Nieuws
PvdA blijft zakken in peiling

De tegenstanders van de Europese Grondwet, SP, Wilders en ChristenUnie, gaan flink omhoog in de peiling. De partij van Marijnissen komt uit op 20 zetels, die van Rouvoet op 7 en Wilders op 6.
Regeringspartij CDA zakt verder weg en komt in de politieke barometer uit op 32 zetels, terwijl de christen-democraten er in de kamer 44 hebben. Peter R. de Vries tenslotte heeft op dit moment geen noemenswaardige aanhang meer over.
|
Zal mij benieuwen of de SP zo groot weet te blijven. Ze scoren wel vaker hoog in peilingen, maar bij verkiezingen toch altijd minder. Worden wel hoofdbrekens voor Bos en consorten, want hoe moet je met die lui ooit vruchtbaar politiek samenwerken? Dan vervreem je de gematigde linkse kiezer helemaal van je.
je kunt tegenwoordig beter afgaan op polls die her en der op internet gedaan worden, waaronder GeenStijl.nl en hier op FOK! die zitten er dichter bij. dat merk je ook om je heen, de aanhang van wilders is veel groter en de aanhang van de pvda veel kleiner dan hier beweerd wordt foto
Dit zou de uitslag zijn (whatever) als er nu verkiezingen zouden zijn. En altijd zijn er verschillen (daarom zijn statistieken niet betrouwbaar :;P) Maar ik wil weer een nieuwe wind door de regering laten gaan. Als ik het zo bekijk, dan hebben het CDA en de PVDA 75 zetels, dus nog een kleine partij erbij, voor de meerderheid in de regering en de PVDA kan Bos als MP naar voren schuiven.
Nou ja, iig over 2 jaar hebben we pas weer verkiezingen en ik kies toch altijd hetzelfde en dat is VVD. (ja, dat mogen jullie weten foto)
En idd het integratiedebat werd door de SP op de kaart gezet in volgens mij 1982 al, toen de CP nog niet eens bestond foto Lees de boeken er maar eens op na. Overigens zat de SP toen nog niet in de kamer, maar bracht er wel een duidelijke mening over uit.
Daarnaast is de SP echt niet zo extreem als de meeste mensen denken. Veel dingen die fundamenteel zijn doe je toch niet in een regeerperiode. Ik denk dat een regering met de PvdA best vruchtbaar kan zijn. Misschien niet voor de extreme kiezer, maar zo word wel voorkomen dat de PvdA nog verder naar rechts afzakt. Iets wat ook een groot deel van de achterban met lede ogen bekijkt.
En als je nog steeds in de waan verkeerd dat de SP alleen maar tegen is zonder alternatieven dan zou ik toch eens beter gaan opletten wat deze partij allemaal wil op allerlei gebieden foto
Bij deze.
Die 2 sites zijn ALLES behalve representatief.
Verder, ben ik het wel met je eens. Vooral Bos is gewoon NIET links meer te noemen. Er zitten nog wel een páár linkse rakkers daar, maar die zijn op een hand te tellen. Een beetje de oude CDA aanhang, kan nu beter op de PvdA stemmen. De de oude PvdA aanhang, kan beter op de SP stemmen.
Het was allang geen geheim dat de meerderheid van NL nee voor de grondwet zou stemmen. Wat deed Bos ? Bos was (kon je wel zeggen) DE grootste voorstander.
En zo kan ik tich voorbeelden geven. Bos is misschien een vreselijke kwal, maar absoluut GEEN populist. Dat slaat noch zee noch wal.
Geloven maakt meer kapot dan je lief is.
Vloeken is aangeleerd...geloven ook.
Daar komen de volgende resultaten uit:
CDA 32
PvdA 41
VVD 18
LPF 1
Groen Links 8
SP 21
D66 3
ChristenUnie 9
SGP 2
Partij voor de Dieren 2
Groep Wilders 11
PRDV 2
--
Persoonlijk denk ik dat dáár weer geen *** van klopt,
sp kan gewoon nooit groter worden als vvd(ook al zou ik dat best willen).
En ik geloof ook niet dat de CU zoveel zetels zou krijgen,hoogtes 7.
'K vond nog het volgende;2e kamer verkiezingen 2003
Interview/NSS peilde het meest nauwkeurig
Dat Fok! meer rechts gekleurd is dan andere podia zou ik niet durven beweren, gezien bijvoorbeeld het vele hersenloze anti-VS geblaat. Ik zou eerder zeggen "Volks". En dat bedoel ik niet negatief.
Ahmadinejad, leader of Iran
Dus die kunnen zichzelf wel afschrijven foto
Either up your nose or through your vein
With nothin to gain except killin' your brain
De PvdA is een onduidelijke partij geworden.
Links ziet er geen links meer in, en rechts is tegenwoordig blij met ze.
Stevige politieke discussie's durfen ze niet meer aan en daar is links nou juist zo gek op.
Laat een nieuwe Joop den Uyl opstaan die de PvdA weer zijn gezicht terug geeft.
Wilder zal wel weer met ongenuanceerde taal van zich laten horen en dat zal een hoop mensen aanspreken. Bos zal weer flink reclame voeren en het Jan Peter zal weer een hoop christelijke waarden uitspreken die toch veel mensen over de streep zullen halen, omdat de alternatieven dan ineens weer slecht lijken. Vervolgens gaan mensen alleen maar op de grote partijen stemmen omdat ze bang zijn dat de andere grote partij wint.
Overigens vind ik deze site helemaal niet zo rechts. De geluiden die ik hier hoor, hoor ik overal. En nee, dat ligt niet aan de omgeving waarin ik mij begeef.
Bij deze.
Er zitten net zoveel zakkenvullers als bij VVD en CDA.
En mooi dat de SP verder stijgt! foto
Ik zie het nog wel gebeuren dat de SP en de Pvda ongeveer even groot worden!
En terecht, de SP is op veel punten gedurfder en realistischer dan GL en de Pvda.
Bovendien zijn ze veel duidelijker ipv die draaikonten bij de PvdAllochtoon.
Die de ene dag een vvd-achtige grondwet steunen en een dag later weer allochtonen knuffelen.
Sinds het debat over de Grondwet is gebleken dat de SP meer is dan Marijnissen. Harry van Bommel en Tiny Kox hebben het uitstekend gedaan. Daarnaast hebben ze natuurlijk de klasse-politica Agnes Kant!
En Fok.... mmmm..... waar onwetendheid welig tiert, daar vind je over het algemeen ook een grote aanhang van '''rechts''
Jan Marijnissen kan weg, ik heb ook liever Agnes Kant of Harry van Bommel als voorman, maar de SP roept bijvoorbeeld al sinds de jaren '80 dat ghetto vorming een sociaal probleem is, en dat desnoods gedwongen spreiding moet worden uitgeprobeerd om dit tegen te gaan.
De SP is juist zeer oplossings gericht, omdat het contact met de mensen op straat zo sterk is, denk ik.
Slechte zaak overigens dat de SP op zoveel zetels staat. We zitten niet op extreem-links te wachten!
bleek dat veel mensen het daar toch niet mee ens waren foto
maarre los van de vraag of je het er mee eens was, respect dat hij zich zo ingezet heeft foto
beter dan die laffe halfslachtige manier waarmee de regering het zelf gedaan heeft foto
maar nu zien ze in dat de pvda geen haar beter is en kijken ze naar partijen waar ook de inhoud overeenkomt met hunzelf foto
Het zit tenminste aan de goede kant!
Goed om te zien dat CDA en VVD het slecht doen en weinig steun krijgen van zelfs hun eigen achterban.
En daar gaat Peter foto
http://www.last.fm/user/OFfSprngr
.
.
Overigens klopt dat onderzoek natuurlijk absoluut niet, als ze zeggen dat CU (zowat linkser dan de SP) een rechtse partij is. CU is de enige links conservertieve partij! Met nadruk op LINKS.
Zoiezo komt op Fok een overgrote meerderheid jongeren. Niet echt representatief voor Nederland vind je ? En aan alle reacties te horen, nee, je hoeft geen genie te zijn om te constateren dat Fok.nl rechts georrienteerd is. En GeenStijl.nl rechts rechts rechts (extreem rechts vind men dan weer een belediging... ben er trots op joh!) georrienteerd is.
Kijk alleen al na de selectieve postings van hier op Fok.nl en de subjectieve meningen en posts op GeenStijl.
Ik denk dat het CDA op rozen zit, het is in de politiek gebruikelijk om coalities te proberen te vormen met zoveel mogelijk overeenstemming qua beleid, een zo hoog mogelijk zetelaantal en zo min mogelijk partijen.
In welke combinatie dan ook van de peilingen van de afgelopen maanden zal het CDA dan als regeringspartij moeten voorkomen...
Ervan uitgaande dat de SP en CU altijd relatief hoog staan in de peilingen, maar daar in de praktijk vaak weinig van terecht komt omdat kiezers toch vaak liever voor zekerheid (pvda of cda) kiezen ipv een partij die altijd in de oppositie gezeten heeft denk ik dat er over 2 jaar een regering van CDA, PVDA en mogelijk GL of D66 zal ontstaan.
Mensen die hopen op een radicaal andere politiek dan van het huidige kabinet zullen denk ik daarom teleurgesteld worden.
De juiste beschrijving van het partijenlandschap is, dat het allemaal partijen zijn die we NIET willen kiezen. Mensen kiezen niet VOOR een partij, maar de minst slechte in hun ogen. Tot op dit moment was de PvdA onder Wouter Bos.
De pvda als vluchtheuvel als minst slechte alternatief.
De SP, Wilders, en CU hebben zich gepresteerd als een geloofwaardig alternatief voor de andere partijen met ieder een specifieke achterban. SP= centrum, gematig links en links. CU= gelovigen(CDA), Centrum. Wilders=Centrumrechts, gematigd rechts en rechts.
Daarmee wordt er op 3 plekken vanuit het politiek spectrum druk op het bestel uit gevoerd.
Aangezien 61% tegen heeft gestemd en een peiling na het referendum was het zelfs opgelopen tot 65% tegen, betekent dat er grote kansen zijn voor deze partijen. En voor nieuwe partijen zoals PRDV. Zolang ze zich kunnen presenteren als betrouwbaar, geloofwaardig en veilig zullen ze hoge ogen kunnen gooien. De kans bestaat dat alle grote partijen PvdA, CDA, VVD worden gedecimeerd de volgende verkiezingen.
Hoop doet leven.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken