Ayuso wint derde etappe in de Ronde van Catalonië en pakt de leiderstrui
Juan Ayuso van UAE Team Emirates heeft de derde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De Spanjaard was in een sprint bergop net iets sneller dan Primo¸ Roglič. Mikel Landa eindigde op enkele seconden als derde. Ayuso neemt daarmee de leiderstrui over van Matthew Brennan.
Op de slotklim werd de laatste vluchter van de dag ingerekend, waarna de ploeg van Ayuso het tempo bepaalde op de klim naar La Molina. Marc Soler plaatste op zes kilometer van de finish een aanval en kreeg daarbij het gezelschap van Sepp Kuss en Lorenzo Fortunato. Vervolgens nam Red Bull – BORA – hansgrohe het initiatief in het peloton, waardoor in de laatste kilometer alles weer samenkwam.
In de eindsprint bergop bleek Ayuso net wat sterker dan Roglič. Dankzij de bonificatieseconden onderweg en aan de finish is Ayuso nu ook de nieuwe leider in het klassement, met een voorsprong van zes seconden op Roglič.
Results powered by FirstCycling.com
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken