Blondines blijven het populairst
33 procent van de Nederlandse mannen vinden vrouwen met blond haar het aantrekkelijst, waarmee zij het hoogste scoren. De vrouwen geven juist de voorkeur aan mannen met donker haar. Dit blijkt uit onderzoek van het bureau Blauw Research, in opdracht van Andrélon.
Na de blondines komen de zwartharige vrouwen, met een score van 17 procent. Hierna volgen de brunettes (14 procent) en de roodharigen (9) procent. Zo'n 25 procent van de 260 ondervraagde mannen gaf aan geen voorkeur te hebben.
De meeste vrouwen vallen op mannen met zwart haar; een kwart van de 275 ondervraagde vrouwen zei aan deze haarkleur te voorkeur te geven. Twintig procent van de vrouwen noemde bruin als favoriete haarkleur, gevolgd door blond met 17 procent. Grijs en rood haar lijkt niet echt in trek, met respectievelijk 2 en 1 procent van de stemmen. Eenderde van de dames zei geen voorkeur te hebben.
Er werd ook onderzocht wat nou de meest voorkomende haarkleur is in Nederland. Bij zowel de vrouwen als de mannen is dit bruin haar; 45 procent van de vrouwen is brunette en 41 procent van de mannen heeft bruin haar.Op korte afstand volgt natuurlijk blond; bij zowel de vrouwen als de mannen 40 procent. Tien procent van de mannen heeft zwart haar, bij de vrouwen is dit slechts drie procent. Als laatste volgen de grijsharigen (zes procent bij de vrouwen en vijf procent bij de mannen) en de roodharigen (vijf en drie procent).
Wat het onderzoek verder uitwees is dat mannen over het algemeen een stuk meer tevreden zijn met hun haarkleur dan vrouwen. 88 procent van de ondervraagde heren gaf aan tevreden te zijn, terwijl meer dan de helft van de vrouwen aangaf toch liever een andere haarkleur te willen.
Tot slot een geruststelling voor alle blondines en hun familie. Uit het onderzoek bleek ook maar weer eens dat blonde vrouwen gemiddeld niet dommer zijn dan vrouwen met een andere kleur haar, ze lijken zelfs slimmer. Elf procent van de ondervraagde blonde vrouwen gaf aan een universitaire opleiding te volgen of hebben gevolgd, tegenover zeven procent van de niet-blondines.
offtopic:
Wauw de eerste... is me nog nooit overkomen op FOK dat ga ik vierenen oh ja....
ik val op rood haar, maar eerlijk gezegd is er meer nodig dan alleen de juiste kleur haar.
En blondines met blonde wenkbrauwen vind ik al snel niks. (hoewel je dat met make-up wel kan veranderen).
Maar verder ga ik toch vooral aziatische (welk lekkere kontje???) vrouwen en latina's.
Zwart als haarkleur kan ik begrijpen, al die zwoele Spanjaarden hebben dat foto
Natuurlijk kun je een redelijk onderzoek opzetten met een steekproefgrootte van 275, maar het blijft natuurlijk een zeer klein aantal. Het differentieerd niet voldoende. Dan kun je wel betogen dat je een slechter onderzoek kunt opzetten met 2.000 mensen, maar ik denk dat zowel het onderzoek, de steekproefgrootte en de interne validiteit te betwijfelen zijn. Het boeit me echter niet genoeg om de hele onderzoeksopzet te gaan opzoeken.
Orthodox dreams and symbolic myths
From feudal serf to spender
This wonderful world of purchase
Bo0vendien, op welke manier zou je selectie van de ondervraagden willen toepassen ?
Etnische oorsprong? Opleiding (binnen de haarbranche)? Leeftijd?
Nee hoor, niks zwart. Rood is het mooiste....
Niet dat ik een enorme afkeer heb naar blondjes toe maar het trekt me gewoon minder aan. Heb wel blonde vriendinnen gehad maar daar werd het niks mee foto
Wat me meer verbaast is de conclusie. 33% van de mannen vindt blond het aantrekkelijkst, maar 40% vindt blond NIET het aantrekkelijkst. De rest heeft geen voorkeur. Moet de conclusie dan juist niet zijn: Blondines NIET het populairst?
that thy brain must know
Toen ik tijdens mijn studie het vak test-constructie deed (waar ik overigens een 10 voor had, evenals voor statistiek (de rest waren allemaal zesjes foto )) (en dat is ook weer een dooddoener... "Geloof mij maar, ik had hoge cijfers!!!").
Enfin, toen ik test-constructie volgde, werd mij verteld dat de grootte van de steekproef afhankelijk was van het type vraag, de dimensies (hoeveelheid variabelen) en het bereik van de doelgroep.
Als je 275 mensen vraagt voor een steekproef die alleen de Amsterdamse bevolking betreft, dan is de validiteit natuurlijk hoger, dan wanneer het om de hele wereldbevolking gaat.
Next race: See you 12 march 2006 Gulf Air Bahrain Grand Prix, Manama
AFC Ajax 4 ever
Hoewel ik met als de voorgangers me afvraag wat ik in het dagelijks leven aan deze informatie heb...
Ben al op zowat elke (natuurlijke) haarkleur verliefd geweest.
Maar mijn voorkeur gaat wel naar zwart en bruin...
Speelt graag avocado van de duivel...
en taalspelletjes.
Moesten ze die vragen geblinddoekt beantwoorden? In allerlei onmogelijke posities? foto
Ze hebben geen haar. foto
En voorkeur bestaat niet alleen uit blond of donker. Er spelen veel meer dingen mee.
Mijn ervaring: ik ben blond, maar heb mediterrane gezichtstrekken (ogen, neus en wenkbrauwen).
Hier moeten niet veel vrouwen me. Degenen die op blond vallen vinden zuid Europeese mannen vaak eng kijken, en mij dus ook. Degenen die op zuid Europeese types vallen vinden mijn blonde haar niets.
Bij zuid Europeese en latijnse vrouwen doe ik het heel goed. Ze vinden blond vaak leuk en zijn bekend met de gezichtstrekken die ik heb (en vallen daar ook nog vaak eens op) dus voor hun ben ik weer super aantrekkelijk.
that thy brain must know
Ik wist ook niet dat ik bij een minderheid van 10 procent hoor van wie de haarkleur het meest gewaardeerd wordt, maar ik vertrouw dit soort commerciële onderzoeken toch niet. Laat eerst maar eens weten hoe het in elkaar steekt. Het toch niet echt belangrijk, maar het zou leuk zijn om eens goed te onderzoeken.
"Why do you push us around?"
And she remembered him saying,
"I don't know, but the law's the law, and you're under arrest."
Brad Pitt wordt door veel vrouwen gezien als de knapste man, toch? Maar hij is wel zo blond als het maar kan.
Een erg representatief onderzoek is het nou niet echt. Je had net zo goed kunnen ras als criterium kunnen nemen. Zul je wel zien dat de europese meisjes op 1 eindigen en de chinezen en negers op nummer 1000.
'Bert, Bert, ik duw een banaan in je kont!' "Oh ja, lekker, Ernie!"
Mun vriendin is ook blond(logisch
I practice real hard and do the tricks I do.
I practice untill there are no tricks left,
So I can make sure that I beat ya ass.
Blond haar = blondine
Blond iq = blondje
Daar zit een groot verschil in. Je kan als vrouw met zwart of bruin haar heel goed blond zijn.
'Bert, Bert, ik duw een banaan in je kont!' "Oh ja, lekker, Ernie!"
'Bert, Bert, ik duw een banaan in je kont!' "Oh ja, lekker, Ernie!"
Blondines met donkere wenkbrauwen en donkere ogen vind ik foto
Brunettes en zwartharige dames met blauwe ogen zijn ook foto (wel donkere wenkbrauwen trouwens dan....)
Komakie: "Van sneeuwballen gooien komt boemsen!"
Shaun Farmer: "That's gnarly"
Op zich maakt de haarkleur niet zo veel uit, de stijl wel foto
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken