Nieuws
Criminele reputatie Nederland overal bekend
De ministeries van Buitenlandse Zaken in onder meer Australië, de Verenigde Staten, Groot-Brittanië en Canada blijken te waarschuwen voor de criminaliteit die in Nederland welig zou tieren. De Australische autoriteiten schatten het risico in Nederland zelfs van dezelfde orde als dat in Syrië, Sri Lanka en Cambodja.
Het aantal gevallen van intimidatie, beroving en mishandeling op de Schiphollijn, bij het Amsterdamse Centraal Station en de tramlijnen tussen Amsterdam Centraal en het Museumplein stijgt volgens de Australische autoriteiten. De Amerikaanse overheid geeft aan dat bijna één op de tien toeristen in Nederland slachtoffer van een misdrijf wordt.
Herman ter Balkt van de Amsterdamse VVV noemt deze waarschuwingen vervelend, maar het is gelukkig geen negatief reisadvies. Daarbij is Australië volgens hem erg kwistig met waarschuwingen. Ook voor Duitsland, Frankrijk, Italië en Spanje wordt gewaarschuwd. En voor buurland Nieuw-Zeeland vanwege de vele aardbevingen aldaar.
Beetje Hypocriet lijkt me,
Denk dat bovengenoemde landen meer ernstige criminaliteit hebben.
Triest dus
Je kunt gewoon beter van tevoren maatregelen nemen om kleine criminaliteit tegen te gaan, dat helpt al een stuk.
Is natuurlijk ook een manier om het probleem van illegale taxi's op te lossen. Ik vind het alleen een achterlijke manier.
En beelden van een toerist op station lelylaan.
Weinig verschil........alleen die toerist in nederland heeft het overleeft, maar dat had ook anders kunnen lopen.
Dus niet zuren, wij doen hetzelfde over andere landen.
Ik kom regelmatig in Vlaardingen, Schiedam, Rotterdam, elke dag neem ik de risico lijn Hoek van Holland-Rotterdam al 4-5 jaar lang en nog nooit beroofd,verkracht o.i.d. (en ja ook in de avond ga ik wel eens met deze trein of loop ik in deze steden)
Ok er zullen best wel wijken zijn waar je minder prettig voelt en daar zal ik misschien niet zo snel komen maar daar komen de toeristen ook niet...foto
....................................................
quote:
Ter Balkt heeft de indruk dat het aantal incidenten niet groeit, maar juist daalt. Door intensieve politiecontroles in vooral het openbaar vervoer is het aantal slachtoffers onder toeristen de laatste jaren met naar schatting tien procent teruggedrongen.
Deze quote komt uit het originele artikel van het nederlands dagblad. Het is dus helemaal niet zo dat er meer criminaliteit is. Er is alleen veel meer aandacht voor. Ik ben voorstander van meer toezicht en controle, maar stoor me erg aan de manier waarop 'links' verantwoordelijk word gehouden voor een stijging in de criminaliteit die er niet is terwijl de daling die een gevolg is van het beleid van een 'linkse' regering van een paar jaar geleden genegeerd word.
terecht dus foto
Ik kan me nog een nederlandse toerist herinneren in miami, die verkeert gereden was en beroofd en vermoord werd.......Dit werd meteen een negatief advies voor miami......
</quote>
Klopt, tijdje geweest daar in florida. Voornaamste reden dat toeristen gepakt werden omdat de crimi's daar wisten dat touristen geen wapens (mogen) dragen. foto Bij een lokal weet je niet zeker of hij/zij een doorgeladen wapen naast zich heeft.
Om op het oorsprokelijke terug te komen, deels is overtrokken, deels zit een kern van waarheid in. De straat criminaliteit is de afgelopen 10 jaar enorm verhard in onze samenleving. Nu zijn gewapende overvallen in treinen op reizigers gewoon 'normaal', overvalt men een kinder tehuis voor een paar euro en een bosje konthaar. Staan complete bendes in de stations hallen om je te husselen.
Wrange is dat je zo'n gast 'verdacht' ziet gedragen, als een vlieg om een verse drol, fladdert ie om de ticket automaat van de NS. En de voorbij schuivende agenten doen geen ruk beetje keuvelen en kopje koffie vasthouden.
Met enige zachte rubberen dwang het pand uit meppen lijkt me een goede optie.
Je zit hier in nederland op een nederlands forum.
Wellicht handig en minder als je je hier aan houdt en ga anders op zoek naar een forum waar ze dit wel waarderen (in welk land dat ook mag zijn).
Ik hoor nog steeds niemand die me uit kan leggen waarom de Duitse politie dat in vergelijking met de Nederlandse softe aanpak zo verkeerd doet..
En jawel, de uit de hand gelopen criminaliteit is weldegelijk de schuld van de progressieve wereldverbeteraars, immers is ons justitieel apparaat gebouwd op en door mensen die vanaf de jaren zeventig van mening waren dat criminelen 'gemaakt' worden 'door de samenleving', en dat elke samenleving 'dus' de criminaliteit krijgt 'die het verdient'.
Typisch staaltje progressieve neerbuigende minachting. Ben je berooft? Had je maar niet zo'n dikke pak geld moeten hebben. Alleen arme mensen deugen, rijke mensen vragen er nou eenmaal om.
Ik hoop dat we gauw het Duitse model gaan volgen, dat de bureaucratie bij de politie door ambtenaren aangepakt wordt (en niet door 1-vinger tikkende agenten), dat de opsporingsbevoegdheden veel verder mogen gaan dan nu het geval is, en -vooral- dat de agenten zich VERPLICHT gaan voelen misdrijven op te lossen.
Dat zou es schelen zeg.
EDIT: CrisJX, ik heb dit overgenomen uit de media, een krant -vast niet de VK foto- deed de schamele oplossingspercentages van de Nederlandse justitie uit de doeken, en vergeleek die met de omringende landen waar vooral Duitsland eruit schoot, wat volgens hen kwam door de plicht van elke Duitse agent elke aangifte serieus te nemen.
Dat schijnt te schelen als het om criminaliteitsbestrijding gaat. Maar ja, dat is natuurlijk ook een ander uitgangspunt dan 'criminaliteitsbegeleiding'..
[ Dit bericht is gewijzigd door Worst_Hessel ]
quote:
ze moeten niet lullen. als je a'dam met londen en new york verglijkt valt het allemaal wel mee
Daar zou je je nog wel eens behoorlijk in kunnen vergissen. Ik ken zowel Londen als New York redelijk goed en de sfeer is daar in de uitgaanscentra vaak een stuk beter dan bijvoorbeeld rond het rembrandsplein. Vooral in NY is de criminaliteit de laatste jaren ontzettend afgenomen. NY geldt tegenwoordig zelfs als de veiligste grote stad van de VS.
Natuurlijk is is er ook veel criminaliteit in Londen en NY, maar qua grootte is Amsterdam natuurlijk een dorp vergeleken bij die 2 steden.
quote:
En jawel, de uit de hand gelopen criminaliteit is weldegelijk de schuld van de progressieve wereldverbeteraars, immers is ons justitieel apparaat gebouwd op en door mensen die vanaf de jaren zeventig van mening waren dat criminelen 'gemaakt' worden 'door de samenleving', en dat elke samenleving 'dus' de criminaliteit krijgt 'die het verdient'.
Dat heet ook wel 'je er makkelijk vanaf maken' In die 30+ jaar die jij noemt is zowel links als rechts aan de macht geweest. Maar volgens jouw conclusie was blijkbaar links en rechts eigenlijk links en waren all politieagenten welzijnswerkers. En dat is simpelweg niet zo.
Ik hoop dat er geen toeristen meer naar Nederland komen want dan word mischien is een keer de criminaliteit aangepakt.
Dan heeft de "Regering" is wat anders te doen dan "Centjes Tellen"
quote:
In bijvoorbeeld Duitsland heeft elke politieagent de plicht -vanuit de Duitse wet- om elke aangifte van een misdrijf op te lossen. In Duitsland is het oplossingspercentage gemiddeld 50%, 5 keer zo hoog als hier.
Heb je daar misschien ook een wetsartikel van? Want dit klinkt vrij raar. Ik ken wel de regel dat elke zaak bij de rechter moet voorkomen. In Nederland is de OvJ vrij om te beslissen of hij een zaak wil aanspannen of niet.
De juut is nog bezig met zijn rapport en de dader loopt alweer vrij rond.
Als jij iets doet zit je langer vast dan de zielige dader die je geslagen hebt omdat je mijn en dijn verdedigd.
quote:
Door plum - zondag 9 november 2003 @ 11:27
Moar oan de aandere kaante kunt wie hier in Nederland ook goed wiezen met ut vingertien noar andere laanden, dus bint wie ok niet heel onschuldig.
Da's zo foto...:
wie kaatst, moet de bal verwachten foto
Reden: (geloof het of niet)
Een groot deel van Nederland ligt onder de zeespiegel en is dus levensgevaarlijk! foto
[ Dit bericht is gewijzigd door ondersoeker ]
In de meeste gevalen moet je ernstig lang wachten en als je dan eindelijk je aangifte kunt doen, heb je echt het idee dat je niet serieus wordt genomen.
Politie agenten horen op straat te zijn en hard in te grijpen als dat nodig is. Nu zitten ze merendeel van de tijd achter de PC of typemachine. Laat dit over aan gespecialiseerde mensen. Het is duidelijk dat in een land als Duitsland het blijkbaar wel veel beter kan.
Er is geen enkel respect meer voor agenten, onze handhavers van de wet ... pfff laat me niet lachen. Ik ben van mening dat niet niet alleen de schuld is van de agenten zelf, maar zeker ook van linkse politici die liever iemand over de bol aaien of op de vingers tikken ipv iemand eens langdurig in de cel te smijten. So what ... dan bouwen we maar meer cellen of stoppen we meer criminelen in één cel. En als het te gevaarlijk wordt voor de bewakers dan gaan we gewoon naar de oude situatie van eten onder de deur doorschuiven en niet meer luchten.
We moeten ophouden met dat gewattebol in Nederland !!! Aanpakken die handel !!!
foto
[ Dit bericht is gewijzigd door Haagse-Harry ]
quote:
En terecht, tis hier toch ook een zooitje? Als linkse rakkers daar ook niet aan willen, tis hier echt inet meer fijn, en het wordt alleen maar erger.
Ja, inderdaad. En in Amerika is al jaren rechts aan de macht en zie... Daar is helemaal geen criminaliteit! foto
quote:
Ja, inderdaad. En in Amerika is al jaren rechts aan de macht en zie... Daar is helemaal geen criminaliteit!
Dan heb je het wel even over een veel groter en een heel ander land!! Dat is niet te vergelijken. Als we hier doodstraf zouden invoeren zou er ook minder criminaliteit zijn...
quote:
Heb je daar misschien ook een wetsartikel van? Want dit klinkt vrij raar. Ik ken wel de regel dat elke zaak bij de rechter moet voorkomen. In Nederland is de OvJ vrij om te beslissen of hij een zaak wil aanspannen of niet.
Ik meen een half jaar geleden had 2vandaag een uitgebreide reportage na het zes uur journaal. Het grootste verschil met de duitse politie en de nederlandse is dat ze bij de duitsers administratief werk afhandelen door gewoon tikgeiten en niet door de agent. Paar dagen geleden zat ik ook op het buro voor aangifte van diefstal laptop (uit afgesloten kantoor aan de ketting en 3 pasjes deuren van de ingang) zit daar zo'n agent, tiep vaardigheid van 2 vingers en zoeken naar de letters. Zonde van de tijd, laat um op straat lopen en neem een doorgewinterde datatypist/te voor invoer van dit soort onzin.
quote:
Ik meen een half jaar geleden had 2vandaag een uitgebreide reportage na het zes uur journaal. Het grootste verschil met de duitse politie en de nederlandse is dat ze bij de duitsers administratief werk afhandelen door gewoon tikgeiten en niet door de agent. Paar dagen geleden zat ik ook op het buro voor aangifte van diefstal laptop (uit afgesloten kantoor aan de ketting en 3 pasjes deuren van de ingang) zit daar zo'n agent, tiep vaardigheid van 2 vingers en zoeken naar de letters. Zonde van de tijd, laat um op straat lopen en neem een doorgewinterde datatypist/te voor invoer van dit soort onzin.
Dat ben ik met je eens, maar daar ging het niet over foto
quote:
wat volgens hen kwam door de plicht van elke Duitse agent elke aangifte serieus te nemen.
Ah zo... Ja, dan begrijp ik het. Maar het klonk juridisch wat vreemd, vandaar.
quote:
ze moeten niet lullen. als je a'dam met londen en new york verglijkt valt het allemaal wel mee
Niet mee eens. New York is in vergelijking met Amsterdam een veilige stad, zeker in de toeristengebieden. Met de Londonse politie moet je niet fucken, terwijl de Nederlandse politie een "De volgende keer krijg je een boete"-aanpak heeft. Onder andere doordat agenten geen tijd hebben om voor elke arrestatie een halve dag formulieren te gaan typen.
quote:
Tja..en die linkse rakkers willen niet criminaliteit niet harder aanpakken , dan krijg je dit soort dingen...
Flauwekul. Ten eerste wordt dit land al decennialang geleid door centrum en centrum-rechtse coalities. Om de huidige toestanden toe te schrijven aan links is je reinste struisvogelpolitiek.
Noem ten tweede eens 1 land waar harder straffen heeft geleid tot minder criminaliteit. De VS heeft de hoogste straffen van de beschaafde wereld, en de meeste criminaliteit. En dat terwijl ze verhoudingsgewijs meer mensen in de gevangenis hebben zitten dan welk ander westers land ook. New York is relatief veilig maar daar heeft de politie ook een astronomisch hoog budget. Dat is in Nederland nooit haalbaar. Dan heb je het niet over 5.000 of 10.000 agenten extra, maar over 200.000. Alsof de VVD dat voor elkaar zou krijgen.
Het probleem in Nederland is dat de pakkans zo klein is dat de hoogte van de straf niet uitmaakt. Of iemand nu 2 of 4 maanden krijgt voor een diefstal, als ie toch nooit gepakt wordt maakt dat geen flikker uit. Wat links wil, is daarom dat de agenten op straat gaan lopen in plaats van dat ze de hele dag bezig zijn met bureaucratische rompslomp. Dat de overheid een beetje nadenkt voordat ze klakkeloos meer agenten in dezelfde rotzooi gooien.
It's a silly time to learn to swim on the way down
Overigens voel ik me ook hartstikke veilig in Amsterdam en Rotterdam zelfs in de slechtste wijken. De slechte wijken in NL zijn een paradijs in vergelijking met de ghetto's die ik in de V.S. heb gezien. Nederlanders praten oveiligheid in hun hoofd toe, het zit dus tussen je oren en dan wordt je gemakkelijk een prooi voor criminelen. Want je lichaamstaal laat dat al gauw merken.
Dit soort berichten riekt naar mijn idee heel sterk naar het soort propaganda waardoor uiteindelijk wetsvoorstellen en beleidsbeslissingen voor meer-blauw-op-straat, verdergaande mogelijkheden voor politie, inperking van de privacy, feller lik-op-stuk-beleid, zero-tolerance enz. veel eenvoudiger mogelijk worden gemaakt door de stemmingmakerij. Een heel kwalijke maar heel effectieve en vaak toegepaste methode van politiek voeren.
Het enge is nu dat kennelijk meerdere landen hier nu in samenwerken. Is dit een gevolg van de overleggen inzake War Against Terrorism?
quote:
Door Stratos - zondag 9 november 2003 @ 13:21
Nederlanders praten onveiligheid in hun hoofd toe, het zit dus tussen je oren en dan wordt je gemakkelijk een prooi voor criminelen. Want je lichaamstaal laat dat al gauw merken.
Dus loopt een toerist nietsvermoedend door Amsterdam, en wordt-ie ff lastig gevallen door criminelen, die op de één of andere manier geld van hem willen hebben; dan ligt dat aan zijn lichaamstaal foto
Die kan zo op een tegeltje.. foto
Kleine criminaliteit hebben we meer last van dan de grote.
En met nederland bedoel ik vooral de Nederlander zelf, die mag wel 's wat aardig/socialer met ander omgaan.
Minder druk zijn met zich zelf, als je beter op je naaste let bekommerd wordt je er zelf ook beter van.
Ik denk dat je je dan beter kan voelen (altijd is natuurlijk irreel).
prijs dit fotofoto
quote:
In bijvoorbeeld Duitsland heeft elke politieagent de plicht -vanuit de Duitse wet- om elke aangifte van een misdrijf op te lossen. In Duitsland is het oplossingspercentage gemiddeld 50%, 5 keer zo hoog als hier.
Ik hoor nog steeds niemand die me uit kan leggen waarom de Duitse politie dat in vergelijking met de Nederlandse softe aanpak zo verkeerd doet..
En jawel, de uit de hand gelopen criminaliteit is weldegelijk de schuld van de progressieve wereldverbeteraars, immers is ons justitieel apparaat gebouwd op en door mensen die vanaf de jaren zeventig van mening waren dat criminelen 'gemaakt' worden 'door de samenleving', en dat elke samenleving 'dus' de criminaliteit krijgt 'die het verdient'.
Typisch staaltje progressieve neerbuigende minachting. Ben je berooft? Had je maar niet zo'n dikke pak geld moeten hebben. Alleen arme mensen deugen, rijke mensen vragen er nou eenmaal om.
Ik hoop dat we gauw het Duitse model gaan volgen, dat de bureaucratie bij de politie door ambtenaren aangepakt wordt (en niet door 1-vinger tikkende agenten), dat de opsporingsbevoegdheden veel verder mogen gaan dan nu het geval is, en -vooral- dat de agenten zich VERPLICHT gaan voelen misdrijven op te lossen.
Dat zou es schelen zeg.
Weet je wel hoe gekwetst de linkse tere zieltjes worden van deze post?? foto
[ Dit bericht is gewijzigd door ChrisJX ]
quote:
New York is relatief veilig maar daar heeft de politie ook een astronomisch hoog budget. Dat is in Nederland nooit haalbaar. Dan heb je het niet over 5.000 of 10.000 agenten extra, maar over 200.000. Alsof de VVD dat voor elkaar zou krijgen.
Onzin New York heeft een apparaat van 50.000 agenten en is bijna net zo groot als Nederland met nog meer inwoners ook.
Nederland heeft 40.000 platte petten waarvan er maar 15.000 de straat op gaan.
Van die 15.000 zijn er 10.000 die verkeershandhaving doen.
Die overige 5000 zijn surveillanten die dikwijls een blokje omlopen om grote probleemwijken omdat het ook voor no go areas zijn omdat er groepen zijn met politiepoppen die ze maar wat graag willen lynchen.
Het leeuwendeel zit duimen te draaien op het bureau en zit na te denken over waar we morgen kunnen flitsen.
En van het leeuwendeel wat duimen zit te draaien rekenen ze de kantine jufvrouw ook mee bij het korps en een diender die een dubbele shift draait rekenen als twee.
Sinds 1993 is het alleen maar bergafwaarts gegaan.
De veiligste plekken zijn op de middenstreep van de A4, in no time staat er een agent naast je foto maar in west kom je ze niet tegen foto
quote:
Onzin New York heeft een apparaat van 50.000 agenten en is bijna net zo groot als Nederland met nog meer inwoners ook.
Nederland heeft 40.000 platte petten waarvan er maar 15.000 de straat op gaan.
Van die 15.000 zijn er 10.000 die verkeershandhaving doen.
Die overige 5000 zijn surveillanten die dikwijls een blokje omlopen om grote probleemwijken omdat het ook voor no go areas zijn omdat er groepen zijn met politiepoppen die ze maar wat graag willen lynchen.
Het leeuwendeel zit duimen te draaien op het bureau en zit na te denken over waar we morgen kunnen flitsen.
En van het leeuwendeel wat duimen zit te draaien rekenen ze de kantine jufvrouw ook mee bij het korps en een diender die een dubbele shift draait rekenen als twee.
Sinds 1993 is het alleen maar bergafwaarts gegaan.
De veiligste plekken zijn op de middenstreep van de A4, in no time staat er een agent naast je maar in west kom je ze niet tegen
Laat mijn vader nou net hulpofficier van justitie wezen in district haaglanden. Die zegt dat de politie soms instructie krijgt om minder zaken op te lossen omdat justitie bedolven is met strafzaken. Geef de politie niet de schuld want die doen er alles aan om het netjes te houden. Maar die krijgen ook weer orders van bovenaf die het één en ander beperken foto
On topic: Je kunt het ook zo zien; als nederland net zo onveilig is als syrie en sri lanka, dan kunnen we daar met een gerust hart heen, als je er hier ook geen last van hebt. foto Schijnen ook heel mooie landen te zijn, qua natuur en cultuur.
[ Dit bericht is gewijzigd door Dr.Stupid ]
quote:
quote:
Ja, inderdaad. En in Amerika is al jaren rechts aan de macht en zie... Daar is helemaal geen criminaliteit!
Dan heb je het wel even over een veel groter en een heel ander land!! Dat is niet te vergelijken. Als we hier doodstraf zouden invoeren zou er ook minder criminaliteit zijn...
Sarcasme is niet je sterkste kant begrijp ik? In Amerika is VEEL MEER criminaliteit, ondanks (of mede door?) de doodstraf.
quote:
In Amerika is al jaren rechts aan de macht dat is onzin. Democraten zijn niet rechts hoor, en naar mij inziens is Clinton hartstikke centrum links. Onder zijn bewind zijn er meer immigranten Amerika binnen gekomen sinds de jaren zestig. En onder zijn bewind groeide de economie nooit zo hard sinds de jaren zestig. De criminaliteit is bijna overal in Amerika gedaald en dat heeft met verschillende factoren te maken, economie is de grootste factor. Als mensen werk hebben en meer mogelijkheden hebben om hun toekomst te verbeteren of iets te bereiken zijn ze minder geneigd om te moorden of te beroven. Daarnaast tradt de politie daar keidhard aan, "zero tolerance policy". In NL is het zo dat criminelen bijna geen meer kansen krijgen en zijn ze voor de rest van hun leven een crimineel. Daarom gebruiken we in NL die absurde term kansloos, zonder kansen dus!
En Clinton was de eerste democraat in hoeveel jaar die het tot president schopte?
Buiten dat is bijna elke staat zo rechts als de neten daar, ongeacht of de president links is.
Onder zijn bewind (dus links) is de criminaliteit gedaald, hier (op Fok!) wordt echter beweerd dat criminaliteit de schuld van links is.
sar·cas·me (het ~)
1 bittere, bijtende spot
[ Dit bericht is gewijzigd door 5UB5ONIC ]
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken