Amsterdam pakt vandalen financieel aan
De gemeente Amsterdam en de regiopolitie Amsterdam-Amstelland eisen van jeugdgroepen en voetbalvandalen schadevergoeding voor vernielingen die ze hebben aangericht. Ieder lid van een groep wordt hoofdelijk aansprakelijk gesteld voor het totaalbedrag. Utrecht, Rotterdam en Den Haag volgen het initiatief.
De gemeente Amsterdam pakte gisteren voor het eerst op deze manier een overlastgevende jeugdgroep aan. Elf hangjongeren ontvingen een aangetekende brief. Gezamenlijk moeten ze bijna 9.000 euro betalen voor het vernielen van onder andere verkeersborden, speeltoestellen en straatmeubilair in Osdorp.
De jongeren, in leeftijd variërend van 13 tot 19 jaar, hebben bij justitie hun aandeel in de vernielingen bekend. Los van een uitspraak van de strafrechter wordt via het burgerlijk recht schadevergoeding geëist.
Dit civielrechtelijk aanpakken van een groep lijkt voor de hand te liggen, maar is tot nu toe nauwelijks gebruikt door de overheid. ‘Gemeenten en politie hebben daar lange tijd niet bij stilgestaan’, zegt burgemeester Cohen. Wel dienen overheden soms tijdens de strafzaak een eis tot schadevergoeding in. Dat biedt echter minder kans op succes, meent gemeente-advocaat Irma van den Berg.
In het strafrecht moet voor iedere persoon apart worden bewezen wat hij heeft gedaan. Het Burgerlijk Wetboek biedt ruimere mogelijkheden. Ieder groepslid kan aansprakelijk worden gesteld voor de gehele schade, ongeacht zijn aandeel, aldus Van den Berg.
De Amsterdamse politie heeft al met succes schade verhaald op een groep voetbalvandalen, die na een huldiging van Ajax in 2006 een ME-bus vernielden. Ze moesten 22.000 euro betalen. Onlangs claimde de politie 60.000 euro van relschoppers bij de wedstrijd Ajax–NEC vorig jaar.
Burgemeester Cohen zegt dat van schadeverhaling een ‘enorme waarschuwing’ uitgaat. ‘De daders zullen weten waar ze verantwoordelijk voor zijn.’ Gedupeerde burgers kunnen meelopen in de gemeentelijke procedure.

Amsterdam pakt vandalen financieel aan (foto: DAG)
En dan controleren hoe die lui aan het geld komen! Geen baan -> geen geld.
Geen baan -> wel geld -> diefstal.
+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=
- - - - war is peace - - - - freedom is slavery - - - - ignorance is strength - - - -
je kunt ze altijd nog hun golf afpakken
hij: AARNGFS;KS;SD;AN;AS
ME: wat? Poef
hij:
ME:
Op donderdag 16 december 2010 20:05 schreef craftyvirus het volgende:
Bootje84 is een westlander waar ik respect voor heb :@ :P
Zeg maar dág tegen je auto
Waarom zou dit uit de "zak" van de belasting betalende Nederlander moeten komen.
als ik met de auto een lantaarnpaal om rij moet ik ook voor de schade betalen ook al ging het niet expres
sloop je moedwillig spullen die niet van jou zijn dan hoefde je niets te betalen
Is gewoon een zoet houdertje voor het publiek.
Pas als je die gasten niet meer op straat ziet omdat ze geen geld meer hebben omdat ze geen scooter meer hebben geloof ik het pas.
is dit wat de hippies bedoelde met een toekomst van vrede ?
-"These billy goats (Prophets) pretend to come with a message from God, all the while exhausting themselves in spouting their lies, and imposing on the masses blind obedience to the "words of the master."
Life is too short to wake up with regrets. So love the people who treat you right. Forget about the ones who don’t. If you get a second chance, grab it!
Destijds met de rellen in Amsterdam west (politiebureau august allebeeplein) werden ook dagen lang auto's in de fik gestoken door kut .........! Maar vervolgens werdt er niets verzekerd en de daders hebben ook uiteindelijk niets terug betaald. Puur onlogisch toch? Jij vernield iets dat niet van jou is, dan betaal je er ook gewoon voor!
Je kan niet verwachten dat iemand dan even zelf maar een nieuwe auto koopt!
Gewoon laten werken ergens, en 90% van het loon direct intrekken en uitleveren aan de gedupeerde tot het bedrag is betaald.
http://www.hondashadow.nl
Maar wat is iedereen hier meteen negatief over, ik vind het een prima initiatief om op deze manier jongeren aan te pakken. Dit is iets waarmee je ze raakt, direct dokken voor wat je stuk maakt. En hoor je bij een groep die zooi sloopt, ben je ook de lul
Als zo'n groep niet wordt aangepakt heeft _en_ de maatschappij een kostenpost extra _en_ hebben die relnichten nergens last van. Lijkt me ook niet echt de bedoeling.
PSN ID: Cheironnl
Dit civielrechtelijk aanpakken van een groep lijkt voor de hand te liggen, maar is tot nu toe nauwelijks gebruikt door de overheid. ‘Gemeenten en politie hebben daar lange tijd niet bij stilgestaan’, zegt burgemeester Cohen.
1 gedetineerde kost de staat al bijna 300 euro per dag
Laat ze gewoon gaan werken voor 5 euro per uur (schoffelen langs de autoweg ofzo), dan heeft het nog enig nut.
Hoe zou jij het vinden als je word weggestopt in een of andere buitenwijk?
Ze kunnen beter iets van informatie avonden subsidiëren, of clubcentra waar deze mensen vreedzaam kunnen samenkomen ipv dat ze gedwongen worden rotzooi te trappen.
Goed denkwerk kabinet balkenende!...
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken