Nieuws
70% Nederlanders niet bang voor de dood
Het taboe op sterven blijkt inmiddels een beetje doorbroken te zijn. De meeste ondervraagden kiezen voor een opgewekt karakter bij hun eigen uitvaartceremonie. Ze hebben liever dat er vrolijke kleding wordt gedragen en vrolijke muziek wordt gedraaid dan dat alles somber en zwart is.
Ruim duizend Nederlanders werden in het kader van het onderzoek ondervraagd door TNS-NIPO.
-
Met dank aan Scootmobiel voor het submitten van dit bericht.
Het hoort gewoon bij het leven.
http://monstersgame.nl/?ac=vid&vid=12012603
Is vast ook wel meer na de dood denk ik foto
Pas als ik een jaar of 75 ben zal ik de dood niet vrezen, maar tot die tijd wil ik eerst nog opa worden, pensioensvrijheid meemaken en weetikveel wat.
Tuurlijk kan je zeggen ik ben niet bang voor de dood, maar als pierlala voor de deur staat scheit je peuken (ligt er ook aan hoe oud je bent).
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
maar of je het gevondene waardeeert?
Maar goed gezien de onderzoeken met stamcellen, transplantaties etc etc. zal er tegen die tijd wel wat dingen mogelijk zijn!
Ouderdom is een ziekte die bestreden kan worden!
Veroudering en daarmee dood vanwege ouderdom is een kwestie van tijd nog voordat men daar iets op heeft!
Fundamenteel onderzoek heeft aangetoond dat door ingrepen in het genoom van simpele cellen en organismen zoals gistcellen, kleine wormen en fruitvliegen, hun levensduur te verdubbelen is. Ook blijkt bij knaagdieren en apen dat een uitgebalanceerd diëet met zeer weinig calorieën het leven met zeker 30% kan verlengen. Door het inzetten van stamcellen, DNA reparatie technieken, weefselklonering en nanotechnologie denkt men in de toekomst serieus de ouderdom de baas te kunnen. Sommigen willen de ouderdom zelfs de oorlog verklaren en stellen een 'War On Ageing' voor. 'Don’t get sick, Don’t get old, Don’t die', dat is het motto van de anti-verouderings beweging in de Verenigde Staten.
Who wants to live forever? (queen foto )
* He who angers you conquers you
* One who makes no mistakes makes nothing
* First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win
"I must not fear.
Fear is the mind-killer.
Fear is the little-death that brings total obliteration.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain. "
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
OT: ja ik ben ook best wel bang voor de dood. zeker nu. maar ook op latere leeftijd het is gewoon niet leuk om iedereen ouder te zien worden. Het is allemaal heel natuurlijk zal best, maar het zou veel mooier zijn al het hele verouderingsproces vertraagd kon worden of stilgezet. dan moet je natuurlijk wel heel serieus gaan nadenken over geboortebeperking want anders wordt het pas echt druk
And when the leaves fall the land looks more human
it's got me questioning the essence of my farm boy blues
hence, I never wore the fashions of the know-what-I'm-doin'
Wel voor de manier waarop. foto
And when the leaves fall the land looks more human
it's got me questioning the essence of my farm boy blues
hence, I never wore the fashions of the know-what-I'm-doin'
And when the leaves fall the land looks more human
it's got me questioning the essence of my farm boy blues
hence, I never wore the fashions of the know-what-I'm-doin'
We accepteren de dood alleen omdat iedereen doodgaat en we huiveren voor het eeuwige leven vanwege het lijden dat wordt geassocieerd met toenemende ouderdom ......
Wat betreft mijn angst voor de dood zou ik graag een stukje uit Come Undone van Robbie Williams willen citeren: "I'm not afraid of dying, I just don't want to". Dus kennelijk hoor ik bij die 70%. Damn, ben ik dus lang niet zo uniek als ik dacht foto
Denk wel dat er ook een groot verschil is tussen daadwerkelijk doodgaan (of angst daarvoor) of helemaal ophouden met bestaan, 50% denkt dat er iets is na de dood, het is niet de dood wat mensen beangstigt, maar het ophouden met bestaan.
En zoals ik al zei, het is makkelijk op je 20ste te zeggen dat je niet bang bent voor de dood, het is iets wat (hopelijk) nog ver van je af staat.
(bah nu wil ik Dune weer lezen..... zal de 25ste keer worden oid foto)
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
De meeste mensen gaan na hun dood naar de hel, omdat ze zeer slecht waren en/of onmenselijk.
Vandaar dat je o.a. Hitler hier nooit meer terug zult zien.
Na je dood kom je voor een tribunaal die alles van je weet en die je zal veroordelen of niet.
Als je je netjes gedragen hebt mag je terug naar de Aarde als je wilt.
Veel mensen denken als god, maar god bestaat niet dus zijn ze niks (meer).
Onwetendheid is geen exkuus.
( Dan komt zo een geloof wel erg goed uit .....)
Toen was het allemaal veel erger.
Toen had je geen politie.
Dus lag je lijk gewoon weg te rotten.
Zonder wapens kon je niet (vrij) leven.
De bevolking werd wel mishandeld door de "regering".
Nu nog trouwens.
Je mag belasting betalen en voor de rest je bek houden.
Er was wel politie, nouja soort van, en een lijk lag niet zomaar weg te rotten, zonder wapen kon je wel gewoon leven (meer mensen hadden geen wapen dan wel).
Voor de rest heb je gelijk.
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
Zolang ik maar paar opdrachten kan vervullen foto
...Of iets dergelijks hoorde ik een (vermoedelijke) moslim-fundamentalist ooit eens (op TV) zeggen nadat zijn woonwijk was gebombardeerd.
Nu hebben we wel politie en nog liggen er wel eens lijken te rotten...
Op zich maakt dat het niet interessanter om dood te gaan of te willen blijven leven.
Ik geniet nog te veel van het leven om de dood niet te vrezen. Ik hoop dat ik dat ook nog een aantal jaren mag doen.
Komt mooi uit, Nederland was toch vol ? foto
De toekomst voor jongeren zit namelijk in het feit dat ouderen doodgaan.
1) Bijna verdronken
2) Zwaar auto-ongeluk in buitenland
3) Bijna doodgeslagen
4) Hartaanval
Alle 4 de keren had ik absoluut geen tijd om bang te zijn voor de dood.
Merkwaardig is dat, vind ik zelf. Maar het is wel zo.
Iemand anders dezelfde ervaring?
Maar goed voortdurend in de (levens)beschouwelijke modus is ook geen pretje hoor...
Je gaat soms te makkelijk relativeren foto
Alle levensfases hebben hun charme. Zonder het een niet het ander! Zonder lente geen zomer, zonder herfst geen winter. Het één creeert waardering voor het ander. Als er geen 'verandering' is, is er ook geen waardering mogelijk voor wat je hebt. Onsterfelijk (wat ouderdom betreft!) is straks wellicht mogelijk, maar even los gezien van de fysieke consequenties vraag ik me welke impact het heeft op de geest...
Verdorie.. ben ik weer te veel aan het denken!! Ik ga even verder leven nu! foto
* He who angers you conquers you
* One who makes no mistakes makes nothing
* First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win
Klinkt wel ''apart'
Je kunt het je niet voorstellen want het bestaat niet. Het is geen onderdeel van alles wat je nu bent, van wat er nu is. Dus het heeft geen zin je daar een voorstelling van te maken. Het is een staat die je bewustzijn nooit bereikt in feite. Op het moment dat je dood gaat is het over, is alles over, ook je voorstelling van hoe het zou zijn, zoals die afwezigheid foto
Maar goed die depressiviteit is zeer zeker aanwezig mocht je het wel proberen!
* He who angers you conquers you
* One who makes no mistakes makes nothing
* First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win
In ieder geval ben ik met je eens dat als het ECHT gebeurt.. dat je dan ook compleet overweldigd bent en volgens mij inderdaad geen tijd hebt om echt bang te worden.. (ik spreek niet uit ervaring hoor.. maar zoiets kan ik me erbij voorstellen).. foto
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken