Nieuws
Frank de Grave verlaat politiek

Bij het bekendmaken van zijn overstap zei de 48-jarige De Grave: "Na 22 jaar in de politiek werd het tijd voor iets anders". "Waarom ik voor deze functie heb gekozen? Omdat minister Hoogervorst van Volksgezondheid het mij heeft gevraagd. De gezondheidszorg is een beleidsterrein waar de komende jaren belangrijke hervormingen plaatsvinden. Ik beschouw het als een uitdaging daaraan mee te kunnen werken."
De Grave heeft in de politiek vele functies bekleed. Momenteel is hij voorzitter van de vaste commissie voor Volksgezondheid in de Tweede Kamer. Van 1982 tot 1990 was hij als kamerlid fiscaal en financieel specialist voor de VVD. Daarna werd hij wethouder financiën in Amsterdam. In het eerste kabinet-Kok werd De Grave staatssecretaris van Sociale Zaken (1996-1998). In het tweede kabinet-Kok was hij minister van Defensie (1998-2002). Na zijn ministerschap keerde De Grave weer terug in de Kamer als 'gewoon' Kamerlid. Daar had hij geen enkel probleem mee, schrijft hij op zijn website. Hij deed dat "uit volle overtuiging met enthousiasme".
Terugkijkend op zijn politieke loopbaan is De Grave van mening dat zijn bijdrage aan de totstandkoming van Paars zijn belangrijkste prestatie is. Als voorzitter van de JOVD, de jongerenorganisatie van de VVD, gaf hij in de jaren '70 mede de aanzet tot gesprekken tussen VVD en PvdA over samenwerking, die in 1994 leidden tot het eerste paarse kabinet. "Dat heeft de Nederlandse politiek verhoudingen definitief veranderd."
Bij het grote publiek kreeg De Grave grote bekendheid doordat hij werd geïmiteerd in het satirische tv-programma Kopspijkers: "Nobody fucks with Frank de Grave".

Anatidaephobia is altijd terecht! Wij zijn de beste stalkers...
but NOBODY FUCKS WITH FRANK DE GRAVE
PSV, de logische kampioen
Proud To Be VBL User
Hiphop Purist
Misschien krijgt hij bij de CTG zijn dagelijkse hoeveelheid ranja wel niet...foto
Maar verder heeft hij natuurlijk gewoon veel gedaan voor de nederlandse politiek. Hij heeft de VVD groter gemaakt. Niet dat ik VVDer ben, maar elke uitbreiding van partijen leidt tot discussies, en dat is altijd goed.
Ik vond de Grave een van de betere VVD'ers. Hopelijk kan hij in zijn nieuwe baan een belangrijke rol spelen voor het land.
quote:
1 April
foto
Nobody fucks with Frank de Grave
Never underestimate the power of stupid people in a large group
Er is absoluut geen ruzie in de partij, maar na het niet worden van staatssecretaris was het wel duidelijk dat hij niet 4 jaar in de kamer ging zitten.
fotofoto
Ik vond dat hij die satire geweldig opnam, een lintje voor deze man foto
Verder: Frank de Grave is oké.
He will be missed!!!
quote:
Ik vond dat hij die satire geweldig opnam, een lintje voor deze man
Idd. foto
quote:
Naar het CTG is nou niet bepaald een promotie. Er zal wel ruzie zijn. Ik vraag me af waarover..
Ben je helderziend ofzo? Er staat alleen dat hij weggaat, en jij vraagt je al af waar de ruzie over gaat. foto.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken