FOK!
FOK!


Laatste items
Laatste items
Toon berichten uit deze thema's





Toon berichten van deze types







Actieve items
Actieve items


Forum
Forum


Archief
Artikelen van maandag 17 oktober 2005

'Huntelaar opvolger Kuijt'


Feyenoord heeft de ideale opvolger van Dirk Kuijt gevonden. Klaas Jan Huntelaar moet Het Legioen vanaf volgend seizoen gaan overtuigen van zijn kunnen.

Feyenoord heeft serieuze interesse getoond in Huntelaar, de 22-jarige spits van SC Heerenveen. Aangezien Feyenoord er van uit gaat dat Kuijt volgend seizoen ergens anders speelt, zijn ze naarstig op zoek gegaan naar een nieuwe superspits. Omdat Huntelaar dit seizoen al zeven keer scoorde in zes duels, speelde hij zich in de kijker van Feyenoord.

Ook Ajax heeft interesse in de geboren Achterhoeker. In het seizoen 2002/2003 speelde de spits één duel voor PSV, om vervolgens uitgeleend te worden aan De Graafschap en AGOVV. De laatste twee seizoenen speelde Huntelaar voor SC Heerenveen, waarin hij in zijn eerste seizoen in 31 wedstrijden 17 keer scoorde.

Details en prijs 4GB PSP hardeschijf

De mannen van Lik-Sang hebben een eerste sample mogen ontvangen van de 4GB hardeschijf voor de PSP. Zoals gebruikelijk hebben ze het ding compleet uit elkaar gehaald en aan allerlei tests onderworpen.



De hardeschijf-kit bestaat uit 4 delen; een hardeschijf, een X2 batterij, Windows software en een USB kabel. De hardeschijf en extra grote X2 batterij steken aan de achterkant flink uit, maar omdat ze beiden wel dezelfde vorm hebben krijg je een soort van handgreep-idee.

Enkele feitjes:
- Het hele pakket voegt 125 gram gewicht toe aan je PSP
- De hardeschijf is trager dan memorystick, maar sneller dan UMD



Als je de hardeschijf-kit uit elkaar sloopt blijkt er gewoon een 4GB microdrive in te zitten. Deze kun je vervangen door in principe elke willekeurige compactflash of microdrive. Het is echter niet mogelijk om meer dan 4GB aan geheugen te gebruiken. Dit komt door een beperking van de PSP zelf; de PSP kan niet meer dan 4GB aan geheugen adresseren.

De kit is te koop voor $199 dollar, wat in Nederland dus waarschijnlijk minimaal 200 euro zal worden.

Voor meer plaatjes en info, zie Lik-Sang

Microsoft waarschuwt tegen nep-update

DHFC had ons via de nieuws-submit te melden:

Microsoft heeft een waarschuwing uitgegeven tegen het gebruik van een ongeautoriseerde versie van Service Pack 3. Dit liet Microsoft topman Mike Brannigan vandaag weten.

De website thehotfix.net biedt een zogenaamde 'preview pack' aan waarin enkele updates zitten die, volgens de makers van de site, ook in Service Pack 3 zullen zitten. Brannigan is echter van mening dat dit pakket meer kwaad dan goed zal doen en het advies is dan ook om hier geen gebruik van te maken. " Gebruikers die de preview pack wel installeren hoeven dan ook niet op support van Microsoft te rekenen".

[NHL] F Havlat vijf wedstrijden geschorst

Martin Havlat van de Ottawa Senators is door de NHL voor vijf wedstrijden geschorst wegens het schoppen van Boston Bruins-speler Hal Gill. De Tsjech zal pas op 30 oktober weer mogen spelen.

Tijdens zijn schorsing ontvangt Havlat geen salaris, het geld dat hij misloopt wordt gestort in een noodfonds voor gestopte spelers die in financiële problemen raken. Het betreft ruim 66.000 Amerikaanse dollars (ruim 55.000 euro.) In het vorige seizoen werd Havlat al eens drie keer in twee maanden op het matje geroepen, en liep de derde keer een schorsing van twee wedstrijden op, wegens schoppen.

Uitslagen GG-divisie Ronde 13

Volendam is dit weekend door een 4-2 overwinning op Den Bosch op gelijke hoogte gekomen met VVV Venlo. De twee clubs gaan nu met 30 punten uit 13 wedstrijden aan de leiding van de Gouden Gids Divisie.

Uitslagen:

FC Volendam - FC Den Bosch 4-2
45' Tuyp 1-0
45+1' Chaiat 2-0
46' Gaaouiri 3-0
72' Powel 3-1
73' Gaaouiri 4-1
79' Haemhouts 4-2

Scheidsrechter: Van Egmond
Toeschouwers: 3222
Geel: Haemhouts, Raymaekers, Uneken (Den Bosch)

Opstellingen:
FC Volendam: Van der Geest, Van Duijn, Wijker, Kwakman, Cruz Vicente, Boots, Dissels (90. Amanda), Chaiat, El Gaaouiri (78. Smit), Quasten (66. van Rooijen)

FC Den Bosch: Michel Vorm, Verhaegh, Uneken, Davids, Haemhouts, Beekmans, Rajcomar, Biyadat (53. Raymaekers), Leitoe (78. Thenu), Powel, Cales (53. Dors)

Haarlem - Stormvogels Telstar 2-2
17' Bruin (strafschop) 0 -1
73' Galatà (e.d.) 1-1
78' Bruin 1-2
90' Cairo 2-2

Scheidsrechter: Vink
Toeschouwers: 2003
Geel: Katipana, Van der Kruis (Haarlem), Pinto, Galatà (StormvogelsTelstar)

Opstellingen:
Haarlem: Römer, Bezzai, Axwijk, Van der Kruis, Katipana (80. L. ten Heuvel), Ahahaoui (69. Cairo), Lokken, Van Toor, A. ten Heuvel, Van Beelen, Verweij

Stormvogels Telstar: Moeliker, Galatà, Jansen (33. Correia), Van Heulen, Pinto, Salden (89. Lettinga), De Ridder (83. Van Wijk), Junqueira, Bossman, Bruin, Wisse

FC Zwolle - VVV Venlo 1-1
3. Platvoet 0-1
72. Almeida 1-1

Scheidsrechter: Blom
Toeschouwers: 4803
Geel: Ammi (C Zwolle)

Opstellingen:
FC Zwolle: Boer, Zandstra, Almeida, Hooiveld, Teelen (86. Bischop), Rossen, Kolk, Zuidam, Jansen (82. Esajas), Van Dinteren en Korf.

VVV: Varkevisser, Ammi, Allach, Van Kouwen, Fleuren, Linssen, Garcia, Meeuweis, Platvoet (79. Jans), W. Janssen (79. J. Janssen) en Kantelberg.

TOP Oss - Fortuna Sittard 3-1
5' Dassen (ed) 1-0
53' Schoofs 2-0
80' Lord 2-1
88' Faria 3-1

Scheidsrechter: Van Boekel
Toeschouwers: 1.249
Gele kaart: Daemen (Fortuna)

Opstellingen:
Top Oss: de Vogt, Ripson, Kazlauskas, van Dalen, Peppinck, Schoofs, Zafarin, Rosalia(46. Faria), van Galen (75. Zuurman), van der Sloot, Zschusschen (88. Cicilia)

Fortuna Sittard: Budziak, Simone, Facenna, Dassen, Van Driel, Meszaros, Grabovac, Garritsen (70. Van Barneveld), Taiwo, Daumantas (55. Daemen), Moutawakil (46. Lord)

MVV - Go Ahead Eagles 1-0
52' Gommans 1-0

Scheidsrechter: Van Dongen
Toeschouwers: 4845
Geel: Pater (Go Ahead Eagles), Gommans, Winkens (MVV)

Opstellingen:
MVV: Van den Ban, Bryssinck, Castelana (81. Supusepa), Luijpers, Winkens, Van Bergen (57. Caracciol), Siahaija, Miceli, Gommans (90. Aelbrecht), Brncic, Muhamadu

Go Ahead Eagles: Rahkamaa, Kuiper, Parnela (83. Bartels), Willems (75. Bruns),Oosthout (61. Knijnenburg), Schotman, Tuhuteru, Brugge, Gilissen, Pater, Loval

BV Veendam - AGOVV 1-0
18' Drent

Scheidsrechter: Ter Brake
Toeschouwers: 3325
Geel: Hamming, Hellinga, Mac Andrew (BV Veendam), Gonzalo (AGOVV)

Opstellingen:
BV Veendam: Ditewig, Cijntje, Sahetapy, Van Den Broek, De Vries, Krstev (46. Mac Andrew), Hamming (69. Hellinga), Buurmeijer, (62. Hoogeveen), Schaken, Drent, Kolder

AGOVV: Van der Gouw, Cathalina, Risamasu, Van Boxel, Van der Ree, Lopes Monteiro (71. Akhamrame), El-Akchaoui, Guijo-Velasco, Kilic, Gonzalo, Juliana (35. Bouhadan)

FC Dordrecht - FC Eindhoven 1-1
9' Demouge 0-1
31' Van der Laan 1-1

Scheidsrechter: Liesveld
Toeschouwers: 1056
Geel: Van der Velden (FC Dordrecht)

Opstellingen:
FC Dordrecht: Van der Werff, Van Muyen, G. de Nooijer (86. Cyrus), Kras, Bevaart, Van der Velden, Nieuwenburg, Van der Laan, Dagher (73. Kalisse), Putter (79. Monteiro), Lopes

FC Eindhoven: Ten Rouwelaar, De Roover (73. Van Gils), Laponder, Smits, Barakat, De Boer, Van Leerdam, Van de Langenberg, Bakkal (84. Van de Kerkhof), Demouge, Stojanovic (73. Tahapary)

Helmond Sport - FC Emmen 2-1
11' Smeekes 1-0
23' Mghizrat 1-1
89' Smeekes 2-1

Scheidsrechter: Van Meenen
Toeschouwers: 2936
Geel: Voigt, M. van Dijk, Smeekes (Helmond Sport), S. van Dijk, Wolters, Van den Brink, Tevreden (FC Emmen)

Opstellingen:
Helmond Sport: Zegers, Voigt, Hese (38. Wolfgang), Vangeffelen, De Jong, Bridji, Buys (56. Braber), M. van Dijk, Smeekes, Calabro, Razic

FC Emmen: Van Westerop, Van den Brink (70. Prinsen), Schoenmakers, Karreman, Wolters, Janga, Mghizrat (74. Tevreden), Valeev, El Khalifi (85. Wessels), Leferink, S. van Dijk

FC Omniworld - Cambuur Leeuwarden 2-0
57' Van der Heijden 1-0
81' Van Ankeren 2-0

Scheidsrechter: Van der Roest
Toeschouwers: 1723
Geel: Marcel Huisman (FC Omniworld), Piqué, Hofman, Roosenbrug, Van der Weij (Cambuur Leeuwarden)
Rood: Ars (FC Omniworld)

Opstellingen:
FC Omniworld: Molenaar, Gouttebarge, Eind (90. Hollart), Viedma (76. Van Eijsden), Ramos, S. Huisman, Luijten (60. Donleben), M. Huisman, Van der Heijden, Ars, Van Ankeren

Cambuur Leeuwarden: Van der Vlag, De Wagt, Brack, Zimmerman, Piqué, Hofman, Bronkhorst, Roosenburg (77. Van der Weij), Holwijn, Mulders, Karim (67. Van Rijswijk)

De Graafschap - Excelsior 1-1
56' Yalcin 1-0
75' Voskamp 1-1

Scheidsrechter: Diks
Toeschouwers: 7815
Geel: Volmer, Bus (De Graafschap), Van Dieren (Excelsior)
Rood: De Visscher (De Graafschap)

Opstellingen:
De Graafschap: Van Fessem, Bot, Bus, VOlmer, Ten Brinke, Van de Ouweland, Haklander (72. Middeldorp), Duits (87. Goorman), De Visscher, R. Roelofsen (46. Yalcin), Ax

Excelsior: Graafland, Mulder, Otten, Sprockel, Zijm, Van Dieren, Hertog, Sequeira (62. Voskamp), Slory, Dijkhuizen, Holman (83. Lim-Duan)

Stand:

#ClubWedstrijdenPuntenDoel. voorDoel. tegen
1VVV-Venlo1330236
2FC Volendam1330248
3Excelsior1227237
4Helmond Sport13262313
5FC Zwolle13252113
6FC Den Bosch12232718
7Emmen13232518
8MVV13191916
9AGOVV13172124
10BV Veendam13161416
11FC Dordrecht13161316
12De Graafschap13161216
13Go Ahead13142025
14FC Eindhoven13122225
15Cambuur L.13121518
16Stormvogels Telstar13101118
17FC Omniworld13101628
18TOP Oss13101325
19Haarlem1391128
20Fortuna Sittard1371328

Plek op Hall of Fame voor The Who

The Who, The Kinks en Joy Division/New Order zullen in november een plekje krijgen op de Engelse Hall of Fame. Hiermee zullen zij naast onder andere Pink Floyd, Bob Dylan en Jimi Hendrix komen te staan. Een groep van 60 panelleden, bestaande uit artiesten, journalisten en producers heeft hiertoe besloten.

De ceremonie zal plaatsvinden in Alexandra Palace te Londen, op 16 november. Onder anderen Alanis Morissette en The Pretenders zullen bij deze feestelijkheden optredens verzorgen. Bovendien zal New Order, dat tot voor 1980 Joy Division heette, de klassieker 'Love Will Tear Us Apart' spelen, en brengt voormalig Guns n' Roses-gitarist Slash, in samenwerking met een groep minder bekende artiesten, een ode aan de legendarische gitarist Jimi Hendrix. Tot slot krijgt de beroemde BBC-dj John Peel postuum het 'Honorary Membership of the UK Music Hall of Fame' toegekend.

Op 17 november worden de festiviteiten uitgezonden op Channel 4. Dermot O'Leary zal dit vanaf de studio presenteren, terwijl Radio 2-dj Mark Radcliffe verslag uit zal brengen vanaf Alexandra Palace.

Bredanaar kondigt zelfmoordpoging aan

ACT-F had ons via de nieuws-submit te melden:

In Breda heeft een 25-jarige man uit die plaats vanmorgen tevergeefs een zelfmoordpoging gedaan. Hij reed op de Heilaarstraat door de spoorboom heen, net op het moment dat er de trein naar Dordrecht passeerde.

De man had echter voor zijn poging contact gezocht met de politie en had zijn plannen doorgegeven. De gewaarschuwde machinist van de betreffende trein reed dus stapvoets en kon op tijd remmen. Hoewel de man niet gewond leek, is hij toch ter observatie naar het ziekenhuis gebracht.

Eerste details uitbreiding Empire Earth II

In de laatste editie van PC Gamer zijn de eerste details van de nog onaangekondigde expansie voor Empire Earth II verschenen. Zo zal de expansie The Art of Supremacy gaan heten. Ontwikkelaar Mad Doc Software kon ook alvast vertellen dat er niet alleen 15 nieuwe facties bij zullen komen, maar ook 15 nieuwe missies die in drie nieuwe campaigns te spelen zijn. Ook zul je nu je eigen factie kunnen samenstellen met de civilization editor plus andere nieuwe dingen waar we later meer over zullen horen.

FOK!radio: downtime en FP-vrouwen

FOK!RadioHet is weer maandagavond, dus tijd voor FOK!radio. Tune nu in en hoor: FOK! gaat vanavond een tijdje plat omdat er een upgrade is aan de databaseserver. Vanaf 20:00 uur hoor je live updates over hoe het ervoor staat. Daarnaast praten we je even bij over wat er nou precies gedaan wordt.

In de studio hebben we een dame uit de FP-crew. Het is sbientje die in het dagelijks leven als Sabine door het leven gaat. Zij gaat vaak naar de film en schrijft daar reviews over. Of dat nou een luizenbaantje is en of ze zich goed staande kan houden in de mannenwereld die de FP-crew op dit moment is, hoor je vanavond van haar. Vanaf 20:00 uur zit ze bij ons in de studio.

Uiteraard hoor je de week op het forum weer van Forum-admin Cynix. Blinky legt een stelling neer waarop je kunt reageren in de uitzending. Yvonne gaat weer lekker roddelen. Aan haar vragen we natuurlijk ook hoe ze toch op het idee kwam voor de bekende 'kleurtjes-grap' van afgelopen zaterdag en hoe ze vond dat dat liep.

Meteen luisteren?
ActionRadioDat kan! FOK!Radio is te horen op het internetstation ActionRadio, waar nu al non-stop muziek te horen is. Hieronder vind je de directe luisterlinks:
LQMQHQ
WinampWinamp48 kbps96 kbps128 kbps
Windows Media PlayerWindows Media Player48 kbps96 kbps128 kbps
RealPlayerRealPlayer48 kbps96 kbps128 kbps
iTunes / QuicktimeiTunes / Quicktime48 kbps96 kbps128 kbps


Terug luisteren?
Alle uitzendingen van FOK!radio zijn terug te luisteren. Soms als podcast, maar het meeste als stream. Meer hierover kun je hier lezen.

Tijdens de uitzending kun je ons bellen met vragen en opmerkingen via Skype. Voeg ons toe op met username Actionradio_utrecht. Meer over Skype kun je hier vinden.

Kom ook vooral naar ons irc-kanaal #fokradio om vragen te stellen en mee te praten en zing ook mee tijdens 'IRC zingt mee'.

Check de webcam in de studio tijdens de uitzending hier.

Veel luisterplezier!

Paard overleden door zware mishandeling

eviltuinhekje had ons via de nieuws-submit te melden:

In het Drentse Echten is afgelopen weekend een drachtige merrie overleden door zware mishandeling. Ze is met een scherp voorwerp toegetakeld, waardoor de foetus ook om het leven kwam.

Toen de politie het dier aantrof, leefde ze nog wel maar was zo ernstig verminkt dat ze kort daarna overleed. Afgelopen jaar gebeurden soortgelijke dingen meerdere malen in Enschede. Daarom heeft de Drentse politie contact opgenomen met de Twentse politie. Volgens een woordvoerder staan deze twee gevallen echter wel volledig los van elkaar.

Revolution, tweede helft van 2006 dan maar?

Op het bandje van de Nintendo Hotline van Amerika (425-885-7529) krijg je, als je in het menu kiest dat je meer informatie over de Revolution wilt, te horen dat de console in de tweede helft van 2006 in Amerika uit zal komen. Natuurlijk wordt dit omgeven door wat marketing-gebabbel.



De volledige tekst die het bandje opdreunt is:
"As the company with the strongest heritage of innovation, Nintendo moves the bar for all next-gen systems by employing a wide-ranging strategy that will attract more kinds of gamers to more kinds of games. When Nintendo's new console, codenamed Revolution, arrives in the later half of 2006, everyone will discover the meaning of all-access gaming."

Win een levensgrote King Kong van Ubisoft

Om het wachten op de King Kong game wat aangenamer te maken heeft Ubisoft een wedstrijd georganiseerd waarbij een levensgroot King Kong beeld als hoofdprijs te winnen is. Voor het gemak nemen we even aan dat het hier een beeld zo groot als een mens betreft en dat je geen 30 meter hoog beeld in je achtertuin gedumpt krijgt.


Deze knapperd binnenkort bij jou op visite?

Behalve het levensgrote beeld zijn er ook kleinere beeldjes te winnen, koffiebekers, pluche king kongs en sleutelhangers. Neem een kijkje op de site als je mee wil doen.

Abel Xavier betrapt op doping

Abel Xavier, de Portugese verdediger met het geblondeerde haar en baard, is door de FIFA geschorst nadat hij positief bevonden is aan het gebruik van doping.

De voormalig speler van PSV testte positief na de uitwedstrijd van zijn huidige club Middlesbrough tegen het Griekse Xanthi in de UEFA Cup op 29 september jongstleden. Middlesbrough onthoudt zich voorlopig van enig commentaar, Xavier zal waarschijnlijk morgenochtend een verklaring afleggen.

Xavier verliet PSV in 1999 toen hij naar Everton vertrok. Vervolgens verkaste hij naar stadsgenoot Liverpool waar hij slechts dertien wedstrijden in actie kwam. Hij werd uitgeleend aan het Turkse Galatasaray waar hij zijn contract bij Liverpool uitdiende en ging begin dit jaar naar AS Roma. In de zomer haalde Middlesbrough hem weer naar Engeland om het gat op te vullen dat door Michael Reiziger was achtergelaten toen deze naar PSV vertrok.

HSV drie duels zonder Van der Vaart

Rafael van der Vaart heeft aan het opstootje na afloop van Hamburger SV's nederlaag (0-1) tegen Vfl Wolfsburg een fikse schorsing overgehouden. De 'spielmacher' van HSV moet drie duels op de tribune plaats nemen.

Tevens kreeg hij een boete van 10.000 euro opgelegd. Van der Vaart kreeg het na afloop van het eerste verloren duel van HSV in de competitie aan de stok met de verdediger Maik Franz en Wolfsburg-trainer Holger Fach. De Heemskerker deelde een por uit aan Franz, waarna Fach Van der Vaart achter in zijn nek greep.

Hierop duwde de Oranje-international Fach weg, waarna spelers van Wolfsburg hun trainer te hulp schoten. Franz en Van der Vaart kregen voor hun wangedrag beiden een rode kaart. Franz moet twee duels toekijken, terwijl Fach de wedstrijd met Schalke '04 niet kan coachen. Van der Vaart mist de duels tegen Borussia Dortmund, Schalke 04 en Borussia Mönchengladbach.

[NHL] Oilers' nr. 7 naar het dak

De Edmonton Oilers zullen morgen nummer zeven uit de roulatie halen ter ere van verdediger Paul Coffey. Voor de wedstrijd tegen de Phoenix Coyotes in Rexall Place zal het shirt van Coffey naar het dak worden gehesen.

Paul Coffey werd in 1980 door Edmonton als zesde overall gedraft en zou 21 seizoenen in de NHL spelen. Zijn eerste zeven seizoenen speelde hij bij Edmonton en hij was daar een sleutelspeler in drie van de vijf seizoenen dat de Stanley Cup naar centraal Alberta werd gehaald. Daarna volgde een bitter afscheid.

In 1987 eiste Coffey een openbreken van zijn contract en kwam daarom niet bij de training opdagen. Twee maanden later vertrok hij naar de zwakke Pittsburgh Penguins. Velen beweerden dat geld het probleem was; Coffey verdiende 320.000 Canadese dollars en wilde een verhoging tot 600.000 dollar, vergelijkbaar met het salaris van Bruins-legende Ray Bourque. Coffey ontkent dit: "De onderhandelingen liepen niet stuk op geld. Het was de vuile manier waarop de zaak zich ontwikkelde."

De general manager van de Oilers noemde hebberigheid als een oorzaak van de teloorgang van sterrenformaties. De Oilers legden Coffey echter een nieuw contract voor waarin zelfs onroerend goed werd aangeboden, maar Coffey weigerde. Het team beboette hem voor 250 dollar per dag, totdat een uitspraak van Oilers-eigenaar Peter Pocklington niet binnenskamers bleef: "Ik zei dat het vaak leek alsof hij zijn zenuwen niet in de hand had en dat hij het lef niet had om de hoek in te duiken voor de puck. Ik realiseer me dat hij een slechte rug had en mogelijk was dat de reden," aldus Pocklington later. Coffey, die zelfs met een gebroken voet had gespeeld, antwoordde daarop dat hij nooit meer een Oilers-shirt zou kunnen aantrekken.

Terugblikkend heeft Coffey spijt van de hele affaire. "Het liep zo uit de hand. Het werd persoonlijk, het werd stom." Na nog een Stanley Cup te hebben gewonnen met de Penguins speelde Coffey nog voor zeven andere teams. Spelend voor de Detroit Red Wings won hij nog voor de derde keer in zijn loopbaan de Norris Trophy als beste verdediger in de NHL.

Een jaar na het vertrek van Coffey vertrok ook de huidige coach van de Coyotes, Wayne Gretzky, bij de Oilers. Korte tijd later was het complete sterrenteam weg. Ondanks de enorme impact die het team had op ijshockey in Edmonton is het nummer van Coffey pas het derde dat door de Oilers uit de roulatie wordt genomen. Al Hamiltons nummer 12 ging hem begin jaren '80 voor, Gretzkys legendarische nummer 99 volgde in 1999.

Petacchi zegekoning 2005

Alessandro Petacchi heeft in het wielerjaar 2005 de meeste zeges op zijn palmares bij kunnen schrijven. De Italiaanse spurtbom wist maar liefst 27 keer als winnaar over de streep te komen. Alleen Robbie Mcewen kwam met 23 overwinningen enigszins in de buurt.

Op de derde plaats staat de nieuwbakken wereldkampioen Tom Boonen. De Belg van Quick Step mocht dit seizoen 19 keer de bloemen in ontvangst nemen. Een aantal waarvan de Nederlanders slechts kunnen dromen. Pieter Weening en Max van Heeswijk zijn met ieder vijf zeges namelijk de succesvolste Nederlandse wielrenners van 2005.

CSC was bij de ploegen veruit het succesvolst. De Deense formatie, die ook al het ploegenklassement van de ProTour won, behaalde dit seizoen 53 overwinningen. Daarmee hield het Quick Step (48), Fassa Bortolo en Davitamon - Lotto (beiden 45) ruim achter zich. Rabobank eindigde met 35 zeges als vijfde.


Zegeklassement 2005:

Positie:Coureur:Land:Ploeg:Zeges:
1.A. PetacchiITAFAS27
2.R. McEwenAUSDVL23
3.T. BoonenBELQST19
4.I. BassoITACSC16
5.C. BarbosaPORLAL10
6.J. VoigtDUICSC9
7.R. BongiornoARGPAN8
7.A. VinokourovKAZTMO8
7.M. FischerBRANSM8
10. O. FreireSPARAB7
10.J. RujanoVENCLM7
10.N. EeckhoutBELJAC7
10.B. JulichUSACSC7
10.D. NapolitanoITALPR7
10.N. NuyensBELQST7


Per Ploeg:

Positie:Team:Land:Zeges:
1.CSCDEN53
2.Quick StepBEL48
3.Davitamon-LottoBEL45
3.Fassa BortoloITA45
5.RabobankNED35

Seizoen over voor Van Dessel

Kevin van Dessel is weer lange tijd uit de roulatie. De 26-jarige middenvelder van Roda JC scheurde in de wedstrijd van zondag tegen FC Utrecht de voorste kruisband van zijn rechterknie en zal zeker een half jaar niet kunnen spelen.

Dit is niet de eerste keer dat Van Dessel zo lang geblesseerd is. Eind vorig jaar scheurde de Belg ook al een kruisband van zijn linkerknie. Dit gebeurde in de wedstrijd tegen PSV op 18 december 2004, die met 0-2 gewonnen werd door Roda JC.

Star Wreck

Star Wreck: In the Pirkinning is een absolute must see film voor alle Star Trek fans. Star Wreck is werkelijk een briljante parodie op Star Trek.

Zeven jaar heeft het een handjevol Finnen gekost om deze film in elkaar te draaien en het eind resultaat is verbluffend goed.

Info over de film kun je hier vinden. De film duurt ruim anderhalf uur en het mooiste is: je mag hem gratis downloaden!

Veel kijkplezier...

Chicago White Sox in World Series

Voor het eerst sinds 1959 heeft Chicago White Sox zich geplaatst voor de World Series. Na het winnen van de uitwedstrijd bij Los Angeles Angels, brachten de 'White Sox' de score in de best-of-seven-series op een beslissende 4-1 voorsprong.
In Los Angeles werd het 3-6. Joe Crede speelde een belangrijke rol in het scoreverloop; in de zevende inning sloeg hij een 'solo-homerun', die leidde tot de 3-3. In de daaropvolgende inning zorgde hij er met een tweehonkslag voor dat Aaron Rowand het thuishonk kon aantikken.

Aanstaande zaterdag moeten de White Sox alweer aan de bak. Dan komt waarschijnlijk Houston Astros op bezoek. Zij brachten zondag de score in hun wedstrijdserie tegen St. Louis Cardinals op 3-1.

Henry sneller terug dan verwacht

Na vele tegenslagen is er eindelijk goed nieuws voor Arsenal-manager Arsène Wenger. Zijn sterspeler Thierry Henry is bijna volledig hersteld van zijn liesblessure.

De Fransman staat intussen al een maand buitenspel. Hij had al langer last van een liesblessure, maar na het gewonnen WK-kwalificatieduel tegen Ierland (1-0) werd de blessure te ernstig om nog door te kunnen spelen. Tijdens zijn absentie wist Arsenal in de Champions League wel te winnen (o.a. van Ajax), maar in het Premiership sprokkelden ze slechts zeven punten bij elkaar in vijf wedstrijden.

Ook Robin van Persie en Gilberto Silva zijn weer blessurevrij. De Brazilaan had last van een jetlag na de WK-kwalificatieduels die hij voor zijn land speelde. Sol Campbell zal morgen tegen Sparta Praag nog niet in actie komen.

Real Madrid maand zonder Ronaldo

Real Madrid kan ongeveer een maand geen gebruikmaken van Ronaldo. De 29-jarige Braziliaan heeft een scheurtje in zijn enkelband.

Ronaldo raakte afgelopen zaterdag in de derby tegen Atlético Madrid geblesseerd. Real won die confrontatie met 3-0 en Ronaldo scoorde twee doelpunten. Door de blessure zal Ronaldo – met zeven treffers gedeeld topscorer in de Primera Divison – de Champions League duels met Rosenborg BK moeten missen. De revalidatie zal zo’n vier weken in beslag nemen. De medische staf gaat ervan uit dat Ronaldo in ieder geval op 20 november in de klassieker tegen FC Barcelona weer van de partij is.

Temmink fluit Champions League-duel

Réné Temmink is door de UEFA aangewezen om een wedstrijd voor de Champions League te fluiten. Het betreft hier de wedstrijd uit groep C van Udinese tegen Werder Bremen.

Tevens heeft de UEFA in het Franse Nyon besloten dat de wedstrijd van Ajax tegen FC Thun wordt geleid door de Italiaanse scheidsrechter Roberto Rosetti. Rosetti floot op 14 april 2005 de wedstrijd tussen AZ en Villarreal.

PSP op TV en garantie intact

Lik-Sang "vond" een tv-adapter voor de Sony PlayStation Portable, maar dit keer ééntje die het niet vereist om de PSP open te schroeven. Je garantievoorwaarden blijven dus gehandhaafd. Lik-Sang mocht geen foto's maken, maar na een avondje fotoshoppen postte men deze "foto" op de website:

Het apparaat scant het beeld van de PSP in en zet dit om in televisiesignalen. De beeldkwaliteit en prijs zijn nog niet bekend.

100 Miljoen dollar claim voor gestolen Xbox 360's

De tien gestolen Xbox 360's schijnen bij Microsoft nogal wat emoties los te maken. Zo schrijft WebWereld dat de reus uit Redmond besloten heeft een claim van honderd miljoen dollar neer te leggen bij de gearresteerde verdachten.


$100000000,-

Van de tien Xbox 360 development kits zijn er drie teruggevonden. Microsoft denkt dat de resterende zeven in handen zijn van professionele hackers. Wanneer de zaak in behandeling wordt genomen is nog onduidelijk.

Ajax zonder Charisteas tegen FC Thun

Angelos Charisteas zal morgenavond niet in actie komen tijdens het Champions League-duel tussen Ajax en FC Thun. De Griekse spits heeft nog last van een hersenschudding die hij opliep in het duel tegen het Engelse Arsenal.

Steven Pienaar en Hedwiges Maduro kunnen wel spelen, dit tweetal kwam afgelopen weekend niet in actie tijdens de competitiewedstrijd tegen Heracles Almelo (0-0). De geblesseerde spelers Maxwell, Edgar Manucharyan en Nicolae Mitea ontbraken vandaag tijdens de training van de Amsterdammers in Noordwijk.

Trainer Danny Blind wilde nog niets zeggen over welke centrumspits morgen zal starten in de basis. Wederom zal hij moeten kiezen tussen Markus Rosenberg en Yannis Anastasiou, waarvan de laatste in de wedstrijd met Heracles opnieuw een betere indruk maakte dan Zweed, die afgelopen zomer naar Amsterdam verhuisde.

47 Arrestaties in actie tegen Hells Angels

Bij de grootscheepse actie vanochtend vroeg tegen de Nederlandse afdelingen van de Hells Angels zijn in totaal 47 arrestaties verricht. Ingevallen werd bij de Hells Angels-chapters in Amsterdam, Rotterdam, Haarlem, IJmuiden, Kampen en Harlingen alsmede in 64 huizen van leden van de motorclub. Ook in België vond in twee woningen een huiszoeking plaats. Ook oud-Hells Angelspresident 'Big Willem' van Boxtel is opgepakt. Hij werd vorig jaar middels bad standing de club uitgezet.

Bij de invallen zijn 20 vuurwapens, een granaatwerper, een vlammenwerper, twee handgranaten en 70.000 euro in beslag genomen. Ook werden een aantal hennepkwekerijen ontmanteld. Zo vond men in Harlingen een vrachtauto die was ingericht als wietplantage.

De Hells Angels in Nederland hebben circa 200 leden. Justitie verdenkt hen van afpersing, bedreiging en geweld, en het bezit van en de handel in drugs en wapens. Tijdens een persconferentie stelde het Openbaar Ministerie dat de actie niet gericht is op het verbieden van de Angels. Wel wil men de criminele activiteiten van de motorclub beëindigen en in kaart brengen.

Barend en Van Dorp
Twee van de arrestanten worden verdacht van bedreiging en mishandeling van Frits Barend en Henk van Dorp. Het onderzoek daarnaar is nooit afgerond geweest. De tv-presentatoren werden voorafgaand aan een rechtstreekse uitzending in 2000 in hun studio bezocht door een groepje Hells Angels, die hen een paar rake tikken uitdeelden. Barend en Van Dorp moesten hun excuus maken omdat ze de Angels in een uitzending omschreven hadden als een criminele organisatie. De presentatoren gaven aan die eis gevolg.

In totaal deden zo'n 1.000 politiemensen mee aan de actie tegen de Angels. Alle arrestatieteams in Nederland werden ingezet en ook de ME werd paraat gehouden. Tijdens de arrestaties is geen verzet geboden. De Nationale Recherche heeft vanmiddag een oproep gedaan aan mensen die verklaringen tegen de motorclub kunnen afleggen, zich te melden. In het verleden is het altijd moeilijk geweest om mensen te vinden die wilden getuigen tegen de Angels. Men hoopt dat de acties van vandaag de burgers vertrouwen geeft zich alsnog te melden. Desnoods via de telefoonlijn van Meld Misdaad Anoniem.

Binnenkort de 100Hz light gun

Iedereen kent wel dat pistool dat bij de Nintendo game Duck Hunt geleverd werd. Voor de PlayStation 2 zijn er ook diverse pistolen en games op ditzelfde principe verschenen. Het probleem is echter dat deze guns wel compatibel zijn met de standaard televisies, maar niet erg geschikt voor LCD, Plasma of 100Hz schermen. Daar komt nu verandering in.

Het pistool in bovenstaande screenshots werdt tijdens de Hong Kong Electronics Show gepresenteerd door een plaatstelijke fabrikant. Dit nieuwe model komt er voor de PlayStation 2 en Xbox. Het is compatibel met de eerdergenoemde formaten omdat het standaard met een calibratieproces komt. Je schiet eerst een paar keer in de uiterste hoeken van je scherm , waarna het pistool gebruikt kan worden in je spel. Retailprijzen liggen rond de $40, maar een releasedatum is nog niet bekend.

John Romero spreekt

Website Gamecloud had een korte chat met John Romero, voormalig gamesdesigner bij Id Software. In het interview sprak Romero over zijn nieuwe business en hoe hij Doom 3 vond.
"[...]
Gamecloud - Can you give us the name of your new company at this stage?

John Romero - Nope. No reason to be looking over this way - there's nothing to see. We're in stealth mode for a while.

Gamecloud - What hints can you give us about the type of game we can expect from your new company?

John Romero - All I can say is that it's going to be a PC game.

Gamecloud - Doom 3 was released over a year ago. Have you played the game at all and if so what was your reaction to the "remaking" of the game that put you and id Software on the map?

John Romero - I played DOOM3 for 8 hours and I just couldn't take it anymore so I stopped playing it. Then I got HalfLife2, played it and saw the future of the FPS.

Gamecloud - What have you seen, if anything, of the upcoming Doom movie and what is your current opinion of the film?

John Romero - I haven't seen anything and I'm interested in watching it. If it has nothing to do with the game then what was the point?

Gamecloud - What is your current opinion of the entire video and PC game industry? Is it healthy in your view or do you see problems up ahead?

John Romero - PC-wise, it's doing just fine. As has been explained countless times before, this industry goes through gloom & doom cycles every time a new major console is released. PC gaming will always be here because it's the most advanced platform that pushes the boundaries of game design and technology. Console-wise, of course there will be no problems with growth in this area.

Gamecloud - A movie based on the non-fiction book Masters of Doom is currently in the works. What do you think about such a project and if asked which actor do you think could play your role?

John Romero - I have no reason to think anything other than YEAH! Of course, some hot stud actor should play me, right? No? :p

Gamecloud - Finally is there anything else you wish to say about your new game company and your current status?

John Romero - Top-secret.
[...]"


Wilders wil terreurnoodwet

FOKwa en mstx hadden ons via de nieuws-submit te melden:

Onafhankelijk Kamerlid Geert Wilders wil dat er nieuwe noodwetgeving wordt gemaakt om terreurverdachten zonder proces langer vast te kunnen zetten. Hij gaat vragen om een spoeddebat over de recente arrestaties van onder meer Samir A. en Jermaine W., die al eerder vastzaten op verdenking van het beramen van terreurplannen.

Wilders wil in het debat nieuwe wetgeving bepleiten die het mogelijk maakt potentiële verdachten alleen op basis van informatie van inlichtingendiensten vast te zetten. De politicus wijst daarbij op de wetgeving die Israël hanteert. Daar geldt een administratieve detentie, waarmee terreurverdachten voor 6 maanden kunnen worden vastgezet op basis van informatie van inlichtingendiensten. Het Hooggerechtshof beslist vervolgens over eventuele verlenging. Met een dergelijk systeem in Nederland zouden de nu opgepakte terreurverdachten voor langere tijd de cel in gaan, aldus Wilders. De Hoge raad zou dan elk half jaar moeten toetsen of ze terecht vastzitten.

De met de dood bedreigde Wilders beseft dat zijn voorstel ''zeer vergaand'' is, maar volgens hem vraagt de dreiging van een aanslag in Nederland om een dergelijke maatregel. Hij vreest dat de terreurverdachten die vrijdag werden aangehouden, weer snel vrij zijn. Hun arrestatie wordt dan een nogal gênante vertoning meent Wilders: ''Samir A. is al twee keer op vrije voeten gesteld wegens gebrek aan bewijs. Hij en zijn sympathisanten lachen zich een deuk, en kunnen doorgaan met het voorbereiden van misdrijven.''

Bizarre liegt over aantal polygonen in PGR3

Het blijkt dat Bizarre heeft staan liegen over het gemiddeld aantal polygonen dat er per racewagen wordt gebruikt!


Van driehoekjes...


... naar racemonster
"[...]
In the past we've claimed that each car in PGR3 is made of about 80,000 polygons on average. To put this in perspective, we previously used about 10,000 per car in PGR2... that's an eight fold increase from our last game. Appropriately enough, some were sceptical about this number, especially given the enhanced shading and lighting we're incorporating into the game in addition to the increased number of polygons. So, I took it upon myself to head over to the car artists, and found out for myself exactly how many polys we were pushing per car. The results were surprising... therefore I'd like to take this opportunity to apologise to all gamers who were expecting 80,000 triangles in PGR3. I can conclusively reveal that in fact we do NOT have 80,000 polygons on average per car.


It's actually closer to 96,000
[...]"


'Groot-Brittannië op weg naar politiestaat'

Tiesemans had ons via de nieuws-submit te melden:

In Groot-Brittannië hebben vooraanstaande rechters, advocaten en politici felle kritiek geuit op de regering aangaande de veranderingen die men in de wetgeving doorvoert om terreur te bestrijden. Ze vrezen dat hun land geleidelijk aan een politiestaat wordt.

De critici vinden dat de regering burgerlijke vrijheden ondermijnt die eeuwen lang als vanzelfsprekend werden beschouwd: ''Onvervreemdbare rechten zullen als sneeuw voor de zon verdwijnen tenzij premier Blair ophoudt met zijn aanvallen op de rechterlijke macht en de vrijheden die zijn vastgelegd in de wet op de mensenrechten.''

Lord Acker, een voormalig lid van het hoogste Britse rechtscollege, ziet in ''de ondermijning van de rechtspraak'' zelfs ''angstaanjagende parallellen'' met die van nazi-Duitsland. Hij waarschuwt tegen inmenging van politici in de manier waarop de rechtspraak werkt: ''Ik geloof dat het erg belangrijk is dat er geen strijd is tussen de uitvoerende en de rechtsprekende macht. De rechtsprekende macht is door het parlement gecreëerd om te verzekeren dat de uitvoerende macht volgens de wet werkt. Als wij dat van de rechtsprekende macht afnemen, zijn we aan het naäpen wat er in nazi-Duitsland is gebeurd.'' Ook de regel om terreurverdachten drie maanden vast te houden zonder dat er een aanklacht hoeft te worden geformuleerd, gaat hem veel te ver.

Perfect Dark Soundtrack releasedate bekend

Sumthing Else Music Works, Inc. and Microsoft Game Studios, proudly present the Perfect Dark ZeroTM Original Soundtrack.

Het album zal op de achtste november voor de Amerikaanse markt verschijnen. The Perfect Dark Zero Original soundtrack bevat muzikale composities van David Clynick, ook bekend van de muziek in de eerste Perfect Dark game. Naast Clynick is er ook muziek van de band MorrisonPoe en San Fransisco house music DJ's Kepi en Kat.

Alle artiesten werden geselecteeerd door album producer Nile Rodgers, die het volgende over de soundtrack te zeggen had: "The Perfect Dark Zero soundtrack is one of the tightest, most exciting, kick ass high tech/emo/groove/dance soundtracks ever to drop. It's gonna rock your world! This is the beginning of the future of game soundtracks. Perfect Dark Zero brings it."


Perfect Dark Soundtrack Website

Een paar van de muziekstukkken zijn te beluisteren via de officiële website.

Gentenaren krijgen kanaalwater uit de kraan

static had ons via de nieuws-submit te melden:

Ongeveer zeshonderd gezinnen uit de Belgische stad Gent hebben enkele dagen ongezuiverd water uit een kanaal gedronken. Door een fout van het waterleidingbedrijf werd het kanaalwater direct in de drinkwaterleiding gepompt, waardoor het vervuilde water uit de kraan stroomde.

De fout werd ontdekt toen een aantal mensen zich met darmklachten bij de dokter meldde. Na deze klachten werd de fout meteen hersteld, maar het zal nog tot morgenavond duren voor er weer schoon drinkwater is. De leidingen zullen namelijk eerst schoongemaakt moeten worden. Tot die tijd worden zakjes drinkwater uitgedeeld. Gedupeerden krijgen bovendien een schadevergoeding van 25 euro.

Wijnliefhebbers kunnen wijnstokken leasen

NedeRolf had ons via de nieuws-submit te melden:

Wijnliefhebbers worden sinds kort in de mogelijkheid gesteld om een wijnstok in het Limburgse Maasdaal te huren. Het leasecontract geldt voor tien jaar en minimaal vier wijnstokken. Per jaar wordt per stok een opbrengst van 1,25 liter wijn verwacht.

Het lease-idee is afkomstig van Stan Beurskens van Domein De Stad Maastricht. "De klant bepaalt zelf of hij witte wijn, rode wijn of rosé wil hebben. Hij kan meehelpen bij het werk aan zijn stokken, maar hij kan de wijn ook laten thuisbezorgen." De flessen worden naar wens gemaakt, geeft Beurskens aan.

Voor het project is ruim zes hectare grond beschikbaar met daarop ongeveer 25.000 stokken. De eerste veertig gegadigden hebben zich al gemeld.

Zwaargewonde bij voetbalrellen Serie A

Na de wedstrijd Ascoli - Sampdoria van gisteren is een 57-jarige vrouw door een vuurpijl tegen het hoofd geraakt.

Terwijl supporters van Ascoli de 2-1 overwinning op de Genovezen vierden werden zij door Sampdoria-aanhangers aangevallen. Direct na het voorval werden de 16-jarige dader en een 18-jarige medeplichtige opgepakt. Het incident geschiedde ondanks alle maatregelen die de Italiaanse bond heeft genomen: persoonsgebonden toegangsbewijzen, camerabewaking en een zero tolerance-beleid moesten leiden tot minder geweld in de stadions van het land dat in 2012 het Europees kampioenschap wil organiseren. De maatregelen hebben wel een preventief effect, maar het lijkt erop dat juist de strakke orde die wordt opgelegd als uitnodiging wordt gezien om die orde te verstoren. Vanaf dat moment heeft men geen enkel ontzag voor de ordehandhavers.

Ascoli was tot nu toe van enige tragedie gespaard gebleven, maar voegde zich nu bijna bij Lazio en Messina. Vincenzo Paparelli werd 26 jaar geleden in het Olympisch stadion van Rome doodgeslagen, Antonino Currò werd in 2001 vermoord tijdens de derby Messina - Catania.

Microsoft ontwikkelt 'Harry Potter-klok'

NedeRolf had ons via de nieuws-submit te melden:

Microsoft is bezig met de ontwikkeling van een klok die deels geïnspireerd is op de magische klok die voorkomt in de boeken van Harry Potter. De klok houdt in de gaten waar familieleden zich bevinden. In de boeken van Harry Potter geeft een grootvaders klok, die in het huis van Harry's vriend Ron Weasley staat, met een gouden hand elk van de negen familieleden aan. De hand geeft een woord aan wanneer iemand van locatie verandert.

Bij de klok van Microsoft kan een computer via signalen van een mobiele telefoon, als deze aanstaat, achterhalen waar de personen zich op dat moment bevinden. Het scherm op de klok gebruikt iconen met de gezichten van de gezinsleden en geeft aan of ze thuis, op het werk, school of ergens anders zijn. Activiteiten als winkelen, sporten of uitgaan, kunnen later eventueel toegevoegd worden aan de klok. Ook kan het systeem berichten ontvangen en weergeven.

De klok, die door de onderzoekers van Microsoft de 'whereabouts clock' genoemd wordt, bevindt zich momenteel in de testfase. De evaluatie van het laboratoriumonderzoek duurt nog drie maanden. Daarna wordt het prototype van de klok aan zes gezinnen gegeven om de commerciële aantrekkelijkheid van het apparaat te testen.

[Upd] Montoya viel uit met motorprobleem

De voornaamste oorzaak van het uitvallen van Juan Pablo Montoya in de Grand Prix van China was een motorprobleem. Dat heeft de coureur na de race bevestigd.

Montoya bezocht meerdere malen de pits nadat hij tijdens de race over een losgekomen putdeksel was gereden. Uiteindelijk reed hij zijn wagen de garage in en stapte uit. De Colombiaan ontkende dat de wagen was beschadigd door het putdeksel. "De wagen was goed, maar toen ik een bocht uitkwam, raakte ik een putdeksel, wat voor de safety car zorgde," aldus Montoya. "Uiteindelijk moest ik naar de pits vanwege een motorprobleem. Het is een raar einde van het seizoen."

Update:
McLaren verklaart dat het incident met het putdeksel wel degelijk te maken had met het falen van de auto. Volgens het team ging het deksel dwars door de bodemplaat van de McLaren heen en beschadigde het de koelsystemen van de motor.

De ontwerper van het circuit, Herman Tilke, lichtte overigens toe dat het betreffende deksel niet goed vast was gemaakt. Normaal worden alle putdeksels gezekerd, maar dat was volgens Tilke met dit deksel niet gebeurd.

Ontslag vrouw leidt tot vechtpartij

mstx had ons via de nieuws-submit te melden:

Het ontslaan van een medewerkster van een winkel in Assen heeft gezorgd voor een kleine veldslag. De 20-jarige vrouw pikte het niet dat ze kon vertrekken en dreigde haar collega's persoonlijk letsel toe te brengen.

Ook zou ze haar familie wel even vragen langs te komen, wat inderdaad gebeurde. Haar 37-jarige vader verscheen in de winkel en zou zich direct op een van de collega's gestort hebben. De ontslagen vrouw zou ondertussen een verkoopster hebben bedreigd met een hobbymes.

Het personeel van de winkel heeft aangifte gedaan van mishandeling en bedreiging.

Aantal schoonheidssalons fors gestegen

NedeRolf had ons via de nieuws-submit te melden:

Er is de afgelopen tien jaar een grote stijging in het aantal schoonheidssalons in Nederland waarneembaar. Het aantal schoonheidssalons is tussen 1995 en nu toegenomen met 62 procent tot 10.820. In 1995 waren er nog elf salons per 25.000 inwoners, begin 2005 waren het er volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) zeventien per 25.000 inwoners.

In het zuiden van het land zijn de meeste schoonheidssalons, in het noorden juist de minste. In Limburg en Noord-Brabant zijn er ruim twintig per 25.000 inwoners, tegenover ruim dertien in Flevoland en Groningen.

Uit de cijfers van het CBS blijkt verder dat het overgrote deel van de schoonheidssalons een eenmanszaak is. Minder dan 10 procent heeft personeel in dienst. Bij slechts negentig salons zijn inclusief de eigenaar vijf of meer personen werkzaam.

Alesi bevestigt McLarengeruchten

Ex-Formule 1-coureur Jean Alesi heeft toegegeven dat hij betrokken is bij het tweede team van McLaren, dat in 2007 mee zou moeten gaan doen in de Formule 1.

Alesi vertelde het Italiaanse blad Gazzetta dello Sport dat hij zich verheugt op zijn terugkeer in de Formule 1. Veel meer dan dat achter het team een Japanse zakenman staat, kon hij niet vertellen, "zelfs niet als ik gemarteld wordt." Vermoed wordt dat Alesi sportdirecteur wordt bij het B-team van McLaren, vergelijkbaar met de rol die Johnny Herbert nu bij Midland vervult.

Uitslagen Serie A Speelronde 7

In de zevende ronde in de Italiaanse Serie A hebben alle topclubs geen fout gemaakt. Internazionale haalde uit, stadsgenoot AC Milan won zonder problemen en ook Juventus pakte de drie punten.

Koploper Juventus trad zaterdag aan in het Delle Alpi tegen Messina. De Oude Dame won nipt met 1-0, maar de score kon nog veel groter geweest zijn als Nedved, Mutu en Zlatan hun vizier iets scherper hadden staan. Matchwinnaar werd Alessandro Del Piero die in de 24ste minuut het enige doelpunt van de wedstrijd liet noteren. De kampioen is nu nog één wedstrijd verwijderd van de beste seizoensstart ooit. In de seizoenen 1930/1931 en 1985/1986 won de club acht maal op rij, maar aankomende zondag tegen Lecce kan dit record worden verbroken.

AC Milan bleef in het spoor van Juve. De club uit Milaan boekte een regelmatige 2-0 overwinning op Cagliari. Bij Milan stonden Seedorf, Stam en Vogel in de basis. De aankomende tegenstander van PSV in de Champions League kwam al snel op een voorsprong. Binnen 24 seconden was het Alberto Gilardino die profiteerde van de fouten in de defensie van Cagliari: 0-1. Nog voor het half uur breidde Shevschenko de stand uit. Sheva passeerde doelman Fabian Carini met een geplaatst schot. Met de zege blijft het verschil tussen Juventus en AC Milan vijf punten.

Stadsgenoot Internazionale haalde uit in de thuiswedstrijd tegen Livorno. De Nerazzurri wonnen zonder Adriano met 5-0 van de nummer zes in de Serie A. Livorno zorgde zelf voor het dikke verlies want het speelde erg slecht en de verdediging maakte een zwakke indruk. Al binnen twintig minuten stond de 2-0 op het scorebord. Marco Materazzi scoorde uit de kluts en Julio Ricardo Cruz tikte de 2-0 binnen na een mooie aanval. Na de rode kaart van veteraan Francesco Coco was er geen houden aan voor Livorno. Via Cambiasso, Cordoba en Recoba liep Inter uit naar een 5-0 winst.

Voor AS Roma is het seizoen nu alweer verloren. De Romeinse club verloor uit bij Empoli met 1-0. De thuisclub speelde lange tijd met tien man, maar dat zorgde niet voor een nederlaag. Het kwam zelfs op een voorsprong door een prachtige uithaal van Tavano die via de paal binnen belandde. Dat was ook de eindstand en door de nederlaag zakt Roma naar de veertiende plaats, Empoli staat twee plaatsen hoger.

Aartsrivaal Lazio Roma wist wel te winnen en staat nu ook in de top van de Serie A. Tegen het goed presterende Fiorentina werd met 1-0 gewonnen. Zauri scoorde in de slotfase het winnende doelpunt voor de club uit Rome. Lazio staat nu op de vijfde plaats, Fiorentina blijft vierde. Sampdoria weet zich niet te handhaven in de top van de Serie A. De club uit Genoa ging bij Ascoli met 2-1 onderuit. Beide doelpunten van Ascoli werden gemaakt door Tosto. Udinese won wel, zij het met moeite. Het kwam door drie doelpunten van Di Michele op een 3-0 voorsprong tegen Siena, maar in de slotfase werd het nog spannend doordat Siena terugkwam tot 2-3. De thuisclub wist niet meer te scoren en Udinese won.

Uitslagen 7e speelronde:

Juventus – Messina 1-0
Cagliari – AC Milan 0-2
Internazionale – Livorno 5-0
Empoli – AS Roma 1-0
Lazio Roma – Fiorentina 1-0
Ascoli – Sampdoria 2-1
Sienna – Udinese 2-3
Parma – Treviso 1-1
Palermo – Chievo 2-2
Reggina – Lecce 2-0

Stand na 7e speelronde:

#ClubWedstrijdenDoelsaldoPunten
1 Juventus 7 13-221
2 AC Milan 7 13-516
3 Internazionale 7 15-515
4 Fiorentina 7 14-1013
5 Lazio Roma 7 10-913
6 Sampdoria 7 14-1012
7 Palermo 7 10-912
8 Udinese 7 13-1212
9 Chievo 7 8-611
10 Livorno 7 7-911
11 Siena 7 14-1410
12 Empoli 7 7-910
13 Ascoli 7 8-89
14 AS Roma 7 9-68
15 Reggina 7 8-126
16 Parma 7 6-125
17 Lecce 7 5-114
18 Messina 7 6-133
19 Cagliari 7 4-123
20 Treviso 7 2-122

Topscorers:

Bonazzoli - Sampdoria - 7 goals

Bleach komt ook naar de GameCube

Van de immens populaire anime-serie Bleach zijn ook tal van games verschenen op zowel de PS2, PSP en de GBA. Nu is ook de GameCube aan de beurt met Bleach: Koukon ni Mamieru Shinigami.

Hier zijn alvast een paar screenshots:



Stukje bij beetje worden meer en meer characters geïntroduceerd voor de game. Je zult natuurlijk kunnen spelen met de held met het oranje haar: Ichigo, maar ook Renji, Byakuya, Kenpachi, Rukia, Ichimaru, Tousen, Aizen, Hinamori, Hitsugaya, Ikkaku, Yumichika, Genryusai en Urahara maken hun opwachting. De game wordt rond december dit jaar in Japan verwacht.

FOK! Prijswinnaars week 41

Afgelopen week kon je mooie prijzen van drie verschillende films winnen. Allereerst kon je een muts en een cd-opberghoes van The Long Weekend winnen als je wist dat Chris Klein in die film de rol van Cooper speelt. De vijf winnaars van dit pakket zijn:

Hoogerheide
Keuntje
MiloKusje
ScaryFace
vamos1


De tweede film waarvan je mooie prijzen kon winnen was The Brothers Grimm. Hiervoor moest je weten dat Matt Damon en Heath Ledger de twee broers spelen. De vijf winnaars van een pakket met daarin twee vrijkaartjes voor de film en een filmposter zijn:

Carow
McTwist
nixxx
Reggie200
splendor


Bovendien kon je nog een dvd winnen van de viervoudige Oscar-winnaar Million Dollar Baby. Hiervoor moest je weten dat de film geregisseerd is door Clint Eastwood. De vijf winnaars zijn:

bas-beest
Chielus
Ectholian
evdberk
w77


Alle winnaars zullen hun prijzen zo spoedig mogelijk opgestuurd krijgen. Iedereen namens de hele FOK!crew gefeliciteerd! Vergeet niet deze week weer op de FOK!frontpage te kijken voor meer prijsvragen. Voor eventuele vragen kun je ons e-mailen.

Roddick zeker van Masters Cup

Andy Roddick is zeker van deelname aan de Masters Cup in Shanghai. Nadat alle resultaten van de afgelopen toernooien in Moskou, Wenen en Stockholm verwerkt waren, bleek dat de huidige nummer drie van de Champions Race sowieso bij de beste zeven zal eindigen.

Roger Federer (1) en Rafael Nadal (2) waren ook al zeker van een plaats bij het laatste toernooi van dit jaar, waar alleen de beste acht tennisers van 2005 aan mee doen. Verder dwong ook Marat Safin deelname af, hij mag namelijk automatisch meedoen omdat hij aan het begin van dit jaar een Grand Slam, de Australian Open, won.

PSV hoopt tegen AC Milan op Farfán

Na de interlandwedstrijden met Peru keerde PSV-speler Jefferson Farfán geblesseerd terug naar Eindhoven. Afgelopen weekend tegen AZ keek de aanvaller nog toe, maar tegen AC Milan moet hij er weer klaar voor zijn.

Guus Hiddink was totaal niet te spreken over de bondscoach van Peru, Freddy Ternero. Ondanks het feit dat Farfán, in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Bolivia, gewisseld wilde worden, liet Ternero hem gewoon staan. Achteraf had hij gelijk om dat te doen, aangezien Farfán vlak voor tijd zijn tweede doelpunt van de wedstrijd maakte.

Maar de Eindhovenaren zitten nu met de gevolgen vanwege het zogenaamde wisselverzoek. Afgelopen vrijdag keerde Farfán terug met een blessure aan zijn hiel, wat betekende dat hij de wedstrijd met de Alkmaarders zou moeten missen. Onderzoek wees gelukkig uit dat het geen ernstige blessure was, maar Hiddink wilde met het oog op de wedstrijd tegen AC Milan geen onnodige risico's nemen. Mede omdat Arouna Koné (niet speelgerechtigd) en Jan Vennegoor of Hesselink (geschorst) woensdag ook al niet kunnen spelen, heeft de coach maar weinig mogelijkheden op de spitspositie.

Heeft PlayStation gefaald als entertainmentsysteem?

Volgens Sony's Chief Marketing Officer en Group Executive Andrew House heeft de PS2 gefaald. Tenminste als men de PS2 alleen als een game console ziet.

In het jaar 2000 sprak hij als volgt, "Our goals are much different from our competition's. We're trying to reach a broader audience. If the PS2 is just a game console, then we've failed."

We zijn nu vijf jaar later en inmiddels is er een kleine broer bijgekomen: De PSP. En wat hoorden we bij de toenmalige (maart) release van de handheld? "If someone told you that the PSP is a portable gaming device, shoot these people. The PSP is not a portable gaming device, it is really a convergent portable entertainment device."

De laatste tijd is het idee ontstaan om de diverse consoles niet meer alleen als een gaming machine te zien, maar als een complete digitaal entertainment systeem. Verwacht dus in de nabije toekomst nog meer grootste uitspraken waarin je verteld wordt dat je zojuist aangeschafte apparaat absoluut niet bedoeld is om alleen maar mee te gamen

[NFL] Tomlinson op recordkoers

LaDainian Tomlinson had al een plekje in de recordboeken gereserveerd. Momenteel maakt de running back van de San Diego Chargers ook nog eens aanspraak op een plaats naast Lenny Moore, maar volgende week kan hij Moore zelfs van die plaats verstoten.

Gisteren scoorde Tomlinson voor de achttiende wedstrijd op rij een touchdown, en daarmee kwam hij op gelijke hoogte met Lenny Moore, die dat maar liefst 40 jaar geleden voor het eerst en tot gisteren laatst deed. Deze achttiende kwam in het eerste kwart op een pass van sterquarterback Drew Brees, en bezorgde Tomlinson zijn tweede stek in de recordboeken terwijl zijn eerste nog niet eens compleet is.

Later in het eerste kwart liep L.T. ook nog eens voor een touchdown, waarmee hij voor de achttiende wedstrijd op rij voor een touchdown liep. Dit record moest hij aan het einde van vorig seizoen nog delen met John Riggins en George Rogers, die een serie van dertien wedstrijden wisten neer te zetten.

In het tweede kwart maakte Tomlinson het feestje compleet door zich bij een select gezelschap te voegen. Na een handoff van Brees bediende de running back tight end Justin Peelle om de zevende speler in de historie van de NFL te worden die in een wedstrijd voor touchdowns loopt, vangt en werpt. Hij is pas de tweede speler sinds Walter Payton het in 1979 voor elkaar kreeg. Voor Tomlinson was het de tweede touchdownpass van het seizoen.

Turkije flirt met Yildirim

Ugur Yildirim staat nog steeds achter de keuze om voor het Nederlands Efltal uit te komen. De speler van SC Heerenveen mocht al één keer meespelen in een oefenwedstrijd, maar zal hoogstwaarschijnlijk het WK in Duitsland missen.

Hierdoor zou Turkije proberen de speler over proberen te halen om toch uit te komen voor Turkije. "Op dit moment houd ik me daar niet zo mee bezig. Als de bondscoach me nodig heeft, dan weet hij mijn nummer. Ik hoor wel hier en daar geruchten dat Turkije me toch wil overhalen, maar zoals ik al zeg, ik houd me daar niet zo mee bezig.", zegt de voetballer tegenover DIPO.tv. Op dit moment zou Yildirim nog over kunnen stappen naar de Turkse nationale ploeg, omdat de interland met Nederland een oefenwedstrijd was. "Ik sta op dit moment nog steeds achter mijn keuze van toen."

Jack Thompsons uitdaging geaccepteerd

Jack Thompson, de advocaat die tegen gewelddadige videogames is, heeft onlangs een uitdaging voorgesteld waarin een game gemaakt moest worden op zijn voorwaarden. Als de game er kwam zou Thompson $10.000 aan een goed doel schenken.

De online game community heeft zijn uitdaging geaccepteerd. De eerste games zijn al opgedoken:

Zork Thompson
Osaki Kim
Jack Thompson presents: Osaki! (volledige versie kost $0,50)
O.K.'s revenge



Zork Thompson en Osaki

Naruto games ook naar The States

We hadden de nieuwe Naruto game al eerder aangekondigd voor de Japanse GameCube, maar nu blijkt deze ook naar de Verenigde Staten over te waaien.

De game zal daar Naruto: Clash of Ninja heten en ergens in 2006 verschijnen.

Maar voordat de Cube-versie verschijnt zal er eerst een GBA versie van de Naruto-serie verschijnen onder de naam Naruto: Ninja Council. Uitgever Tomy is ondertussen bezig met nog twee extra Naruto-games. Zowel de Japanse als de Amerikaanse PS2, GameCube en GBA's hebben nu Naruto games.

Eén miljoen rozen in Katamari

We Love Katamari Damacy is de opvolger van Katamari Damacy. Je speelt een prins die met behulp van een magnetische bal allerlei dingen moet oppakken op de bal groter en groter te maken. Op een gegeven moment kun je hele steden en bergen oppakken.

Als het je lukt op één miljoen rozen op te pakken, dan krijg je blijkbaar het volgende scherm:


Een bossie rooie rozen

Alleen is het een hels karwei om één miljoen rozen op te pakken. Je bent er even mee bezig. Eén gamer kwam echter met een brijlante oplossing:

"[...]
On Friday night I hooked up a PS2 controller to a sturdy wooden chair with some string so it is immobile. I then taped the left analog stick in the forward direction. Then I put an oscillating fan in front of the controller-chair setup. To the fan, I attached a string with a loop on the end of it. I put this loop around the other analog controller so that when the fan oscillates, it pulls the stick in different directions. The purpose of this setup is to collect one million roses in We Love Katamari.
[...]"


Een kleine QuickTime video met de opstelling is hier te bekijken.

Zelfs het spel is het echter eens dat het verder een redelijk zinloze feature is

Boek: Kate Mosse - Het verloren labyrint



Twee verschillende tijden, het ene moment is het juli 2005 en het andere moment zitten we in de tijd van de kruisvaarders, juli 1209. Twee vrouwen, Alice Tanner en Alaïs Pelletier leven in hun eigen tijd eenzelfde verhaal. Alice Tanner moet iets afmaken wat Alaïs meer als 800 jaar geleden niet afgekregen heeft. Het is de geschiedenis van de drie boeken en de heilige graal, die een rol speelt in het leven van beiden.

Liever een gebroken been


Aan de buitenkant is niet te zien hoe een mens zich innerlijk voelt. Een op het eerste oog vrolijk, opgewekt en energiek persoon kan van binnen kapot, opgebrand, zwaarmoedig en ten einde raad zijn. Op een gegeven moment kost het te veel inspanning om de schijn op te blijven houden en valt de persoon in een acute depressie, waarbij de ene na de andere schel van je ogen valt en er niets anders overblijft dan een ontredderd stukje mens dat geen enkele zin meer heeft in behoud van het leven.

Frankrijk: Lyon loopt verder uit


In de Franse competitie wist koploper Lyon te profiteren van de fouten van de concurrentie doordat de Franse club zelf hun competitiewedstrijd tegen Ajaccio met 3-2 wist te winnen.

De Corsicanen kwamen tot tweemaal toe nog wel langszij, maar op het derde doelpunt van de kampioen van Frankrijk, dat werd gescoord door Sylvain Wiltord, had men geen antwoord. Lyon kwam eerder op voorsprong via goals van de Brazilianen Fred Juninho.

Paris Saint Germain verloor zondagavond met 1-0 bij Marseille. Door de nederlaag van PSG en de winst van Lyon heeft Lyon nu zeven punten voorsprong op de nummer twee.

Stand:

1. Olympique Lyon 11-27
2.PSG 11-20
3.Bordeaux 11-20
4.AJ Auxerre 11-19
5.Saint-Etienne 11-17

Serverupgrade maandag 17 oktober

Als je graag op maandagavond jezelf al FOK!kend vermaakt, dan heb je vanavond een probleem. Databaseserver Dane krijgt dan namelijk een upgrade, en dat betekent downtime.

Aan het begin van de avond zullen we het huidige 32-bits besturingssysteem op Dane vervangen door het 64-bits Ubuntu. Dit heeft als direct voordeel het kunnen aanspreken van meer geheugen, en dat is bevordelijk voor de performance van zo'n beetje heel FOK!.

Omdat de upgrade een relatief lichte taak is, verwachten we dat het werk in enkele uren gedaan moet zijn. Vooropgesteld dat Murphy ons niet met een bezoek vereert, kun je dus aan het einde van de avond weer lekker FOK!ken.

Alvast ons excuus voor het ongemak van een FOK!loze avond, en veel plezier met je echte leven tijdens de downtime.

The end?

We maakten er vorige week melding van dat hockeyschatje Fatima Moreira na één uitzending van "Het mannetje" al weer door Talpa van de buis zou worden gemikt en ook de rest van de vrijdagavond programmering van Talpa compleet op de schop zou gaan. Uiteraard zijn we dan nu benieuwd naar de kijkcijfers van de nieuwe vrijdagavond.

Eens even kijken... Tja, dat ziet er geweldig uit hoor, echt een gouden ingreep geweest. Big Brother blijft het enige programma dat op de vrijdagavond wat kijkers scoort (476.000), maar iets als "Door het vuur" scoort op hetzelfde tijdstip bij de EO op Nederland 1 toch gewoon nog meer kijkers.

Het blijft dus een drama bij Talpa en op deze manier is er echt geen toekomst voor het speeltje van John de Mol. Dit ging dan nog over de vrijdagavond, maar van de zaterdagavond zullen De Mol helemaal de tranen in z'n broek schieten. Op primetime 20.30 u haalde Talpa nog geen 150.000 kijkers met politiehond Rex, terwijl RTL 4 op dat tjdstip 2,6 miljoen kijkers trok met de finale van "Dancing with the stars". Overigens gewonnen door Sjim en Sjulie.
Er schijnt trouwens ook nogal wat opschudding te zijn over het eerste doelpunt van PSV tegen AZ, dat kennelijk niet in de samenvatting van Talpa zat. Aangezien ik nooit voetbal kijk, is dat mij ontgaan. Misschien kan iemand even melden hoe dat zit?

Politie doet invallen bij clubhuizen Hells Angels

De politie is sinds twee uur vannacht bezig met een landelijke actie tegen de Hells Angels. Alle clubhuizen zijn binnengevallen en ook tientallen woningen zijn doorzocht. Daarbij zijn tientallen mensen gearresteerd. De actie gaat nog enkele uren door. De politie gaat soms met grof geweld naar binnen. In Amsterdam, waar de Angels een honk hebben op een industrieterrein in de buurt van de Bijlmer-bajes, viel de politie binnen met een forse macht aan ME'ers en andere agenten, onder andere met honden.

De invallen volgen op een onderzoek van het landelijk parket dat is begonnen net voor de moord op drie Limburgse Hells Angels. Die werden vorig jaar vermoord en in een beek in Limburg gedumpt. Twaalf clubleden werden voor een van die moorden veroordeeld. Justitie verdenkt de Hells Angels van de handel in drugs en wapens. De actie van vannacht moet bewijs opleveren dat de Hells Angels een criminele organisatie vormen. Vervolgens moet dat leiden tot een verbod van de motorclub.

Casero stopt met koersen

Angel Luis Casero zet een punt achter zijn carrière. De 33-jarige Spanjaard kreeg geen nieuw contract meer bij Comunidad-Valenciana.

Het absolute hoogtepunt in de loopbaan van de Valenciaan was zijn eindwinst in de Ronde van Spanje van 2001. Op de laatste dag pakte hij in een 38 kilometer lange tijdrit de amarillo leiderstrui ten koste van Oscar Sevilla. Nadien ging het bergafwaarts met Casero. Dit seizoen reed hij slechts zeven van zijn dertien koersen uit, wat niet goed genoeg blijkt voor een nieuw contract. Naast zijn zege in de Vuelta werd Casero tweemaal Spaans kampioen en eindigde hij als vijfde in de Tour de France van 1999. Casero reed in zijn twaalf jaar lange loopbaan voor achtereenvolgens Banesto, Vitalicio Seguros, Festina, Team Coast, Team Bianchi, Kelme en Comunidad-Valenciana.

Nederlaag Dnjepr, zege Dinamo Boekarest

Dnjepr Dnjepropetrovsk en Dinamo Boekarest hebben wisselende resultaten geboekt in de aanloop naar de UEFA Cup confrontaties met respectievelijk AZ en SC Heerenveen.

Dnjepr ging met 2-1 onderuit tegen Volyn Lutsk. Alexandr Melashenko was trefzeker voor Dnjepr, dat slechts twaalfde staat in Oekraïense competitie. Het verschil met de degradatiestreep is maar twee punten. De ploeg scoorde bovendien slechts negen keer in twaalf wedstrijden. Wel won Dnjepr – dat in Kornilenka, Nazarenko en Rikoen zijn sterspelers heeft – in de eerste ronde van de UEFA Cup met overmacht van het Schotse Hibernian. In Schotland werd het nog 0-0, maar in eigen huis won Dnjepr zeer overtuigend met 5-1.

Dinamo Boekarest zal met een groter vertrouwen beginnen aan de poulefase van de UEFA Cup. De équipe van trainer Ioan Andone (voormalig speler van SC Heerenveen) walste met 5-1 over Cluj, dat dit jaar de finale van de Intertoto Cup haalde. Grigoire, Baltoi, Petre, Munteanu en Zicu tekenden voor de doelpunten. Dinamo heeft na negen wedstrijden liefst 22 punten verzameld en 29 keer gescoord. Daarmee staat het achter stadgenoot Steaua als tweede geclassificeerd. In de UEFA Cup had Dinamo geen problemen met Everton. In Boekarest werd het 5-1, waardoor er in Liverpool met 1-0 mocht worden verloren.

Dames opgepast!

Wanneer je een slanke vrouw bent die er ongeveer zo uitziet en je bent van plan om met je leuke nieuwe vriend te gaan samenwonen: "zet het uit je hoofd!". Slanke vrouwen die gaan samenwonen blijken in notime vele kilos aan te komen, door de slechte eetgewoonten van hun vriendje.

Dat wordt in ieder geval beweerd door The Lancet medical journal: "Eating man-sized portions and indulging in richer foods and wines can lead to weight gain, when you combine that with going on the contraceptive pill or having babies, a woman's waistline can severely suffer", says author Dr David Haslam.

Dames, u bent dus gewaarschuwd!

Update: Hier nog een tipje voor vrouwen die de gok toch willen wagen...

Ik ben een terrorist (blijkbaar)


Soms kom je op een moment tot een conclusie waarbij je denkt "waar is men hier in godsnaam eigenlijk mee bezig" of om het met de woorden uit een oude Urbanus-hit nog een beetje straffer uit te drukken: "De wereld is om zeep, er gebeuren rare dingen rondom mij" en nu is het zo voor mij. De reden hiervoor?
Vorige week stuurde mijn directeur mij met het vliegtuig richting 'Land of Hope and Glory, Mother of the Free'
Laatste reviews en specials
review
Age of Empires II: Definitive Edition
review
Death Stranding
review
Blu-ray: Fast & Furious: Hobbs & Shaw
review
Ring Fit Adventure
review
CD: Robbie Williams - The Christmas Present
special
Fun met Funda #174 - Terug in de tijd met Café de Veehandel
©FOK.nl e.a.