Petacchi zegekoning 2005
![]() | Alessandro Petacchi heeft in het wielerjaar 2005 de meeste zeges op zijn palmares bij kunnen schrijven. De Italiaanse spurtbom wist maar liefst 27 keer als winnaar over de streep te komen. Alleen Robbie Mcewen kwam met 23 overwinningen enigszins in de buurt. |
Op de derde plaats staat de nieuwbakken wereldkampioen Tom Boonen. De Belg van Quick Step mocht dit seizoen 19 keer de bloemen in ontvangst nemen. Een aantal waarvan de Nederlanders slechts kunnen dromen. Pieter Weening en Max van Heeswijk zijn met ieder vijf zeges namelijk de succesvolste Nederlandse wielrenners van 2005.
CSC was bij de ploegen veruit het succesvolst. De Deense formatie, die ook al het ploegenklassement van de ProTour won, behaalde dit seizoen 53 overwinningen. Daarmee hield het Quick Step (48), Fassa Bortolo en Davitamon - Lotto (beiden 45) ruim achter zich. Rabobank eindigde met 35 zeges als vijfde.
Zegeklassement 2005:
Positie: | Coureur: | Land: | Ploeg: | Zeges: |
1. | A. Petacchi | ITA | FAS | 27 |
2. | R. McEwen | AUS | DVL | 23 |
3. | T. Boonen | BEL | QST | 19 |
4. | I. Basso | ITA | CSC | 16 |
5. | C. Barbosa | POR | LAL | 10 |
6. | J. Voigt | DUI | CSC | 9 |
7. | R. Bongiorno | ARG | PAN | 8 |
7. | A. Vinokourov | KAZ | TMO | 8 |
7. | M. Fischer | BRA | NSM | 8 |
10. | O. Freire | SPA | RAB | 7 |
10. | J. Rujano | VEN | CLM | 7 |
10. | N. Eeckhout | BEL | JAC | 7 |
10. | B. Julich | USA | CSC | 7 |
10. | D. Napolitano | ITA | LPR | 7 |
10. | N. Nuyens | BEL | QST | 7 |
Per Ploeg:
Positie: | Team: | Land: | Zeges: |
1. | CSC | DEN | 53 |
2. | Quick Step | BEL | 48 |
3. | Davitamon-Lotto | BEL | 45 |
3. | Fassa Bortolo | ITA | 45 |
5. | Rabobank | NED | 35 |