Geen as meer uit de vulkaan op IJsland
De vulkaan op IJsland die het vliegverkeer in Europa grote problemen bezorgde, lijkt zijn activiteit te hebben gestaakt. Volgens een zegsman van het Meteorologische Instituut in Reykjavik zondag komt uit de vulkaan onder de gletsjer Eyjafjallajökull noch vulkaanas noch lava aan de oppervlakte.
De wolk die in de atmosfeer komt, bestaat alleen maar uit waterdamp. Maar "het is nog een beetje te vroeg om de uitbarsting officieel voor beëindigd te verklaren", aldus een zegsman van de IJslandse autoriteiten.
Sinds de uitbarsting op 14 april begon, veroorzaakte de vulkaan veel overlast voor vakantiegangers, zakenreizigers en mensen die in de omgeving van de gletsjer wonen. Duizenden vluchten werden geschrapt en luchtvaartondernemingen en vliegvelden leden miljardenverliezen.
Zzzzzzzzzzzzzzzzzz
I still hesitate to use spaces
in file names.
OT: Ik snap dit niet. Verleden week was nog in het nieuws dat deze vulkaan nog drie jaar onrustig kan blijven...
Gisternacht 4 aardbevingen onder Katla..
dat je daarin trapt...
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken