Nieuws
Kinderboek zelfmoordterroriste bestseller

Checkmate verscheen enkele weken vóór de zelfmoordaanslagen in Londen en is het laatste boek in een trilogie over raciale ongelijkheid. De drie kinderromans spelen zich af in een fictieve wereld waarin de zwarte bovenlaag (de Crosses) de blanke onderklasse (de Noughts) onderdrukt. In het derde deel wordt de dochter van een Nought-vader en een Cross-moeder gerekruteerd door een terroristische organisatie. Zij moet op haar 16e verjaardag met een zelfmoordaanslag een Cross-politicus vermoorden.
Blackman is één van de populairste kinderboekenschrijfsters in Groot-Brittannië. Boekhandels zeggen geen klachten te hebben ontvangen over het gevoelige onderwerp in het boek.

Kinderboekenschrijfster Malorie Blackman
Speklap3000 is mijn maatje en DTS winnaar februari!
ja en dat ze zwart is? daarom laat ze de zwarte bovenlaag de blanken onderdrukken? Dit is echt Nederlands mensen in groepen indelen. Mensen>>>Schrijvers>>>Zwart
in combinatie met dit nieuws foto
Als het een chinees was stond er toch ook niet 'de gele schrijfster' ofzo foto
zelf weten foto
Waar gaat het heen? foto
Off topic: www.f-e-d.marktplaza.nl
Wat is er mis met de Arendsogen, De Vijf'jes, Kameleon enzovoorts.
En zeker binnen dit onderwerp, dat namelijk gaat over een boek over een zwart-wit verhouding binneen een denkbeeldige maatschappij ... is huidskleur inderdaad iets dat niet geheel los ervan staat ....
Dat die dame een donkere huidskleur heeft, is geen waardeoordeel maar gewoon een feit en zou gewoon genoemd moeten kunnen worden, zonder dat dat 'noemen van feiten' gelijk tot boze reacties zou horen te leiden ...
Tijden veranderen... ik las juist heel veel over WO II enzo.
Maar als ik t zo lees lijken t mij best vage boeken.... voor kinderen...
Maar ze kunnen dr aan de andere kant vast wel wat van opsteken... (en dan bedoel ik uiteraard niet hoe je terrorist moet worden.. foto )
Geyl online landjesspel: http://www.fokalliance.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=7686
R.e.s.p.e.c.t. foto
Verder kan ik er best vrede mee hebben. Als het een boek voor volwassenen was geweest zouden volwassenen op vreemde ideeen gebracht kunnen worden, nu zijn het jeugdigen die er waarschijnlijk met hun ouders over gaan praten.
And when the leaves fall the land looks more human
it's got me questioning the essence of my farm boy blues
hence, I never wore the fashions of the know-what-I'm-doin'
Of ze het boek nou lezen of niet..
Ik heb tenminste bewondering voor het feit dat ze kiest voor een idee waarbij de blanken onderdrukt worden. Geeft tenminste het beeld eens een andere draai, maar vooralsnog weet ik nou niet of ik blij moet zijn met zo'n boek voor kinderen. foto
Ik las Pietje Bell, nu ben ik ook een belhamel foto net als dat intressant is. Dit boek is tenminste nog van deze tijd.
Kentucky Fried Cruelty
Kentucky Fried Cruelty
Dit zal vooral drempelverlagend werken, zeker gezien de prille toestand van de kindergeest en de tijd waarin dit is gesitueerd, het kind leert ; het is (blijkbaar) een middel, een begrijpelijk middel zelfs, als je maar genoeg onderdrukt wordt is het begrijpelijk dat je jezelf opblaast temidden van onschuldige mensen. Puur en alleen al de suggestie dat zelfmoordterrorisme een nutig doel zou kunnen dienen is verwerpelijk en zelfs gevaarlijk. Sterker nog, het humaniseren van zelfmoordterrorisme komt hier neer op het dehumaniseren van de mens, het kind wordt al vroeg ongevoelig gemaakt voor de dood en het doden.
Een kind kan dit onmogelijk in de juiste context plaatsen en op juiste waarde beoordelen, een leeftijdsgenoot neemt haar eigen leven om een ideologie na te streven, eerbiedwaardig zullen enkelen ongetwijfeld denken, medelijden zullen anderen ongetwijfeld hebben, u ziet de drempelverlagende werking al ?
Mevrouw heeft of een hele foute politieke agenda of het is per ongeluk betiteld als kinderboek.
Echt vraag mij af waar de hersenen zitten van sommige mensen foto
Waarom doet iedereen er nou zo moeilijk over dat haar huidskleur genoemd wordt. Dat zegt wat over haar perspectief, het boek gaat immers over raciale ongelijkheid. Inderdaad, met de nadruk op 'hersenspoeling'. Het hoeft namelijk niet eens perse religieus te zijn, kijk maar naar extreem-linkse terroristen (De andere kant van de medaille)
Ik was wat meer fan van de Bob Evers serie, ook fijn met terroristen, geheime agenten. Eigenlijk james bond door drie hollandse jongens.
Verder voor Blakcman, ken haar boeken niet, maar wat ik lees uit het artikel gebruikt ze leuke onderwerpen. Veel succes voor haar verdere carriere
ik zwart zijn, ik gepest worden, ik nu mensen opblazen die er niks mee te maken hebben
ik nu als meisje naar hemel gaan waar alleen 72 vrouwelijke maagden zijn
ik hetero zijn, ik dom zijn
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken