Nieuws
'Studenten moeten harder studeren'

Rutte stuurt de Studentenmonitor 2004 vandaag naar de Tweede Kamer. Hieruit blijkt ook dat rechtenstudenten maar 24 uur per week met hun studie bezig zijn. "Ik ben daar enorm van geschrokken. Hoger onderwijs wordt de komende jaren nog belangrijker dan het al is. We moeten onze concurrentiepositie ten opzichte van China en de VS verbeteren, en dat vraagt om nieuwe leiders in ons land. Die moeten voor een belangrijk deel uit het hoger onderwijs komen", zo zegt Rutte in De Telegraaf.
De staatssecretaris vindt verder dat universiteiten en hogescholen studenten meer moeten uitdagen door bijvoorbeeld de studiedruk op te voeren. "De samenleving steekt veel geld in het hoger onderwijs en mag dan ook verwachten van de onderwijsinstellingen dat ze hun studenten zinvol aan het werk zetten", aldus Rutte.
Hebben ze soms bijbaantjes, om hun studie te bekostigen en te voorzien in hun levensonderhoud?
En die "nevenactiviteiten", wat leren ze daar van?
Ik persoonlijk heb minstens zo veel geleerd van alle SAO's (studie ontwijkende activiteiten) als op het HBO.
Laat ons lekker ons zelf zijn ipv een flauw aftreksel van de VS of China.
Wat wil je nou? foto Harder studeren of harder geld verdienen?
Laat dit vervelende mannetje nou eerst maar eens zorgen dat er genoeg docenten zijn, genoeg goede collegezalen beschikbaar zijn, en de kwaliteit van het onderwijs nu eens gewoon omhoog gaat ... en dan pas mag hij eisen gaan stellen aan de studenten. Want vele collegezalen zitten stampvol, omdat er teveel klassen in 1 zaal gepopt worden, of er zijn gewoon te weinig docenten, of er zijn wel weer andere faciliteiten op de school die niet goed zijn.
Eerst het onderwijs helemaal uitknijpen en bezuinigen op de toelagen, en dan gaan zeuren dat de studenten moeten gaan werken om hun studie te blijven bekostigen foto Zoiets heet oorzaak-gevolg Mr. Rutte.
vroegâh, in mijn tijd, had je al teveel studenten die zich teveel bezig hielden met alles, behalve hun studie.
Het nadeel van een reputatie hebben is dat je deze allang niet meer hoeft waar te maken, maar je de reputatie blijft hangen.
Ook weet ik uit eigen ervaringen dat de hedendaagse stagiaires zich niet meer te moe maken. (Conclusie: het gaat ze allemaal te makkelijk af.)
Maar ja, het duurder maken van het onderwijs is geen oplossing. Dat resulteert enkel in onderwijs dat slechts nog voor de rijken toegankelijk is. En dat is zeer slecht.
Ze moeten wel onderscheid maken, maar inderdaad zijn activeiten naast studie ook ontzettend belangrijk en is het voor veel mensen ook nodig om naast hun studie te werken zodat ze überhaupt kunnen studeren. Maar nee, politiek Den Haag (nouja, Rutten en diegene die het beleid maken) moeten zonodig weer tweezijdig denken, we willen een kenniseconomie; maar we zorgen er wel voor dat studeren moeilijker wordt gemaakt.... Zo komt het op mij over tenminste.
Voeg al die pretstudies eens samen van 4 naar 2 jaar, als 20 uur per week genoeg is!
Mijn zus en aanhang zitten beiden op de TU in Delft en die zijn gemiddeld per week inderdaad 29 uur bezig ja....
NAAST hun colleges.
En daarbij heeft mijn zus ook nog een bijbaan op zaterdag.
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'
Maar je weet waarom dat dat niet gebeurd?
Die korte opleidingen hebben dan geen HBO-titels meer.
En laten we ook eerlijk zijn: ze heeft er zelf voor gekozen. Dus ze mag er ook zelf voor zweten. Ze verdient straks ook zelf haar geld namelijk.
Ow ja, en hoeveel uur is je zus bezig met stappen?
Studeer dus geneeskunde. Alleen vergeet hij een belangrijk iets hierin: Geneeskundestudenten staan veelal idealistischer en gedrevener in hun studie dan gemiddeld. Van die mensen die al jaren wisten dat ze het wilden gaan studeren, en extra hard hun best hebben moeten doen om erin te komen vanwege de numerus fixus voor de opleiding. Daarnaast heb je met je co-schappen nou eenmaal weinig keus, en kun je moeilijk zeggen "Nou, doe nog maar een rondje, morgenochtend half 8 hoef ik de patiëntjes pas weer gedag te zeggen"...
Maar wat wil je ook met een cursus rechten foto
Ik word een beetje gallisch dat hij gemiddelden gebruikt om alle studenten over een kam te scheren. Hij zou ook gewoon de pretstudies eruit kunnen halen.
En over 'onze concurrentiepositie ten opzichte van China verbeteren' praten terwijl hij de rechtenstudie ertussenuit haalt :')! (da's dus onmogelijk om mee te concurreren want landgebonden)
En tja, wil er wel meer tijd in steken, maar wil dan ook wel gemotiveerd worden. Dus of onderwijs van een stuk hoger niveau (al schijnt het niveau in Nederland al zeer hoog te zijn te op zichten van universiteiten in veel andere landen) of een tweede studie. Dat laatste heb ik vorig jaar dus probeerd, maar daar wil de universiteit niet echt aan meewerken. 2 toetsen op hetzelfde moment, onderwijs van verschillende vakken op hetzelfde moment en als je dan iets wilt regelen "kan ik dan misschien de 2 toetsen direct achter elkaar maken" werkt de uni echt helemaal niet mee "nee, sorry dat kan niet, dat is nou eenmaal het risico als je twee studie doet".
Zo frustratie kwijt :-) maar wat ik wil zeggen: kijk naar de oorzaak van waarom studenten er weinig tijd in steken (bijbaantjes, en het toch wel halen van vakken).
Gemiddeld besteedde ik ca 15 uur per week aan studeren, (incl. verslagen maken), buiten de college en practicum uren om
En college's zijn rond de 20 uur per week.
foto
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'
Studie Ontwijkende Activiteiten kort je af tot SOA hoor!
Daarbij zie ik nergens staan dat er minder studenten afstuderen, dus misschien is het gewoon wel allemaal veel te simpel voor ons foto
En helaas val ik niet bij de groep die met 24 uur per week zijn studie kan halen foto (Welke studies zijn dat, dan doe ik er als ik klaar ben met deze studie nog wel eentje bij.)
Tuurlijk, scheer alles maar weer over een kam fotofoto
Dagen van 14 uur zijn inmiddels niet eens meer echt bijzonder voor mij...
Ik besteed niet alle 40 uur in de week aan studeren, heb ook een bijbaan enzenz, maar ik zou het met gemack kunnen vullen. De bijbaan is gewoon nodig (net als sociaal contact, stappen, sporten) om een leven te hebben en als de studiedruk opgevoerd wordt dan ga ik t niet meer redden.
Vraag me toch af of dit niet een 1 of ander elitaire filter is ofzo, zodat alleen kinderen die zelf hun studie niet hoeven te bekostigen een redelijke kans hebben.
Vind overigens sowieso dat er teveel aan onderwijs gesleuteld wordt, de overheid kan beter eerst kijken of maatregel A werkt voordat er vanalles weer veranderd wordt.
Al vorige generaties zeggen dat hun studententijd de beste periode was van hun leven. Ik zie niet in waarom dit voor de volgende generatie niet meer mag gelden. Beetje werken, iets meer studeren, plezier maken, kan allemaal hand in hand. Alleen jammer dat de verhoudingen bij sommigen wel erg krom staan.
I'm going to burn in hell anyway, so why can't I ???
Qlimax-gangers aangehouden met drugs op zak
laat ze dan maar eens heel rap gaan leren i.p.v. uit te groeien tot toekomstig uitkeringstrekker.
mister Rutte de man,
Ik ben het eigenlijk wel met hem eens, alleen is het niet van toepassing op alle studenten.
Mijn huisgenoot had 2,5 uur college in de week en 4 dagen niets omdat er niets aangeboden werd was zij kon volgen. Vindt je het gek dat ze niet aan haar uren komt. Dus de studies moeten meer uren aanbieden en studenten moeten meer aanpakken, althans lijkt mij.
En ik ben ook student dus niet zeggen dat ik een oude lul ben die vindt dat de studenten vroeger harder moeten werken, en ja ik maak wel meer dan 40 uur in de week op mijn stage, buiten het altijd doordenken als je thuis bent hoe je proef beter kan.
TV series: Boardwalk Empire | Burn Notice | Dexter | Game of Thrones | Impractical Jokers | Luther | Sherlock | Sons of Anarchy
Waar gaat het in het leven om? Om dat papiertje, of om een baan en salaris/loon? Of is het misschien NOG subtieler, dwz. gaat het in het leven om een stabiel gezin met genoeg inkomen om je kinderen op te voeden?
Veel te veel prutsers op die hogere opleidingen. Dat was 15 jaar geleden niet anders. "Waarom doe jij HIO? Eh, omdat ik iets met wiskunde wil doen.". Wtf? Wiskunde? Da's toch alleen maar een hulpmiddel, een stuk gereedschap om andere dingen mee te kunnen doen?
Ga a.u.b. de HEAO doen als je niks met je leven weet. Lekker met een colbertje en een koffertje lopen zodat het net lijkt alsof je belangrijk bent foto.
Harder studeren hangt af van je eigen wil en je eigen kunnen. Als je niet wilt, lukt het je niet en kom je nergens. Deze mensen heb je niet nodig in het bedrijfsleven en kan je ook niet ertoe dwingen. DIt is dus een hele foute opmerking geweest om studenten harder te laten studeren!
Jij hebt zelf zeker nooit iets afgemaakt?
En dan kan je nog zoveel lullen over waar het leven om gaat (in ieder geval niet om genoeg geld te verdienen voor een gezin), je hebt maar respect te tonen voor mensen die de wetenschap een stuk vooruit brengen, en er wel een studie van 40 uur per week op na houden. We kunnen niet allemaal Communicatiewetenschappen studeren.
OT: Het is waar dat school hier duur is, té duur zelfs, en het is ook waar dat we onze bèta mensen uit andere landen moeten halen omdat we daar hier de kennis niet voor hebben omdat het niveau simpelweg te laag is en te weinig mensen zich er echt voor willen inzetten. Maarja je doet er niks aan foto
Indeed, what are the roots of western geometry? Nothing else but the Egyptian techniques of surveying property.
Amerikanen zijn niet voor niets zo dom en kortzichtig
WAAROM moeten er zoveel (onzinnige) verslagen gemaakt worden op het hbo? (met mijn opleiding iig)
Met mijn technische studie hiervoor (scheikunde) haalde ik het het eerste jaar lang niet binnen de 40 uur (30 uur college en 25 uur daarnaast was geen uitzondering)
Maar laat ze, er is ook ruimte nodig voor die bijbanen en commissies en feesten, hoger onderwijs is een vorming die een paar jaar duurt en alle S.O.A.'s horen daar ook bij foto
Mijn moeder zei altijd: studeren is ook een baan, daar moet je 40 uur in de week aan besteden. Ergens had ze gelijk, maar met 4 a 5 uur per dag is je concentratie echt op hoor! foto
* He who angers you conquers you
* One who makes no mistakes makes nothing
* First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win
Lekker nuttig.
De stok-achter-de-deur tactiek, van langer studeren is idioot veel betalen, is zinloos. Leerrechten krijgen is toch bespottelijk. Haal je het niveau dan moet je kunnen leren wat je wilt! Desnoods meerdere studies, met subsidie tot je een zekere leeftijd bereikt. Hij deed 8,5 jaar over (kunst)geschiedenis, dat betekent dat ie flink veel historie tot zich heeft genomen. Maar misschien dat voorzitter van de JOVD zijn wel twee jaar studietijd heeft gekost, een klein excuusje.
Indeed, what are the roots of western geometry? Nothing else but the Egyptian techniques of surveying property.
Zelfs niet zoveel zouden mogen werken, zodat ze deze uren weer op school zitten, en in groepen hun huiswerk kunnen maken.
Ik sta er wel versteld van dat heel wat studenten, gemiddeld ongeveer 20 uur werken per week, omdat ze anders niet eens de huur, en een normale maaltijd op tafel kunnen zetten.
En voor ontspanning is al helemaal geen ruimte meer, wanneer je niet werkt.
User van NWS zei: Maak van internet een schoner riool! YES WE CAN!
Lullo scrotum ejaculatio est.
Hattrick: Ladderzatsquad (208243)
Een student is een zuipende, feestende bal die leeft op kosten van de belastingbetaler, veel verder denken veel mensen niet. Het doet me deugd dat dit beeld door Rutte alleen maar erger gaat worden.
Vind hij het echt zo gek dat veel studenten minder tijd aan hun studie kunnen besteden? Als hij wil dat studenten bijbaantjes niet langer gedwongen voor hun studie laten gaan, dan moet hij daar maar mogelijkheden voor scheppen. Zoals hij het wil kan alleen iemand van goede komaf met rijke ouders studeren. Dat is geen angstbeeld voor de toekomst. Er zijn nu al studenten die niet weten hoe ze volgend jaar hun studie gaan betalen.
Rutte staat volledig buiten de werkelijkheid.
Bovendien loopt het bedrijfsleven te mekkeren dat er te weinig bèta-mensen zijn en ik kan me niet voorstellen dat dat op deze manier veel beter gaat worden
maandag t/m woensdag 8:45 tot 17:15
donderdag maar 6 uurtjes foto
en vrijdag (als ik geen handtekenen heb want dan zit ik ook tot 1715 op de tu) 1230
en daar komt dan nog projectwerk acad tekenen en het gebruikelijke huiswerk bovenop
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
Als het niveau nou eens iets hoger zou zijn, iets minder nakauwen en iets meer zelfstandig werken... maar nee, groepswerk dit, verplicht practicum dat..
Ik ben uberhaupt niet zo zeer teleurgesteld in het WO, maar ik had er wel veel meer van verwacht.. Naieve gedachte blijkt achteraf foto
Rutte moet eens iets gaan doen aan het niveau van het WO ipv de student telkens de schuld te geven. Want uit mijn persoonlijke ervaring weet ik dat verreweg de meeste studenten net zo veel doen als zij nodig achten een vak te halen.. en dat is idd zoals hierboven ook al gezegd is, weinig.. maar ik heb er geen problemen mee. Rutte blijkbaar wel. Zonde voor die man... foto
Peaceful Warrior "What are you?" "This Moment"
Mensen die in het nu leven foto
Zelf 8 jaar genieten van het studentenleven en dan iedereen gaan naaien.... sorry hoor, maar velen MOETEN werken om rond te kunnen komen! Is hij vroeger veel gepest ofzo, dat ie nu wraak neemt?
Klopt als een bus, ik zou meer moeten studeren.. maar dan word het zo zwaar.. daar betaal ik niet voor foto
Laat het nou maar lekker zo want studenten zijn de toekomst en als je die nu aanpakt is er dadelijk echt niet veel animo meer om jullie verlepte oude konten te onderhouden. Wat mij betreft worden die oudjes dadelijk niet zo oud meer. Ik onderhoud wie ik wil onderhouden en de rest kan fluiten naar zorg!
wat al blijk geeft dat wat mr (op)rutte hier weer zegt weer van geen kant klopt
dont get me wrong
ik heb vvd gestemd maar hierdoor ga ik toch ernstig twijfelen
Slapen + opstaan = 57 uur
Reistijd a 1 uur naar school en 1 uur naar huis = 20 uur
Werken voor huur/eten/kleren = 20-25 uur
Boodschappen = 5 uur
College = 20-30 uur
Ruim gerekend hou ik 46 uur per week over om in te studeren, te eten en te drinken, te sporten, bij vrienden op bezoek te gaan of uit te gaan. Dit komt neer op maximaal 6 uur per dag voor al deze dingen, in praktijk is dat zon 4 a 5 uur. Het spijt mij heel zeer hoor maar waar moet ik die tijd vandaan halen om harder te gaan studeren???
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken