Nieuws
Bankovervallers Belfast maken miljoenen buit
In de Noord-Ierse hoofdstad Belfast hebben bankrovers maandagavond laat miljoenen buitgemaakt bij een overval. Sky News meldde dat het zou gaan om dertig miljoen Britse pond (44 miljoen euro). Door de politie is een groot team op de zaak gezet.
De kluis van de bank zat vermoedelijk behoorlijk vol, omdat het de week voor kerstmis is en alle bedrijven hun inkomsten in bewaring hebben gegeven. Er zit normaliter sowieso al veel geld in de kluis: de bank distribueert geld aan alle filialen van de Northern Bank. De bank is tevens een sorteer- en distributiecentrum voor nieuwe bankbiljetten.
Volgens de politie is het mogelijk dat de bende afgelopen nacht al enkele hoge bankmedewerkers in hun eigen huizen hebben gegijzeld om informatie over de kluis te verkrijgen. De bank zelf wil enkel kwijt dat er er een overval is geweest en dat de politie een onderzoek heeft ingesteld.
Forum 62 addicted
na hun geslaagde overval, zou ik hen kunnen overvallen (makkelijker, zuinig) foto
Ben inderdaad ook benieuwd of dit DE grootste buit allertijden ter werled is...
Van de UK in ieder geval al wel foto
Maar ja, dan maar weer wachten, totdat het hongerloontje weer gestort is op mijn rekening. foto
wat ik wel weet is dat dit het nieuwe record is
als daarmee ook ongestraft mee weg komen
Zorgen dat je niet gepakt wordt is misschien nog moeilijker dan de bank zelf beroven. foto
Mooie actie......
Banken zijn er voor twee dingen:
- je geld er naar toe brengen
- je geld er weer weghalen foto
ik ben benieuwd wat voor ingenieus systeem ze uitgedacht hebben om dit voor elkaar te krijgen.
Het is geld wat niet van die boeven is en ik vraag me af of zo'n bank verzekerd is voor zulke bedragen. Ik zou anders niet blij worden als mijn geld daar in een kluis had gelegen fotofoto
Hulde, 44 miljoen is foto
Sorry, had jullie reacties niet gezien. Leek mij idd ook geyl plan, toen ik de film zag. Groepje oprichten heren? ;x
Jaren geleden hadden bakrovers in Nederland het echt voor elkaar.
Ze hadden in 2 jaar tijd een geldauto helemaal nagemaakt en reden langs de banken net voordat de echte geldauto zou komen.
Meestal heb je aan de zijkant van een bank een soort van kluis waaruit het geld in de wagen gegooid kan worden en dat gebeurde dus ook.
Bij 3 banken werd er gewoon geld in hun mooi nagemaakte auto gegooid en niemand raakte gewond of had zelfs maar het idee dat het niet eerlijk was!
Dat was pas echt een goede stunt !
(ps, de nep-geldauto staat nog steeds bij de Firma Diks Autoverhuur in Amsterdam, het enige minpunte was dat ze daar de bus hadden gestolen!)
Als ze dertig miljoen Britse pond hebben gejat, wat gebruikt wordt voor distributie zal er waarschijnlijk ook veel lage bankbiljetten hebben bij gezeten, waarschijnlijk hebben ze een stuk of 40 koffers mee moeten sjouwen, dat betekend dat er behoorlijk wat mensen aan de overval hebben moeten meewerken.
Bron: http://www.hbvl.be/dossiers/-e/euroinvoer/biljetten.asp
Bankbiljet weegt tussen de 0.6 en 1.1 gram, dit betekend dat als het 100 pond biljetten waren je 400.000 * 1 gram moet mee sjouwen is = 400Kg zo dan heb je wel pijn in je rug foto
biljet dikte (dollar) 0,1 mm zie
bron:http://hypertextbook.com/facts/1999/DeneneWilliams.shtml
Afmetingen euro biljet ongeveer 150mm bij 80mm.
Stel koffer van 10cm dik dan passen er dus 100/0.1 = 1000 biljetten op elkaar.
Een miljoen in 100euro biljetten zijn 10.000 bankbiljetten nodig.
Dus 10 stapeltjes van 100 biljetten, dus een koffer nodig van 45cm bij 27cm bij 10cm per miljoen
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken