Nederlanders slapen te weinig
Het slaaptekort zorgt er ook voor dat één op de zes mensen wel eens in slaap valt in de bioscoop of tijdens een feestje, en dat twee procent van de mensen dat zelfs regelmatig doet. In erge gevallen kunnen slaperige mensen zelfs brokken maken; naar schatting heeft 20-30 procent van de verkeersongevallen met slaperigheid te maken.
Slaapdeskundige en onderzoeker Victor Spoormaker denkt dat mensen door de korte nachten een slaaptekort opbouwen. Dit zorgt er onder meer voor dat men in het weekend probeert de verloren uurtjes in te halen, door veel langer te slapen dan normaal. "Mensen die doordeweeks te weinig slapen krijgen op den duur een chronisch tekort aan slaap. Ze functioneren nog wel, maar verre van optimaal."
Vooral de echte avondmensen zouden een probleem hebben met de '9 tot 5'-mentaliteit in Nederland. Mensen die pas na twaalf uur moe worden, slapen namelijk gemiddeld een vol uur minder dan mensen die voor elf uur hun bed opzoeken. "Dat zijn dus degenen die maandagochtend pas na drie bakken koffie hun ogen open kunnen krijgen", aldus Spoormaker.
Volgens Spoormaker moeten de klachten van mensen die moeite hebben met vroeg opstaan serieuzer genomen worden. Hun slaap-waak ritme zou namelijk geregeld worden door hun hersenen, zonder dat de avondmensen er zelf veel invloed op hebben.
Facebook | Lexie @ Twitter | 026 forum
Nergens last van foto
dit voor het oude wrak.
Maar ik vind de conclusies wel erg ongenuanceerd. Er zijn ook wel mensen die écht minder slaap nodig hebben. En bijvoorbeeld in de kerk in slaap vallen, zoals mijn vader regelmatig overkomt, heeft lang niet altijd te maken met een slaaptekort. foto
Ik heb altijd drie bakken koffie nodig, hoeveel ik ook geslapen heb.
Veel vermoeider... langzamer met oplossingen bedenken etc. Dus moet eigenlijk wel meer slapen... maar goed... met maatschappij van tegenwoordig is tijd geld. En als je niet genoeg werk doet wordt je er uit geconcureerd.... dus mja... idd... weekend inhalen... als ik dan toevallig vrij ben en niet naar een klant hoef...
Maar eigenlijk nergens last van. sommigen hebben ook meer slaap nodig dan anderen volgens mij.
ik ken het probleem...
ik heb een eigen zaak en dan is slapen maar een bijzaak....
ik slaap gemiddeld 6 uur per nacht... foto foto
Ik heb dan ook wel een gehoorprobleem wat dit veroorzaakt
Sommige mensen gaan nou eenmaal later naar bed (de nachtmens) en staan iets later op en anderen duiken zowat na hun werk en avond eten in bed foto (zonde van je leven dan... 7 uur op dan rond 6 uur thuis dan eten maken etc en dan 2 uur later al je bed in).
Al doe ik trouwens nog zo mijn best (al mn hele leven een probleem) ik val zelden voor 12en in slaap... meestal rond 3 uur pas. Dat is dus ook wel kut als je vroeg je nest uit moet.
Ik kan echter wel echt lang zonder slaap voordat ik echt compleet instort foto
http://www.wistudat.net/popup.php?id=35
Dit stukje is dus onzin
Mijn gemiddelde nacht (doordeweeks) bestaat uit zes uur en dertig minuten.
loop idd van 7 tot 12 altijd foto rond..... dan doet t meeste t nog niet optimaal nee foto
zoals H. Bouazza zei: (niet precies zo, maar een beetje)
"Het probleem van de chagarijnigheid in Nederland komt omdat iedereen wakker word door die irritante wekkers. Als je nou wakker wordt door een zonnestraaltje in je oog of het gezang van de vogels, dan kom je veel beter je bed uit."
hij heeft wel gelijk hoor foto
Kentucky Fried Cruelty
Dan zal het wel een bullshit bericht zijn.
http://www.wistudat.net/popup.php?id=35
Soms ben ik de hele dag lam als ik 8 uur slaap en heb ik er genoeg aan 6.
Meestal is het andersom foto
Ikzelf heb trouwens geen moeite om naar bed te gaan als er niks meer te doen is, maar ik chat vaak nog tot laat op de avond.... Daarom slaap ik 7 tot 7,5 uur en ik heb nooit ergens last van gehad... Nou ja, toen ik de laatste keer uit Californie terug kwam had ik door omstandigheden bijna 3 dagen geen slaap. Op het laatst was concentreren een klein beetje lastiger, en slaap toen ik eindelijk in bed lag niet ver weg, zelfs met buren die in de muren aan het boren waren foto
Werken, werken en nog eens werken en dan raar vinden dat mensen moe zijn. Ik ben van mening dat het niet komt door die 40 minuten minder slapen maar door die paar uur meer werken.
Misleidende TT"s
Mooie auto!
Het lijkt me eerder dat er een soort van lichte "internetverslaving" ontstaan is bij veel mensen. Ik bedoel: wat is er mis met je als je om 1:00 uur 's nachts nog op FOK! onzinberichten loopt te typen? foto
"Enkele aantekeningen die bij dit onderzoek gemaakt moeten worden zijn echter de volgende zaken: De mensen moesten zelf aangeven hoe lang ze sliepen per nacht, wat uiteraard niet absoluut betrouwbaar is.
Verder werd er niet gekeken naar de gezondheid van de mensen en naar de kwaliteit van de slaap. Het ligt nogal voor de hand dat gezonde mensen minder slaap nodig hebben dan oudere mensen. Het is dus maar de vraag in hoeverre dit onderzoek de juiste conclusies heeft getrokken. Het is wachten op meer onderzoek naar dit onderwerp."
Wie weet waren de mensen die gewoon 8 uur sliepen wel gemiddeld ouder. Het is bekend dat oude mensen vaak langer gaan slapen.
http://www.wistudat.net/popup.php?id=35
ik kan niet slapen voor 1 uur, en meestal slaap ik ook maar een paar uur per nacht, en dan om 6:50 weer op.
af en toe heb ik ook dat ik maar een half uur slaap voor school / werk.
en in het weekend inhalen lukt ook niet echt, dan lig ik om 6 uur in me bed en dan slaap ik pas om 10 uur... :\
Afgelopen nacht: 3:15 toen ik in bed lag, en 7:45 er weer uit: 4:30 uur gelapen dus... ik val hier achter de pc bijna in slaap... ik heb dat altijd zoiets:P nja druk leven foto (en avondmens)
www.ErwinB.nl
Van 11 tot 11 is het nacht, van 11 tot 3 is het ochtend, dan ga je naar je werk. Dan van 3 tot 7 is het middag, dan werk je ook nog voor een deel. Dan van 7 tot 11 is het avond, dan eet je en kijk je tv en vervolgens het hele ritueel opnieuw foto Ik denk dat ik wel genoeg slaap krijg dus
Wat nou werken??? Niet zo vloeken waar ik bij ben!!
Om even uit de door jouw gegeven link te quoten:Dit zijn precies dezelfde punten waar hier een aantal over struikelen. Dus het wil niet zeggen dat het perse waar is dat 8 uur slaap ongezond of gezond is. Want ik ken mensen die met weinig slaap gewoon goed functioneren en hun nachtrust krijgen. Maar ik (als chronisch zieke) heb minimaal 8 uur goede slaap nodig met nog iets van 1 uur doezelen. Als ik dat niet doe ben ik juist niet optimaal.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken