Een ruime Kamermeerderheid vindt dat scholen hun deuren moeten sluiten als er een Elfstedentocht komt op een doordeweekse dag. Veel partijen vinden dat juist kinderen de 'tocht der tochten' niet mogen missen, schrijft het AD dinsdag.
PVV-leider Geert Wilders wil niet alleen scholieren maar ook de rest van Nederland laten meegenieten van de tocht. Hij wil de dag van de Elfstedentocht uitroepen tot nationale feestdag. "Dan kan iedereen vol trots van een icoon van onze traditie genieten."
Veel andere fracties vinden een nationale feestdag te ver gaan. "De Elfstedentocht is al een spontane nationale feestdag", zegt PvdA-Kamerlid Pierre Heijnen. "Bedrijven en werknemers komen er zelf wel uit of het werk doorgaat of niet."
De Kamer vindt wel dat scholen gemiste lesuren op een later moment moeten inhalen. Het ministerie laat in de krant weten dat 'ijsvrij' niet zomaar kan nu veel ouders werken. Scholen hebben volgens een woordvoerder wel de ruimte om zelf te beslissen over de invulling van lessen.
JeMoeder (Moderator / Redactie Frontpage) 07-02-2012 @ 08:48
Ferdo (Eindredactie Frontpage) 07-02-2012 @ 08:49
quote:Waarvoor? Zodat je een dag extra vrij hebt?Op dinsdag 7 februari 2012 @ 08:49 schreef Ferdo het volgende:
Dit is dan weer een beetje onzinnig.
Zorg er dan liever voor dat Koninginnedag naar vrijdag of maandag verschuift als 30 april op een zater-/zondag valt.
Ferdo (Eindredactie Frontpage) 07-02-2012 @ 08:53
quote:Van wie?Op dinsdag 7 februari 2012 @ 08:52 schreef Frank_Peters het volgende:
Ik wil dat Nederland ook vrij krijgt om bij de intocht van Laura te kunnen zijn.
JeMoeder (Moderator / Redactie Frontpage) 07-02-2012 @ 08:58
quote:Ik ben liever productief aan het werk, dan naar een stel debielen te kijken op ijzers op het Friese ijs.Op dinsdag 7 februari 2012 @ 08:57 schreef E-Lise het volgende:
Want wie wil er niet 13 uur voor de tv naar ijs en sneeuw zitten kijken....
quote:Alleen als 11 schone naakte friezen de elfstede tocht presenterenOp dinsdag 7 februari 2012 @ 08:57 schreef E-Lise het volgende:
Want wie wil er niet 13 uur voor de tv naar ijs en sneeuw zitten kijken....
Ferdo (Eindredactie Frontpage) 07-02-2012 @ 09:02
quote:Nee, zodat ons een vrije dag eens níet door de neus wordt geboord. Want sinds wanneer is Koninginnedag ineens een dag éxtra vrij?Op dinsdag 7 februari 2012 @ 08:52 schreef c0nd0r het volgende:
[..]
Waarvoor? Zodat je een dag extra vrij hebt?
Dát is pas onzinnig!
quote:Ik zie wel bij het nieuws wie gewonnen heeft.Op dinsdag 7 februari 2012 @ 08:58 schreef JeMoeder het volgende:
[..]
Ik ben liever productief aan het werk, dan naar een stel debielen te kijken op ijzers op het Friese ijs.
quote:dat vinden ze alleen maar omdat het van de PVV komtVeel andere fracties vinden een nationale feestdag te ver gaan.
quote:Op dinsdag 7 februari 2012 @ 09:02 schreef Inscriviti het volgende:
[..]
Alleen als 11 schone naakte friezen de elfstede tocht presenteren
JeMoeder (Moderator / Redactie Frontpage) 07-02-2012 @ 09:08
quote:Een drol op een plank schijten en daar verf overheen gieten is geen kunst, dat is vies. Net zo als een vloertje pindakaas zonde van de pindakaas is.Op dinsdag 7 februari 2012 @ 08:45 schreef Deadre het volgende:
[..]
maar wel lekker filnk bezuinigen op Nederlande cultuurgrootste hypocriete balhaar
quote:Dan doen we de 11 steden op 6 februari, win/win...Op dinsdag 7 februari 2012 @ 09:04 schreef JerryLee het volgende:
....en 6 februari word er gestaakt voor bezuinigingen in passend onderwijs en dan is het een schande dat er geen les gegeven word .
Ferdo (Eindredactie Frontpage) 07-02-2012 @ 09:15
quote:Niet vanwege het gegeven dat het nogal absurd is om een dag vrij te geven voor een schaatstocht die voor veel mensen minstens 100 kilometer van hun bed ligt en waar ze niet meer binding mee hebben dan het bekijken ervan op tv?Op dinsdag 7 februari 2012 @ 09:04 schreef Salatrel het volgende:
[..]
dat vinden ze alleen maar omdat het van de PVV komt
quote:NietOp dinsdag 7 februari 2012 @ 09:16 schreef Dyzajn het volgende:
Laura... ?? hahaha
zat even aan die van GTST te denken....
Ferdo (Eindredactie Frontpage) 07-02-2012 @ 09:21
quote:Ja, inderdaad.Op dinsdag 7 februari 2012 @ 09:18 schreef cloontjevan... het volgende:
[..]
Nietschaatsmeisjezeikmeisje?
quote:ALS het door gaat, dan ga ik dus ook gewoon lekker via de TV kijken. De NOS zal er vast goed verslag van doen.Op dinsdag 7 februari 2012 @ 09:13 schreef Dyzajn het volgende:
Nou...wil best vrij .. maar wel betaald dan... en eigenlijk het liefst de dag erna ook nog...om bij te komen...
Wil dat wel eens zien... Hoeveel mensen kunnen ze daar kwijt in Friesland eigenlijk?
Als heel Nederland daarheen moet....
![]()
quote:6maart ,sorryOp dinsdag 7 februari 2012 @ 09:15 schreef cloontjevan... het volgende:
[..]
Dan doen we de 11 steden op 6 februari, win/win...Oh! kut het is nu al 7 februari.
Ferdo (Eindredactie Frontpage) 07-02-2012 @ 09:31
quote:Dat volksfeest schoot me ook net te binnen, inderdaad. De meeste Friezen en Brabanders hebben immers net zoveel binding met carnaval als Brabanders en Limburgers met de Elfstedentocht.Op dinsdag 7 februari 2012 @ 09:21 schreef EnterDutchman het volgende:
In dat geval wil ik met carnaval vrij! Voor een brabander als ik is dat ook van cultureel belang...maarja, mijn baas trapt er maar niet in
quote:PVV-leider Geert Wilders wil niet alleen scholieren maar ook de rest van Nederland laten meegenieten van de tocht. Hij wil de dag van de Elfstedentocht uitroepen tot nationale feestdag. "Dan kan iedereen vol trots van een icoon van onze traditie genieten."
quote:Jij weet het beter dan de rayonhoofden denk ikOp dinsdag 7 februari 2012 @ 09:12 schreef Henno het volgende:
Wat een onzin, bovendien gaat ie er niet komen als er net nog een veegmachine + bestuurder zomaar even door het ijs is gezakt, het ijs zit vol wakken die ook niet meer dichtvriezen door de sneeuw: einde oefening.
Als er geen sneeuw gevallen was, dan hadden we nu een tocht gehad.
quote:Carnaval kan mij anders ook gestolen worden.Op dinsdag 7 februari 2012 @ 09:31 schreef Ferdo het volgende:
[..]
Dat volksfeest schoot me ook net te binnen, inderdaad. De meeste Friezen en Brabanders hebben immers net zoveel binding met carnaval als Brabanders en Limburgers met de Elfstedentocht.
quote:Zet gewoon een tv neer in de aula van de school en kijk die tocht met de kids op school.De Kamer vindt wel dat scholen gemiste lesuren op een later moment moeten inhalen. Het ministerie laat in de krant weten dat 'ijsvrij' niet zomaar kan nu veel ouders werken. Scholen hebben volgens een woordvoerder wel de ruimte om zelf te beslissen over de invulling van lessen.
quote:Dit dus. Stelletje hypocriete opportunisten.Op dinsdag 7 februari 2012 @ 09:09 schreef KlappernootatWork het volgende:
Ik heb niks te maken met een elfstedentocht, dit is een fries feestje.
Ik vind het vreemd, bevrijdingsdag is geen nationale feestdag, waarom maken ze zich hier niet sterk voor?
quote:Je hebt een heel erg beperkt beeld van kunst. Kunst is niet alleen maar kunst als je het mooi vindt, direct ziet wat het moet voorstellen, voorgekauwd krijgt wat er mee bedoelt wordt of er maar één uitleg bij mogelijk is.Op dinsdag 7 februari 2012 @ 09:12 schreef cloontjevan... het volgende:
[..]
Een drol op een plank schijten en daar verf overheen gieten is geen kunst, dat is vies. Net zo als een vloertje pindakaas zonde van de pindakaas is.
quote:Zo lees ik het! Ok, ff serieuse knorrepot. Gun iedereen zijn pleziertje...Op dinsdag 7 februari 2012 @ 09:06 schreef gias het volgende:
[..]
Nee, want schaatsen is een bagger sport. Voetbal zit wel echt in de cultuur en daar is nederland uniek mee.
bovendien komt de EK/WK nauwelijks voor. dat kansloze schaatsen helaas elke winter.