FOK!
FOK!


Laatste items
Laatste items
Toon berichten uit deze thema's





Toon berichten van deze types







Actieve items
Actieve items


Forum
Forum


Archief
Artikelen van zondag 10 september 2006

Uitslag finale WDT

Bijna iedereen wist het vooraf te voorspellen en hij heeft het waar gemaakt. Phil Taylor is erin geslaagd de finale van het WDT in Utrecht te winnen. Taylor versloeg Adams met 7-2.

Taylor ging er vanaf de start vol in en wist in de openingsset gelijk met 3-0 op zijn naam te schrijven, met moeite wist 'Wolfie' de tweede set naar zich toe te trekken. De derde set ging weer vrij makkelijk in 3-0 naar 'The Power'.

In de vierde set leek het er lange tijd op dat deze naar Adams zou gaan totdat hij een dubbel op de 16 miste en Taylor dit meteen kon afstraffen door 105 uit te gooien. De volgende twee sets gingen naar de speler die de set begon met gooien.

In de zevende set ging het niveau een stuk omhoog en vielen de 180'ers met bakken naar beneden en de legs werden binnen de 15 darts afgesloten en weer was het Taylor die de set naar zich toe trok ook de achtste set ging gemakkelijk naar Taylor.

De negende set kon de beslissing brengen en dat gebeurde ook. Met een dubbel 8 wist Taylor de partij en het toernooi te winnen. De cheque met een bedrag van 45.000 euro voor de winnaar en de bijbehorende beker werden overhandigd door de directeur van Bavaria, Peter Swinkels en Staatsecretaris van Volksgezondheid, Welzijn en Sport Ross van Dorp.

Uitslagen Spanje speelronde 2

In de Spaanse Primera División is zojuist de tweede speelronde afgewerkt. De drie titelkandidaten maakten allen geen enkele fout.

FC Barcelona ontving Atlético Osasuna in het eigen Camp Nou. De club uit Pamplona kent een slechte vorm, zeker in vergelijking met vorig jaar. Dat uitte zich al in de eerste minuut, toen Sameul Eto'o de Blaugrana op voorsprong zette. De spits uit Kameroen zorgde er ook persoonlijk voor dat die score verdubbeld werd. Barcelona speelde niet goed, maar aangezien Osasuna geen deuk in een pakje boter speelde was dat ook niet nodig. Argentijns talent Lionel Messi zette nog voor rust de eindstand op het bord: 3-0.

Valencia ging naar Madrid, om daar in het Vicente Calderón te spelen tegen Atlético. Al snel kwamen Los Ches op 0-1, toen Spaans international David Villa in de zevende minuut de score opende. De eerste helft viel er weinig te genieten, in het tweede bedrijf was dat wel anders. Voetballend was het nog steeds niet hoogstaand, maar er werd gevochten voor de punten. Soms zelfs letterlijk, want het ging er hard aan toe. Daar waar Madrileen Costinha ontsnapte aan rood, ontkwam Valencia-speler Moretti daar niet aan. Atlético werd toen sterken en ging meer aanvallen. Scheidsrechter Medina meende een overtreding van Fernando Torres op Valencia-goalie Cańizares te zien. De spits kreeg geel, maar protesteerde daar - overigens geheel terecht - tegen, en dat kwam hem direct op een tweede kaart te staan. Gescoord werd er niet meer; drie kostbare punten gaan mee terug naar Valencia.

Real Madrid probeerde de matige start tegen Villarreal weg te poetsen bij Levante. De promovendus had goed ingekocht in de zomer en er wordt veel van de club verwacht. De club van oud-Real coach López Caro was echter niet opgewassen tegen de nieuwe Galactico in de spits van Real. Ruud van Nistelrooij deed van zich spreken. De Nederlander zette na een kwartier de bezoekers op voorsprong met een strak schot. Antonio Cassano was de aangever, en zou even later zelf, na vermeend hands, voor de 0-2 tekenen. Toen na een half uur spelen Dehu de rode kaart kreeg na een harde charge leek de wedstrijd gespeeld. Toch kwam er nog voor rust de aansluitingstreffer van Ettien. In de tweede helft zette Real echter wel orde op zaken. Van Nistelrooij was opnieuw de gevierde man. Hij miste een strafschop, maar wist toch nog twee keer te scoren. Levante eindigde met negen man, toen Camacho zijn tweede gele kaart kreeg.

Uitslagen:

DatumThuisUitUitslag
9/9BarcelonaOsasuna3-0
9/9Atlético MadridValencia0-1
10/9GetafeReal Racing1-0
10/9GimnŕsticCelta de Vigo1-2
10/9LevanteReal Madrid1-4
10/9Real MallorcaDeportivo la Coruńa0-0
10/9Real BetisAthletic Club3-0
10/9Real SociedadSevilla1-3
10/9VillarrealRecreativo Huelva0-1
10/9Real ZaragozaEspanyol3-0

Stand:

#ClubGespeeldPuntenDoelsaldo
1.Sevilla267-1
2.Barcelona266-2
3.Getafe263-0
4.Valencia263-1
5.Real Madrid244-1
6.Deportivo la Coruńa243-2
7.Recreativo Huelva242-1
8.Real Zaragoza235-3
9.Real Betis234-2
10.Celta de Vigo234-4
11.Gimnŕstic232-2
12.Atlético Madrid231-1
13.Real Mallorca220-1
14.Villarreal210-1
15.Real Sociedad212-4
16.Athletic Club211-4
17.Real Racing200-2
18.Espanyol200-4
19.Osasuna200-5
20.Levante201-8

Topscorers:

#SpelerClubDoelpunten
1.Samuel Eto'oBarcelona3
=.Ruud van NistelrooijReal Madrid3
=.KepaSevilla3
4.Lionel MessiBarcelona2
=.Frederic KanoutéSevilla2

Programma volgende speelronde:

DatumThuisUitTijd
17/9Real ZaragozaReal Mallorca19.00
17/9Recreativo HuelvaLevante19.00
17/9SevillaReal Betis19.00
17/9Real RacingBarcelona19.00
17/9ValenciaGetafe19.00
17/9OsasunaGimnŕstic19.00
17/9Athletic ClubAtlético Madrid19.00
17/9Deportivo la CoruńaVillarreal19.00
17/9Real MadridReal Sociedad19.00
17/9EspanyolCelta de Vigo19.00

Wijzigingen voorbehouden/

Aangifte tegen De Roy door prinses Margarita

Icoon BinnenlandsPrinses Margarita heeft de aangifte van schending van een ambtsgeheim door haar voormalige partner Edwin de Roy van Zuydewijn gedaan. Dat heeft haar advocaat G. Kemper zondag bevestigd. De politie in Amsterdam wil De Roy van Zuydewijn maandag over de kwestie ondervragen.

Eind vorige week bestond er nog onduidelijkheid over wie de aangifte had gedaan. "Het gaat om een persoonlijke aangelegenheid waarover ik verder niets kwijt wil, omdat de politie nu het voortouw moet nemen", aldus Kemper.

Volgens De Roy van Zuydewijns advocaat Gabriël Meijers heeft zijn cliënt nooit enig ambt vervuld, waarin hij geheimhoudingsplicht had kunnen schenden. "Hij is altijd vrij ondernemer geweest".

Kemper kan zich iets voorstellen bij de verbazing van De Roy en diens advocaat over de aard van de aangifte. "Het klopt ook volgens mijn informatie dat hij nooit zo'n ambt heeft vervuld. Misschien had de aangifte juridisch-technisch iets anders geformuleerd moeten worden".

Uitslagen Italië speelronde 1

Ook in Italië is de competitie weer begonnen. De Serie A begon als gevolg van de omkoop- en manipulatieschandalen later dan oorspronkelijk gepland. Atalanta Bergamo is de eerste lijstaanvoerder van het seizoen 2006/2007.

Moeizame start voor AC Milan

AC Milan is de competitie met een overwinning begonnen. De Milansen wonnen op eigen veld van Lazio Roma met 2-1. Beide clubs waren betrokken bij het schandaal dat Italië en de rest van de voetbalwereld maandenlang in zijn greep hield. AC Milan begon de competitie daardoor met min acht punten, Lazio zelfs met min elf.

AC Milan kwam door doelpunten van Filippo Inzaghi en Ricardo Oliveira op voorsprong, 2-0. Inzaghi was trefzeker in de eerste helft, nieuweling Oliveira, overgekomen van Real Betis Sevilla en ingevallen in de tweede helft, maakte het tweede doelpunt.

Uiteindelijk zou ook de club uit de Italiaanse hoofdstad nog een keer scoren via Makinwa.. Verder dan 2-1 kwamen de Romeinen ook niet waardoor AC Milan de drie kostbare punten voor zich kon opeisen.

Internazionale komt goed weg bij Fiorentina

Een regelrechte anticlimax dreigde voor Internazionale. Bij rust leek de stadsgenoot van AC Milan op rozen te zitten, het leidde namelijk met 3-0. De tweede helft leek derhalve een formaliteit te worden maar daar dacht Luca Toni anders over.

Inter was in de eerste helft de betere ploeg. Het eerste doelpunt werd gemaakt door Esteban Cambiasso, die de bal in het doel kon prikken na goed afgeven van Zlatan Ibrahimovic. Ook het tweede doelpunt kwam op naam van Cambiasso, de voorzet kwam dit keer van de voet van Luis Figo.

Oud-Ajax spits Zlatan wist het derde doelpunt te maken en zodoende met een comfortabele voorsprong te gaan rusten. Na de pauze bracht Luca Toni de spanning ineens weer terug in de wedstrijd. In een tijdsbestek van twintig minuten wist de topscorer van vorig jaar, twee doelpunten te maken en de marge terug te brengen tot één doelpunt. Dat zou ook de einduitslag blijken.

Uitslagen eerste speelronde

ThuisUitEindstand
Atalanta BergamoAscoli3-1
Chievo VeronaSiena1-2
MessinaUdinese1-0
PalermoReggina4-3
SampdoriaEmpoli1-2
AC MilanLazio Roma2-1
CagliariCatania0-1
FiorentinaInternazionale2-3
AS RomaLivorno2-0
TorinoParma1-1

Stand

#ClubGespeeldWinstGelijkVerliesDoelsaldoPunten
1Atalanta Bergamo11003-13
2AS Roma11002-03
3Palermo11004-33
4Internazionale11003-23
5Empoli11002-13
6Siena11002-13
7Catania11001-03
8Messina11001-03
9Torino 10101-11
10Parma10101-11
11Chievo Verona10011-20
12Sampdoria10011-20
13Cagliari10010-10
14Udinese10010-10
15Ascoli10011-30
16Livorno10010-20
17AC Milan11002-1-5
18Lazio Roma10011-2-11
19Reggina10013-4-15
20Fiorentina10012-3-19


Programma

DatumThuisUit
17-9AscoliMessina
17-9CataniaAtalanta Bergamo
17-9EmpoliChievo Verona
17-9InternazionaleSampdoria
17-9Lazio RomaPalermo
17-9LivornoFiorentina
17-9ParmaAC Milan
17-9RegginaCagliari
17-9SienaAS Roma

Topscores

#NaamClubDoelpunten
1BianchiReggina3
2CambiassoInternazionale2
-ToniFiorentina2
-VentolaAtalanta Bergamo2

WOII in de toekomst op War Front: Turning Point screens

War Front: Turning Point is een futuristische Tweede Wereldoorlog RTS van Digital Reality, die eerder de "gewone" WOII RTS Desert Rats vs. Afrika Korps maakten. In het verhaal van War Front is Hitler vroeg gestorven en hebben de Duitsers Engeland veroverd. Drie partijen vechten de rest van de oorlog uit: Amerika, Rusland en Duitsland. Het verhaal is geschreven door "Hollywood's brightest screenwriting talent" en wordt aan verteld met cinematic cut-scenes.

De belangrijkste troef van deze game is natuurlijk het science-fiction meets Tweede Wereldoorlog principe, met de daarbij behorende vrijheid in het ontwerp van de units. Met name de Duitsers hebben een breed scala aan futuristische units. Zo beschikken zij over stealth bombers en Mechs. Kijk voor meer info over de units (en meer) op de site.




'VS zijn spoor Bin Laden al ruim twee jaar kwijt'

Icoon TerrorismeAmerikaanse commando's die jacht maken op Osama bin Laden hebben al meer dan twee jaar geen enkel betrouwbaar spoor van de voortvluchtige terroristenleider gevonden. Dat stellen Amerikaanse en Pakistaanse functionarissen in de Amerikaanse krant The Washington Post van zondag.

Geen enkele tip van informanten, noch snippertjes informatie uit afgeluisterde telefoongesprekken, bespioneerde e-mail of informatie van satellietfoto's heeft hen in de buurt van de al-Qaeda-voorman gebracht. Het spoor is ondanks de grootste klopjacht in de Amerikaanse geschiedenis "steenkoud", aldus een van de bronnen.

De laatste drie maanden heeft de inlichtingendienst CIA, op verzoek van president George W. Bush om "het gebied te overspoelen", veel meer geheime agenten op de zaak gezet. Het probleem is volgens kenners echter dat niemand precies weet waar 'het gebied' is.

Bin Laden zou zich ophouden in het noorden van de autonome Pakistaanse stamgebieden, een woeste streek langs de Afghaanse grens dat nauwelijks onder controle staat van de Pakistaanse autoriteiten. Dat vermoeden is echter vooral gebaseerd op een gebrek aan informatie over activiteiten elders en een nooit vertoonde videoband die exclusief in handen van de CIA blijkt te zijn gekomen.

Op de band is te zien hoe Bin Laden richting Pakistan loopt aan het einde van de strijd in het Afghaanse Tora Bora-gebergte. Tijdens die operatie in december 2001, die gepaard ging met verwoestende bombardementen, kwamen Amerikaanse troepen bij hem in de buurt, maar wisten ze de extremistische leider niet te vangen.

De Amerikanen hebben 27 miljoen dollar op het hoofd van de Saudische aartsvijand gezet. Direct na de aanslagen van 11 september 2001 begonnen zij een grote actie om hem te vangen of te doden. Begin februari 2002 besloot Bush speciale troepen die in het grensgebied jacht maakten op Bin Laden van de zaak te halen en hen in te zetten in de naderende oorlog tegen Irak.

Uitslagen België speelronde 5

In België werd de vijfde speelronde in de Jupiler League afgewerkt. Anderlecht heeft voor het eerst dit seizoen punten laten liggen in en tegen Moeskroen werd het 1-1.

Anderlecht wist de gehele wedstrijd niet echt te imponeren en de spelers leken de gehele wedstrijd al met hun hoofd bij woensdag want dan begint Anderlecht het avontuur in de Champions League In de tweede helft wist Anderlecht al vrij snel te scoren via oud-feyenoord speler Bart Goor lange tijd leek de ploeg van Franky Vercauteren op weg te zijn naar zijn vijfde overwinning totdat Adnan Custovic in de 88ste minuut van de wedstrijd de wedstrijd niet geheel onterecht in een gelijk spel liet eindigen.

De nummer drie in de Belgische Jupiler League, Westerlo, mocht het opnemen tegen het als vijftiende geklasseerde Sint-Truiden. In een spannende wedstrijd met zo nu en dan leuke momenten scoorde Patrick Ogunsoto in de zeventigste minuut zijn vijfde doelpunt van dit seizoen. Sint-Truiden ging naarstig op zoek naar de gelijkmaker, maar het Westerlo kwam nooit echt in de problemen. Sint-Truiden kreeg letterlijk een koude douche omdat de spoeiers in werking traden. Na de douche kon Sint-Truiden niet meer imponeren en kwam door het verlies verder in de problemen.

Uitslagen speelronde 6

thuisuituitslag
MoeskroenAnderlecht1-1
Zulte WaregemCercle Brugge1-2
Lierse Standard1-3
WesterloSint-Truiden1-0
Club BruggeBergen0-0
CharleroiRoeselare2-1
BrusselsGerminal Beerschot1-2
Racing GenkAA Gent3-1
LokerenBeveren2-0

Ranglijst na zes speelrondes

#club gespeeldgewonnengelijkverlorendoelsaldopunten
1Racing Genk541011-313
2Anderlecht541011-613
3Westerlo531110-610
4Charleroi53117-510
5Brussels53116-410
6Germinal Beerschot53025-59
7Lokeren52307-49
8Moeskroen52219-88
9Club Brugge52129-47
10Standard51227-75
11Bergen51224-45
12Roeselare51229-105
13Cercle Brugge51134-64
14Sint-Truiden51136-94
15Zulte Waregem51135-84
16AA Gent51135-134
17Beveren51043-93
18Lierse50142-91

Topscorers

#naamclub doelpunten
1Adnan CustovicMoeskroen6
1Mohammed TchitéAnderlecht6
3Patrick OgunsotoWesterlo5
48 spelers 4

Programma volgende week

datumthuisuit
16-9-06AnderlechtLokeren
16-9-06BergenMoeskroen
16-9-06Germinal BeerschotWesterlo
16-9-06Cercle BruggeLierse
16-9-06BeverenCharleroi
17-9-06StandardBrussels
17-9-06Sint-TruidenClub Brugge
17-9-06AA GentZulte Waregem
17-9-06RoeselareRacing Genk

Acteerprijs voor Ben Affleck

Icoon FilmActeur Ben Affleck heeft gisteren zijn eerste échte acteerprijs in ontvangst mogen nemen. Op de laatste dag van het filmfestival van Venetië verraste de jury vriend en vijand door de prijs voor het beste acteerwerk, de zogeheten Coppa Volpi, aan Affleck toe te kennen voor zijn werk in de film Hollywoodland. Het is Afflecks tweede grote prijs na zijn Oscar voor het script van de film Good Will Hunting.

Bij aanvang van het filmfestival leek Affleck hoogstens op een goede parkeerplaats aanspraak te kunnen maken. Hoewel hij meermaals door damesbladen verkozen werd tot knapste man, wilde het met zijn acteercarričre niet vlotten. Volgens menig filmcriticus presteerde Affleck op het grote doek niet veel beter dan een stuk wrakhout. De aanhoudende stroom kritiek werd hem op een gegeven moment bijna teveel, waardoor hij overwoog zich geheel op regie en productie te gaan richten.

Na dit kleine dipje en wat veranderingen op het persoonlijke vlak, keerde Affleck terug voor de camera. Met zijn rol in Hollywoodland wou Affleck een grote stap zetten richting erkenning door zijn vakgenoten, iets dat hem nu gelukt lijkt te zijn. Helaas voor Affleck hebben zowel de festivalbezoekers als de critici de Venetiaanse jury als incompetent bestempeld.


Ben Affleck: veelzijdig acteur

Pil tegen vroegtijdige zaadlozing veilig en goedwerkend

Icoon WetenschapZing je te vroeg in de kerk? Misschien binnenkort niet meer! Na een pil tegen impotentie is er nu ook een pil tegen vroegtijdige zaadlozingen. Het middel, dapoxetine, is speciaal ontwikkeld tegen de kwaal en is door onderzoekers veilig en goedwerkend bevonden. Wereldwijd hebben meer mensen last van vroegtijdig klaarkomen dan van erectieproblemen, waar Viagra voor op de markt kwam.

De pil is onder 2.600 mannen die last hadden van premature ejaculatie getest. De werking van de pil zorgt voor een uitgesteld orgasme. "Door dapoxetine hadden de patiënten ook het gevoel meer controle te hebben over de ejaculatie, werd geslachtsgemeenschap bevredigender en ook de partners hadden voordeel door meer bevrediging van de seksuele gemeenschap", aldus hoofdonderzoeker Jon Pryor in het medisch tijdschrift The Lancet.

Tijdens het onderzoek moest de pil drie uur voor geslachtsgemeenschap worden ingenomen. Voor het onderzoek kwamen patiënten binnen ongeveer anderhalve minuut klaar. Patiënten in de placebogroep, waarbij geen werkzaam middel in de pil zat, stelden hun zaadlozing uit tot 1:45 minuut na de penetratie. Patiënten die een dosis van 30 mg. dapoxetine kregen, hielden het gemiddeld 2:46,8 minuten uit en deelnemers die 60 mg. kregen, kwamen pas na 3:30 minuut klaar. Bijwerkingen van het middel zijn misselijkheid, diarree, hoofdpijn en duizeligheid.

Einde seizoen voor boze Petacchi

Voor Alessandro Petacchi is het seizoen voorbij, nadat hij vandaag na afloop van de vijftiende etappe van de Ronde van Spanje een middenhandsbeentje brak, toen hij uit woede tegen de deur van de teambus sloeg.

"Ik heb een stommiteit begaan", aldus de sprinter van Milram tegenover Gazzetta dello Sport, "maar ik wilde zo graag winnen". In de vijftiende etappe van de Vuelta had Petacchi kans om de dagzege te pakken, maar hij raakte in de laatste bocht ingesloten. Petacchi hoopte zich in Spanje in vorm te rijden voor het wereldkampioenschap later deze maand in het Oostenrijkse Salzburg.

Afgelopen mei brak de Italiaan zijn knieschijf bij een valpartij in de Giro, waarna hij drie maanden niet kon fietsen.

Name that bitch! (score)

Zoals gezegd telde de uitslag van In the picture van gisteren dus mee voor de stand van Name that bitch! Prijzen zijn nog steeds niet bekend, maar er komt een knaller van een prijzenpakket.

Er verandert overigens niet zoveel aan de stand trouwens, alleen Pandaman loopt een puntje uit.

1 Pandaman 5
2 Tokamak 2
3 HvS 2
4 Ilske 2
5 Icefire1971 2
6 LordNemesis 2
7 M.e.g.a.t.r.o.n. 1
8 B 1
9 Simsfan88 1
10 Kabuto_Raiger 1
11 KaMo 1
12 MoHaa 1
13 deliberator 1

The rules The prizes The game

Dodental 'gifschip' Ivoorkust loopt op

Icoon Ramp Het aantal doden dat is gevallen door de illegale giflozing in Ivoorkust is opgelopen tot vijf. Daarnaast zijn er meer dan 6000 mensen ziek geworden. Het giftige afval werd in augustus door het schip de Probo Koala in Ivoorkust afgeleverd en gedumpt. Dat schip was door Trafigura Beheer, een bedrijf dat officieel in Nederland gevestigd is, ingehuurd.

De giflozingen zorgden in Ivoorkust voor een groot schandaal. Er zouden grote fouten gemaakt zijn door de autoriteiten. Woensdag trad de Ivoriaanse regering daarom af. Inmiddels zijn er deskundigen van over de hele wereld in Ivoorkust aangekomen om te assisteren bij de nasleep van het drama.

Trafigura heeft overigens verklaard dat de autoriteiten vooraf waren gewaarschuwd voor de aard van het afval. Er zou zelfs specifiek gevraagd zijn om een veilige afhandeling.

Hofs onzeker voor Lokomotiv Sofia

Nick Hofs zal aankomende donderdag waarschijnlijk niet inzetbaar zijn bij Feyenoord voor de UEFA Cup-wedstrijd tegen Lokomotiv Sofia.

De middenvelder raakte zondag in de competitiewedstrijd tegen Sparta geblesseerd aan zijn hamstrings. Hofs, die twee keer scoorde, werd in de zeventigste minuut vervangen. "We zullen het de komende dagen beter kunnen beoordelen, maar ik verwacht niet dat hij het haalt", aldus trainer Erwin Koeman.

Ook is het twijfelachtig of rechtsback Dwight Tiendalli donderdag kan meespelen. Hij raakte ook geblesseerd aan zijn hamstrings.

In the picture!

Verzin een onderschrift bij deze foto!
"Hippe rode kleuren en pipo-standbeeld moeten forens weer in de tram krijgen."

En de top 3:

3: Kiedis : "Stond ik vanmorgen bij de tramhalte..."
2: Pandaman : "Nederlandse variant 'Air Force One' in gebruik genomen "

Update: Leukste onderschrift verzonnen en dus nummer 1: LordNemesis

De uitslag telt dus mee voor de stand van Name that bitch!

Prijzen zijn nog niet bekend, maar er komt een leuk prijzenpakket.

The rules The prizes The game

Boogerd afgestapt in Vuelta


Michael Boogerd is vandaag, na overleg met de ploegleiding van Rabobank, afgestapt in de Ronde van Spanje. De Hagenaar heeft zijn zinnen gezet op een sterk optreden tijdens het wereldkampioenschap wielrennen op de weg eind van deze maand en daarna in de Grote Prijs van Zürich en de Ronde van Lombardije.

Boogerd blijft nog wel een paar dagen in Spanje om te trainen. "Maar ik doe het de eerste dagen wel rustig aan. Ik ben iets te lang verkouden naar mijn zin. Dat moet nu maar eens over zijn."

"Voor de start van de Vuelta wisten we al dat deze ronde voor Michael in het teken zou staan van het najaar. Dat hij nu afhaakt, past daar binnen. Ik denk dat Michael het gezien de omstandigheden prima heeft gedaan deze ronde," aldus ploegleider Adri van Houwelingen. Boogerd stond 32e in het klassement op ruim 25 minuten van Alejandro Valverde.

Wat is Dit: Opgave 45 - Uitslag

Een derde ronde dit maal met een aantal klachten over de kwaliteit van het plaatje. Tsja, beste WiD-ers, de hoge resolutieplaatjes liggen niet altijd voor het oprapen. En mijn huisraad is al geheel langsgeweest dus daar valt ook niks meer te halen.
Hoe dan ook, de oplossing van dit plaatje is muizenval. De eerste die dit zag was: Surveillance-Fiets. Gefeliciteerd!.
In de lift gaan mee: nsgopfok, Charrel, zjosken, victoryismine, kloppie, Viper2k1, FOKKER007, JtS en welkominspace.

Wijs ik jullie nog even op een grappig antwoord van welkominspace: "Een opblaasbare nep donut om hongererige vreetzakken duidelijk te maken dat als ze nog 1 keer je voedsel jatten dat ze er dan zijn geweest?" Fout natuurlijk maar wel grappig als je kijkt naar het uiteindelijk antwoord.

De volgende Wat is Dit is op dinsdag 12 september om 12.00uur.
Maandag staat in het teken van 9/11.

De prijzen
Voor kwartaal 3 (dus de periode tot en met 1 Oktober) is Dutch Filmworks zo vriendelijk geweest om een mooi prijzenpakket ter beschikking te stellen. Dit prijzenpakket bestaat uit 8 films uit de Supreme Editions:
IMAGINARY HEROES (2 DVD Edition) - Sigourney Weaver - Emile Hirsch - Jeff Daniels. Sc & R: Dan Harris
THE BRIDGE OF SAN LUIS REY - Robert DeNiro - Kathy Bates - Harvey Keitel - Gabriel Byrne. Sc & R: Mary McGuckian
THE BALLAD OF JACK & ROSE - Daniel Day-Lewis - Catherine Keener - Jason Lee. Sc & R: Rebecca Miller
THEIR EYES WERE WATCHING GOD - Halle Berry - Terrence Dashon Howard - Michael Ealy. R: Darnell Martin
11:14 - Barbara Hershey - Hilary Swank - Colin Hanks - Ben Foster - Patrick Swayze - Rachael Leigh Cook. Sc & R: Greg Marcks
ASYLUM - Ian McKellen - Natasha Richardson - Marton Csokas. R: David Mackenzie
I'LL SLEEP WHEN I'M DEAD - Clive Owen - Malcolm McDowell - Charlotte Rampling. R: Mike Hodges
THE LAST TRAPPER - Van de makers van Microcosmos en Winged Migration

De oplossing: muizenval:

Tot dinsdag, tot WiD!

Uitslagen Engeland speelronde 4

In Engeland is dit weekend de vierde speelronde gespeeld. Absolute topper was de Merseyside-derby tussen Everton en Liverpool, die in het voordeel van de thuisploeg werd beslist.

Verder stond ook een andere semi-grote wedstrijd op het programma. Martin Jols Tottenham Hotspur reisde af naar Manchester om daar het United van Edwin van der Sar te proberen te verslaan. The Red Devils kwamen direct sterk uit de startblokken en maakten via Ryan Giggs. De Welshman kon binnenkoppen nadat Spurs-goalie Robinson een vrije trap van Cristiano Ronaldo keerde. Toch speelde de ploeg van Sir Alex Ferguson niet sterk en mocht het van geluk spreken dat het de drie punten wist te behouden. Na vier wedstrijden is United nog altijd zonder puntverlies.

Titelverdediger Chelsea trad thuis aan tegen stadsgenoot Charlton Athletic. The Blues hadden wat goed te maken na de blamage tegen Middlesbrough in de vorige speelronde. Dat resulteerde al snel in de voorsprong, toen Didier Drogba in de zesde minuut de score opende. Toch wist Charlton door Jimmy Floyd Hasselbaink langszij te komen. De Nederlander schoot met links knap binnen. The Addicks konden het gelijke spel echter niet lang vasthouden, want Ricardo Carvalho maakte al snel weer de 2-1 vanuit een corner. Ondanks dat Frank Lampard verzuimde vanaf elf meter de wedstrijd te beslissen pakte Chelsea toch de drie punten.

Uitslagen:

DatumThuisUitUitslag
9/9EvertonLiverpool3-0
9/9ArsenalMiddlesbrough1-1
9/9Bolton WanderersWatford1-0
9/9ChelseaCharlton Athletic2-1
9/9Newcastle UnitedFulham1-2
9/9PortsmouthWigan Athletic1-0
9/9Sheffield UnitedBlackburn Rovers0-0
9/9Manchester UnitedTottenham Hotspur1-0
10/9West Ham UnitedAston Villa11
11/9ReadingManchester CityMaandag

Stand:

#ClubGespeeldPuntenDoelsaldo
1.Manchester United41211-2
2.Portsmouth4108-0
3.Everton4108-2
4.Chelsea498-3
5.Aston Villa486-3
6.Bolton Wanderers474-3
7.Fulham475-7
8.West Ham United456-5
9.Liverpool343-5
10.Middlesbrough445-9
11.Reading334-5
12.Wigan Athletic332-3
13.Newcastle United333-5
14.Tottenham Hotspur432-5
15.Charlton Athletic434-8
16.Arsenal222-2
17.Sheffield United421-4
18.Blackburn Rovers421-6
19.Manchester City210-3
20.Watford413-6

Topscorers:

#SpelerClubDoelpunten
1.Andrew JohnsonEverton4
=.Nwankwo KanuPortsmouth4
=.Bobby ZamoraWest Ham United4
4.Darren BentCharlton Athletic3
=.Didier DrogbaChelsea3

Programma speelronde 5:

DatumThuisUitLocatie
16/9Bolton WanderersMiddlesbroughBolton
16/9Charlton AthleticPortsmouthLonden
16/9EvertonWigan AthleticLiverpool
16/9Sheffield UnitedReadingSheffield
16/9WatfordAston VillaWatford
17/9ChelseaLiverpoolLonden
17/9Manchester UnitedArsenalManchester
17/9Tottenham HotspurFulhamLonden
17/9West Ham UnitedNewcastleLonden
17/9Blackburn RoversManchester CityBlackburn

Overzicht Eredivisie speelronde 3

In de derde speelronde van de Eredivisie waren er wederom wat verrassingen. SC Heerenveen ging verrassend onderuit tegen Excelsior, Feyenoord won de stadsderby tegen Sparta, Roda JC speelde gelijk, waardoor AZen Ajax nu de enige koplopers zijn.

Man of the match voor Feyenoord, bij de wedstrijd tegen Sparta, was Nicky Hofs die twee treffers maakte. Angelos Charisteas maakte zijn debuut voor de club uit de Kuip, maar kwam niet tot scoren. Sparta was lange tijd de betere ploeg, maar wist de kansen niet te benutten. Toen in de 61e minuut van de wedstrijd Spartaan Wouter Gudde na tweemaal geel het veld moest verlaten, was het verzet verbroken.

Excelsior versloeg zaterdagavond thuis SC Heerenveen verrassend met 3-1, mede dankzij twee benutte penalty's van Luigi Bruins. SC Heerenveen kwam al vroeg in de wedstrijd op een 0-1 voorsprong, dankzij een treffer van Petter Hansson, maar moest vanaf de tiende minuut met tien man spelen, nadat diezelfde Hansson met rood van het veld werd gestuurd.

Uitslag derde speeldag:

Thuis:Uit:Eindstand:
ADO Den HaagNAC Breda0-2
FC TwenteRoda JC2-2
Willem IIPSV1-3
ExcelsiorSC Heerenveen3-1
AjaxVitesse3-0
FC GroningenHeracles Almelo2-1
NECAZ0-2
Sparta RotterdamFeyenoord1-4
FC UtrechtRKC Waalwijk5-0

Topscorers:

NaamAantal
Sneijder (Ajax)4
Alves (Heerenveen)3
Koevermans (AZ)3
Cziommer (AZ)3
Schaars (AZ)3

De stand kan je hier vinden.

Programma vierde speeldag:

Datum:Thuis:Uit:
vrij 15/9RKC WaalwijkADO Den Haag
za 16/9VitesseNAC Breda
za 16/9Heracles AlmeloFC Utrecht
za 16/9ExcelsiorWillem II
zo 17/9Roda JCAjax
zo 17/9PSVFeyenoord
zo 17/9SC HeerenveenNEC
zo 17/9AZFC Twente
zo 17/9Sparta RotterdamFC Groningen

Voetbal: Uitslagen Eredivisie (speelronde 3)

Icoon EredivisieNa een weekje interlandvoetbal was het dit weekend dan eindelijk weer tijd voor een nieuwe speelronde in de Eredivisie. Ajax en AZ staan na dit weekend gedeeld op de eerste plaats (AZ heeft een beter doelsaldo); beiden zijn nog zonder puntverlies. AZ won met 2-0 bij NEC en Ajax won thuis met 3-0 van Vitesse.

PSV won in Tilburg met 3-1 van Willem II en Feyenoord, met Charisteas in de basis (die niet wist te scoren) won uiteindelijk met 4-1 van stadsgenoot Sparta. NAC nam de punten mee uit Den Haag, FC Twente en Roda JC verdeelden de punten, Excelsior won verrassend van Heerenveen, FC Groningen pakte drie punten tegen Heracles Almelo en FC Utrecht won zeer ruim van RKC Waalwijk (5-0).

Uitslagen Eredivisie (speelronde 3)
Vrijdag 8 september
ADO Den Haag - NAC Breda (0-2)
FC Twente - Roda JC (2-2)

Zaterdag 9 september
Willem II - PSV (1-3)
Excelsior - sc Heerenveen (3-1)

Zondag 10 september
Ajax - Vitesse (3-0)
FC Groningen - Heracles Almelo (2-1)
NEC - AZ (0-2)
Sparta R'dam - Feyenoord (1-4)
FC Utrecht - RKC Waalwijk (5-0)

De stand na de derde speelronde vind je hier.

Kijk voor meer voetbalnieuws op de FOK!voetbalmanager!

Alonso maakt zich geen zorgen om kampioenschap

Wereldkampioen Fernando Alonso deed tijdens de Grand Prix van Italië geen goede zaken in de strijd om het wereldkampioenschap. De Spanjaard viel uit en zag zijn voorsprong op Michael Schumacher slinken naar twee punten.

De laatste paar races zal het dus nog spannend worden. Alonso zelf zei dat hij vandaag makkelijk op het podium had kunnen finishen. "Er valt niet veel te melden over een dag als vandaag. Als je van de tiende plaats start moet je alles van jezelf, de wagen, de banden en de motor vragen. Ik was bezig gemakkelijk op het podium te finishen. We lieten zien dat we, zonder de penalty, een wagen hadden die voor de overwinning had kunnen strijden."

"Michelin had een goede band meegebracht en ik maak me geen zorgen om de titel. Er zijn nog drie races te gaan en we worden steeds sterker met nieuwe ontwikkelingen voor de wagen, de banden en de motor. Over het weekend kan ik kort zijn, de race was zondagochtend al beslist. Het kampioenschap is echter nog steeds in mijn voordeel, en Schumacher heeft totaal geen kans op de titel dit jaar," aldus de Spanjaard.

[Upd] Kimi Räikkönen naar Ferrari

Kimi Räikkönen zal volgend jaar naar Ferrari gaan. Dat maakte Norbert Haug zojuist bekend in een interview op de Duitse zender RTL. Zijn teamgenoot zal Felipe Massa zijn.

Update:
In een bondig persbericht maakte Ferrari vandaag haar coureursbezetting van 2007 bekend. Het contract van Massa is verlengd tot eind 2008, Räikkönen heeft zelfs tot het einde van 2009 getekend. Luca Badoer blijft de officiele testcoureur van het team.

McLaren was wat uitgebreider en bedankte de Fin voor zijn bewezen diensten. "We hebben genoten van de samenwerking met Kimi in de afgelopen vijf seizoenen en hebben veel succes geoogst als team," aldus teambaas Ron Dennis. "Hij is een bijzondere coureur en iedereen bij McLaren wenst hem het allerbeste in zijn verdere carričre."

Uitslagen Schotland speelronde 6

In de Schotse competitie bezorgde Jan Vennegoor of Hesselink in zijn tweede competitiewedstrijd Celtic wederom de overwinning.


De lange spits maakte in de uitwedstrijd tegen Aberdeen de enige treffer van het duel: 0-1. Vennegoor of Hesselink scoorde tien minuten voor tijd, met een afstandschot. Keeper Jamie Langfield ging niet vrijuit, maar de zege was verdiend omdat Celtic de meest aanvallende ploeg was.

Glasgow Rangers boekte een 4-0 overwinning op Falkirk. Phil Bardsley schoot Glasgow met een vrije trap op een 1-0 voorsprong. Dado Prso, Kris Boyd en Thomas Buffel maakten het karwei daarna af. Bij de thuisploeg maakte Barry Ferguson na vijf maanden blessureleed zijn rentree.

Uitslagen zesde speeldag:

ThuisUit:Eindstand
AberdeenCeltic0-1
Glasgow RangersFalkirk4-0
Heart of MidlothianSt. Mirren0-1
DunfermlineKilmarnock3-2
MotherwellInverness CT1-4
Dundee UnitedHibernian0-3

Stand:

Positie:Club:Wedstrijden:Punten:Doelsaldo:
1Celtic61311 - 5
2Glasgow Rangers61213 - 6
3Hearts6108 - 6
4St. Mirren6107 - 7
5Aberdeen696 - 4
6Hibernian689 - 6
7Kilmarnock689 - 11
8Falkirk674 - 8
9Inverness CT668 - 9
10Dundee United666 - 8
11Dunfermline655 - 7
12Motherwell634 – 13

Topscorers:

NaamAantal
Boyd (Glasgow Rangers)5
Crawford (Aberdeen)4

Programma zevende speeldag:

Datum:Thuis:Uit:
za 16/9Inverness CTDunfermline
za 16/9St. MirrenKilmarnock
za 16/9FalkirkAberdeen
za 16/9MotherwellHearts
za 16/9CelticDunfermline
zo 17/9HibernianGlasgow Rangers

Rapport Senaat VS: geen banden Saddam en al-Qaeda

Icoon TerrorismeEr is geen bewijs dat de voormalige Iraakse dictator Saddam Hussein voor de oorlog in Irak banden onderhield met de terreurorganisatie al-Qaeda. Dat stelt de commissie voor de inlichtingendiensten van de Amerikaanse Senaat in een rapport dat vrijdag is gepubliceerd. De regering van Bush houdt echter vol dat er wel degelijk banden waren, en schuift de schuld af op de inlichtingendienst CIA.

Deze conclusie staat haaks op de verklaringen van de Amerikaanse regering, dat die band een van de beweegredenen was voor de inval in het land.

"Saddam wantrouwde al-Qaeda en zag islamitische extremisten als een bedreiging voor zijn regime. Daarom weigerde hij alle verzoeken van al-Qaeda om materieel of operationele steun te leveren", aldus het rapport.

Rice en de CIA
Condoleezza Rice, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, herhaalde vandaag op de Amerikaanse nieuwszender FOX nog eens dat er wel degelijk banden tussen Saddam en al-Qaeda waren. Volgens haar zijn de rapporten van nu mosterd na de maaltijd. "Natuurlijk komen we nu steeds meer te weten", aldus de bewindsvrouw.

Bovendien zou George Tenet, de directeur van de CIA, de regering verzekerd hebben dat die banden bestonden. Tenet zelf gaf echter in juli al aan dat het Witte Huis hem onder druk had gezet. Hij zou de regering ondersteund hebben in de beschuldigingen naar Saddam toe, ondanks het feit dat zijn inlichtingendienst geen banden met al-Qaeda kon aantonen.

Tony Hawk's Downhill Jam demonstratie

Op IGN.com is een demonstratie te vinden van twee locaties uit Tony Hawk's Downhill Jam voor de Wii. Een leuke extra is dat je naast de gameplay zelf ook ziet wat er op dat moment met de Wii-mote gedaan wordt. De controller dient horizontaal vastgehouden te worden en gameplay-elementen zoals draaien en balanceren worden uitgevoerd door de controller te kantelen.

Tony Hawk's Downhill Jam moet tegelijkertijd met de Wii verschijnen. Tevens komen er versies voor de Nintendo DS en GameBoy Advance.

Bekijk demonstratie

FOX reporter krijgt klapjes

Tjonge, in onze submit vinden we de laatste tijd steeds vaker Amerikaanse filmpjes met mennekes die hun geduld verliezen en willen vechten. Blijkbaar missen jullie Jerry Springer toch ook wel een beetje.

Zo ontvingen we een filmpje waarop een reporter van FOX een paar rake klappen ontvangt. Nu weten we dat jullie FOX eigenlijk ook niet zo tof vinden, maar voor deze FOX reporter, John Mattes, maken jullie vast wel een uitzondering. John maakt namelijk een programma waarin hij fraude opspoort en fraudeurs aan de schandpaal nagelt.

Hij had de laatste weken al een paar keer aandacht besteed aan het stel Sam en Rosa Suleiman, en zonneklaar aangetoond dat dit tweetal fraude pleegt bij de financiering en verwerving van onroerend goed. Welnu, tijdens de opnames van een follow-up story afgelopen dinsdag komt eerst de vrouw (Rosa) verhaal halen bij het camerateam van Fox en vervolgens komt manlief (Sam) zijn bezwaren tegen dit staaltje 'investigative journalism' persoonlijk ook nog even toelichten.

Met dank aan anoniempje voor de submit.

[Upd] Michael Schumacher stopt

Michael Schumacher zal aan het einde van dit seizoen stoppen met het rijden in de Formule 1. De Duitser zal wel bij Ferrari betrokken blijven. Hij heeft echter nog niet bekend gemaakt in welke functie.

Update:
Het officiële persbericht van Ferrari roemt Schumacher om de vele records die de Duitser gebroken heeft. Zo heeft Schumacher de records op zijn naam staan voor meeste overwinningen, pole positions, snelste raceronden en verzamelde punten. Het enige record dat hij niet zal bemachtigen, is dat van aantal racedeelnames. Dat blijft op naam staan van Ricardo Patrese. Tevens is Schumacher de coureur die de meeste races en titels heeft gewonnen voor Ferrari.

Luca de Montezemolo, president en CEO van Ferrari, zegt triest te zijn over het afscheid. "We hebben samen onvergetelijke momenten beleefd, zowel goede als slechte, en hebben prestaties neergezet die moeilijk te evenaren zijn," aldus De Montezemolo. "Zijn relatie met Maranello blijft bestaan, maar in een andere vorm, en daar ben ik erg blij om."

Jean Todt noemt Schumacher een "buitengewoon persoon en een legendarische coureur". Schumacher zelf bedankt in het persbericht alle mensen die hem hebben bijgestaan in zijn carričre, inclusief zijn vrouw en kinderen, aan wie hij nu meer tijd aan zal gaan kunnen besteden. "Binnenkort ligt mijn toekomst bij mijn gezin, maar voor nu is het wereldkampioenschap hetgene dat telt," aldus de Duitser.

Ferrari kondigde verder aan na dit seizoen de nieuwe teamorganisatie bekend te maken. Dan wordt ook duidelijk wat de rol zal zijn die Schumacher bij het team gaat spelen.

Update 17:36u
Schumacher heeft al in juli, na de Amerikaanse Grand Prix, het besluit genomen om te stoppen. In een persconferentie na de race zei hij dat hij niet stopt vanwege de slechte prestaties van Ferrari in 2005. "Van afgelopen seizoen hebben we onze les geleerd en volgend jaar heeft Ferrari een auto die competitief is," verklaarde de Duitser. "Ik wil niet weggaan als ik over mijn hoogtepunt ben, daarom stop ik nu." De contractuele situatie van teamgenoot Massa heeft zijn besluit versneld. "Massa moest weten wat ik van plan was, zodat hij een onderhandelingspositie had."

Leeds United bijna schuldenvrij

Leeds United, de club die twee jaar geleden uit de Premier League degradeerde nadat een schuld van 200 miljoen euro was geconstateerd, is bijna schuldenvrij. Dat is de hoopgevende boodschap van manager Kevin Blackwell, kort voor de wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.

In 2000 en 2001 stonden de Whites nog tegenover respectievelijk Galatasaray en Valencia in de halve finales van de UEFA Cup en Champions League. Het succes kwam echter tegen een hoge prijs; de toenmalige coach David O'Leary was enige tijd de bestbetaalde coach in de competitie en veel spelers werden aangekocht om het succes te bewerkstelligen. Aan het eind van 2002 begonnen de geruchten de ronde te doen dat de club onder een grote schuldenlast gebukt ging, ondanks de verkoop van Rio Ferdinand aan Manchester United eerder dat jaar voor 45 miljoen euro.

Kwalificatie voor de Champions League was men misgelopen en de uitverkoop die erop volgde bevestigde de geruchten: Leeds zat in de problemen. Robbie Fowler, Olivier Dacourt, Lee Bowyer en Jonathan Woodgate vertrokken. Een jaar later, nog steeds in de Premier League, vertrok Harry Kewell. Een overname door Gerald Krasner weerhield de club niet van degradatie en vanaf juli 2004 was Leeds geen Premier League-club meer. De schuld bleek rond de 200 miljoen euro gelegen te hebben, en de verkoop van onder andere Paul Robinson, Alan Smith en Mark Viduka moest de te verwachten terugval in inkomen compenseren.

Het is nu 2006. Met veel jonge spelers is Leeds nieuw opgebouwd. Spelers als James Milner en Aaron Lennon debuteerden en werden met winst verkocht. Vorig seizoen werd promotie naar de Premier League nipt misgelopen, maar de schuldenlast is bijna weg. "Rond deze tijd volgend jaar zal de club op geen enkele manier schulden hebben," aldus Blackwell. "Terwijl andere clubs nog steeds 60 tot 75 miljoen euro schuld hebben zullen wij rond de 6 tot 7,5 miljoen zitten. Ik heb begrepen dat de club volgend jaar rond deze tijd financieel goed af zal zijn, tot de top zes, zeven clubs in het land zal behoren."

Golfen met je Wii in Pangya Golf scans

Voor Wii-bezitters die wel van een potje golf houden komt binnenkort Pangya Golf uit. In de game kan je met de Wii-controller balletjes slaan op verschillende golfbanen. De controller registreert dan hoe je de 'club' vasthoudt, hoe hard je de bal slaat en in welke richting. Hoe dit eruit zal zien stond afgelopen week in de Famitsu. De release van de game staat eind dit jaar gepland in Japan.


Vuelta : Förster wint, Valverde blijft leider

Robert Förster heeft de vijftiende etappe in de Ronde van Spanje op zijn naam geschreven. De voor Gerolsteiner rijdende Duitser won de sprint met gemak. Alejandro Valverde blijft eerste in het algemeen klassement.


Na zeven kilometer koersen sprong Jorge Garcia weg uit het peloton. De Spanjaard kreeg gezelschap van Kjell Carlstrom, maar na negentig kilometer koersen moest de Fin afhaken. De maximale voorsprong voor de Spanjaard was ruim zes minuten, maar op vijftien kilometer van de finish werd hij bijgehaald door het peloton.

Petacchi wist er niet in te slagen om het harde werk van zijn Milram-ploeg af te maken, doordat hij in de laatste bocht voor de meet verkeerd uitkwam.

Uitslag vijftiende etappe:

PlaatsNaamTijd
1Robert Förster (Dui)4.24,55
2Stuart O'Grady (Aus)z.t
3Sylwester Szmyd (Pol)z.t
4Danilo Napolitano (Ita)z.t
5Thor Hushovd (Noo)z.t
6Paolo Bettini (Ita)z.t
7Aurélien Clerc (Zwi)z.t
8Aaron Kemps (Aus)z.t
9Geoffroy Lequatre (Fra)z.t
10Fred Rodriguez (Usa)z.t

Stand na de vijftiende etappe:

PlaatsNaamTijd
1Alejandro Valverde (Spa)58.48,23
2Andrej Kasjetsjkin (Kaz)+ 0,48
3Carlos Sastre (Spa)+ 1,25
4Alexandre Vinokourov (Kaz)+ 1,38
5Gómez Marchante (Spa)+ 2,23
6Janez Brajkovic (Slo)+ 3,49
7Vladimir Karpets(Rus)+ 4,29
8Danilo di Luca (Ita)+ 4,48
9Manuel Beltran (Spa)+ 5,03
10Stijn Devolder (Bel)+ 7,15

Chicken Little Ace in Action

Er zijn screens verschenen van de nieuwe Wii game: Chicken Little: Ace in Action.

Deze game zal voor in ieder geval voor de Wii en de DS verschijnen, en staat ook aangekondigd voor de PS2. Deze screenshots zijn van de Wii versie.





De game is eigenlijk een spel in een ander spel. De speler kruipt in de huid van Chicken Little die met zijn vriendjes een spel speelt. Een ruimte action game waarin de speler het opneemt tegen slechterikken om zo aarde te redden. Tussen het spelen door zitten cut-scenes van Chicken Little en zijn vriendjes.



Zoals in de screens is te zien, zal het combinatie zijn van vliegen, rennen en schieten. De release staat voor herfst dit jaar.

Uitslagen Eredivisie 10/09/2006

Er werden vannmiddag vijf wedstrijden gespeeld in de Eredivisie. Hieronder vind je de uitslagen.

Ajax - Vitesse 3-0
32' Huntelaar 1-0 (assist Rosales)
45'+1 Roger 2-0
55' Huntelaar 3-0 (assist Sneijder)

Scheidsrechter: Temmink.
Toeschouwers: 46.001.
59. Knol (Vitesse)
Heitinga (Ajax), Sansoni (Vitesse).

Opstellingen

Ajax: Stekelenburg, Ogararu, Stam (Vermaelen/52), Heitinga, Emanuelson, Gabri (Perez/71), Roger, Sneijder, Rosales, Huntelaar, Babel (Manucharyan/80).

Vitesse: Wapenaar, Verhaegh (Sprockel/46), Knol, Sansoni, Blondelle, Hersi (Rojer/46), v.d.Schaaf, T.Janssen, Due, Junker (De Meersman/62), Lazovic. --------------------------------------------------
FC Groningen - Heracles 2-1
1' Kruiswijk 0-1 e.d
63' v.d. Laak 1-1
69' Levchenko 2-1 penalty

Scheidsrechter: Nijhuis.
Toeschouwers: 19.000.
Salmon, Kruiswijk (Groningen), Schilder, Everton, Maas (allen Heracles).

Opstellingen

Groningen: Roorda, Silva (Florén/72), Sankoh, Kruiswijk, v.d.Linden, v.d.Laak (Cornelisse/82), Lovré (Levchenko/46), Lindgren, Fledderus, Salmon, Nevland.

Heracles: Pieckenhagen, Boakye, Maas, Bosnar, Klavan, Bridji (Daelemans/66), Tanghe, Schilder, Biseswar, Everton, Quansah.
---------------------------------------------------
NEC - AZ 0-2
31' Arveladze 0-1
80' Schaars 0-2 (assist Arveladze)

Scheidsrechter: Kuipers.
Toeschouwers: 12.000.
Denneboom (NEC), Steinsson (AZ).

Opstellingen

NEC: Babos, Nalbantoglu (Eagles/61), Wisgerhof, Olsson, El Akchaoui, Otten, Barreto, Holman, Snoyl, Denneboom, Niedzielan.

AZ: Didulica, Jaliens, Luirink, Opdam, De Cler (Steinsson/46, Mendes/71), Meerdink, De Zeeuw, Cziommer, Schaars, Koevermans, Arveladze (Dembele/81).
---------------------------------------------------
Sparta - Feyenoord 1-4
10' Hofs 0-1
14' Hofs 0-2
17' Anastasiou 1-2 penalty
85' Lucius 1-3 penalty
88' Boussaboun 1-4

Scheidsrechter: Haverkort.
Toeschouwers: 11.000.
61. Gudde (Sparta/2x geel)
Schenkel (Sparta), Buijs, Drenthe, Charisteas, Boussaboun (allen Feyenoord).

Opstellingen

Sparta: Ponk, De Roover, Gudde, Schenkel, Polak, Rose (Kaita/77), Obodai, Medunjanin, Oost, Anastasiou, v.Dijk (Bouaouzan/61).

Feyenoord: Timmer, Tiendalli (Saidi/68), Greene, Bahia, Drenthe, Buijs, Lucius, Hofs (Pardo/70), De Guzman ,Charisteas, Huysegems (Boussaboun/62).
---------------------------------------------------
FC Utrecht - RKC Waalwijk 5-0
15' Fortuné 1-0
20' Kopteff 2-0
29' Cornelisse 3-0
41' Kopteff 4-0 (assist Fortuné)
43' Cornelisse 5-0

Scheidsrechter: V. Boekel.
Toeschouwers: 20.000.

Opstellingen

Utrecht: Vorm, Cornelisse, Dickoh, Broerse, v.Buuren (Pieters/58), Caluwé, v.Dijk, Somers, v.d.Gun (douglas/79), Fortuné, Kopteff (Rossini/79).

RKC: v.Dijk, Mulder, Teixeira (Bakens/17), Keller, v.Mosselveld, v.Diemen, Reuser, Vicelich, v.d.Velden, Remacle (Ikedia/46), Janssen (v.d.Haar/
46)

Grafschennis voor marktkramen

Icoon OpmerkelijkIn de stad Nkubu in Kenia heeft een man negen pas begraven mensen weer opgegraven. De lijken dumpte hij vervolgens langs de weg. Hij leegde de graven, omdat hij plaats nodig had voor marktkramen van de markt die naast het kerkhof lag.

De opgegraven lijken waren van acht vrouwen en een kind. In een kruiwagen vervoerde hij ze voordat hij ze dumpte. De grafschenner is aangehouden door de politie; andere verdachten zijn ontsnapt.

In Nkubu speelt al langer een conflict tussen de marktkooplui en het gemeentebestuur. De marktkooplui vinden de markt te klein, maar het gemeentebestuur wil niet investeren in een verhuizing en uitbreiding.

KNVB plant nu ook toer door Azië

De KNVB heeft het oefenprogramma voor het Nederlands Elftal dit seizoen bijna rond. Eerder verzekerde de voetbalbond zich al van oefenwedstrijden tegen Engeland (15 november) en Rusland (7 februari).

Momenteel probeert de KNVB tegenstanders in Azië te regelen. Inmiddels is al een toer door het werelddeel bekend op 2 en 6 juni, waar Japan en Zuid-Korea waarschijnlijk de tegenstanders zijn.

[GP2] Uitslagen Monza

Pantano pakte de dubbel dit weekend in de GP2, maar Lewis Hamilton wist het kampioenschap binnen te slepen. De Brit bleef Nelson Piquet jr. uiteindelijk twaalf punten voor.

Uitslag race 1:

Pos.RijderTeamVerschilRonden
1G. PantanoFMS-32
2N. PiquetPiquet Sports00'05"05432
3L. HamiltonART00'06"88732
4L. FilippiBCN Comp.00'28"63032
5A. PrematART00'32"88232
6N. LapierreArden00'39"28532
7C. PiccioneDPR00'40"65632
8H. YoshimotoBCN Comp.00'43"36132
9J. VillaRacing Eng.00'57"00432
10L. Di GrassiDurango01'27"04032
11J. TahinciFMS-31
12M. AmmermullerArden-31
13S. HernandezDurango-31
14F. FauzySuper Nova-31
15F. PereraDAMS-30
16J. LopezSuper Nova-19
17V. PetrovDPR-18
18T. GlockiSport-17
19A. VallesCampos Racing-17
20G. BruniTrident-15
21F. MonfardiniDAMS-15
22A. CarrollRacing Eng.-10
23F. PorteiroCampos Racing-8
24E. VisoiSport-0
25A. NegraoPiquet Sports-0
26A. ZuberTrident-0

Uitslag race 2:
Pos.RijderTeamVerschilRonden
1G. PantanoFMS-21
2L. HamiltonART00'00"41121
3C. PiccioneDPR00'14"07521
4N. LapierreArden00'21"20621
5H. YoshimotoBCN Comp.00'21"68021
6N. PiquetPiquet Sports00'22"02921
7L. FilippiBCN Comp.00'22"54821
8E. VisoiSport00'28"50721
9G. BruniTrident00'43"96721
10F. FauzySuper Nova00'44"84521
11A. VallesCampos Racing00'45"52321
12V. PetrovDPR00'45"78121
13J. TahinciFMS01'01"27421
14L. Di GrassiDurango01'08"21421
15F. PereraDAMS-19
16J. LopezSuper Nova-17
17A. ZuberTrident-17
18F. PorteiroCampos Racing-16
19A. PrematART-15
20S. HernandezDurango-12
21A. CarrollRacing Eng.-5
22A. Negr_oPiquet Sports-4
23F. MonfardiniDAMS-4
24M. AmmermullerArden-2
25J. VillaRacing Eng.-1

Eindstand GP2 kampioenschap:
Pos.RijderPunten
1L. Hamilton114
2N. Piquet102
3A. Premat66
4T. Glock60

Méndez evenaart Luc Nilis en Povlsen

PSV speler Edison Méndez is door de twee doelpunten die hij zaterdag in zijn debuutwedstrijd tegen Willem II maakte, in de voetsporen getreden van voormalige PSV'ers Luc Nilis en Flemming Povlsen.

Nilis was de laatste PSV-speler die bij zijn competitiedebuut voor de Eindhovenaren meteen twee keer scoorde. De sierlijke Belg deed dat op 28 augustus 1994, in het uitduel met Vitesse.

Ook Povlsen scoorde twee keer bij zijn eredivisiedebuut voor PSV. De Deense aanvaller deed dat 17 jaar geleden, om precies te zijn op 19 augustus 1989 in de uitwedstrijd tegen alweer Willem II.

Controleurs met wapenstok op Randstadrail

Icoon VervoerVan de controleurs die op Randstadrail zullen komen te werken, zal een deel uitgerust worden met een wapenstok en handboeien. Dat deze bijzondere opsporingsambtenaren bewapend op de sneltrams gaan komen, meldde politie Haaglanden in haar korpskrant. Hoeveel van de controleurs 'bewapend' zullen worden, is nog niet duidelijk.

Tot de bewapening is besloten nadat minister Donner van Justitie hier toestemming voor gegeven had. Het besluit werd genomen door de politie en de HTM. HTM is de exploitant van Randstadrail. De lijn moet komend najaar gaan rijden tussen Den Haag, Zoetermeer en Rotterdam.

Fans Feyenoord eisen vertrek Van den Herik

De supporters van Feyenoord eisen het vertrek van hun voorzitter Jorien van den Herik. Teleurgestelde fans voeren tijdens de uitwedstrijd tegen Sparta actie tegen het beleid van de club uit Rotterdam-Zuid.

De ruim tweeduizend Feyenoord-supporters in het stadion van Sparta tonen pamfletten met daarop de tekst 'wanbeleid'. Ze vinden dat voorzitter Jorien van den Herik schuldig is aan de huidige situatie bij Feyenoord. "We zijn een subtopper die onder curatele staat", aldus verontruste supporters in een brief die voor het stadion wordt uitgedeeld. "We zijn het meer dan zat. Van den Herik, het is de hoogste tijd."

Behalve met brieven en pamfletten protesteren de supporters van Feyenoord ook met spandoeken tegen het gevoerde beleid bij hun favoriete club. 'Geld op, geduld op: Jorien wegwezen nu', luidt de tekst op een groot spandoek. De voorzitter van Feyenoord heeft ook een nieuwe bijnaam. De letters GKL staan niet meer voor Grote Kale Leider maar 'Grote Kale Leugenaar.'

Formule 1: Schumacher kondigt afscheid aan

Icoon Formule 1Michael Schumacher neemt aan het einde van het huidige raceseizoen afscheid van de Formule 1. Dat maakte de Duitser vandaag direct na de Italiaanse Grand Prix bekend. De Duitser blijft na zijn afscheid als coureur wel betrokken bij het team van Ferrari.

Het hele Formule 1-circus wachtte al tijden op een definitieve uitspraak van Schumacher over zijn toekomstplannen. Nu de kogel door de kerk is, beginnen ook andere coureurswissels de kop op te steken. Zo maakte Norbert Haug van Mercedes vandaag bekend dat Kimi Räikkönen Schumachers plaats bij Ferrari zal innemen.

Michael Schumacher heeft in zijn loopbaan van 16 jaar bijna alle records gebroken in de Formule 1. Hij werd tot nu toe zeven maal wereldkampioen, won negentig wedstrijden en startte achtenzestig keer van de eerste startpositie.

Meer (auto)sportnieuws lees je uiteraard op FOK!sport!

Formule 1: Uitslag GP van Italië

Icoon Formule 1Michael Schumacher heeft de Italiaanse Grand Prix op Monza gewonnen. Door zijn winst ligt het wereldkampioenschap nog volledig open.

Kimi Räikkönen zette bij de start zijn pole position om in de koppositie, gevolgd door Schumacher. Fernando Alonso had een goede start en reed direct naar de zevende plaats. Robert Kubica begon direct met een serie mooie inhaalacties, wat hem al snel de derde plaats bracht. Räikkönen en Schumacher reden direct weg van hun achtervolgers en vergrootten hun voorsprong met een seconde per ronde.

Voor de derde plaats ontstond een mooi gevecht tussen Robert Kubica en Massa. De Ferraricoureur probeerde de Pool onder druk te zetten, maar kon hem niet passeren. Nico Rosberg werd ondertussen de eerste uitvaller van de race en kon zonder aandrijving ternauwernood de garage bereiken.

Pedro de la Rosa opende de serie pitstops voor de tweestoppers, gevolgd door leider Räikkönen. Schumacher volgde twee ronden later, wat de leiding aan Kubica gaf. De Duitser kwam echter, ondanks een langere stop, voor Räikkönen op de baan. Nog eens twee ronden later maakten ook Massa en Alonso hun pitstops, waarbij Massa bij het uitrijden in de problemen kwam en bijna Jarno Trulli van de baan reed in de chicane.

Christijan Albers moest na 19 ronden binnenkomen voor een lekke band en liet bij het wegrijden ook nog eens de motor afslaan, voordat hij uiteindelijk de pits kon verlaten en daarbij bijna Jenson Button raakte. Terwijl Pedro de la Rosa de wagen aan de kant moest zetten met een defect, reden beide BMW's kortstondig op de eerste twee posities, maar hun pitstops gaven de leiding aan Schumacher.

Op weg naar hun tweede pitstops bleef het gat tussen Schumacher en Räikkönen nagenoeg gelijk. Beide coureurs hadden problemen met het inhalen van achterblijvers, wat uiteindelijk een klein voordeel gaf aan de Fin. In ronde 38 kwam Räikkönen binnen en wist net voor Kubica op de baan te komen. Schumacher stopte een ronde later en zag zijn koppositie niet in gevaar komen.

De derde plaats werd uiteindelijk ook in de pits bestreden. Alonso en Kubica maakten tegelijk hun tweede stops en kwamen naast elkaar de pitstraat uit. Kubica moest bij de chicane het onderspit delven en kreeg op zijn vierde positie direct Massa achter zich. Alonso zag echter zijn podiumplaats letterlijk in vlammen opgaan toen zijn motor het begaf. Massa verremde zich van schrik, beschadigde zijn rechtervoorband en viel door de noodzakelijke pitstop terug naar een negende plaats. Dat stelde het podium veilig voor Robert Kubica, in slechts zijn derde race.

Fisichella finishte vierde, gevolgd door de solide rijdende Honda's van Button en Barrichello. Door zijn winst is Schumacher nu tot twee punten achter Alonso gekomen in het kampioenschap.

Meer (auto)sportnieuws lees je natuurlijk op FOK!sport!

Uitslag Grand Prix Italië

Michael Schumacher heeft de Italiaanse Grand Prix op Monza gewonnen. Door zijn winst ligt het wereldkampioenschap nog volledig open.

Kimi Räikkönen zette bij de start zijn pole position om in de koppositie, gevolgd door Schumacher. Fernando Alonso had een goede start en reed direct naar de zevende plaats. Robert Kubica begon direct met een serie mooie inhaalacties, wat hem al snel de derde plaats bracht. Räikkönen en Schumacher reden direct weg van hun achtervolgers en vergrootten hun voorsprong met een seconde per ronde.

Voor de derde plaats ontstond een mooi gevecht tussen Robert Kubica en Massa. De Ferraricoureur probeerde de Pool onder druk te zetten, maar kon hem niet passeren. Nico Rosberg werd ondertussen de eerste uitvaller van de race en kon zonder aandrijving ternauwernood de garage bereiken.

Pedro de la Rosa opende de serie pitstops voor de tweestoppers, gevolgd door leider Räikkönen. Schumacher volgde twee ronden later, wat de leiding aan Kubica gaf. De Duitser kwam echter, ondanks een langere stop, voor Räikkönen op de baan. Nog eens twee ronden later maakten ook Massa en Alonso hun pitstops, waarbij Massa bij het uitrijden in de problemen kwam en bijna Jarno Trulli van de baan reed in de chicane.

Christijan Albers moest na 19 ronden binnenkomen voor een lekke band en liet bij het wegrijden ook nog eens de motor afslaan, voordat hij uiteindelijk de pits kon verlaten en daarbij bijna Jenson Button raakte. Terwijl Pedro de la Rosa de wagen aan de kant moest zetten met een defect, reden beide BMW's kortstondig op de eerste twee posities, maar hun pitstops gaven de leiding aan Schumacher.

Op weg naar hun tweede pitstops bleef het gat tussen Schumacher en Räikkönen nagenoeg gelijk. Beide coureurs hadden problemen met het inhalen van achterblijvers, wat uiteindelijk een klein voordeel gaf aan de Fin. In ronde 38 kwam Räikkönen binnen en wist net voor Kubica op de baan te komen. Schumacher stopte een ronde later en zag zijn koppositie niet in gevaar komen.

De derde plaats werd uiteindelijk ook in de pits bestreden. Alonso en Kubica maakten tegelijk hun tweede stops en kwamen naast elkaar de pitstraat uit. Kubica moest bij de chicane het onderspit delven en kreeg op zijn vierde positie direct Massa achter zich. Alonso zag echter zijn podiumplaats letterlijk in vlammen opgaan toen zijn motor het begaf. Massa verremde zich van schrik, beschadigde zijn rechtervoorband en viel door de noodzakelijke pitstop terug naar een negende plaats. Dat stelde het podium veilig voor Robert Kubica, in slechts zijn derde race.

Fisichella finishte vierde, gevolgd door de solide rijdende Honda's van Button en Barrichello. Door zijn winst is Schumacher nu tot twee punten achter Alonso gekomen in het kampioenschap.

Volledige uitslag

Pos.CoureurTeamTijdUitvalreden
1 Michael SchumacherScuderia Ferrari 1:14:51.975
2 Kimi RäikkönenMcLaren Mercedes + 8.880
3 Robert KubicaBMW Sauber F1 + 26.440
4 Giancarlo FisichellaRenault F1 + 32.020
5 Jenson ButtonHonda Racing F1 + 32.650
6 Rubens BarrichelloHonda Racing F1 + 42.460
7 Jarno TrulliToyota F1 + 44.680
8 Nick HeidfeldBMW Sauber F1 + 45.380
9 Felipe MassaScuderia Ferrari + 45.990
10 Mark WebberWilliams F1 + 1:12.690
11 Christian KlienRed Bull Racing + 1 ronde
12 David CoulthardRed Bull Racing + 1 ronde
13 Scott SpeedScuderia Toro Rosso + 1 ronde
14 Vitantonio LiuzziScuderia Toro Rosso + 1 ronde
15 Ralf SchumacherToyota F1 + 1 ronde
16 Takuma SatoSuper Aguri F1 + 2 ronden
17 Christijan AlbersMidland F1 + 2 ronden
- Tiago MonteiroMidland F1 hydrauliek
- Fernando AlonsoRenault F1 motor
- Pedro de la RosaMcLaren Mercedes motor
- Sakon YamamotoSuper Aguri F1 uitval
- Nico RosbergWilliams F1 versnellingsbak

'Bush is op-een-na-domste president'

De huidige Amerikaanse president George Bush heeft slechts één voorganger gehad die dommer was dan hij. Dat constateren psychologen van de universiteit van Californië op basis van onderzoeken naar de intelligentie van de staatshoofden.

''Hij is absoluut intelligent, zeker slim genoeg om president van de Verenigde Staten te zijn'', zei onderzoeksleidster Dean Keith Simonton tegen de Britse krant The Sunday Times. Toch is er in de laatste 110 jaar geen Amerikaans staatshoofd met een lager IQ geweest, met uitzondering van Warren Harding, die van 1921 tot 1923 regeerde.

Simonton schat Bush' IQ op ongeveer 120, ''het gemiddelde van een leerling die zijn middelbare school afrondt''.

De vorige president Bill Clinton heeft waarschijnlijk een IQ tussen 136 en 159, terwijl Ronald Reagan tussen 118 en 142 zat. John Quincy Adams, die in de negentiende eeuw regeerde, was met een IQ van 165 tot 175 veruit de geniaalste van de presidenten.

'Politiek moet vrijheid kunstenaars beschermen'

KunstDe politiek moet het recht van kunstenaars om te spotten en te relativeren meer beschermen. Nu doen politici dat nog niet altijd. Dat stelt een groep kunstenaars onder leiding van regisseur Eddy Terstall en de cabaretiers Diederik Ebbinge (Vliegende Panters) en Hans Teeuwen in een manifest.

Dat maakten zij zaterdagavond in het NCRV-programma Rondom Tien bekend. In het manifest stellen ze dat ''kunstenaars en opiniemakers zich onbelemmerd moeten kunnen uiten''. Alles en iedereen moet ''bekritiseerd, gerelativeerd en bespot'' kunnen worden, ''zonder enig voorbehoud en zonder aanziens des persoons''. Artiesten zouden altijd moeten kunnen rekenen op de bescherming van de vrijheid van meningsuiting door de politiek, aldus de groep.

Inbrekers leggen alarm industrieterrein plat

MisdaadDoor het saboteren van een netwerkstation van KPN hebben inbrekers zondagochtend de alarmsystemen van bedrijven op industrieterrein Trade Port West in Blerick, bij Venlo, uitgeschakeld. Vervolgens konden de inbrekers ongestoord hun gang gaan, meldde de politie.

Een deel van het bedrijventerrein zit ook zonder telefoon en internet. De politie heeft maatregelen genomen om het industrieterrein weer te beveiligen.

Politie, brandweer en gemeente Venlo praten zondagmiddag over maatregelen om dit soort sabotage-acties te voorkomen.

KPN herstelt de schade, maar wanneer de voorzieningen weer beschikbaar zijn, is nog niet bekend. Ook is niet duidelijk wat de inbrekers hebben buitgemaakt.

Wat gebeurde er deze week

Elke week brengen Mutter en Silmarwen een stuk feitelijke date vol met algemene ontwikkeling, waarmee je neefjes en nichtjes de loef af kunt steken op saaie familieverjaardagen.

Algemeen
Op 11 september 2001 - Terroristische aanvallen op de Twin Towers in New York, en het Pentagon bij Washington D.C.. Bijna 3000 mensen verliezen het leven.
Op 12 sept 1940 ontdekken schooljongens prehistorische schilderingen in de grotten van Lascaux

Politiek
Op 10 september 1998 presenteert de Amerikaanse staatsaanklager Kenneth Starr het rapport over president Clinton en de Lewinsky-affaire
Op 10 september 1823 wordt Simon Bolivar president van Peru.
Op 11 september 1973 wordt in de Chileense hoofdstad Santiago het presidentiële paleis gebombardeerd en pleegt president Salvador Allende (waarschijnlijk) zelfmoord. Een militaire junta onder leiding van generaal Pinochet neemt de macht over, zeer waarschijnlijk met steun van de CIA. In de chaotische dagen na de coup worden ongeveer 3500 mensen vermoord.
Op 12 september 2001 stelt de NAVO ,als gevolg van de terroristische aanslagen op 11 september 2001, voor het eerst in zijn geschiedenis vast dat er sprake is van een situatie als bedoeld in Artikel 5 van het NAVO-akkoord.
Op 14 september 1917 wordt na de revolutie in februari van 1917 de republiek in Rusland uitgeroepen.
Op 14 september 1960 wordt de OPEC opgericht in Bagdad, Irak.
Op 15 september 1935 worden in Duitsland de Neurenberger wetten ingevoerd door de Nazi's.
Op 16 september1982 richten christelijke milities, in de Palestijnse vluchtelingenkampen Sabra en Shatila bij Beiroet in Libanon , o.l.v. Elie Hobeika en onder toeziend oog van militairen van Israël een massaslachting aan.

Oorlog

Op 11 september 490 v. Chr. verslaan de Grieken de Perzen bij Marathon.
Op 12 september 1969 hervatten de Amerikanen op last van president Nixon, de zware bombardementen op Vietnam.
Op 15 september 1940 lanceert de Duitse Luftwaffe een grootscheepse aanval op Londen: 60 vliegtuigen gaan verloren. Feitelijk einde van de Slag om Engeland.

Sport
Op 10 september 1972 verliezen de Verenigde Staten hun eerste internationale basketbalwedstrijd in een omstreden duel met de Sovjet-Unie bij de Olympische Spelen in München.

Wetenschap
Op 10 september 1846 krijgt Elias Howe een patent voor de naaimachine.
Op 14 september 1959 wordt de Russische Loenik 2 het eerste ruimtevaartuig dat een ander hemellichaam (de maan) bereikt.
Op 15 september 1784 laat Vincenzo Lunardi de eerste waterstofballon op.
Op 16 september 1835 komt Charles Darwin aan op de Galápagos-eilanden.

Partizan Belgrado verliest stadsderby van OFK

De tegenstander van FC Groningen in het UEFA-Cup toernooi, Partizan Belgrado, heeft zaterdagavond de stadsderby tegen OFK Belgrado met 0-1 verloren. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gescoord door Kolarov.

Partizan eindigde de wedstrijd met maar negen man en OFK met tien spelers. Aankomende donderdag speelt Groningen in Belgrado tegen Partizan. De return in het Euroborg-Stadion is op 29 september.

Alonso: "F1 is geen sport"

Fernando Alonso is diep teleurgesteld over de straf die hij gisteren kreeg voor het hinderen van Felipe Massa tijdens de kwalificatie op Monza.

De regerend wereldkampioen werd gisteren zijn drie snelste kwalificatietijden afgenomen, waardoor hij van de vijfde naar de tiende gridplaats ging. "Ik ben een sportman, ik hou van sport, maar ik beschouw Formule 1 niet meer als een sport," zei de Spanjaard. "Als dit opzettelijk blokkeren is, krijgen we een hoop problemen tijdens het kwalificeren. Als dit blokkeren is, weet ik niet hoe we vandaag kunnen racen met zo'n minimumafstand tussen de wagens."

Alonso's team Renault heeft verslaggevers uitgenodigd in haar motorhome om videobeelden te bekijken van het incident tussen Alonso en Massa. De beelden zouden tonen dat de twee nooit minder dan honderd meter van elkaar zouden zijn verwijderd. Teambaas Flavio Briatore steunt Alonso en benadrukte dat Alonso nooit de intentie had om Massa te hinderen.

Eerste proeven met 'onkaapbaar' vliegtuig

Icoon Terrorisme Een Europees samenwerkingsverband, met onder andere Airbus en de Europese Commissie, is vorige maand begonnen met de eerste proeven aan een 'onkaapbaar' toestel. Het toestel kan onder andere met een afstandsbediening aan de grond gezet worden. Ook kan het vliegtuig zelfstandig wegsturen van grote objecten, zoals wolkenkrabbers. Passagiers zullen worden afgeluisterd om kapingen in een vroeg stadium te voorkomen.

"We kunnen natuurlijk nooit voor honderd procent garanderen dat het toestel niet gekaapt wordt", aldus de coördinator van het project. "Maar het is volgens ons belangrijk dat het publiek weet dat er alles aan gedaan wordt om hun veiligheid te waarborgen." Als alles goed gaat, moeten de eerste onderdelen van het systeem halverwege 2008 in vliegtuigen verschijnen. Het volledige systeem is enkele jaren later klaar.

Nieuwe technologie
De veiligheid zal voor een belangrijk deel gegarandeerd worden door moderne technologie. Zo zullen biometrische scans voorkomen dat onbevoegden in de cockpit kunnen komen, of dat iemand anders dan de piloten het toestel kan besturen. Mochten de piloten worden omgebracht, dan voorkomt de boordcomputer dat de koers gewijzigd wordt. Het toestel kan dan daarna vanaf de grond bestuurd worden.

Door dergelijke systemen zouden kapers de controle over een toestel al niet meer over kunnen nemen, zoals bijvoorbeeld bij de aanslagen op 11 september 2001 wel gebeurde. Mocht een kaper de piloot dwingen de koers te verleggen, dan wijzigt een computersysteem automatisch de koers als het vliegtuig op een gebouw of berg afstevent.

Afluisterpraktijken
Naast de nieuwe systemen wordt er ook gewerkt aan een controversieel afluistersysteem, dat de gangen van iedere passagier nagaat met behulp van microfoons en camera's. Een computersysteem moet direct verdachte zaken signaleren, zoals het meenemen van een groot aantal objecten naar het toilet. Of er ook camera's op het toilet komen te hangen, is nog niet besloten.

Volgens de ontwikkelaar van het systeem valt de inbreuk op de privacy van de passagiers wel mee. Zo zou misbruik door personeel door strenge regels uitgesloten worden. "We gaan ook niet kijken naar de details van ieder gesprek, maar meer naar bijvoorbeeld het stress-niveau in iemands stem."

Bayern met de hakken over de sloot door

Bayern München is ontsnapt aan een uitschakeling in de eerste ronde van de Duitse beker. De favoriet won tegen Regionalligaclub FC St. Pauli door een eigen doelpunt in de verlenging van doelman Borger, die een voorzet van Lahm over de lijn werkte.

Bayern speelde het grootste deel van de verlenging ook nog eens met een man minder, nadat de Braziliaanse international Lucio met rood van het veld werd gestuurd. Mark van Bommel speelde bij Bayern de gehele wedstrijd mee, en was tevreden met het resultaat. "We zijn een ronde verder en daar ging het om. De eerste helft hadden we het moeilijk. Daarna hebben we ons goed hersteld. Ik denk alleen dat we het duel in een eerder stadium hadden moeten beslissen."

[Upd] Midland officieel verkocht

Midland F1 zal vanavond een officieel persbericht uitvaardigen over de overname van het team door het M-consortium, waar de laatste weken druk over gespeculeerd wordt.

Het team zou door een consortium, aangevoerd door de Nederlander Michiel Mol, worden overgenomen en daardoor in Nederlandse handen komen. Vanavond om 19.00u zal, volgens de Duitse site F1Total, het team de precieze details hierover bekend maken.

Update:
Zojuist is duidelijk geworden dat het persbericht pas op een later moment uitgegeven zal worden. Het is nog niet duidelijk wanneer dit precies zal zijn.

Update 0:22
Midland F1 is officieel verkocht aan Spyker. De partijen hebben een verklaring uit laten gaan dat aangeeft dat de deal beklonken is.

Update 10:56
Hoewel de deal tussen Midland en Spyker nu rond is, zal de eigenlijke overdracht eind september plaatsvinden. Het nieuwe team zal officiëel Spyker MF1 Racing gaan heten. Colin Kolles blijft aan als teambaas, Michiel Mol wordt Director of Formula One Racing. Tegelijkertijd met de verkoop is ook Mike Gascoyne binnengehaald, die eerder technisch directeur was van Toyota en Jordan. Gascoyne wordt Chief Technology Officer.

Uiteindelijk heeft de verkoop van het team 106,6 miljoen dollar gekost, ongeveer 83,8 miljoen euro. Dit bedrag wordt voornamelijk gefinancierd door de uitgifte van nieuwe aandelen, plus een rentevrije lening van de Midlandgroep. Mol koopt het grootste deel van de nieuwe aandelen en zal tevens plaatsnemen in het bestuur van Spyker.

Een aankondiging over de in 2007 te gebruiken motor wordt op korte termijn verwacht. De huidige deal met Toyota loopt tot het einde van het huidige seizoen.

Update 12:52
Inmiddels zijn de Midlandwagens al voorzien van de benodigde Spykerstickers.


De vers gestickerde Midland


Spykerlogo op de neus van de Midland

Loslopende hond zorgt voor ongeval op A2

Icoon File Een loslopende hond heeft vanochtend rond 9.00 uur voor een lange file op de A2 gezorgd. Toen een automobilist het dier probeerde te ontwijken, ontstond er een ongeval waarbij drie voertuigen betrokken waren. Daarbij raakten twee mensen lichtgewond. De hond overleefde het ongeval niet.

Het ongeval gebeurde bij het knooppunt Everdingen. Hierdoor ontstond een file van elf kilometer, die inmiddels alweer is opgelost.

Via een onderhuidse chip die bij de hond was aangebracht, hoopt de politie de eigenaar van het beest te achterhalen. Mogelijk wordt die aansprakelijk gesteld voor het ongeval.

Historisch: september 2001

Komende vrijdag is het vijf jaar geleden dat de autosport op een haar na de flamboyante coureur Alex Zanardi verloor. De ex-Formule 1-coureur is een van de grote helden van de Amerikaanse autosport, na twee maal op rij het Champ Car-kampioenschap te hebben gewonnen.

In september 2001 lag, na de terroristische aanslagen van 11 september, een donkere sluier over de wereld, inclusief de autosportwereld. Op Monza verschenen diverse teams met zwarte neuzen op de wagens of rouwbanden om de armen van het personeel en coureurs en er werd ernstig getwijfeld of de Amerikaanse Grand Prix, slechts twee weken later, wel zou moeten doorgaan.

De Champ Car-race op de Lausitzring in Duitsland, slechts vier dagen na 9/11, ging in ieder geval wel door en werd omgedoopt tot de American Memorial 500. Het was de eerste wedstrijd van de raceklasse in Europa en de organisatoren grepen de wedstrijd aan om een eerbetoon te brengen aan de slachtoffers van 11 september. De start werd voorafgegaan door een religieuze dienst en er werden enkele minuten stilte in acht genomen op de grid.

De wedstrijd werd, buiten de dreiging van meer terroristische aanslagen, onder een slecht gesternte gereden. Hevige regenval op vrijdag zorgde voor ongelukken op het nieuwe en spekgladde asfalt en diverse trainingssessies werden afgelast, waaronder de kwalificatie. De grid werd samengesteld aan de hand van de stand in het puntenklassement.

Kenny Brack leidde voor het grootste deel van de race, maar laat in de wedstrijd nam Alex Zanardi de koppositie over, die hij pas uit handen gaf toen hij, dertien ronden voor de finish, zijn laatste pitstop maakte. De pitstop verliep prima, maar bij het uitrijden van de pitstraat spinde de Italiaan op zijn koude banden en kwam tot stilstand op de ideale racelijn van het circuit. Patrick Carpentier kon de wagen nog ontwijken, maar Alex Tagliani reed met meer dan 300 km/h op de hulpeloze Zanardi in.

Opnieuw hield de wereld haar adem in. De volledige voorkant van de bolide van Zanardi was weggevaagd door de gruwelijke crash, evenals de benen van de Italiaan. Medische teams bereikten het wrak snel en wisten vlug de belangrijkste bloedingen bij de coureur te stoppen. In kritieke toestand werd Zanardi uit zijn wagen bevrijd en afgevoerd naar een naburig ziekenhuis, waar hij dagenlang in een kunstmatig coma werd gehouden. Uit de gehele autosportwereld stroomden de eerbetonen binnen voor de coureur, die ook meerdere seizoenen in de Formule 1 had gereden.

Het herstel van Zanardi is bijna een wonder te noemen. Slechts twee jaar na zijn ongeluk, dat hij alleen overleefde door de snelle acties van het medische personeel op het circuit, zat de Italiaan weer in een Champ Car-wagen. Op dezelfde Lausitzring kreeg hij de kans om in een speciaal aangepaste bolide zijn race van 2001 af te maken. Onder luid applaus reed Zanardi zijn dertien resterende ronden, waarbij hij en passant een rondetijd neerzette die hem de vijfde plaats op de grid van dat jaar zou hebben opgeleverd.

Niet lang na zijn glorieuze terugkeer reed Zanardi alweer zijn eerste volledige wedstrijd, in een aangepaste BMW 320i in het Europese Toerwagen Kampioenschap. Het jaar erna, in 2004, reed Zanardi een compleet seizoen in de toerwagens en in augustus 2005 won hij een wedstrijd in het Wereld Toerwagen Kampioenschap van de FIA. In datzelfde jaar kreeg hij een aanbod van Williams om een F1-wagen te testen, maar vergat om de afspraak te bevestigen. In mei van dit jaar kondigde hij aan, na het huidige Formule 1-seizoen, te mogen testrijden bij BMW Sauber.

Löwik vreest voor deelname WK

Nadat eerder Koos Moerenhout ( mentaal leeg) en Thomas Dekker ( breuk middenhandsbeentje) wegvielen, is de kans groot dat ook Gerben Löwik niet mee zal doen aan het wereldkampioenschap wielrennen op de weg eind deze maand in Salzburg.

De 29-jarige renner van Rabobank kwam in de Ronde van Polen voor de tweede keer deze week ten val, waarbij zijn toch al gekwetste ribben opnieuw een zware dreun opliepen. Zelf vreest Löwik voor een breuk, nader onderzoek zal moeten uitwijzen of dat het geval is.

DVD: Protocols of Zion

"Did you hear that no Jews died on 9/11?" is het 'fluisterende' bovenschrift op de dvd-hoes van Protocols of Zion. Het gerucht dat Joodse werknemers in het New Yorkse WTC vooraf op de hoogte zouden zijn van de aanslagen is één van de thema's van de controversiële documentaire van Marc Levin. De titel verwijst naar de 'Protocollen van de Wijzen van Sion', een als vals en verzonnen aangemerkt Russisch strijdschrift uit 1864, waarin werd gesuggereerd dat Joodse samenzweerders uit zijn op wereldheerschappij. Ookwel genaamd: 'de moeder der complottheorieën'.

UEFA Cuptegenstander AZ verliest punten

Kayserispor heeft een slechte generale repetitie gespeeld voor het UEFA Cup treffen tegen AZ aankomende week. De Turkse ploeg speelde gisteren met 0-0 gelijk tegen laagvlieger Gençlerbirligi.

Door het puntverlies van Kayserispor is Fenerbahçe weer koploper in de Turkse competitie. Fenerbahçe versloeg Antalyaspor thuis met 4-2

Aankomende donderdag moet AZ thuis in de heenwedstrijd van de UEFA Cup proberen om een gooi te doen naar kwalificatie van de poulefase voor het toernooi. Op 28 september volgt de return in Turkije.

Poep

Mensen roepen wel eens dat iets schijtlelijk is, nou in dit geval klopt dat helemaal, een handig of een ietwat maf iemand heeft een handeltje opgezet in klokken die van opgedroogde koeienpoep zijn gemaakt, voor net geen veertig dollar is hij voor jou.

En tja, als je dan eenmaal zo'n juweeltje aan de wand hebt hangen dan is een spiegel van koeienpoep natuurlijk onmisbaar, en gelukkig ook die kun je bestellen.

Voor mijn gevoel zit er een luchtje aan deze handel.......

'Amerika betaalde voor anti-Castro berichten'

Icoon BuitenlandsZeker tien journalisten zijn door de regering Bush flink betaald om negatieve berichten over de Cubaanse leider Fidel Castro te publiceren. De Amerikanen probeerden hiermee het communistische regime van Castro in een kwaad daglicht te zetten. De betrokken verslaggevers gaven commentaren op de regeringszenders Radio en TV Marti.

De uitzendingen van deze zenders zijn in Cuba te ontvangen. Een groot deel van de betaalde journalisten werkte voor de El Nuevo Herald, een Spaanstalige krant die wordt uitgegeven in Miami. Dat melde The New York Times zaterdag.

De regering van Cuba beweert al veel langer dat veel Cubaans-Amerikaanse journalisten in Miami betaald werden door de Amerikanen. De onthullingen van deze week zijn het eerste tastbare bewijs dat die beweringen kloppen.

De leiding van El Nuovo Herald, een zusterkrant van de Miami Herald, heeft alle betrokken journalisten per direct ontslagen. Washington betaalde de journalisten bedragen tussen de 1.500 en 175.000 dollar (1.200 tot 138.000 euro) voor de gekleurde berichtgeving, verspreid over een periode van één tot vier jaar.

Met dank aan calvobbes voor de submit.

China legt buitenlandse media aan banden

Icoon BuitenlandsBuitenlandse media mogen in China niet langer zelfstandig nieuws verspreiden. Het Chinese staatspersbureau Xinhua heeft vanaf zondag als enige het recht om de Chinezen over de gebeurtenissen elders ter wereld te informeren, kondigde Peking via het persbureau aan.

De buitenlandse persbureaus hebben de toestemming van Xinhua nodig om hun nieuwsberichten in het land te verspreiden. Zij krijgen een agentschap aangewezen door het staatsbedrijf, dat hun belangen moet behartigen.

Volgens de nieuwe regels gelden er speciale beperkingen voor nieuws 'dat is bedoeld de nationale Chinese eenheid, soevereiniteit en territoriale integriteit te ondermijnen of de nationale veiligheid, reputatie of belangen van China in gevaar te brengen'.

Stankoverlast Maastricht door brand afvalverwerker

Icoon BinnenlandsInwoners van het noordwesten van Maastricht hebben in de nacht van zaterdag op zondag last gehad van rook en stankoverlast. Die rook kwam van een brand die zaterdagavond uitbrak bij een afvalverwerkingsbedrijf aan de Sandersweg in Maastricht.

De brand was rond middernacht onder controle. Het nablussen nam tot ongeveer 04.00 uur in beslag, zei een brandweerwoordvoerder zondag. Kort na die tijd waren de rook- en stankoverlast verdwenen, zei hij.

Uit metingen bleek dat er geen gevaar was voor de volksgezondheid. De brandweer informeerde omwonenden via de teletekstpagina's van de regionale tv-zender L1. Telefoontjes van verontruste burgers zijn er voor zover bekend niet geweest.

De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Een loods brandde geheel uit, een schadepost die volgens de brandweer neerkomt op enkele tienduizenden euro's.

Tientallen doden door gevechten in Sri Lanka

Icoon OorlogZeker 28 militairen uit het regeringsleger van Sri Lanka zijn zondag gedood in gevechten met strijders van de rebellenbeweging Tamil Tijgers (LTTE). Dat heeft de Srilankaanse legerwoordvoerder Prasad Samarasinghe gezegd. Hij zei dat 119 soldaten gewond zijn geraakt.

Samarasinghe stelde dat de Tamil Tijgers nog veel zwaardere verliezen hebben geleden. Volgens de legerofficier repten bronnen van 130 gedode opstandelingen.

Het leger houdt de LTTE verantwoordelijk voor de nieuwe vijandelijkheden. Samarasinghe zei dat de Tamil Tijgers de regeringsmilitairen aanvielen in het Muhamalai gebied op het noordelijke schiereiland Jaffna.

De Tamil Tijgers strijden sinds 1983 voor een eigen Tamil-staat in het noorden en oosten van het eiland. Sinds 2002 gold er een staakt-het-vuren, maar daar is weinig meer van over.

De snelste

Als je een beetje autogek bent dan weet je hoe snel je auto van 0 tot 100 gaat, maar weet je ook hoe snel je auto er over doet om het volgende lijstje af te werken 0 tot 100 en dan weer terug naar 0.

Ik zou het niet weten, maar gelukkig hebben een paar Duitse autotesters dat werk voor ons uit handen genomen en er een pracht van een lijstje van gemaakt, de snelste en langzaamste van de laatste 10 jaar.

Ik denk alleen dat het merendeel van de auto's voor de meeste FOK!kers in het rijtje ''mooi, maar onbereikbaar'' thuishoren.

Koeman verwacht Alex weer snel bij de groep

PSV-coach Ronald Koeman kan dinsdag in het eerste duel van de Champions League tegen Liverpool over een vrijwel volledig fitte selectie beschikken.

De Braziliaanse verdediger Alex ontbrak zaterdag in de competitiewedstrijd tegen Willem II wegens griep, maar is waarschijnlijk op tijd hersteld voor het duel met de Engelsen. "Daar ga ik wel vanuit", aldus Koeman.

Koeman liet ook doorschemeren dat hij er over denkt om Patrick Kluivert dinsdag in zijn selectie op te nemen. De nieuwe spits reisde zaterdag nog niet mee naar Tilburg wegens een trainingsachterstand.

Sharapova wint US Open

Maria Sharapova heeft de US Open bij de vrouwen gewonnen. In de finale was de 19-jarige Russische met tweemaal 6-4 te sterk voor de Belgische Justine Henin-Hardenne.

Hoewel beide speelsters aan elkaar gewaagd waren, was Sharapova op de beslissende momenten net even beter dan Henin. Gedurende de partij krreeg de Belgische slechts één breakpoint en benutte dat ook meteen. Sharapova wist drie van de zeven breekpunten te benutten, en besliste daarmee de wedstrijd in haar voordeel.

DVD: Pixies Acoustic: Live in Newport

Wie de Pixies zegt, denkt aan scherpe gitaren, diepe bass, harde drums en vocalen tegen het valse aan. Een akoestisch concert leek dan ook ondenkbaar. 5 augustus 2005 vond echter hun enige akoestische optreden ooit plaats, op het Newport Folkfestival, de bakermat van de hippiemuziek. Tientallen boten liggen aan de kust, honderden mensen kijken zittend op strandstoeltjes naar het optreden, een vlag met het peaceteken torent boven de menigte uit. De laagstaande zon maakt de perfecte sfeer voor het optreden compleet. De eerste noten van 'Bone Machine' klinken. Een uniek concert met maar liefst 22 nummers is begonnen. Geen flashy animaties op grote schermen, spectaculaire lasershow of vuurwerk. De band en de omgeving is alles dat je te zien krijgt, de muziek staat centraal


[Gerucht]Wii Virtual Console launch list bekend?

Play Nintendo zegt toegang te hebben gehad tot een lijst met de Virtual Console games die beschikbaar zijn op de Wii wanneer deze in dit najaar uitkomt. Naast deze 26 klassieke games zouden er ook een vijftal originele games in ontwikkeling zijn voor de Virtual Console, ook deze zouden bij launch moeten verschijnen. Play Nintendo weet echter niks te melden over deze titels, zelfs niet waar ze in ontwikkeling zijn.

1. Bonk's Adventure
2. Castlevania
3. Duck Hunt
4. Excitebike
5. F-Zero
6. Kid Icarus
7. Legend of Zelda, The
8. Legend of Zelda: Ocarina of Time
9. Mario Kart 64
10. Metroid
11. Mortal Kombat
12. New Adventure Island
13. Ninja Gaiden
14. OutRun
15. Pac-Man
16. Prince of Persia
17. Punch-Out!!
18. R-Type
19. Rayman 2
20. Sonic the Hedgehog
21. Star Fox
22. Super Mario 64
23. Super Mario Bros
24. Super Mario Kart
25. Super Mario World
26. Tecmo Bowl

Zoals je kunt zien zijn er een aantal grote games uit Nintendo's historie aanwezig zoals Super Mario Bros., Super Mario 64 en The Legend of Zelda: Ocarina of Time. Maar welke titel hadden jullie er ook graag bij gezien?

Third-party ontwikkelaars krijgen toegang tot Wii-speaker

Nintendo heeft documentatie gegeven aan de Third-party ontwikkelaars over de Wii-mote. Hierdoor is het voor hun vanaf nu mogelijk om toepassingen te ontwikkelen voor de Wii-mote speaker en het geheugen in de Wii-mote.

Het geheugen (4.000 bytes) in de controller kan gebruikt worden om controller-instellingen en voorkeuren op te slaan. Er is echter slechts genoeg ruimte om informatie voor één game op te slaan. Wanneer er info over een bepaalde game is opgeslagen, dan zal deze dus gewist worden als er een nieuwe game gespeeld wordt.

Bungie werkt aan een nieuwe game?

Volgens Dean Takahashi, schrijver van Xbox 360 Uncloaked, zal Microsoft tijdens de X06 (27 en 28 september in Barcelona) een nieuwe game aankondigen die door Bungie wordt ontwikkeld.

Twee van de topmensen van de Halo-games, Jason Jones en Chris Butcher, zijn niet bezig met Halo 3 maar houden zich bezig met een game die zich niet zal afspelen in het Halo-universum. Het schijnt dat Bungie nog een derde team heeft, dat bezig is met nog een andere game. Naast Halo 3 heeft Bungie dus grote plannen met andere games. Tijdens de X06 zullen we hopelijk meer te horen krijgen over de 'geheime' projecten die lopen bij Bungie.

Top 10 games op Xbox Live

Microsoft heeft de wekelijkste top tien weer bekend gemaakt van meest gespeelde games op de Xbox 360 en de Xbox. Opvallend is dat de recentelijk uitgekomen game Saints Row gelijk op nummer 1 terecht is gekomen, terwijl ook de nieuwe game Madden de tweede plek heeft over genomen. Op de Xbox is Halo 2 nog steeds veruit de populairste Xbox Live game.

Xbox 360
1. Saints Row (THQ)
2. Madden NFL 2007 (Electronic Arts)
3. Call of Duty 2 (Activision)
4. Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter (Ubisoft)
5. Texas Hold 'em (TikGames)
6. The Elder Scrolls IV : Oblivion (2K Games)
7. Dead Rising (Capcom)
8. Chromehounds (Sega)
9. Battlefield 2 : Modern Combat (Electronic Arts)
10. Final Fantasy XI (Square Enix)

Xbox

1. Halo 2 (Microsoft Games)
2. Battlefield : Modern Combat (Electronic Arts)
3. Madden NFL 2007 (Electronic Arts)
4. Counter-Strike (Microsoft Games)
5. Pro Evolution Soccer 5 (Konami)
6. Tom Clancy's Splinter Cell : Chaos Theory (Ubisoft)
7. Tom Clancy's Rainbow Six 3 : Black Arrow (Ubisoft)
8. Star Wars : Battlefront 2 (LucasArts Entertainment)
9. Forza Motorsport (Microsoft Games)
10. Tom Clancy's Ghost Recon 2 : Summit Strike (Ubisoft)

Xbox Live Arcade

1. Texas Hold 'em
2. Time Pilot
3. Street Fighter II' Hyper Fighting
4. Hexic HD
5. Geometry Wars Evolved
6. UNO
7. Pac-Man
8. Frogger
9. Marble Blast Ultra
10. Bankshot Billiards 2

Project Gotham Racing 4 op komst?

Op de website van Peugeot kun je meedoen aan een prijsvraag waarbij het de bedoeling is dat je een eigen auto ontwerpt. De winnaar van de wedstrijd zal zijn eigen creatie kunnen bewonderen op de Frankfurt Motorshow in 2007 (dus een echte concept-auto), maar ook in de game Project Gotham Racing 4 voor de Xbox 360.

Nu kan het natuurlijk een type-foutje zijn, maar in de Engelstalige en Franstalige tekst staat PGR4. Ongeveer een jaar geleden kwam Project Gotham Racing 3 uit als launch-titel op de Xbox 360 en twee jaar hierna zou dus eventueel al het vierde deel uitkomen. Misschien dat we op de X06 (27 en 28 september) hier wat meer info over zullen krijgen.

Spyker neemt F1-team Midland over

Icoon Formule 1Het Nederlandse autobedrijf Spyker Cars N.V., meer bekend als "Spyker", heeft vandaag bekend gemaakt dat ze het Formule 1-team Midland F1 Racing heeft overgenomen, dat afgelopen vrijdag al werd vermoed. Het huidige seizoen zal de renstal doorgaan onder de naam Spyker MF1, daarna zal het team SpykerF1 gaan heten.

De koop werd vanavond in Monza afgerond na langdurig onderhandelen. De kosten van de overname worden geschat op honderd miljoen euro. De aandeelhouders moeten daar overigens nog mee instemmen, maar de grootaandeelhouders Victor Muller, MerchantBridge en Mubadala zijn het eens met de koop van het Formule 1-team.

De koopsom zal door de nieuwe grootaandeelhouder van Spyker, internetondernemer Michiel Mol, worden gegarandeerd. De Nederlandse ondernemer is bereid om alle aandelen die Spyker wil uitgeven om de financiering rond te krijgen, te kopen, maar hoopt ook dat andere belangstellenden zich melden. Mol zal als 'Director of Formula 1 Operations' de renstal gaan leiden. Colin Kolles blijft de teambaas, Mike Gascoyne, eerder actief bij Toyota en Renault, wordt de nieuwe technisch directeur. Mol koopt de renstal van de Canadees-Russische zakenman Alex Shnaider, die het team vorig jaar kocht van de Ier Eddie Jordan. "Hier heb ik mijn hele leven van gedroomd. Het is de evolutie van een jongensdroom", aldus Mol.

Spyker Cars N.V.
Spyker is een familiebedrijf en een van de eerste autobouwers van Nederland. Tussen 1898 en 1926 bouwden de broers Hendrik-Jan en Jacobus Spijker ongeveer 1500 auto's. In de productiefabriek in Zeewolde worden tegenwoordig zes exclusieve modellen handgebouwd die voor ongeveer 300.000 euro over de toonbank gaan.

Meer Formule 1-nieuws lees je natuurlijk op de FOK!F1manager!
Laatste reviews en specials
review
Need for Speed Heat
review
Atelier Ryza: Ever Darkness & the Secret Hideout
review
Blu-ray: The Secret Life of Pets 2
review
Blu-ray: Hellboy 4K
review
Blu-ray: Yesterday
special
Interview Team Paraluna op DreamHack Rotterdam
©FOK.nl e.a.