[video] 250 dolfijnen in 'dodenbaai'
Een recordaantal van 250 dolfijnen, waaronder een zeer zeldzame albino, is deze week ingesloten in de beruchte baai van de Japanse plaats Taiji. Dat heeft walvisbeschermingsorganisatie Sea Shepherd zaterdag gemeld.
"Bij ons weten is nog nooit zo'n groot aantal dolfijnen inéén keer opgesloten", aldus Geert Vons, directeur van Sea Shepherd Nederland. Hij denkt dat de dolfijnen inmiddels dood zijn. De dolfijnen zijn in de nacht van donderdag op vrijdag samengedreven en meestal duurt het daarna niet lang voordat vissers ze doden.
Ieder jaar drijven vissers dolfijnen samen in de baai bij Taiji. De meeste worden gedood voor het vlees. Sommige dolfijnen worden levend doorverkocht aan bijvoorbeeld dolfinaria. Een team van Sea Shepherd houdt de jachtpraktijken in de gaten.
Over de bloederige dolfijnenslacht bij Taiji is de documentaire The Cove gemaakt, die wereldwijd opschudding veroorzaakte. Jaarlijks doden Japanse vissers in totaal duizenden dolfijnen.
The Cove - A Documentary Film, 2009
There's only one way of life, and that's your own!
Ik bespaar de jullie de beelden door het ff te linken:
https://www.google.nl/search?q=taiji&client=firefox-a&hs=8dW&rls=org.mozilla:nl:official&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=aHPaUqjhN8bO0QWhoYBg&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1376&bih=737#q=taiji+dolphin+slaughter&rls=org.mozilla:nl:official&tbm=isch
Die lui sporen niet. Laat ze lekker gaan zwemmen bij fukushima ofzo.
En waneer heb jij voor het laatst een stukje dolfijn gegeten ?
mijn tenen doen altijd pijn, krijg je als je regelmatig als vrouw door het leven gaat :X
Zulke mensen leven van de zee. En ja dan krijg je dit soort taferelen.
Mensen leven van vis. Wij van kip.
ja, echt hypocriet deze onderzoek. Andere landen gaan deze truuk misschien ook gebruiken
trouwens als ze dit jaar een recordaantal hebben dan is dat toch een teken dat er genoeg zijn
ok het ziet er niet prettig uit, maar als je naar een slachthuis gaat zal er wsl evenveel bloed vloeien ELKE DAG
Dit is de vis-variant ervan.
Maar ja, omdat het in de vrije natuur plaatsvindt en niet in stedelijk gebied netjes in slachthuizen is het slecht natuurlijk...
Maarja omdat jij blijkbaar in aannames denkt is het al erg genoeg dat ik er nog op reageer.
[ Bericht gewijzigd door makamaka op zaterdag 18 januari 2014 @ 14:15 ]
als ze zo'n actie zouden doen met dolfijnen die in een grote baai in gevangenschap opgroeien om eens per jaar gedood te worden was er ook ophef.
Vis komt uit de zee. Vissersboten varen de zeeën af om de vissen te vangen. Deze vissen leven in het wild. Is dat nu ook slecht?
Ik zie weinig verschil tussen deze dolfijnen en dieren wij in Nederland alvast in een stal groot laten brengen: onderaan de streep is het een roundup + slacht.
Uiteraard moet het uitgangspunt zijn: niet meer dan je nodig hebt. Maar dan kunnen we in het westen ook nog wel even...
Voor die vissers is deze recordvangst een extra bonus: een eindejaarsuitkering. Een gratificatie waar ze blij mee zijn.
[ Bericht gewijzigd door ansitermiet op zaterdag 18 januari 2014 @ 14:29 ]
Dat zijn mensen die de dierenambulance bellen als een vogeltje tegen het raam gevlogen is en wat versuft om zich heen zit te kijken.
Dat zijn mensen die geen idee hebben van hoe mensen in andere landen aan hun eten moeten komen.
En die mensen weten ook niet hoe hun eten in de plaatselijke supermarkt terecht is gekomen. En als puntje bij paaltje komt WILLEN ze dat ook niet weten, maar wel heel hard schreeuwen dat ANDEREN zo slecht zijn bij het slachten van dieren. Mensen die nog nooit een kip geslacht hebben. Mensen die nog nooit gevist hebben voor hun kost en inwoning.
Mensen die nog nooit hun handen vuil hebben gemaakt.
Bovendien gaat het niet om het feit dat ze dieren doodmaken, maar om het feit hoe ze die dolfijnen slachten. Het is echt een lange lijdensweg die de dieren te gaan hebben, niet vergelijkbaar met de slachting van een koe ofzo.
So, get your facts right
Dit is te ziek voor woorden gewoon.
De dieren worden geslacht, en de mooie worden voor veel geld aan parken als SeaWorld verkocht!!!
Ik bespaar jullie de beelden niet!
foto
Je doet net alsof als je hier tegen bent, dat je dan automatisch wel een voorstander bent van de bio-industrie hier.
Altijd bij klachten over dierenmishandeling krijg je deze drogreden te horen. 'Ja, maar in de slachthuizen hier...' of 'Ja, maar wel hypocriet zelf vlees eten..'. Dat klopt soms ook, maar het is ook mogelijk om op een veel diervriendelijke manier een dier te laten volgroeien en te slachten. En daarom begrijp ik de mensen die hier enorme problemen mee hebben heel goed, en daarom ben ik ook een van hen.
Ik vind dat er een te groot probleem wordt gemaakt van een praktijk in een ander land waarvan we de cultuur niet kennen, waarvan de verschijningsvorm anders is dan de onze. Terwijl onderaan de streep de dieren ook gewoon worden gedood voor consumenten.
Ik denk niet dat iemand er slechter van wordt als de misselijkmakende gewoontes (van anderen en onszelf) kritiek krijgen en er verandering komt.
foto
vissen leven altijd in de vrije natuur. Toch hoor ik jou niet over onderstaande foto:
foto
http://www.ravage-webzine(...)miljoen-kilo-haring/
is allemaal vrije natuur he
Waarom is dit niet erg? Omdat je geen bloed ziet?
En dan zal ik maar niet beginnen over de MKZ-crisis waar in heel Nederland 260.000 koeien zijn 'geruimd' terwijl ze lang niet allemaal ziek waren.
Deze slacht is een jaarlijkse visserstraditie. Je vangt de dieren door ze bij elkaar te drijven en slacht ze vervolgens.
En omdat het in het water plaatsvindt krijg je door het bloed een enorme bloederige bende. Maar dat komt voornamelijk omdat het bloed direct in het water mengt. Als het op het land was zag het er lang niet zo erg uit.
Wellicht dat het mensen eindelijk de ogen gaat openen t.o.v. vleesconsumptie. We hebben dit als mensheid al lang niet meer nodig om te kunnen overleven. Sterker nog, er komen steeds meer onderzoeken boven tafel dat het gewoonweg ongezond is. Vegetariërs blijken gemiddeld 8 jaar langer te leven dan vleeseters. Het mes snijdt dus ook nog eens aan twee kanten.
Dus, in plaats te gaan roepen dat deze gevoelens hypocriet zijn, lijkt het me beter om op te roepen om iets met die gevoelens te gaan doen. Laat het vlees om te beginnen eens een paar dagen per week staan en kies voor een vleesloze maaltijd, bijvoorbeeld.....
Het gaat hier om vissers die honderden dolfijnen slachten VOOR HUN VLEES en de mooie exemplaren NIET SLACHTEN om te verkopen voor andere doeleinden.
Denk je dat onderstaande werknemers al deze vis ZELF gaan opeten? NEE dat wordt VERKOCHT... voor GELD!
Iets met inkomen enzo.
foto
wie heeft hier nou een bord voor de kop? Vissers vangen niet alleen vis voor zichzelf, maar ook om geld te verdienen
ik weet niet wat voor werk jij doet om je huis en haard mee te betalen ,maar vissers vangen vis (een aanverwante zee-artikelen) om hun geld mee te verdienen.
Als jij naar de visboer gaat, is dat spul ook gevangen door vissers die het niet zelf gingen opeten...
Onderaan de streep is dit gewoon hun bron van inkomen.
Op de Faroe eilanden is ook jaarlijks zo'n slachtpartij.
Feit is dat er wel degelijk wat met de geslachte dieren wordt gedaan.
Het is een bron van inkomen, en een traditie. Wil je ze dat afpakken? Prima, maar geef ze dan een andere bron van inkomsten en tijdverdrijf.
btw ik gebruikte hoofdletters voor intonatie. Niet omdat je een kind zou zijn
[ Bericht gewijzigd door ansitermiet op zaterdag 18 januari 2014 @ 15:35 ]
Of waarom is het bekende bessenplukken, of andere vormen van voedselvergaring meestal in dezelfde periode van het jaar?
En misschien verdient het wel zo goed dat ze er de rest van het jaar van kunnen leven
Bijv. op de Faroe eilanden is het een jaarlijks terugkerend evenement. Het hele dorp doet vervolgens mee met de slachting, maar het vlees wordt niet verkocht maar wordt gegeten door de plaatselijke bevolking. Het wordt gedroogd en ingevroren.
Het is een traditie van ruim 1000 jaar en die specifieke walvissen eten ze al eeuwenlang. Het evenement is onderdeel van de sociale traditie en onderdeel van hun dieet.
Daar kunnen organisaties als Greenpeace dan tegen zijn, maar feit blijft dat dit soort dingen gewoonweg gebeuren in vissersgemeenschappen die tradities nastreven. Zoals ongetwijfeld ook daar in Japan. Maar dus ook in Europa op de Faroe eilanden.
Het ziet er verschrikkelijk uit, but that's life.
https://www.google.nl/search?q=grindadr%C3%A1p&espv=210&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=fI_aUoTCC-nA0QWGvIDYCQ&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1920&bih=982
Varkens zijn bijvoorbeeld super intelligente dieren, maar niemand ligt er wakker van dat zijn karbonade best slim was en geslacht is met een paar honderd anderen tegelijk.
Nu gaat het hier om wilde dieren die een hoge aaibaarheidsfactor hebben, en dan zitten wij ineens met onze 'morele' goedheid te klagen in Europa.
Ik ben trouwens tegen het slachten van deze arme dieren, maar we mogen ook wel even naar ons zelf kijken, alleen maar kiloknallerkip vreten zonder er bij stil te staan hoe die dieren in hun eigen stront opgroeien, vol met antibiotica omdat ze anders dood gaan.
El Coño
ウイスキー
En als je vitamine B12 bedoeld, die kan je als vegetarier ook uit dierlijke producten zoals zuivel en eieren halen. Ik denk dat je in de war bent met veganisten.
Daar is gewoon wetenschappelijk onderzoek naar gedaan, hoor. Dat er bepaalde elementen zijn die hier niet al te veel ruchtbaarheid aan willen geven, is een ander verhaal. Hier is een link naar een bericht over èèn zo`n onderzoek (van Harvard) :
http://www.hln.be/hln/nl/(...)r-langer-leven.dhtml
Dat hoeft niet direct te betekenen dat je helemaal geen vlees meer zou moeten eten.
Groenten en water is prima.
1x per week een klein beetje vlees is niets mis mee. Zeker niet afhankelijk van het klimaat waar je woont.
De onderzoeken vergelijken dan ook fulltime vleeseters met vegetariërs. 1 keer per week vlees eten lijkt mij dan ook redelijk gezond. En, als iedereen dit zou doen, dan zouden we een flinke stap verder zijn.....
Zoals vroeger zou vlees weer een luxe product moeten worden. 1x per week voor de gemiddelde burger.
Maar ja...
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken