Nieuws
Soldaat van Oranje zaterdag gecremeerd

Vrienden en bekenden van over de wereld zullen de plechtigheid voor Nederlands bekendste verzetsstrijder bijwonen, aldus de familie. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft gemeld dat bij de uitvaart geen leden van de koninklijke familie, met wie hij bevriend was, aanwezig zullen zijn.
Hazelhoff Roelfzema werd bekend door zijn boek Soldaat van Oranje, over zijn belevenissen in de Tweede Wereldoorlog. Het boek werd later succesvol verfilmd. Hij overleed vorige week op 90-jarige leeftijd op Hawaii, waar hij de afgelopen jaren woonde. In zijn vroegere woonplaats Wassenaar komt een klein monument, waarin zijn as in een urn bijgezet zal worden. Dat zal pas volgend jaar gebeuren, aldus de familie.

90 jaar werd 'soldaat van Oranje'
Thanx voor het niet opgeven van de strijd voor de vrijheid!
Just Fok Your Live!!!!
In Duitsland werden Amerikaanse piloten die neerkwamen vaak heel snel door de Gestapo en de Abwehr afgehaald, want anders werden ze gewoon gelyncht en gekielhaald door de lokale bevolking die alle bommen op hun dak kreeg.
En zelfs in Nederland waren ze in bepaalde landsdelen niet zo populair wegens hun bombardementen. Denk aan Enschede en Nijmegen in februari 1944.
En ook Nederlandse steden zijn het doelwit geweest van westelijk-geallieerde terreurbombardementen. En Wilhelmina mócht niet protesteren hiertegen.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken