Nieuws
Politici waarschuwen NEE-stemmers

Van der Linden is van mening dat de tegenstanders van de Europese Grondwet 'gevaarlijk bezig zijn'. Dit, omdat ze inspelen op de onderbuikgevoelens van het Nederlandse volk, zo vertelt hij tegenover het NRC Handelsblad. Volgens hem gaan de soevereiniteit en identiteit van Nederland niet verloren.
Kritiek heeft Van der Linden ook op Volkskrant-columnist Ronald Plasterk, die eveneens met regelmaat bij Buitenhof-tv te zien is. Laatstgenoemde stelt zich regelmatig kritisch op tegenover de Grondwet. Volgens Van der Linden is hij onverantwoord bezig. "Deze discussie is geen speeltuin", aldus het Kamerlid. Bovendien zal Nederland een modderfiguur slaan bij een NEE-stem. "Onze positie in Europa wordt dan onherroepelijk aangetast."
'NEE-stem schaadt Nederlandse economie'
Bot deelt de visie van Van der Linden dat een NEE-stem de Nederlandse economie zal schaden. Volgens de minister kan dat tot gevolg hebben dat de Nederlandse economie in een dip terecht komt. Het vertrouwen in het Nederlandse vestigingsklimaat voor bedrijven wordt dan volgens de bewindsman onzeker. Tegenover De Telegraaf noemt hij het betrekken van Turkije bij de discussie 'klinkklare onzin'.
De minister zegt namens de regering dat hij liever geen referendum had gezien. "Er is ontzettend veel aandacht in alle media voor Europa en wij leggen alles wat we in Brussel doen iedere keer uit. We serveren het op als een gehaktbal die de mensen alleen nog maar hoeven op te eten. Het is taaie kost, dat begrijp ik wel. Omdat het zo ingewikkeld is, had de regering liever geen referendum gezien", aldus Bot.
Update 22.10
Ook minister Brinkhorst ziet net als zijn collega Bot een referendum niet zitten. Volgens de bewindsman is het onderwerp van de stemming niet geschikt, omdat veel Nederlanders amper weten waar het over gaat.
De uitlating van Brinkhorst is opvallend, daar D66 bekend staat een groot voorstander van referenda te zijn. Brinkhorst zegt dat het dan zogenaamde correctieve referenda betreft. Het referendum op 1 juni over de Europese grondwet is alleen raadgevend. D66-Kamerlid Van der Ham is één van de initiatiefnemers van het referendum. Hij respecteert de mening van Brinkhorst, maar vindt dat de minister juist blij moet zijn met de discussie over Europa.
Alsof deze nu in zo'n goede staat verkeerd. Sinds de invoering van de euro is de Nederlandse economie als een baksteen gevallen.
Volgens mij wordt het met zo EU-grondwet voor mensen uit landen als Polen etc. nog makkelijk om naar Nederland te komen... zo zal de werkloosheid ook lekker gaan oplopen..
NOT
Zonder EU hadden we onze eigen nutsbedrijven nog gehad en waren de prijzen van eerste levensbehoeften als energie en water niet zo hoog geweest.
Enne...wat dacht je van een land als Singapore? Toppertje in Azië en hoor je die erover dat ze naar integratie zoeken met buurlanden als China of Japan?
Uit CIA Factbook:
Singapore was founded as a British trading colony in 1819. It joined the Malaysian Federation in 1963 but separated two years later and became independent. It subsequently became one of the world's most prosperous countries with strong international trading links (its port is the world's busiest in terms of tonnage handled) and with per capita GDP equal to that of the leading nations of Western Europe.
en ja, haal geertje wilders erbij, het boegbeeld van iedere nee-stemmer *not*
Spijtig gast, maar jij snapt, net zo min als de meerderheid, geen reet van de E.U., de Grondwet of uberhaupt het recht in zijn algemeenheid.
(Mocht ik niet gelijk hebben, dan ben ik reuze benieuwd naar een dagenlang college van je over deze Grondwet, en zal ik je mijn adres doormailen. Maar dan wens ik wel een onderhoudend, en historisch correct, en onderbouwend betoog van je.)
Zit er niet in, me dunkt. Zo ja, MAIL HET ME.
Gast.
Behalve het volgende : Enig idee hoeveel rechtsgeleerden er in de kamer rondlopen ? foto Bijna geeneen heeft een studie rechten gedaan ... je zou eens moeten opzoeken wat voor opleiding de meeste mensen in Den Haag hebben gedaan en hoelang ze erover hebben gedaan. Lachwekkend gewoon foto
Ik ben ook tegen de Grondwet, maar naar mijn mening wordt er veel te veel gezeurd over open grenzen, de Euro en Brusselse regels. Onze economie heeft er namelijk enorm van geprofiteerd.
Enne, jij kan mijn lezingen niet betalen foto
Heb zat andere lezingen gehoord namelijk.
en daarbij...
val jij...
redelijk...
in het niet...
Terwijl dat landen zijn die misschien nog meer dan Nederland op open grenzen zijn aangewezen, gelet op hun beperkte binnenmarkt en gebrek aan grondstoffen (dus zowel import- als export-afhankelijk).
Lekker, "watchers".
Nogmaals, hier heb ik er nog 1 voor je:
OETLUL
(mag in vette hoofdeletters gequote worden...)
Wat ik mij voornamelijk afvraag m.b.t. deze grondwet, is met name wat dit voor Nederland zal betekenen, of er iets gaat veranderen in Nederland door deze grondwet. Dat lijken mij toch meer belangrijker vragen dan proberen uit te leggen wat er allemaal in de grondwet staat...
En gek zijn ze zeer zeker. Ze gooien hun eigen toekomst en die van NL volledig in.
Ik weet wel dat het 1e wat ik ga doen emigreren zal zijn als die grondwet er niet is, want ik wens WÉL deel te nemen aan een sterk en veilig Europa
De heren ambtenaren kunnen hun huiswerk opnieuw gaan maken! foto
foto Vieze honden die NEDERLAND verkopen fotofoto op jullie allemaal
Jij bent degene die meent dat ik je niet zou kunnen betalen. Om maar even een bralargument aan te halen.
Ik stel dat dit referendum uberhaupt zinloos is, en niet gehouden moet worden omdat Jan Modaal (ook wel Lul genoemd) niet weet waar het over gaat.
Jij beweert het tegenovergestelde, dat men dat wel weet, jij in het bijzonder. Jij, de goddelijke alwetende, die het Verdrag blijkbaar van haver tot gort heeft bestudeerd. En dan beschuldig je mij van gebral?
Wie bralt er nu?
Spijt me zeer hoor. Maar geef me A.U.B. je mail-adres en dan wil ik mano-a-mano met je over de Grondwet praten.
En dan vrees ik dat duidelijk wordt, dat je er geen reet van af weet, en dat je, net als iedereen, Wilders voorop, gewoon maar wat schreeuwt.
Gebral...
Rot toch op.
foto goed om ff bezig te zijn met de EGW foto
Indeed, what are the roots of western geometry? Nothing else but the Egyptian techniques of surveying property.
De regering dus. foto
De ene na de andere achterbakse beschuldiging komt om de hoek zeilen. Plots zijn de stemmers de boosdoeners en hoe meer het op een nee lijkt uit te draaien hoe meer ze terugkrabbelen van het referendum en zelfs niet schuwen om te zeggen dat kiezers niet goed genoeg zijn om te kunnen stemmen. Dat dit eraan zat te komen was wel te verwachten. De politici zouden een ja er wel even doorduwen, alleen omdat ze daar zo van overtuigd waren mocht een referendum gehouden worden. Kijk maar naar Brinkhorst. Zogenaamd voor een referendum democratie en wil van het volk, maar zelfs hij krabbelt er bij het zien aankomen van een afkeuring grof van terug.
Een stel slecht opgevoede kleine kinderen die gewend zijn hun zin te krijgen en macht te hebben zijn het. foto
Jullie argumenten hebben mijn laatste restje twijfel weggenomen!
Ik ga NEEEEEEEE stemmen!!
Nog even dit: Iemand die egt schrijft ipv echt komt mij een beetje over als een pubermeisje wat MSN taal schrijft foto
Die discussies hier verzanden namelijk meer dan eens in wanstaltig geblaat en infantiel gemekker... (hoewel dat uiteraard niet voor iedereen geldt..)
8)
Geyl online landjesspel: http://www.fokalliance.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=7686
Leer eerst maar eens respect te hebben voor je debatopponenten én voor Jan Modaal waar je zo denigrend over doet. Dat jij op kosten van je pa jaren op studentenvereniging je studiebeurs hebt mogen opzuipen verheft je niet boven andere mensen, wanabe VVD-coryfee!
* blog
Nee, je zult echt met een betere onderbouwing moeten komen als je hier beweert dat we maar blind moeten geloven dat politici het wel beter weten.
foto
En in mijn ogen de grootste crime, de liberalisering van overheidsdiensten. Sommige diensten mogen in mijn ogen (en daar spreekt mijn socialistische hart, hoewel gedesillusionneerd) nooit uitgevoerd worden met winstbejag als oogmerk. Commerciële bedrijven zullen altijd streven naar maximale inkomsten door minimale uitgaven waardoor uitval van dienstverlening als ingecalculeerd risico wordt meegerekend. Openbaar vervoer, veiligheid, gezondheidszorg, energie en voor mijn part telecommunicatie moeten overheidsdiensten blijven (of weer worden). Dan is het maar wat minder kostenefficiënt en betaal ik wat meer belasting.
Hoewel ik een groot voorstander van Europeese eenheid ben en ook zekere mate van marktwerking steun, stem ik dus tegen deze grondwet, laat ze maar met wat beters op de proppen komen, met daarin de verplichting aan de overheden hun inwoners wat basiszekerheden te geven.
(quote Ot):
Ik stel dat dit referendum uberhaupt zinloos is, en niet gehouden moet worden omdat Jan Modaal (ook wel Lul genoemd) niet weet waar het over gaat.
Geyl online landjesspel: http://www.fokalliance.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=7686
foto"GVD Niet waar, want ik heb me terdege in de materie verdiept en het gaat me om de volgende punten:" etc etc...
Relax, vat het allemaal niet zo persoonlijk op. foto
Om dit fenomeen als zodanig kan ik nog wel lachen maar het gescheld en getroll wat er soms op volgt stemt me minder vrolijk.
Ik ben voor om die hele regering eens helemaal te herstructureren. Elke politicus moet verplicht een bepaald IQ hebben om politicus te zijn. De IQ test moet om de zoveel tijd verplicht nog een keer afgenomen worden. Indien de nieuwe IQ meer dan maximaal 5% negatief afwijkt, krijgt deze opnieuw een IQ test, als deze 5% negatieve afwijking bevestigd is, krijgt de politicus een waarschuwing, en daarna tot de volgende IQ test, als het blijvend is -> WEG.
Dit is nog niet alles. Ook moet er gekeken worden naar de activiteit van de politici, indien deze verwaarloosbaar weinig doet -> WEG.
etc.
Ik ben namelijk bang dat Nederland overspoelt zal worden met zulke schoonmakers en dergelijke...
Wanneer ze zich hier vestigen, zullen ze recht hebben op onze sociale stelsel.. Worden ze ziek, betalen wij de ziektekosten.. worden ze werkloos, nog meer uitkeringen.. etc..
Ons land kan dat HELEMAAL NIET opbrengen!
Vergeet niet dat onze sociale stelsel de meest gunstige is van HEEL Europa, dus dat maakt het nog aantrekkelijker voor de Polen en de rest van die arme lui..
Bron: Elsevier..
DAAROM STEM IK TEGEN! Voor mij verziekt dit de boel...
Verder lijkt mij een EU Grondwet wel okay... Maar absoluut niet deze!
regels
zijn
te kort
na alle serieuze gepost mag ik toch wel ff offtopic gaan vind je niet? foto
Politici.... alleen als het ze uitkomt zal de democratie gerespecteerd worden.
Door hun minachting en arrogantie vergaten ze vervolgens de burger fatsoenlijk en eerlijk voor te lichten. Cynisch dat ze dat falen nu als argument gebruiken dat er maar beter geen referendum gehouden had moeten worden.
Als die kennis van zaken er is, zijn er blijkbaar niet al teveel goede argumenten voor te geven (gezien het zware geschut van oorlog en andere ellende die er dreigt bij een 'nee') of hebben ze die goede argumenten wel, maar kunnen ze die blijkbaar niet duidelijk maken aan een groot deel van de bevolking. Dat laatste is nou ook niet al te best, als je beweert te streven naar een Europa dat juist dichter bij de burger staat.
Ook het Nee kamp heeft recht op een equivalent daarvan , krijgen ze dat ??....NEE!!!..........was dat de afspraak?? .............NEE!!, wat maakt dat onze overheid ONBETROUWBAAR EN ACHTERBAKS.
De overheid hoort trouwens alleen neutrale informatie te geven en geen propaganda.
2 : Deze grondwet zorgt ervoor dat laagopgeide mensen van de arbeidsmarkt gedrukt worden.
NL moet een informatie economie worden zegt de regering .
Dat kan best zo wezen maar dat impliceert wel dat er dan minder werk is voor laagopgeleiden .
Als dat weinige werk dan ook nog eens weggekaapt word door mensen uit delen van Europa waar het minimum loon veel lager ligt is het hek helemaal van de dam.
3 : De Europese grondwet zal meer macht hebben dan de Nederlandse grondwet .
Dat is helemaal een van de redenen dat ik tegen ben , we moeten baas blijven over ons eigen land.
Ons drugsbeleid blijft zoals het is , ons beleid TOV prostitutie blijft zoals het is , ons beleid MBT Abortis en euthenasie ( vergeef me voor de foute spelling, ik ben ook maar een simpele MBO er )blijft vooralsnog zoals het is maar de vraag is voor hoe lang ?
Ik durf te wedden dat er binnen deze nieuwe grondwet handvaten zijn om NL te dwingen in te schikken.
4 : Het feit dat de EU leden het verdommen om wat aan het probleem Straatsburg Brussel te doen.
Elke dag pendelen mensen tussen deze 2 steden op en neer , weet je wat dat kost , waarom geen centraal EU parlement / orgaan / regeing ?
5 : De Europese regelgeving heeft onze economie in de laatste jaren veel schade berokkent.
Landen die schijt hebben gehad aan de 3% over de begroting norm zijn inmiddels economisch aan het opkrabbelen.
Gisteren was dat over Duitsland nog in het nieuws, Frankrijk gaat inmiddels ook beter.
Nederland moest weer het nette jongetje van de klas zijn en zie waar het ons brengt........ EEN KRIMPING VAN DE ECONOMIE dit kwartaal.
6 : de onderwaardering van de gulden .
Kom nou niet met argumenten zoals , dit ( en een aantal van mijn andere punten ) heeft niks met waarvoor je moet stemmen te maken want dat heeft het weldegelijk.
het tegenstemmen is een signaal aan de overheid dat dit gewoon niet kan , dat dit het belazeren van mensen is , dat dit de schuld is van andere landen binnen de EU die liever niet zagen dat de NL gulden meer waard was dan hun munt want daar praten we over.
Is dit de beoogde samenwerking , is dit collegialiteit tussen EU landen van het eerste uur? , nee dit is afgunst en hebzucht en daar wil ik niet verder mee in zee.
Ik stem tegen ook al is alleen maar om de verstoorde arbeidsmarkt.
Een goede grap is daarentegen altijd welkom.
Voordelen:
Nederland en andere West-Europese landen krijgen meer invloed op hoe de nieuwe economie in de rest van Europa, op termijn ook Turkije, uitgebouwd wordt. Met andere woorden: geen sociale dumping, zelfde milieunormen, zelfde internationale handelsvoorwaarden, en dus maximaal behoud van werkgelegenheid en innovatie hier.
Meer invloed van de Euro in de wereldeconomie. Betere controle op internationale handel, het minderen v/d kapitaalvlucht naar landen als Zwitserland door als 1 geheel voorwaarden te kunnen opleggen. Oh ja, in verband met stijgende prijzen: al eens uitgerekend hoeveel de benzine momenteel zou kosten zonder de sterke Euro?
Geen oorlog. Niet tussen Nederland en andere landen, maar ook niet tussen bvb. Turkije en Griekenland (om Cyprus).
Meer politieke invloed op wereldvlak, bvb. westerse revolutie in Oekraïne.
Hervorming en definitieve verankering van de democratische instellingen in Europa. Meer rechten voor het Europees parlement, rechtstreeks door het volk gekozen, in tegenstelling tot nu waar alle macht bij door de regeringen gekozen vertegenwoordigers ligt in de Europese comissie (waar veelal gebuisde, corrupte en soms extremistische politici in terecht komen).
Meer macht in Brussel, is wel waar, maar d.w.z. minder in Washington of Beijing.
Een dikke NEE van mij dus. Heren ambtenaren, jullie huiswerk moet over! foto
Terugsturen die gasten, en opnieuw hun huiswerk doen.
1: Nederland meer invloed in de EU is pertinent NIET waar. In de EU telt de grootte van het land, waardoor wij als klein kutlandje straks niets meer te vertellen hebben. Turkijke heeft straks als grote moloch in de EU, samen met duitsland en frankrijk, het meest te vertellen.
Bovendien: welke nieuwe economie? Dat hebben we met de internet-hype vaker gehoord... je weet hoe dat afgelopen is he... foto
2: minder macht in washington? waar haal je het vandaan... foto
Denken ze... foto
Een dikke NEEEEEEEEEEEE !!!!
Hebben ze HELEMAAL aan zichzelf te danken. foto
Never nooit niet. foto
Nu het erop aankomt en blijkt dat het aantal NEE stemmers de overhand heeft, zal men het volk nog gaan informeren. Of te wel hou het volk dom, want ze doen toch wel wat wij zeggen. Maak ze maar flink bang en wij krijgen onze zin. De politiek heeft het volk veelste laat geinformeerd over de Europese Grondwet.
Als ze het slim hadden aangepakt waren ze een half jaar geleden begonnen met het leveren van informatie. Ik heb de twee folders doorgelezen en ik snapte het ook nog. Allemaal opgeblazen lucht. De Grondwet wordt er positief in afgebeeld en er zijn helemaal geen nadelen. Want alle verdragen worden immers omgezet naar een Grondwet. Als dat alles was, dan had ik inderdaad JA gestemd. Maar wij worden dom gehouden. Door JA te stemmen gaat ons VETO recht verloren. Zijn er stemmingen in het EU-parlement, dan wordt de zwaarte van je stem gemeten aan de hand van het aantal inwoners van je land. Door de toelating van financieel zwakkere landen, moeten financieel sterkere landen meer geld ophoesten voor de EU. Nederland betaald het meest aan de EU en vergelijk ons land eens met andere landen.
Voor mij genoeg reden om overtuigd NEE te stemmen. En steek die reclame van "Europa BEST belangrijk. Laat dat BEST maar weg", in een diep donker holletje.
Het kabinet zal toch wel JA stemmen voor de Grondwet ongeacht wat het volk zegt. Desnoods sjoemelen ze met de cijfers. Het zou mij niks verbazen als de uitslag van het referendum 55% JA en 54% NEE zou zijn. Hete zal er in ieder geval niet veraf zitten.
Als iemand van de politiek dit leest zou ik zeggen: "Neem het VOLK voor de verandering eens serieus! Het ontbreekt het kabinet aan communicatie."
Wat die milieunormen betreft. De gevolgen daarvan kunnen we zien nu met de fijnstofregels die ervoor zorgen dat we in eigen land geeen broodnodige huizen en wegen meer kunnen bouwen.
Voor de rest krijgen we natuurlijk niets te zeggen over het reilen en zeilen in de grootste landen, als Duitsland en Frankrijk. Die hebben al laten zien dat ze rustig een lange neus trekken als ze dat nodig vinden (zie de 3%-regel). Aangezien Zwitserland niet bij de EU hoort, hoe wil je die kapitaalvlucht daarnaartoe tegengaan? De benzineprijzen zijn in Nederland zo hoog door de enorme accijns. Komt dat oorlog-argument weer foto Denk je werkelijk als een land oorlog wil voeren dat ze dan opeens denken: 'O nee, toch maar niet doen, want daar staat iets over in de EU-grondwet' ? Ja, de EU staat tenslotte bekend om zijn eenduidige, gezamelijke en doortastende beleid (ik zal maar niet over Joegoslavie of Irak beginnen wat dat betreft). Ja, wat zal jouw stem aankomen bij dat parlement waar de landen met de meeste inwoners veruit het meeste invloed zullen hebben (ondanks de theoretische constructies om dat te voorkomen). Anders wordt Nederland geregeerd vanuit Washington of Bejing? Ofzo?
1. democratisch gehalte van Eu integratieproces...Door de strot duwen is nou niet bepaald respectvol tegenover je onderdanen;
2. voorlichting is zaak van politici. Zij hebben hierin gefaald. En De EGW heeft grote gevolgen, als je twijfelt, beter nee zeggen....
3. Nederland geeft op essentiële beleidsterreinen zoals asielbeleid en defensie wel degelijk souvereiniteit op. Grote landen, waaronder Turkije, kunnen samen met enkele kleine landen op dit gebeid beleid maken voor Nederland.
4. De Euro: er werd gelogen, en bedrogen bij deze vorige stap naar verdere integratie, met alle gevolgen vandien. Nu beloven dezelfde leugenaars ons weer gouden bergen en rampspoed als we niet meegaan met de EGW, netzoals ze voor de invoering van de Euro verkondigden....
Totaal irrelevant zijn deze zaken dus niet met de EGW.
Ik kan, gezien alle voorgaande posts, niet anders concluderen, dan dat de domme, onnadenkende nederlanders straks JA zullen gaan stemmen zonder te weten waarom ze dat doen en iedereen met een BEETJE hersens stemt straks een goed beargumenteerd NEE!
foto
Daaaaaaaaaaaaag Balkie.
een europese grondwet? een heel goed idee. maar niet deze!
Als wij nu massaal eens 'nee' stemden...
En het kabinet drukt de grondwet er toch door...
Weten we gelijk wat we aan die gasten hebben...
En dan rekenen we met de komende kamerverkiezingen wel met ze af. foto
lees de krant eens, hoeveel bedrijven gaan ten onder door de goedkope shit uit t buitenland, vrienden van ons, tegenwoordig. nemen al je werk over,,
haal ze maar binnen, en je pa, of jezelf kunnen heel de dag TV kijken Sponce Bob, of zo,
ik stem tegen de EU. meelopen doe ik wel in een marathon, maar niet met dit zielig overbetaald zooitje dat er niks van bakt.
Het referendum hadden ze beter aan de politici e.d. over kunnen laten, mensen die precies weten wat nou de voordelen en nadelen zijn.
Ikzelf stem iig voor!
Vertel eens, wat zijn die voordelen dan voor jou? Jij weet het blijkbaar wel, want jij stemt voor! foto
Ik kan je vertellen: ik heb hem HELEMAAL gelezen, ik stem tegen en ik weet waarom! foto
Beetje loos geblaat dus, niets van aantrekken...
volg de leider, JP, is toch lachen?
en de rest van die zooi.
ik wil niet ingelijfd worden door mensen die alleen maar beuren , en geen verstand hebben van wat er leeft in jou en mijn leefomgeving,
mensen die in een hele dikke bak rondrijden van t ene dinee naar t anderen, en ontkennen dat er probleman zijn in nederland,
bek vol over multicultureel nederland, en alles laten stikken.
in Limbug, grensgebied, localiseren ze 18 ! bendes, geregristreed.
wie t zijn is bekend. , manschap te kort, geen geld. laat ze maar lopen...
dwijlen met de kraan open, en maar de patser uithangen, wij zijn tollerant, dat is de strop voor nederland.
sukses.
Klinkt als een dreigement.. foto
"Veel Nederlanders" zijn niet de domme blondjes waaraan u denkt.
"Veel Nederlanders" weten wel degelijk hoe ze na moeten denken.
De regering heeft geprobeerd ons foldertjes in de maag te splitsen, zoals een ouderwetse dokter een onmondig kind een smerig drankje presenteert.
"Zeur niet, dat het vies smaakt. En dat je je er akeliger van gaat voelen, is suggestie. Het is goed voor je! Hier, slikken, of stikken...!"
Maar de zogenaamd onmondige kinderen van Europa hebben meer levenservaring (kent u dat woord, mijnheer Brinkhorst?) dan u, en weten dat dat goedbedoelde drankje heel ingrijpende bijwerkingen kan hebben voor simpele onderdaantjes als ik en de andere onmondige Europeaantjes...!
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken