TV: Wie is... de Mol?

Televisie • Geschreven door Martijn van Veen op 08-01-2010 @ 13:11
print 

Donderdag 7 januari begon het televisieprogramma weer waar wekelijks meer dan een miljoen Nederlanders naar kijken. Tien afleveringen lang zoeken de kandidaten naar de saboteur, de Mol, in een groepje Bekende Nederlanders. Het geheim rondom de Mol zou je misschien wel het best bewaarde geheim van televisieland kunnen noemen. De boete voor het verklappen van de identiteit van deze saboteur is € 250.000.

 

Dit jaar belooft een speciale reeks te worden, het is namelijk het tiende seizoen van de serie. De eerste vier seizoen waren met onbekende Nederlanders en vanaf 2005 werden er BN'ers ingezet voor de serie. Presentator Pieter Jan Hagens bekende dat er in het seizoen veel sneaky terugblikken zullen zitten van eerdere seizoenen. Zo zagen we in de eerste aflevering George (de Mol uit 2002, Portugal) op het vliegveld een brief aan Sanne Vogel geven. George wordt door velen gezien als de beste Mol uit de Nederlandse seizoenen. Kijk bijvoorbeeld hier hoe deze Mol geld steelt uit de pot om het heel veel maanden later (tijdens de ontknopingsaflevering) weer uit zijn broekzak te toveren.


Naast Sanne Vogel vlogen ook Erik van der Hoff (presentator en producent), Hind Laroussi Tahiri (bekend van Idols), Tim Akkerman (ex-bandlid Di-rect), Barbara Barend (voetbaljournaliste), Arjen Lubach (komiek), Frits Sissing (presentator), Manuel Venderbos (presentator), Kim Pieters (actrice) en Loretta Schrijver (presentatrice) naar Japan, het Molland van 2010.

Aangekomen in Japan moesten de deelnemers zich verdelen in groepjes. Vier mensen moesten op de brugpijler staan, twee mensen gingen in een helikopter en de overige vier moesten aan de mensen in de helikopter kleurencombinaties doorgeven. De mensen op de boot (Sanne, Kim, Hind en Arjen) hadden een legenda, waarmee ze vlaggen met een bepaalde kleur konden koppelen aan een kandidaat die op een van de brugpijlers stond. Door middel van schreeuwen, gieren, een verrekijker of wat dan ook moesten de kandidaten op de boot erachter zien te komen welke kandidaat op welke brugpijler (Barbara, Frits, Manuel en Loretta) stond. Als ze erachter kwamen wie waar stond, gaven ze de kleurencombinaties door aan de helikopter (Erik en Tim). Uiteindelijk hadden Erik en Tim de taak om de juiste combinaties door te geven. Er stonden vier kisten in een vierkant, wat de windrichtingen voorstelde, en ze moesten de windrichting koppelen aan een sleutel met de naam van een kandidaat. Ging de kist open, dan spekten ze de kas. Maar bleef de kist dicht, dan geen geld in de pot. Erik en Tim hadden er één goed, wat goed was voor 1000 euro in de pot.

Voor de tweede opdracht moesten acht kandidaten een product kopen dat bij hun eigen persoon zou passen. Vervolgens moesten ze in duo's raden welk product bij welke persoon hoorde. De overige twee, Manuel en Loretta, mochten als laatste hun veto laten uitspreken en op het laatste moment nog twee combinaties wijzigen. De combinaties voetbal-Kim en theepot-Hind worden veranderd naar voetbal-Barbara en theepot-Kim. De kandidaten hadden alle combinaties goed, zodat er nog eens 2000 euro in de pot kwam.

 

LET OP: SPOILERS!!!

 

De kandidaten moeten aan het eind van elke aflevering een test maken over de identiteit van de Mol en degene die de test het slechst maakt, moet naar huis. Dit keer was dat presentatrice Loretta Schrijver. Voor laatstgenoemde was de trip heel kort, zij moest, na twee dagen Japan, alweer het vliegtuig terug naar Nederland nemen.


Wat het programma zo speciaal maakt is het speuren naar de Mol. Op verschillende fora (ook op FOK!) worden alle afleveringen uitgeplozen om zo geheime hints te kunnen vinden in bijvoorbeeld een broodje kaas of een stukje kauwgom. De zogenaamde 'Molloten' (fanatieke WIDM-fans) zijn gedurende de serie fanatiek aan het forummen met elkaar om de nieuwste theorieën te bespreken en waarom Tim wel of niet de Mol is. Het programma was ook genomineerd voor De Gouden Televizier Ring, maar verloor van Linda de Mols Gooische Vrouwen. Wel is het programma verkozen tot beste AVRO-programma.

Zoals ieder jaar is er weer een website die claimt erachter te zijn gekomen wie de Mol is. Zo zijn vorige seizoenen onder andere Edo Brunner en Renate Verbaan 'ontmaskert', maar niets bleek minder waar en beiden waren de Mol niet. Dit jaar claimt Wikipedia, beter gezegd: een Wikipediaan, de eer. Volgens de webencyclopedie is Tim Akkerman de Mol. Waarschijnlijk zullen de geruchten wel vals zijn, maar zoals presentator Pieter Jan in een interview zei: "Eigenlijk wil je niet weten wie de Mol is, dat is juist de kracht van het programma." Want al is een hint zo duidelijk, niets is wat het lijkt.


Wie is... de Mol?, iedere donderdag op Nederland 1 om 20:30 (m.u.v. 18 en 25 februari door schaatsen)



Lees ook:

» 16/04 DVD: Lijn 323
» 01/04 TV: Game of Thrones 286
» 11/03 Interview: Azita Ghanizada en Malik Yoba (Alphas)6
» 20/11 Phineas and Ferb The Movie: Across The 2nd Dimension38


delen | eKudos nujij

10954 views / 28 reacties
Genre Reality
Looptijd10
Oorsprong België
Te zien op Nederland 1
Waardering    
User-waardering    
Aantal stemmen    165
Positie in chart13 » bekijk volledige lijst
Reacties op dit bericht
28  van 28 reacties op deze pagina. Pagina  1
aardig programma, maar het kan me niet pakken.
misschien nog eens een kans geven
man MrManiak (Eindredacteur Films/TV) 08-01-2010 @ 14:27 fotoboek homepage
userIcon
Was weer spannend/goed gisteren, zoals vanouds (vanaf seizoen 2) weet de Mol me iedere keer weer te pakken. Ben zeer benieuwd wie het dit jaar is.
Ik heb weer zitten genieten gisteren!! En omdat het zo'n ontzettende etter is, denk ik dat Frits Sissing de mol is.

Kan niet wachten tot het weer donderdag is!!
quote:
Op vrijdag 8 januari 2010 @ 14:36 schreef annabellalala het volgende:
Ik heb weer zitten genieten gisteren!! En omdat het zo'n ontzettende etter is, denk ik dat Frits Sissing de mol is.

Kan niet wachten tot het weer donderdag is!!
+1 voor frits. heeft een oer hollandse mollenkop
userIcon
quote:
Op vrijdag 8 januari 2010 @ 14:27 schreef MrManiak het volgende:
Was weer spannend/goed gisteren, zoals vanouds (vanaf seizoen 2) weet de Mol me iedere keer weer te pakken. Ben zeer benieuwd wie het dit jaar is.
Ze zijn dit jaar gewoon allemaal 'de mol', en allemaal denken ze natuurlijk dat ze de enige zijn

Anyway, paar keer langsgezapped gisteren, maar de BN'ers zijn een beetje nietszeggende no-no's.

Darintegen vind ik Japan het mooiste land ter wereld, dus ik zap voornamelijk langs om de mooie plaatjes te bekijken.
vrouw koei (Eindredacteur Games) 08-01-2010 @ 16:18 fotoboek homepage
userIcon
Ik heb alleen nog anti-verdenkingen. Kim is het bijvoorbeeld niet omdat die te overduidelijk zit te mollen.

Maar een erg tof programma, elk jaar weer!
userIcon
Helemaal vergeten te kijken.
Terwijl ik me voorgenomen heb om het deze keer ook maar eens te volgen.
Dan maar even programma gemist kijken.
fck schaatsen
ik ga voor Hind na 1 aflevering...
userIcon
Leuk programma, maar waarom altijd die BN-ers? Ik begrijp het echt niet. Met onbekende mensen is het veel leuker dan met die uitgerangeerde C-artiesten die er nu zijn.
userIcon
quote:
Op vrijdag 8 januari 2010 @ 14:36 schreef annabellalala het volgende:
Ik heb weer zitten genieten gisteren!! En omdat het zo'n ontzettende etter is, denk ik dat Frits Sissing de mol is.

Kan niet wachten tot het weer donderdag is!!
Frits verdenk ik ook, hij is zo iemand die te braaf overkomt, iedereen heeft al verdachte dingen gedaan behalve hij. En juist dat maakt hem weer verdacht!

Maargoed, er zit pas 1 aflevering op dus er kan nog van alles gebeuren!
userIcon
Pieter Jan zei toch dat de mol zich in de derde aflevering bekend zou maken?
Zou wel heel raar zijn!

Ik vind Hind tot nu ook wel een beetje verdacht...
userIcon
quote:
Op vrijdag 8 januari 2010 @ 20:11 schreef Smart_ass het volgende:
Leuk programma, maar waarom altijd die BN-ers? Ik begrijp het echt niet. Met onbekende mensen is het veel leuker dan met die uitgerangeerde C-artiesten die er nu zijn.
Wat zijn BN-ers dan volgens jou? Mensen zoals Erik van der Hoff, Hind , Tim Akkerman, Barbara Barend en Frits Sissing zijn toch echt BN-ers. Het is juist de formule van WIDM, bekendere en minder bekende erin.

En als je ze niet kent, is het toch wat je wil? WIDM met onbekende mensen?
userIcon
quote:
Op vrijdag 8 januari 2010 @ 21:13 schreef Oplaatbatterij het volgende:
Pieter Jan zei toch dat de mol zich in de derde aflevering bekend zou maken?
Zou wel heel raar zijn!

Ik vind Hind tot nu ook wel een beetje verdacht...
Ja dat vond ik ook apart!
We zullen dat wel niet zo letterlijk moeten nemen denk ik?
1! Het is Hind!!!!!111

Want al is een hint zo duidelijk, niets is wat het lijkt.
userIcon
quote:
Op vrijdag 8 januari 2010 @ 21:13 schreef Oplaatbatterij het volgende:
Pieter Jan zei toch dat de mol zich in de derde aflevering bekend zou maken?
Zou wel heel raar zijn!

Ik vind Hind tot nu ook wel een beetje verdacht...
Die mol die zich bekend gaat maken zal wel weer iets cryptisch zijn. Ga er maar niet van uit dat ze letterlijk gaan zeggen wie de mol is.

Ik verdenk trouwens Frits (te braaf) en Hind (onderbuikgevoel). Ben hem ook maar eens aan het volgen, heb op de gemiddelde donderdagavond toch niks te doen, en Japan is een prachtig land.
userIcon
Ik moet zeggen dat ik het uit het oog ben verloren toen enkel nog BN-ers gevraagd werden als kandidaat. Ik weet seizoen 1 (?) in Australië nog goed, met die geweldig sympathieke bolle neger die bij de laatste drie zat. Zijn bungee-jump boven een rivier, legendarisch. Terwijl de rest van de kandidaten keurig 10 tot 5 meter boven het wateroppervlak weer terug naar boven vloog, ging mr. 120 kg. kopje onder..

Met BN-ers trekt de show mij niet echt meer. Misschien mijn gemis, het zij zo, maar ik heb nog steeds warme herinneringen aan de eerste twee seizoenen
Ik denk Manuel. Waarom? Weet ik veel.
Tot nu toe ga ik voor Hind...ze doet wel erg verdacht door foute dingen te roepen e.d.
userIcon
Oei gemist! Dit weekend even uitzending gemist checken dus! Ik heb alle seizoenen gezien vanaf het begin, heel leuk programma
man MrManiak (Eindredacteur Films/TV) 09-01-2010 @ 18:10 fotoboek homepage
userIcon
quote:
Op vrijdag 8 januari 2010 @ 21:13 schreef Oplaatbatterij het volgende:
Pieter Jan zei toch dat de mol zich in de derde aflevering bekend zou maken?
Zou wel heel raar zijn!

Ik vind Hind tot nu ook wel een beetje verdacht...
Net zoals voorgaande seizoenen: de Mol zit achter een scherm/wand whatever en men kan een vraag stellen. Ik gok dat dit de gang van zaken is, want in de derde aflevering de Mol al bekend maken zou natuurlijk dom zijn
userIcon
quote:
Op vrijdag 8 januari 2010 @ 20:11 schreef Smart_ass het volgende:
Leuk programma, maar waarom altijd die BN-ers? Ik begrijp het echt niet. Met onbekende mensen is het veel leuker dan met die uitgerangeerde C-artiesten die er nu zijn.
Gelukkig weet WIDM toch wel weer altijd leuke kandidaten te strikken, ook al zijn het bekende Nederlandsers.
Heerlijk programma.
userIcon
quote:
Op zaterdag 9 januari 2010 @ 18:34 schreef Steve het volgende:
[..]

Gelukkig weet WIDM toch wel weer altijd leuke kandidaten te strikken, ook al zijn het bekende Nederlandsers.
Heerlijk programma.
Daar verschillen onze meningen dan over, want de kandidaten die ze nu hebben uitgekozen vind ik echt stuk voor stuk oninteressant.
userIcon
quote:
Op vrijdag 8 januari 2010 @ 21:22 schreef wtplep het volgende:
[..]


Wat zijn BN-ers dan volgens jou? Mensen zoals Erik van der Hoff, Hind , Tim Akkerman, Barbara Barend en Frits Sissing zijn toch echt BN-ers. Het is juist de formule van WIDM, bekendere en minder bekende erin.

En als je ze niet kent, is het toch wat je wil? WIDM met onbekende mensen?
Ze zijn misschien wel aangemerkt als BN-ers, maar het zijn veelal uitgerangeerde BN-ers. Hind bijvoorbeeld, teert nog steeds op haar "bekendheid" van tig jaar geleden bij Idols. En ja, onbekende mensen vind ik interessanter. Maar dan bedoel ik ook echt onbekende mensen. Die je buurman of buurvrouw kunnen zijn, of in de supermarkt om de hoek werken. Naar mijn idee een stuk interessanter. Vond de eerste seizoenen daarom ook een stuk leuker.
userIcon
Nadeel van de BNer-seizoenen is dat geld hun geen zak lijkt te interesseren, waardoor ze allemaal een beetje alsof lopen te mollen. Zo ook afgelopen donderdag met dat mutske wat bij Erik liep en express haar eigen foto bij haar eigen voorwerp verwisselde.
Bij onbekende mensen speelt geld denk ik een grotere rol en moet de mol ook meer z'n best doen.
Leuk programma. Alleen vond ik het zonder zogenaamde BNers leuker.
Het lijkt wel of ze dit jaar meer bezig zijn om als mol te worden gezien ipv de mol te zoeken. Maakt niet uit. Ik kijk het nog steeds graag
man Beaudelaire (Eindredacteur Dvd's) 30-03-2010 @ 15:31 fotoboek no homepage
userIcon
quote:
Op vrijdag 8 januari 2010 @ 16:18 schreef koei het volgende:
Ik heb alleen nog anti-verdenkingen. Kim is het bijvoorbeeld niet omdat die te overduidelijk zit te mollen.
Hehe.
28  van 28 reacties op deze pagina. Pagina  1


Lees ook:

» 16/04 DVD: Lijn 323
» 01/04 TV: Game of Thrones 286
» 11/03 Interview: Azita Ghanizada en Malik Yoba (Alphas)6
» 20/11 Phineas and Ferb The Movie: Across The 2nd Dimension38


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's
Meteen bestellen?



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden