Nieuws
Harry Potter zorgt voor nieuwe filmkeuring
Volgens woordvoerder P. Verstraeten zijn de huidige opties niet toereikend. De stap tussen de mogelijkheden '6 jaar en ouder' en '12 jaar en ouder' blijkt te groot. "Rond het negende levensjaar beginnen kinderen het verschil tussen feit en fictie steeds beter te onderscheiden en raken ze steeds minder snel beangstigd door spannende beelden," meent de zegsman van Kijkwijzer.
De leeftijdsgrens betekent overigens niet dat bioscoopexploitanten de jonge bezoekers om een legitimatie moeten vragen. Alleen '16 jaar en ouder' is een wettelijk voorschrift, overige leeftijdskeuringen zijn slechts adviezen.
Ouders hebben toch geen hersens meer deze dagen.
Ben trouwens erg benieuwd naar deze film, schijnt erg goed te zijn!
Bovendien: Ik heb er een van 7, maar die mag ECHT niet Haunted mansion zien !
Het is toevallig de eerste, dat wil nog niet zeggen dat er geen andere films dezelfde keuring krijgen.
Ik vind het wel een goed initiatief eigenlijk.
kinderen zijn geen kasplantjes fgs en opvoeding is voor 99% een taak van de ouders en de rest staat al duidelijk genoeg in het strafrecht!
flikker dus op met het opdringen van die christen-fundamentalistische normen en waarden! balkenende, onze eigen osama bin laden/george w bush kloon.
der moet toch wel ergens een mensenrecht te vinden zijn dat ozne vrjiheid op dat gebied waarborgt? "recht op vrijheid van meningsontvanging" ofzo
beetje vreemd vind ik..
De leeftijd kan toch niet gecontroleerd worden.
Ik weet ook nog goed te herinneren toen ik een jaar of 10 was, het beste van Michael Jackson op TV kwam, en ik wou eigenlijk de clip van Thriller zien, maar dat mocht ik niet van mijn moeder. Als ik daar nu over nadenk heeft ze best wel gelijk. Als je als kind niet beter gewend bent, kun je daar nachtmerries over krijgen.
Dus als ouders met hun kinderen naar deze film gaan, moeten ze dat zelf weten. Het is een leidraad, dus voor mij mogen ze
Als je vindt dat de goeie films te laat worden uitgezonden, daar hebben ze videorecorders voor. Kun je nog doorspoelen tijdens reclames ook.
Ik ben er dus heel blij mee, ook bij de computergames. Het mag wel wat fijnmaziger, dus die 9 jaar: prima. En 14 jaar mag er ook komen.
edit: typo
edit: typo (alweer?! Tja het is al laat...)
Een kind raakt echt niet getraumatiseerd van een film. Volgens mij is daar nooit onderzoek naar gedaan(wanneer men aanneemt dat het traumatiseerd is voor kinderen is het ook onethisch om dat op kinderen te testen, lijkt me met als resultaat geen onderzoek) en is die filmkeuring natte vingerwerk.
Wat ik wel weet als ouder is dat kinderen makkelijk te beïnvloeden zijn door TV. Vroeger liepen we elkaar niet constant te schoppen en te slaan, tegenwoordig wordt het bijna als normaal beschouwd dat kinderen dat doen. Is ook geen wonder als op TV zowat hele dagen kinderprogramma's vertoond worden waarin vechten de hoofdmoot is. Fox Kids is het schoolvoorbeeld hiervan. Het begon zo'n beetje met "Teenage Mutant Ninja Turtles", en nu is het niks dan Pokémon en Yu-Gi-Oh wat de klok slaat. Niks dan vechten, en op straat doen de kids het na bij elkaar. Ik ken hopen ouders die hun kinderen niet eens meer naar dat kanaal laten kijken. Kun je nagaan, dan heb je het over kinderseries.
Ik vind het heel goed dat er een filmkeuring is, zodat ouders tenminste een indicatie hebben van wat hun kinderen voorgeschoteld krijgen. Het is uiteraard aan de ouders zelf om te beslissen hoe ze hiermee omgaan.
volgens de imdb zo Harry potter deze nog steeds op 6 jaar en ouder zijn en heeft in Engeland en de VS een filmkeuring van PG (Alle leeftijden, en parental guardiance suggested)
MPAA: Rated PG for frightening moments, creature violence and mild , wat het eigenlijk al zegt.
Het zal wel aan mij liggen maar ik vind de Harry Potter films erg naargeestig, deze laatste is nog enger en nog meer duister. Persoonlijk vind ik het geen kinderfilms maar meer griezelfilms.
Ik weet nog vroeger dat ik The Hulk en de plaaggeest uit Bassie en Adriaan eng vond. Ik zou toen met Harry P. echt in m'n broek gescheten hebben maar ja kids van tegenwoordig zijn meer gewend , neemt niet weg dat men de invloed van dit soort griezelige beelden niet moet onderschatten.
Ik kan me voorstellen dat sommige kids even niet alleen durven te slapen, niet alleen naar de wc durven etc.
Dit zijn geen vrolijke kindertoverfilms.
Zo kreeg in 1990 de film Henry & June in de Verenigde Staten een nieuwe filkeuring NC-17, omdat er in de film zoveel naakt (en sex) voorkwam, maar men wilde geen 18+ film keuring geven omdat de film dan niet meer in alle bioscopen gedraaid mocht worden.
\[b\]"Formula 1 is a magic thing and a few missing decibels will not change that."\[/b\] - Joe Saward
Btw. mijn kinderen zijn 7, 6, 5 en 4 jaar (voor de volledigheid).
"The trouble with people is not that they don't know but that they know so much that ain't so."
Anyway... dat je kinderen van die leeftijd naar die films ziet gaan is niet alleen slecht van de ouders... ik bedoel, in geval van Van Helsing nog wel, want die is 12+ (en dat is slechts een advies)... maar in het geval van Troy ligt de verantwoordelijkheid toch meer bij de BIOSCOOP! 16+ is een wettelijk vastgestelde grens. Als die bioscoop controle krijgt en er zitten volwassenen met kinderen tussen de 12-16 in de zaal dan is die bioscoop in overtreding.
Eigenlijk belachelijk, want ik ken kinderen van 15 die iets al wel durven zien en van 17 die ergens nog bang voor zijn! Ook wat betreft Haunted Mansion kan ik je geen ongelijk geven. Jij kent je kind het beste, en weet waar hij/zij wel of niet tegen kan. Toch is dat zo ongeveer de SLECHTSTE film waar zeer WEINIG engs in gebeurd. Je moet zelf de rating ook niet omhoog willen duwen!
View my FOK!Fotoboek: http://fotoboek.fok.nl/user.fok?id=50884
Visit my websiste: http://www.muttley.nl
overigens is daar niks vreemd aan, in de middeleeuwen speelden kinderen struikrovertje of kruistochtje, sinds de 2e wereldoorlog soldaatje. in de romeinse tijd waarschijnlijk gladiator. kijk naar jonge leeuwen, die zijn ook veel bezig met speelgevechten enzo. niks verkeerds of onnatuurlijks aan! reken je de joden niet mee? of wat?
Is 'ie niet echt dan????????????????????????????????????????????
Is maar 4 jaar hoor foto
Shit happens.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken