Kirkwood wint IndyCar-race op Long Beach, Van Kalmthout in achterhoede
We keren nog even terug naar de zondagavond, want op de straten van het Californische Long Beach werd de derde race van het jaar in de IndyCar Series verreden. Dat werd niet de meest zinderende vertoning ooit, maar het leverde wel een voor dit jaar nieuwe winnaar op.
Kyle Kirkwood had zijn auto op poleposition gezet, Colton Herta stond naast hem op de eerste rij. Alex Palou, die de eerste twee races won, en Felix Rosenqvist volgden, voor Marcus Ericsson, Scott McLaughlin, Alexander Rossi, Pato O'Ward en David Malukas - Rinus van Kalmthout moest het vanaf de 25e plek gaan proberen.
Traditiegetrouw kreeg het veld het totáál niet voor elkaar om normaal op te lijnen voor de start, maar de raceleiding vond het allemaal wel best en men kon beginnen. Rosenqvist en McLaughlin maakten daarbij een stap naar voren, vooral ten koste van Palou. De zachte banden werden al ontzettend snel ingeleverd door meerdere coureurs, waaronder Herta en McLaughlin, die na vier ronden binnen kwamen.
Ook Kirkwood kwam al snel nieuwe banden halen en zo reed al vrij snel iedereen op de harde banden - de top-6 moest die nog wel een keer in gaan ruilen. De tijdelijke leider, Christian Lundgaard, deed dat na bijna dertig van de negentig ronden, gevolgd door Scott Dixon. Zo kwam Kirkwood weer terug aan de leiding, met Palou en Rosenqvist achter hem en dan Lundgaard, die nu op de snelle zachte banden reed.
Rosenqvist was na ruim dertig ronden degene die wat de koplopers de nieuwe pitstopronde opende, gevolgd door Palou en een ronde later ook Kirkwood en Herta. Kirkwood was daarbij degene die de leiding vast wist te houden, Palou en Rosenqvist zaten nog in zijn buurt en ook Lundgaard zat er niet ver achter, met McLaughlin, Josef Newgarden en Herta op wat grotere afstand.
Rosenqvist en Lundgaard maakten een kleine dertig ronden voor het einde hun in principe laatste pitstop, Palou kwam even later ook en nog even later was het Kirkwood die stopte. De leider kwam vlak voor Palou terug de baan op en wist de tweevoudig kampioen achter zich te houden, waarna hij een ronde of twintig voor de boeg had richting de overwinning.
Daar veranderde verder niet zo veel meer aan en de niet al te enerverende race, waarin de actie vooral rond de pitstops lag, werd gewonnen door Kirkwood, zijn derde IndyCar-zege. Palou werd tweede, ruim voor Lundgaard, terwijl Van Kalmthout als negentiende finishte.