ChristenUnie wil scheppingsverhaal op scholen
Als het aan fractieleider Arie Slob van de ChristenUnie ligt, krijgen kinderen op de lagere school voortaan niet meer uitsluitend de evolutietheorie onderwezen. Slob wil dat er in het basisonderwijs ook ruimte komt voor het scheppingsverhaal. Dat zegt de politicus vandaag tegen NU.nl.
"Alsof er geen andere theorieën en ideeën bestaan. Er zijn meer opvattingen over het begin van deze aarde dan alleen maar die ene die nu toevallig zwart op wit in de lesboeken wordt afgedrukt", aldus Slob.
Slob was vroeger docent Geschiedenis en Maatschappijleer aan een christelijke school. Ook toen ergerde hij zich al aan het in zijn ogen eenzijdige onderwijsaanbod. "Als docent heb ik problemen gehad met nogal wat onderwijsmethodes die net deden of er maar één overtuiging op dit punt was, aan de rest werd geen aandacht besteed. Ik vind het belangrijk dat kinderen breed weten wat er aan opvattingen leeft", aldus het Kamerlid.
Bekijk hier het hele interview met Arie Slob

ChristenUnie wil scheppingsverhaal op scholen (foto: DAG)
op FOK!
op Facebook
op de website
gelovig of niet er zijn meerdere opvattingen/meningen over het 'ontstaan' en het is een beetje raar om één theorie als waarheid te bestempelen als dit niet 100% zeker is.
As you predicted or assumed everything was calculated
Every word had purpose just not always on the surface.
But you couldn't look below, life is fast when you're shallow.
superverhaal.
Sprookjes horen thuis in de Efteling, niet op scholen.
+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=
- - - - war is peace - - - - freedom is slavery - - - - ignorance is strength - - - -
het is hoog tijd voor een potje Godsvrezendheid in deze tijd van schijt aan iedereen, de mens is (nog) niet geschikt voor wetteloosheid zonder een religiehandvest
Hoe durft ie het scheppings verhaal een theorie te noemen.. En gelijk te stellen met de evolutie theorie..
Alle BULLSHIT die in de Donald Duck staat is dan ook een theorie die overwogen mag worden om op scholen te geven.
Weg met die kut partij. Laten we kerk en staat strikt scheiden, dus ook alle partijen met een bepaalde geloofsovertuiging uit de politiek bannen. Een hoop van die kerkenekken die een klein deel van de bevolking vertegenwoordigd, maken nu de dienst uit in liberaal NL.
Op donderdag 22 november 2007 @ 12:42 schreef Neelis het volgende: Rabbelneuteaantwaark ?
Hier is een lezing van Ken Miller (een katholieke celbioloog, die heel wat amerikaanse schoolboeken over biologie heeft geschreven), die in meerdere van die rechtszaken heeft getuigd:
http://www.youtube.com/watch?v=JVRsWAjvQSg
In Pasta We Trust!
Zelfs binnen de Christelijke wereld zijn er verschillende opvattingen, daarnaast hebben we natuurlijk de Joodse en Islamitische versies (die tenminste nog op dezelfde basis-teksten gebaseerd zijn), maar dan hebben we natuurlijk de Boeddistische, Hindoeistische en Taoistische versies (gezamelijk toch goed voor meer dan een miljard aanhangers), en dan komen we natuurlijk aan steeds kleinere (bij)geloofjes.
Alice Cooper : Why, thank you!
Sam the American Eagle : Freakos: One. Civilization: Zero.
Bedenk je eens in: Teleporters en tijdmachines hadden we dus al kunnen hebben...
foto
Het is NIET bewezen dat de evolutie theorie zou kloppen, er is dan ook geen enkele reden om alleen de evolutietheorie te onderwijzen.
Hoezo een slecht voorbeeld
Evolutie is een wetenschappelijke theorie, het scheppingsverhaal is berust op geloof met geen enkele wetenschappelijke ondergrond.
Daar zijn speciale scholen voor. Laat het openbaar onderwijs gevrijwaard blijven van elk geloof, behalve in de geschiedenis of maatschappijles.
Dit bewijst maar weer eens dat geloof niet thuis hoort in de politiek.
KERK EN STAAT GESCHEIDEN!
Als ouder kan je kiezen wat je kind meekrijgt, of een niet gelovige scholing, waar dus de evolutietheorie bij hoort.
Of een gelovige school, waar het scheppingsverhaal wordt verteld.
Er wordt toch ook niet gezeurd dat Christelijke scholen de evolutie theorie moeten gaan onderwijzen? Die leren ook gewoon alleen het scheppingsverhaal.
Hypocriet gebeuren weer van de CU.
Nee dat heeft hij niet, hij hoort zijn geloof niet op te dringen aan mensen die er geen behoefte aan hebben.
Ah, je kunt Slob mailen: http://www.arieslob.nl/
Laten we dat dan maar eens doen..
Evolution vs Creationism. Is evolution just a theory?
Maar goed, de discussie is onnodig, elke godsdienst moet verbannen worden van scholen, beetje kleine kinderen indoctrineren, dat doen ze niet alleen met sinterklaas maar ook met religie.
Kan een voorstander van het Christelijke scheppingsverhaal me even uitleggen waarom die andere scheppingsverhalen niet evenveel aandacht verdienen als de Christelijke variant?
Er is geen enkel bewijs voor een scheppings-leer zoals de Christenen dat aanhangen, anders dan wat teksten, geschreven door een paar laag-ontwikkelde personen een paar millenia geleden, die ook nog eens voortdurend geselecteerd en gewijzigd zijn om te passen in een geloofs- en machtstructuur van de leiders van de verschillende sekten.
Ik ben voor het onderwijzen van scheppings-leer als er serieuzere aanwijzingen zijn, maar het feit dat er zoveel totaal verschillende scheppings-leren zijn : kom maar eens met overtuigende argumenten voor "de scheppings-leer".
Alice Cooper : Why, thank you!
Sam the American Eagle : Freakos: One. Civilization: Zero.
De evolutietheorie is geen opvatting of mening, maar een feit. Net als de zwaartekrachttheorie.
Eenmaal in hoger onderwijs leer je over welke onzekere aspecten er nog bestaan, zoals er nu ook zijn over de algemene relativiteitstheorie van Einstein, maar die discussie hoort zich niet af te spelen in basisscholen of middelbaar onderwijs.
foto
Maar neemt niet weg dat ik fel tegen het onderwijzen van sprookjes ben op scholen.
In plaats van de alleen maar de "voortplantingstheorie".
En de kids op school worden ook bij Aardrijkskunde wijsgemaakt dat de Aarde rond is.En dat de Zon het middelpunt is van ons zonnestelsel.
Belachelijk!
CU doe er wat aan!!
Maar op de basisschool heb ik gewoon het scheppingsverhaal te horen gekregen.. Katholieke school, elke ochtend bidden en natuurlijk voor we gingen eten..
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken