FOK!
FOK!


Laatste items
Laatste items
Toon berichten uit deze thema's





Toon berichten van deze types







Actieve items
Actieve items


Forum
Forum


Archief
Artikelen van zondag 17 november 2002

Film Review: My Big Fat Greek Wedding

Carin (carin)
Pa Portakalos is van mening dat een Griekse vrouw moet trouwen met een Griekse man om Griekse kindertjes te maken. Pa Portakalos is ook van mening dat de wereld bestaat uit twee soorten mensen: Grieken en mensen die Grieks willen zijn. Pa Portakalos woont in een replica van het Griekse Pantheon en is er ook van overtuigd dat alle woorden terug te voeren zijn op één taal, het Grieks. Pa Portakalos heeft 'n dochter, Toula Portakalos en Toula breekt zijn hart want Toula wil wel trouwen.....maar niet met een Griek!

Helm voor voetballers

Naar aanleiding van het overlijden van ex-international Jeff Astle pleiten Engelse neurologen voor het invoeren van helmen bij voetballers. Hiermee zouden levens gered kunnen worden. Uit onderzoek is gebleken dat Jeff Astle is overleden aan de gevolgen van het koppen van ballen.

Naast het voorstel van de neurologen doet de Engelse voetbalbond ook al onderzoek naar de gevolgen van het koppen bij voetballers. Een klinische neuroloog, dr. Lester Murphy zei: "Ik denk dat een beschermende helm levens kan redden. Vooral nu er regelmatig spelers klagen over hoofdpijn en misselijkheid."

Eerder werd er vanuit gegaan dat Astle was overleden aan de gevolgen van de zware ballen die vroeger in gebruik waren. Maar de neurologen beweren dat het komt door de duizenden balcontacten met het hoofd. Het gewicht is dan niet meer van belang.

Het onderzoek van de Engelse voetbalbond begon vorig jaar en richt zich op dertig voetballers. Deze dertig voetballers worden tien jaar gevolgd. Regelmatig ondergaan ze MRI-scans om na te gaan wat de gevolgen zijn van het koppen. De Engelse voetbalbond is dit onderzoek begonnen omdat zij verantwoordelijk zijn voor de invoer van hoofddeksels ter bescherming van de spelers.

Engels neurologen willen helm voor voetballers

Mark (Wanco)
Naar aanleiding van het overlijden van ex-international Jeff Astle pleiten Engelse neurologen voor het invoeren van helmen bij voetballers. Hiermee zouden levens gered kunnen worden. Uit onderzoek is gebleken dat Jeff Astle is overleden aan de gevolgen van het koppen van ballen.

Naast het voorstel van de neurologen doet de Engels voetbalbond ook al onderzoek naar de gevolgen van het koppen bij voetballers. Een klinische neuroloog, dr. Lester Murphy zei: "Ik denk dat een beschermende helm levens kan redden. Vooral nu er regelmatig spelers klagen over hoofdpijn en misselijkheid."

Eerder werd er vanuit gegaan dat Astle was overleden aan de gevolgen van de zware ballen die vroeger in gebruik waren. Maar de neurologen beweren dat het komt door de duizenden balcontacten met het hoofd. Het gewicht is dan niet meer van belang.

Het onderzoek van de Engels voetbalbond begon vorig jaar en richt zich op dertig voetballers. Deze dertig voetballers worden tien jaar gevolgd. Regelmatig ondergaan ze MRI-scans om na te gaan wat de gevolgen zijn van het koppen. De Engelse voetbalbond is dit onderzoek begonnen omdat zij verantwoordelijk zijn voor de invoer van hoofddeksels ter bescherming van de spelers.

Russen: 14 liter pure alcohol per jaar

Jim (twired)
Wildehaar had ons via de newssubmit het volgende te melden:

Steeds meer en steeds jongere Russen grijpen naar de drank. Gemiddeld drinkt een Rus jaarlijks 14 liter pure alcohol. Dat zegt het hoofd van het Russische ministerie van volksgezondheid, Gennadi Onischtschenko.

Drievierde van die hoeveelheid wordt in de vorm van sterke drank- zoals vodka - opgedronken. Dikwijls is die afkomstig van dubieuze oorsprong en van twijfelachtige kwaliteit. "Russen drinken echter ook parfums en onderhoudsproducten op", citeert het Russische agentschap Interfax de man.

Volgens statistieken van de gezondheidsadministratie grijpen steeds meer jongeren naar de fles. "De eerste keer is dat nu al op 11-jarige leeftijd. In '91 was de gemiddelde leeftijd waarop jongeren voor het eerst een glas alcohol dronken nog 15-16 jaar."

In Siberië en het Altaj-gebergte in Centraal-Rusland ligt de alcoholconsumptie het hoogst. In de zuidelijke regio's het laagst, een gevolg van de invloed van het geloof en familietradities die het gebruik van alcohol afzweren.

Kaping El Al vliegtuig verijdeld

Rob (R@b)
xf0rz, Qorne en schrijvertje hadden ons via de newssubmit het volgende te melden:

Israëlische veiligheidsagenten hebben zondagavond een poging tot kaping voorkomen van een Israëlisch El Al-vliegtuig. Het toestel was onderweg van Tel Aviv naar Istanbul.

De kaper, vermoedelijk een Israëlische Arabier, zou hebben geprobeerd de cockpit te bestormen van het vliegtuig, maar veiligheidsagenten aan boord van het toestel wisten dat te voorkomen.

Inmiddels is het El Al-toestel veilig geland in Istanbul en is de dader overgeleverd aan de Turkse justitie.

Sanyo introduceert bewakingsrobot

Gerson (M4stermind)


New Scientist magazine zegt dat in Japan een robot onthuld is dat door het huis kan patrouilleren en kan detecteren of er brand is. De Banryu, de naam van de robot, zou zijn ontwikkeld door Sanyo en Tmsuk.

Het apparaat schijnt 1 meter lang te zijn, 70 cm breed en 40 kilogram te wegen. Het apparaat kan zich volgens Sanyo en Tmsuk met 15 meter per minuut voortbewegen, "snel genoeg voor een huisrobot, welke ontworpen is om zich in kleine gesloten ruimtes voort te bewegen", zegt Sanyo.

De bewakingsrobot kan over gaten van 10 centimeter heen stappen en 15 centimeter hoge treden beklimmen, aldus Sanyo en Tmsuk. De Banryu kent drie verschillende modi. Met de afstandsbediening zou het apparaat zo ingesteld kunnen worden dat de gebruiker via een mobiele telefoon commando's kan verzenden en ontvangen.

Naar het schijnt kan in care-taking mode de robot door het huis patrouilleren en voelen of er iemand in de buurt loopt, of het kan rook ruiken. De robot heeft ook nog een huisdier modus. In dit geval gedraagt de robot zich als een hond. Het gehoorzaamt in dat geval op commando's als "sit" of "paw", zegt Sanyo.

Sanyo en Tmsuk zeggen dat ze in december van plan zijn pre-orders aan te nemen. Begin volgend jaar zeggen ze te beginnen met een verkoop van 50 robots voor ongeveer $16.400 per stuk.

'Hersenen van Baader, Ensslin en Raspe zoek'

Ferry (Veerboot)
floyty had ons via de newssubmit het volgende te melden:

Directeur Richard Meyermann van het Instituut voor Neurologisch Onderzoek in Tübingen heeft tegenover Der Spiegel bevestigd dat de hersenen van Andreas Baader, ooit een van de leiders van de Rote Armee Faktion (RAF), en Gudrun Ensslin en Jan-Carl Raspe, twee andere RAF-leden van het eerste uur, zijn verdwenen uit het laboratorium waar zij werden bewaard voor onderzoek.

Volgens de directeur zijn de hersenen van de drie mogelijk verbrand, omdat er in het laboratorium geen plaats meer voor was. Echter sluit hij ook niet uit dat er sprake is van diefstal. De drie werden in 1977 dood aangetroffen in hun cel in de Stammheimgevangenis bij Stuttgart, waar zij een levenslange gevangenisstraf uitzaten.

De onthulling in Der Spiegel komt vlak nadat de tweelingdochters van Ulrike Meinhof, die samen met Baader aan de wieg van de RAF stond, hebben laten weten dat zij willen dat de hersenen van hun moeder worden begraven. Meinhof pleegde 26 jaar geleden in de gevangenis zelfmoord en ook haar hersenen waren voor onderzoek bewaard.

Keroppi gaat een avondje cocoonen

Keroppi
Keroppi gaat een avondje cocoonen

Op een zaterdagavond die ik eigenlijk gepland had als zijnde "uitgaansavond" had ik nog steeds last van een knallende koppijn. Deze 'bass' in mijn hoofd dreunde al de hele dag door en leek me niet echt geschikt om mee op stap te gaan.
Ik kan wel aardig toneelspelen maar om met deze pijn in mijn hoofd een continue glimlach te faken, nee dat was toch teveel gevraagd. En aangezien ik zelf een hekel heb aan mensen die tijdens het uitgaan met een chagrijnige kop rondhangen, besloot ik mezelf en mijn omgeving een plezier te doen en een avondje op de bank te gaan hangen c.q. cocoonen.

Het mooie was nog dat zowel mijn ouders als mijn broertje deze avond niet thuis waren en ik het rijk voor me allen had. Niks ik toch ook vervelender als je chips vretende op de bank hangt en je moeder opeens naast je staat te gillen dat je kruimelt op de grond ("Mam! M'n hoofd doet pijn ja! Fluisteren!").

Nadat ik mijn broertje en mijn ouders het huis had uitgewerkt, besloot ik me eens lekker te gaan aanstellen. Ik rukte op mijn slaapkamer mijn dekbed van m'n bed, sleurde een bijzettafeltje naar de bank en richtte daarmee in de huiskamer een 'alles bij de hand' locatie in, recht voor de tv.

Chips, chocolade (of course), koekjes, zoutjes, thee en diverse frisdranken schikte ik op het bijzettafeltje. Mijn outfit bestaande uit een rokje en een shirtje werd verruild voor een trainingsbroek en zo een foute sporttrui waardoor ik hoopte dat niemand zou aanbellen. Ik krulde mezelf op in een soort van kleermakerszit met m'n dekbed om me heen gedrapeerd en selecteerde uit de tv-gids een avondvullend programma.

Net op het moment dat mijn hoofdpijn begon te zakken en de temperatuur onder mijn dekbed opgelopen was tot behaaglijk ging de telefoon. "Ah, misschien een vriendin die even bij wil kletsen" dacht ik blij en zette de tv al op mute.
Maar nee hoor, geen vriendin met leuke verhalen of interessante nieuwtjes maar een babbelziek familielid. Steeds weer probeerde ik subtiel een einde aan het gesprek te maken zodat ik van die koude vloer af kon met mijn blote voeten en me weer onder mij behaaglijke deken kon vleien. Nadat ik eindelijk op de hoogte was van alle futiliteiten die dit persoon mij wilde melden, smeet ik de hoorn op de haak en sprong met een snoekduik weer op de bank.
Iets wat mijn hoofdpijn niet echt weg deed vloeien.

De tv ging weer van mute af en ik schaarde me onder de restwarmte van mijn deken. Net toen ik halverwege een zak Doritos met salsa dip was belandde ik in een reclameblok. Tussen de deo's voor wasmachines ("Hee mijn vaat ruikt naar viooltjes!") en de luiers met koala-sluiting ("Een KOALA-sluiting, wat moet ik me daar bij voorstellen?") kwam een reclame over de Doritos die ik net aan het wegwerken was. Het spotje vol gezellige mensen die aan het dippen en lol maken waren (niet echt het beeld waar ik aan voldeed onder mijn deken op de bank) werd afgesloten met de slogan: "Dippen doe je met vrienden!"
Nadat ik om me heen had gekeken en onder de kussens geen verstopte vrienden had gevonden schoof ik de dipsaus en Doritos maar opzij en schakelde over op chocolade.


Ondertussen was de vermoeidheid ook al begonnen met toe te slaan en in combinatie met mijn behaaglijke dekbed moest ik moeite doen om te voorkomen dat ik niet in slaap zou vallen. Op een gegeven moment ging het wakker blijven me meer energie kosten dan dat ik via het voedsel voor m'n neus op tafeltje binnen kreeg. Een mooi moment om alles weer op te ruimen en in mijn bed te duiken.

En toen ben ik met een behaaglijk muziekje op de achtergrond in slaap gevallen.

Uitslagen Holland Casino Eredivisie (Week 46)

Ferry (Veerboot)
Weer een nieuwe week Holland Casino Eredivisie ligt achter ons. Een week waarin elf wedstrijden werden gespeeld.

Uitslagen Holland Casino Eredivisie (Week 46)
Dinsdag 12 november
FC Utrecht - FC Zwolle (2-0)

Woensdag 13 november
RBC Roosendaal - FC Groningen (2-0)

Vrijdag 15 november
Willem II - RKC Waalwijk (0-1)

Zaterdag 16 november
FC Groningen - De Graafschap (3-1)

Zondag 17 november
PSV - Feyenoord (1-2)
Excelsior - NAC (0-3)
FC Utrecht - AZ (2-2)
Ajax - NEC (6-0)
Vitesse - SC Heerenveen (1-2)
RBC Roosendaal - Roda JC (4-0)
FC Zwolle - FC Twente (1-1)

Tussenstand Holland Casino Eredivisie (na Week 46)
Pos.ClubAWGVPV-T
1. Ajax 129303034-12
2. PSV 128312729-6
3. Feyenoord 128222630-13
4. Roda JC 125522023-17
5. FC Utrecht 125522016-11
6. NAC 124711917-8
7. RKC Waalwijk 125341815-19
8. Vitesse 124341515-13
9. RBC Roosendaal 124351519-18
10. Willem II 124351517-19
11. NEC 124351515-23
12. FC Twente 123541414-20
13. AZ 124261420-30
14. Excelsior 123451315-20
15. Heerenveen 123361216-22
16. FC Zwolle 123361214-21
17. FC Groningen 12129510-24
18. De Graafschap 12111049-32

Zie voor meer voetbalnieuws de FOK! Competitiemanager! Ook kun je daar je eigen club coachen of meedoen aan de voetbalpool.

Uitslagen HCE (Week 46)

Ferry (Veerboot)
Weer een nieuwe week Holland Casino Eredivisie ligt achter ons. Een week waarin elf wedstrijden werden gespeeld.

Uitslagen Holland Casino Eredivisie (Week 46)
Dinsdag 12 november
FC Utrecht - FC Zwolle (2-0)

Woensdag 13 november
RBC Roosendaal - FC Groningen (2-0)

Vrijdag 15 november
Willem II - RKC Waalwijk (0-1)

Zaterdag 16 november
FC Groningen - De Graafschap (3-1)

Zondag 17 november
PSV - Feyenoord (1-2)
Excelsior - NAC (0-3)
FC Utrecht - AZ (2-2)
Ajax - NEC (6-0)
Vitesse - SC Heerenveen (1-2)
RBC Roosendaal - Roda JC (4-0)
FC Zwolle - FC Twente (1-1)

Tussenstand Holland Casino Eredivisie (na Week 46)

Pos.ClubAWGVPV-T
1. Ajax 129303034-12
2. PSV 128312729-6
3. Feyenoord 128222630-13
4. Roda JC 125522023-17
5. FC Utrecht 125522016-11
6. NAC 124711917-8
7. RKC Waalwijk 125341815-19
8. Vitesse 124341515-13
9. RBC Roosendaal 124351519-18
10. Willem II 124351517-19
11. NEC 124351515-23
12. FC Twente 123541414-20
13. AZ 124261420-30
14. Excelsior 123451315-20
15. Heerenveen 123361216-22
16. FC Zwolle 123361214-21
17. FC Groningen 12129510-24
18. De Graafschap 12111049-32

Femke Halsema onbekend maar bemind

Rob (R@b)
wildhagen en schrijvertje hadden ons via de newssubmit het volgende te melden:

De opvolgster van Paul Rosenmöller, Femke Halsema, blijkt bekend te zijn bij iets minder dan de helft van alle Nederlanders. Zo'n 52% van onze landgenoten zegt die naam op dit moment echter nog niets.

Wel krijgt de beoogd lijsttrekker van GroenLinks een hoog waarderingscijfer van hen die haar kennen; een 6,8. Rosenmöller scoorde vorige week slechts een 5,9.

Dit blijkt uit een door het NIPO gehouden peiling, waarvan de resultaten gisteravond door 2Vandaag bekend werden gemaakt. Daaruit bleek ook dat 55% van de Nederlanders het toejuicht dat Rosenmöller is opgestapt.

Ruim 50% vindt het sowieso een goede ontwikkeling dat de ene na de andere politicus het veld ruimt. Vooral LPF, SP en VVD stemmers zien dat soort veranderingen zitten. De achterban van GroenLinks en de PvdA hebben er de meeste moeite mee.

Commerciëlen van de buis door vogelnestje

Rob (R@b)
floyty, Radio.nl, schrijvertje en qltel hadden ons via de newssubmit het volgende te melden:

Zo'n half miljoen mensen in Den Haag en omgeving hebben vanochtend een paar uur lang een groot aantal commerciële radio- en tv-zenders moeten missen.

De oorzaak bleek gelegen in een vogelnestje, dat in een schotel in Voorburg zat. In warmere perioden wordt daarop regelmatig gecontroleerd, maar in deze tijd had men daar niet meer op gerekend. Het nestje bleek overigens leeg.

In coma na jacht op roze olifanten

Rob (R@b)
BaRdman en psv hadden ons via de newssubmit het volgende te melden:

In België is een 26-jarige vrouw na een avondje flink stappen in comateuze toestand opgenomen in een ziekenhuis, nadat ze op ''jacht'' was gegaan naar roze olifantjes.

De vrouw bleek gevallen te zijn nadat ze langs een gevel omhoog was geklommen om de "roze olifantjes te pakken". De vrouw hield aan haar val een schedelbreuk en breuken in het gezicht over.

Uitslag PSV - Feyenoord

Rob (R@b)
PSV heeft tegen Feyenoord zijn eerste thuisnederlaag sinds september 2001 opgelopen. De Eindhovenaren gingen met 1-2 tenonder in een spannend, soms Engels-voetbal aandoend duel.

Voor rust kwamen de Rotterdammers op een 0-1 voorsprong via Ono. Thomas Buffel maakte er zelfs 0-2 van, een stand die wel enigszins geflatteerd was.

Na de rust zette PSV alles op alles om gelijk te komen. Na 10 minuten in de tweede-helft stond het al 1-2. Toch wist ex-PSV'er Patrick Lodewijks zijn Feyenoord doel verder schoon te houden.

Door de overwinning zijn de Rotterdammers PSV tot op één punt genaderd.

Zie voor meer voetbalnieuws de FOK! Competitiemanager!

Nieuwe activisten op TK-lijst SP

Rob (R@b)
De Socialistische Partij (SP) heeft nieuwe activisten op de kandidatenlijst gezet voor de aankomende Tweede Kamerverkiezingen. Het gaat om vakbondsman Hubert Vankan (bekend van de spoorwegvakbond VVCM en de verpleegkundigenbond NU'91), mensenrechtenactiviste Alejandra Slutzky, en Hans van Heijningen (solidariteitsfonds XminY).

De eerste negen plaatsen op de lijst zijn overigens niet gewijzigd; uiteraard staat Marijnissen op één, gevolgd door Agnes Kant. De huidige acht leden van de fractie in de Tweede Kamer willen allen door en staan bovenaan.

Van die in totaal 25 kandidaten op de conceptlijst hebben er zeker 13 een academische titel. De lijst werd opgesteld door een commissie die was aangewezen door het partijbestuur. Tijdens het SP-congres op 23 november wordt de definitieve lijst, en het verkiezingsprogramma, vastgesteld.

Naam van de leider aanslag Bali bekend

Rob (R@b)
Slambam_ had ons via de newssubmit het volgende te melden:

Indonesië zegt te weten wie de organisator was achter de bloedige bomaanslag op Bali. Het gaat om imam Samudra, die gerelateerd wordt aan de militante moslimbeweging Jamaah Islamiya.

Ook de namen van vijf andere verdachten zijn bekend. Eén van hen, Dulmatin, is een bomexpert. Hij bracht de twee bommen tot ontploffing door een sms-bericht te versturen. Slechts één verdachte, Amrozi, zit vast. Hij werd vorige week aan de pers getoond.

Thom de Graaf opnieuw D66 lijsttrekker

Rob (R@b)
wildhagen en schrijvertje hadden ons via de newssubmit het volgende te melden:

Het congres van D66 heeft gisteren Thom de Graaf met een overgrote meerderheid tot lijsttrekker voor de komende Tweede Kamerverkiezingen gekozen. Er was de laatste tijd veel kritiek op De Graaf. Enkele partijgenoten wilden de hele fractie vernieuwen. De leden konden kiezen uit 11 kandidaten voor het lijsttrekkerschap. De overige tien kandidaten waren echter relatief vrij onbekend.

De Graaf hekelde de gang van zaken na de vorige verkiezingen. Ons land heeft volgens hem recht op een betere politiek dan het afgelopen half jaar. "Er zijn volksvertegenwoordigers afgehaakt omdat zij zich niet meer thuis voelen in het politieke klimaat van schreeuwen zonder nadenken, van beeldvorming zonder inhoud, van persoonlijke aanvallen. Dat is vreselijk. Ik voel mee met Paul Rosenmöller."

PvdA: Verplicht Nederlands voor allochtonen

Rob (R@b)
Het congres van de Partij van de Arbeid heeft gisteren besloten dat het buitenlanders wil verplichten om de Nederlandse taal te leren. Niet alleen mensen die zich in Nederland willen vestigen, maar ook allochtonen die al langere tijd in Nederland verblijven zouden aan die verplichting moeten voldoen. Voorwaarde is wel dat er voldoende plaatsen in Nederland komen waar zij in het Nederlands kunnen worden onderwezen.

Verder besloot het PvdA-congres om de passage over hypotheekrente-aftrek in het verkiezingsmanifest ongemoeid te laten. Pogingen van diverse afdelingen om de plannen tot beperking van de hypotheekrente-aftrek nog verder aan te scherpen, werden verworpen.

Busongeluk nabij Londen eist levens

Johan (LWaS)
Bij een ongeval met een bus op een snelweg ten westen van Londen zijn zaterdagavond zeker zeven mensen om het leven gekomen. Hulpverleners verklaarden ter plekke dat er 37 gewonden onder de passagiers zouden zijn.

Door nog onbekende oorzaak raakte de bus van de weg en sloeg over de kop. Een ooggetuige meldde dat vijf van de gewonden in kritieke toestand verkeren. De gewonden zijn overgebracht naar ziekenhuizen in de omgeving. Bij het ongeval waren geen andere voertuigen betrokken.
Laatste reviews en specials
special
Random Pics van de Dag #2006
special
Random Pics van de Dag #2005
special
VrijMiBabes #320 (not very sfw!)
special
Random Pics van de Dag #2004
review
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl - Cost of Hope DLC
special
Random Pics van de Dag #2003
©FOK.nl e.a.