ING betaalt 425 miljoen euro aan Bos
Bankverzekeraar ING heeft dinsdag 425 miljoen euro overgemaakt aan de Nederlandse staat. Het gaat om een rentebetaling op een lening van 10 miljard euro die het concern in oktober vorig jaar kreeg van minister Wouter Bos van Financiën. Dat heeft een woordvoerder van ING gezegd.
Dividend
ING verplichtte zich om een rente te betalen van 8,5 procent per jaar, wat neerkomt op een bedrag van 850 miljoen euro. In de voorwaarden werd bepaald dat ING de rente alleen hoeft te betalen als ING dividend betaalt aan zijn aandeelhouders. Omdat ING over het eerste halfjaar van 2008 nog dividend uitkeerde aan aandeelhouders, betaalt het concern ook de helft van de jaarrente aan de staat.
De woordvoerder stelt dat rentebetalingen voortaan per jaar zullen plaatsvinden. Volgend jaar mei wordt dus bekend of ING weer rente betaalt aan Bos.

ING betaalt 425 miljoen euro aan Bos (foto: DAG)
In Mekka
Dat is pas leuk
TV series: Boardwalk Empire | Burn Notice | Dexter | Game of Thrones | Impractical Jokers | Luther | Sherlock | Sons of Anarchy
weet je wat; roep gewoon heel hard 'boe'
ecb leent max. 1 jaar ofzo, dat was toen nog korter.
dirk scheringa heb helemaal geen 10 miljard.
tier 1 ratio van ing is trouwens 60. ze lenen jouw spaargeld 60 keer uit aan een ander .... jij krijgt 3% rente hun vangen 60* 5% = 300%
Voor die 10 miljard hebben ze genoeg reserve om 100 miljard uit te lenen.
Ze betalen dus maar 8,5% over 10 terwijl ze x% over 100 kunnen verdienen. Die 8,5% maakt dus niet zo heel veel uit voor de kosten, ze moeten alleen dan wel minstens 20 uitlenen a 5% om het een beetje rendabel te houden.
Ze worden dus eigenlijk ook geforceerd om meer geld uit te lenen om zo de kredietcrisis aan te pakken. Hoewel het natuurlijk vooral als reserve tegenover de bestaande leningen wordt gebruikt aangezien ze eigenlijk tekort kwamen.
--edit--
Oh wacht, zie reactie van DaMayan boven mij
Als er geen dividend op gewone aandelen ING wordt gegeven dan volgt automatisch ook geen rente voor de staat. De ING bazen hebben hem in het pak genaaid of Bos wist het en heeft het volk een volstrekt verkeerde voorstelling van zaken gegeven.
Al met al komt de staatskas op jaarbasis weer bijna een miljard tekort en die kunnen wij met z'n allen weer op gaan brengen.
- Als je een mening wilt vormen, verdiep je er dan in;
- Als je er na je je erin verdiept te hebben nog niets van begrijpt, bemoei je er dan niet mee.
Met zoveel aplomb zoveel onzin neerzetten als rrobin, arjan1212 en knight3 is echt een bijzonderheid. De onzin van Frontliner643 sla ik helemaal maar even over.
Edit: Linkje toegevoegd met wat meer details, voor als je echt interesse hebt: http://www.fd.nl/artikel/10337514/bos-spekt-staatskas-ing-deal
Slechts een paar quotes uit het commentaar van Bos over de ING deal.
Zo zie je dat Bos de kluit volledig misleid heeft.
We moeten maar hopen dat de ING de hoofdsom snel wil of uberhaupt zal kunnen terugbetalen. Rente zullen we nimmer krijgen zolang ze de dividend betaling staken. Met de huidige economische malaise kunnen ze dat nog een paar jaar achterwege laten. en dat betekent dus geen rente, geen bonus: nada.
Uit diverse berichten de laatste weken blijkt voorts dat ING burgers misleid met lage rente op hypothecaire leningen die men vervolgens helemaal niet wil verstrekken; en bedrijven geenszins met kredieten ondersteunt. Nee de leningen door de staat gegeven dienen slechts ter financiering van de verliezen op buitenlandse bubbels.
Morgen zullen de kwartaalcijfers van de ING een enorme verlies aangeven.
In de komende maanden zal blijken dat het met de bankwereld niet beter gaat en na de zomer zal er een nieuwe bankcrisis komen, een die veel zwaarder zal zijn dan de vorige en onherstelbaar met nederlands kapitaal.
Dat die parasiteert op de samenleving in zijn geheel, moet natuurlijk verzwegen worden.
Link: http://www.minfin.nl/Actu(...)_met_10_miljard_euro
Dit is het oorspronkelijke persbericht op de site van het ministerie van financien waarin de hele deal tussen Bos en ING staat beschreven. Op welke manier Bos (volgens jou) de kluit heeft bedonderd ontgaat me even, want veel meer open kaart dan dit zit er niet in.
@Monddood, PvdA hoog? Heb ik iets gemist?
Je doet alsof er nu nieuwe informatie boven water is gekomen terwijl dit absoluut niet het geval is.
Als er iemand is die een volstrekt verkeerde voorstelling van zaken geeft dan ben jij het wel. En fokker "monddood" trapt er -door jouw onjuiste voorstelling van zaken te geloven- een paar reacties later nog in ook.
Echter wanneer Wouter Bos beweert dat de kans groot is dat er winst op word gemaakt is dat gewoon een leugen. Dat kun jezelf ook wel bedenken.
Met bovenstaande laat jij blijken dat jij geen enkele kennis hebt over dit onderwerp en alles wat maar negatief is voor de PVDA en Bos direct voor waar aan neemt. Wat doet jouw denken dat jouw stelling: "dat de kans groot is dat er winst op word gemaakt is dat gewoon een leugen" dan opeens wel zou kloppen? Of is dit ook weer een stelling die jij van een andere fokker hebt overgenomen...
kunnen wij eindelijk dit domme ziekfonds systeem afschaffen en opnieuw beginnen.
ziektekosten verzekering moet gewoon via de belasting gaan, want de kosten zijn voor mensen met 2 kinderen en 1500euro neto in de maand niet te betalen!
Simpel omdat het achterlijk veel geld kost dat ons nog jarenlang gaat achtervolgen. Het lost overigens ook niets op.
De acties werden recht gepraat doordat iedereen beweerde dat ING hoge rentes moest betalen. Nu blijkt (wel eens waar voor mij) dat ze deze rentes alleen hoeven te betalen wanneer ze geen dividend betalen.
Ook heb ik het idee dat de 2e kamer het ook niet helemaal begreep aangezien vele Kamerleden juist voor extra leningen waren aangezien dit toch geld voor de schatkist leverde. Er was zelfs al praat van de uitgave van nog niet verkregen geld
Ik heb me dan slecht verdiept in deze kwestie maar 2e Kamerleden hebben al helemaal geen excuus.
Verder is het betalen van dividend meestal alleen gebruikelijk wanneer er winst word gemaakt of wanneer ondanks het verlies de waarde van het aandeel stijgt. (Dit is echter geen regel). ING maakt verlies en zal dit voorlopig nog zeker blijven doen.
Het zal me dus echt verbazen als hier winst uit word gehaald.
ING heeft geld tekort (door slechte leningen) en zal dus niet snel weer dividend uit te betalen aangezien dit natuurlijk een extra hap uit de kas is.
ING stond bekend als een blue-chip [ http://en.wikipedia.org/wiki/Blue_chip_(stock_market) ] wat zoveel wil zeggen als dat zij een bedrijf zijn dat het dividend een normale groei laat doormaken en die ook uit zal keren. Uiteindelijk zal ING die status wel weer willen hebben.
Om te kunnen berekenen of de overheid een goeie deal heeft gehad zul je moeten wachten tot de dag dat ING de lening terugbetaald of gebruik heeft gemaakt van het conversierecht en de overheid aandelen heeft verstrekt. De algemene verwachting is dat ING haar best zal doen om de lening zsm terug te betalen maar dat kan pas als het vertrouwen in de markt terug is gekeerd. Als ING terugbetaald heeft de overheid een topdeal gehad. 10 miljard uitgeleend, 50% mark-up als prepayment penalty + de rente die tot vandaag in elk geval 435m bedraagt. Je zou daar de netto contante waarde van moeten uitrekenen om een beeld te krijgen.
In het theoretische geval dat ING aandelen afstaat dan is de koers waartegen de overheid ze krijgt gehedged door Wouter Bos oftewel, 10 miljard (de hoofdsom) krijgt hij sowieso terug.
Voor de oorzaken achter de kapitaalverstrekking moet je even terug in de tijd en kijken naar (bijvoorbeeld) de Amerikaanse wetgeving. In 2007/2008 heeft ING een groot aandelen terugkoopprogramma afgerond waarbij voor 5 miljard aan aandelen is teruggekocht van aandeelhouders. Dit was ook op verzoek van de aandeelhouders, dezelfde als die nu vinden dat ING het niet zo ver had moeten laten komen trouwens.
Voor wat betreft de alt-a hypotheek portfolio in de US speelt de regel dat het opgehaalde spaargeld in de US voor 50% in US hypotheken moest worden gestoken. Als je zelf geen hypotheken kon verstrekken kon je aan die verplichting voldoen door hypotheekportefeuilles te kopen van andere banken. Op die manier is ING aan de grote ALT-A portefeuille gekomen die de overheidsgarantie (de tweede steunoperatie) heeft afgedekt.
Mijn wilde gedachte? De volgende minister van financien krijgt een gouden periode. ING betaalt de lening terug inclusief alle renten en dividenden. ING betaalt de overheid de provisie over de garantie op de ALT portefeuille. AA en Fortis worden succesvol naar de beurs gebracht of verkocht en alles bij elkaar krijgt die minister zo'n 15+ miljard van ING + zo'n 30+ (pure gok overigens) miljard voor de beursgang of verkoop van AA/Fortis. En dat voor een investering van 10+16 miljard. Een gouden deal waar we tegen die tijd de dan zittende minister van financien om zullen prijzen terwijl we Bos allang weer vergeten zijn (net zoals iedereen vergeten is dat het kwartje van Kok een CDA plan was en de drie ingrepen in de hypotheekrente onder VVD bewind tot stand zijn gekomen).
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken