op twee fronten (homeconsoles en handhelds) mee te willen doen.

I think they have done a great job on the handheld market and I'm sure that's somewhat derailed Sony in the way that they've had to think about their overall business, because I think the PSP has had to struggle against that.

And when you're fighting on multiple fronts, if you're not careful, you can lose everywhere instead of trying to win in one specific place which is really what we've focused on.

Microsoft zelf is niet bezig met een handheld op dit moment.

Xbox Live heeft het niet gemakkelijk

Halo 3 is een gigantisch succes, in Amerika gingen er al enkele miljoenen exemplaren over de toonbank en ook in Europa vliegen de games de winkel uit. Door het grote aantal gamers dat de game ging spelen ontstonden vannacht problemen met Xbox Live, de service kon de drukte niet aan.

Microsoft heeft nu Xbox Live wat getweaked en aangepast en alles is "up and running". Een tweede stresstest zal vanavond komen als heel Europa thuiskomt van werk en de game gaat spelen. Vooralsnog zijn er geen problemen in Europa.

Halo 3 ligt vanaf vandaag in de winkels en moet de Halo trilogie afronden. Finish the Fight!

Volgende Fatal Frame komt naar Wii

Tecmo heeft wat losgelaten over het nieuwe deel in de Fatal Frame serie; deze komt naar de Wii. De horrorgame Fatal Frame draait allemaal om het nemen van foto's van spoken en de Wiimote zou hier uitermate geschikt voor zijn.

Tecmo gaat de game in samenwerking met Grasshopper (Killer 7, No More Heroes) ontwikkelen, zodra Grasshopper klaar is met No More Heroes. Meer details zijn er op dit moment nog niet bekend, we houden jullie op de hoogte.


Fatal Frame III op de PS2

Vliegen met Tom Clancy

Ubi Soft komt met een nieuwe franchise binnen de wereld van Tom Clancy. Na first person shooters als Rainbow Six en Ghost Recon is het nu de beurt aan een flight sim met spannende dog fights. In Tom Clancy's Air Combat speel je in een wereld waarin Amerika aangevallen wordt en jij dit moet zien te verhelpen. De game komt in 2008 uit voor de next-gen consoles en de PC.

Ubi Soft is vol vertrouwen over Air Combat:

Ubisoft has an unrivalled track record of creating and sustaining new brands. Our commitment to refreshing our catalogue with regular introduction of new IPs is what keeps gamers coming back for more. With this new brand we’re redefining the aerial combat genre and extending the Tom Clancy universe to deliver a compelling new action titles to next-generation gamers.

We are confident that this new brand will become the new benchmark for flight combat games and will be, like other Tom Clancy based games, an instant online multiplayer hit. The player will experience all the action and excitement of modern air combat, from intense dog fighting to tactical strikes.

Boek: Jefferson Bass - Macaber Complot

Macaber Complot is het tweede boek in de serie 'De Bodyfarm Mysteries'. Eerder verscheen al Het Lijkenhuis van het schrijversduo Jefferson-Bass. Dit nieuwe boek beschrijft her en der op visuele wijze hoe een patholoog en forensisch antropoloog te werk gaan. Een sterke maag heb je op sommige momenten wel nodig, want de beeldspraak die in het boek wordt gebruikt, kan leiden tot misselijkheid als je niet zo gewend bent aan dit soort zaken. Het maakt het boek echter wel beter en het verhaal steviger en realistischer. Een heus 'macaber' verhaal zoals de titel al aangeeft.

Shockfoto tegen anorexia in ItaliŽ

Not Safe For Work (NSFW)In alle steden van ItaliŽ staan momenteel grote billboards met daarop het uitgemergelde lichaam van een naakte jonge vrouw. 'No anorexia' staat er op de grote posters en de naam van een tot op heden tamelijk onbekend modehuis uit Padua.

De beroemde shockfotograaf Oliviero Toscani nam de foto's van de anorexiapatiŽnte. De vrouw op de foto's is de Franse actrice Isabelle Caro. Ze is 27 en weegt 31 kilo. Ze zegt geposeerd te hebben in de hoop jongeren te laten zien hoe gevaarlijk eetstoornissen zijn. Zelf lijdt ze al sinds haar dertiende aan anorexia.

De Italiaanse minister van volksgezondheid steunt de campagne en ook modeontwerpers als Giorgio Armani en Dolce & Gabbana reageren enthousiast. Er is echter ook kritiek te horen van artsen en patiŽntenverenigingen. Volgens hen levert shockeren niets op. Gewone burgers reageren alleen maar met walging en anorexiapatiŽnten zien zich zelfs aangemoedigd in hun drang tot vermageren, zeggen ze.



Meer en grotere foto's

Met dank aan Redcoon voor de submit.

[Update] BBC maakt slordige fout in Halo 3 item

Het avondnieuws van BBC heeft een nogal slordige fout gemaakt omtrent hun item over de release van Halo 3. Tijdens dit item liet de BBC beelden van de game zien. Op verschillende fora melden mensen echter dat er beelden van de realtime trailer van Killzone 2 tussen zaten.

Het ging hier puur om een Halo 3 nieuwsbericht en er was geen sprake van een vergelijking tussen Killzone 2 en Halo 3. De volgende keer mag de BBC ietwat beter haar best doen bij het maken van hun nieuwsbulletin. Zodra de beelden van het item in kwestie online komen kunnen jullie het natuurlijk hier bekijken.

[Update]
We hebben de video gevonden.

Bush vaart weer uit tegen 'brute regimes'

De Amerikaanse president George Bush was†gisteravond tijdens zijn toespraak tijdens de opening van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York weer ouderwets op dreef.

Hij bereed zijn stokpaardjes, waarbij hij uithaalde naar landen die het niet zo nauw nemen met de mensenrechten, zoals Myanmar, Zimbabwe, Wit Rusland, Cuba en natuurlijk SyriŽ, Iran en Noord-Korea.

Ook Cuba kreeg er als vanouds weer van langs. Bush voorspelde dat het einde van de heerschappij van de 80-jarige communistische leider Fidel Castro, die al tijden met zijn gezondheid kwakkelt, naderbij komt. ''In Cuba nadert het lange bewind van de wrede dictator zijn einde'', wist Bush. Volgens hem bevindt het communistische land zich in een overgangsfase en hij riep op tot vrije en eerlijke verkiezingen in Cuba.

Dit was tegen het zere been van de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken, Felipe Perez Roque. Deze zag zich genoodzaakt om uit protest tegen Bush's uitlatingen de vergadering te verlaten. Cuba veroordeelde in een verklaring ''de schandelijke tirade'' van Bush en verweet hem bovendien de dood van ruim 600.000 burgers in Irak. ''Hij is een crimineel en heeft geen morele autoriteit om een ander land te veroordelen'', aldus de regering in Havana.

Eerder werd gisteren al bekend dat het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden met overgrote meerderheid besloot het Iraanse Revolutionaire Garde Korps op de lijst van terroristische organisaties te plaatsen. Ook worden de sancties tegen Iran aangescherpt. De nieuwe wetgeving werd met 397 stemmen voor en 16 tegen aangenomen.

Geweld tegen betogers in Myanmar

Icoon BuitenlandsHet regime in Myanmar heeft vanochtend militairen en de oproerpolitie naar verscheidene plaatsen in de grootste stad van het land gestuurd om te voorkomen dat er nieuwe demonstraties komen. Volgens ooggetuigen gingen de ordehandhavers naar verscheidene kloosters en pagodes in de stad.

Troepen verzamelden zich bij de Shwedagon pagode waar boeddhistische monniken de afgelopen acht dagen hun protestmarsen begonnen. Ook zijn er agenten en militairen naar de Sule pagode gedirigeerd bij het stadhuis. De heiligdommen zijn niet gesloten maar iedereen wordt wel gefouilleerd voordat men naar binnen mag.

Kloosters worden ook in de gaten gehouden in een poging het monniken onmogelijk te maken zich te verzamelen voor nieuwe betogingen. De bekendste komediant van het land, Zaganar, die de monniken openlijk steunde, is door de machthebbers gearresteerd.

In de loop van de ochtend heeft de oproerpolitie in Yangon met de wapenstok betogers geslagen die agenten bij de Shwedagon-pagode probeerden te passeren. Dat meldden ooggetuigen. Leger en politie hadden het nationale symbool van Myanmar eerder hermetisch afgesloten.

De honderden demonstranten, vooral studenten en monniken, zeiden vastbesloten te zijn door te gaan met de protesten die al ruim een week duren.

Voordeel zuinige auto's blijft in 2008

Icoon BinnenlandsNaast al het nieuws dat het leven alleen duurder gaat worden, is er eindelijk een beetje goed nieuws voor de portemonnee. Auto's met een energiezuinig A-label houden namelijk volgend jaar hetzelfde fiscale voordeel als dit jaar. Staatssecretaris Jan Kees de Jager van FinanciŽn heeft dat besloten, zo bevestigt zijn woordvoerster een bericht in De Telegraaf van vandaag.

De Jager had de labels voor energiezuinige auto's voor volgend jaar anders ingedeeld. Maar het resultaat bleek dat nog maar drie wagens onder het ,,groene'' A-label zouden vallen. Na protesten uit de autobranche draait De Jager zijn besluit terug. Hij bevriest de bestaande indeling voor nog een jaar. Voor de periode daarna zoekt hij naar een structurele oplossing, zegt zijn woordvoerster.

Waterbeleid wekt interesse Schwarzenegger

Icoon BuitenlandsArnold Schwarzenegger, de gouverneur van de Amerikaanse staat Californië, heeft dinsdag in een gesprek met staatssecretaris Frank Heemskerk van Economische Zaken grote interesse getoond voor de Nederlandse aanpak om water te beheersen.

De PvdA-bewindsman sprak de voormalig filmacteur hierover in diens woonplaats. Schwarzenegger schreef onlangs een obligatielening van 9 miljard dollar uit voor investeringen in watermanagement.

Het gaat niet alleen om bescherming tegen natuurgeweld in het door aardbevingen bedreigde Californië, maar ook om irrigatie in de landbouw, aldus Heemskerk na afloop van het onderhoud. Hij nodigde Schwarzenegger uit voor een bezoek aan ons land, dat begin volgend jaar zou moeten plaatsvinden, als er meer duidelijkheid bestaat over de plannen rond watermanagement in Californië.

'Heffing op vlees kan'

Icoon EconomieHet idee van Milieudefensie voor een milieuheffing van 0,85 cent op iedere kilo vlees is uitvoerbaar. Boeren subsidie geven als ze dier- en milieuvriendelijker gaan werken, mag echter niet volgens de Europese regels.

Dat constateren het Centraal Planbureau (CPB) en het Milieu- en Natuurplanbureau (MNP) in een rapport dat ze woensdag gaan presenteren, maar waarop De Telegraaf de hand wist te leggen. In opdracht van de Tweede Kamer rekenden beide bureaus het burgerinitiatief 'Stop fout vlees' door waarmee Milieudefensie de intensieve veehouderij duurzamer wil maken.

Een balletje gehakt gaat duur betaald worden

Drie arcade-games in de aanbieding

Vrijwel de gehele 360-community is deze week in de ban van Halo 3, maar voor de mensen die liever oudere bekende games spelen heeft Microsoft ook wat moois in petto. Eťn week lang, startende vandaag, zullen drie Xbox Live Arcade spellen met 25% korting te downloaden zijn.

Allereerst de poolgame Bankshot Billiards, deze is de komende week voor 900 punten te downloaden. Het oude vertrouwde kikkertje Frogger is voor 300 punten te downloaden en Hardwood Spades is ook voor 300 punten van jou.

Boek: Doris Pilkington - Rabbit-proof Fence

In de jaren '30 van de vorige eeuw was AustraliŽ in de handen van blanke kolonisten, die er een nieuw leven op wilden bouwen. Langzaam verdreven zij door hun dominante gedrag de oorspronkelijke bewoners van het land: de aboriginals. Doordat deze maar weinig snapten van de blanke gewoontes en goedgelovig van aard waren, werden zij uitgebuit en ingezet als personeel voor de kolonisten. Maar er ontstonden ook liefdesrelaties tussen aboriginals en blanke mannen, waar uiteindelijk kinderen uit geboren werden. Deze zogenaamde 'halfbloedjes' werden niet alleen door de blanke kinderen gepest, ook de aboriginalkinderen keken hen met de nek aan. In 1931 besluit de regering dan ook om kinderen van gemengd bloed bij hun ouders weg te halen en in opvoedingskampen te plaatsen.

Krajicek wel door in dubbelspel

MichaŽlla Krajicek heeft in het Luxenburgs Open de tweede ronde bereikt in het dubbelspel. De Nederlandse won gisteravond met haar Tsjechische partner Vladimira Uhlirova met veel moeite van het OekraÔense duo Joeliana Fedak/Joelia Bejgelzimer. De partij werd in de supertiebreak beslist: 4-6, 6-3 en 12-10.

In het enkelspel werd Krajicek maandag in de eerste ronde uitgeschakeld door de plaatselijke favoriete Anne Kremer.

Kutdag of niet?

Dinsdag 25 september 2007. Natuurlijk het lijkt in eerste instantie een kutdag, want wederom wordt de democratie geweld aangedaan, maar dit heeft ook een positieve kant. Bijna de helft van de PvdA-kiezers vindt wat nu gebeurt kiezersbedrog.

Dat betekent een vrije val voor de PvdA in de peilingen en over enkele weken zal het CDA zich zo sterk voelen dat ze de PvdA ook alsnog even laat struikelen over het versoepelde ontslagrecht. We gaan een interessante herfst tegemoet en stevenen waarschijnlijk rechtstreeks af op het eerste kabinet "Verdonk-Marijnissen".

Genoeg politiek gezwets. Gisteren was ook de dag van Aad de Mos, BaggerUser en een blik achter de schermen van personeelsfeestjes bij de politie. We kunnen het met een gerust hart een lovely day noemen...

Heerenveen mist Roorda tegen Argon

Geert Arend Roorda kan vanavond niet meedoen met SC Heerenveen in de bekerwedstrijd tegen algeheel amateurkampioen Argon. De middenvelder kampt met een liesblessure en zal worden vervangen door Thomas Prager.

Vorige week donderdag maakte Roorda een goede indruk in de UEFA Cup-wedstrijd tegen Helsingborg. Tijdens dat duel raakte hij echter geblesseerd. Hierdoor moest hij ook al de competitiewedstrijd tegen FC Utrecht missen.

Zaak Kasjetsjkin voor rechter

Andrei Kasjetsjkin heeft de UCI voor de rechter gesleept. Namens het Belgische advocatenbureau van Luc Misson spande Grťgory Ernes de zaak gisteren in Luik aan.

De Kazachstaanse wielrenner betwist de bevoegdheid van de UCI om dopingcontroles uit te voeren en sancties op te leggen. Begin augustus werd de Kazach in Turkije, waar hij naar eigen zeggen vakantie vierde, betrapt op bloeddoping. Nadat ook de contra-expertise positief bleek te zijn, werd hij op staande voet ontslagen door werkgever Astana.

Misson, die in de sportwereld bekend is geraakt door het Bosman-arrest, legt de UCI onder meer inbreuk op privacy ten laste. Hij heeft de rechters gevraagd de wielerbond te verbieden straffen op te leggen en renners zo te verhinderen hun beroep uit te oefenen.

De pleidooien beginnen 6 november.

Tottenham ontkent crisisberaad rondom Jol

Tottenham Hotspur heeft intern geen speciale gesprekken gevoerd om over een ontslag van trainer Martin Jol te praten. Daniel Levy, voorzitter van de Spurs, heeft dit gezegd.

Levy heeft gezegd dat er, in tegenstelling tot de berichten in Engelse media, geen sprake is geweest Jol voortijdig naar huis te sturen.

De positie van de Nederlander staat onder druk, volgens diverse media. De teleurstellende resultaten zijn de oorzaak daarvan. Maar volgens Levy twijfelt men binnen de Londense club nog niet aan de kwaliteiten van de Nederlander. "Er is geen vergadering geweest, laat staan een crisisberaad. Geruchten dat we een afkoopsom hebben vastgelegd met Jol, zijn volledig onbetrouwbaar. We hebben het er niet eens over gehad en er is ook geen reden daartoe", aldus de preses.

Ten Cate: "Mikpunt Jaap is duel tegen Zagreb"

Ajax hoopt volgende week donderdag, tijdens de return van de Uefa Cupwedstrijd tegen Dinamo Zagreb, weer te kunnen beschikken over Jaap Stam.

Afgelopen zondag tijdens de warming-up voor de wedstrijd tegen AZ raakte Stam geblesseerd aan zijn knie. “Het mikpunt van Jaap is de wedstrijd tegen Zagreb. Maar of hij het haalt? Dat mogen we hopen," aldus de trainer van de Amsterdammers, Henk ten Cate.

Grant: "Spelers staan achter mij"

De schok na het opstappen vorige week van Jose Mourinho als trainer bij Chelsea is nog niet voorbij. Na de aanstelling van de IsraŽlisch coach Avram Grant lieten veel spelers zich kritisch uit over de handelswijze van clubbaas Roman Abramovich.

Inmiddels lijkt echter alles weer koek en ei te zijn. "De spelers staan 100 procent achter mij. Dat blijkt uit de gesprekken die we voeren en uit het spel dat ze tegen Manchester op de mat legden", aldus coach Grant, tevens een persoonlijke vriend van Abramovich.

Didier Drogba keerde maandag terug op de training na een blessure. Ook andere kritische spelers zoals Ricardo Carvalho en Frank Lampard zijn inmiddels weer in training.

Lens twee tot vier weken uitgeschakeld

Jeremain Lens is twee tot vier weken uitgeschakeld. De aanvaller, door AZ uitgeleend aan NEC, liep vorige week op de training een scheurtje in zijn kuitspier op.

De hamstringblessure van Jhonny van Beukering is minder erg. Op 16 september, tijdens de competitiewedstrijd tegen NAC Breda, had Van Beukering last van een verkramping van de hamstring. Van Beukering hoopt er zondag thuis tegen Willem II weer bij te zijn.

Moslima's vallen zedenpolitie aan

Twee vrouwen hebben in Saudi-ArabiŽ de islamitische zedenpolitie aangevallen. De vrouwen konden het niet hebben dat de agenten hen wezen op hun 'onzedelijke uiterlijk'.

Volgens de moslimpolitie hadden de twee opgemaakte vrouwen hen uitgemaakt voor terroristen. Ook werden de agenten door een vrouw met pepperspray in het gezicht gespoten. De andere vrouw heeft dit tafereel op film vastgelegd.

De beveiligingspolitie moest er aan te pas komen om hun in het nauw gedreven collega's van de zedenpolitie te bevrijden van de twee dolle moslima's. Tijdens de ondervraging hebben de dames hun excuses aangeboden voor hun asociale gedrag. Hierop werden ze weer op vrije voeten gesteld.


In Iran is er ook een zedenpolitie. In dit filmpje is te zien hoe zij te werk gaan

Een 'zes' voor de Nederlandse samenleving

Icoon OnderzoekDe Nederlandse samenleving is in vergelijking met de jaren negentig achteruit gegaan, vindt 39 procent van de Nederlanders. Werd de laatste periode van de 20e eeuw nog gemiddeld met een 7 beloond, het eerste oordeel over de 21e eeuw resulteert in een 6.

Zo blijkt uit een woensdag gepubliceerd onderzoek van het tijdschrift Reader's Digest. 38 Procent van de Nederlandse burgers heeft minder vertrouwen in de Nederlandse wetgeving en handhaving. De politiek wordt door 34 procent negatiever beoordeeld, de politie door 39 procent.

Het vertrouwen in de sociale samenhang van Nederland is met maar liefst 53 procent gedaald. Het vertrouwen in de integratie van minderheden (-40 procent), in het behoud of herstel van normen en waarden (-45 procent) en in het stoppen van maatschappelijke verruwing (-65 procent) is eveneens sterk afgenomen. De respondenten denken dat de maatschappij alleen maar meer zal individualiseren en verruwen.

Toch zijn er ook positieve gedachten over de 21e eeuw. Zo is 38 procent een stuk positiever over hun eigen levensgeluk dan tien jaar geleden. Met 36 procent nam het vertrouwen in de eigen persoonlijke groei en ontwikkeling toe.

Aan het onderzoek, uitgevoerd door onderzoeksbureau Trendbox, namen duizend personen tussen de achttien en zeventig jaar deel.

Rasmussen had Tour sowieso verloren

Icoon WielrennenOok als Michael Rasmussen de Tour had uitgereden, zou de Deen de zege ontnomen zijn. De renner, die door Rabobank als drager van de gele trui uit de Tour werd genomen, had al drie officiŽle waarschuwingen op zak wegens het missen van dopingcontroles.

"Dat kan leiden tot een schorsing van drie tot twaalf maanden", vertelt antidopingcommissaris Anne Gripper. "Ook alle resultaten van koersen waaraan die renner deelnam tijdens of na de derde waarschuwing worden geschrapt." De derde waarschuwing zou Rasmussen al drie dagen na de start van de Tour de France hebben gekregen.

Aanvankelijk ging Rabobank er van uit dat de Deen maar ťťn waarschuwing had gekregen, omdat twee van de drie reprimandes niet van de UCI, maar van het Deense anti-dopingbureau ADD afkomstig waren. Echter, die waarschuwingen tellen wel degelijk mee. "Afgaand op de regels kon je inderdaad toen al stellen dat hij de Tour nooit gewonnen had", verklaart Anne Gripper, anti-dopingofficial van de UCI.

De Nederlandse wielerploeg is er van overtuigd dat Rasmussen voor de start van de Ronde van Frankrijk, tegen zijn bewering in, niet in Mexico maar in ItaliŽ verbleef. De UCI is nog bezig met een onderzoek daarnaar. Als blijkt dat de Deen loog over zijn verblijfplaats, kan hij worden geschorst voor twee jaar.


MichaŽl Rasmussen

Met dank aan Joost-mag-het-weten voor de submit.

Al het Sportnieuws lees je natuurlijk op FOK!sport!

Brandweer zoekt brand in Bodegraven

Icoon BrandWaar is de brand? Dat dachten brandweerkorpsen uit Bodegraven, Alphen, Reeuwijk en Gouda gisteravond. Even na elf uur waren ze uitgerukt voor een flinke brand in een winkelcomplex aan de Willemstraat in Bodegraven. Maar de brandhaard was niet te vinden.

Er was een enorme rookontwikkeling. De brandweer dacht aan kortsluiting in het plafond van het winkelcomplex of brand in stapels karton die lagen opgeslagen in een kelder.

Ondanks het nachtelijke uur waren er overigens flink wat toeschouwers.

De brand is overigens uiteindelijk gevonden en geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.

Welten: winkels gaan id-bewijs vragen

Icoon MisdaadWinkeliers zullen over een aantal jaren aan klanten een identiteitsbewijs vragen voordat zij binnen mogen komen. Op die manier hopen de winkels veelplegers en andere criminelen buiten de deur te houden.

Dat voorspelde korpschef Bernard Welten van de hoofdstedelijke politie gisteravond tijdens een bijeenkomst van MKB Amsterdam. "Je ziet steeds meer om je heen dat je je moet identificeren'', aldus Welten. "Op vliegvelden en in veel gebouwen gebeurt het al".

Bij sommige winkels, zoals juweliers, moet je al aanbellen om binnen te komen. "Straks moet ook de notoire winkeldief aan de voorkant van een winkel zijn bonuskaart laten zien.'' De winkeliers zouden volgens Welten hiertoe toegang mogen hebben tot een systeem van de Amsterdamse politie met gegevens over veelplegers. "Daar ben ik geen tegenstander van.'' De politie studeert al op systemen waarin informatie met ondernemers uitgewisseld kan worden, aldus Welten.

Met dank aan Magic-IRC en gatochkrassen voor de submit.

Regering Myanmar stelt avondklok in

Icoon BuitenlandsHet militaire bewind van Myanmar heeft woensdag (lokale tijd) een avondklok ingesteld om de grootste protesten in twintig jaar tot een halt te brengen. Dit hebben ooggetuigen laten weten.

De avondklok geldt van woensdagavond 21.00 uur tot donderdagochtend 05.00 uur lokale tijd. De aankondigingen waren via megafoons te horen in de voormalige hoofdstad Yangon. De stad staat de komende zestig dagen onder direct toezicht van het militaire hoofd van Yangon, zo viel eveneens te horen. De avondklok is ook van kracht in Mandalay, de tweede stad van Myanmar.

De Europese Unie doet een dringend beroep op de autoriteiten in Myanmar om geen geweld te gebruiken tegen de vredelievende monniken.

De 27 EU-landen hebben dat dinsdag gesteld in een gezamenlijke verklaring. De EU uit daarbij haar "solidariteit met het volk van Myanmar en de bewondering voor de dappere monniken, nonnen en andere burgers die gebruik maken van hun recht op een vredige demonstratie''.

Microsoft vervangt gratis beschadigde Halo 3 LE DVD's

Een paar dagen geleden kwam het bericht dat sommige DVD's in de Halo 3 Limited Edition niet helemaal goed vast zitten. Hierdoor kunnen ze tijdens het vervoer los raken en flinke krassen oplopen.

Microsoft heeft in ieder geval voor de inwoners van Amerika een oplossing gezorgd. Het is namelijk mogelijk om gratis een vervangende DVD te krijgen als de DVD in de Limited Edition beschadigd is. Consumenten kunnen gratis een vervangende DVD aanvragen tot het einde van het jaar. Aangezien Halo 3 officieel nog niet uit is in Europa heeft de Europese tak van Microsoft nog geen mededelingen gedaan over een soortgelijke actie in Europa.

Ahmadinejad frontaal in de aanval

Icoon BuitenlandsDe Iraanse president Mahmoud Ahmedinejad heeft dinsdag zijn spreektijd tijdens de opening van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties aangegrepen om hard van leer te trekken tegen Washington.

Zonder de Verenigde Staten concreet te noemen, beschuldigde hij Washington ervan de mensenrechten te schenden. "De mensenrechten worden geschonden door bepaalde grootmachten die pretenderen de exclusieve bepleiters te zijn", aldus de president.

Hij verwees naar ,,het opzetten van geheime gevangenissen, het ontvoeren van mensen, het in het geheim straffen van mensen zonder een eerlijk proces en het aftappen van telefoons en het onderscheppen van post''.

Of de Amerikanen de boodschap meekregen, is niet duidelijk. De stoelen van de Amerikaanse delegatie bleven in elk geval leeg toen Ahmadinejad aan het woord was.

Jongens verdienen meer dan meisjes

Icoon EconomieJongens verdienen gemiddeld 1,12 euro bruto per uur meer met hun bijbaan dan meisjes. Dat blijkt uit een onderzoek onder 1650 jongeren tussen de 15 en 26 jaar. Klaas Pieter Derks, voorzitter van CNV Jongeren, vindt dit een opmerkelijk resultaat. "Als dit verschil is ontstaan door discriminatie op grond van geslacht is dit onaanvaardbaar. Wij zijn erg benieuwd waar dit verschil vandaan komt en zullen hier nader onderzoek naar verrichten."

Volgens directeur Femke Rozendaal van Bijbanen.nl is het verschil te verklaren met het feit dat jongens met 14,7 uur per week meer werken dan meisjes met 8,9 uur per week. "Jongeren die meer uren per week werken hebben vaak ook meer verantwoordelijkheden, wat zich uit in een hoger uurloon."

Uit het onderzoek blijkt ook dat bijna de helft van de jeugd tussen de 11 en 14 jaar start met hun eerste bijbaan. Gemiddeld wordt er 10,3 uur per week besteed aan een bijbaan. MBO'ers besteden de meeste uren aan hun bijbaan, namelijk 12,7 uur per week. WO'ers werken het minst met gemiddeld tien uur per week.

Jongeren zijn tevreden over hun bijbaan. Eťn op de drie jongeren geeft hun bijbaan een acht als rapportcijfer. Een bijbaan in het onderwijs wordt het hoogst beoordeeld met een 8,1, terwijl een bijbaan in de logistiek of promotie het met een 6,8 moet stellen. Ondanks de algemene tevredenheid geeft bijna 50 procent aan dat ze wel willen switchen van bijbaan. De voornaamste reden hiervoor is dat ze op zoek zijn naar studiegerelateerde werkzaamheden.

Ondanks dat de horecabranche kampt met een groot personeelstekort, is een bijbaan in deze branche het meest populair. Ook de detailhandel is geliefd bij de jeugd. Een bijbaan in de ICT of logistiek is daarnaast vooral bij jongens populair. Meiden hebben ook graag een bijbaan in de zorg of recreatiesector. Werken in een magazijn is de minst populaire bijbaan.

Halo 3 verkoopt 1.8 miljoen keer binnen 8 uur in de US

De eerste verkoopcijfers van Halo 3 in de US zijn bekend geworden. Er zijn in de eerste acht uur van de verkoop 1.8 miljoen stuks verkocht. Anderhalf miljoen van deze games stonden in de pre-order, en dus 300.000 stuks waren losse verkoop. De verwachting is dat in er die eerste dag nog eens 950.000 stuks verkocht zullen worden, wat het totaal voor de eerste dag dus op 2.45 miljoen stuks brengt.

De launch van Halo 3 in Europa zal vandaag (woensdag) plaats vinden, maar een aantal winkels verkochten de game al eerder. De meeste mensen zullen echter vandaag pas de game kunnen ophalen in de winkels. Hoeveel games Microsoft in Europa verwacht te verkopen is niet bekend, maar waarschijnlijk zal Microsoft het verkochte aantal wel laten weten binnenkort. Het doel om 155 miljoen dollar binnen te halen op de eerste dag in US lijkt in ieder geval gelukt te zijn, want met een gemiddelde prijs van 78 dollar kom je dan op een omzet van 190.1 miljoen de eerste dag. Dit moet natuurlijk een beetje naar beneden afgerond worden omdat niet iedereen een duurdere versie zal kopen, maar zeer waarschijnlijk is die 155 miljoen wel gehaald.

Student filmt orale seks op school

Icoon Not Safe For Work (NSFW)Een Deense student riskeert zes maanden cel voor het filmen van orale seks op school. De jongen had toestemming van de negentienjarige vrouw om haar te filmen tijdens een blowjob. Hij stuurde het filmpje echter door en daar was de dame in kwestie niet van gediend. Ze diende bij de politie een klacht in.

De politie van het Deense NykÝbing vindt dat de eer van de vrouw is geschaad. Naast de celstraf riskeert de student ook nog een boete. De jongedame heeft de school inmiddels verlaten, omdat ze werd gepest. Ook de filmer heeft al een aantal bedreigingen gekregen.

Sekstape van Meg White uitgelekt

Icoon MuziekOp internet circuleert momenteel een sekstape van Meg White, drumster bij The White Stripes. Volgens kenners is de popster in verscheidene poses te bewonderen, terwijl ze wilde seks heeft.

The White Stripes hebben inmiddels hun toernee tot het eind van dit jaar afgelast. Dat komt omdat Meg officieel lijdt aan acute angstaanvallen, maar volgens geruchten is de schaamte van Meg om de sekstape de reden.

Op de website van de band staat: "The White Stripes hebben voor de rest van het jaar alle concerten afgelast vanwege gezondheidsproblemen. Dat betekent alle data in Groot-BrittanniŽ deze herfst. Meg White lijdt aan acute angstaanvallen en is momenteel niet in staat om te reizen. The White Stripes bieden hierbij hun verontschuldigingen aan aan hun fans".
Laatste reviews en specials
preview
Heave Ho
review
This War of Mine Stories: Fading Embers
special
Lowlands 2019
review
Fast & Furious: Hobbs & Shaw
review
Omega Labyrinth Life
review
Wolfenstein: Cyberpilot
©FOK.nl e.a.