Nieuws
Spam officieel verboden
Het versturen van commerciële e-mailberichten naar ontvangers die daar niet om gevraagd hebben, is vanaf nu op Europees niveau verboden. Het Europarlement heeft gisteren voor een wet gestemd die het sturen van spam verbiedt.
De vijftien lidstaten die onder deze wetgeving vallen mogen zelf de vorm waarin de wet van kracht wordt bepalen. Zo kunnen ze voor een zogenaamde 'opt-in'-regeling kiezen. Dat houdt in dat het sturen van spam verboden is, tenzij iemand zichzelf heeft opgegeven als abonnee.
De andere optie is de 'opt-out'-regeling waarbij internetters duidelijk moeten aangeven dat zij geen commerciële e-mail van een bepaalde afzender wensen te ontvangen. Dit is vergelijkbaar met wat in Nederland ook voor sommige telemarketingbedrijven geldt.
Het Europees Parlement kon begin vorige maand geen beslissing nemen over het omstreden wetsontwerp. Het pakket van voorgestelde maatregelen werd toen teruggestuurd naar de commissie voor burgerrechten van het parlement. Het massaal sturen en ontvangen van ongevraagde e-mail zou particulieren en bedrijven jaarlijks vele miljarden guldens kosten.
Iig een goede beslissing, dat spammen begint me de keel uit te hangen nu ze het ook al in het Nederlands kunnen. foto
Al enig idee wat de strafmaat moet worden voor zo\'n licht vergrijp.
quote:
Waarom staat dit item wel in de Update-Tracker van Tweakers, maar niet bij FOK!?
errortje, heb \'t al gefixed foto
Watch how I soar.
quote:
Het versturen van commerciële e-mailberichten naar ontvangers die daar niet om gevraagd hebben, is vanaf nu op Europees niveau verboden.
Laat nu 99% van de spam uit de USA komen en die hebben natuurlijk schijt aan Europese regels. Toch?
quote:
De andere optie is de \'opt-out\'-regeling waarbij internetters duidelijk moeten aangeven dat zij geen commerciële e-mail van een bepaalde afzender wensen te ontvangen.
U wilt geen mail meer ontvangen van xyz1232@spam.eu? Prima, dan kijgt u nu mail van xyz1233@spam.eu. Of werkt dat niet zo?
En het gaat om de afzender zelf, niet om het afzenderadres. Dat zijn natuurlijk vaak Hotmailaccounts, maar ook hier: tis een begin (zo zie ik het iig) foto
Watch how I soar.
waar kan ik terecht om mijn ontvangen ongewenste mail af te geven? bij welke instantie moet ik zijn om zo\'n spammer een straf te laten krijgen?
Leuk zo\'n wet, maar daarmee zijn de ontvangers van Spam nogsteeds niet geholpen.
En echt wel dat wij serieus optreden tegen spam shit. Niets irritanters dan van die schijtberichten waar je niets aan hebt.
Beter dat het nu zo geregeld is, nu moeten alle bedrijven zich eraan houden neem ik aan? Maakt het een stuk makkelijker om spam tegen te gaan..
En oh jah, iedereen met een open-relay: DIE DIE DIE! foto
quote:
waar kan ik terecht om mijn ontvangen ongewenste mail af te geven? bij welke instantie moet ik zijn om zo\'n spammer een straf te laten krijgen?
Simpelweg bij de provider waarvandaan het verstuurd is. Dat kan je zien in je mailheaders. De onderste received, daar staan de gegevens van de echte zender (host+ip). Bij die provider moet je zijn. Normalitair gezien onderneemt een provider dan actie tegen die abonnee.
Mocht iemand spammen van een open-relay (server die toestaat dat iedereen er mail via verzend) dan kan je hem opgeven bij zogenaamde ORB lijsten (www.orbz.org). Meeste providers gebruiken die lijsten en accepteren geen mail van de servers die daarin staan op hun mailservertje.
Tjah, er is altijd actie van de ontvangende klant nodig natuurlijk.
FF header-spatie-bericht in venster pasten en alles gaat automagisch. Providers van afzender, "unsubscribe" adres (het oogsten van nog actieve emailadressen dus), gespamde website en open relays worden dan gewaarschuwd. Je kan het ook gebruiken om de ip van een portscanner te toetsen (een soort Whois).
www.spamcop.net
Crevice is... but security isn't.
\'De andere optie is de \'opt-out\'-regeling waarbij internetters duidelijk moeten aangeven dat zij geen commerciële e-mail van een bepaalde afzender wensen te ontvangen.\'
Vaak worden de berichten verstuurd met een onbestaand adres in de Mail-header, zodat replyen met het woord \'UNSUBSCRIBE\' niet eens werkt. Het bericht wordt dan gewoon ge-bounced.foto
Dus ze moeten de regels aanpassen.... wie per spam e-mail stuurt riskeert één jaar lang zware mijn dwangarbeid moet verrichten!!!
Dat betekent als je ongeveer 3000 spam e-mails hebt verstuurt, dan moet je 3000 jaar lange dwangarbeid verrichten!!!
Dat is pas echte goede idee! foto en ook de internet wordt echt rustiger...
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken