RVD onderzoekt drone-opnames Binnenhof
De Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) onderzoekt of er strafbare feiten zijn gepleegd bij het maken van opnames van het Binnenhof voor het programma Zondag met Lubach. Dat heeft een woordvoerder woensdag gemeld.
Presentator Arjen Lubach toonde in het programma van zondag luchtopnames van het Binnenhof en het Torentje waar zich de werkkamer van premier Mark Rutte bevindt. "Wij van Zondag met Lubach dragen graag bij aan het helder krijgen van de regelgeving omtrent drone-activiteiten", zo kondigde de presentator het filmpje in de uitzending van afgelopen zondag aan. "Hoe ver mag je gaan? Om dat te onderzoeken, filmden wij een torentje."
Als bewijsbaar is dat er een drone is gebruikt, dan gaan wij aangifte doen, stelt de woordvoerder van de RVD. "Het is natuurlijk prima als mensen van een afstandje fotos van het torentje maken. Maar het is niet toegestaan om met zo'n klein vliegtuigje boven het Binnenhof te vliegen."
De RVD verwijst naar de veroordeling van positiviteitsgoeroe Emile Ratelband, die in mei 2010 als publiciteitsstunt een modelvliegtuigje over de regeringsgebouwen liet vliegen. Lubach laat weten verder geen toelichting te willen geven op het besluit van de RVD zijn opnames te onderzoeken.
In Nederland is het formeel verboden om bedrijfsmatig te filmen met een drone, tenzij de bestuurder voldoet aan een reeks eisen die voorheen alleen golden voor piloten. Journalistenvakbond NVJ denkt na over een proefproces om de wetgeving te versoepelen voor journalisten. Voor een hobbyist geldt dat hij met zijn drone niet recht boven mensenmassas, bebouwing of openbare wegen mag vliegen. Gemeenten en provincies kunnen zelf extra beperkingen opleggen voor bijzondere locaties.
Goed dat dit soort regelgeving wordt getest, hier in nederland slaan we vaak door en staat er een melkkoe tegenover.
Steam: Skullsplitter
Origin-naam:013skullsplitter
Spijtig genoeg staat dat grapje hierboven niet goed weergegeven. Het juiste citaat staat in dit artikel: http://forum.fok.nl/topic/2168449/2/50#147012936
En dan komt er trouwens nog bij dat er op de beelden werkelijk waar niks was te zien....
Of dacht je dat de politie iets zou doen als er bij jou boven je huis een drone vloog...
Drones zijn veel stabieler te vliegen en hoeven ook niet perse een snelheid te hebben om in de lucht te blijven.
IK gok overigens dat het om deze gaat: foto
Dat is er namelijk een van de NOB zelf die hier onlangs opnames heeft gemaakt van een Jeugdinrichting (voor het programma "Wij Zitten Vast" )
Geen idee hoeveel drones de NOB heeft.
Opstelten: gezichtsherkenning drones rechtmatig
De 17000 euro boete heeft te maken hebben met de schade die hij veroorzaakt heeft.
De 100 uur taakstraf heeft hij gekregen voor het negeren van het vliegverbod.
Dus die lubeck mag zijn borst natmaken.
Geef ons Krampus!
Ze denken dus helemaal niet aan burgers, ze denken alleen aan hun eigen centen.
Testen is gewoon een excuus om het goed over te laten komen. Ze denken alleen maar aan zich zelf.
Er is dus wel degelijk waar dat zij de regels alleen voor zich zelf willen veranderen.
Ze denken alleen maar aan hun eigen centen.
Steam: Skullsplitter
Origin-naam:013skullsplitter
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken