Nieuws
Exit-polls: Frankrijk stemt NEE

In Parijs en Lyon zijn de stemlokalen 45 minuten geleden gesloten. De uitkomst is een zware tegenvaller voor president Chirac. Tot het laatst bleef onduidelijk of er een meerderheid voor of tegen de grondwet zou stemmen.
Chirac zegt het besluit van de Fransen te respecteren. Hij hoopt dat Frankrijk binnen het verbond van Europa zal blijven bestaand. Le Pen, een groot tegenstander, was verheugd met de overwinning.
Het is voor Chriac een grote nederlaag. Hij was de afgelopen weken tot driemaal toe op de Franse televisie geweest, om de Fransen toe een JA toe te bewegen. Onze premier Balkenende zei dat het ratificatieproces nog altijd doorgaat. Voor Nederland is het des te meer belangrijker om JA te zeggen, om de voortgang van de Grondwet niet te belemmeren.
_
Zie voor meer info: U komt toch ook? en Grondwet Europa of het topic Wegwijs bij het referendum over de Europese Grondwet 2005 in het Politieke forum van FOK!. Er loopt ook een peiling over de Grondwet op de frontpage.
nu.nl
De tegenstanders vierden uitbundig feest. De rechtse nationalist Jean-Marie Le Pen riep Chirac op af te treden na deze nederlaag. Le Pen voorspelde blij dat Nederland woensdag ook nee zal stemmen.
Moge het in nederland ook zo gaan foto
Volgens mij gaan we nog wel met een groter percentage nee stemmen.
Al is het alleen maar om Balkenende voor gek te zetten. (wat ie toch al doet)
Verder maakt het waarschijnlijk toch niet veel meer uit.
Deze uitspraak mag hier ook wel staan
Spel- en typefouten voorbehouden.
(ik! wil! cheerleader! smileys! op! de! frontpage!!!!!)
80% weet waarschijnlijk niet eens wat de grondwet inhoud. Het is zelf zo belachelijk dat bij intervieuws sommigen gewoon "neen" gingen stemmen om Chirac & de regering te treffen.
foto
Ik hoop dat nederland er ook zo`n mooie score van maakt.
Met een grondwet zijn we echt beter af. Of geloven we echt allemaal fabelverteller Geert?
Moet je je voorstellen dat zo'n beetje een kwart van de criminelen 'Jezus' zou heten. Werkelijk een schande voor je religie :D.
Dat gemier over dat ze in Nederland alleen nee stemmen om de regering dwars te zitten: Na alle tegenvallers met betrekking tot de EU waarvan beloofd was dat het een voordeel zou zijn, is het niet meer dan logisch dat mensen wantrouwen koesteren.
Frankrijk foto
Ik stem ook nee, om meerdere redenen. Hier een paar:
1. Ik vind het prima zoals het nu is.
2. Ik wordt doodmoe van Europa. Laat landen lekker voor wat het zijn, dat gebemoei met buurlanden moet maar eens afgelopen zijn. Laat ieder land in zijn waarde en probeer niet alles onder een vlag te brengen. De hele bloody wereld bemoeit zich met elkaar. Het wordt eens tijd dat mensen en landen zich weer met hun eigen zaken gaan bemoeien.
3. Stistaan is achtuitgang? Nou, ik vind de vooruitgang van tegenwoordig nog meer achteruitgang.
4. Een grondwet hoort geen 400 pagina's te zijn, een grondwet moet op een a4tje passen (een gegraveerde steen het liefst), en echt door iedereen begrepen te worden.
5. Alles wat ik tot nu toe gehoord heb over de grondwet raakte kant noch wal. Hierdoor krijg ik het gevoel erin geluist te worden. En bij twijfel stem is het gewoon nee.
6. Er worden achterbakse methodes gebruikt om mensen te overtuigen, zoals de keuze gelijk te trekken aan de intelligentie van de persoon. Zoals de vragen op referendumwijzer.nl, die doortrapt en om de tuin leidend gesteld worden, zodat het lijkt alsof je tegen bepaalde ontwikkelingen ben als je oneens kiest, i.p.v. dat je er tegen ben dat de EU het oplost.
7. Deze grondwet raakt veel meer dan slecht "grondzaken". De issues die je regelmatig voorbij hoort komen zouden niet in een grondwet moeten staan.
Maar boven alles:
ER WORDT VEEL TE MAKKELIJK OVER GEDAAN!
Dit is de fucking grondwet waar we het over hebben! Er zijn bergen mensen die voor stemmen, maar het overgrote merendeel van die voorstemmers zijn compleet onverantwoord! Te bedenken dat een berg van die mensen voorstemmen omdat denken dat het intelligent overkomt, omdat de "massa" nee stemt en zij zich daarboven voelen staan (klinkt als de regering). Nou, ik denk dat de massa donders goed weet wat het wil. En in dit geval ben ik het er compleet mee eens. Als je wil dat het nederlandse volk het ook wil moet je duidelijk zijn (en moet het ook iets zijn dat we WILLEN!). Dat is hier absoluut niet gebeurd! Voor veel mensen is het gewoon gokken, met nee als veiligste keus.
En voor de Ja stemmers, denk eerst even aan dit gezegde:
ASSUMPTION IS THE MOTHER OF ALL FUCKUPS..
foto
Had het al kunnen voorspellen, die grote NEE foto
wat een simpele zielen, als het zo niet lukt duwen we die grondwet wel op een andere manier door de strot. Mwa, uitstel, maar afstelt zal er niet komen. Genoeg vriendelijkheid, over 10 jaar dwingen we hem er wel doorheen.
Wie gaan zich meer laten ontmoedigen te gaan stemmen, de JA- of de NEE-stemmers? Of wie worden er 'lui' door?
Stel dat de verdeling ongeveer gelijk blijft. Dan kunnen we de volgende situatie krijgen. Vooraf had 60% reeds aangegeven niet te gaan stemmen. De Franse uitslag kan dat prercentage over de 70% duwen. Dan kan Nederland Woensdag met tegen de 60% NEE zeggen, maar is de opkomst onder de 30% en zegt de Tweede Kamer JA.
Alleen CDA en PvdA hoeven maar JA te zeggen en Nederland heeft de grondwet geratificeerd. En die doen dat met bovenstaande cijfers.
Fok draait door.. foto
De uitslag is betreurenswaardig.
Orthodox dreams and symbolic myths
From feudal serf to spender
This wonderful world of purchase
Nu wij nog .... wel allemaal gaan stemmen he
Le Pen (FRONT NATIONAL) blij.
Staan we in ieder geval niet alleen voor lul...
Dat dan weer wel.
Maar goed, ik drink er iig al een biertje op foto
In order to shame it's inadequacy,it is necessary to act outside the law to pursue natural justice.
Deze grondwet is veel te federaal, veel te neoliberaal en er is te weinig rekening gehouden met wie veel betaalt en wie veel ontvangt.
Tijd om die punten er uit te snijden en de pluspunten te behouden! foto
2)We kunnen niet zonder Europa, en ik snap niet dat iemand dat zou willen
3)Stilstand is achteruitgang foto
4)Ik zou me juist zorgen gaan maken als de grondwet op een a4tje past. Nu is het tenminste uitgewerkt. En niet iedereen hoeft het te begrijpen, we geven daarom ook een mandaat aan mensen die het wel begrijpen
5)Dat jij het niet snapt is iets anders. Maar je hebt gelijk, ze hadden de informatie juist aan de zwakkeren des samenleving moeten richten
6)Geldt ook voor de nee-kant
7)voorbeeld?
(Stem NEE dus)
Waarom denk je dat je 4 jaar rechten moet studeren voordat je je uberhaupt een KLEIN beetje in een KLEIN gedeelte van danwel Nederlands recht, danwel internationaal recht etc. hebt verdiept? Regels en wetten ZIJN nu eenmaal zo complex, en daar is onze ordelijke samenleving op gebaseerd. Als je simpelheid wil, moet je naar Iran ofzo gaan, dan gooien ze wel wat stenen tegen je aan.
Jammer dat er te veel niet inhoudelijk denkende mensen zijn... Maar ja.... Doe je nix aan he. Ze zijn in FR al net zo dom als hier.
Komakie: "Van sneeuwballen gooien komt boemsen!"
Shaun Farmer: "That's gnarly"
SP: Als je er niets over weet moet je alsnog tegen stemmen. Euro erbij halen etc 2e keer noem het dan gewoon Bestuursverdrag Referendum in meerdere landen... Makkelijk over doen? Als ze er makkelijk over deden was het allang met de meerderheid aangenomen hoor...
Ik lees bij jou pas geen argumenten... foto
Laat eerst alles maar eens netjes geregeld worden:
- gelijke bijdragen, niet wij 180 en andere landen maar 33 euro pppj
- verbod op voorstellen van ridicule wetgevingen zie: Conservatieve Roemenen willen homoverbod
-vaste zetel, dus geen brussel-staarburg gependel a 520miljoen per jaar
-schrappen van zaken over een begrotingstekort, o.a. Duitsland en Frankrijk lappen die regel toch aan de laars
Dus als meneer Wilders mijn mening deelt, prima, de SP schijnbaar ook en nog meer partijen. Kuddedieren bij de VVD en CDA tja..... kortzichtige mooipraters dat zijn het. Of ben je het "incidentje" al vergeten over het te goedkoop inruilen van de euro?
Ik vind het prachtig dat Frankrijk nee heeft gestemd, dat zal in Nederland ook de twijfelaars over de streep trekken.
Ik ben benieuwd hoe de uitslag in NL gaat worden. Ik heb het gevoel dat het erom gaat spannen.....
En je hebt de grondwet niet goed begrepen getuige je Wilders reactie...
@ Underdoggy:
Heb Harry van Bommel bij Knevel zijn 1-minuut durende monoloog wel gehoord in het debat met Mark Rutte (met wie ik het normaal ook niet eens ben, maar dat is een andere zaal). Van Bommel had het een MINUUT lang over intimidatie en propaganda van de huidige regeren, en dat DAT al reden genoeg moet zijn om NEE te stemmen.
HALLO! foto
Waar blijven je echte argumenten dan? Terwijl Mark Rutte nog een keer alle voordelen opsomde met betrekking tot economische samenwerking, misdaadbestrijding, asielzoekersproblemen gaat Van Bommel op de man af spelen. Heel goed, SP. foto
Mensen hebben genoeg kennis en kunnen om hier zelf een beslissing over te nemen. En voornamelijk: "Het volk heeft het recht hiertoe"
Er komt geen oorlog, inkakkende economie. Dat zijn pas fabeltjes.
Ja, ik ben tegen, maar niet door wilders, die kan me gestolen worden.
Het schijnt dat alle meelopers nu voor nee gaan kiezen in dit land. foto
Facebook | Lexie @ Twitter | 026 forum
gewoon stemmen wat je al wilde.
Het zou mooi zijn als wij over die 55% heengaan.
2) We hoeven niet zonder europa.. een samenwerkings verband in andere vorm is ook mogelijk zonder de grondwet... Is altijd goed gegaan
3) Nederland staat niet stil maar gaat achteruit... Wordt dan nog veel erger
4)De grondwet is niet eens af dus waarom stemmen op iets wat niet eens af is... Als jij gaat werken, teken jij een onvolledig contract waar je werkgever nog veranderingen aan kan doen?
5)En dat hebben ze niet gedaan.. Dus is er geen reden om ja te stemmen... Eerst zorgen dat iedereen de voordelen en nadelen kent
6)Is geen argument.. De nee kant misbruikt ons belasting centen in ieder geval niet daarmee
7)Het komt er gewoon op neer dat een gezamelijk ze 1 land kunnen overstemmen...
Maar zolang de grondwet niet volledig is, is het onmogelijk om hier verder een duidelijk beeld over te geven..
Zet jezelf daar toch boven, boven die voetbalmentaliteit, en laat zien dat je met goede wil er WEL wat van kan bakken, en dat hechtere samenwerking WEL mogelijk is.
Je jammert nu net als een vette dikzak die huilt omdat ze niet kan afvallen en er nog maar een slagroomtaart induwt. Als je het leefklimaar in Europa wil verbeteren, kun je best bij jezelf beginnen!
Stem dus JA!
maar ik weet zeker dat pseudo wetenschappers ongelijk hebben.
Met hun NON gaan we niet JA stemmen om "hen een poepie te laten ruiken" :')
Ill quit thinking w my dick when u quit fucking with my head
Forum 62 addicted
Frankrijk + Nederland = foto "Grondwet"
Zoals iemand anders al zei moet een grondwet niet bestaan uit 400 (!!!) pagina's. Neem es een voorbeeld aan de grondwet van de VS... 1 A4tje!!!!!!!!!!!
Als men hier in 1999 mee was gekomen, geloof me het was met open armen ontvangen, maar nu in een klimaat waar het woord terrorisme vaker wordt gebruikt dan het woord voetbal.
Domme fransen, Nee stemmen om de president te plagen. Nee stemmen om er bij te horen. Dom Dom DOM!!!!
Forum 62 addicted
Politiek is geen wedstrijdje met winnaars en verliezers. Het opblazen van de EU, zoals ene enge LePen graag ziet, is niet wat ik en velen met mij voor ogen hebben met onze NEE stem, a.s. 1 juni.
Nu hier nog!! foto
Waarom denk je dat een Rechtenstudie 4 jaar duurt, op universitair niveau, en dat afgestudeerden zich dan slechts zeer beperkt verdiept hebben in een bepaald soort recht? (Nederlands, internationaal, bedrijven... etc.)
Regelgeving in een orderlijke, moderne, westerse maatschappij IS nu eenmaal niet makkelijk, en kan niet op 2 stenen ter grootte van een A4 gehakt worden. Als jij MAKKELIJKE regelgeving wil, moet je maar in de binnenlanden van Afrika gaan neuzen, of naar Iran gaan waar je een paar stenen tegen je kop gesmeten kunt krijgen omdat dat toevallig ergens zo in een 4-pagina tellende samenvatting van de Koran geschreven staat.
foto
met een nee stem komt er geen hek om nederland
Nou omdat hij graag willen dat het verschillende ideeen brengt
wij leven in een democratie
dat is nog steeds dat het volk beslist..
Zeker over grote dingen zoals dit.
En dat is de reden van een referendum foto duidelijk?
+van wat de rest al gezegd heeft, we WILLEN geen Europa zoals ons nu door de strot geduwd word.
foto grondwet
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken