Nieuws
Het Groene Boekje krijgt concurrentie

Het Witte Boekje zal in papieren en digitale versie te bewonderen zijn. Er zullen een regeloverzicht en een woordenlijst in te vinden zijn. "De regels worden eenvoudiger uitgelegd en soms iets anders toegepast dan in het Groene Boekje", zo zeggen de initiatiefnemers op De Witte Spelling. "We richten ons op gebruiksgemak, en gaan daarbij meer uit van de praktijk dan van de theorie."
De nieuwe regels zijn misschien wel logisch, maar erg ingewikkeld en daarom moeilijk te leren. "Bovendien zijn de veranderingen veel ingrijpender van karakter dan van officiële zijde wordt voorgesteld."
"Aan tal van spellingveranderingen liggen regels ten grondslag die te veel vragen van de taalkundige kennis van de taalgebruiker om ze te kunnen toepassen", is de mening van de bedenkers. "De regels zijn niet leerbaar. Voorbeelden: naast cao-overleg is het VUT-premie geworden, naast Suikerfeest is het kerstfeest en naast 24-jarige is het 24 uursservice."

Het Groene Boekje
Wat mij betreft mag taal wel wat functioneler worden.
Taal is een tool voor de mensen en niet een belastingformulier waar niemand uit kan komen.
Dingen als "een aantal hebben" en "het gebeurd" kom je steeds vaker tegen.
Gaat half Nederland nou 'groen' schrijven, en de andere helft 'wit'?
http://taaladvies.net/taal/advies/vraag/16/
Bij de vorige spellingswijziging ben ik al afgehaakt. Ik vertik het om "panneNkoek" te schijven. In hoeveel pannen is zo'n koek dan gebakken??? Het is gewoon pannekoek, paddestoel, kippesoep, etcetera.
Straks wordt de officiële spelling zeker ook "jongeNtje" en "tangeNtje". Let maar op bij de volgende wijzigingsronde...
Of is dit volgens het bruine boekje? :>
Dat is er waarschijnlijk nog mis met dit witte boekje, dat ze de idioterieën van de vorige spellingswijziging wel hebben overgenomen.
foto
het enigste wat ze kunnen is andere iets door de strot douwen waar ze niet om gevraagd hebben!!
foto
in plaats dat ze de taal aanpassen aan de praktijk, moet de praktijk wijken voor de regels van een paar omhoog gevallen idioten.
Wat een gezeik, brief vol met spelfouten hoeft ook weer niet, maar je kan ook overdrijven ....
Voor de rest vind ik de nieuwe dingen in de vernieuwde regels voor een groot deel echt vaag, jammer, onduidelijk en ononthoudbaar (in tegenstelling tot de meeste 'oude nieuwe' dingen) foto
Iemand was me vandaag voor...
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken