Wetenschappers bij het Europese onderzoeksinstituut CERN hebben een fout gevonden in de apparatuur die vorig jaar werd gebruikt om de snelheid van neutrinodeeltjes te meten. De fout kan verklaren waarom vorig jaar in september snelheden van boven die van het licht werden gemeten.
Volgens de speciale relativiteitstheorie van Albert Einstein kan niets zich sneller voortbewegen dan het licht: zijn beroemde E=mc2-vergelijking. Die staat voor energie is gelijk aan de massa maal de lichtsnelheid in het kwadraat. De resultaten van het experiment bij CERN deden dan ook veel stof opwaaien.
Een woordvoerder van CERN zei woensdag dat wetenschappers een fout hebben gevonden in het GPS-systeem dat werd gebruikt om de aankomst van de neutrinodeeltjes in een laboratorium in Italië te meten.
Later dit jaar worden de experimenten met de neutrinodeeltjes opnieuw uitgevoerd. Pas dan wordt duidelijk of de fout in het GPS-systeem verantwoordelijk was voor de verbluffende resultaten.

Neutrinodeeltjes mogelijk toch niet sneller dan het licht (Foto: Novum)
Bill_E (Site-Admin Weblog) 22-02-2012 @ 22:44
quote:Tot Einstein dacht ook niemand dat Newton het fout had (bij wijze van spreken). Alle wetenschappelijke kennis is voorlopig, er is altijd de mogelijkheid dat het niet klopt.Op woensdag 22 februari 2012 @ 22:43 schreef gerrit098 het volgende:
Ik had er al mijn twijfels bij. Niet dat er heel veel vanaf weet maar meer dat Albert Einstein fout zou zitten.
quote:Albert Einstein heeft vaker wel fout gezeten, zie quantum mechanica en Nils Bohr werd zelfs nog gedemoniseerd door hem, met een argument dat god niet van dobbelen hield (kort door de bocht)Op woensdag 22 februari 2012 @ 22:43 schreef gerrit098 het volgende:
Ik had er al mijn twijfels bij. Niet dat er heel veel vanaf weet maar meer dat Albert Einstein fout zou zitten.
quote:Net zo'n fabeltje als teleportatie en telekinesisOp woensdag 22 februari 2012 @ 22:42 schreef Avatar_ het volgende:
Jammer, nu kunnen we de tijdreizen vergeten
quote:Leave Albert Einstein alone!!1!Op woensdag 22 februari 2012 @ 22:46 schreef Avatar_ het volgende:
[..]
Albert Einstein heeft vaker wel fout gezeten, zie quantum mechanica en Nils Bohr werd zelfs nog gedemoniseerd door hem, met een argument dat god niet van dobbelen hield (kort door de bocht)
quote:theoretisch is dus wel een deeltje die sneller als licht reist en dat zijn de tachyonen, of tenminste de deeltjes hebben hun eigen wettenOp woensdag 22 februari 2012 @ 22:44 schreef Bill_E het volgende:
@ froop, dus het is geen wereldnieuws als deeltjes sneller dan het licht bewegen?
quote:Ze hebben al een atoom kunnen teleporteren hoor en volgens mij is zelfs telekinese wetenschappelijk bewezenOp woensdag 22 februari 2012 @ 22:48 schreef InsGesicht het volgende:
[..]
Net zo'n fabeltje als teleportatie en telekinesis
quote:Ik ben ook een fan hoor, sorryOp woensdag 22 februari 2012 @ 22:48 schreef JamFlava het volgende:
[..]
Leave Albert Einstein alone!!1!
quote:Universele natuurwetten gelden altijd en overal in ons universum.Op woensdag 22 februari 2012 @ 22:46 schreef padlarf het volgende:
[..]
Tot Einstein dacht ook niemand dat Newton het fout had (bij wijze van spreken). Alle wetenschappelijke kennis is voorlopig, er is altijd de mogelijkheid dat het niet klopt.
quote:Ze hebben drie hoeks meting gedaan dus en door de aarde en met een satelliet, en dat is volgens mij wel een hele nauwkeurige meet systeemOp woensdag 22 februari 2012 @ 22:52 schreef schaakstuk het volgende:
[..]
Nee! Ze zullen toch niet de afstand Cern-Italië óver het aardoppervlak hebben berekend, in plaats van dwars door de Aarde heen?
Die gedachte had ik meteen al bij het wonderbaarlijke nieuws, maar leek me te belachelijk om serieus te nemen. Maar nou ze over GPS beginnen....
quote:Wat een onzin.Op woensdag 22 februari 2012 @ 22:42 schreef Avatar_ het volgende:
Jammer, nu kunnen we de tijdreizen vergeten
quote:Sterker nog... "theorien" zijn der om verbetert/ontkracht te worden, alleen op die manier gaat technologie/wetenschap vooruit!Op woensdag 22 februari 2012 @ 22:46 schreef padlarf het volgende:
[..]
Tot Einstein dacht ook niemand dat Newton het fout had (bij wijze van spreken). Alle wetenschappelijke kennis is voorlopig, er is altijd de mogelijkheid dat het niet klopt.
quote:Raar om in een vermeend hoogstaande discussie de zinsconstructie "een deeltje die sneller als" te moeten lezen...Op woensdag 22 februari 2012 @ 22:49 schreef Avatar_ het volgende:
theoretisch is dus wel een deeltje die sneller als licht reist en dat zijn de tachyonen, of tenminste de deeltjes hebben hun eigen wetten
quote:Teleportatie is al mogelijk.Op woensdag 22 februari 2012 @ 22:48 schreef InsGesicht het volgende:
[..]
Net zo'n fabeltje als teleportatie en telekinesis
quote:Het is al bewezen dat er delen zijn in het universum waar andere wetten lijken te gelden.Op woensdag 22 februari 2012 @ 22:53 schreef Praxis het volgende:
[..]
Universele natuurwetten gelden altijd en overal in ons universum.
Een ander universum kan weer hele andere wetten hebben maar voorlopig hebben wij nog geen ander universum gevonden.
The Enterprise kan ook niet sneller reizen dan het licht Warp snelheid kan dan ook alleen behaald worden door een warptunnel te creëren waar ze dan in vliegen, in de praktijk gaan ze sneller dan het licht maar theoretisch vliegen ze op normale impuls snelheid.
quote:Als het niet begrijpt moet je ook niet reageren jebegrijpt het toch wel wat ik zei? of was het chinees voor jou?Op woensdag 22 februari 2012 @ 22:59 schreef AtheistischFundamentalist het volgende:
[..]
Raar om in een vermeend hoogstaande discussie de zinsconstructie "een deeltje die sneller als" te moeten lezen...
quote:Waar ben je nu dan mee bezig? Juist, tijdreizen!Op woensdag 22 februari 2012 @ 22:42 schreef Avatar_ het volgende:
Jammer, nu kunnen we de tijdreizen vergeten
quote:Ken je me nog?Op woensdag 22 februari 2012 @ 23:06 schreef Hi_flyer het volgende:
[..]
Waar ben je nu dan mee bezig? Juist, tijdreizen!
Wat jij wilt is de tijd naar je hand zetten, maar dat lukt voorlopig niet op macroschaal.
quote:Als dat ooit in de toekomst mogelijk zou worden hadden we het waarschijnlijk al lang geweten.Op woensdag 22 februari 2012 @ 22:42 schreef Avatar_ het volgende:
Jammer, nu kunnen we de tijdreizen vergeten
quote:Volgens jouOp woensdag 22 februari 2012 @ 22:50 schreef Avatar_ het volgende:
[..]
Ze hebben al een atoom kunnen teleporteren hoor en volgens mij is zelfs telekinese wetenschappelijk bewezen
quote:Ik dank u nederigOp woensdag 22 februari 2012 @ 23:12 schreef InsGesicht het volgende:
[..]
Volgens jouen je 'hoor' maakt m helemaal goed voor mij
quote:Als de tijdreizigers een beetje verstand zouden hebben, wisten we echt niet van het bestaan van tijdreizigers af, oooh shit we weten het niet heOp woensdag 22 februari 2012 @ 23:12 schreef Ouwesok het volgende:
[..]
Als dat ooit in de toekomst mogelijk zou worden hadden we het waarschijnlijk al lang geweten.
quote:Tijd gaat sneller dan het licht.Op woensdag 22 februari 2012 @ 22:49 schreef Avatar_ het volgende:
[..]
theoretisch is dus wel een deeltje die sneller als licht reist en dat zijn de tachyonen, of tenminste de deeltjes hebben hun eigen wetten
quote:Scherp. Eindelijk iemand met hersencellenOp woensdag 22 februari 2012 @ 23:06 schreef Hi_flyer het volgende:
[..]
Waar ben je nu dan mee bezig? Juist, tijdreizen!
Wat jij wilt is de tijd naar je hand zetten, maar dat lukt voorlopig niet op macroschaal.
quote:Het is bijna een religieus hoop vind je het niet? en ik zeg yes en amen dat wij ooit eens gelijke van god zullen zijnOp woensdag 22 februari 2012 @ 23:16 schreef schaakstuk het volgende:
[..]
Hoeft niet, als mijn hypothese klopt dat er voor een tijdreis eerst een vertrek- en aankomststation moet bestaan.
Dankzij deze hypothese kunnen we veilig in tijdreizen blijven geloven.
Reden om hem te koesteren!
quote:Op het moment is er geen enkele wet in fysica dat zegt dat tijdreizen onmogelijk. Het tegendeels zelfs. Theoretisch is het mogelijk. Zoek maar eens op Alcubierre... Die kwam met een geldige oplossing van Einstein's field theory dat tijdreizen in theorie mogelijk maakt.
quote:en je hebt gelijk, maar ik bedoelde het cynischOp woensdag 22 februari 2012 @ 23:18 schreef laforest het volgende:
[..]
Op het moment is er geen enkele wet in fysica dat zegt dat tijdreizen onmogelijk. Het tegendeels zelfs. Theoretisch is het mogelijk. Zoek maar eens op Alcubierre... Die kwam met een geldige oplossing van Einstein's field theory dat tijdreizen in theorie mogelijk maakt.In het kort komt het er op neer dat je niet alleen zelf beweegt (of zelfs helemaal niet), maar dat je de ruimtetijd (fabric of spacetime) voor je korter maakt en achter je uitstrekt. Dit is alles kan gewoon via de theorie van Einstein. Verder kwam Einstein zelf met een oplossing, de wormhole.
MarcusViridis (Redactie Frontpage) 22-02-2012 @ 23:23
quote:Op woensdag 22 februari 2012 @ 23:12 schreef Ouwesok het volgende:
[..]
Als dat ooit in de toekomst mogelijk zou worden hadden we het waarschijnlijk al lang geweten.