Dat YouTube veel publiek trekt, was reeds bekend. Dat de website verschillende muzikanten een steuntje in de rug heeft gegeven bij het ontwikkelen van hun carrière, is ook niks nieuws. Het leven van de 18-jarige Zevenaarse Esmée Denters dreigt dankzij YouTube echter wel een hele bijzondere wending te nemen. Mogelijk krijgt zij in de Verenigde Staten een eigen realitysoap.
Esmée deed in 2005 mee aan het televisieprogramma Popstars: The Rivals, maar kwam toen niet verder dan de eerste ronde. Een half jaar geleden schreef de zangeres zich in op YouTube, en daar bleek zij plotseling wel populair. Dankzij haar vertolking van liedjes van onder andere Shakira, Beyoncé en Otis Redding kwam haar 'channel' met 1,5 miljoen bezoekjes op de 22ste plaats in de lijst van best bekeken channels. Platenmaatschappijen uit Nederland, Duitsland, de VS en Frankrijk volgden met het aanbieden van een platencontract.
Op haar fansite Esmeezone.com meldt Esmée dat er in de Verenigde Staten zelfs plannen zijn voor een realitysoap rond de productie van een eventueel debuutalbum. Op het moment is Esmée in een studio in het Zweedse Göteborg bezig met opnames. Niet bekend is nog wanneer we het eerste album van de YouTube-ontdekking mogen verwachten.
Denters met haar vertolking van John Legend's 'Save Room'
Slim van haar. Ik heb haar al eens gehoord, zingen kan ze zeker. Maar ze heeft gewoon niet d epotentie om een ster te worden. Ik vind haar iets te gewoontjes. Maarja, smaken verschillen.
Op vrijdag 23 februari 2007 @ 18:39 schreef Halve-Amerikaan het volgende: Good for you Esmée!!! Ik hoop dat ze een goede leuke carriere tegemoet gaat, en niet als gek Britney, Shakira of Christina gaat imiteren.
Wat heeft Nederland een verschrikkelijke klaagcultuur gekregen Klaag ik
/ontopic;
Heel leuk voor haar. Haar stem is goed, maar niet bijzonder, en dat is een vereiste voor door te breken als je een carriere wilt hebben langer dan 1 a 2 jaar. Wel leuk is het om te zien hoe 'homebrew' media doorbreekt en sites zoals Youtube bekend worden. We staan aan de vooravond van een revolutionaire doorbraak in cultuur en dat allemaal dankzij internet.
Grappig, bij de titel dacht ik al aan esmee denters, en dat terwijl ze alleen maar paar redelijk gezongen liedjes er op heeft staan? Maja verder ken ik geen populaire nederlanders op youtube.
Ze heeft een leuke stem maar heeft echt zangles nodig, ademhaling bv is niet goed en ze misbruikt haar stem teveel.
Wel leuk dat een stadsgenote (arnhem) in the picture staat.
ik als dj wacht op haar plaatje.. rips van youtube voldoen niet aan de qualiteitseisen van mij.. maar haar stem is beter dan zijzelf vind ik.. ik vind dat ze tijdens het zingen haar mond zo raar trekt.. (Daar kan natuurlijk wel veel in ) maar goed..
even @redactie: veranderen jullie Shakire in Shakira
@Hertog_Martin: ik sta ook ergens op YouTube.. ben ik niet populair dan xD
Zoals alle shit die op tv komt. Geen creativiteit en inspiratie, gewoon kopietjes en mooie mensen die een beetje kunnen zingen maar nog nooit een gitaar van dichtbij hebben gezien. Lachwekkend dat dit soort dingen nog populair zijn ook... Ik wed dat meer dan de helft van de jeugd nog nooit naar 'echte' muziek heeft geluisterd -> Muziek bespeelt door iemand met een instrument en die zijn eigen gevoel op papier heeft gezet. Alleen maar troep geschreven door 'professionele' songwriters voor hoeren zoals beyonce / spears / aguilera etc en de songwriters die wel op tv komen komen met ongeloofelijke clichés aanzetten en veel te 'schone' producties.
Oh ja en zie je ooit nog lelijke mensen op mtv? Triest.
Op vrijdag 23 februari 2007 @ 18:55 schreef Sk00p het volgende: Ik vind haar zo een kopieerapparaat van Beyonce!! geen eigen stijl, in princiepe gewoon niks... het is leuk maar niet geweldig..
Eerlijk gezegd vind ik haar ook een beetje 'nep' . Ik zou in ieder geval nooit een cd van d'r kopen
Als je wat meer liedjes van d'r luisterd dan zie/hoor je dat ze echt wel talent en een mooie stem heeft. En ze heeft ook echt een berg fans op Youtube zo te zien
jezus gewoon een breezah die karaokeliedjes op dr webcam zingt en dan niet eens echt goed, iedereen kent wel iemand die een beetje kan zingen zoals zij. onbegrijpelijk dus, zal ook wel floppen, t is meer omdat t nu in t nieuws zo gehypet kan worden omdat ze toevallig de eerste is.
Op vrijdag 23 februari 2007 @ 18:39 schreef Halve-Amerikaan het volgende: Good for you Esmée!!! Ik hoop dat ze een goede leuke carriere tegemoet gaat, en niet als gek Britney, Shakira of Christina gaat imiteren.
Ik moet er niet aan denken dat ze straks met kale kop en kut uit een taxi stapt, Esmee blijf jezelf en laat je niet gekmaken!
Hoe zei Viggo Waas dat ook alweer op zijn Cruijffiaans in Kopspijkers "One day fly"?
"Ja dit is dus een slechte compositie, slecht arrangement, slechte productie, slecht gezongen, slechte tekst, slecht gespeeld, dus dat zal wel weer een hit worden. Maar dat is logisch."
zoiets gaat hier ook op, alhoewel ze er niet verkeerd uitziet
Leuk dat ze zo populair is geworden Al moet ik wel dat haar stem nog een 'ruwe diamant' is. Ze heeft nog een hoop zangtechnieken te leren / te beheersen. Ik vind dat ze afentoe nogal wat nasaal zingt en ik mis de eigen klank... Ik hoop dat ze het ver schopt, want ze heeft aardig wat potentie