Nieuws
Politici waarschuwen NEE-stemmers

Van der Linden is van mening dat de tegenstanders van de Europese Grondwet 'gevaarlijk bezig zijn'. Dit, omdat ze inspelen op de onderbuikgevoelens van het Nederlandse volk, zo vertelt hij tegenover het NRC Handelsblad. Volgens hem gaan de soevereiniteit en identiteit van Nederland niet verloren.
Kritiek heeft Van der Linden ook op Volkskrant-columnist Ronald Plasterk, die eveneens met regelmaat bij Buitenhof-tv te zien is. Laatstgenoemde stelt zich regelmatig kritisch op tegenover de Grondwet. Volgens Van der Linden is hij onverantwoord bezig. "Deze discussie is geen speeltuin", aldus het Kamerlid. Bovendien zal Nederland een modderfiguur slaan bij een NEE-stem. "Onze positie in Europa wordt dan onherroepelijk aangetast."
'NEE-stem schaadt Nederlandse economie'
Bot deelt de visie van Van der Linden dat een NEE-stem de Nederlandse economie zal schaden. Volgens de minister kan dat tot gevolg hebben dat de Nederlandse economie in een dip terecht komt. Het vertrouwen in het Nederlandse vestigingsklimaat voor bedrijven wordt dan volgens de bewindsman onzeker. Tegenover De Telegraaf noemt hij het betrekken van Turkije bij de discussie 'klinkklare onzin'.
De minister zegt namens de regering dat hij liever geen referendum had gezien. "Er is ontzettend veel aandacht in alle media voor Europa en wij leggen alles wat we in Brussel doen iedere keer uit. We serveren het op als een gehaktbal die de mensen alleen nog maar hoeven op te eten. Het is taaie kost, dat begrijp ik wel. Omdat het zo ingewikkeld is, had de regering liever geen referendum gezien", aldus Bot.
Update 22.10
Ook minister Brinkhorst ziet net als zijn collega Bot een referendum niet zitten. Volgens de bewindsman is het onderwerp van de stemming niet geschikt, omdat veel Nederlanders amper weten waar het over gaat.
De uitlating van Brinkhorst is opvallend, daar D66 bekend staat een groot voorstander van referenda te zijn. Brinkhorst zegt dat het dan zogenaamde correctieve referenda betreft. Het referendum op 1 juni over de Europese grondwet is alleen raadgevend. D66-Kamerlid Van der Ham is één van de initiatiefnemers van het referendum. Hij respecteert de mening van Brinkhorst, maar vindt dat de minister juist blij moet zijn met de discussie over Europa.
geen/weinig subsidie voor duurzame energie bronnen....
en turkije moet al helemaal niet bij de eu komen,,
die politici doen het alleen maar voor zichzelf en niet voor het volk
NEE is het devies....ze bekijken het maar met hun gelieg en gedraai.
Geloven maakt meer kapot dan je lief is.
Vloeken is aangeleerd...geloven ook.
En dan nog de onzinnige opmerking; dat een NEE-stem de Nederlandse economie zal schaden. Alsof het huidige kabinet goed werk van onze economie wist te maken.Dit kabinet zorgt er eerder voor dat het Nederlandse vestigingsklimaat voor bedrijven onaantrekkelijk wordt. China zit toch ook niet bij de EU!!! En daar klimmen bedrijven over elkaar heen om te investeren. Echter ben ik duidelijk van plan om eerder mijn stem niet te laten horen; ik heb zowel geen vertrouwen als in de JA stemmers als NEE stemmers. De grondwet is een farce die in mijn mening gefaseerd en met pragmatisch noodzaak ingevoerd moet worden.
als ik elk rap"liedje" een kans moest geven was ik aan het eind van dit millennium nog bezig met het tempo waarin die kotshoop uitgebraakt wordt.
👾
Als een andere regering er zou zitten, zou het goed gegaan kunnen zijn. het is voornamelijk hoe ze het brengen.
dreiging van oorlog
slechtere economie
etc etc
lachertje! foto
we vliegen alleen nog op de de Antillen en Suriname voor de vakantie.
de grenzen gooien we echt dicht, Belgen en Duitsers zijn absoluut niet meer welkom.
Kopen we onze andere spullen lekker in zuid-korea, australie,
engeland. Meer als een blow, broodje kaas, tv en melk
heb ik niet nodig. ik lust geen bier, maar ook die hebben niet te klagen met heineken. wel kut dat we net KLM verkocht hebben.
Alles opwekken met kernsplijting, afval in loden bunkers bewaren en de miljoenen die je bespaart in kernfusie pompen. Zodra dat er is ben je van de vervuiling af en een manier om die oude vaten naar Alpha Centauri te schieten hebben we veel eerder gevonden dan dat die bunkers gaan lekken.
links extremisten foto
milieu activisten foto
ben trouwens wel voor kernenergie en heb geen probleem met windmolens en zonne energie
Ze hebben hun beslissing is al gemaakt, nee is nee. Als een infantiele peuter staan ze te stampen omdat het tegen hun zin is... Nee nee ik doe lekker neeee fotofoto
Het is allemaal sentiment. En dat heeft GEEN BAL met politiek te maken.
Daarom is een referendum een totaal verkeerde oplossing/aanpak voor dit probleem.
Kijk even naar concurrentie an sich. lagere kosten, afvloeiing van personeel. Nee dat gaat echt helpen zeg ik je foto
Ik weet niet of je in de gaten hebt hoeveel concurenten r'dam heeft ??? Hamburg antwerpen etc.. Het zelfde met schiphol.
Denk je nu echt dat die schepen en bij behorende bedrijven zich er wat van aantrekken die stappen zo over naar de concurent!
Sancties zijn dodelijk voor nederland!
en jouw tweede argument slaat ook werkelijk op kut. ga maar met je linkse vriendjes samenzweren
Dusseh, ookal gaat 't héle land massáál -NEE- stemmen, als de regering wil dat NL er tóch mee accoord gaat, zal 't tóch gebeuren...
So much for democracy foto
10 redenen om tegen te stemmen, er zit er alrtijd wel een bij die het rechtvaardigd om tegen te stemmen. Ze doen hun huiswerk maar opnieuw en moeten wat mij betreft met een beter voorstel komen, wat socialer en democratischer is.
1. De Grondwet bevestigt het ondemocratische karakter van de Europese Unie
Zelfs aan de meest elementaire regels van de (burgerlijke) parlementaire democratie gaat de Europese Unie voorbij. De macht in Europa ligt niet bij het Europarlement, maar voornamelijk bij de (ongekozen) Europese Commissie, de nationale staten (vertegenwoordigd in de Raad van Ministers), en niet te vergeten, de multinationale ondernemingen.
2. De Grondwet is geen grondwet, maar een politiek programma
3. De Grondwet wordt ons opgedrongen zonder dat iemand er om heeft gevraagd
4. De Grondwet is een stap op weg naar de vorming van een Europese militaire grootmacht
5. De Grondwet dwingt landen publieke voorzieningen te privatiseren
6. De Grondwet versterkt de Europese Unie als economisch blok ten koste van de "Derde Wereld"
7. De Grondwet is eenzijdig gericht op economische groei en schaadt zo de natuur en het leefmilieu.
8. De Grondwet geeft niet aan iedereen die in de Europese Unie woont dezelfde rechten
9. De Grondwet leidt tot de verslechtering van de rechten van werknemers
10. De Grondwet dwingt landen in een kapitalistisch keurslijf
Moet je je voorstellen dat zo'n beetje een kwart van de criminelen 'Jezus' zou heten. Werkelijk een schande voor je religie :D.
kernenergie is goed levert veel energie
en kan je dat afval niet de ruimte in schieten?
Nee, ze vinden het de taak van de regering om ze voor te lichten, en die doet dat op een hele zwakke manier. Ook dom. Daarnaast is het wantrouwen in de politiek zo groot, dat ieder argument van de regering direct verworpen wordt. foto
Moet je je voorstellen dat zo'n beetje een kwart van de criminelen 'Jezus' zou heten. Werkelijk een schande voor je religie :D.
De Europese Grondwet, ik stem:
Voor: 3103
Tegen: 7144
Niet: 433
Moet je je voorstellen dat zo'n beetje een kwart van de criminelen 'Jezus' zou heten. Werkelijk een schande voor je religie :D.
deze argumenten heb ik ook al gebruikt, en tegen de zelfde poster foto
denk van wel foto
Zalm loog maar is geen leugenaar style="font-size: 10px;">quote:
http://www.geenstijl.nl/mt/archieven/004450.html
WAAR GAAT DIT ALLEMAAL OVER!!! IK STEM TEGEN DE GRONDWET
(.....in het algemeen belang van het land foto )
Fabel 1: Door de Europese grondwet komt er een Europese superstaat en wordt Nederland een provincie
De Europese grondwet legt de basis voor een betere samenwerking, niet voor meer macht voor de EU. De Europese grondwet creëert ook geen superstaat. Nederland wordt geen provincie. Brussel kan alleen maar macht krijgen wanneer de lidstaten met z'n allen bereid zijn die macht te geven. Brussel kan ons dus geen bevoegdheden afnemen als we dat zelf niet willen. De EU heeft maar één soort macht en dat is de macht die de EU krijgt van de lidstaten.
De grondwet draagt nauwelijks nieuwe bevoegdheden over aan Brussel. Er wordt alleen intensiever samengewerkt op terreinen waar dat echt hard nodig is, zoals asiel, illegale immigratie, internationale criminaliteit en terrorisme. Problemen waarvan iedereen weet dat we ze alleen maar door samenwerking kunnen oplossen.
De grondwet geeft de lidstaten juist meer greep op Brussel. Als nationale parlementen vinden dat een wetsvoorstel uit Brussel gaat over iets dat de lidstaten beter zelf kunnen regelen, dan kunnen ze dat wetsvoorstel terugsturen. Mensen die bang zijn dat Brussel teveel te vertellen krijgt, moeten dus vooral voor de grondwet stemmen. Je krijgt immers meer controle op die Brusselse macht.
Fabel 2: De Nederlandse grondwet wordt ondergeschikt aan de Europese grondwet
Europese regels gaan boven nationaal recht. Dat is al meer dan veertig jaar geleden zo bepaald in de Europese Unie. Dat moet ook wel. Als landen de Europese regels opzij zouden kunnen zetten met hun eigen nationale regels, dan wordt het een vrijblijvende puinhoop in de Unie. Nieuw is dat deze reeds bestaande regel nu voor het eerst in het verdrag is opgenomen.
De Nederlandse Grondwet blijft gewoon bestaan. De Nederlandse grondwet hoeft ook niet gewijzigd te worden als gevolg van de Europese grondwet. Beide grondwetten staan naast elkaar. De Nederlandse Grondwet gaat over hoe we in Nederland met elkaar omgaan; in de Europese grondwet staat op welke onderwerpen en hoe er in Europa wordt samengewerkt. De Europese grondwet en de Nederlandse grondwet gaan dus over verschillende zaken.
De Europese grondwet is geen grondwet vergelijkbaar met een nationale grondwet, maar een verdrag tussen zelfstandige lidstaten. In dit verdrag staan de spelregels voor de samenwerking in Europa.
Fabel 3: Nederland verliest aan invloed door inperken vetorecht
Inderdaad wordt er een aantal veto's afgeschaft in de Europese grondwet. Dat geldt overigens niet alleen voor Nederland: alle 25 landen doen afstand van dat vetorecht. Dat is noodzakelijk als je in een Unie van 25 landen zaken wil doen. Er is vaak wel één land tegen, maar dat land moet dan niet in z'n dwarse eentje alles ook daadwerkelijk tegen kunnen houden. Op sommige terreinen is er overigens een noodrem ingebouwd, bijvoorbeeld bij de strafrechtsamenwerking. Als Nederland meent dat een voorgestelde maatregel een fundamenteel aspect van ons eigen strafrechtstelsel aantast (denk aan ons softdrugs of euthanasiebeleid) dan kunnen we aan die noodrem trekken.
Ook zijn er belangrijke terreinen waarop het veto wel behouden blijft. Bijvoorbeeld toetreding van een nieuwe lidstaat. Ook is op Nederlands aandringen het veto behouden bij de besluitvorming over de meerjarenbegroting. Dat veto helpt ons het probleem op te lossen dat Nederland teveel betaalt aan Brussel.
Fabel 4: Nederland verliest een eigen EU-commissaris met stemrecht
Dat is maar ten dele waar. Nederland houdt het grootste deel van de tijd de eigen Commissaris met stemrecht (10 van iedere 15 jaar). Iedere lidstaat (groot en klein) geeft de eigen Commissaris voor een deel van de tijd op. Op basis van gelijkwaardigheid: Duitsland dus net zo goed als Luxemburg. Dat doen we om te zorgen dat de Commissie (die anders veel te groot zou worden) effectief blijft functioneren. De Europese Commissie wordt verkleind vanaf 2014. Vanaf dat moment bestaat de Commissie uit twee derde van het aantal landen van de EU.
Fabel 5: Nederland verliest haar eigen identiteit
De zelfstandigheid en de nationale identiteit worden juist benadrukt in de grondwet. Artikel 5 zegt uitdrukkelijk dat de EU de nationale identiteit van de lidstaten moet respecteren. Nederland blijft Nederland. Niemand kan ons ons oranje-gevoel afnemen. Wij houden onze vlag, ons volkslied, onze leeuw. Ook onze taal, ons koningshuis en onze feestdagen zijn van ons. Daar blijft Brussel van af. Ook het beleid op terreinen als softdrugs, homohuwelijk, abortus, euthanasie blijft in Nederland worden bepaald. Brussel krijgt daar niet het laatste woord over: dat houdt Den Haag. Wij blijven onszelf, ook met de nieuwe grondwet.
Fabel 6: De grote landen gaan overheersen dankzij de grondwet. Nederland als klein land heeft straks niks meer te vertellen in Europa
Nederland telt mee in de Unie, ook met de nieuwe Grondwet. We moeten elkaar geen Calimero-complex aanpraten. Nederland is een middelgrote lidstaat (wij zijn in grootte nummer 7 van de 25) en wij verliezen nauwelijks gewicht door de nieuwe stemmenweging. In de Unie van 25 of meer landen moet je altijd coalities sluiten. Daar zijn wij goed in (dat doen we al eeuwen). Kijk bijvoorbeeld naar de coalitie van netto-betalers aan de EU-begroting. Daar vragen DUI, FR, VK om Nederlandse steun.
De grote lidstaten kunnen niet de dienst uitmaken in de Unie of aan de kleine landen hun wil opleggen. Bij het stemmen in de Raad van Ministers geldt een dubbele sleutel. Om een besluit aan te nemen aan te nemen is 65% van de EU-bevolking nodig én 55% van het aantal landen. Op basis van de bevolkingssleutel hebben de grote landen veel invloed. De kleinere landen hebben echter veel invloed door de lidstaten-sleutel: om een besluit te nemen zijn immers altijd tenminste 15 landen nodig. Het gaat dus niet zonder de kleine landen in Brussel.
Fabel 7: Een stem tegen de grondwet is een stem tegen Turkije
Het woordt Turkije komt niet voor in de 448 artikelen van de Europese grondwet. Indien we over een flink aantal jaren erin slagen de toetredingsonderhandelingen met Turkije met succes af te ronden, dan kan Turkije na een unaniem positief besluit van alle lidstaten toetreden tot de Europese Unie. Of er nu wel of geen Europese Grondwet komt. Als die onderhandelingen mislukken wordt Turkije geen lid van de Unie.
Fabel 8: De grondwet is asociaal
Het tegendeel is waar. Met deze grondwet wordt Europa socialer dan voorheen. Op allerlei plaatsen in de grondwet wordt de sociale dimensie versterkt (het woord "sociaal" komt maar liefst 89 keer voor in de grondwet). Daarom heeft het Europese Verbond van Vakverenigingen deze grondwet ondersteund. Daarom ook zijn partijen als PvdA en Groen Links voorstander van deze grondwet, evenals hun zusterpartijen in andere lidstaten. En reken maar dat die allemaal de grondwet goed gelezen hebben.
In de grondwet is opgenomen dat Europa zich richt op 'volledige werkgelegenheid en sociale vooruitgang'. Ook moet de gelijkheid van mannen en vrouwen worden bevorderd. Bovendien zegt de grondwet dat in het vervolg op alle terreinen rekening moet worden gehouden met de sociale kant van een maatregel. Ook wordt de belangrijke rol van de sociale partners in het verdrag vastgelegd. Het Handvest Grondrechten (dat in de grondwet is opgenomen en nu bindend recht is) bevat ook een aantal rechten en principes die gericht zijn op sociale bescherming, bijvoorbeeld: recht van bescherming tegen onredelijk ontslag (artikel 90) en het recht op toegang tot sociale zekerheid (artikel 94).
Tegelijkertijd komt Europa niet aan de fundamenten van ons Nederlandse sociale zekerheidsstelsel. Op verschillende plekken in de grondwet is vastgelegd dat Nederland het laatste woord op dit terrein houdt.
Fabel 9: De grondwet is dieronvriendelijk
Voor het eerst is expliciet vastgelegd dat de Europese Unie op alle relevante terreinen (landbouw, vervoer, interne markt, onderzoek, visserij, technologie) rekening dient te houden met dierenwelzijn. Het lot van dieren telt dus mee in de grondwet. Dat is een stap vooruit. Op het terrein van dierenwelzijn is al veel bereikt. Er worden inmiddels strengere eisen gesteld aan dierentransport. Er wordt gewerkt aan een verbod op legbatterijen. Natuurlijk kan het nog een stuk beter. En als het burgers niet snel genoeg gaat kunnen zij Brusselse wetgeving afdwingen door middel van één miljoen handtekeningen. Dat wordt mogelijk door de grondwet. Zo'n handtekeningen-initiatief wordt nu al voorbereid op het gebied van strengere normen voor dierentransport.
Fabel 10: Europa wordt militaristisch: er komt een kostbaar Europees leger
Nee, er komt geen Europees leger. De nationale legers gaan alleen beter samenwerken. De Nederlandse krijgsmacht blijft gewoon van Nederland. De nationale defensiebegrotingen gaan dus ook niet omhoog als gevolg van de Europese grondwet. Op de website van de SP staat dat de Europese grondwet leidt tot een verhoging van de defensie-uitgaven met 50 miljard euro. Dat staat nergens in de grondwet. Het is dan ook niet waar. De defensie-uitgaven zijn trouwens de afgelopen vijftien jaar met een kwart gedaald in Nederland.
De grondwet zal er voor zorgen dat er meer wordt samengewerkt om militaire capaciteiten en bijvoorbeeld politie-capaciteiten te verbeteren. Nederland vindt het belangrijk dat de Europese landen samenwerken op defensie-gebied. Door beter samen te werken kunnen de Europese landen een grotere rol spelen in de wereld en maken ze efficiënter gebruik van hun militaire middelen. Op dit moment gebeurt het bijvoorbeeld dat vliegtuigen die troepen van het ene Europese land vervoeren weer leeg terugvliegen, terwijl er troepen van een ander land staan te wachten op hun vliegtuig dat precies dezelfde kant op gaat. De Europese landen gaan dit nu beter coördineren, waardoor ze veel efficiënter gebruik zullen maken van de transportcapaciteit die ze hebben en dus de kosten voor vredesoperaties terugdringen.
Over de inzet van eigen militairen in het buitenland blijven lidstaten het laatste woord houden. De Nederlandse regering en het Nederlandse parlement beslissen over de uitzending van Nederlandse militairen. Niemand anders.
bron:
http://www.grondweteu.nl/mythes
http://janmulder.vvd.nl/index.php?pointer=1-2-3241-3837
"Failure is a few errors in judgment, repeated every day."
jij slaat de spijker op zijn kop door te zeggen: "een zwak argument" ik hoop dat je me snapt.
geen kwaad bloed bedoelt foto
Daarnaast vertrouw ik het huidige kabinet simpelweg gewoon niet meer. Na alle fraudes en gouden handdruken en mislukte projecten en falende ministers die meteen weer een andere hoge functie aangeboden krijgen ipv vervolgd worden (Netelenbos, Jorritsma, die Pedo van justitie etc etc) ga ik nu echt niet HUN advies opvolgen. Ik hou het bij het advies van de specialisten, en stem dus NEEEEEeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!
Stel dat landen die bijvoorbeeld denken dat ze hun vergrijzing kunnen oplossen door de Europese grenzen open te zetten voor arbeidsmigranten, kunnen Nederland makkelijk overstemmen. Dat betekent dat je de grenzen MOET openstellen omdat het in de Europese grondwet is opgenomen. In Nederland is allang vastgesteld dat de vergrijzing niet kan worden opgelost door op grote schaal niet-Europeanen binnen te laten, helaas in andere landen nog niet. Nederland zal met een Europese grondwet haar eigen imigratiebeleid niet meer kunnen regelen en niet meer zelf kunnen bepalen of het buitenlanders (burgers uit de Europese Unie of anderen) wel wil toelaten tot uitkeringen, huursubsidies, gezondheidszorg en andere collectieve arrangementen. Hier heb je dus helemaal geen grip meer op, dit wordt geregeld in de Europese grondwet.
Moet ik nog meer redenen opsommen om NEE te stemmen????????
(Ik ga het niet allemaal ontkrachten, dat zou me teveel tijd kosten.)
Moet je je voorstellen dat zo'n beetje een kwart van de criminelen 'Jezus' zou heten. Werkelijk een schande voor je religie :D.
tis jouw goede recht om nee te stemmen alhoewel ik het oneens ben met jou
We behouden onze souvereiniteit, want de grote landen kunnen niet over ons beslissen....Maar wel met de steun van kleine landen........En als de grote landen en enkele kleinen dan over Nederland gaan beslissen? Leuk dat we over ons softdrugs beleid kunnen blijven beslissen, maar hoe zit dat met zaken als asielbeleid en defensie?
En nog het op één na grootste fabeltje: dat dit een grondwet zou zijn.
Welnu, het is geen grondwet, maar een nieuw verdrag. Er staan verder zaken in die niet in een grondwet thuishoren en gewoon partij politiek beleid zijn, zoals het liberaliseren van markten. Lijkt me een goed idee, we zijn namelijk allemaal veel beter geworden van de liberalisering van de NS en de energiebedrijven......Erg goed idee om dat nog verder door te drukken en zelfs "grondwettelijk" vast te leggen.....
bron:
http://www.grondweteu.nl/mythes
http://janmulder.vvd.nl/index.php?pointer=1-2-3241-3837
"Failure is a few errors in judgment, repeated every day."
Allereerst ben ik voor een grondwet. Ik heb echter bezwaren tegen deze tekst - die, omdat hij IMO te veelomvattend is, kwetsbaar is voor tegenstand.
Een bezwaar dat ik heb is de verplichting die regeringen hebben om (openbare) dienstensectoren 'waar mogelijk' te liberaliseren (eigenlijk bestaat 'openbare dienst' in de grondwet niet, dat wordt omschreven als 'dienst van algemeen economische belang'). Dat is een politieke stelingname die IMO niet in een grondwet thuishoort maar in een politiek manifest.
Het mogelijke gevolg is dat regeringen potentiële sociale beleidsinstrumenten moeten 'outsourcen' naar de (internationale) markt. Nu kun je graag hebben dat ze dat doen, prima, ik ben niet principiëel tegen liberalisering, maar de grondwet zou het zeker niet mogen verplichten. Regeringen moeten een afweging kunnen maken tussen liberaal en sociaal beleid, wat hier lastig mee zou kunnen worden.
Als dit soort zaken nadelig blijkt kunnen we niet meer terug (unanimiteit vereist bij wijzigingen). Stel bijvoorbeeld dat de verzekeringsmaatschappijen de staat voor het Europees Hof dagen omdat de sociale zekerheid van staatswege oneerlijke concurrentie is. Dat zouden ze wel eens kunnen winnen met deze tekst. Of verzin maar een andere dienst die vatbaar is voor zo'n regel.
Daarom zeg ik nu liever NEE. Er moet idealiter een minimale tekst zijn die de onderlinge verhoudingen op bestuurlijk, democratisch en justitiëel niveau weergeeft, en de kernwaarden van de Unie bevat. Ik heb niet de illusie dat die er komt, maar ik ben bereid te gokken op het her-openen van de onderhandelingen. Liever wat later een goede tekst dan nu een verkeerde.
En dan nog, de regering doet toch wat ie wel, zelfs al zou een ruime meerderheid nee-stemmen, dan drukken ze toch een 'ja' door.
Ik vind het een hele logische conclusie. De Euro zou ook zoooo goed zijn voor de Nederlandse economie en het zou ook zoooooo slecht gaan als Nederland niet aan de euro mee zou doen.....Het resultaat is een ieder bekend. We zijn bedonderd door incompetente politici, terwijl ze ervoor waren gewaarschuwd nota bene!
En nu weer iets wat zooooo goed zou zijn voor Nederland en als we niet meedoen zooooo slecht!
We zijn niet achterlijk!
Dus? Wablief, waar gaat dit hele topic over? En wij hebben toch zelf (althans een meerderheid) gekozen voor een regering die met deze plannen aankomt? Als mensen er écht zo tegen waren hadden ze voor een andere regering moeten stemmen.
Voor zover dat zo is, lijkt me dat alleen maar een goede zaak. Ik ben beslist niet voor een groot leger en al die dure onzin, maar het lijkt me geen slecht plan om op dit gebied samen te werken.
Onzin.
Versterkt als economisch blok: ja, ten koste van de derde wereld: nee.
Juist een reden om voor te stemmen.
Klopt helaas... Dit en het gebrek aan aandacht voor dierenwelzijn (en dat is nog een eufemisme) is het enige wat ik tegen de EU grondwet heb. Maar aan de andere kant denk ik dat het nóg slechter is als je je op dit gebied in je eentje tegen de EU afzet en je eigen gang gaat, dingen verbetert op kleine schaal terwijl het milieu in de rest van Europa nog verder achteruit gaat. Willen we écht doorbraken op zinnige termijn en schaal, dan zal dat als één Europa moeten.
Klopt, het laat nog een hoop open ruimte voor de eigen grondwet van ieder land.
Maar dat is geen tegenargument, je zou ze eens moeten horen als de Nederlandse grondrechten zouden komen te vervallen voor Europese.
Klopt, die zijn (in Nederland althans) dan ook te destructief. Sommige dingen zijn hier te ver doorgeschoten, dat is gewoon niet meer houdbaar.
Onzin.
de mensen die NEE stemmen hoef je niet te waarschuwen tegen de grondwet
fotofoto
Ill quit thinking w my dick when u quit fucking with my head
Noem bv eerlijk de voor- en nadelen van zowel ja als nee stemmen. Willen ze werkelijk beweren dat er niet ook nadelen zijn voor een klein land met deze grondwet? We krijgen minder macht dat staat vast tov dichtbevolkte landen. Een hoger BNP dan een ander dichter bevolkt land is dan een 2e nadeel (wat nu ook al een nadeel is). Dat de grondwet in z'n algemeenheid goed is voor Europa dat snappen we, maar we willen toch graag even voor ons eigen land weten of het zo goed is.
Zeggen dat het zo slecht zal zijn voor Nederland om nee te stemmen is eigenlijk zeggen dat we dus gechanteerd worden door de EU en dat het blijkbaar NOG slechter is om nee te stemmen dan de nadelen die aan JA stemmen verbonden zijn. Maakt niet uit, vertel gewoon beide gevallen.
zo simpel is dat niet om het uit te leggen, je moet dan eerst de achtergrond kennen)
Wat als de grote landen en enkele kleinen vinden dat Nederland meer asielzoekers moeten toelaten en meer militairen naar een bepaald gebeid moet sturen.......Hebben we dan nog onze soevereiniteit?
Ik dacht het niet namelijk......
(zou betekenen dat meneer een iq van 1360 heeft foto )
dwingen is wel een sterk woord, daar ben k het wel met je eens foto
Ik ben er eigenlijk wel voorstander van om stemrecht te verlenen naar andere maatstaven dan leeftijd. Bijv. IQ (is maar een voorbeeld, daar zijn ook genoeg redenen tegen te verzinnen) Feit blijft dat de "gemiddelde" Nederlander de gevolgen niet kan zien van bepaalde zaken die ze graag willen in de politiek. (Denk bijvoorbeeld is HEEL goed na wat de gevolgen zouden zijn voor nederland als we alle moslims het land uit zetten, wat veel mensen zouden willen.)
Feti ook blijft dat de regeringen die er nu zijn alleen maar voor zich zelf opkomen en zakkenvullers zijn. Misschien een idee dat in een regering zitten liefdadig moet zijn. Oftewel zonder loon. Ze mogen ook niks bijverdienen maar krijgen wel alles wat ze nodig hebben.
Ik denk dan aan een meer dan gemiddeld huis. Mag best wat luxe hebben, maar ze mogen daar alleen wonen tijdens de regeer periode. Eten krijgen ze uit een centrale keuken, kleding wordt verzorgd.
Op die manier filter je de mensen eruit die alleen maar op eigen gewin uit zijn en houd je de mensen over die dit uit idealisme doen.
"A computer is like airconditioning, as soon as you open Windows, it becomes useless!"
en ik zie in de landen om Nederland heen.. .economische groei. Nederland heeft twee kwartalen achter elkaar geen groei gekend. het 4e kwartaal van 2004 zelfs een krimp. Tevens kennen de scandinavische landen die de euro geweigerd hebben een veel grotere economische groei dan de gehele euro zone.
Dus doe je oogkleppen eens af
ik haal die reply wel weg omdat het tot kwaad bloed dreigt 8) sorry dat ik je heb beledigd, excuses
foto
Een dikke NEE van tweespraak, ook namens neegij.
"Over de inzet van eigen militairen in het buitenland blijven lidstaten het laatste woord houden. De Nederlandse regering en het Nederlandse parlement beslissen over de uitzending van Nederlandse militairen. Niemand anders. "
"Failure is a few errors in judgment, repeated every day."
Krijgen we een referendum, ze willen onze mening weten. Maar ondertussen zeggen ze allemaal dat we toch vooral geen 'nee' moeten stemmen... is dat nou onze mening vragen?
Plus nog het feit dat de regering had aangegeven een 'nee' hoogstwaarschijnlijk naast zich neer te leggen.
Gezellig hoor.
Dat was oplichterij nummer 1. Ook ons door de strot geduwd door onze fijne regering. En wat zijn we er met zijn allen lekker op vooruit gegaan nietwaar? Zalm ontkent niet eens dat hij heeft staan liegen daarover. Er is daar een topic over gemaakt hier op fok. Maar NU spreekt Zalm uiteraard de waarheid met zijn vriendjes. Sjonge wat zijn ze bang voor een afgang. In mijn ogen gaan we af jegens Engeland en de scandinavische landen.
Maar als je iets niet snapt kan ik je wel (probeer ik het tenminste) zo goed en duidelijk mogelijk uit te leggen foto
foto
En wie bepaalt onze defensiebegroting? Wij of de grote landen en enkele kleinen?
Europa schiet te ver door. Mensen willen dat niet, vandaar dat ze massaal NEE stemmen. We hadden recentelijk een paar bij elkaar geraapte landjes... dat was Joegoslavie, en we weten allemaal hoe dat geeindigt is.
De EU grondwet is ook niet de laatste halte. In de toekomst zal alleen maar meer macht naar de EU gaan. Kan alleen maar fout zijn.
Moe word ik van al die mensen die allerlei doemscenarioos verkondigen mochten we NEE stemmen. Sancties, minder handel, slechte economie, criminaliteit, bla bla. Laat die dwazen in Den Haag eens een fatsoenlijk, economisch verantwoord beleid voeren in Nederland. Hoe kan je je handel vergroten als een stukje snelweg aanleggen 30 jaar duurt door de (EU) regelgeving?
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken