Xs4all: blacklist Brein is dubieus
De lijst van internetadressen die Xs4all en Ziggo van Brein moeten blokkeren om The Pirate Bay ontoegankelijk te maken is volgens Xs4all bedenkelijk. Een aantal adressen zou onschuldige informatie bevatten. Brein stelt zich enkel aan het vonnis te houden en zegt dat Xs4all leugens verspreidt.
Omstreeks 1 februari zullen Xs4all en Ziggo de toegang tot The Pirate Bay volgens een gerechterlijk vonnis gaan blokkeren. De stichting Brein is bevoegd om extra domeinnamen en ip-adressen welke naar de site wijzen aan te leveren, die de isp's vervolgens ook moeten blokkeren. Een aantal door Brein opgevoerde adressen bleek tijdens de rechtszaak al niet meer naar The Pirate Bay te leiden en die werden dan ook uit Breins meest recente blacklist geschrapt. Twee adressen die respectievelijk computerfoto's en de kreet 'yeah' tonen wil de stichting echter niet verwijderen.
Xs4all spreekt van een 'volstrekt willekeurige aanpassing van het vonnis'. "Als Brein het woord 'yeah' al een reden vindt om een heel ip-adres te blokkeren, houd ik mijn hart vast voor de gevolgen van dit vonnis", aldus woordvoerder Niels Huijbregts op het bedrijfsblog. De betreffende ip-adressen, 194.71.107.18 en 194.71.107.19, houden echter wel verband met The Pirate Bay, sterker: de hele range 194.71.107.0 tot en met 194.71.107.255 staat bij whois-lookups als adressen van de torrentsite te boek.
Xs4all concludeert niettemin dat de 'partijdige, private club Brein op eigen houtje het vonnis aanpast'. Brein reageert tegenover Computeridee met de stelling dat de isp leugens rondstrooit: het zou Xs4all al lange tijd duidelijk zijn dat de torrentsite via de betreffende adressen wordt 'opgebouwd'. De belangenbehartiger van de entertainmentindustrie wijst er verder op dat er op basis van verwijzingen naar The Pirate Bay ip-adressen aan de blacklist mogen worden toegevoegd. In het vonnis staat echter dat de website The Pirate Bay via dergelijke adressen zou moeten opereren, en dat is in ieder geval op het moment van schrijven niet zo.
De advocaat van Brein heeft volgens Xs4all aangegeven dat de stichting niet garant wil staan voor de juistheid van de blacklist. Bijgevolg heeft de rechtbank een belangrijk punt genegeerd, meent de isp. "En daarmee hebben we een lastig probleem. Want wie moet het dan doen? Wij kunnen het niet doen, want onze verbindingen zijn straks geblokkeerd", aldus Huijbregts.
Ongetwijfeld is het genoemde verband tussen de bewuste ip-adressen en The Pirate Bay niet aan Xs4all voorbijgegaan. Voor de provider draait het echter om een principiële kwestie over censuur op de content waar de gewraakte ip-adressen naar wijzen, wat dan ook een prominente rol zal spelen in de op handen zijnde hogerberoepszaak. Maar voor de stichting Brein lijkt de zaak niet minder principieel. Blijkbaar gaat het de copyrightwaakhond evenwel niet om de inhoud van de pagina's die op een zeker moment achter een ip-adres hangen, maar om de (toekomstige) bedoeling van de beheerder. Het is de vraag of dat wel binnen de reikwijdte van de gerechtelijke uitspraak valt.
Of roepen we met dergelijke omwegen over onszelf af dat internet nog meer gefilterd en afgeknepen en gecontroleerd moet worden?
zeau...kom me maar halen Kuik...
ow wacht, Fok heeft t gedaan want www.thepiratebay.org staat niet op mijn website.
www.thepiratebay.org
www.thepiratebay.org
En is nog steeds onbereikbaar
'Stichting Brein'.
Word het niet eens tijd voor kamervragen of deze stichting bestaansrecht heeft of recht op subsidie en of de handelswijze van Brein wel aanvaardbaar is.
Niet te zeggen dat het compleet nutteloos is om een provider te manen de toegang tot een site te blokkeren als dat met een proxy makkelijk te omzeilen is.
Of een torrentsite uit de lucht te halen want voor elke torrentsite/nieuwsgroep die uit de lucht word gehaald komen er 10 terug.
Geldverspilling van de overheid en voor de entertainment industrie die Brein ook nog eens iets toeschuiven.
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
Dat rechters in Nederland incompetent zijn was al enigszins duidelijk maar dit is echt een typisch voorbeeld dat laat zien dat ons rechtssysteem verrot is.
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
Go xs4all! Het is van den zotte dat brein een lijst kan bijhouden zonder toetsing van de rechter.
En volledige encryptie van data in packets?
Het internet is te open om alles te controleren. Brein en zo weten dat ze vechten tegen de bierkaai. Echter Tim Kuik krijgt er dik voor betaald dus stopt ie niet.
In elk geval blijkt uit alles dat Brein gewoonweg niet na heeft gedacht.
Ze willen zelf niet de blacklist controleren, maar wel alles er aan toe voegen als het even kan.
En als dan alles zo legaal geregeld wordt (zonder gebruik van proxies) dan zijn straks alle providers in Nederland verplicht om die blacklist te gebruiken, maar niemand in Nederland kan daarna nog controleren of de blacklist nog klopt, want niemand kan meer officieel bij die websites. Schijnbaar vergeet Brein dat even.
Het beste is gewoonweg dat de internetprovider waar Brein gebruik van maakt gewoon alles blokkeert, dan kan Brein officieel ook niet aangeven of iets nog wel of niet op de blacklist thuis hoort.
Hopeloos geval weer dat Brein. Tijd dat het wordt afgeschaft of in elk geval zwaar wordt ingeperkt qua juridische schijnmacht.
Denk dat dat zelfs mogelijk is, gezien censuur in Nederland naar mijn mening, nog steeds verboden en illegaal is in bepaalde plekken.
Iemand reageren hierop ?
Violets are blue
Wololo Wololo
Now violets are red too
Steam: Skullsplitter
Origin-naam:013skullsplitter
er worden bakken met geld verdient door providers en aanbieders van media apparaten mede dankzij het downloaden, de massa producties van deze apparaten waren vast nooit zo op gang gekomen als downloaden niet zo gemakkelijk en bereikbaar was geweest.
downloaden stop zetten betekend enkel technologische en economische achteruitgang, alle investeringen in glasvezel netwerken waren nooit gemaakt als mensen niet konden downloaden... als ik niet kan downloaden heb ik ook geen snelheid nodig dus dit geintje gaat alleen maar bakken met geld kosten voor providers.
en daarbij word er nog steeds genoeg verdient in de film/muziek wereld, ik zal er echt geen cd of dvd meer van kopen als ik hem niet meer kan downloaden, ik zal alleen wat meer moeite moeten doen voor een kopietje en that's it!
Ik vind dit alles werkelijk een ZEER GEVAARLIJKE ontwikkeling. Een private organisatie krijgt de macht om ONS de wet voor te schrijven en om het INTERNET te CENSUREREN. De ISPs worden nu gedwongen een andere wet te overtreden, namelijk die van de net neutraliteit, al is deze nog niet van kracht.
Ze voeren nu een onmogelijke strijd, waar de consument uiteindelijk zal winnen.
Oh men is wel verplicht dit abonnement aan te schaffen omdat er anders een straf op stat van 10 jaar gevangenis en een boete van 10.000.000 voor de platenmaatschapppijen
Leven als een maffia baas, ook sterven als een maffia baas hé Timmetje!
Daar betreft het alleen een DNS blokkade, hier nu zowel DNS als een IP blokkade, met een private partij die de te blokkeren adressen aanlevert en zonder dat er nieuwe wetgeving nodig was...
محمّد هو خنزي | "All that we are is the result of what we have thought." [Buddha] | http://ra.phid.ae/
Andere bedrijven ook wel, trouwens.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken