FOK!
FOK!


Laatste items
Laatste items
Toon berichten uit deze thema's





Toon berichten van deze types







Actieve items
Actieve items


Forum
Forum


Archief
Artikelen van woensdag 15 oktober 2008

Cheney heeft weer last van hartritmestoornis

De Amerikaanse vicepresident Dick Cheney heeft het ziekenhuis bezocht om zich voor de tweede maal binnen een jaar te laten behandelen voor hartritmestoornis. Dat heeft zijn kantoor vandaag bekendgemaakt.

De 67-jarige Cheney meldde zich vanochtend bij de arts van het Witte Huis. Die stelde vast dat er opnieuw sprake was van een ritmestoornis in de bovenste hartkamers (atriale fibrillatie). Cheney zegde een verkiezingsbijeenkomst af die hij woensdagavond zou bijwonen in Illinois.

In november vorig jaar werd een zelfde ritmestoornis bij Cheney ontdekt door artsen die hem onderzochten vanwege een hardnekkige kou.

Atriale fibrillatie is de meest voorkomende vorm van hartritmestoornis en het is niet ongebruikelijk dat het probleem van tijd tot tijd terugkeert, zeggen deskundigen.

Cheney heeft vier hartaanvallen overleefd, de eerste toen hij 37 was. Hij heeft een viervoudige bypass-operatie en twee dotterbehandelingen ondergaan. In 2001 werd een speciaal soort pacemaker bij hem ingezet, die vorig jaar werd vervangen. In 2005 werd hij geopereerd aan aderverwijding (aneurysma) in beide knieholten.


Cheney heeft weer last van hartritmestoornis  (foto: DAG)

Uitslagen WK-kwalificatie 15/10

Vandaag is er weer gespeeld in de kwalificatieronde voor het wereldkampioenschap in Zuid-Afrika in 2010. Nederland won met 0-1 van Noorwegen. Hieronder vind je de uitslagen.

Groep 1:

Malta - Hongarije 0-1
23' Torghelle 0-1

Portugal - AlbaniŽ 0-0
42' Teli (AlbaniŽ)

#LandGespeeldWinstGelijkVerliesPuntenGoals
1Denemarken321076-2
2Hongarije421174-2
3Portugal412156-3
4AlbaniŽ412153-2
5Zweden312052-1
6Malta400400-11


Groep 2:

Letland - IsraŽl 1-1
50' Benayoun 0-1
89' Kolesničenko 1-1

Luxemburg - MoldaviŽ 0-0

Griekenland - Zwitserland 1-2
42' Frei (Pen.) 0-1
68' Charisteas 1-1
77' N'Kufo 1-2

#LandGespeeldWinstGelijkVerliesPuntenGoals
1Griekenland430199-2
2IsraŽl422088-5
3Zwitserland421177-6
4Letland411244-6
5Luxemburg411243-7
6MoldaviŽ401312-7


Groep 3:

TsjechiŽ - SloveniŽ 1-0
62' Sionko 1-0

Slowakije - Polen 2-1
70' Smolarek 0-1
85' Sestak 1-1
86' Sestak 2-1

Noord-Ierland - San Marino 4-0
30' Healy 1-0
43' McCann 2-0
56' Lafferty 3-0
62' Marani (San Marino)
74' Davis 4-0

#LandGespeeldWinstGelijkVerliesPuntenGoals
1Slowakije430198-5
2Polen421176-3
3SloveniŽ421175-3
4Noord-Ierland411245-4
5TsjechiŽ311141-2
6San Marino300301-9


Groep 4:

Rusland - Finland 3-0
23' Pasanen (e.d.) 1-0
65' Lampi (e.d.) 2-0
88' Arsjavin 3-0

Duitsland - Wales 1-0
72' Trochowski 1-0

#LandGespeeldWinstGelijkVerliesPuntenGoals
1Duitsland43101012-4
2Rusland320166-3
3Wales420264-3
4Finland311144-6
5Azerbeidzjan301210-2
6Liechtenstein301210-8


Groep 5:

BosniŽ-Herzegowina - ArmeniŽ 4-1
31' Spahic 1-0
39' Dzeko 2-0
56' Muslimovic 3-0
86' Minasyan 3-1
89' Muslimovic 4-1

Estland - Turkije 0-0

BelgiŽ - Spanje 1-2
7' Sonck 1-0
36' Iniesta 1-1
88' Villa 1-2

#LandGespeeldWinstGelijkVerliesPuntenGoals
1Spanje44001210-1
2Turkije422085-2
3BelgiŽ421177-5
4BosniŽ-Herzegowina4202612-4
5Estland401312-13
6ArmeniŽ400401-12


Groep 6:

KroatiŽ - Andorra 4-0
16' Rakitic 1-0
32' Olic (Pen.) 2-0
75' Modric 3-0
87' Rakitic (pen.) 4-0

Wit-Rusland - Engeland 1-3
11' Gerrard 0-1
28' Sitko 1-1
50' Rooney 1-2
74' Rooney 1-3

#LandGespeeldWinstGelijkVerliesPuntenGoals
1Engeland44001214-3
2KroatiŽ421178-4
3OekraÔne321074-1
4Wit-Rusland310234-4
5Kazachstan410335-11
6Andorra400401-12


Groep 7:

Litouwen - FaroŽr 1-0
20' Danilevicius 1-0

Oostenrijk - ServiŽ 1-3
15' Krasic 0-1
18' Jovanovic 0-2
24' Obradovic 0-3
80' Janko 1-3

#LandGespeeldWinstGelijkVerliesPuntenGoals
1ServiŽ430199-3
2Litouwen430196-3
3Frankrijk311145-6
4Oostenrijk411245-7
5RoemeniŽ311143-5
6FaeroŽr Eilanden401311-5


Groep 8:

GeorgiŽ - Bulgarije 0-0

Ierland - Cyprus 1-0
6' Keane 1-0

ItaliŽ - Montenegro 2-1
8' Aquilani 1-0
19' Vusinic 1-1
29' Aquilani 2-1

#LandGespeeldWinstGelijkVerliesPuntenGoals
1ItaliŽ4310106-2
2Ierland321073-1
3Bulgarije303032-2
4Montenegro302123-4
5GeorgiŽ402222-5
6Cyprus301212-4


Groep 9:

Noorwegen - Nederland 0-1
63' Van Bommel 0-1

IJsland - MacedoniŽ 1-0
15' V. Gunnarson 1-0

#LandGespeeldWinstGelijkVerliesPuntenGoals
1Nederland330095-1
2Schotland311142-2
3IJsland411244-6
4MacedoniŽ310232-3
5Noorwegen302122-3

Wereldrecord massaal vuurspuwen verbeterd

Studenten van de Technische Universiteit Eindhoven hebben woensdagavond het wereldrecord vuurspuwen op hun naam geschreven. Op het campusterrein spuwden 267 mensen tegelijkertijd vuur. Volgens de organisatie was de recordpoging 'heel veilig' en hield de brandweer een oogje in het zeil.

De recordpoging was een initiatief van de Eindhovense studievereniging Intermate. Om het record te breken moesten minimaal 115 deelnemers hun drakenkunsten vertonen. Het nieuwe record krijgt een vermelding in het Guinness Book of Records. De deelnemers moesten 18 jaar of ouder zijn en nuchter aan de recordpoging beginnen.

Vele onschuldigen in DNA database

De Britse overheid heeft toegegeven een record aantal profielen te hebben toegevoegd aan de database afgelopen jaar. Veel van die 722.464 nieuwe profielen zijn door de politie afgenomen van mensen die nog nooit veroordeeld zijn voor een wetsovertreding en ook nog nooit iets ten laste is gelegd, onschuldige burgers dus.

De DNA database van Groot-Brittannië bevat momenteel bijna vijf miljoen DNA-profielen en is daarmee de grootste DNA database in de wereld. Iedereen die wordt aangehouden voor een strafbaar feit moet zijn DNA inleveren, waarna dit DNA in de database komt. Wanneer de persoon vervolgens onschuldig blijkt en zonder enige vorm van straf vrijuit gaat, dan blijft dit DNA-profiel in de database staan.

De National Policing Improvement Agency (NPIA) maakte afgelopen week bekend dat de politie in 2006-07 722.464 DNA-profielen had verzameld, in 2005-06 700.825 en in 2004-05 520.757. Zo’n 350.000 DNA-samples die werden afgenomen afgelopen jaar, kwamen van kinderen van veertien jaar en jonger.
De overheid is in hoog tempo stiekem ‘s werelds grootste DNA database aan het bouwen. Spijt of onschuld, het negatieve effect die de database heeft op kinderen en etnische minderheden doet de overheid niets”, aldus Chris Huhne, woordvoerder van de liberaal democraten.

Kohl bekent gebruik CERA

Bernhard Kohl heeft toegeven tijdens de afgelopen Tour de France CERA te hebben gebruikt. Hij deed dit voor de microfoon van de Oostenrijkse zender ORF.

Kohl, bergkoning en nummer drie van de afgelopen Tour de France, werd betrapt op het gebruik van CERA, de nieuwste EPO-variant. "Ik heb de verleiding niet kunnen weerstaan omdat er een enorme druk op me rustte om te presteren. Ik ben ook maar een mens en ben, zoals veel mensen in een uitzonderlijke positie, zwak geweest," aldus de 26-jarige Kohl.

Bourdais wil niet lang wachten

Sťbastien Bourdais wil niet lang wachten op de beslissing van Scuderia Torro Rosso voor het stoeltje van 2009. Het zusterteam van Red Bull wil wachten tot het eind van het seizoen voordat ze een besluit nemen over het rijderskoppel voor het volgende seizoen.

Als het aan Bourdais ligt blijft hij gewoon, maar dan moet de beslissing wel snel genomen worden. Anders zal de Fransman zijn andere opties gaan bekijken. "Ze laten me geen andere keus. Ik ben een professioneel autocoureur en ik kan niet blijven wachten. Stel dat ze in december besluiten om met iemand anders verder te gaan, dan zit ik zonder werk. Zo lang wacht ik echt niet. Jammer genoeg liggen de zaken ingewikkelder dan ik zou willen en daar kan ik de prijs voor betalen. Ik heb nu een besluit nodig en ik kan alleen maar wachten."

EndWar demo skipt de PlayStation 3

Een opmerkelijke keuze van Ubisoft vandaag. De demo van EndWar is vandaag op de Xbox Live Marketplace verschenen. Normaliter wordt de PS3-versie van de demo op donderdagavond verwacht, maar die komt er niet. Wieso, Herr Ubisoft? Zit er een enkele reden achter? Dat is nog niet bekend, maar zie hieronder de 'officiŽle' verklaring van Ubisoft:

"The demo, exclusively available for Xbox 360, is free and offered for download on Xbox Live Marketplace for Xbox 360."

Exclusively... Dus een PS3-demo wordt hierbij uitgesloten. Wat kunnen we dan verwachten van de PlayStation 3-versie van de game? Een game waar de puntjes niet op de i zijn gezet en bij de Xbox 360-versie wel?

voetbal: Uitslag Noorwegen - Nederland

Nederland heeft vanavond de WK-kwalificatiewedstrijd in Oslo tegen Noorwegen met 0-1 gewonnen.

De eerste helft was saai en met name het spel van Nederland was beneden alle peil. Oranje hanteerde een laag baltempo, speelde slordig en pas in de extra tijd van de eerste helft kregen ze een kans. Afellay schoot echter vrij voor de keeper naast. De Noren werden nog wel een paar keer gevaarlijk, maar Carew kon het Van der Sar niet lastig maken.

In de tweede helft was er meer te genieten voor de toeschouwers. Noorwegen begon sterk en heerste in het eerste kwartier. Ondanks drie kansen voor Carew en een mogelijkheid voor Iversen wisten ze niet tot scoren te komen. Na een uur spelen was het Nederland dat de regie overnam. Even later was het Marc van Bommel die met een volley de 0-1 scoorde na een afgeslagen hoekschop.

De Noren gingen wanhopig op zoek naar de gelijkmaker, maar alleen in de laatste minuten van de wedstrijd waren ze echt gevaarlijk toen Van der Sar een Noor tegen de grond werkte en ze eigenlijk een strafschop hadden moeten krijgen. Toch bleef het bij 0-1.

Voor meer voetbalnieuws kijk je natuurlijk op de FOK!voetbalmanager!

Uitslag Noorwegen - Nederland

Nederland heeft vanavond de WK-kwalificatiewedstrijd in Oslo tegen Noorwegen met 0-1 gewonnen.

De eerste helft was saai en met name het spel van Nederland was beneden alle peil. Oranje hanteerde een laag baltempo, speelde slordig en pas in de extra tijd van de eerste helft kregen ze een kans. Afellay schoot echter vrij voor de keeper naast. De Noren werden nog wel een paar keer gevaarlijk, maar Carew kon het Van der Sar niet lastig maken.

In de tweede helft was er meer te genieten voor de toeschouwers. Noorwegen begon sterk en heerste in het eerste kwartier. Ondanks drie kansen voor Carew en een mogelijkheid voor Iversen wisten ze niet tot scoren te komen. Na een uur spelen was het Nederland dat de regie overnam. Even later was het Marc van Bommel die met een volley de 0-1 scoorde na een afgeslagen hoekschop.

De Noren gingen wanhopig op zoek naar de gelijkmaker, maar alleen in de laatste minuten van de wedstrijd waren ze echt gevaarlijk toen Van der Sar een Noor tegen de grond werkte en ze eigenlijk een strafschop hadden moeten krijgen. Toch bleef het bij 0-1.


Karakteristieken

Noorwegen - Nederland 0-1
63’ Van Bommel 0-1

Toeschouwers: 23.840
Scheidsrechter: Plautz (Oos)
Stadion: Ullevaal Stadion
Gele kaart: Hangeland, Hauger (Noorwegen)

Opstellingen

Noorwegen: Knudsen, HÝiland, Wśhler, Hangeland, Riise, Grindheim, Hauger (Helstad/85), F. Winsnes, Gamst Pedersen (Elyounoussi/77), Carew, Iversen

Nederland: Van der Sar, Marcellis, Ooijer, Mathijsen, Van Bronckhorst, Kuijt, Van Bommel, Van der Vaart (Sneijder/76), De Zeeuw, Babel (Afellay/26), Huntelaar (Van Persie/57)

Tom Clancy's EndWar demo nu te downloaden

De stem. Bijna iedereen heeft hem, niet iedereen gebruikt hem goed en sommigen gebruiken hem te vaak. Gamers gebruiken liever hun vingers dan hun stem, tenzij ze online tegen een stel gillende koters knokken. Tom Clancy's EndWar geeft ons echter de mogelijkheid andere woorden uit onze vocabulaire door de headset te schreeuwen, namelijk orders aan je leger. Het spel is een RTS die volledig met de stem te besturen is, dus waarschuw de buren maar alvast indien je dunne muren hebt.

Tom Clancy's EndWar neemt je mee naar het jaar 2020. Natuurlijke bronnen zijn grotendeels uitgeput en alle landen zijn op zichzelf aangewezen. De spanningen tussen Europa, Amerika en Rusland zijn om te snijden en oorlog is onvermijdelijk. Als speler zul je vechten van de Amerikaanse Oostkust tot aan Moskou. Het is aan de speler om te bepalen hoe de toekomst van de mensheid eruit zal komen te zien. Meer over het spel kun je lezen in de preview van het spel.

Je kunt het nu zelf allemaal uit proberen in de demo van Tom Clancy's EndWar die op Xbox Live te vinden is.

Google verliest rechtszaak om thumbnails

Google mag geen thumbnails (kleine versies) van foto's meer in de zoekresultaten zetten. Dat zeggen Duitse rechters na de behandeling van twee verschillende zaken die waren aangespannen door de fotograaf Michael Bernhard en tekenaar Thomas Horn. Google maakt met het plaatsen van de thumbnails inbreuk op het auteursrecht van fotografen.

Volgens de rechters maakt het voor het auteursrecht niet uit of de plaatjes kleiner of in een lagere resolutie worden getoond dan de originele afbeeldingen. Er wordt namelijk geen nieuw werk gemaakt.

De zoekgigant laat het er niet bij zitten en heeft al aangekondigd in Hoger beroep te gaan. Onduidelijk is nog wat in de tussentijd de gevolgen voor Google's Image Search in Duitsland zijn.

Gratis nieuwe N+ levels te downloaden

De vreemd ogende Xbox Live Arcade platformer N+ is een bescheiden succes bij de hardcore-gamers. Zij zullen dan ook zeer blij zijn om te horen dat sinds vandaag een level pack te downloaden is met 150 nieuwe single-player levels, 50 nieuwe race-levels en 50 nieuwe co-op levels. Hoewel dit al goed nieuws is wordt het nog beter, het level pack is namelijk helemaal gratis te downloaden.

N+ speelt zich af in een futuristische wereld die wordt bevolkt met onbedoeld moordzuchtige robots. In deze wereld moet een dappere ninja zien te overleven met behulp van zijn acrobatische kunsten en zijn ijzeren wil. N+kent unieke, op natuurwetten gebaseerde controls, stijlvolle graphics, een onbeperkt aantal levens, 1-op-1 gevechten en co-op multiplayer modes. De game is sinds februari te downloaden vanaf Xbox Live Arcade.

Arnhemse bussen omgeleid na incidenten

Ov-bedrijf Connexxion leidt twee buslijnen in Arnhem in de avond voorlopig om vanwege drie incidenten. Daarbij zijn bussen vernield en bekogeld nabij de IJssellaan in de probleemwijk Presikhaaf. Eerder was er al een bus vernield in Arnhem-Zuid. Er zijn geen gewonden gevallen, maar de veiligheid van chauffeurs en reizigers is volgens Connexxion wel in het geding geweest.

Woensdagochtend overleggen politie, gemeente en het bedrijf over oplossingen om het busvervoer weer veilig te krijgen. De uitkomsten hiervan worden voorgelegd aan vakbonden en de ondernemingsraad.

Op 3 oktober en afgelopen zon-, maan- en dinsdag werden projectielen naar bussen gegooid. Ook is er mogelijk geschoten. Er zijn alleen ruiten vernield, maar in alle gevallen zaten er reizigers in de bus. Met ingang van woensdag rijdt lijn 5 vanaf 19.00 uur een omleidingsroute. Voor lijn 43 vervalt 's avonds een aantal haltes in Presikhaaf. Wel wordt op andere plekken gestopt.

Vorige maand ontstond nogal wat consternatie nadat in Gouda een buschauffeur was overvallen. Connexxion besloot voor een paar dagen geen bussen meer door de wijk Oosterwei te laten rijden, omdat chauffeurs de agressie van Marokkaanse jongeren beu waren.

Blowen in Rotterdamse deelgemeente straks beboet

Het roken van een joint op straat wordt in de Rotterdamse deelgemeente Feijenoord hard aangepakt. Vanaf 1 november krijgt iedereen die een joint rookt een boete van vijftig euro. Dat meldt de politie vandaag.

Blowen op straat was altijd al verboden, maar werd vaak door de vingers gezien. Per 1 november wordt strenger opgetreden omdat bewoners in de deelgemeente last hebben van de blowende jongeren. De politie gaat vooral in het park bij de Spoorweghaven, de Vuurplaat, het winkelcentrum in het Entrepotgebied, de Oranjeboomstraat, de Rosestraat en de hele Boulevard-Zuid streng optreden tegen blowende mensen.

Volgens een woordvoerder van het Openbaar Ministerie moet er wel sprake zijn van overlast voordat agenten een bon mogen uitschrijven. De politie meldt echter dat iedereen die blowt een boete krijgt. Minderjarigen die gesnapt worden met een joint tussen de lippen krijgen volgens het OM een bekeuring van 25 euro.

Madonna bevestigt scheiding

Madonna en Guy Ritchie gaan na een huwelijk van 7,5 jaar scheiden. Dat heeft een woordvoerder van de zangeres vandaag bevestigd. Het stel vraagt via de woordvoerder om privacy. Over scheidingsvoorwaarden zijn de twee het nog niet eens geworden.

De Britse krant The Sun maakte woensdagochtend al melding van een op handen zijnde scheiding. Deze zomer deden al hevige geruchten de ronde over een vermeende huwelijkscrisis. De relatieproblemen werden toen door Madonna en Ritchie stellig ontkend.

De Amerikaanse Queen of Pop en de Britse regisseur hebben samen twee kinderen, Rocco (8) en de geadopteerde David (3). Madonna heeft ook nog een 12-jarige dochter uit een eerdere relatie, Lourdes.


Madonna bevestigt scheiding  (foto: DAG)

Europese coŲperatieve banken lenen elkaar geld

Zeven Europese coöperatieve banken, waaronder de Nederlandse Rabobank, lenen elkaar weer onvoorwaardelijk geld uit. Zo willen zij de leenmarkt tussen de banken vlot trekken. Dat heeft Bert Heemskerk, bestuursvoorzitter van Rabobank, vandaag namens de banken bekendgemaakt.

De banken willen elkaar zonder garanties kredieten met een looptijd van drie maanden verstrekken. Hiermee zal er volgens een woordvoerder weer zo'n 10à 15 miljard euro in de geldmarkt terechtkomen. De afspraken gelden vanaf donderdagochtend, stelde de woordvoerder.

De banken maken deel uit van de Unico Banking Group, een samenwerkingsverband tussen Europese coöperatieve banken waaronder de Rabobank. Heemkserk is voorzitter van de groep.

"De Unico-partners zien dit initiatief als een grote stap naar het herstel van vertrouwen binnen de Europese bankgemeenschap", aldus Heemskerk. Enkele andere deelnemers aan het plan zijn de Franse bank Crédit Agricole en de Oostenrijkse bank Raiffeisen Zentralbank. In totaal omvattten de banken naar eigen zeggen 21 procent van de bancaire markt voor consumenten.

Restauratie deel Berlijnse Muur begonnen

In Berlijn is begonnen met het restauratiewerk aan het langste overgebleven deel van de Berlijnse Muur, dat al sinds tijden verbrokkelt en vernield wordt door vandalen en souvenirjagers.

Het stuk muur, dat bekend staat als de East Side Gallery, is 1,3 kilometer lang en staat in de wijk Friedrichshain. In 1990 is de muur op verzoek van de stad door 118 internationale graffiti-kunstenaars versierd. Vandaag de dag trekt de muur drommen toeristen, die zich daar laten fotograferen.

Het restauratieproject duurt een jaar en kost 2,2 miljoen euro. Veel origineel beton wordt verwijderd en vervangen door materiaal van betere kwaliteit, waarop een laag wordt aangebracht die de verf van kunstwerken beter vasthecht.

 

 

Berlijnse muur

 

Berlijnse muur nu ernstig beschadigd. (Foto: petre86)

 

Celstraffen tot 15 jaar geŽist in hiv-zaak

Het Openbaar Ministerie (OM) heeft vandaag voor de rechtbank in Groningen straffen tot 15 jaar cel geëist tegen de drie verdachten in de geruchtmakende Groningse hiv-zaak. De aanklager vindt dat Peter M. en Hans J. 15 jaar de gevangenis in moeten.

Verdachte Wim D. verdient wat justitie betreft een gevangenisstraf van 8 jaar voor zijn rol in deze zaak. Het OM beschuldigt de drie ervan sinds mei 2007 meerdere homoseksuele mannen met drugs te hebben gedrogeerd om ze vervolgens seksueel te misbruiken. Ook zouden ze slachtoffers met hiv-besmet bloed hebben geïnjecteerd.

In totaal gaat het om veertien slachtoffers. Volgens het OM heeft Peter M. vijf bezoekers van de seksfeesten met hiv-besmet bloed ingespoten. Tweemaal deed hij een poging daartoe. Hans J. zou verantwoordelijk zijn voor vier injecties en twee pogingen. Wim D. heeft geen bloed in slachtoffers geïnjecteerd, maar was de andere twee verdachten volgens het OM daarbij wel behulpzaam.

De officier van justitie sprak van "drie intelligente verdachten". Volgens hem hebben de partners Peter M. en Wim D. hun verklaringen op elkaar afgestemd. "Ze hebben afgesproken de slachtoffers af te branden op de zitting en een beeld te schetsen alsof de slachtoffers, terwijl ze talloze sekscontacten met mannen in de hele provincie hadden, toevallig de verdachten tegen het lijf zijn gelopen."

Het OM denkt dat er een duidelijke rolverdeling was tussen de verdachten. "Peter M. moet worden gezien als de drijvende kracht. Hij had veelvuldig seks met de slachtoffers. Hans J. was een trouw volger en uitvoerder en sprak M. op geen enkele wijze tegen", aldus de aanklager. Wim D. zorgde voor de contacten via chatsites als chatboy.nl en gaychat.nl en haalde de bezoekers op.
HIV-zaak
Verdachten HIV-zaak  (foto: ANP)

Hoe wild ben jij?

Morgen gaat de komedie Sex Drive in première en speciaal voor de film heeft Break.com een test gemaakt. In de test kun je zien hoe wild jij bent, er worden vragen gesteld over situaties die sommige mensen wel zullen kennen uit de vele puberale komedies. Het is heel makkelijk, je hoeft alleen maar te kiezen uit Ja of Nee. De test staat hier.

Mijn meter kwam niet omhoog, om maar een leuke woordspeling te maken.

Blokjes schitteren in LEGO Batman demo

LEGO is hothothot! Na de zes Star Wars films en de Indiana Jones-trilogie is het nu de beurt aan de Donkere Ridder, onze geliefde Batman, om in plastieken blokjes-vorm te verschijnen. Deze LEGO-game is echter niet gebaseerd op de films, maar gewoon op de comics.

De demo weegt 437 MB en is na een tijdje offline te zijn geweest wegens een corrupte installer nu onder andere te vinden bij onderstaande mirrors:

Gamer's Hell
WorthPlaying
ComputerGames.ro

LEGO Batman ligt inmiddels in de winkels voor de PlayStation 2 en 3, Nintendo Wii en DS, Xbox 360 en PC.

3400 XTC-pillen gevonden in PS2

Drie mannen lopen het risico de rest van hun leven achter de tralies door te moeten brengen nadat ze een flink aantal XTC-pillen in een PS2 hadden verstopt. De PS2 werd op 5 oktober onderschept in Sydneys Internation Mail facility. Politieagenten vonden een ongelooflijke 3400 pillen, verpakt in zakken tussen de microchips van de PS2 (het originele model). Twee Canadezen en een Nieuw-Zeelander, die waarschijnlijk stonden te wachten op het pakketje, zijn gearresteerd en kunnen een maximale straf van levenslang verwachten, of een boete van 825.000 dollar.




Sampil vanaf de winterstop naar Eindhoven

FC Eindhoven kan vanaf de winterstop beschikken over de Franse spits Abdoulaye Sekou Sampil. De club uit de Jupiler League dacht Sampil in september al te strikken, maar de overgang kon toen geen doorgang vinden.

Het Belgische Kapellen, de werkgever van Sampil, meende recht te hebben op een transfersom. FC Eindhoven dacht de Fransman transfervrij aan te kunnen trekken, waarna men besloot te wachten tot januari. Sampil tekende in Eindhoven een contract tot medio 2010, dat op 1 januari 2009 ingaat. Tot die tijd traint de aanvaller al wel enkele keren mee bij zijn nieuwe club. Sampil wordt in Eindhoven gezien als opvolger van de naar ADO Den Haag vertrokken Fabio Caracciolo.


Personeelstekort bij Defensie loopt op

Het personeelstekort bij de krijgsmacht loopt op. Momenteel zijn er ruim zevenduizend vacatures, schrijft staatssecretaris van Defensie Jack de Vries (CDA) vandaag in een brief aan de Tweede Kamer. Tussen april en oktober zijn er duizend vacatures bijgekomen.

De Vries schetst in zijn brief de voortgang van het Actieplan Werving en Behoud dat hij in april presenteerde. Ondanks een toename van het aantal vacatures lijkt de negatieve trend gekeerd. Er zijn nog steeds meer militairen die het leger verlaten dan dat er bijkomen, maar dit verschil wordt kleiner.

De eerste positieve ontwikkelingen zijn zichtbaar, schrijft De Vries. Zo bedroeg het aantal mensen dat belangstelling toont voor een baan binnen de krijgsmacht in de eerste helft van dit jaar zeventig procent van het aantal geïnteresseerden over heel 2007.

De uitvoering van de maatregelen om personeel te werven en te behouden ligt op schema. De zogeheten wervingsbonus wordt per 1 december ingevoerd. Medewerkers van Defensie die een militair weten te werven, krijgen een bedrag van duizend euro netto bijgeschreven op hun bankrekening.

Ook worden jonge vaders met kinderen onder één jaar vrijgesteld van militaire missies, als zij daar behoefte aan hebben. Dit verlof kan ook worden uitgesteld tot hun kind maximaal vijf jaar is.

Een gratis fitnessabonnement moet aspirant-soldaten stimuleren meer fysieke inspanning te verrichten. Als sollicitanten dan nog niet door de keuring komen, maar wel over voldoende potentie beschikken, kunnen ze rekenen op persoonlijke begeleiding om alsnog door de keuring te komen.

Individuele begeleiding moet er ook voor zorgen dat militairen en burgerpersoneel behouden blijven voor de krijgsmacht. Het aantal loopbaanbegeleiders wordt verhoogd van vijftig naar tweehonderd. De individuele wensen en mogelijkheden die de organisatie kan bieden moeten een vast onderdeel worden van de jaarlijkse functioneringsgesprekken. Personeel dat schaars is -technici, artsen, verplegers- kan mogelijk ook rekenen op een extra beloning.

De Vries denkt dat de eerste effecten van het Actieplan Behoud en Werving in 2009 zichtbaar worden.


Personeelstekort bij Defensie loopt op  (foto: DAG)

Sugababes uit elkaar

De populaire meidengroep Sugababes gaat uit elkaar. Maar niet getreurd, de split van de damesgroep die groot werd met hits als 'Round Round', 'Push the Button' en 'Overload' is slechts tijdelijk.

Het trio zet hun muzikale aspiraties tijdelijk opzij ten faveure van bandlid Keisha Buchanan. De 24-jarige schone wil namelijk aan een studie beginnen.

Keisha zit al sinds haar twaalfde bij de meidengroep en is de enige die nog over is van de originele bezetting. Na de studie van Keisha gaan de Sugababes weer vrolijk verder met het produceren van aanstekelijke dansmuziek.

FC Emmen moet keeper zes weken missen

FC Emmen moet het de komende zes weken doen zonder doelman Thomas Villadsen. De Deen brak gisteren een middenvoetsbeentje op de training.

De 24-jarige Villadsen kwam in de zomer van 2007 van FC Kopenhagen naar Emmen. Sindsdien kwam hij 45 keer in actie in de Jupiler League. De 23-jarige Sander Danes lijkt de aangewezen kandidaat om Villadsen te vervangen onder de lat. Ook Danes kwam in de zomer van 2007 naar Emmen. Daarmee keerde hij terug bij de club waar hij in 2004/05 als prof debuteerde. Na een seizoen bij zondaghoofdklasser WKE maakte hij zijn rentree in het betaald voetbal, waarin Danes tot dusverre acht competitiewedstrijden speelde.

Bos: crisis toont afwezigheid leiderschap VS

De huidige financiële crisis toont de afwezigheid van leiderschap van de Verenigde Staten in het formuleren van wereldwijd economisch beleid. Dat zei minister van Financiën Wouter Bos (PvdA) vandaag tegen journalisten in de aanloop van een bijeenkomst van leiders van de Europese Unie.

Volgens Bos zou het Internationaal Monetair Fonds (IMF) een leidende rol moeten spelen in het aanpakken van de crisis, aangezien de organisatie de expertise heeft om dit te doen.

Bos gaf verder aan dat het nog niet mogelijk is om te zeggen dat de crisis over is. "Het einde is al zo veel keer voorspeld", aldus Bos. Balkenende durfde daar vandaag wel uitspraken over te doen.

Peter R. de Vries geniet van vrouwelijke aandacht

Peter R. de Vries geniet ervan dat zijn imago als stoere misdaadjournalist hem de nodige aandacht bij de dames oplevert. "Ik ben een vrouwenman", vertelt hij in het nieuwste nummer van mannenblad JFK. "Dat zie ik een beetje als de sjeu in het leven. Ik ben niet iemand die zijn ogen in zijn broekzak heeft zitten."

De getrouwde onderzoeksjournalist, die dinsdag de JFK Greatest Man Award in ontvangst mocht nemen, ontkent dat de dames zich voor zijn voeten werpen. "Ze sturen me ook geen slipjes. Het is wat subtieler", legt hij uit. "Complimentjes maken waaruit blijkt dat ze eigenlijk toch wel een keer een beschuitje met me zouden willen eten. Wat ik daarmee doe? De ene keer antwoord ik ze en de andere keer niet."

De Vries kreeg onlangs een Amerikaanse Emmy Award voor zijn uitzending over de vermiste Natalee Holloway. De Vries maakte wereldwijd naam met de reportage.

BN'ers schrijven wat af over Sinterklaas

Dit jaar hebben heel wat BN'ers zich opgeworpen om een verhaal te schrijven over Sinterklaas. Zo klommen onder anderen Aart Staartjes, Harm Edens, Susan Smit en Dolf Jansen in de pen voor de bundel 'De week voor Sinterklaas', die vanaf 5 november in de winkel ligt. Dat heeft uitgever House of Knowledge vandaag bekendgemaakt.

Eind augustus werd al aangekondigd dat Mies Bouwman, Herman van Veen en Mathilde Stein een sinterklaasverhaal hebben geschreven. De vertellingen zijn vanaf 10 november afzonderlijk te verkrijgen voor klanten van supermarktketen C1000.

Friesland dreigt Arriva met boete

De provincie Friesland start een boeteprocedure tegen vervoerder Arriva. De provincie eist dat zestien lagevloerbussen die zijn weggehaald, uiterlijk 27 oktober in Friesland worden ingezet. Friesland legt Arriva een boete op van honderdduizend euro wanneer het gestelde ultimatum niet wordt nageleefd, meldt de provincie vandaag.

Arriva haalde onlangs zestien van de 54 lagevloerbussen weg en zette ze buiten de provincie in. Voor deze bussen zijn hogevloerbussen in de plaats gekomen. Lagevloerbussen zijn beter toegankelijk, meent de provincie. Vooral ouderen en mindervaliden zouden hiervan profiteren.

Arriva haalt de bussen weg, aldus Friesland, omdat in andere gebieden meer opdrachten zijn. De provincie noemt dit argument niet relevant. "De indruk ontstaat dat de Friese lagevloerbussen worden ingezet om een probleem ergens anders op te lossen. Zo werkt dat niet", stelt gedeputeerde Piet Adema. Eerder bepaalden de twee partijen dat Arriva het tot en met half december zou doen met de reeds aanwezige bussen. Volgens de provincie had de vervoerder dit zelf als uitgangspunt gesteld.

Arriva heeft nog niet gereageerd.

'Vaccinatie baarmoederhalskanker gaat gewoon door'

De landelijke invoering van inenting tegen baarmoederhalskanker voor alle meisjes vanaf 12 jaar wordt niet uitgesteld. Dat schrijft minister van Volksgezondheid Ab Klink (CDA) aan de Kamer. Klink wil volgend jaar september met de vaccinatie starten, maar enkele onderzoekers en artsen stelden eind augustus in het Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde dat eerst meer onderzoek nodig is.

Het besluit van Klink tot een grootscheepse vaccinatie volgde op een advies van de Gezondheidsraad. Onderzoekers en artsen van het Erasmus MC, het UMCG en het Nederlands Kanker Instituut stelden echter dat het vaccin nog niet lang genoeg is getest op 12-jarige meisjes. Ze waarschuwden voor een overhaaste invoering.

De Gezondheidsraad reageert in het nieuwe nummer van hetzelfde tijdschrift, dat zaterdag verschijnt, op de onderzoekers en artsen. Volgens de raad hebben zij zich op dezelfde informatie gebaseerd, maar wegen zij die anders. Zo stellen de artsen dat de effecten van het vaccin op 12-jarigen niet lang genoeg zijn getest. De raad zegt dat de langetermijneffecten nog niet kunnen worden vastgesteld omdat de incubatietijd van baarmoederhalskanker vijftien tot twintig jaar is. Het vaccin is pas acht jaar onder de aandacht.

Verder vinden de artsen dat best nog even kan worden gewacht met de vaccinatie omdat het aantal nieuwe gevallen van baarmoederhalskanker en sterfte zeer laag is geworden. Dat is vooral te danken aan uitstrijkjes die vrouwen vanaf hun dertigste iedere vijf jaar kunnen laten maken. De Gezondheidsraad vindt dat de artsen ten onrechte de suggestie wekken dat de ziekte geen probleem vormt en vaccinatie dus onnodig is. Ieder jaar zijn er zevenhonderd nieuwe gevallen en sterven tweehonderd vrouwen. Ongeveer de helft van de sterfte is onder vrouwen die geen uitstrijkje hebben laten maken, stelt de raad.

"Uitstel van vaccinatie zou veel vermijdbaar leed en op termijn jaarlijks ruim driehonderd vermijdbare ziektegevallen en ongeveer honderd sterfgevallen impliceren. De Gezondheidsraad heeft deze te behalen gezondheidswinst zwaar gewogen", stelt de raad. Minister Klink concludeert dat de vaccinatie gewoon wordt uitgevoerd.

Overheden werken samen om geld terug te krijgen

De provincies Noord-Holland en Groningen en de gemeenten Amstelveen, Opmeer, Texel, Naarden en het Brabantse Asten gaan samenwerken om de tegoeden uit de deposito's in IJsland terug te krijgen. Dat hebben de provincies en gemeenten, zo maakte de provincie Noord-Holland vandaag bekend.

De huisadvocaat van de provincie Noord-Holland treft voorbereidingen om het geld gezamenlijk terug te gaan vorderen. De provincie roept andere overheden op zich bij het initiatief aan te sluiten en wil samenwerken met de ministeries van Financiën en Binnenlandse Zaken en De Nederlandsche Bank.

De provincie Noord-Holland heeft 78 miljoen euro uitstaan bij Landsbanki. De gemeente Amstelveen heeft 15 miljoen euro ondergebracht bij deze bank, Texel 8 miljoen, Opmeer 7 miljoen en Naarden en Asten allebei 1 miljoen euro.


Balkenende: eerste tekenen herstel

Premier Jan Peter Balkenende ziet "de eerste tekenen van herstel" bij de aanpak van de internationale kredietcrisis. Dat zei hij vandaag voor het begin van een EU-top in Brussel.

Volgens de premier is het nog te vroeg om al de conclusie te trekken dat het einde in zicht is. "Dat kun je zo niet zeggen, maar we werken aan oplossingen." Volgens Balkenende heeft Europa in een paar weken tijd veel winst geboekt, nu overheden hebben besloten tot kapitaalinjecties in de financiële sector, spaartegoeden garanderen en garant staan voor leningen tussen banken.


'Herstel in zicht' (Foto: ANP)
 

[GP2] Van der Zande naar Trust Team Arden

Trust Team Arden heeft vanmiddag bevestigd dat Renger van der Zande al eerder dan gepland de kans krijgt zich te bewijzen in de GP2 klasse. In het tweede raceweekend, 5 en 6 december in Dubai, zal de Nederlander voor Trust Team Arden uitkomen.

Daarnaast heeft Trust Team Arden een optie genomen op zijn diensten voor de GP2 Main Series 2009 waarbij het resultaat van Renger’s eerste GP2 race van doorslaggevend belang zal zijn.

"Ik ben extreem verrast en blij. Mijn GP2 test ging redelijk goed, maar ik had nog veel sneller kunnen zijn. Derhalve had ik niet verwacht dat ik zo snel een nieuwe kans zou krijgen. Dit is de mooiste kans uit mijn leven en ik ga hem met beide handen aanpakken. Ik wil bewijzen dat ik een van de snelste Nederlandse coureurs van dit moment ben. Graag wil ik teambaas Christian Horner en in het bijzonder mijn sponsor en teamsponsor Michel Perridon van Trust International bedanken voor deze unieke kans en het vertrouwen dat ik heb gekregen. Het team is vorig jaar in de GP2 Asia Series in de top-3 geeindigd, dus ik weet wat mij te doen staat. Ik ben er klaar voor!," aldus Van der Zande.

DNB trok eerder aan de bel bij Icesave

De Nederlandsche Bank (DNB) stond op het punt om in te grijpen bij de IJslandse internetspaarbank Icesave, maar was gebonden door wet- en regelgeving. Bovendien zou het waarschuwen van spaarders een mogelijke run hebben veroorzaakt op IJsland.

Dat bevestigt een woordvoerder van DNB vandaag naar aanleiding van een artikel in het zakelijke weekblad FEM Business. Vorige week maakte de bank bekend niet meer te kunnen voldoen aan zijn financiële verplichtingen. In Nederland zijn 469 spaarders gedupeerd, die meer dan 100.000 euro op een Icesave-rekening hadden staan. Daarnaast zijn ook veel overheidsorganisaties getroffen.

DNB mag op grond van Europese regels een bankvergunning niet weigeren. De toezichthouder maakte in mei een afspraak met moederbedrijf Landsbanki van Icesave dat de bank in het eerste jaar maximaal 500 miljoen euro Nederlandse spaargeld mocht aantrekken. In juni bleek dat Icesave die afspraak al in de eerste maand had overschreden. Toen DNB Icesave hierop aansprak, lieten de IJslanders in september weten dat ze zich niet gebonden voelden aan de afspraken.
DNB
DNB wilde ingrijpen bij Icesave  (foto: ANP)

Haider had te veel gedronken

De extreem-rechtse politicus Jörg Haider had te veel gedronken op het moment van zijn fatale auto-ongeluk. Dat heeft zijn woordvoerder vandaag gezegd.

Bij de lijkschouwing werd in Haiders bloed een alcoholpromillage vastgesteld van 1,8, wat neerkomt op drie à vier halve liters bier. Haiders woordvoerder Stefan Petzner zei zich geroepen te voelen de informatie naar buiten te brengen nadat in de Oostenrijkse media druk was gespeculeerd over Haiders alcoholconsumptie voorafgaand aan het ongeluk. De familie van Haider deed vandaag een oproep aan de media niet meer te berichten over het noodlottige ongeluk.

Haider, premier van Karinthië en oprichter van de Bond voor de Toekomst van Oostenrijk (BZÖ), was zaterdagochtend vroeg van een politieke bijeenkomst op weg naar huis, toen zijn auto na een mislukte inhaalmanoeuvre over de kop sloeg. Haider reed 142 kilometer per uur, waar slechts 70 was toegestaan. Hij wordt zaterdag begraven.

Met dank aan Puddingbroodje voor de submit.

 


Foto bij: Haider had te veel gedronken  (foto: DAG)

Orkaan Omar wordt krachtiger

De orkaan Omar wordt krachtiger en zorgt boven de Caribische Zee al voor windsnelheden van ongeveer 130 kilometer per uur, berichtte vandaag de website van de Puertoricaanse krant El Nuevo Día.

De krant meldde dat de orkaan uit de eerste categorie op ongeveer 100 kilometer van de kust ten zuidoosten van het eiland Puerto Rico voorbijtrekt. Op Omars route liggen dan wel onder meer Nederlandse Antillen, met name Saba, Sint Eustatius en Sint-Maarten en/of de Amerikaanse en Britse Maagdeneilanden.

Omar wordt in de nacht van woensdag op donderdag op de Bovenwindse Eilanden verwacht (rond 08.00 uur Nederlandse tijd).
Orkaan Omar
Orkaan Omar op komst (Foto: ANP)

Ruud de Wild schrijft Songfestivalhit

Ruud de Wild wil dat de Toppers op het Eurovisie Songfestival in Moskou een door hem geschreven nummer ten gehore brengen. De dj heeft woensdagochtend in zijn radioshow componist en producer Ferdi Bolland gestrikt om met hem twee nummers te schrijven.

Luisteraars van Q-Music mogen begin volgende maand hun favoriete liedje uitkiezen. Dat nummer overhandigt De Wild aan de Toppers. Tot en met 23 november kunnen componisten nummers inzenden voor de nationale finale, die op 1 februari plaatsvindt. Het publiek kiest dan het nummer waarmee het drietal deelneemt aan de internationale voorronde in mei.

Eind vorige maand werd, na aanhoudende speculaties, bekend dat Gordon, Gerard Joling en René Froger Nederland dit jaar zullen vertegenwoordigen op het Songfestival. Hind Laroussi, die vorig jaar meedeed, wist zich in de voorronde niet te kwalificeren voor de finale.


Ruud de Wild schrijft Songfestivalhit  (foto: DAG)

ING gaat door met sponsoren Renault

Ook in 2009 zal de ING bank doorgaan met haar sponsoractiviteiten in de Formule 1. ING zal actief blijven als hoofd- en titelsponsor van het ING Renault F1 Team. Met het begin van de financiŽle crisis leek het erop dat de sponsoractiviteiten van de bank zouden stoppen.

In een verklaring heeft een woordvoerder van ING echter gezegd dat ze gewoon zullen doorgaan met de sponsoractiviteiten van Renault.

"Wij hebben een overeenkomst met Renault voor drie jaar (2007-2009), dus ook in 2009 zijn wij hoofdsponsor van Renault. In januari 2009 moeten we Renault laten weten of we instemmen met de optie die we hebben om onze sponsoring nog eens met drie jaar (2010-2012) te verlengen," aldus Stijn Wesselink, woordvoerder van ING Nederland.

Wat zou jij doen?

‘Nog snel eet Paul een boterham voor hij te bed gaat. Vandaag was een drukke dag. Hij is met zijn moeder wat aan het kletsen als hij plots schrikt door een enorm kabaal van mensen die schreeuwen en op de deuren in de straat beginnen te bonken.  Herdershonden blaffen angstaanjagend. Pauls moeder staat verstijfd in de kamer. Paul zelf sprint via de achterdeur naar buiten. Hij hoort dat de deur wordt ingeschopt. Hij begint te rennen. Uiteindelijk bereikt hij het huis van meneer van Kalshuis van wie hij tot voor kort pianoles van kreeg. De gordijnen zitten dicht, maar hij herkent de heer des huizes aan een schim aan de zijkant. Meneer Kalshuis doet een stukje van het gordijn opzij en kijkt Paul recht in de ogen.’ Zou jij de deur open doen? Zou jij de deur voor Paul opendoen en hem laten onderduiken?

Barcelona wil de MLS in

Barcelona hoopt op termijn een ploeg op te starten in de Amerikaanse MLS

De Amerikaanse competitie kent geen promotie- en degradatieregeling. Op dit moment herbergt de competitie veertien teams, maar dat moeten er in 2011 al achttien zijn. Komend jaar komt Seattle erbij, terwijl Philadelphia in 2010 zal toetreden. Atlanta, Montreal, Ottawa, Vancouver, Las Vegas, St. Louis, Portland en New York City hopen op een plaats in 2011.

Daarbij krijgen ze dan concurrentie van Barcelona dat hoopt op een team in Miami. De Spaanse topclub zal dan niet de eerste buitenlandse club zijn met een dochterclub in de MLS. Ook Club Deportivo Guadalajara (Chivas USA), Real Madrid (Real Salt Lake), Arsenal (Colorado), en Tottenham (San Jose) zijn actief in Amerika.

EA heeft grote plannen met Mirror's Edge

De afgelopen jaren werd Electronic Arts er vaak van beschuldigd alleen games te maken in hun huidige series en daarmee makkelijk geld te verdienen. EA doet zijn best om dit imago te verbeteren en komt met nieuwe IP's als Boom Blox, Dead Space en Mirror's Edge. Van deze laatste is bekend geworden dat er meer games in die serie zullen verschijnen.

Volgens Owen O'Brien van EA Dice zullen de eerste drie games in het teken staan van Faith en haar verhaal. Er zouden daarna nog andere games in de serie kunnen verschijnen die draaien om andere personages in hetzelfde universum.

I think there's a lot of scope to take the story in different directions, or maybe tell someone else's story. But certainly for these first couple of games, it's all about Faith. It's all about her experience in the world.

Een nieuwe toevoeging voor de sequel waar ze bij Dice over aan het denken zijn is die van een level editor waarin je zelf delen van de stad in zou kunnen ontwerpen. O'Brien vindt wel dat deze net zo intuÔtief aan zou moeten voelen als de game zelf en dat het niet makkelijk zou zijn om het goed te ontwerpen.

Creating a level editor is a skill in itself, and that's a lot of work. And if we do it, we want to make the level editor as easy to use and intuitive as the game is. And that's going to take us quite a lot of time. So that's something we're looking at for the sequel.


Nog lang niet uit het veld geslagen

Het eerste deel in de Mirror's Edge zal 14 november verschijnen voor de Playstation 3 en Xbox 360. Wanneer de versie voor de PC verschijnt is nog niet bekend.

Jongeren zijn extreme avondmensen

Het is niet aan de jongeren te wijten dat zij 's nachts veel te lang in de stad blijven hangen en 's morgens hun bed bijna niet uit kunnen komen. Dat is althans de conclusie van hoogleraar Martha Merrow van de Rijksuniversiteit van Groningen na onderzoek naar de biologische klok.

"Jongeren zijn over het algemeen extreme avondmensen. Dat komt door hun biologische klok. Scholen zouden hier meer rekening mee kunnen houden door hun schooldag later te beginnen", aldus Merrow. Dat jongeren avondmensen zijn komt door veranderingen die tieners meemaken. Wanneer tussen de vijftien en twintig jaar oud zijn gaan ze steeds later naar bed, waardoor ze steeds meer avondmensen worden, al waren ze dat voor die tijd niet. Merrow stelt dat zij moeilijk kunnen ontsnappen aan deze biologische klok.

Het werkt volgens Merrow niet om vroeger naar bed te gaan. Avondmensen liggen dan uren klaarwakker naar hun plafond te staren zonder in slaap te vallen. Wanneer zij gedwongen worden zich aan te passen aan een ritme van vroeg opstaan, zullen zij te weinig slaap krijgen. Als het verschil tussen de biologische klok en de sociale klok te veel gaat verschillen, kun je spreken van een sociale jetlag, volgens Merrow.

Latere colleges

Zelf begint Merrow haar colleges nooit voor tien uur 's ochtends. "Omdat jongeren avondmensen zijn is het raar dat ze al om zeven uur moeten opstaan om op tijd op school te zijn. Als je wilt dat ze goed presteren en zich concentreren is het beter de schooldag later te beginnen."

Merrow verwacht niet dat scholen hun lestijden na dit onderzoek aan gaan passen. Volgens haar zou het wel beter zijn om de dag te beginnen met sporten, zodat de denkvakken, waarbij jongeren zich moeten concentreren, later op de dag gegeven kunnen worden. In Delft en Gouda zouden al basisscholen zijn die met deze 'bioritmische schooldag' werken. Als je eenmaal de twintig gepasseerd bent, past de biologische klok zich weer aan, waardoor veel jongeren vanaf dat punt weer meer dag- en ochtendmensen worden.

Ben jij een ochtend- of een avondmens? Doe hier de test! De test is Duits- en Engelstalig te maken.

Met dank aan budvar voor de submit.

Japanse introductie in Chrono Trigger DS-trailer

Eigenlijk behoeft het legendarische Chrono Trigger geen uitleg, want het spel heeft, vooral onder de wat oudere gamers, een grote naamsbekendheid opgebouwd. Maar voor de leken toch nog een kleine uitleg: Chrono Trigger is een RPG, die uitkwam op de SNES en door velen wordt gezien als ťťn van de beste games ooit gemaakt. Het spel eindigde niet voor niets 32ste in de FOK!games top 100. Het spel is zelfs nu nog erg gewild en er komt binnenkort dan ook een remake uit voor de Nintendo DS. Voor de mensen die nu nog steeds geen flauw idee hebben waar het over gaat; beelden doen wonderen:

Boete voor prijsafspraken over bananen

Nederlandse consumenten hebben jarenlang tien tot twintig procent te veel betaald voor bananen. De Europese Commissie zegt dat importeurs van Chiquita, Dole en Del Monte tussen 2000 en 2002 verboden prijsafspraken hebben gemaakt.

Dole en Weichert - die Del Monte importeren - moeten daarom bij elkaar ruim zestig miljoen euro aan boete betalen. Chiquita is niet beboet omdat die de kwestie heeft gemeld bij de Europese Commissie.

De prijzen golden voor acht EU-lidstaten, waaronder Nederland. In deze staten werd in 2002 voor 2,5 miljard euro aan bananen verkocht, zo'n 1,6 miljoen ton bananen. Iedere week hadden de bedrijven contact over de prijs. Eurocommissaris Neelie Kroes noemt het onacceptabel dat bedrijven prijsafspraken maken, zeker gezien de grote bedragen die consumenten aan het fruit besteden.

Far Cry 2 bereikt goudstatus

Goed nieuws voor de Far Cry 2-fans! De langverwachte game is eindelijk goud, dat heeft Ubisoft kortgeleden officieel bekend gemaakt in een persbericht. Dit houdt in dat de game helemaal af is en volgens schema uit zal komen voor de PC, Xbox 360 en PS3.
Nu het goede nieuws is verspreid, gaan we over naar het slechte nieuws. Een Duitse PC-games website heeft namelijk uit een beschrijving van de Franse Ubisoft webshop ontdekt, dat de PC-versie van Far Cry 2 met het internet verbonden moet zijn om de installatie te kunnen voltooien. Deze limitatie wijst er hoogstwaarschijnlijk op dat de game de beruchte SecuRom DRM beveiliging bevat. De beveiliging is vergelijkbaar met onder andere Spore en Alone In The Dark.

EU: spaarder moet geld in drie dagen terugkrijgen

Als een bank omvalt, moeten spaarders binnen drie dagen hun geld terugkrijgen. Dat stelt de Europese Commissie (EC). Die praat in Brussel over maatregelen om spaarders meer zekerheid te geven.

Een van de maatregelen die de commissie heeft voorgesteld is de garantie dat spaarders in het geval van een faillissement van hun bank binnen drie dagen hun tegoeden terugkrijgen. Nu is dat nog drie maanden.

De EC wil daarnaast dat het spaarbedrag dat door overheden voor honderd procent wordt gegarandeerd binnen een jaar omhoog gaat van twintigduizend naar honderdduizend euro. Binnen een half jaar moet dat bedrag zijn verhoogd tot vijftigduizend euro. Het staat landen vrij om een hoger bedrag te garanderen.

De Britse premier Gordon Brown bepleitte woensdag een grotere rol voor het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Brown wil dat het IMF toezichthouder wordt voor de wereldwijde markt. De Duitse bondskanselier Angela Merkel deelt die opvatting en vindt bovendien dat de instanties die zogenoemde ratings aan banken geven beter moeten gaan functioneren. Een rating is een beoordeling van de betrouwbaarheid van een bank.

RšikkŲnen gaat Massa helpen

Nu Kimi RšikkŲnen geen kans meer maakt op de wereldtitel, gaat hij de laatste twee races in dienst van het team rijden. "Ik zal mijn best doen voor Felipe", aldus de Fin.

"Sinds zondag maak ik geen kans meer op de rijderstitel, maar ik wist na BelgiŽ al dat het bijna onmogelijk zou worden om dit jaar voor de tweede keer wereldkampioen te worden. Ik had de race in Spa gewoon moeten winnen, want dan had ik alles gewoon nog in eigen hand gehad. Na die uitvalbeurt was het echter nog maar een kwestie van tijd voordat het definitief voorbij zou zijn. Vanaf januari zal ik mijn uiterste best doen om de wereldtitel terug te veroveren. En als het me dan niet lukt, dan probeer ik het een jaar later gewoon weer opnieuw", aldus de onttroonde wereldkampioen.

RšikkŲnen vertelde over de Grand Prix van China: "Shanghai is een zeer veeleisend circuit, maar deze baan ligt me wel. Vorig jaar wist ik hier nog te winnen. Ons doel voor dit jaar is om een dubbelzege te boeken. Ik zal mijn best doen om Felipe en het team te helpen aan de resultaten die zij nodig hebben."

McQuaid: Vier jaar schorsen bij doping

De voorzitter van de internationale wielerfederatie, Pat McQuaid, pleit voor verdubbeling van de strafmaat voor dopingzondaars.

"Ik heb eerder gezegd dat ik het liefst dopingzondaars voor altijd uit de sport zou weren. Maar we hebben ons te houden aan de mondiale anti-dopingcode en dat zal de UCI ook doen," aldus McQuaid.

Nu is de maximale schorsing twee jaar. "Vanaf januari komt daar rek in, en kunnen we naar vier jaar gaan bij opzettelijk bedrog", aldus McQuaid. Onder het nieuwe regime zullen recente gevallen als Schumacher en Kohl strenger worden bestraft.

61 arrestaties in Poolse kinderpornozaak

De Poolse politie heeft vandaag 61 mensen gearresteerd die worden verdacht van het verspreiden van kinderporno via internet. Onder de arrestanten zijn studenten, doktoren, werklozen en minderjarigen, aldus een woordvoerder van de politie.

De politie doorzocht 58 woningen en nam 58 computers en vijfduizend dvd's, mobiele telefoons en camera's in beslag. De grootscheepse actie om het pornonetwerk op te rollen begon vorige maand. In totaal zijn nu al 138 mensen gearresteerd en zijn meer dan 12.000 dvd's en cd's met bewijsmateriaal in beslag genomen.

De politie heeft ook duizenden IP-adressen achterhaald van computers waarmee kinderporno gedownload is. Het gaat om computers in Israël, de Verenigde Staten en verschillende Europese landen, waaronder Nederland. De politie in deze landen is ingelicht.

Van Marwijk heeft luxeprobleem

Wesley Sneijder en Robin van Persie kunnen vandaag allebei in actie komen voor het Nederlands elftal in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Noorwegen. Het is echter twijfelachtig of het duo fit genoeg is om een hele wedstrijd te kunnen spelen.

Voor de drie posities achter de spits heeft bondsoach Bert van Marwijk met Sneijder, Kuijt, Babel, Van der Vaart, Van Persie en Afellay zes prima opties. "Dit komt niet als een verrassing. Een luxeprobleem is niet erg," aldus Van Marwijk.

BioShock krijgt grafische patch

De game komt binnenkort uit voor Sony's PlayStation 3, maar 2K heeft nu al aangegeven dat er een patch binnenkort uitkomt. Deze zal onder andere de textures van de Big Daddy's verbeteren. Dit doen zij omdat de textures van de huidige Big Daddy Bouncer en Elite Bouncer niet optimaal waren.
2K heeft aangegeven de patch direct na de release beschikbaar te stellen, maar kon alleen geen precieze datum geven.

Nieuwsgierig naar de verbeteringen? Zie hieronder de Big Daddy's met de verbeterde textures.




...iets mooier...

Blood of Bahamut in ontwikkeling bij Square Enix?

Patentenbureaus zijn altijd handig, ze vertellen je af en toe de titels van aankomende games. Jammer genoeg, zorgen ze ook voor een langdurige geruchtenmolen, want je weet nooit wat voor game de vrijgegeven titel zou kunnen zijn.
Dit keer heeft het grote bedrijf Square Enix de titel Blood of Bahamot laten registeren bij een patentenbureau. De vraag is alleen nu is het een vervolg van de SNES klassieker Bahamut Lagoon uit 1996? Of is het een totaal nieuwe game?



...Bahamut Lagoon...

Passagiers overmeesteren dronken kaper

Een kaper die dreigde een toestel van Turkish Airlines op te blazen is overmeesterd door passagiers. Het vliegtuig vloog boven de Zwarte Zee toen een dronken man opstond en begon te schreeuwen dat hij explosieven bij zich had. Hij zei het toestel op te willen blazen, maar werd meteen vastgegrepen. "Hij was ontzettend dronken", aldus een woordvoerder van Turkish Airlines.

Het toestel was op weg van Antalya naar Sint Petersburg en had 167 passagiers aan boord. De piloot heeft de vlucht naar Sint Petersburg voortgezet. Er is geen bom gevonden.

In Pakistan moest bijna tegelijkertijd een toestel van Etihad Airlines een noodlanding maken, omdat er een briefje op het toilet was gevonden met daarop een bommelding. Alle passagiers zijn van boord gehaald en er is nog geen explosief gevonden. Dit toestel was met 190 passagiers op weg van Abu Dhabi naar Islamabad.


Vliegtuig van Turkish Airlines  (foto: DAG)

Ferdinand haalt uit naar Eriksson en McClaren

In een interview heeft de Engelse international Rio Ferdinand uitgehaald naar de voormalige bondscoaches Eriksson, McClaren en de zogenoemde WAG-cultuur.

"We leken meer op een circus, op een show, dan op een voetbalteam. Wat we droegen en waar we naartoe gingen, was belangrijker dan de wedstrijd. We zaten gevangen in een hype, we leefden in een zeepbel", aldus de verdediger van Manchester United die onder meer refereerde aan het voor Engeland mislukte WK in Duitsland in 2006. De Britse tabloids waren meer gericht op de WAG's (Wives and girlfriends) dan op het WK.

Sven-Goran Eriksson, die toen bondscoach was, had toestemming gegeven aan de echtgenotes en vriendinnen van de internationals om vlak bij het spelershotel te bivakkeren. Elk uitstapje van de vrouwen werd vervolgens breed uitgemeten in de boulevardpers. "Wij werden meegezogen in die sterrencultuur", aldus Ferdinand aan de vooravond van het WK-kwalificatieduel in Minsk tegen Wit-Rusland. "Overal lagen de paparazzi op de loer. We konden geen stap buiten de deur doen of het theater begon opnieuw. Dat heeft een negatieve werking op de ploeg gehad. Voetbal leek ook voor ons minder belangrijk door al dat gedoe."

Ferdinand zei dat Steve McClaren, eerst assistent en daarna opvolger van Eriksson bij de Engelse ploeg, na het WK de glitter- en glamourcultuur rond het elftal niet kon of wilde wegnemen. McClaren deed er volgens Ferdinand alles aan om beste maatjes te blijven met de twee blikvangers Wayne Rooney en Steven Gerrard. Na de mislukte kwalificatiecampagne voor het EK 2008 moest ook McClaren vertrekken.

Volgens Ferdinand is onder de nieuwe bondscoach Fabio Capello, die in januari van dit jaar aantrad en met strenge hand aan de slag ging, alles anders geworden. "Ik voel dat we de goede kant opgaan. Zijn bewind is waterdicht. We weten weer waarmee we bezig zijn. De juiste focus is terug. Capello is de baas en niemand anders."

Basso koopt mogelijke celstraf af

De Italiaanse wielrenner Ivan Basso heeft een eventuele verdere juridische vervolging voor betrokkenheid bij Operaciůn Puerto (ook wel de zaak-Fuentes genoemd) afgekocht voor 10.800 euro.

Eerder erkende Basso in de zaak rond de Spaanse dopingarts Eufemiano Fuentes een "poging tot dopinggebruik" en werd daarvoor twee jaar geschorst. Die schorsing is aan het eind van deze maand voorbij. Maar de Italiaanse wet zegt dat het bezit van en handel in doping een misdrijf is, waardoor Basso nog een celstraf boven het hoofd hing. Dat is anders dan in de Spaanse wet. Deze schikking voorkomt die strafvervolging door justitie.

De Italiaan zal op zondag 26 oktober zijn rentree maken in de Japan Cup. Hij rijdt dan voor zijn nieuwe ploeg Liquigas.

Scheringa: "Kredietcrisis geen invloed"

De voorzitter van AZ, Dirk Scheringa, heeft gisteravond in het tv-programma 'De avond van het grote geld' gezegd dat de wereldwijde kredietcrisis aan zijn DSB Bank voorbij gaat.

Het in de koelkast zetten van het plan om het DSB Stadion uit te breiden naar 40.000 toeschouwers, heeft volgens Scheringa niets te maken met de kredietcrisis. "Het staat daar helemaal los van, mijn bedrijf is kerngezond. We breiden nu eerst uit naar 30.000 plaatsen. En als we die plaatsen gevuld krijgen gaan we groeien naar 40.000 plaatsen," aldus Scheringa.

Altair gaat zwemmen in Assassin's Creed 2

Assassin's Creed verscheen vorig jaar op de Playstation 3 en Xbox 360 en dit jaar nog op de PC. De game werd door de pers wisselend ontvangen. De ťťn vond de game geweldig, de andere vond hem tegenvallen door te weinig afwisseling. Omdat het einde van het eerste deel een ware cliffhanger was, is het natuurlijk logisch dat er een tweede deel komt. Deze is nog niet officieel aangekondigd, maar de eerste info is nu verschenen.

In een interview werd David Wilkinson gevraagd waar de animator van AltaÔr van het eerste deel, Alex Drouin, op dit moment mee bezig was. Wilkinson wist te vertellen dat hij op dit moment druk bezig was met het animeren van een zwemmende AltaÔr.

He's busy making Altair even more beautiful. Last thing I saw him do was getting Altair to swim.

Meer is er nog niet bekend geworden, maar we mogen dus aannemen dat er druk gewerkt wordt aan Assassin's Creed 2 en dat AltaÔr zich door het water gaat begeven.


De volgende keer te land, te lucht en te zee!

Franse premier eist respect voor volkslied

FranÁois Fillon, de premier van Frankrijk, denkt aan rigoreuze maatregelen ter bescherming van de volksliederen die traditiegetrouw voor aanvang van voetbalinterlands te horen zijn.

Fillon zegt dat wedstrijden moeten worden afgelast als supporters zich tijdens het gezang misdragen door middel van massale fluitconcerten en/of boegeroep. De Franse premier reageert daarmee op het kabaal dat Tunesische aanhangers maakten voor en tijdens de oefeninterland afgelopen dinsdag in Parijs tegen Frankrijk (3-1).

"Het was beledigend voor Frankrijk en voor de spelers van de Franse ploeg. Dit kunnen we niet tolereren. Afgelasting van de wedstrijd is wat mij betreft dan de enige optie," aldus Fillon.

Acht hockeyers Oranje genomineerd

Naomi van As, Minke Booij en Janneke Schopman staan op de shortlist van de Internationale Hockey Federatie voor de titel Speelster van het Jaar. Bij de heren komen Robert van der Horst en Teun de Nooijer voor op het lijstje van in totaal acht kanshebbers.

Bij de speelsters onder de 23 jaar zijn twee Nederlandse speelsters door de FIH genomineerd: Maartje Paumen en Ellen Hoog. Jeroen Hertzberger is ťťn van de vijf kanshebbers bij de jonge spelers onder de 23 jaar.

Op 29 november, op het diner aan het eind van het jaarlijkse congres van de FIH in Los Angeles, worden de winnaars bekend gemaakt.

Olsen: "Oranje wordt overschat"

Oud-bondscoach Egil Olsen heeft gezegd dat hij Noorwegen vanavond kansen toedicht in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen het Nederlands elftal.

"Nederland wordt wat overschat. Soms is de defensie in ťťn keer uit positie gespeeld. Noorwegen is beter georganiseerd en maakt kans op tenminste een punt," aldus Olsen, die Noorwegen naar de WK’s van 1994 en 1998 leidde. Olsen zei ook dat hij niet onder de indruk was van de prestaties van Nederland op het EK van deze zomer. "Nederland had veel geluk. Een paar doelpunten waren mooi, vooral de treffers uit de tegenaanval."

Maaskant: "Winst niet reŽel"

NAC Breda kan komende zaterdag bij winst op PSV koploper worden van de Eredivisie. Mits in dat geval Ajax wint van FC Groningen.

Trainer Robert Maaskant is daar echter niet mee bezig en vindt ook niet dat zijn ploeg de favoriet is voor de confrontatie in het Rat Verlegh Stadion. "Kwalitatief is PSV beter dan NAC. Aan de andere kant kunnen wij van elke ploeg winnen. Al is het niet reŽel om te verwachten dat we dat zaterdag ook zomaar even doen. Er spelen elf internationals in Eindhoven," aldus Maaskant in BN/DeStem.

De trainer kan beschikken over topscorer Matthew Amoah, die de vriendschappelijke interland tegen Zuid-Afrika mag laten schieten.

'Madonna en Guy Ritchie kondigen scheiding aan'

Madonna en Guy Ritchie staan op het punt hun scheiding wereldkundig te maken. De echtelieden kunnen 'niet langer de schone schijn ophouden', stelt een anonieme bron aan de Britse krant The Sun. "Het is heel treurig. Ze waren een heerlijk stel en fantastische ouders, maar ze konden simpelweg niet langer samenleven."

Volgens ingewijden van het dagblad wilde de 50-jarige Queen of Pop aanvankelijk wachten met de bekendmaking tot het einde van haar 'Sticky & sweet'-tournee. Een grote ruzie tijdens het veertigste verjaardagsfeest van Ritchie, vorige maand, zou de spreekwoordelijke druppel zijn geweest die de emmer deed overlopen.

Volgens The Sun verlaat de regisseur, die momenteel werkt aan de film 'Sherlock Holmes', deze week nog het huis waar hij samen met Madonna en hun drie kinderen woont. Madonna en Ritchie voeden samen Lourdes (12), Rocco (8) en David (3) op.

Deze zomer deden al hevige geruchten de ronde over een vermeende huwelijkscrisis. De relatieproblemen werden door Madonna en Ritchie toen stellig ontkend. Het koppel trouwde eind 2000 in Schotland.


'Madonna en Guy Ritchie kondigen scheiding aan'  (foto: DAG)

'Internetten stimuleert de hersenen'

Regelmatig surfen op het internet stimuleert de hersenen. Het zorgt er bij ouderen voor dat de hersenen actiever blijven en beter functioneren. Onderzoekers van de Universiteit van Californië doen deze beweringen in American Journal of Geriatric Psychiatry.

Voor het onderzoek heeft men een groep ouderen tussen 55 en 76 jaar aan een aantal testen onderworpen. De ene helft had wel ervaring met internet, de andere helft niet. Tijdens het surfen werd bij beide groepen een aanzienlijk verhoogde hersenactiviteit gemeten, waarbij die van de groep ervaren internetters weer veel hoger was dan bij de onervaren sufers.

Met name het gedeelte van de hersenen dat besluitvorming en complex redeneren aanstuurt, vertoonde een verhoogde activiteit. "Onze meest opzienbarende ontdekking was dat het surfen een grote hersenactiviteit laat zien in dit gedeelte die niet wordt geactiveerd tijdens het lezen; dit is enkel het geval bij de ervaren groep internetters", aldus onderzoeker Small.

Small vervolgt: "een simpele dagelijkse bezigheid als op het web surfen lijkt dus de hersenen te stimuleren bij ouderen, hetgeen laat zien dat hersenen gevoelig zijn en dat we continu kunnen blijven leren."

Slachtoffers aan het woord in hiv-zaak

De slachtoffers in de Groningse hiv-zaak voelen zich bedrogen en gemanipuleerd door de verdachten in de zaak. Dat bleek vandaag uit de slachtofferverklaringen van zes van hen. "Deze mannen hadden mijn vrienden kunnen zijn, ze gaven me een warm gevoel. Waarom hebben ze dit gedaan?"

Vijf van de veertien slachtoffers in de hiv-zaak lieten vandaag hun verklaringen voorlezen door de rechter. Een van de slachtoffers nam zelf het woord. "Mijn leven kapot maken lukt deze mannen niet. Ik wil per se de controle houden over mijn leven", zei hij.

De mannen zeggen een acute hiv-besmetting te hebben opgelopen tijdens de seksfeesten die Peter M., Hans J. en Wim D. organiseerden. Volgens de slachtoffers gaven de verdachten hen een vertrouwd gevoel. "Ik heb steeds aangegeven hoe bang ik was hiv te krijgen. Dat wisten ze en dus vertrouwde ik ze", schreef een van hen. Volgens een ander hebben de verdachten hem gemanipuleerd. "Ze gaven me het gevoel dat het wel goed zat. Ze hebben me te pakken, de rest van mijn leven."

Volgens de slachtoffers wordt hun leven beheerst door de hiv-besmetting. Ze zitten vast aan de dagelijkse medicatie, hebben vrienden verloren en zijn het vertrouwen in mensen kwijtgeraakt. "Hiv was voor mij altijd heel ver weg. Ik was er als de dood voor en nu sta ik aan de andere kant van de lijn. Ik kan me het moeilijk voorstellen", aldus een van de slachtoffers.

Regio Schiphol kan ramp aan

De veiligheidsregio Kennemerland, waar ook de luchthaven Schiphol onder valt, is goed in staat rampen te bestrijden. Dat concludeert de Inspectie Openbare Orde en Veiligheid (OOV) op basis van een oefening die in maart is gehouden.

Minister Guusje ter Horst van Binnenlandse Zaken heeft de uitkomsten naar de Tweede Kamer gestuurd. Ze is blij met de snelle ontwikkeling van de regio. Uit een meting die eind december 2006 werd gehouden, bleek dat de regio zelfs een kleinschalige ramp nog niet aankon. Inmiddels is "de basis van de rampenbestrijdingsorganisatie aanwezig", constateert de inspectie.

Vatbaarheid voor tbc genetisch bepaald

Sommige mensen hebben een gen, dat hen vatbaarder maakt voor longtuberculose, een veelvoorkomende en besmettelijke vorm van tbc. Dat blijkt uit onderzoek onder Indonesiërs en Russen, dat is uitgevoerd door de universiteiten van Leiden en Nijmegen en instituten in Singapore en Indonesië.

Het gevonden gen TLR8 ligt op het X-chromosoom. Dat verklaart mogelijk waarom mannen vaker tbc krijgen dan vrouwen. Vrouwen hebben namelijk twee X-chromosomen en mannen maaréén. Vrouwen hebben dus tweemaal zo veel kans dat zij een goed functionerende versie van het gen hebben, aldus de Leidse onderzoeker Tom Ottenhoff vandaag.

Geen Zesdaagse van Stuttgart

De Zesdaagse van Stuttgart gaat niet door. Dit heeft de organisatie bekendgemaakt. Het besluit is genomen na de recente dopingzaken in het wielrennen. Het evenement zou van 15 tot en met 20 januari 2009 plaatsvinden.

"Het profwielrennen heeft een enorm imagoprobleem", aldus een verklaring. "Daar kunnen wij momenteel niks aan veranderen."

De organisatie van de zesdaagse is bang dat het publiek wegblijft door de dopingschandalen en dat het moeilijker wordt om goede sponsoren te vinden.

KNHB: "Heb niets met die buitenlanders"

De KNHB en de clubs uit de Hoofdklasse maakten vorig jaar de afspraak dat iedere club slechts drie buitenlandse spelers zou hebben. Jan Albers, voorzitter van de hockeybond, ziet dit seizoen tot zijn teleurstelling dat niet alle clubs zich aan het gentlemen's agreement hebben gehouden.

Het toenemende aantal buitenlandse spelers is een hot item binnen de hockeywereld. In vergelijking met vorig seizoen is het aantal buitenlanders flink toegenomen. Op dit moment spelen er in de Hoofdklasse bij de mannen 53 buitenlanders en bij de vrouwen 39. Sommige clubs hebben zich duidelijk niet aan de gemaakte afspraken gehouden.

Vorig seizoen vond er een gesprek plaats tussen de hockeybond en de clubs uit de Hoofdklasse. Onderling werd afgesproken dat clubs niet meer dan drie buitenlandse spelers zouden hebben. "Toen gingen alle clubs akkoord. Alleen Rotterdam distantieerde zich van deze afspraak. Helaas blijkt nu dat niet alle clubs zich aan de afspraak hebben gehouden," zegt Albers deze week in Sportweek.

De voorzitter van de hockeybond wijst op generalisatie. "Niet alle clubs hebben meer dan drie of vier buitenlandse spelers. Denk aan Amsterdam, Oranje Zwart, Bloemendaal, Tilburg, Pinokť en Kampong. Helaas hebben andere clubs het agreement geschonden. Ze doen aan korte termijnpolitiek."

De bond staat juridisch machteloos. Volgens de Europese wetgeving heeft iedereen de vrijheid om binnen de Europese Unie te reizen en te werken. "We kunnen niet zomaar tegen clubs zeggen dat ze geen buitenlandse spelers mogen halen. Die beslissing is aan de clubs zelf. Het aantrekken van buitenlanders kost ze wel veel geld. Het in- en uitgavenpatroon is hun eigen verantwoordelijkheid. Ik heb er vertrouwen in dat de voorzitters de begroting op orde houden. Maar misschien is het naÔef om dat te denken."

Albers vindt het niet overdreven dat er veel aandacht in de media is voor deze kwestie. "Maar ik denk niet dat er de komende jaren meer buitenlandse spelers naar Nederland gaan komen. Dit seizoen is een post-olympisch jaar en dan laten coaches hun spelers wat makkelijker gaan. Het is leuk dat er buitenlandse toppers in Nederland spelen, maar het zijn er wel veel. Rotterdam heeft een goede jeugdopleiding, maar ook acht buitenlanders. Persoonlijk heb ik niets met die buitenlandse spelers"

Albers maakt zich zorgen om de sport. "De aanwezigheid van buitenlandse spelers maakt de top sterker, maar in de breedte wordt het hockey zwakker. En zonder breedtesport is er ook geen topsport."

[Update] Releaselijstje week 42

[Update] 11:45

Mensen die morgen naar de winkel wilden rennen voor Bioshock voor de Playstation 3 moeten nog een weekje wachten. De game zal namelijk pas volgende week verschijnen.

Originele bericht

Release lijstje
Week 42
16 oktober - 22 oktober

Het is weer een lekkere volle game-week waardoor niemand zich hoeft te vervelen. Als eerste verschijnt het lang verwachte Saints Row 2 deze week op de Playstation 3 en Xbox 360. Dit vervolg op het eerste deel zal weer vol zitten met zwarte humor en originele missies. Ook krijgt Fifa 2009 deze week zijn concurrent. We zullen zien of Pro Evolution Soccer 2009 het ditmaal weet te winnen van de door ons zo goed beoordeelde game van EA.

Mensen met een Playstation 3 die nog geen kennis hebben gemaakt met Bioshock op de Xbox 360 en PC, kunnen vanaf deze week aan de slag met deze game. De game is niet een simpele poort, maar zal exclusieve content beschikken. Ook komt deze week een hack-&-slash RPG uit met de naam Rise of the Argonauts. Deze zal verschijnen op de PC, Playstation 3 en Xbox 360.

Onderstaand lijstje is onderhevig aan veranderingen en onjuistheden kunnen voorkomen.


Nintendo DS
Igor: The Game
Imagine Champion Rider
Lord of the Rings: Conquest
Rubiks Puzzle World
Yamaha Supercross

Nintendo Wii
Blast Works: Build, Fuse & Destroy
Rubiks Puzzle World
Yamaha Supercross
Rapala Fishing Frenzy
Igor: The Game

PC
Rise of the Argonauts
Lord of the Rings: Conquest
Yamaha Supercross
Pro Evolution Soccer 2009
The Guild 2: Venice
X3: Terran Conflict
Igor: The Game
The Political Machine

Playstation 2
Persona 3: FES
Yamaha Supercross

Playstation 3
Golden Axe: Beast Rider
Saint's Row 2
Pro Evolution Soccer 2009
Rise of the Argonauts
Lord of the Rings: Conquest

Playstation Portable
Warriors of the Lost Empire

Xbox 360
Golden Axe: Beast Rider
Saint's Row 2
Pro Evolution Soccer 2009
Rapala Fishing Frenzy
Rise of the Argonauts
Lord of the Rings: Conquest

Rijke ouderen gezonder

Ouderen met een hoger inkomen zijn gezonder dan leeftijdgenoten met een laag inkomen. Dat geldt zowel voor hun fysieke als psychische gesteldheid, zo blijkt uit gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek.

In de periode van 2004 tot 2006 had van de 50 tot 80-jarigen in de laagste inkomensklasse 18 procent een slechte fysieke gezondheid en 16 procent een slechte psychische gesteldheid. Voor ouderen in de hoogste inkomensklasse waren die percentages respectievelijk 4 en 7.

Oudere vrouwen hebben over het algemeen een slechtere gezondheid dan mannen van dezelfde leeftijd.

Fisichella wil geen puntloos seizoen

Giancarlo Fisichella wil dit seizoen afsluiten met op zijn minst ťťn punt in de stand om het WK. De Italiaanse coureur staat op dit moment nog met lege handen, iets wat hem sinds zijn debuutjaar in 1996 niet is gebeurd.

"Ik heb al veel te lang geen punten meer gescoord en ik wil het seizoen niet afsluiten zonder ook maar ťťn punt te hebben gescoord. Het zou ook een mooie beloning zijn voor iedereen die voor het team werkt, zowel op het circuit als in de fabriek. We zullen hiervoor tot het einde van het jaar moeten pushen," aldus Fisichella.

Het liefst scoort de Italiaan al komende race, in China, zijn eerste puntje voor het Force India-team. "Shanghai is een geweldig circuit en ik heb hier in het verleden goede resultaten behaald. Ik ben hier tot nu toe altijd aan de finish gekomen en ik hoop die reeks komend weekend voort te kunnen zetten. Mijn beste resultaat hier was een derde plaats en in 2005 stelde ik op dit circuit met een vierde plaats de constructeurstitel veilig voor Renault. Ik bewaar dus erg goede herinneringen aan deze baan," blikt de Italiaan positief vooruit.

Ferrari-test voor Italiaanse F3-kampioen

De winnaar van het Italiaanse Formule 3-kampioenschap heeft een test bij Ferrari in het vooruitzicht. Dat meldt de Italiaanse autosportsite 422race.com. Een officiŽle bevestiging wordt op korte termijn verwacht.

Met nog ťťn raceweekend op de kalender zijn er twee titelkandidaten over; Mirko Bortolotti en Edoardo Piscopo. Zij zullen komend weekend tijdens de laatste race in Vallelunga bepalen wie de uiteindelijke winnaar zal worden. Bortolotti heeft een voorsprong van acht punten op Piscopo.

De laatste Italiaanse F3-kampioen die het tot de Formule wist te schoppen is Giancarlo Fisichella.

Petrobras overweegt overstap Honda

Williams sponsor Petrobras overweegt om na dit seizoen over te stappen naar Honda. De Braziliaanse olieproducent voelt zich met name aangetrokken door het feit dat het Japanse team een beter milieu voorstaat.

Hoewel het slechts geruchten betreft is het rommelig rondom de sponsoren van Williams. De Royal Bank of Scotland (RBS) heeft te kampen met de gevolgen van de kredietcrisis waardoor het maar zeer de vraag is of het in 2010 aflopende contract verlengd zal worden. Ook MyDiamonds.com en Hamleys zouden onzeker zijn. Beide sponsoren zijn door de Baugur Group bij Williams ondergebracht. De IJslandse onderneming zou het ook moeilijk hebben als gevolg van de kredietcrisis.

Naast de geruchten rondom een overstap van Petrobras gaan de geruchten dat Bruno Senna aan de deal gekoppeld zou zijn. Het zou dan gaan om een Honda-stoeltje voor de Braziliaanse coureur.

Playstation 3 Firmware 2.50 staat online

Sinds vandaag is de nieuwe firmware 2.50 voor de Playstation te downloaden. Deze is te vinden onder het kopje update in je Playstation, of via de site van Playstation. Ook deze update brengt een paar leuke vernieuwingen met zich mee. Zo kun je de PS3 nu automatisch laten afsluiten wanneer een download op de achtergrond of een installatie van content is voltooid. Voor alle nieuwe mogelijkheden klik je hier


Intensief testprogramma RšikkŲnen

Kimi RšikkŲnen zal de komende winterperiode een zeer intensief testprogramma volgen. De Finse Ferrari-coureur kende dit seizoen grote problemen bij het opwarmen van met name de voorbanden van zijn F2008. Door intensief te testen hopen coureur en team weer op het niveau van 2007 te komen.

"Kimi wordt verantwoordelijk voor een groot deel van het testprogramma. Hij gaat ongeveer 9.000 kilometers rijden, oftwel dertig Grand Prix-afstanden. In ťťn maand zal Kimi meer rondjes afwerken dan in het gehele seizoen," aldus Aldo Costa, technisch directeur van Scuderia Ferrari.

Hareide: "Carew beter dan Huntelaar"

Ook de Noorse bondscoach Age Hareide nam dinsdag de tijd om met de pers te praten aan de vooravond van de WK-kwalificatiewedstrijd tussen Noorwegen en Nederland. Hareide schonk daarbij extra aandacht aan twee spelers van Oranje.

Allereerst had Hareide het over de tijdelijke terugkeer van doelman Edwin van der Sar onder de lat bij het Nederlands elftal. "Het zou verboden moeten worden dat spelers na hun aangekondigde vertrek in de nationale ploeg weer terugkeren," zei de Noorse keuzeheer hierover met een glimlach op zijn gezicht.

Hareide deelde verder mede dat de Noren vanaf het begin van de wedstrijd Oranje onder druk zullen zetten. "We willen meteen agressief beginnen om Nederland vast te zetten, maar we willen natuurlijk ook niet in het mes lopen."

Ook de spitsen Steffen Iversen en John Carew stonden niet te juichen toen ze hoorden dat Van der Sar tegen Noorwegen zal keepen. "Het maakt mij niet echt uit wie er in het doel staat, maar met Edwin moet je extra scherp zijn, want hij pakt veel, zoniet alles," zei de ervaren Iversen, voormalig spits van onder meer Tottenham Hotspur.

Ook Aston Villa-spits John Carew weet wat hem te doen staat. "Ik zal echt in de hoeken moeten schieten, want anders wordt het helemaal niks."

Overigens heeft bondscoach Hareide van diezelfde Carew een hogere pet op dan van Klaas Jan Huntelaar. "Carew is beter dan Huntelaar. Ondanks het feit dat hij weinig scoort, is hij een betere en completere voetballer dan de jonge Nederlandse spits."

Afellay: "Oranje heel anders dan PSV"

Bij PSV is hij inmiddels een van de sterspelers. Daarentegen heeft Ibrahim Afellay bij het Nederlands elftal nog geen basisplaats kunnen veroveren.

In het Algemeen Dagblad praat Afellay over zijn invalbeurten bij Oranje. "Invallen vraagt een ander soort concentratie dan wanneer je vanaf de eerste minuut speelt. In de wedstrijd zit al een bepaald ritme en jij moet in korte tijd wat laten zien."

"Tegen IJsland heb ik dat proberen te doen en als ik tegen Noorwegen inval, probeer ik dat weer. Het is anders dan dat ik bij PSV gewend ben, maar elke minuut die ik bij Oranje meepik is goed voor me. Ik leer nog elke dag."

Bij de Eindhovenaren is Afellay tot op heden een stuk trefzekerder dan vorig seizoen. "Ik trap inderdaad wat anders ja, beter denk ik," zegt de aanvallende middenvelder hierover. "Dat is puur een kwestie geweest van veel oefenen, vaak na afloop van de training."

"De techniek leerde ik een tijd geleden al bij PSV, van Willy van der Kuijlen. Door veel te herhalen, heb ik geprobeerd die traptechniek verder te verbeteren. Nu merk ik dat het ook echt effect heeft."

[NBA] Boston blijft Clevelands plaaggeest

De Boston Celtics hebben een overwinning geboekt op de Cleveland Cavaliers. De huidige NBA-kampioen won met 90-86 van het team onder leiding van LeBron James.

In het preseason hebben de Cavaliers tot nu toe niks gewonnen. Het team staat onder grote druk aangezien er een grote kans is dat de sterspeler James volgend jaar misschien gaat vertrekken. Het is het laatste seizoen van het contract van de nummer ťťn draft pick en de geruchten gaan rond dat hij naar de New Jersey Nets wil vertrekken. James speelde achttien minuten en scoorde twaalf punten. Daniel Gibson scoorde veertien punten en pakte vier rebounds.

Bij de Celtics was Leon Powe met zeventien punten de topscorer. De trio Kevin Garnett, Ray Allen en Paul Pierce speelden een vrij rustige wedstrijd met weinig intense bewegingen. Pierce scoorde veertien punten terwijl Allen er vijftien in legde. Garnett bleef op elf punten steken na bijna twintig minuten speeltijd.

Uitslagen in de NBA

ThuisUitUitslag
Cleveland CavaliersBoston Celtics86-90
New Orleans HornetsWashington Wizards96-80
Toronto RaptorsCSKA Moscow86-78
Detroit PistonsSan Antonio Spurs64-86
New York KnicksPhilidelphia Sixers109-116
Oklahoma City ThunderLos Angeles Clippers88-90
Chicago BullsMinnesota Timberwolves86-96

Opgeleefde Demouge verlangt naar Engeland

In 2005 had zijn liefde NEC hem niet meer nodig en leek er voor Frank Demouge slechts een loopbaan in de anonimiteit weggelegd. Ruim drie jaar later is de 26-jarige spits echter de aanvalsleider van het Tilburgse Willem II.

Knieblessures hebben de sterke aanvaller tot nu toe behoorlijk wat problemen bezorgd in zijn carriŤre. "Ik was afgeschreven en nu ben ik helemaal terug. De rit was zwaar, maar ik heb het volgehouden. Daar ben ik best een beetje trots op," zegt Demouge in een interview met Voetbal International.

Zijn lichaam heeft veel te lijden onder zijn fysieke manier van spelen. "Ik kan me goed voorstellen hoe een professionele bokser of kooivechter zich na een partij voelt. Na een wedstrijd zit ik helemaal onder de bulten en deuken."

"Na elke wedstrijd zit ik helemaal stuk. Naar de auto lopen lukt al bijna niet meer. En de volgende ochtend is het nog tien keer zo erg. Mijn vrouw moet altijd lachen als ze me ziet strompelen als een man van honderd jaar."

Het weerhoudt Demouge er niet van om zijn speelstijl te veranderen. "Een week later stort ik me weer met volle overgave in het gevecht. Dat is namelijk wat ik wil, ik geniet er ook van. Lekker oorlog voeren op dat veld, pittige duels uitvechten met een tegenstander."

"De boel staat stevig op de rails. Ik voel me fit en sterk. Wel zal ik de rest van mijn loopbaan extra krachttraining moeten doen om goed fit te blijven, maar dat is een detail. Met mijn lichaam en mijn speelstijl ben ik blij als ik de 32 haal…"

Demouge droomt er verder van ooit in Engeland te mogen acteren. "Ik droom al heel lang van Engeland. Of Schotland, dat spreekt me ook aan. De sfeer in die landen, de stadions, de manier van spelen."

"Tottenham Hotspur was vroeger altijd mijn favoriete buitenlandse club. Maar andere clubs zijn ook welkom, hoor. Portsmouth, Sunderland, Newcastle United: het lijkt me allemaal wel wat. En het Championship is ook prima. Daar kun je vast ook lekker beuken."

'Culina in beeld bij Australische club'

Jason Culina verlaat PSV mogelijk voor een club uit zijn vaderland AustraliŽ. Volgens ELF Voetbal staat de middenvelder van de Eindhovenaren in de belangstelling van het Australische Gold Coast United.

De 28-jarige speler zou al twee keer met de club hebben gesproken. Culina komt bij PSV steeds minder aan spelen toe. Vorige seizoen kwam hij tot slechts achttien optredens in het eerste elftal.

Culina speelt sinds 2005 voor PSV, dat hem destijds overnam van FC Twente. De international kwam eerder uit voor Ajax en het Belgische Germinal Beerschot Antwerpen.

Nieuwe game Molyneux te zien op GDC?

Fable 2 is nog niet uit en er gaan a geruchten over de nieuwe game van Peter Molyneux en Liohead. De man achter Populous, Black & White en Fable zal waarschijnlijk op de Game Developers Conference met de eerste informatie komen over zijn nieuwe project.

Op de GDC komen de grote namen in de game-industrie bij elkaar om met elkaar over games te praten. De volgende GDC staat gepland voor maart 2009. Volgens de geruchten zal daar de nieuwe game van Molyneux gepresenteerd worden. Dit is nog niet helemaal zeker, want volgens Molyneux zelf wil Microsoft dat de game een "Shock and awe" reactie teweeg brengt en daar goede timing voor nodig.

Wat de nieuwe game van Molyneux gaat worden is nog niet bekend. Eerder heeft Molyneux gezegd genoeg ideeŽn te hebben voor een Fable 3, 4 en 5. Ook heeft hij laten vallen dat hij graag een sportgame zou maken of een MMO.


What will he do next?

Contract voor Tristan bij West Ham

De Spaanse aanvaller Diego Tristan is erin geslaagd een contract te verdienen bij het Engelse West Ham United, zo meldt SkySports.

Tristan werkte de afgelopen weken een stageperiode af bij de Londense club en wist in die periode de technische staf van The Hammers voldoende te overtuigen van zijn kwaliteiten. De voormalig aanvaller van onder meer Deportivo La Coruna tekent tot het einde van dit seizoen.

Tristan wordt de eerste aankoop van de nieuwe manager Gianfranco Zola. De Italiaan, voormalig speler van onder meer Chelsea, volgde onlangs Alan Curbishley op in Londen.

[Upd] Grote stroomstoring treft Rotterdam

Rotterdam is vanochtend getroffen door een grote stroomstoring. Het noorden van de stad zit zonder stroom. Het gaat om het gebied boven het Centraal Station. Het metro- en treinverkeer ligt plat.

Volgens energieleverancier Eneco is een van de stations waar de spanning van 25 duizend volt wordt verlaagd naar het voltage dat in woningen wordt gebruikt weggevallen. Dit station krijgt geen toegang tot het station dat de stroom moet leveren, zegt woordvoerder Cor de Ruijter.

Het is niet bekend hoe lang de stroomstoring gaat duren.

Update 11:11
De meeste huishoudens en bedrijven in het centrum en noorden van Rotterdam hadden vanochtend rond kwart over tien weer stroom. Dat meldde een woordvoerder van Stedin, de netbeheerder. Volgens de zegsman ontstond de storing rond tien voor negen in een verdeelstation.

In de getroffen delen van de stad hadden 20.000 huishoudens en bedrijven geen elektriciteit. Daarvan zaten er iets voor half elf nog twee- tot drieduizend zonder stroom.

Brinkman wil laag btw-tarief voor bouwsector

Het btw-tarief voor de bouwsector moet tijdelijk worden verlaagd van negentien naar zes procent. Dit bepleit de voorzitter van Bouwend Nederland en oud-minister Elco Brinkman. Hij wil dat na de overheidsmaatregelen om de financiële sector te helpen ook de reële economie een impuls krijgt. Volgens Brinkman is de bouw de economische motor en is iedere euro in de bouw een investering in de eigen economie.

Naast het verlagen van het btw-tarief wil Brinkman dat bouwprojecten die bijdragen aan energiebesparing, stedelijke vernieuwing en openbaar vervoer versneld uitgevoerd worden. Voorbeelden hiervan zijn de bouw van het station op de Zuidas van Amsterdam, de bouwontwikkelingen rond de A2 in Maastricht en de verbetering en de vernieuwing van het rioleringstelsel.

Ook pleit Brinkman voor het oprichten van een fonds waarmee tegen een aantrekkelijke rente leningen kunnen worden verstrekt voor de bouwsector. Hiermee zouden onder meer gebouwen kunnen worden gerestaureerd, zodat ze energiezuiniger worden.

Volgens Brinkman staat de bouwsector er nog relatief goed voor, maar zijn de vooruitzichten minder rooskleurig. Zo vreest Bouwend Nederland dat het aantal nieuwbouwwoningen terugvalt tot onder het niveau van 2003. Dat jaar werden er zestigduizend nieuwbouwwoningen gebouwd, dit jaar waren dit er nog tachtigduizend. Stimulerende maatregelen van de overheid moeten de sector een impuls geven, bepleit Brinkman.

Nieuwe behandelmethode spataderen

Enkele ziekenhuizen en particuliere praktijken in Nederland hebben een nieuwe methode ingevoerd om spataderen te behandelen. De methode komt uit de Verenigde Staten en is onder meer in België al langer zeer populair.

De zogenoemde VNUS Closure Procedure is nauwelijks belastend voor de patiënt. Een vaatchirurg brengt een katheter in de verwijde ader en smelt die met hoogfrequente golven als het ware dicht. De behandeling duurt minder dan een half uur en de patiënt hoeft nadien maar één dag een steunkous te dragen. Bij andere methodes is dat vaak minstens zes weken, aldus Kliniek Velp die deze maand met de methode start.

VNG: Bos speelt paniekvoetbal

Nederlandse gemeenten voelen er niets voor om hun geld verplicht te stallen bij de Bank Nederlandse Gemeenten, De Nederlandse Waterschapsbank of de schatkist.

Minister Bos (Financiën) deed gisteren dat voorstel in reactie op de onrust over de gemeenschapsgelden die bij IJslandse banken zijn gestald. Volgens de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) speelt Bos "paniekvoetbal."

"Het is niet zo dat gemeenten onverantwoord met hun geld zijn omgegaan. Hier is vooral sprake van falend toezicht", zei een woordvoerder van VNG vandaag.

Peter R. de Vries verkozen tot 'greatest man'

Peter R. de Vries heeft gisterenavond in Amsterdam de Greatest Man Award gekregen van mannenblad JFK. De misdaadverslaggever gaf rivalen als Dinand Woesthoff, Matthijs van Nieuwkerk en Ruud de Wild het nakijken.

In totaal waren elf bekende mannen genomineerd, die volgens JFK dit jaar een uitzonderlijke prestatie hebben neergezet. Via de website van het tijdschrift kon worden gestemd.

De Vries kreeg onlangs een Amerikaanse Emmy Award voor zijn uitzending over de vermiste Natalee Holloway.

CD/DVD: U2 - Live Under A Blood Red Sky

Het regent de laatste tijd special editions, anniversary uitgaven en wat al niet. Ook U2 is goed bezig qua heruitgaven van hun albums. In 2007 kwam een prachtige Joshua Tree re-release in de winkels terecht. Dit jaar was het de beurt aan de eerste drie wapenfeiten van de band uit Dublin en nu is het eerste live-album van de band aan de beurt, Live - "Under A Blood Red Sky". 25 jaar terug in de tijd alvorens het nieuwe album van U2 in de winkels ligt.

PC softwareverkopen USA, niet vol verrassingen

Ze zijn weer eens bekend gemaakt, de PC softwareverkopen van de USA! Deze keer betreffen ze de week van 28 september tot en met 4 oktober en zien we dat Spore nog steeds aan de leiding gaat boven Warhammer Online. Andere interessante games zijn Colonization op de derde plek, Crysis: Warhead op de zesde en de Spore Creature Creator op de tiende. Vergelijken we ze met de Nederlandse charts dan is het grootste verschil dat wij hier in de Lage Landen wel van een potje voetbal houden, maar dat men daar aan de overkant van de grote vijver niet in geÔnteresseerd is.

1. Spore
2. Warhammer Online: Age Of Reckoning
3. Civilization IV: Colonization Expansion Pack
4. The Sims 2 Apartment Life Expansion Pack
5. World Of Warcraft: Battle Chest
6. Crysis: Warhead
7. World Of Warcraft
8. The Sims 2 Double Deluxe
9. World Of Warcraft: Burning Crusade Expansion Pack
10. Spore Creature Creator

Ruimtetoerist bereikt ISS

Een Russische Sojoez-capsule met aan boord een Amerikaanse ontwerper van computerspelletjes en twee bemanningsleden is gisteren bij het internationale ruimtestation ISS aangekomen.

Enkele minuten voor op schema koppelde de capsule zich aan het station. Twee dagen eerder was het ruimtevaartuig vanaf de basis Baikonoer in Kazachstan gelanceerd.

Aan boord zat ruimtetoerist Richard Garriott, die dertig miljoen dollar (zo'n 22 miljoen euro) neertelde voor zijn retourtje aarde-ISS. Garriott keert op 23 oktober terug naar de aarde met de Russische kosmonaut Joeri Volkov, die al sinds april op het ruimtestation verblijft. Volkov is de eerste man die in navolging van zijn vader, een beroemde kosmonaut uit het Sovjet-tijdperk, de ruimte inging.

Dead Space komt naar je toe met creepy trailer

Dead Space is een nieuwe IP van Electronic Arts. Je speelt een onderhoudsmonteur van een ruimtestation op het moment dat deze wordt overspoeld met grote en gevaarlijke ruimte monsters. Jij moet zien te overleven in deze vijandelijke omgeving.

Dead Space is een enge game. Zo ondervond ook onze crew in Walibi waar deze game gepresenteerd werd. De game ligt 31 oktober in de winkels voor de PC, de Playstation 3 en Xbox 360. Om ons nog maar eens lekker te maken voor deze griezelige game, heeft EA een nieuwe trailer uitgegeven die je hieronder kunt zien.

Kroonprins promoot handenwassen

Kroonprins Willem-Alexander vraagt vandaag in Zuid-Afrika aandacht voor handenwassen. De voorzitter van de VN Adviesraad voor Water en Sanitatie viert Global Handwashing day in Pretoria.

Doel van de wereldwijde actiedag is mensen ervan bewust te maken dat zij hun handen moeten wassen met water en zeep na een toiletbezoek en voor het bereiden van eten. Jaarlijks komen ongeveer 3,5 miljoen kinderen onder de 5 jaar om door diarree en longontsteking, grotendeels doordat mensen hun handen niet met water en zeep wassen.

Scholen in de hele wereld doen mee aan de actiedag. Global Handwashing Day wordt georganiseerd door onder meer Unicef, de Wereldbank, en een aantal bedrijven waaronder Unilever.

Minder illegalen aan het werk in horeca

In de horeca zijn minder illegalen aan het werk dan een aantal jaar geleden. De Arbeidsinspectie bezocht vorig jaar 2000 restaurants, cafés en snackbars en trof bij 20 procent van de zaken onderbetaalde medewerkers zonder werkvergunning. Enkele jaren geleden was dat nog bij 30 procent van de zaken het geval.

Hoewel het percentage illegale arbeid in de horeca nog steeds hoger is dan gemiddeld in andere bedrijfstakken (18 procent), spreekt de Arbeidsinspectie van een positieve ontwikkeling. Vooral Chinese restaurants doen het beter, liet de inspectie vandaag weten. Ging voorheen de helft van deze eetgelegenheden in de fout met illegale arbeid en onderbetaling (minder dan het minimumloon), nu gaat het om 29 procent.

Dutch design

Even een snufje cultuur want volgende week is het Dutch designweek en daar hoort uiteraard een verkiezing bij, namelijk die van het mooiste Nederlandse ontwerp. Alle kandidaten plus een heleboel achtergrond info kun je hier vinden.

En mocht je tijd hebben breng dan ook eens bezoekje aan Eindhoven, normaal niet de moeite waard, maar in de komende week is er van alles te doen op het gebied van design.

'Aanslagen Afghanistan nemen deze winter niet af'

De Taliban en al-Qaeda pleegden de afgelopen jaren in de winter minder aanslagen in Afghanistan dan in andere seizoenen, maar aan die trend komt de komende maanden een einde. Dat voorspelde Kai Eide, de speciale VN-gezant voor Afghanistan, dinsdag (lokale tijd) tijdens een bijeenkomst van de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties.

Burgers en internationale troepen in het door oorlog verscheurde land moeten er rekening mee houden dat de extremisten ondanks de soms bittere koude in de komende maanden zeer actief blijven. Eide erkende dat de veiligheidssituatie in Afghanistan de afgelopen maanden is verslechterd en dat er weinig zicht is op verbetering.

"We moeten niet verwachten dat het niveau van vijandelijkheden net zo zal dalen als in eerdere winters", waarschuwde Eide. Tegelijkertijd noemde hij positieve ontwikkelingen. Zo zijn de relaties tussen Pakistan en Afghanistan verbeterd, zou een verandering in de samenstelling van de Afghaanse regering leiden tot een betere aanpak van corruptie en zou de export van drugs met 19 procent zijn afgenomen.

'Aanslagen Afghanistan nemen deze winter niet af'  (foto: ANP)

Noord-Holland: 98 miljoen bij crisisbanken

De provincie Noord-Holland heeft 98 miljoen euro aan deposito's uitstaan bij banken die in de problemen zijn gekomen. Dat heeft gedeputeerde Ton Hooijmaijers gisteren bekendgemaakt.

De provincie heeft 78 miljoen euro staan op de noodlijdende Landsbanki uit IJsland. Verder staat er 20 miljoen euro uit bij een Duitse dochter van Lehman Brothers, Bankhaus Lehman geheten. Gedeputeerde Hooijmans rekent erop dit geld terug te krijgen omdat de Duitse staat zich garant heeft gesteld voor de bank.

Noord-Holland is op dit moment de provincie die het meeste geld heeft uitstaan bij banken die getroffen zijn door de kredietcrisis. Tot nu toe spande de provincie Groningen de kroon met 30 miljoen euro.

Hooijmaijers gaat minister Wouter Bos (Financiën) om opheldering vragen waarom het bij de Nederlandsche Bank al sinds juli bekend was dat er problemen waren bij de Landsbanki zonder dat lagere overheden daarvan op de hoogte werden gesteld.

Hurricane watch voor Bovenwindse eilanden

Voor de eilanden Sint Maarten, Sint Eustatius en Saba is gisteravond (lokale tijd) door de Antilliaanse regering een 'hurricane watch' en een 'tropical storm warning' uitgegeven. Dit is gebeurd mede op basis van voorspellingen van het National Hurricane Center in Miami.

Gisteren waaide Omar nog als tropische storm over de Antilliaanse eilanden Aruba, Bonaire en Curaçao. De verwachting is dat de storm uitgroeit tot een orkaan in de categorie twee en vandaag aan het einde van de dag de eilanden Sint Maarten, Sint Eustatius en Saba treft.

De scholen op die eilanden zijn vandaag zeker dicht. Ook zijn verschillende andere voorzorgsmaatregelen genomen, zoals het verlagen van het waterpeil van de Great Salt Pond en de Fresh Pond in Sint Maarten. De bevolking wordt aangeraden de laatste nieuwsberichten op de radio goed te volgen.

Op Curaçao is inmiddels duidelijk dat door Omar bijna alle stranden flinke schade hebben opgelopen, zo heeft gezaghebber Dindial bekend gemaakt.

Pompoen zo groot als Mini Cooper

De Britse tweelingbroers Ian en Stuart Paton (47) vieren vandaag feest. Zij hebben namelijk een pompoen gekweekt die zwaarder is dan een Mini. Volgens de Britse krant The Daily Mail weegt het gigantische oranje gevaarte 660 kilo en moest hij met behulp van een vorkheftruck naar een pompoententoonstelling worden gebracht.

De broers hebben met de pompoen het Europees record gebroken. Dat record was net een week in handen van een Belgische concurrent. Meteen na de bekendmaking van het record verklaarden de broers het volgend jaar weer te proberen. Ian en Stuart willen niets liever dan het wereldrecord van 766 kilogram breken.

De pompoen is medio april geplant en opgekweekt in een kas. 'Het draait allemaal om de juiste zaden en voldoende voeding' , legt Ian Paton uit. Voor dit exemplaar was 1,5 ton kunstmest nodig. De pompoen groeide soms wel 22,5 kilogram per dag, of eigenlijk per nacht want pompoenen groeien voornamelijk als de zon al onder is. Het duurde 129 dagen om de vrucht tot Europese recordgrootte op te kweken. Tot nu toe staat de grootste pompoen nog op naam van een stel Amerikanen. Ian: 'Misschien lukt het ons volgend jaar wel om het record naar Engeland te halen.'


Pompoen zo groot als Mini Cooper  (foto: DAG)

'Giel Beelen vindt ware in 17-jarige'

Dat Giel Beelen verliefd is vertelde hij afgelopen Freaknacht op 3FM al aan de luisteraars. Nu blijkt dat het naar verluidt gaat om het 17-jarige model Guilia Wolthuis, tevens studente aan de Hogeschool van de Kunsten in Amsterdam.

Beelen wil niet bevestigen dat deze 17-jarige zijn vriendin is. Wat Beelen wel zei tijdens de Freaknacht is dat zijn nieuwe vriendin de ware was en dat het niet meer over zou gaan. Guilia vergezelt Beelen al naar feestjes en tv-opnames, aldus ooggetuigen. Mama Wolthuis zwijgt in ieder geval. "Ik wil het bevestigen noch ontkennen."

Eerder dit jaar meldde Giel dat hij na de breuk met zijn vriendin Marisa een zomer lang wilde sexperimenteren. Later kwam hij er op terug en meldde dat dit toch niks voor hem was. Guilia wordt in december achttien.

Nog meer sportiviteiten op de Wii

De Wii is hard op weg om de sportiefste console allertijden te worden. Activision heeft vandaag bekend gemaakt ook een duit in dit zakje te doen en kondigde Big League Sports aan. Deze sport-game zal wederom een verzameling van allerlei mini-games worden, maar zal nu de speler in spannende situaties terecht laten komen, aldus het persbericht.

De game zal 22 verschillende sporten bevatten waaronder het immer populaire voetbal, American Footbal en Hockey, maar ook in Europa minder bekende sporten als Lacrosse komen aan bod. In tegenstelling tot Wii Sports zul je dit spel niet spelen met je Mii, maar met een in de game zelf gemaakt karakter, zo doet de character create mode vermoeden. Komende feestdagen nog kunnen we gaan genieten van deze game.



Philips stopt verkoop tl-buis

Philips stopt in juli 2009 met de verkoop van de tl-lamp. En ook de energieverslindende conventionele armaturen gaan in de ban. Dat maakte het concern gisteren bekend in Aalsmeer, voorafgaand aan de lezing die Al Gore daar gaf.

Philips was een van de vele bedrijven die daar was vertegenwoordigd en verdiende met deze stap een pluim van minister Jacqueline Cramer (Milieu). Stoppen met de tl-lamp zorgt voor minder kwik in het milieu, terwijl ook evenveel energie wordt bespaard als 50.000 huishoudens produceren, becijferde Philips.

Luchtiger was in Aalsmeer de introductie van de bal met een boodschap, die als alles goed gaat vanaf april 2009 te koop zal zijn. De makers, Total Care Company, bieden een alternatief voor de bekende merkbal van bijvoorbeeld Nike. "De onze is zonder kinderarbeid gemaakt, en de broeikasgassen die bij de productie vrijkomen, compenseren we." De blauwe bal is opgesierd met een tekening en verbeeldt de aarde.

Verder hebben veertien organisaties, verenigd in de climate Neutral Group, zich dinsdag vastgelegd om de uitstoot van het broeikasgas CO2 te verminderen. Ook compenseren ze 140.000 ton CO2, evenveel als de uitstoot van 15.500 huishoudens.

Urgenda, de in 2007 opgerichte stichting om Nederland duurzamer te maken, maakte van de gelegenheid gebruik voor te stellen Nederland zo snel mogelijk, en desnoods via noodwetten CO2-neutraal te maken. Het zou de opdracht moeten zijn voor een nog in te stellen Klimaatcommissie die zich bezighoudt met het voorkomen van bedreigingen door het veranderende klimaat, aldus Urgenda.

Obama neemt grote voorsprong in peiling

De Democratische presidentskandidaat Barack Obama ligt op koers om de nieuwe Amerikaanse president te worden. Hij heeft in een nieuwe peiling een voorsprong van 14 procent genomen op zijn Republikeinse rivaal John McCain.

Volgens de peiling van het tv-station CBS en de krant The New York Times kan Obama rekenen op de steun van 53 procent van de kiezers, terwijl McCain slechts aanspraak zou kunnen maken op 39 procent.

Obama zag zijn aanhang met 3 procent toenemen in vergelijking met de vorige peiling van CBS en The New York Times op 6 oktober. De verkiezingen in de Verenigde Staten hebben plaats op dinsdag 4 november.

Obama aan kop  (foto: ANP)

Win extra content voor Fable 2

Fable 2 verschijnt binnenkort, maar om de tijd die we nog moeten wachten te doden heeft Microsoft een tweetal webgames online gezet waarmee gold en exclusieve items gewonnen kunnen worden voor in het daadwerkelijke spel.

In de Fable 2 experience bekijk je een interactieve cartoon waarbij je keuzes moet maken welke uiteindelijk leiden tot een ingame item zoals een chicken-suit, een lionhead tattoo of een hero doll. Neem wel even de tijd voor deze experience, je bent er een minuut of tien zoet mee.

In de webgame heb je het gemunt op kippen, die je weg moet schieten. Sprokkel je 500 punten bij elkaar dan kun je die omzetten naar digitaal goud.

Boek: Suus Ruis - Tweede viool

Suus Ruis, vaag gaat er een belletje rinkelen bij het horen van die naam. Na de achterkant van het boek gelezen te hebben blijkt dat terecht te zijn. Het gaat hier om de dochter van wijlen Willem Ruis, de overleden hartstochtelijk drukke presentator. Suus Ruis heeft haar baan opgezegd om zich op het schrijven te richten. Vier jaar heeft ze erover gedaan, maar nu is haar debuutroman daar: Tweede viool. Een verhaal met een niet te missen link naar haar overleden vader. Al moet er wel meteen bij gezegd worden dat het gťťn verhaal over haar vader is, maar slechts enkele raakvlakken heeft met haar eigen leven.

Omroepberichtmaagden

Ja, ik ga een deur intrappen die verder open staat dan de slaapkamerdeur van Gerard Joling. Ik waag me aan het grootste cliché in columnania: de niet functionerende spoorwegen. Ik heb het opgekropt, uitgesteld, binnengehouden. Ik heb dagen bij de psychiater op de sofa gezweet. Ik heb het geprobeerd. Ik heb gefaald. Ik kan me niet inhouden. Ik moet schrijven over de trein. Het moet! Een dwangneurose die verder gaat Sylvester’s honger naar Tweety.

Nadal moeizaam langs Gulbis

Rafael Nadal heeft zich met veel moeite weten te plaatsen voor de derde ronde van het Masters toernooi in Madrid. Voor eigen publiek versloeg de mondiale nummer ťťn de Let Ernests Gulbis met 7-5, 3-6 en 6-3.

De jonge Let begon goed aan de wedstrijd en kwam met zijn krachtige slagen zonder veel problemen door zijn servicegames heen. Op 5-5 ging het echter mis voor Gulbis en met twee dubbele fouten leverde hij zijn opslagbeurt in. Nadal serveerde vervolgens moeiteloos de set uit. In de tweede set leek Gulbis eindelijk bevrijd te zijn van zijn zenuwen en had hij steeds minder problemen het spel te dicteren. Nadal had moeite om in zijn spel te komen en liep al snel tegen een 0-3 achterstand aan die hij niet meer te boven kwam.

In de derde set was het Nadal die, gesteund door het thuispubliek, dan toch aan het langste eind trok. Net als in de eerste set kon Gulbis moeilijk omgaan met de druk en dit werd hem al snel fataal. Hij kwam nog dichtbij een rebreak in de laatste servicegame van de Spanjaard, maar op routine won de nummer ťťn van de plaatsingslijst de partij.

In de volgende ronde ontmoet Nadal de Fransman Richard Gasquet, die in een eveneens spannende wedstrijd na drie sets won van Mardy Fish.

Overige uitslagen dinsdag 14 oktober:
Granollers - Mathieu 6-4, 6-4
Kohlschreiber - Moya 6-2, 6-2
Cilic - Verdasco 6-2, 6-3
Murray - Bolelli 6-0, 2-1 opg.
Monfils - Fognini 6-2, 6-4
Simon - Blake 3-6, 6-1, 6-4
Ginepri - Llodra 6-4, 6-4
Hanescu - Tursunov 4-6, 6-2, 6-3
Nieminen - Youzhny 7-5, 3-6, 6-2
Soderling - Serra 6-3, 6-4
Lopez - Montanes 7-6 6-3

Bananen, splinters en eikeldopjes


Het is een zonnige zondag. Dat is op zichzelf al zo uniek als een pinguÔn die zijn vleugels eens uitklapt en opstijgt. Zo uniek als een Milka koe die chocolademelk produceert. Zo uniek als jij en ik. Enfin, ik ben er op zo’n dag niet vies van om met een muziekje op eens door mijn woonwijk te wandelen, plaats te nemen op een picknicktafel aan het water en mijn gedachten eens op een rijtje te zetten. Een wandeltochtje geeft mij altijd veel inspiratie om iets op papier te zetten, of het nou een tekening is of een diepgaande tekst. Ik moet als columnist voor FOK!games zo af en toe ook een tekst over games neerpennen. Dit is alleen niet altijd even makkelijk. Nog een reden om een wandeling te maken.

Bos: lagere overheden moeten bij staat bankieren

Provincies en gemeenten moeten voortaan bij de staat bankieren. Minister van Financiën Wouter Bos (PvdA) noemde dat vanavond in het televisieprogramma Pauw & Witteman "wenselijk".

Het is volgens hem de vraag of het de bedoeling is dat provincies en gemeenten in het buitenland speuren naar een bank "om een half procentje meer" rente te ontvangen met een fors hoger risico het geld kwijt te raken.

Gemeenten en provincies hebben bij elkaar zeker 220 miljoen euro aan spaartegoeden bij buitenlandse banken die in de problemen zitten. Het gaat om ongeveer 140 miljoen van de provincies en tachtig miljoen euro van de gemeenten. Dat meldde een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Zaken eerder vandaag.

Mathijsen dichtbij nieuw contract

De periode van Oranje-international Joris Mathijsen bij HSV lijkt nog lang niet ten einde. De Nederlandse verdediger voert momenteel onderhandelingen met de Duitse topclub. Het zou gaan om een contract dat hem tot de zomer van 2012 aan Hamburger SV verbindt.

Joris Mathijsen is al sinds de maand mei met zijn werkgever in gesprek over een verlenging van zijn huidige contract dat tot 2010 loopt. Mede door het EK heeft het een behoorlijke tijd geduurd dat de besprekingen over een contractvernieuwing vorm begonnen te krijgen, aldus Bild.

Nigel de Jong, landgenoot en collega-international van Mathijsen, zou bij HSV eveneens voor een contractvernieuwing in aanmerking komen.

Laatste reviews en specials
review
Blu-ray: The Secret Life of Pets 2
review
Blu-ray: Hellboy 4K
review
Blu-ray: Yesterday
special
Interview Team Paraluna op DreamHack Rotterdam
review
Blu-ray: Spider-Man: Far From Home
review
The Irishman
©FOK.nl e.a.