COVID-19: verdere uitbreiding en versoepeling regelingen voor ondernemers
Het ministerie van Economische Zaken en Klimaat (EZK) vult de financiële ondersteuning voor ondernemers vanwege het coronavirus verder aan én vereenvoudigt de voorwaarden van regelingen. Daardoor worden tienduizenden extra ondernemers geholpen. De criteria voor de regelingen Borgstelling Midden- en Kleinbedrijf (BMKB) en Tegemoetkoming Ondernemers Getroffen Sectoren COVID-19 (TOGS) zijn versoepeld. Ook maakt staatssecretaris Mona Keijzer (EZK) vandaag bekend het subsidieplafond van de zogenoemde SEED Capital-regeling voor 2020 bijna anderhalf keer zo groot te maken.
Staatssecretaris Mona Keijzer (EZK): “Passende regelingen voor ondernemers vergen normaal maanden of jaren. Maar veel bedrijven hebben nú acute problemen: corona dwingt ons daarom om soms binnen een dag te handelen. Deze economische crisismaatregelen staan dus niet stil. Het kabinet werkt op dit moment aan aanvullende steunplannen bovenop het huidige noodpakket banen en economie en de aankondigingen van vandaag. Ik spreek daar ook deze week over met een grote sector als de horeca, maar ook met kleinere sectoren die hard zijn getroffen zoals de kermisbranche.”
Langere looptijd en lagere drempel coronaregeling BMKB
Extra krediet helpt ondernemers aan liquiditeit om overeind te blijven in zwaar weer. Daarom wordt financiering voor ondernemers via de speciale coronaregeling van de Borgstelling Midden- en Kleinbedrijf (BMKB) opnieuw versoepeld.
De looptijd van een krediet wordt verlengd tot vier jaar, zodat ondernemers meer tijd hebben om deze terug te betalen. De toegang tot de BMKB wordt laagdrempeliger: er kan behalve via een uitgebreide liquiditeitsprognose ook worden gekeken via een omzettoets. Begin april werd door het ministerie van EZK de premie van de regeling al verlaagd (van 3,9 naar 2 procent) en het garantiebudget verhoogd (van 765 miljoen naar 1,5 miljard euro).
Budget SEED Capital-regeling in 2020 naar 32 miljoen euro
Het budget van de SEED Capital-regeling, waarmee het ministerie van EZK kapitaal aan investeringsfondsen verstrekt, wordt verhoogd van 22 miljoen naar 32 miljoen euro. Met deze regeling ondersteunt de overheid innovatieve ondernemingen waaronder startups op technologisch (zoals hightech en eHealth) en creatief gebied bij het verkrijgen van risicokapitaal vanuit investeringsfondsen.
Bedrijven komen via geregistreerde nevenactiviteit ook in aanmerking voor TOGS
Ondernemers kunnen vanaf 29 april 2020 ook op basis van hun in het Handelsregister geregistreerde nevenactiviteit aanspraak maken op de regeling Tegemoetkoming Ondernemers Getroffen Sectoren COVID-19 (TOGS). Het kabinet heeft meer dan kwart van het Nederlandse bedrijfsleven een belastingvrije gift van 4.000 euro gegeven, omdat ze naast de economische gevolgen van het coronavirus ook direct zijn geraakt door kabinetsmaatregelen.
De uitbreiding betreft ondernemers die geen aanspraak kunnen maken op de TOGS-regeling met hun geregistreerde hoofdactiviteit, terwijl dit wel het geval zou zijn op basis van hun geregistreerde nevenactiviteit. Na analyse van de meldingen vanuit ondernemers bij RVO hierover blijkt dat deze geregistreerde nevenactiviteit soms beter aansluit op de daadwerkelijke bedrijfsactiviteiten. Een vereiste is wel dat de ondernemer uitsluitend op basis van de geregistreerde nevenactiviteit voldoet aan de minimumvereisten qua omzetverlies en de vaste lasten (beiden 4.000 euro). De regeling is te vinden via rvo.nl/togs.
Coronaregeling Garantie Ondernemingsfinanciering (GO)
De verhoging van het garantieplafond van de Garantie Ondernemingsfinanciering (GO-regeling) ten behoeve van corona van 400 miljoen naar 10 miljard euro is goedgekeurd door de Europese Commissie. Daarom kan deze coronaregeling woensdag 29 april 2020 officieel open voor bedrijven waarbij de looptijd van een krediet zes jaar gaat worden.
Met de coronaregeling binnen de GO helpt het ministerie van EZK zowel het MKB als grote ondernemingen. Dat gebeurt door garantie op bankleningen (minimaal 1,5 miljoen – maximaal verruimd tot 150 miljoen euro per onderneming). Het maximale garantiepercentage is, zoals eerder aangekondigd, nu verhoogd van 50% naar 80% voor grootbedrijven en 90% voor het MKB met als voorwaarde dat zij worden getroffen door corona.
Waar kunnen ondernemers terecht met vragen?
Bij vragen over corona kunnen bedrijven kijken op rijksoverheid.nl/coronavirus of op de website van het RIVM. Of ga naar de website van de Kamer van Koophandel: kvk.nl/corona. Staat het antwoord op uw vraag er niet bij? Bel dan het adviesteam via 0800 - 2117.
Ondernemers melden zich voor de verruimde kredietregelingen (zoals de BMKB en GO) bij hun kredietverstrekker zoals een bank. De regelingen tegemoetkoming loonkosten (NOW) loopt via het UWV en ondersteuning voor zzp’ers (TOZO) via krijgiktozo.nl. Richtlijnen voor winkels zijn te vinden bij de brancheorganisaties. Voor belastingmaatregelen kunnen ondernemers terecht bij de Belastingdienst Zakelijk via belastingdienst.nl/coronavirus.
Megatron: SHOW NO MERCY!
Starscream: Did we ever?
Verder is de staatsschuld iets relatiefs.
Ja, ik heb de cijfers ook gezien, maar vervolgens gooien ze er wel weer tegenaan dat ze de afgelopen jaren een flinke buffer hebben opgebouwd, waarmee ze deze 'klap' op kunnen vangen.
Dus wat is nou de realiteit?
Voorlopig is ook de verwachte golf van faillissementen uitgebleven en zijn er legio bedrijven gewoon nog 100% operationeel, al dan niet met wat aanpassingen in werkverdeling.
IKEA gaat ondertussen ook weer open en zijn winkels nooit verplicht geweest om te sluiten, zolang de 1,5m regel in acht genomen werd. Dat sommige bedrijven er liever voor kozen om dicht te gaan, ipv de investering aan te gaan om de aanpassingen door te voeren kan je niet aan de overheid wijten. Een eventueel op de fles gaan van dergelijk bedrijf ook niet. En ook deze bedrijven hebben nu in zekere mate recht op vergoeding, hulp, subsidie, etc.
Dus mijn verwachting is dat het eindplaatje uiteindelijk een heel stuk minder slecht is, dan wat men overal loopt te roepen.
Megatron: SHOW NO MERCY!
Starscream: Did we ever?
Mijn initiële comment was dan ook sarcastisch
Megatron: SHOW NO MERCY!
Starscream: Did we ever?
Daar ligt keer op keer het probleem met rare nare ziektes die hetzij verspreid worden vanwege goor leef en eet gedrag, hetzij omdat ze onzorgvuldig omgaan in en rond laboratoria in onderzoek van allerlei nare virussen.
https://www.youtube.com/watch?v=o-YBDTqX_ZU
Dus wat nu... pensioenleeftijd naar 75?
Prachtig man, allerlei lobbygroepen die om geld zeuren
Vrije marktwerking had het al moeilijk met de EU en corrupte politici. Dit is gewoon de genadeslag. MKB volledig gesloopt. ZZPers failliet en waarvoor.
Antwoord nog wel op je andere commentaar.
Bioloog Midas Dekkers: 'Een kind krijgen is véél asocialer dan geen anderhalve meter afstand houden'
https://www.welingelichte(...)-afstand-houden.html
Als er een zelfmoordtrein op het station Holland Spoor staat dan zijn het .......die massaal instappen vanwege het genot.
Dat zij vervolgens wreed sterven past helemaal in het tegenwoordige begrip: Kijk mij eens.
En leuk dat het is.
Verminking, verkrachting en moord wordt al honderden jaren lang gevierd alsof het een feestje is waarvan de dader beter wordt.
Kijk maar naar Trump en alle voorgaande bestuurders van dat land, Stalin, Pol Pot, Hitler, Mugabe.
Zij wisten wat goed was voor de mensen.
Het stimuleren van de economie en het micro managen van de economie is iets wat bij liberalen hoort.
Een bedrijf is heel betrouwbaar
Juist de overheid hebben niet vaak het belang van de burger voor ogen. Ik zou eigenlijk wensen dat je alleen maar politicus mag worden als je kinderen hebt, dan wordt je tenminste nog gedwongen om over de toekomst na te denken.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken