Nieuws
Bos: linkse coalitie fantastische mogelijkheid

''We denken dat we kunnen winnen. En dan zou een linkse coalitie met de SP en GroenLinks een fantastische mogelijkheid zijn. De samenwerking ter linkerzijde is sterk verbeterd. Bij de vorige formatie was het regeren met het CDA of niet. Nu zullen we meer keuzes hebben. Maar laten we eerst winnen'', aldus de PvdA-leider.
Teleurgesteld
Bos kijkt met teleurstelling terug op de mislukte formatie van een kabinet CDA-PvdA in 2003. ''Als de PvdA had geregeerd, waren de lasten eerlijker verdeeld. Nu hebben de laagste inkomens het zwaarst te lijden gehad onder de economische crisis.''
Volgens de PvdA-leider wordt solidariteit sinds vier jaar Balkenende gezien als een kostenpost. ''Het wordt geassocieerd met gratis geld weggeven aan zielige mensen.''
Bos zijn doel is angst en onzekerheid in de samenleving weghalen. ''Samen de schouders eronder zetten. Want een samenleving die werkelijk samen leeft, is tot heel veel in staat.'' Hij zegt niet te geloven ''in het kweken van een angstcultuur, zoals de drie kabinetten Balkenende hebben gedaan''.
Zorgen
Balkenende toonde zich dinsdagavond in het tv-programma Het Elfde Uur verrast over de opstelling van Bos. Het perspectief van een links kabinet baart hem zorgen. Volgens de premier zal zo'n regering de veerkracht van Nederland aantasten.
Balkenende waarschuwde overigens de VVD dat met het CDA niet te praten valt over een aantasting van de vrijheid van onderwijs. Lijsttrekker André Rouvoet van de ChristenUnie deed dat dinsdag ook, naar aanleiding van uitspraken van VVD-minister Verdonk over het tegengaan van zwarte scholen.
Met dank aan Manchester voor de submit.
Er is waarschijnlijk maar 1 coalitie mogelijk die nog enigzins hout snijdt en dat is een coalitie PvdA/CDA. Alle anderen zijn lachwekkend voor nederland.
Eerst een rechtse regering en daarna een totaal linkse is niet normaal aangezien alles van de afgelopen paar jaar te niet wordt gedaan. Een rechtse regering heb je te weinig stemmen voor.
Dan blijft PvdA/CDA. Daar is nog enigzins mee te leven. Zolang Balkenende maar weer premier wordt want die Bos is een randebiel foto
Uit op macht ipv staan voor zijn keuzes.
Komakie: "Van sneeuwballen gooien komt boemsen!"
Shaun Farmer: "That's gnarly"
ehmm.. nee
haha, nu jij weer.
Ik heb nog nooit voor een handleiding betaald.........
Dit zet me aan het denken om dan toch noodgedwongen maar CDA te gaan stemmen foto
Malibu-06
gezellig gesprek
1) De Hypotheekrenteaftrek moet afgebouw worden, CDA/VVD weten dat ook wel, maar beginnen daar niet over om kiezers te houden.
Edit:
"Punt is dat die ijverige Haagse ontkenners van CDA, VVD en D66 ook wel weten dat de renteaftrek zoals we die kennen een eindige zaak is. Sterker nog: de paarse kabinetten met VVD en D66 erin zijn al begonnen de aftrek te versoberen, door de aftrek van de leentermijn in te perken tot dertig jaar, door alleen de eerste woning aftrekbaar te maken en – indirect – door het toptarief van de inkomstenbelasting te laten zakken tot de huidige 52 procent."
Dat lees je hier.
2) Om in Nederland de integratie een kans te geven zal je van onderaan moeten beginnen door Islam, maar ook christelijk onderwijs af te schaffen.
Verdonk denkt dat je mensen moet dwingen. foto Het CDA wil daar ook niets aan veranderen.
3) We hebben onder het CDA en de VVD de laatste jaren er veel echte armoede erbij gekregen en alleen de rijksten zijn rijker geworden.
4) Het VVD praatje dat iedereen moet werken levert extra files op, gaat tenkoste van sociale contacten en levert veel sttress op. Ook de kinderdumpverblijven zijn een grote kostenpost. Dit is kortzichtig beleid dat indirect mogelijk meer geld kost dan het opleverd. Had jijzelf ook liever gehad dat je de gele dag in een opvang gedumpt werd zodat je moeder kon gaan werken? foto v Het CDA met z'n kindgebonden budget maakt er alleen maar regeltes bij in plaats dat ze zorgen voor minder regeltjes.
5) De burgers is onder de laatste 5 kabinetten met VVD veel meer afhankelijk geworden van de overheid; hogere huursubsidie, zorgsubsidie, meer hypotheekrenteaftrek en vooral veel en veel meer regeltjes. Waardoor de toekomst voor burgers moeilijker te plannen is en veel burgers niet eens afweten van allerlei subsidiepotjes en regeltjes, ook zijn ze daar veel te veel tijd aan kwijt.
Kortom lijkt het wel een links beleid geweest onder CDA/VVD de laatste jaren, maar enkel om de kloof tussen arm en rijk groter te maken.
Ook doen ze alsof hun harde maatregelen die vooral de minder bedeelden hebben getroffen als resultaat hebben dat het nu economisch beter gaat met Nederland. Maar er zijn meer werklozen dan toen CDA/VVD aantraden en de Economische groei is vooral aan factoren buiten Nederland te danken.
Ik was vroeger VVD-er omdat de liberale gedachte een is waar ik achtersta, maar de VVD is alleen economisch Liberaal en wil verder de burgers vooral betuttelen met regeltjes die de vrijheid voor burgers inperkt. Groenlinks is voor mij een beter alternatief geworden: Sociaal Liberaal.
De SP is veel veranderd de laatste jaren en heeft het belang van de burgers voorop staan. Het is duidelijk geen communistenpartij zoals ze vaak worden afgeschilderd.
PVDA, ik ben er nog steeds geen groot fan van, maar het lijkt me in het landsbelang dat CDA en VVD in ieder geval maar ff niet gaan regeren en ik wil graag zien dat SP en GL dat nu voor het eerst gaan doen.
PVDA-SP-GL is dus de minst slechte optie, maar veruit de beste.
Om maar ff te reageren op wat ik denk dat er staat:
Er zijn zoveel voorbeelden te noemen de afgelopen paar jaar. Eerst zo zeggen, dan na een tijdje als blijkt dat het een populair onderwerp is zijn mening snel aanpassen zodat het meer lijkt alsof hij het er mee eens is.
Wat CDA/VVD hebben vernietigd? Volgens mij hebben ze anders redelijk recht gezet wat (oa de PvdA) de laatste paar jaar hebben verknald.
Maar ehm... jij loopt ook te zeiken zonder concrete voorbeelden...
Komakie: "Van sneeuwballen gooien komt boemsen!"
Shaun Farmer: "That's gnarly"
Nou jongens (iedereen die werkt, een bedrijf heeft etc) pak maar alvast je spullen en lekker emigreren foto
Linkse coalitie, laat mij niet lachen dat is wel te idioot voor woorden, aan de ene kan gun ik het Nederland gewoon dat het ten ondergaat.
Maar we weten ook wel dat deze coalitie er nooit gaat komen
Wat loop jij te blaten? Kom eens met wat onderbouwingen als je met een door angst geschreven post komt.
Het is te hopen dat we niet op dezelfde weg door blijven gaan, want we offeren vrijheden op voor economische belangen.
Dat is geen goede zaak tenzij je leeft om te werken en wordt wakker: Geld maakt niet gelukkig.
Er wordt in nederland zoveel verdient en aan onzin uitgeven terwijl sommigen die wel gewoon werken netaan rond kunnen komen, niet meer op vakantie kunnen, ofwel netaan kunnen overleven. Dikke auto's, spelcomputers, plasma tv's, aandelen, interessantdoenerij, meer dan de buren willen hebben etc. Algehele sociale armoede werkt dat in de hand. Wie kent zijn buren nog echt?
Daar gaat dit land kapot aan. Niet doordat iedereen goed te eten krijgen en af en toe wat leuks kan gaan doen met anderen in zijn of haar vrije tijd. foto
Echte standpunten zijn in de afgelopen maanden al meerdere keren gewijzigt.
Zoals de HRA. Eerst afschaffen boven een bepaald bedrag. Toen alleen afschaffen boven bepaald bedrag voor nieuwe hypotheken en nu lult hij over hypotheken van 5% van de bevolking. Alsof dat iets uit maakt voor de staatskas foto
Stoppen met werken op je 65e. PvdA zei in 2003 nog dat het schandalig was dat de regering aan de burgers vroeg om door te werken tot je 67e. Later eind 2005 en begin 2006 kwam Wouter er zelf mee. En nu is dat ook dat weer van de baan en moeten ouderen aan hun pensioen mee betalen. En oh ja ZELFS dat is weer veranderd in alleen alle nieuwe AOWers foto
Er zijn nog meer voorbeelden maar ik wil men hier niet opzadelen met vele pagina's leesvoer en bovendien ben ik lui omdat allemaal op te schrijven foto
Dus Ja de PvdA draait, wouter draait en ik snap niet waarom mensen hier op willen stemmen.
Stem liever op een partij die jouw mening uitvoert zoals SP, CDA en VVD. Deze partijen hebben standpunten waar ze echt voorstaan. Laat je eigen voorkeur bepalen op welke van deze 3.
(Je kan natuurlijk ook op de kleintjes stemmen)
Maar ja, dit zijn ook de beste argumenten die rechts naar voren kan brengen.
HAHA, NU JIJ WEER!!!
"A computer is like airconditioning, as soon as you open Windows, it becomes useless!"
Als links aan de macht komt wordt er idd meer geld aan onzin uitgegeven. Alleen dan wel door de regering. Mensen gaven altijd al veel geld uit aan dikdoenerij. Dat heeft niets met de regering te maken. Mensen hebben het altijd al in zich om de beste te zijn. Op welke manier dan ook. Dit land gaat wel kapot ja. Als links aan de macht komt foto
Komakie: "Van sneeuwballen gooien komt boemsen!"
Shaun Farmer: "That's gnarly"
En om er nou 4 of 5 partijen van te gaan maken gaat ook niet werken dus het moet eigenlijk wel CDA en PVDA worden.... Hoewel ik een democratie met veel partijen veele malen beter vind dan wat ze in amerika hebben waar meestal overwinningen van 55% tegenover 45% gehaald worden en dus standaard de helft het er niet mee eens is lijkt dit met al die partijen ook niet te gaan werken. Stabiele dictatuur dan maar?
Het ergste vind ik nog hoe pim destijds gebashed werd en dat de PVDA daarna gewoon met punten van pim wegloopt foto
Ik ben ook geen PVDA man, maar probeer nuchter er tegenaan te kijken. Je dient de discussie aangaan over het programma (daar zijn de debatten ook voor bedoeld) i.p.v. steeds zeggen dat Bos draait.
Sinds het programma er is, verkoopt hij deze. Dat hij dat de ene keer beter doet dan een ander is een tweede. Maar alle one-liners voor het program kun je nu eigenlijk vergeten.
Misschien volg ik Bos wel niet goed genoeg, maar van weet ik weet van het verkiezingsprogramma van de PVDA, heb ik Bos nog niet echt kunnen betrappen op een wijziging in het programma (dus draaien). Je moet ook een beetje tussen zijn woorden door lezen/kijken.
Wat hij nu doet hoort toch een beetje bij het "kiezertje winnen?"
De meeste moeders werken part-time. Kinderdagverblijven zijn vaak erg goed voor de ontwikkeling van een kind.
Hij vond het ook eerst wel een goeie optie. Volgens mij houd hij gewoon de boot af. Kun je hem niet echt kwalijk nemen toch? Wel als het om standpunten gaat, maar coalitievormingstheoriëen doen er nu niet toe, imo.
En ik val niet op mannen. fotofoto
Misschien dat jij je buren niet echt kent, maar de meeste mensen gewoon wel, hoor. Armoede houdt in Nederland over het algemeen in: een dak boven je hoofd, te eten, een mobiel, een computer, internet, een tv, etc. etc. Elders in de wereld lachen ze homerisch om zoveel armoede. Ik heb zelfs gehoord dat ze in Afrika een inzamelingsactie willen gaan houden foto
Voor de rest mag je eens gaan bedenken waarom mensen nog zouden gaan werken als ze dat grotendeels moeten inleveren om stilzitten te financieren en je zelf dus ook sil kan gaan zitten. Hint: het is de reden waarom oa communisme niet werkt.
Dan kun je wel zeggen dat je hem op zijn standpunten moet aanpakken. Heb je ook gelijk in. Maar dat is natuurlijk een beetje moeilijk als die zo vaak veranderen. Dan nog liever iemand met duidelijke standpunten die niet de mijne zijn. Dan weet je tenminste waar je aan toe bent foto
(het is ook wel opvallend dat Balkenende na alle negatieve verhalen van de afgelopen jaren toch meer gewenst is als premier dan Bos... zou wellicht hier iets mee te maken kunnen hebben)
De slogan van pvda dat de armen moeten lijden, wat ze altijd al zeggen, slaat nergens op. Ik vind dat ik een goede uitkering heb, dus wat zeurt die wouter foto
Maar zeker weten dat er mensen zijn die ook inhoudelijk naar het program kijken en daarom PVDA stemmen. Volgens mij nog steeds het belangrijkste bij het stemmen. foto
* He who angers you conquers you
* One who makes no mistakes makes nothing
* First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win
Overigens zou een kabinet CDA-PvdA een bijzonder waterig regeerakkoord opleveren waarbij de lieve vrede binnen de coalitie ten koste gaat van de slagvaardigheid. Persoonlijk vind ik ons systeem van evenredige vertegenwoordiging om deze reden dan ook helemaal niks, ik zou graag een districtenstelsel zien naar Engels model. Een ander systeem vereist echter drastische wetswijzigingen en die komen er waarschijnlijk nooit doordat het cliëntelisme sluipenderwijs onderdeel is gaan uitmaken van het politieke bestel. Ik realiseer mij dat er grote nadelen kleven aan een districtensysteem maar het zet tenminste zoden aan de dijk.
CDA/VVD hebben laten zien dat ze slappe kortzichtige zakken zijn die hard de VS achternalopen en regeren op de centen in plaats dat ze naar het belang van de in dit land wonende mensen kijken.
Winstebelasting verlaging voor bedrijven zitten we nu niet echt op te wachten hoor. Zorg liever dat ouderen in verpleeghuizen de zorg krijgen die ze verdienen. Die hebben zich al voor dit land gegeven en mogen we niet zo behandelen.
Komakie: "Van sneeuwballen gooien komt boemsen!"
Shaun Farmer: "That's gnarly"
Je kunt er ook doorheen prikken en op eigen initiatief het programma lezen of luisteren naar andere kandidaten op de kiezerslijst. foto
Mijn ideeën gaan richting de VVD over de inrichting, inkomens en regelgeving van Nederland. Dat neemt niet weg dat ik de SP en CDA waardeer voor hun mening. Ze hebben duidelijk standpunten die in mijn ogen fout zijn maar daar is een discussie of debat tenslotte voor.
SP heeft duidelijk standpunten, CDA heeft ook duidelijke standpunten. Doordat ze echte standpunten hebben kan ik duidelijk zeggen of ik er mee eens ben of niet. Mensen die voor de SP stemmen omdat ze goede standpunten hebben kan ik alleen maar respect voor hebben. (Ondanks dit niet mijn keuze zal zijn)
Wouter met de PvdA niet. Ik betrap hem eigenlijk zelden op een echte uitspraak. Mocht dit dan toch gebeuren gaat hij deze ook nog verdraaien zoals ik in mijn eerdere reactie al aangaf.
Mijn vraag blijft dus "Waar staat deze partij voor !?!?" Ik heb echt geen idee.
Ik kan de PvdA dus niet meenemen in een weloverwogen stem. Ik ben bang dat men weer word bedrogen door deze partij.
Als er te lang een links of rechts kabinet zit gaat het land naar de kloten dat mag wel duidelijk zijn.
Omdat zowel links als rechts de neiging hebben door te draaien als ze te lang regeren.
Het is bv. de schuld van rechts dat alles zo achterlijk duur is geworden met die idiote liberalisering van zorg/energiemarkt etc.
Die mooie glibberige praatjes over marktwerking zijn onderhand ongeloofwaardig geworden.
Marktwerking heeft niets te maken met concurrentie en voordelen voor de consument.
Het heeft te maken met het kunstmatig opdrijven van de prijzen tot een niveau wat door de gemiddelde nederlander nog net geslikt wordt (maximum rendement)
In de telecom markt ging het goed maar natuurlijk wordt er in de zorg en energiemarkt wel voor gezorgd dat niet dezelfde fout gemaakt word(daarom dus onderlinge prijsafspraken)
Rechts legt het lot van ons land en bevolking in de handen van het bedrijfsleven.(waarbij de democratie indirect om zeep wordt geholpen)
Want als er ook maar iets is wat ondemocratisch is, is het wel het bedrijfsleven.
Dit is een cultuur waar het recht van de sterkste geldt en de rest kan doodvallen.
Niet voor niets vallen er regelmatig massaontslagen in een winstgevend bedrijf alleen om aandeelhoudertjes tevreden te houden en zelf miljoenbonussen op te strijken.
Rechts geeft deze zakkenvullers nog meer vrijheid hun dubieuze praktijken voort te zetten.
Te lang links aan de macht betekend dat criminelen geknuffeld moeten worden ipv gestraft.
Dat we maar begrip op moeten brengen voor andere culturen maar hun kop in het zand steken als dit begrip éénrichtingsverkeer blijkt te zijn.
Dat verkeersproblemen niet opgelost worden maar erger gemaakt omdat ze nog steeds de illusie hebben dat iedereen met z'n opoe-fiets of trein naar z'n werk kan.
Dat je aan alle kanten kaalgeplukt wordt als je ook maar iets boven modaal verdiend.
Als links een tijdje geregeerd heeft is het weer de beurt aan rechts of andersom.
Dan komt er toch nooit wat van Nederland !? Sorry hoor ik heb liever de SP die het tegenovergestelde is van mijn mening dan de PvdA in de regering.
Ik heb meer vertrouwen in de SP en in Jan Marijnissen dan in de PvdA met Wouter Bos. En dat commentaar van een waarschijnlijk VVD stemmer foto
Het is altijd midden-links of midden-rechts geweest. Wat we nu hebben is midden-rechts.
Heb je er al eens aan gedacht dat partijen in Nederland op veel punten rechts en op veel punten links kunnen zijn? De VVD is echt niet op alle punten rechts en de SP is ook niet op alle punten links.
Behalve de PvdA dan die is op alle punten niets foto
En ja straks bereikt de partij wel het doel: de grootste worden en dat dan dankzij of ondanks Bos. Wie weet hoe hij als premier is...
Dat draaien hoort natuurlijk wel een beetje bij het tactische spelletje om kiezers te winnen.
De 'standpunten' van Wouter (let op de quotes) zie je ook terug in de PvdA zijn programma. Helaas worden deze constant verdraait. Dit heb ik in mijn eerdere reactie al laten zien.
en dus ja ik reken de PvdA af op Wouter Bos. Waarom ? omdat de PvdA het ook eens is met Bos. Het is ook de PvdA die telkens zijn eigen beleid weer gaat aanpassen omdat het mogelijk stemmen kost.
Dit gedrag zie je bij andere partijen niet of in ieder geval VEEL minder. Ik heb de andere partijen in ieder geval niet zo vaak hun hoofdpunten zien aanpassen aan de peilingen. Ja dit is dus precies mijn punt! Wie weet hoe hij is foto Misschien is het wel de Messias en leven we dadelijk allemaal in de zevende hemel of misschien is het gewoon een domme sukkel die maar wat doet. Aangezien hij niet verteld en blijkbaar bang is voor zijn zijn echte mening en standpunten gok ik op het laatste.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken