Nieuws
Patiënte (16) is 'gekanker' zat
Richelle Laurijsen uit Harderwijk is het zat.
Regelmatig hoort ze gevloek en gescheld waarbij het woord 'kanker' wordt gebruikt en dit kan ze niet meer aanhoren. Ze is dan ook een campagne tegen dit verschijnsel begonnen.
Richelle heeft zelf kanker en nog enkele weken tot hooguit enkele maanden te leven. Aanvankelijk leek ze genezen te zijn van een agressieve tumor in haar onderbeen, maar de ziekte kwam helaas weer terug.
Via een posteractie is ze van plan om mensen bewust te maken van het leed dat ze anderen aandoen door te 'kankeren'.
Met dank aan Winfield voor de submit!
kanker is en blijft een rotziekte.
Life is too short to wake up with regrets. So love the people who treat you right. Forget about the ones who don’t. If you get a second chance, grab it!
weet ook niet waarom men hier met ziektes gooit,
maar dit is al zolang ik mij kan heugen zo geweest
en ik denk dat een campagnetje daar weinig aan zal veranderen.....
bovendien ken ik mensen die zelf kanker hebben
en ook zeggen dat het bij hun 1 grote kankerzooi (van binnen) is....
en ze hebben nog gelijk ook
als de beste meid zelf geen kanekr had gehad
had ze waarschijnlijk nooit die actie begonnen
hoe hypocriet is dat
Mijn ode aan kanker
Lokroep: Een herhaald en helder "pink", ook "wiet" en "tsjwit". In vlucht en tijdens de trek een zacht "tjuub-tjuub"
Steek je energie ergens anders in.
Volgens mij betekent dit wel dat je in Den Haag maar 2 soorten mensen heb , onze regering/kabinet en ambtenaren (die vaak boven de 80 zitten) , en de rest van DenHaag , die overduidelijk onder de 80 zitten , en hier nog gaan zitten verkondigen dat vloeken normaal taalgebruik is, echt Sjonnie en Anita stad nummer 1 !!!
Het is zo jammer dat steeds meer mensen (en met name jongeren) dit woord gebruiken omdat het 'stoer' is. Rot toch op man, er is niets stoers aan het woord kanker. Het is een dodelijke ziekte, punt.
Ik heb er altijd een hekel aan gehad als mensen dit woord gebruiken en nu mijn vader tegen deze ziekte vecht komt het nog veel harder aan als iemand in de trein zit te schelden op die 'kanker NS'.
Ik denk er zelf al vaak genoeg aan, ik heb geen andere mensen nodig die mij er op zo'n kutmanier aan herinneren in wat voor situaties mijn familie zich momenteel bevind, dat weet ik zelf dondersgoed.
Ik snap trouwens sowieso niet dat mensen het schelden met ziekten normaal noemen. Vooral in Nederland wordt dit gedaan, niet in het buitenland.
Als je zo nodig met een ziekte wilt schelden, gebruik dan een ziekte die lekker bekt en waar niet zoveel mensen me te maken krijgen en dood aan gaan of gebruik een ziekte die zo goed als nooit meer voor komt...
Is het nou zo moeilijk om gewoon eens een beetje rekening te houden met elkaar?
En ja, je komt wel degelijk over als een pauper met zulk taalgebruik.
You make me sick, because I adore you so...
Ik besefte de ernst van mijn kater, toen de poes stampend de kamer binnen kwam.
Dus sorry aan alle kankerlijers (see what I did there?) op de wereld, het is niets persoonlijks. Het is gewoon een manier van uiten.
Mensen die zich dusdanig storen aan taal, lijden aan een vergaande vorm van egocentriciteit naar mijn mening. Niet de hele wereld draait om anderen.
Ik erger me er ook vreselijk aan.
Lijkt wel een modewoord....walgelijk!
Maar degenen die dat woord altijd altijd gebruiken zullen wel niet veel andere woorden in hun boekje hebben staan.
Het is toch niet tegen jou bedoeld? Kanker NS is in dit geval het zelfde als schijt NS, of klote NS... dat snapt elke mongool... en als jij er niet tegen kan is dat jouw probleem.
Zinloze campagne dit trouwens.
Alleen maar omdat het woordje Kanker blijkbaar stoer klinkt gebruik je het. Sorry maar ik vind dat je dan gewoon van een laag niveau bent.
Maar das mijn mening. Ja tuurlijk scheld ik af en toe voor de lol, maar spot niet met ziektes..dat gaat mij tever.
Pas als je je teen stoot en jezelf kan beheersen ipv kanker te roepen ben je stoer..
Ik vloek zelf voldoende, ook wel eens met kanker. Ik zal het niet standaard in mn zinnen gebruiken, en ook niet in tal van situaties waarin het absoluut ongepast is, maar soms moet het best kunnen.
Het is natuurlijk onbegonnen werk dit te gaan verbieden, of proberen te bestrijden. Natuurlijk kan het associaties oproepen bij mensen die kanker hebben, of dierbaren eraan zijn verloren, maar mag ik dan ook geen 'dapkan' of 'pannenkoek' meer zeggen, omdat er vast wel iemand aan overleden is?
Als je hieraan begint is er geen lijn die je kunt trekken om te bepalen wat wel, en wat niet gezegd mag worden. Laat dit meisje alsjeblieft van haar laatste maanden op aarde genieten, in plaats van de 'moraal-verplicht-ik-maak-de-wereld-beter'-16 jarige uithangen.
Maar meisje, kun je niet beter van je laatste levens weken gaan genieten ipv van je hiermee bezig te houden?
Facebook | Lexie @ Twitter | 026 forum
wat is er zo kwetsend aan het woord kanker, tyfus of andere ziekten? bij mijn weten bestaat dit alleen bij de Hollanders, aanstoot nemen van de naam van een ziekte.
A: wat een kankergezwel is me dat zeg, teringzooi, tyfuslijer
B (hollander): ooh, wat ben jij kwetsend, zulk zwaar taalgebruik, ik kan nie meer oh oh ik ga huilen booehoooeee
wij Turken schelden ineens op de moeder of de zus, das zwaarder, maar tja bij de hollanders staat familie en familiebanden niet meer zo hoog in de vaandel, jullie zijn arrogant en egoistisch en zo bang van de dood dat jullie de minste verwijzing ernaar verafschuwen, komt ervan als je niet gelooft in een hiernamaals
Ondanks z'n taalgebruik, kon ik het niet laten om op de grond te rollen van het lachen..
Ik zie je dan wel pik!
iedereen heeft zijn persoonlijke grenzen vrind, dan hoef je niet denigrerend te doen tegenover iemand anders met een andere denkwijze/cultuur.
Idioot
Dus ik vind het heel vervelend als mensen met kut schelden!
Zo reageert de gemidelde kankerhuilie ook.
Zielige mensen die er mee spotten.
'Jezus, je bent een echte Nederlander he?'
Op maandag 5 november 2012 01:17 schreef tarantism het volgende:
'speciaal ingelogd om deze post te eren _O_ :D'
Ik zou er niet mee stoppen, al had ik het zelf.
Netzoals die mensen die nog aan het posten zijn rond deze tijd op Fok! Kansloos gewoon :') !
[/quote]
De iene dea rent veur zien leave, den andere wandelt hiel rustig veurbij.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken