'Wilders is gewelddadig'
Volgens forensisch psycholoog Corine de Ruiter is PVV-leider Geert Wilders gewelddadig. Dit zei ze donderdagavond in het EO-praatprogramma Knevel & Van den Brink. In de column dat zij publiceerde in Trouw vergelijkt de psycholoog Wilders zelfs, op een bepaalde manier, met een tbs'er.
Volgens De Ruiter vallen de uitspraken van Wilders onder 'verbaal geweld en in een aantal gevallen onder verbale bedreiging'. "De stap daarna is fysiek geweld. Die stap vindt Wilders, gelukkig, te ver gaan. Maar de eerste twee, die hij veelvuldig toepast, zijn ook vormen van geweld", bekritiseert de forensisch psycholoog.
Dat de PVV-leider door de Amsterdamse rechtbank is vrijgesproken doet volgens De Ruiter niets aan die conclusie af. Sterker, volgens haar lopen de juridische werkelijkheid en de psychologische werkelijkheid niet parallel, en kwetst Wilders in de praktijk wel degelijk mensen, door termen als 'kopvoddentaks' en 'islamitisch stemvee' te gebruiken.
Als Wilders een tbs'er was geweest zou hij volgens de column een probleem hebben: "In de tbs-kliniek waar ik van 1995 tot 2002 werkte, verscheen elke ochtend een bulletin waarop de namen stonden van de patiënten die in de 24 uur daarvoor betrokken waren geweest bij een 'incident'. Die incidenten werden in de bovengenoemde drie typen geweld ingedeeld. Als een patiënt vaak op het ochtendbulletin stond vanwege incidenten had hij een probleem, en was dat meestal reden voor intensivering van de behandeling."
Wilders reageerde via Twitter op de uitspraken van De Ruiter: "Prof. de Ruiter bepleit in Trouw 'intensivering behandeling tbs-er Wilders'. Sovjets spoten dissidenten destijds ook plat met haloperidol..."
'Wilders is gewelddadig'
† Ryan Dunn (June 11, 1977 – June 20, 2011)
It's funny. All you have to do is say something nobody understands and they'll do practically anything you want them to.
VIVA LA ASSANGE¡
Wilders op deze manier belachelijk maken is echt kansloos en geeft hem alleen maar meer munitie. Het wordt tijd dat hij eens inhoudelijk aangepakt word, want dan gaat hij snel onderuit.
Eng wijf is het; meeste vrouwen uit het socio/psycho-wereldje trouwens.
Wilders dit Wilders dat...
Ranja: "mijn bukgeit begrijpt mj niet. "
Volgens mij is die voor iedereen anders...
Corine
Wilders kun je gewoon in dezelfde categorie plaatsen als iedere andere willekeurige haatbaard die vanuit een bepaalde ideologie polarisatie nastreeft en bepaalde groepen mensen wegzet als minderwaardig.
De Russen laten trouwens nog steeds hun politieke tegenstanders opnemen in het gesticht...
Je schijnt er meer verstand van te hebben dan deze dame, dus ik neem aan dat je ook de referenties hebt om dat te onderbouwen.
Bijzonder hypocriet: zelf radicale imams voor haatzaaiende idioten uitmaken, maar als Wilders het doet, dan is het opeens verkeerd
Wanneer gaan mensen hem nou eens op de inhoud bestrijden door het integratieprobleem op een fatsoenlijke wijze op te lossen in plaats van tijd en energie verspillen aan dit soort onzinnige vergelijkingen?
Als je nog niet gek bent moet je daar eens langs gaan.
Alle palestijnen de Sinai in willen drijven.
Marokkanen door de knieen willen schieten.
Burgermilities op willen richten.
enz...
Wilders is inderdaad geweldadig.
Je zou zelfs kunnen zeggen dat hij oproept tot geweld....
[ Bericht gewijzigd door zo-is-het op vrijdag 12 augustus 2011 @ 14:03 ]
Mensen labelen is een slechte eigenschap, zeker voor een psycholoog. Dat zou zij dondersgoed moeten weten. Kijk eerst naar jezelf voordat je over anderen gaat oordelen!
Zij dient als tekstboek voorbeeld op te worden genomen van wát er nu precies mis is aan de wijze waarop er weerstand wordt geboden aan de Venlose Napoleon. Ik wordt werkelijk strontmisselijk van mensen die woorden de schuld geven van iets wat hen niet bevalt. Taal, woorden, zijn neutraal. Er bestaan geen 'slechte', 'goede', 'vieze' of 'aanstootgevende' woorden en/of taalgebruik.
Het zijn de intenties van de persoon die de woorden gebruikt die een context (lees: lading) geven aan woorden. Het gaat niet om de woorden die Wilders gebruikt, maar om de boodschap die hij uitdraagt. De context!
In plaats van dat er op inhoudelijk en fatsoenlijke wijze een alternatief wordt gegeven aan de boodschap van de Proleet uit Venlo, gaan ze - op schoolpleinachtig niveau - liggen mierenneuken om de semantiek, de exacte woorden die hij gebruikt en wat deze 'zouden kunnen' betekenen. Zelfs tot aan het gerechtshof toe!
Hiermee stappen ze precies in de val van de haatpruik, namelijk: retoriek. Ik hoop werkelijk dat de progressievere, meer socialistisch ingestelde medemens nu onderhand eens stopt met het meedoen aan de hissiefit die de Wildermans continue probeert uit te lokken - en eens wat nuttigs doet met zijn tijd.
Ik weet dat ik dat in ieder geval wel ga doen.
[ Bericht gewijzigd door NJN op vrijdag 12 augustus 2011 @ 14:15 ]
Time is the fire in which we burn.
Het gaat mij erom dat hij ook vrouwen met hoofddoekjes zo bejegent, of eigenlijk iedere moslim door te stellen dat er geen gematigde islam is en dus iedere moslim een gevaar vormt voor onze westerse samenleving.
Daarnaast gaat het me ook om de hypocrisie, door enerzijds te pleiten voor vrijheid van meningsuiting, en aan de andere kant iedere 'haat-imam' het land uit willen zetten.
Aan de ene kant zegt Wilders dat zijn woorden en ideeen nooit aan kunnen zetten tot haat en geweld, maar blijkbaar de woorden van een haat-imam wel...!?
Sorry, dat gaat er bij mij niet in.
Zij is alles behalve een vakvrouw.
Zelfs met een relevante opleiding zul je nog genoeg mensen binnen die groep hebben die over dezelfde onderwerpen scherp van mening zullen verschillen
Ik zeg trouwens niet dat ik het oneens ben het haar in deze uitspraak, maar dat betekent niet automatisch dat ik het dan met haar eens ben met al haar meningen. Dat zal per onderwerp verschillen natuurlijk.
Daarnaast, zoals ik al aangaf, Wilders geeft al jaren duidelijk aan over geen enkele empathie te hebben en telkens voor het conflict-model te gaan, dus in zoverre sluit het aan bij de mening van deze vrouw.
Ik ben het totaal niet eens met Wilders en zijn standpunten, maar om hem nou gewelddadig te noemen...
Trouble spelling diarrhoea? There's always the Ronseal standby of 'dire-rear'.
Time is the fire in which we burn.
Waarop de leraar antwoordt: "Wat kan jou dat nou schelen keesje ?"
_o_
Maar het is ook goed om erover te discussiëren. Want daardoor ben ik er achter gekomen, dat de consensus aan beide kanten van het politieke spectrum is dat deze dame weinig professioneel handelt, en dat ik niet teveel waarde aan haar uitspraken moet hechten.
Hoe dan ook, er zijn meerdere geluiden dat dit een gevaarlijk persoon is. Laten we waakzaam zijn met z`n allen....
[ Bericht gewijzigd door zo-is-het op vrijdag 12 augustus 2011 @ 14:18 ]
Gewoon getuigen van weinig empathie, veel koppigheid, en soms wat krachtige uitspraken, en de bevolking ziet het als 'daadkrachtig' ipv kortzichtig, en ze stemmen erop. Als ze het maar kunnen begrijpen, he!?
Ik heb meerdere vechtsporten gevolgd en je leert daar op de eerste plaats discipline en respect. Als je niet luistert kan je rondjes rennen of opdrukken.
Je zou ook kunnen zeggen dat ze de dienstplicht weer in moeten voeren.
Daar leren ze ook discipline en respect. Toen die werd afgeschaft is het mis gegaan. Maar daar ga je dan toch ook niet van zeggen dat ze daar alleen maar leren vechten?
Nu maar weer verder met belangrijke dingen.
http://www.trouw.nl/tr/nl(...)iek-op-afstand.dhtml
Ben geen Wilders aanhanger, absoluut niet, maar mijn excuses als ik je uit je extase haal...
Misschien wel knettergek.
Wilders kan ook zeggen: "Vanuit jouw kijk op de wereld heb je gelijk. Maar is jouw kijk op de wereld de enige juiste? Als jij denkt dat dat zo is, dan zou je misschien zelf opgesloten moeten worden.".
De kogel komt weer eens van links.
Dit mens is staatsgevaarlijk !
Helaas zal ze ook haar inkomen wel weer van de staat krijgen en dan dus de politieke oppositie van Cohen & Co.
Maar nu rest de vraag, mag je kwetsen met woorden.
*********************************************************************
\[b\]Every Need Has An Ego To Feed\[/b\]..............
Slimme tante. Of het hout zal snijden, dat is maar de vraag.
*********************************************************************
\[b\]Every Need Has An Ego To Feed\[/b\]..............
Briljant Geert.
Maar dat zou teveel eer voor haar zijn.
Als je het met hem eens bent, dan komt er daarna nog net even een trap na waardoor je gelijk weer denkt van "Man laat hem oprotten". Misschien ligt het eraan dat ik een stronthekel heb aan pestkoppen en er daardoor dus te gevoelig voor ben, maar ik denk gewoon dat het in het algemeen zijn punt en partij ten goede zou komen als hij eens wat minder als een wilde om zich heen zou slaan en mensen met verschrikkelijke dingen gaat vergelijken.
Maar meneer kan alleen maar uitdelen, want vergelijk je hem met een Soviet dan zit het mietje in een boom te janken op twitter. Net als zoveel andere Politici trouwens (Dibi bijvoorbeeld). Wat hebben we toch dweilen van politici in dit land zeg.
De kogel komt niet van links, de kogel komt niet van rechts, eventuele kogels komen slechts van gestoorde gekken.
Lees deze cijfers er eens op na: http://www.flipvandyke.nl(...)mi-van-islamisering/
Want ze willen niet horen dat hun sprookje misdadig primitief is, ze willen er niet op gewezen worden dat ze steevast uitvreters zijn in deze maatschappij (foute lijstjes).
Sorry hoor maar deze zweefteef mag net als Grote Geert gewoon haar mondje roeren. Anders moet Grote Geert ook maar eens onder het "Zo had je dat niet moeten zeggen" gilde gaan vallen? Of valt die er niet onder omdat je het toevallig met hem eens bent? Nee als je kunt uitdelen moet je kunnen ontvangen!
Ze heeft kritiek op Wilders en dat mag blijkbaar niet.
Je kunt ook over eventuele gevaren van de islam spreken, zonder het te hebben over haathutten, haatbaarden, kopvoddentaks, islamitisch stemvee enz.
Zou het misschien zo zijn dat Wilders in grote make gelijk heeft en dat de rest daarom zoveel moeite heeft met hem inhoudelijk aanpakken?
Maar als ze iets uitvreten kan je natuurlijk ook naar die karateleraar gaan.
Bij mij zaten er destijds ook een paar opgeschoten marokkaantjes op karateles. Toen onze leraar hoorde dat eentje iets had uitgevroten buiten de les om, kreeg hij eerst een vreselijke reprimande voor de hele groep. Later tijdens het sparren ging onze leraar even met dat gastje aan de slag. Feitelijk kreeg hij toen gewoon een pak op z`n sodemieter. Na die dag gedroeg hij zich keurig, voor zover ik kon bepalen.
* mij heeft hij trouwens ook een keer knock out geschopt toen ik vervelend was. Sorry foutje zei hij nog, alsof je dat soort foutjes maakt als je 4e dan bent....
De vraag of er echt haat gezaaid wordt in de haathutten vind Hendrik64 niet boeiend. Hij zeikt liever over dat "je dat ook op een andere manier kunt zeggen!"
Wat ook gewoon de volgende logical fallacy oplevert: als ze nou echt haatzaaien (en dat valt prima te beargumenteren), hoe moet je het dan anders noemen dan haatzaaien?
Of neem je eigenlijk gewoon al meteen een voorschot op dat het 'niet zo is!'?
Maar ze had het inderdaad wat subtieler kunnen zeggen. Helaas worden de mensen die het beleefder willen houden steevast weggezet als slappe theedrinkers dus moet het misschien maar op de manier zoals de PVV+aanhang ook doet, met provocerende oneliners.
[sarcasme]Nee, dat doet hij niet, hij is daar immers van vrijgesproken. Door een (uiteraard) extreemlinkse, partijdige rechter, zelfs![/sarcasme]
Het probleem wat ik heb met Wilders is de manier waarop hij kritiek uit. Hij roept alleen maar negatieve dingen en komt niet met concrete, haalbare oplossingen. Als ergens de grondwet voor aangepast moet worden en internationale verdragen teruggedraaid moeten worden vind ik het niet haalbaar, in ieder geval. De SP benoemde dezelfde problemen al in de jaren '80 en gaf toen al opbouwende kritiek.
Verder zou het helpen als Wilders niet zo generaliseerd. Zeg nu zelf... wat zou het verbieden van hoofddoekjes bijdragen aan de veiligheid op straat? Het enige wat hij met uitspraken als dat bereikt is dat gematigde moslims juist minder geneigd zijn te integreren. Als hij die groep goed geïntegreerden nu als voorbeeld zou aanhalen hoe het wel moet zou de hele toon van de discussie een stuk beter zijn en zouden maatregelen om de echte veroorzakers van overlast aan te pakken meer gehoor krijgen. Maar eigenlijk is dat niet eens nodig: er zijn al genoeg wetten in Nederland om overlastplegers aan te pakken. Daar wordt echter nog niet voldoende mee gedaan
Verder kan ik me helemaal vinden in de woorden van Yi-Long en Ser_Ciappelletto, ik kan eigenlijk alleen maar hun woorden herhalen.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken