96% burgers VS wil geen invasie Syrië
Uit een donderdag gepubliceerde opiniepeiling blijkt dat slechts 9 procent van de Amerikanen internationale militaire actie in Syrië steunt.
4 procent is voor een Amerikaanse invasie, 11 procent voor een 'no fly zone', 12 procent voor bombardementen.
Uit het onderzoek waaraan 1448 mensen meededen blijkt tevens dat 11 procent van de respondenten vindt dat Obama meer moet doen om de Syrische rebellen te helpen. 89 procent is tegen die hulp.
Een kwart zou de oorlog steunen als blijkt dat Assad inderdaad chemische wapens heeft gebruikt. In dat geval zou 46 procent van de burgers van de VS alsnog tegen zijn.
De poll werd door Reuters/Ipsos tussen 19 en 23 augustus afgenomen en verschilt ten opzichte van tien dagen eerder. Toen was in het geval van een gifgas gebruikende Assad 30 procent voor, 41 procent tegen.
Een reactie onder het CNN-bericht over de Britse afwijzing van de mogelijke oorlog reflecteert ongeveer dezelfde verhoudingen: "US stay out of Syria. [Vote up for yes, down for no]" heeft op het moment van schrijven 5949 up- en 216 downvotes.
http://en.wikipedia.org/wiki/Halabja_poison_gas_attack
Dat Assad ze heeft boeit niet zo. Amerika en Rusland hebben ze ook. En de VS hebben ze ook ingezet (o.a. in Vietnam).
Maar goed, dat terzijde.
In principe maakte het toen niet uit wie of wat er platgebombardeerd zou gaan worden. Irak, Iran, Afghanistan... volgens mij had de bevolking het nog goed gevonden als ze weer eens naar Vietnam zouden gaan.
Puur en alleen door het sentiment. Er was een aanslag in New York, en de mensen wilden koste wat kost 'wraak' nemen. Pure emotie.
De gifgasaanval in Syrie interesseert niemand. Al wordt heel dat land uitgemoord door de rebellen of door Assad. Het interesseert gewoon totaal niemand in de VS.
Er is maar 1 groep mensen in de VS die voordeel hebben bij de chaos in Syrie.
op FOK!
op Facebook
op de website
foto
later
foto
op FOK!
op Facebook
op de website
op FOK!
op Facebook
op de website
Zou die vragen wel willen zien dan.
Dus die 12 en 11 procent worden niet gezien als 'invasie' maar als steun aan de rebellen. Vandaar dat ze die niet meetellen.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics.
Maar na decennia van leugens van Amerikaanse zijde is dat niet meer realistisch.
Dan gaan we massaal klagen dat de USA zich overal mee bemoeidt.
Obama kan geen goed doen en kan geen kwaad doen, hoe dan ook zit hij in een ondergaande schuit.
De mensen in USA willen gewoon niet in nog een oorlog betrokken worden, in een verweggistan.
Ug, je bent af en toe een (leuke) mafkees, maar ook een wijs man.
Maar de kans is groot dat de rebellen/ de VS/ Israel over een paar weken weer zo`n gifgasaanval organiseren. En dan kan de VS zogenaamd echt niet meer terug, en zal Obama zogenaamd met grote tegenzin toch tot een aanval over moeten gaan.
Mijn punt : van uitstel komt niet per sé afstel....
En daar waar wel ingegrepen moet worden, daar reageert de VS ook niet op. Dat schuiven ze altijd af op anderen om op te lossen (Afrikaanse landen waar ook op grote schaal massaslachtingen plaatsvinden).
Maar de VS is blijkbaar alleen maar te porren als er iets gedaan moet worden in de Arabische wereld... is echt overduidelijk.
Voor Amerika altijd een reden om acties te beginnen, alleen beetje lastig om eigen land te bombarderen natuurlijk, vandaar t voorstel voor rusland.
U begrijpt dat ik nu lach.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken