NFL-speler wordt geschorst door USADA, maar mag blijven spelen
American footballspeler Marquise Goodwin is door de Amerikaanse antidopingautoriteit USADA voor één jaar geschorst. Dat zal de 26-jarige sporter vermoedelijk echter bar weinig kunnen schelen, want hij kan gewoon in de NFL blijven spelen.
Goodwin was naast footballer ook lange tijd atleet, en op goed niveau ook. In 2012 deed hij als verspringer mee aan de Olympische Spelen, wat voor een Amerikaan op dat onderdeel doorgaans betekent dat je bij de wereldtop hoort.
Ook vorig jaar probeerde hij zich voor de Spelen te plaatsen, maar een zevende plek op de trials was niet genoeg. Sindsdien heeft Goodwin niet meer meegedaan aan atletiekwedstrijden en dat is hij ook niet meer van plan: "Ik richt me al meer dan een jaar volledig op mijn carrière in de NFL", liet hij in een statement weten.
De schorsing lijkt dan ook vooral berust op wat nalatigheid in de documentatie. Goodwin is niet betrapt op het gebruik van verboden middelen, maar wordt geschorst vanwege het drie keer niet goed bijhouden van zijn whereabouts - het systeem waarmee dopingcontroleurs sporters altijd kunnen testen.
Nadat hij besloot met atletiek te stoppen, hoefde Goodwin zich ook niet meer aan de regels van wereldantidopingautoriteit WADA te houden: atletiekbond IAAF is daar wel bij aangesloten, de NFL is dat niet. Zodoende hield hij zijn whereabouts ook niet meer bij, maar omdat hij niet bij USADA meldde helemaal klaar te zijn met atletiek, werd hij alsnog in de zogenaamde testpool opgenomen voor dit jaar.
Dat resulteerde in één reguliere dopingtest - zonder daarbij positief te testen - en dus de overtredingen met betrekking tot de whereabouts. Goodwin kan daardoor gewoon als wide receiver bij de San Francisco 49ers blijven spelen.
Ongezond, daar is al zoveel over geschreven, zie bijv. https://en.wikipedia.org/wiki/Health_issues_in_American_football. Elke topsport is niet echt gezond maar AF staat denk samen met boksen boven aan de lijst met meest ongezonde sporten. Ik zou het mijn kinderen niet laten doen.
Wikipedia does not have an article with this exact name
Ik zou het mijn kind wel laten doen, overigens, want AF is buiten dat het lichtelijk gevaarlijk is, een fantastische teamsport maar vooral ook een denksport. Het is een soort schaken met een bal.
De Sammy Watkins trade was tot nu toe de grootste verassing of Elliot die al 6 games is geschorst wegens domestic violence.
Nog ff en dan begint de ellende weer....elke maandagochtend weer brak naar het werk omdat ik perse de late game toch nog besluit te kijken, can't wait !
https://en.wikipedia.org/wiki/Health_issues_in_American_football
Schaken doen vooral de coaches op de sideline overigens, plus de quarterback natuurlijk. De rest is meestal niet de slimste in huis, zij doen alleen maar waar ze goed in zijn. Soms iets te goed, want you can take them outta the ghetto, but you can't take the ghetto from them.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken