Ramadan Mubarak!
Gisteren is de ramadan in ons land begonnen en dat is voor veel moslims een periode van bezinning en verbroedering. De Ramadan duurt zo'n 30 dagen en zal rond 30 april eindigen.
Nederland telt 900.000 moslims, volgens Maurits Berger, hoogleraar islam aan de Universiteit Leiden: "Voor deze groep is de ramadan erg belangrijk. Veruit de meerderheid doet mee aan de ramadan."
De Ramadan is voor moslims een periode van bezinning, zuivering en vasten. Tussen zonsopgang en zonsondergang mogen moslims dan ook niets eten en drinken. Moslims mogen tussen deze uren ook niet roken of seks hebben. Liefdadigheid, vrijgevigheid en saamhorigheid zijn extra belangrijk tijdens de ramadan. Op bezoek gaan bij familie tijdens de ramadan is een voorbeeld van saamhorigheid. Dat gebeurt vaak na zonsondergang. Moslims komen dan met familie samen om het vasten te verbreken met een maaltijd: de iftar.
Volgens de islam leert vasten de mens aan zichzelf te bedwingen en kan het eigenschappen aanleren als discipline, uithoudingsvermogen en vooral zelfbeheersing, en leert het de mens aan de baas te zijn over begeerten en lusten. Verder zou vasten het inlevingsvermogen in de armen versterken en het respect in de medemens en God vergroten. Elke dag dat men vast, wordt als een overwinning gezien.
Na de maand ramadan volgt het Suikerfeest (`id-oel-fitr), dat meestal gevierd wordt met familie en vrienden.
/care...
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
Echt? Daar merk je anders niet zoveel van volgens een hoop nieuwsberichten de laatste jaren.
Kneuzenkermis!
Sehr schnell fur Wappies verboten: het sociale, culturele, maatschappelijke en festivale leven. Welk logo krijgen we opgeprikt?
Ik heb geleerd met anderen samen te leven die anders zijn dan ik en anders denken en andere geloven hebben.
Jij niet?
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
Ik werk al heel lang met collega's die zoals het zo mooi heet multicultureel zijn Rare benaming de meeste zijn hier geboren en werken hier dus in mij. Optiek kaaskop
Er lopen etters rond en hele goede Net zoals de geboren kaaskoppen
Ook een 'dry fast' blijkt gezond te zijn.
Dat er in de avond door veel moslims ongezond en veel wordt gegeten klopt ook helaas. Maar dat is ook tegen de geest van de Ramadan. In ieder geval, iedereen (moslim en niet-moslim) een gezegende maand gewenst.
(Wat ik altijd hypocriet vind, steun dan ook buiten de ramadan de kleine middenstander.)
Heb je een (liefst wetenschappelijke) bron voor het idee dat dry fasting gezond zou zijn?
(Ik krijg best veel hits die dat beweren maar het zijn allemaal sites waar ik geen enkel vertrouwen in heb.)
https://www.latimes.com/l(...)ing-benefits-dangers
https://www.sciencedaily.com/releases/2014/06/140605141507.htm
--
Totaal ander vraag.
Breek jij je vast met dadels?
En zo ja, verse of gedroogde?
(Ik vind gedroogde dadels niet te eten maar ik heb laatst verse op en die waren wel erg lekker, helaas wel stervensduur).
--
Dank, jij ook een gezegende maand (en daarna ook).
En dan krijg ik een half Turks brood met Shoarma
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken