Agente die vrouw hard met waterkanon raakte wordt vervolgd
De agente die tijdens de avondklokrellen in Eindhoven op 24 januari 2021 demonstrant Denisa met een waterkanon tegen haar hoofd spoot moet voor de rechter verschijnen.
Het slachtoffer, de Tsjechische Denisa, was volgens haarzelf per ongeluk op die plek met rellende demonstranten terechtgekomen. Toen ze verder wilde lopen werd ze prompt met een harde waterstraal tegen het hoofd gespoten waardoor ze tegen een betonnen wand van de fietskelder viel. Denise liep daarbij een schedelfractuur, flinke hoofdwond en veel blauwe plekken op.
"Achteraf was het een slecht idee om daar te staan maar we hadden echt niet verwacht dat het zo uit de hand zou lopen", zei de vriend van Denisa al eens eerder. De politie was er echter overtuigd van dat de vriend van Denise wel degelijk met de rellen had meegedaan. De waterstraal was dan ook voor hem bedoeld.
Fysieke klachten
Ook Denise was actief, volgens de politie. Zij werd eerder op de fietskelder gespot, terwijl ze filmbeelden van de politie maakte. Onderzoek door de Rijksrecherche heeft echter duidelijk gemaakt dat agenten hen op een andere manier duidelijk had moeten maken dat ze daar weg moesten. "De waterwerper is niet bedoeld om zo op individuen te richten."
"Als iemand tegen andermans hoofd schopt, is het meteen poging tot doodslag. Dit is hetzelfde", zegt advocaat Barbara van Straaten. Volgens haar nam de agente het risico op veroorzaken van zwaar letsel. "Er is hier zwaar disproportioneel geweld gebruikt. Ze mag van geluk spreken dat Denisa het heeft overleefd."
Denisa heeft nog fysieke klachten overgehouden aan die actie. Het Openbaar Ministerie is van plan vast te houden aan een vervolging voor mishandeling.
Buitensporig optreden van de politie leid alleen maar tot meer polarisatie onder de bevolking
SpankmasterC: Tut mir leit Herr AQuila, es soll nicht wieder passieren!
RickoKun: Hey hoi! Ik kom bij dit topiqueje checken weetjuh!
Ik herinner mij dat er voor burgers andere regels gelden, o.a. "minimaal gepast geweld". Als je iemand met een honkbalknuppel tegen zijn schedel slaat omdat hij iets tegen je auto gooit dan sta je ook de volgende dag voor de rechter.
Als politie hoor je gewoon proces verbaal op te maken en niet willekeurig hier en daar geweld te gebruiken op basis van wat vermoeden.
Sehr schnell fur Wappies verboten: het sociale, culturele, maatschappelijke en festivale leven. Welk logo krijgen we opgeprikt?
Maar hee, laten we kijken hoe een (D66-)rechter daar over oordeelt, en de ambtenaar in kwestie die ws naar 'het boekje gehandeld heeft' nog 2 jaar langer in twijfel trekken.
Sorry hoor, maar ik vind dit verhaal erger voor de agente in kwestie die zeer waarschijnlijk naar protocol gehandeld heeft, dan voor de salondemonstrante die nu ws een andere vriend heeft daar nu al bijna 2 jaar voor moet 'boeten'.
Dan maar over laten aan de wet, toch?
[ Bericht gewijzigd door PaRoDiUzZ op maandag 15 augustus 2022 @ 20:05 ]
Mss moeten die wouten eens met een protocol gaan werken zodat ze weten wat ze in godsnaam moeten doen #KANSLOOSNL
De show must go on tenslotte...........
MCB radio 747KHz Middengolf
Die reacties waren er niet toen de beelden er net stonden.
Als je niet geraakt wilt worden, blijf gvd gewoon uit de buurt of zorg dat je er überhaupt al niet staan.
Kunnen ze lunchen met kopschoppers.
Ik denk dat mevrouw zelfs bij een FVD rechter geen kans maakt, aangezien mevrouw ondanks meerdere waarschuwingen bij rellend vriendje ging staan.
Verder sneu ge-edit filmpje en daarom krijgt agente tot nu het voordeel van de twijfel.
MCB radio 747KHz Middengolf
Dus tja... Ik weet ook wel dat waar gewerkt wordt fouten gemaakt worden...
Ben wel benieuwd wat de rechter hiervan gaat vinden...
MCB radio 747KHz Middengolf
Beide kanten maken hier fouten.
Gelukkig hebben personen goede deals gemaakt met mondkapjes.
Over buitensporig gesproken.
Minsister van justitie getrouwd zonder mondkapje. Zag geen waterkanon daar. Idem feestjes van de koninklijke familie. Waar was dat waterkanon ?
En bij gewelddadige demonstraties politie tegenover een bruiloft.
Goh waar denk je dat de politie heen gaat.....
Moet die gek er maar niet tussen staan.
Belachelijk dat een agent vervolgd wordt voor het doen voor zijn werk. Terwijl 99% van de agenten geen reet uitvoerde tegen al die gewelddadige gekken.
MCB radio 747KHz Middengolf
Je vergeet daarbij even dat daar al vele vele uren aan voorafgaan. Waaronder bijna bij elke demonstratie vandalisme en geweld.
Je doet net alsof de demonstranten er 1 minuten hebben gestaan en niets gedaan hebben.
Zal wel aan die 99 procent liggen dan... denk eens na voordat je wat zegt.
Niemand in Nederland wil slachtoffers blijkbaar.
Behalve die 1 procent zoals je zelf al zegt...
Niemand wil die shit. Liegen tegen je familie enzo
Echter als demonstranten geweld gebruiken en vandalisten zijn.. Dan moeten ze wel.
Niemand liegt tegen familie?
Ik denk dat we eerder een tekort aan vriendelijk en lieve welwillende mensen hebben.
Dat zag je wel aan al die wappie schaap demonstraties. Constant geweld en vandalisme.
Die figuren willen alleen maar rotzooi trappen en werk ontlopen.
Ik benijd verder agenten niet. Voor een relatief mager kutsalaris wordt je als een soort soldaatje de meest heftige klote situaties ingestuurd. En als dat dan niet goed uitpakt krijg je van de deugbrigade nog eens een gerechterlijk mes of tien in je rug omdat je een gewelddadig type iets te hard aangepakt zou hebben of omdat ze zeggen dat je teveel daders van kleur oppakt in een wijk waar de bewoners voor 96% 'van kleur zijn....
MCB radio 747KHz Middengolf
Ook de politie kan niet lukraak geweld toepassen.
Een waterkanon van zo dichtbij gericht op 1 persoon onder die omstandigheden kan makkelijk iemand doden.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken