EU subsidieert Big Brother-software
De Europese Unie stopt miljoenen euro's aan belastinggeld in onderzoek naar systemen die het internet en computers afspeuren naar afwijkend gedrag. Het onderzoek vindt plaats in het kader van Project Indect, een vijfjarig onderzoeksprogramma waar de Europese Unie bijna 11 miljoen euro in heeft gestopt.
In het project werken diverse instanties samen, waaronder een aantal politiecentra, technologiebedrijven en informaticafaculteiten van universiteiten in verschillende EU-lidstaten.
Het project, wat dit jaar van start is gegaan heeft onder andere de taak: "De bouw van systemen (agents) voor continue en automatische detectie van websites, discussiefora, UseNet-groepen, bestandsservers, p2p-netwerken en individuele computersystemen", aldus de website. Ook werken ze aan een zoekmachine die personen snel op kan sporen met behulp van watermerken.
Belastinggeld
Stephen Booth van de Britse denktank Open Europe noemt het project in The Telegraph 'Orwelliaans'. "Dit is allemaal heel erg eng. Dit soort projecten kunnen leiden tot een enorme inbreuk op de privacy. Burgers moeten zich afvragen of de EU hier belastinggeld aan moet spenderen," aldus Booth.
CCTV
Een ander project dat subsidie krijgt, ruim 3 miljoen euro, is project, Automatic Detection of Abnormal Behaviour and Threats in crowded Spaces (ADABTS). Dat project onderzoekt modellen die 'verdacht gedrag' kan herkennen uit CCTV beelden.
Het systeem luistert naar de klank van stemmen, kijkt naar de lichaamsbeweging. Hiermee kan het systeem 'bepaalde individuen' uit een massa pikken. Op die manier zouden cameratoezichthouders problemen op kunnen sporen voordat er daadwerkelijk een situatie ontstaat.
Uit een eerder onderzoek in het Verenigd Koninkrijk is gebleken dat CCTV weinig resultaat oplevert. Het is dus nog maar de vraag in hoeverre een systeem als ADABTS überhaupt een bijdrage zal leveren aan de veiligheid.
Hersenscans als toegangscontrole
Brussel doet momenteel ook onderzoek naar de mogelijkheden om hersenscans te gebruiken als toegangscontrole. Als toepassing worden toegang tot vliegvelden en 'gevoelige locaties' genoemd. De scan zou kijken naar specifieke patronen van de hersenen, om zodoende de identiteit van passerende mensen vast te stellen. Dit alles, uiteraard, om terrorisme te voorkomen.
Discussieer ook op het forum mee over dit onderwerp.
Met dank aan RvLaak voor de herschreven submit.
Reguliere media hoor je er alleen over als het net is ingevoerd. Zie ook de verplichte vingerafdruk bij het aanvragen van een nieuw paspoort.
De bevolking wordt domgehouden. 99% van de Nederlandse bevolking weet niet wat hen boven het hoofd hangt.
Media zouden hier massaal op moeten duiken en het debat aan gaan over de voors en tegens.
WALGELIJK!!!!!
Hitler zou trots zijn op het Europa anno 2009.
I used to trust the media
To tell me the truth, tell us the truth
But now I've seen the payoffs
Everywhere I look
Who do you trust when everyone's a crook?
Nog een keer Queensryche; leek me toch wel toepasselijk, nu hou ik echt op hoor
Overzicht privacy-inperkende maatregelen/wetten/voorstellen
Mensen doen niet dingen omdat ze dat willen, maar omdat het kan.
Het is alleen nog even de vraag welke manier ze kiezen voor de minste weerstand van de bevolking
We got the wall of D.C. to remind us all
That you can't trust freedom
when it's not in your hands
When everybody's fightin'
for their promised land
The Gunpowder Treason and Plot,
I know of no reason
Why the Gunpowder Treason
Should ever be forgot.
Guy Fawkes, Guy Fawkes, t'was his intent
To blow up the King and Parli'ment.
Three-score barrels of powder below
To prove old England's overthrow;
By God's providence he was catch'd
With a dark lantern and burning match.
Holloa boys, holloa boys, let the bells ring.
Holloa boys, holloa boys, God save the King!
MCB radio 747KHz Middengolf
leen ausweis
sukkellaan 376
3096 KL ede
tel 064963823
bsn:19847360004647
ing:786352
inloggen 786352Homo pass:l3ke98ieun39dkjd4me9
veel plezier ermee
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken