review
DVD: Dominion - Prequel to the Exorcist

Dominion gaat over priester Lankester Merrin die in Afrika als archeoloog aan het werk is. Als hij en zijn team bezig zijn met het opgraven van een volledig intacte kerk, wordt een jongetje uit de buurt, ziek. Al snel blijkt hij bezeten te zijn door Pazuzu, een demoon die de hele wereld wil overnemen. Vader Merrin bindt de strijd aan met Pazuzu, en worstelt tussen de bedrijven door ook nog met zijn geloof. Alsof het allemaal niets is...
Het verhaal van Dominion is hetzelfde als dat van Exorcist: The Beginning. Beide versies werden rond dezelfde tijd gemaakt. Toen Exorcist: The Beginning flopte, werd besloten om Dominion een kansje te geven en vandaar dat deze film eerst in de bioscopen draaide, en nu op dvd is verschenen.
Hoewel Dominion wat mij betreft niet zo eng is als zijn grote broer The Exorcist, kan de film me wel bekoren. De sfeer is donker en onheilspellend en het verhaal wordt duidelijk uiteen gezet. De special effects hadden wel wat beter uitgewerkt kunnen worden, maar verder is Dominion in orde. Ook de dvd-uitgave is goed verzorgd. Een disc vol met extra's, vijf kwartier bonus, achter de schermen, deleted scenes, noem het maar op. De twee schijfjes zitten in een mooi steelbook dvd-blik, om het geheel compleet af te maken. Een ruime voldoende dus voor Dominion: Prequel to the Exorcist, voor de liefhebbers van het genre zeker een aanrader!
Label: Dutch FilmWorks Releasedatum: 21 maart 2006 Kijkwijzer:




Waardering:






























Verder: te korte dvdv review! Is er commentaar van Paul Schrader bij? Zo ja, rept ie nog woorden over deze geheel door de studiobazen gemiste kans? Word hier nog over gepraat tijdens interviews? Of is het domweg vercommercialiseerd (is dat een woord??) door de studio om hun laatste beetje geld te redden?
Een disk boordevol extra's zeg je, maar geen woord over de inhoud hiervan. Een mislukking als deze die toch op dvd word uitgebracht komt zelden tot nooit voor, en zeker niet van een regisseur van het kaliber Paul Schrader.
Deze man heeft o.a. de scripts geschreven voor Taxi Driver, Raging Bull en Tha Last Temptation of Christ. Hij heeft films geregisseerd als American Gigolo en Mishima: a Life in Four Chapters. Dit is niet zomaar een uit een dozijn maar een gatalenteerd man wiens mening domweg door de plee werd gespoeld omdat een stel debielen in pak meer bloed op het scherm wilden zien.
Wat kan mij het schelen of het in een steelbook zit of niet. Shit, de S.E. van Alone in the Dark zat ook in een steelbook. foto
"King Kong ain't got shit on me!!"
Oh ja: A Sound Of Thunder zat ook in een Steelbook! Kutfilm.
De versie die hier op dvd is verschenen is het resultaat van een tot in den treure geplaagde productie, die hoewel incompleet, zo goed en kwaad als het ging aan elkaar is geplakt. Het beste voorbeeld hiervan zijn natuurlijk de special effects: het grootste deel ven de hyena scenes (die allemaal geheel cgi zijn) zien er idd uit alsof ze zo uit de muppetshow zijn gestapt. Er zit echter een shot van de hyena's in die wel nagenoeg voltooid was en er dus ook bijna perfect uitziet.
Hetzelfde geldt voor de verhaallijn.
Zo zit de film vol met net niet volwaardige personages en plotlines, maar voor degene die door deze tekortkomingen heen kan prikken is dit wel een kans om te kunnen zien wat dit had kunnen zijn.
Ok, dit was dus niet 'nog even', maar voor de volledigheid en voor de geinteresseerden onder ons.
"King Kong ain't got shit on me!!"
Maar voor diegene die er plezier aan beleefd vooral kopen natuurlijk.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken