Ruim helft Nederlanders niet voorbereid op ramp
Bijna zes op de tien Nederlanders denken niet genoeg in huis te hebben om minstens drie dagen te kunnen overleven zonder water, gas en elektriciteit. Huisvrouwen zijn het best voorbereid: zij hebben de meeste benodigde hulpmiddelen in huis om zich te redden.
Studenten zijn het slechtst voorbereid op een noodsituatie. Iets meer dan de helft zegt er wel over na te denken, maar niets ondernomen te hebben, blijkt uit een onderzoek van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Het ministerie liet het onderzoek uitvoeren om de campagne 'Goed voorbereid zijn heb je zelf in de hand' kracht bij te zetten.
De campagne start maandag en is bedoeld om Nederlanders bewust te maken van het belang van een goede voorbereiding op een noodsituatie. Het ministerie wil dat mensen een noodpakket samenstellen dat bestaat uit basisvoorwerpen als een zaklamp en dekens en persoonlijke behoeften als medicijnen. Voor het onderzoek zijn ruim duizend Nederlanders ondervraagd, onder meer over wat zij in zo'n pakket zouden stoppen.
In de top tien van de Nederlanders zitten veel spullen die het ministerie aanraadt. Van de ondervraagden gaf 86 procent aan drie liter water per dag per persoon in een noodpakket te stoppen. Daarna wordt houdbaar eten het vaakst aangegeven: 79 procent zet dit op het lijstje. Opvallend is dat maar weinig mensen daarbij zo slim zijn ook een blikopener in het pakket te stoppen: maar 25 procent denkt hier aan.
Volgens het ministerie zijn vanwege recente gebeurtenissen als stroomstoringen, storm, wateroverlast en hitte overigens steeds meer mensen bezig voorbereidingen te treffen op een eventuele noodsituatie. Van de ondervraagden heeft driekwart een EHBO-doos en ongeveer de helft een opwindbare radio of radio op batterijen.
Bij de aanblik van de ritmisch oscillerende vetkwabben als 2 zeugen elkaar met een double ender te lijf gaan heb ik gelijk geen honger meer.
MCB radio 747KHz Middengolf
Wat was die campagne een blamage
En een honkbalknuppel
Ik moet inderdaad nog boodschappen doen.
Een landelijke stroomstoring van een paar dagen kan voor behoorlijk wat problemen zorgen in onze huidige maatschappij.
Ik moet er alleen voor zorgen dat hond niet te veel drinkt, een hond met kater waakt n.l. een stuk minder.
MCB radio 747KHz Middengolf
Water kan hier niet komen... met vuur is mijn huisje toch niet veilig en extreme kou, dan bevries je toch wel...
Dus......
MCB radio 747KHz Middengolf
Tegen ongebreidelde commercie zijn, vooruit. Maar roep dat dan op relevante momenten in relevante omstandigheden en laat in the process niet blijken dat je het intellect van een mug hebt.
Girls Gone.... ?
Ook zal de zuinige Nederlander niet graag batterijen kopen die -als ze nodig zijn- leeg blijken. In dat geval moeten ze wel opschieten met die ramp.
Of een knijpkat adviseren.
dat kun je niet...
want dan zijn we op slag dood...
foto
MCB radio 747KHz Middengolf
Dus kun je je beter concentreren op het 'vechten'-gedeelte.
Vechten voor het bestaan is de natuurlijk staat van deze wereld. De mens is zo'n beetje de enige die niet vecht voor zijn bestaan. En dat kan alleen maar door de beschaving, doordat andere mensen vechten voor deze niet-vechters.
Prima. Maar als die beschaving weg is, zijn de niet-vechters de eersten die er aan gaan. Dat is de realiteit.
Misschien is het maar goed ook, want de niet-vechters zijn over het algemeen ook geen toonbeeld van genetische perfectie.
Let wel even op dat ik hier feiten constateer en geen leer verkondig...
Je woont hier niet in een afgelegen gebied zoals de Rocky mountains of in de woestijn, maar gewoon in dit kleine pokkelandje waar je niet moet vergeten te remmen, anders ben je het land al weer uit.
Simpel gesteld is de mens een combinatie van een roofdier en een virus.
MCB radio 747KHz Middengolf
Eén dagje zonder stroom levert dus nog geen grote problemen op. Mocht het langer gaan duren, dan zal de overheid in actie moeten springen, bijvoorbeeld door het verstrekken van aggregaten, het opzetten van distributiepunten voor vers voedsel, et cetera. Plus, mensen zijn vindingrijk en zullen zelf oplossingen voor problemen bedenken.
Echt een boekwerk voor jou
En mijn noodpakket: bier, ganja en vreten voor mijn vreetkick.
De mens is in mijn ogen zo succesvol omdat we het vermogen hebben om te plannen, innoveren en communiceren.
Waarom zou vechten en voorbereiden mutually exclusive zijn.
Kunnen vechten is goed.
Kunnen vechten en vechten zoveel mogelijk overbodig maken is beter.
Hoe weet jij trouwens dat die mensen geen enkel talent m.b.t. zelfbehoud en improvisatie hebben?
Ze denken er tenminste wel bewust over na.
Effe graven in m`n garage, en tussen m`n oude stripboeken ligt 3-4 jaar aan Amerikaanse Penthouse`s
Kom maar op met die ramp..
And we poisoned their asses,It had to be done, So that we could have fun
Dan is er nog een groot deel van het volk dat tijdens een stroomstoring zijn kans schoon ziet omdat alarmen, bewaking, en orde diensten als politie e.d. minder goed tot niet functioneren.
Ook gaan deze roofdiertjes er van uit dat je de politie toch niet kan bellen omdat geen een telefoon zal werken door overbelasting/uitval van de communicatie netwerken.
Een grote stroomstoring is ook minder ver weg als dat je denkt.
Als er 2 a' 3 centrales uitvallen zal de rest en het buitenland afschakelen om een cascade storing te voorkomen.
MCB radio 747KHz Middengolf
Grote kans dat je dit pakket je niet gaat gebruiken, maar maak hem toch maar, just in case (zag net dat Engels goed werkt om te overtuigen).
geld uitgeven voor protection is vaak goed, maar nuchtere fokkers nemen dus hun kansen. Denk dat er heeeel wat minder auto's zouden zijn met een airbag als het optioneel was en je dus bij moet betalen. Nu betaal je er nog voor, maar doet de fabrikant het er automatisch in, geen gezeik.logisch?
Live like you'll die today...
JD
(Tenminste, als ik Alex Jones mag geloven)
Ideaal zal de situatie niet zijn, maar iedereen heeft echt wel wat pakken/flessen drinken in huis en wat eten wat niet met electriciteit of gas bereid hoeft te worden (koekjes/brood/fruit/watdanook). Als het te koud wordt pak je een deken, en als het donker wordt ga je slapen of pakt een zaklamp/kaars erbij.
Ik weeg ca 105kilo.... Dus beetje water drinken en ik heb genoeg vetweefsel om een week te overleven! Aan t einde van de rit ben ik dan wellicht afgevallen, maar je hoeft niet veel eten in te slaan!
Overigens... Hoe lang kan je water in een jerry can bewaren voordat het niet meer drinkbaar is?? (k heb wel een kratje bier, maar dat is ook zo op als er iets gebeurt...)
MCB radio 747KHz Middengolf
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken