Nieuws
Toch minder Turkse steun voor CDA/PvdA

Uit de peiling blijkt dat 34,5% van de Turkse Nederlanders op de PvdA stemt, tegen 46% twee weken geleden. Het CDA zou 4% procent halen, bij de vorige peiling was dat nog 9%. GroenLinks en de SP profiteren van de 'leegloop' bij de christen- en sociaal-democraten. De partij van Femke Halsema kan rekenen op 23% 'Turkse' stemmen en Jan Marijnissen met zijn SP op 10%.
Overigens blijven veruit de meeste allochtonen links stemmen, zoals Foquz al eerder meldde. Onder alle allochtone groeperingen scoort de PvdA 40%. Dat is zelfs meer dan de 37,2% van twee weken geleden. De lichte stijging hangt samen met de toegenomen steun onder Marokkaanse en Antilliaanse Nederlanders.
GroenLinks is bij allochtonen de tweede partij met 14,7%. Derde het CDA met 10% gevolgd door de SP met 7%. De VVD mag rekenen op zo'n 5% van de allochtone stemmen.
Hoewel het er op dit moment nog wel op lijkt dat de PvdA nog iets meer van strategische stemmers zal kunnen profiteren dan het CDA, en daardoor vermoedelijk nipt de grootste wordt - maar vanavond bij de publicatie van de nieuwe Politieke Barometer kan dat beeld weer achterhaald blijken.
De allochtonen zijn juist door het rechtse bedrijfsleven, met steun van rechtse partijen naar Nederland gehaald toendertijd. Dit was vooral omdat de lonen van werknemers toendertijd door de sociale beweging omhoog gingen en ook omdat er wat minder animo was voor viezer en minder lonende arbeid onder de autochtone bevolking.
Toen sommigen uit de linkse beweging zich verzette tegen de komst van gastarbeiders, omdat werkgevers op deze manier de loonafspraken uit Nederland omzeilden werden die linkse personen juist beticht van rascisme.
Het enige wat ze toen nog konden doen was gelijkheid voor ALLE arbeiders nastreven.
En nu worden ze opeens allochtonenknuffelaars genoemd en krijgen ze de schuld van de integratieproblematiek.
De wereld op zijn kop......
foto
Alsof bv de CDA hun standpunten zou vertegenwoordigen.
Misschien zijn ze hun doel dan allang voorbij geschoten en is het goed dat Femke plaats moet maken na het volgende kabinet.
Oude feiten opneuzelen is makkelijk, alleen het vergelijken met het huidige tijdsbeeld levert blijkbaar wat problemen op.
Daarnaast hoorde je Rechts ook amper (op extreem rechts na) in de bewuste periode. Dus rechts heeft net zo zeer schuld aan de problematiek.
Echter rechts wil het nu oplossen op een snelle, niet altijd pijnloze manier, terwijl het lijkt alsof LINKS dat niet wil en dus LINKS, RECHTS tegenwerkt.
En mensen hebben alleen een kort geheugen, dus ze onthouden alleen het laatste.
Ps. Het probleem ligt niet bij de 1ste generatie gastarbeiders, dus dat zou alleen al je betoog onderuit kunnen schoppen.
Nee liever PVDA stemmen en gepampert worden.
Het is een beetje oorzaak en gevolg vind je niet?
Op donderdag 22 november 2007 @ 12:42 schreef Neelis het volgende: Rabbelneuteaantwaark ?
De kleine partijen zullen dus flink winnen. foto
Dus je zegt hier eigenlijk dat de socialisten in de jaren 60 eigenlijk nationalistisch waren en buitenlanders buiten de deur probeerden te houden? Mooi is dat voor een beweging die De internationale zo'n mooi lied vindt foto
Vervolgens probeer je ook nog eens even de zaak zo te draaien dat dezelfde socialisten na mislukte pogingen die gastarbeiders buiten de deur te houden -duidelijk teken van denken in ongelijkheid- daarna opeens weer gelijkheid na gingen streven? foto
Je bent overigens nog vergeten wat dingetjes te noemen. Er waren ook linkse partijen betrokken bij het binnenhalen van gastarbeiders... ene PvdA zat ook nog een poosje in de regering.
De bedoeling van gastarbeiders was dat ze tijdelijk bleven om te werken. Helaas bleken de kabinetten daarna -ook weer met de PvdA- niet bereid tot het actief meewerken hieraan of tot het stimuleren van integratie. Sterker nog: onder de PvdA werden de deuren wijd opengezet voor massale gezinshereniging. Wat in de praktijk ook inhield dat niet alleen de directe familie maar ook van alles daaromheen enthousiast binnen kon komen.
En laat juist die ontwikkeling -ook weer met afwezigheid van integratie, want dat werd vooral door links inmiddels als racisme betiteld na het ontdekken van deze nieuwe kiezersgroep- de grootste impact hebben gehad op de huidige samenleving. En laat dat precies de reden zijn van de benamingen allochtonenknuffelaars en aanwijzen van grootste schuldige van de integratieproblematiek.
Zo... nu is je verhaal wat vollediger.
Onder Paars is door de pvda de huidige vreemdelingenwet ontwikkeld. Let wel dat het ontwikkelen en invoeren van veel wetten jaren kost. Zeker als het om iets delicaats en gevoeligs gaat als vreemdelingenzaken. Voordat zoiets alleen al door de eerste kamer komt ben je soms al 2 jaar verder.
De huidige stilstand (zo goed als) van de emigratie van asielzoekers is dan ook voornamelijk te danken aan de pvda. Alleen maken die er verder niet zo`n heisa om. Het probleem is wat dat betreft opgelost, klaar.
De rechtse partijen blijven de boel echter maar uitmelken en opfokken. Op deze manier proberen ze een probleem groter te maken en in stand te houden terwijl dit helemaal niet nodig is.
Vier jaar lang heeft die Verdonk moeilijk lopen doen om een schamele 26.000 azielzoekers. Dit terwijl er vroeger wel 60.000 per jaar ons land binnen kwamen en die komen nu (dankzij links ) niet meer.
Rita probeerd nu gewoon met de eer te stijken. Kijk eens hoe goed ik bezig ben? In werkelijheid is het eigenlijk een non-problematiek waar ze iedere keer maar weer de aandacht mee wil trekken.
Ze had gewoon ook zoiets kunnen hebben van ok, de immigratiestroom is opgedroogd en dat in verhouding kleine groepje mensen handel ik op een beetje coulante en menselijke manier af. Dan kan ik me ook meer met werkelijk belangrijke zaken bezig gaan houden....
rechtse partijen zorgen dus goed voor de echte nederlanders.
nederlanders die links stemmen zijn dus mega sukkels. foto
In de jaren 60 en 70 vereenigden de arbeiders zich en kreeg je loonstijgingen vastgelegd in cao`s en loonsafspraken vaak afgedwongen door stakingen.
Werkgevers gingen hierop naar Zuid-Italie, Turkije en ook wel Marokko om daar goedkopere werknemers te ronselen. Die werden daar gouden bergen beloofd en daar werd echt niet gezegd dat ze weer op zouden moeten zouten als ze niet meer nodig zouden zijn. Er is ze daar ook gewoon van tevoren beloofd dat ze hun vrouw en familie na een tijdje ook over zouden kunnen laten komen als Nederland ze zou bevallen en ze er zouden willen blijven.
Sommigen werknemers kwamen hier uiteraard tegen in opstand omdat ze het niet eerlijk vonden dat de werkgevers op deze manier de gemaakte loonsafspraken omzeilden (maar werden door werkgevers monddood gemaakt met het discriminatieverwijt). Gastarbeiders konden ze veel minder betalen omdat dit loon voor hun in eigen land heel veel waard leek/was.
Dit had verder helemaal niets met nationalisme te maken zoals jij suggereerde.
Verder heeft de pvda trouwens onder paars een nieuwe vreemdelingenwet ontworpen waardoor de immigratiestroom uiteindelijk is opgedroogd. Rechts heeft verder niet zoveel gedaan behalve de boel opfokken en met de eer proberen te strijken, zoals ik in een andere post ook al uit heb gelegd.
Het is statistisch bewezen dat vooral mensen met een hoog IQ links stemmen (en daar hoort GL vooral ook bij).
Autochtonen met het laagste iq schijnen op Verdonk en Wilders te stemmen.
foto
Ben blij te horen dat ik niet beschik over het laagste IQ volgens jou foto
foto
Ik reageerde alleen maar op een andere post die door het quote-systeem van FOK niet meer wordt meegenomen. Iemand zei dat als mensen alleen maar mochten stemmen met een bepaald IQ er geen pvda en SP meer zou zijn.
Ik wou alleen maar even aangeven dat dit statistisch gezien onjuist is, verder niets.
Het gehele iqsysteem zal mij verder worst wezen.....
Wat dat betreft was Pim zijn oplossing simpelweg de snelste geweest, zoals je al zei, allemaal een verblijfsvergunning geven en de criminelen alsnog het land uitzetten. Dat dit niet eerlijk is voor de 1000en die wel het land uit zijn gezet boeit op dat moment niet. Het sleept nu gewoon te lang door.
En in de verkiezingsstrijd met Pim hoorde je de PVDA niet roepen dat ze al het werk hadden gedaan waar Pim de aandacht voor vroeg. Dus ergens klopt daar iets niet, ookal zou die wet al in aanmaak zijn geweest tijdens paars, is er vast wel iets in gewijzigd waardoor hij NU stukken strenger is.
En de Linkse partijen er vaak over klagen dat hij te streng is. Sommige rechtse klagen weer dat hij niet streng genoeg is.
foto
allochtonenbiculturelen een uitkering... fotoOm te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken